FC VVV wacht financieel debacle bij degradatie KNSB loopt over van discussies Luik wil schade op eigen fans verhalen Kist ziet ook af van Argentinië Spelers en leiding praten zichzelf moed in Telefoon in Argentinië chaotisch Rechtbank moet vandalen dwingen Zwitserse club houdt uitverkoop Hamvraag: wel of geen decentralisatie van schaatstrainingen? fiatiktfly Overstap Jol naar Bayern nog dubieus ZATERDAG 15 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet 31 Van onze sportredactie VENLO In de vaste veronderstelling dat hij volgend seizoen opnieuw een eredivisieclub zou trainen, tekende Hans Croon bijna twee maanden geleden een contract bij FC VW. Toen, eind februari, wees immers weinig erop dat de Venlose voetbal stichting in z'n tweede eredivisie-jaar nog in grote degradatie nood zou komen te verkeren. Met heel voetbalminnend Venlo, zal de huidige oefenmeester van NEC inmiddels echter peentjes zweten. En zeker na afgelopen zondag, toen hij als kijker in de „Koel" zijn aanstaande werkgever de kapitale strijd tegen Vitesse zag verliezen. De eerste divisie kwam door die niet ingecalculeerde nederlaag weer een beetje dichterbij. De marge tussen FC VW en nummer voorlaatst (Go Ahead) die met Telstar zal moeten afdalen, beraagt nog slechts één punt. Venlo is werkelijk een beetje van streek geraakt door die vrij plotse ling opdoemende dreiging van een hernieuwde kennismaking met het eerst-divisie-voetbal. Nadat de club via een bekwaam beleid de bodem van het betaalde voetbal trapsgewijs verruilde voor de topklasse, past de gradatie naar de eerste divisie eigen lijk niet meer. Manager Huub van Aken zegt in dat verband: „Het zou werkelijk rampzalig zijn voor de re gio. Het voetbal leeft hier immers. In ons eerste jaar in de eredivisie kwa men we aan een gemiddeld aantal toeschouwers van 14.000, nu ligt dat op 10.500, maar de thuiswedstrijd tegen Feyenoord zal dat aantal nog wat hoger brengen. Als je dat verge lijkt met de toeschouwersaantallen van FC Amsterdam en Haarlem, dan zou degradatie heel triest zijn". Punten worden echter niet verdiend met aantrekkelijke kijkcijfers. Dat beseft ook Jac. Hermans, de nu 32- 4 jarige voorstopper, die dit seizoen' door blessures nog maar de helft van het aantal wedstrijden heeft meege speeld. Hermans is met Piet Pala en Gerrie van Rosmalen de laatste Ven- lonaar, die de bloeiperiode van de club al sinds 1969 mee maakt. Hij, en ook Pala voelt zich dan ook ten zeerste bij de zorgwekkende gang van zaken betrokken. Hermans: „Ik heb met FC VW nog in de tweede divisie gevoetbald. We speelden toendertijd voor zo'n 1500 toeschouwers. Met dat echte streek- elftal ging het langzamerhand steeds beter. Later, met de komst van Rob Baan werden er ook spelers van bui tenaf aangetrokken. We groeiden, tot wat we nu zijn. Ik voel me na al die jaren erg betrokken bij deze club". Hermans beseft als Venlonaar (al thans, hij komt uit het aan Venlo vastgeplakte Blerick) wellicht het best hoezeer de toeschouwers met de club meeleven. Hij zegt: „Op mijn werk, in de stad, de hele dag wordt er over FC WV gepraat. Het publiek lijkt mij momenteel zenuwachtiger dan de spelers. Tegen Vitesse zaten er maar liefst 15.000 maar ze werden steeds stiller. Terug naar de eerste divisie zou inderdaad grote gevolgen hebben. Ik vermoed dat zoiets de helft aan toeschouwers zal gaan schelen. Naar clubs als FC Dor drecht en SVV zal men hier echt niet meer komen kijken." De betrokkenheid met de club, lijkt Pala inmiddels teveel geworden. Na de wedstrijd tegen Vitesse meldde de technisch bekwame middenvel der het niet meer te zien zitten. Her mans daarover: „Piet heeft voor de regionale omroep gezegd dat hij er mee wil stoppen. Ik heb de indruk dat hij er momenteel een beetje on derdoor gaat. Maar ik denk ook dat hij op denduur toch wel bij zal draaien." Pala's twijfels zijn evenwel typerend voor de stemming die best een beetje onzeker mag worden genoemd. Ook al is de sfeer volgens Hermans goed en zegt Huub van Aken optimistisch „We pakken nog vier punten, één tegen NAC, twee tegen Feyenoord en één tegen Roda JC. Normaal gespro ken ben je met 25 punten veilig, maar dit seizoen niet, dat is nog nooit gebeurd". Hermans kijkt wat skeptischer te gen de nabije toekmst aan. Hij stelt; „We hopen op het zware programma van Haarlem. Go Ahead en FC Am sterdam zie ik niet degraderen. Daarnaast zijn wij het er met z'n allen over eens, dat we nog maar op een manier punten kunnen pakken: door te knokken. Het is duidelijk dat je ér nu met mooi voetbal niet meer komt". Dat roepen trouwens alle betrokke nen van de in nood verkerende ver enigingen. Waarbij het intussen wel opmerkelijk is dat alle probleem clubs de laatste weken series punten bijeen hebben gesprokkeld. Ter ver gelijking: uit de laatste 10 wedstrij den verzamelden Go Ahead en FC Amsterdam 11 punten, Haarlem 9 en FC VW 8. Aanwijsbare redenen voor de degra datieproblemen worden in Venlo niet aangevoerd. Van Aken komt niet verder dan „weer blijkt dat het tweede jaar in de eredivisie erg moei lijk is" en Hermans stelt: „We zijn echt niet zwakker dan pakweg een FC Utrecht of een NEC. Er is kwali teit genoeg om in de middenmoot te spelen. Na de thuisnederlaag tegen PSV (0-4) hebben we een hele slechte periode gehad. Waar dan nog bij kwam dat we in moeilijke wedstrij den tegen AZ 67, PSV en Ajax pun ten pakten, maar tegen Haarlem, FC Amsterdam en Vitesse verloren. Nee, het vertrek van de trainer (Baan) heeft ook geen werkelijke rol ge speeld." Huub van Aken ziet uiteindelijk toch nog een lichtpuntje. Hij zegt: „Het blijft nu tot en met het einde spannen. Door deze omstandighe den trokken we tegen Vitesse nog 15.000 mensen. Als middemoter le vert zo'n wedstrijd misscien 6.000 toeschouwers op". BUENOS AIRES Hel Argen tijnse particuliere persbureau Noticias Argentines heeft met het oog op het wereldkampioen schap voetbal het staatstele- loonbedrijf Entel beschuldigd niet efficiënt te werken. Notici as Argentines is bang dat er moeilijkheden gaan komen met de verbindingen omdat de inef ficiency de vorm van een ware chaos is gaan aannemen. Het persbureau beschikt over vier telefoonlijnen. Daarvan werken er twee voortdurend niet terwijl de andere twee slechts af en toe werken. Die toestand duurt al vijf jaar. Ook wacht het bureau al lang op een telexlijn. Vergaderingen met Entel hebben geen merkbaar re sultaat opgeleverd. Sterker nog, volgens Noticias Argentinas zijn de verbindingen minder dan vijftig dagen voor de aan vang van het toernooi om de voetbalwereldtitel alleen maar slechter geworden. Persorganen die zijn aangeslo ten bij het bureau klagen al lange tijd over de problemen. Het bericht over de klacht van Noticias Argentinas bereikte de buitenwereld een week na de voorziene datum door de ge brekkige kwaliteit van de ver bindingen. LUIK Standard Luik wil het probleem van het voetbalvanda lisme aanpakken, daar waar het de daders het meeste pijn doet: in hun portemonnaie. In de stad van het bekende water kan het gooien van bierblikjes op het voetbalveld een kostbare aangele genheid worden, zoals vijf supporters ondervinden, die door de club voor het gerecht zijn gebracht. Standard Luik wil door een veroordeling de mogelijkheid openen de schade, die door hun actie is ontstaan te verhalen. Dat kan elk van hen op 65.000 gulden komen te staan. miljoen franc, één miljoen 65.000) per overtreder. Bij de gedaagden bevinden zich twee minderjarigen. Jongens van 18 en 20 jaar. die werden vergezeld door hun ouders. Deze zijn wettelijk verant woordelijk voor hun daden. Allen zeiden in een opwelling van woede te hebben gehandeld. „Wij waren woest, omdat de scheidsrechter wei gerde Standard een strafschop toe te kennen", aldus één van hen. De eis van Standard is gebaseerd op een artikel in de Belgische wetge ving. dat voorziet in boetes van 200 tot 600 franc en eventuele schade vergoeding voor het .achterlaten van stenen en andere vaste voorwer pen, die schade kunnen aanrichten aan weiden, tuinen, boomgaarden of bomen". JACQUES HERMANS Van Aken kijkt inmiddels toch voor uit. Vandaag heeft hij met het be stuur en Hans Kroon een gesprek over de contracten en mogelijke wij zigingen in het spelersbestand. Het ligt daarbij niet in de bedoeling om op de transfermarkt al te zeer met de buidel te gaan rammelen. Van Aken: Tenzij er geld uit een transfer vrij komt. FC VW blijft echter een club die elke gulden een keer omdraait voor-ie wordt uitgegeven. We voelen er niets voor om schulden te gaan maken". ZURICH De Zwitserse voetbal club Young Fellows, die dit seizoen toe nu toe slechts (Jén van de 24 wedstrijden kon winnen, zal alle twintig spelers die onder contract staan op de transferlijst plaatsen. De club uit Züricht, die al zeker is van degradatie, kondigde aan dat zodra de competitie is afgelopen alle spe lers te koop zullen worden aangebo den en dat men op zoek gaat naar nieuw bloed voor het komende seizoen. De club klaagde voorts een toe schouwer aan, die vorig Jaar oktober tijdens een competitiewedstrijd een bierblikje op het veld had gegooid. Dit kostte de club een boete van 2400 gulden (opgelegd door de Belgische voetbalbond) en de druk- en ver- spreidlngskosten van 20.000 pam fletten met een waarschuwende tekst, Het tweede geval betrof vijf andere toeschouwers, die tijdens de UEFA Cup-wedstrijd tegen Carl Zeiss Jena hun gooi-neigingen niet konden be dwingen. De scheidsrechter moest de wedstrijd driemaal onderbreken. Volgens de formule, die de Europese voetbal unie in dit soort gevallen hanteert, zal Standard worden ver oordeeld om de eerstvolgende Euro pa Cup-ontmoeting niet thuis, maar in een stadion op minstens 150 km van Luik verwijderd te spelen. „Dit is een zeer ernstige zaak", aldus de club-advocaat Emile-Edgar Jeu- nehomme, toen hij deze week de eisen van de club tegen de zes toe schouwers uiteenzette. „Bij de wed strijd tegen Jena hadden we 24.800 bezoekers. Dat betekent een kasont vangst van rond de 650.000 gulden. Dat zal zeker niet het geval zijn, als we 150 km buiten ons stadion moe ten spelen". De advocaat vroeg een voorlopige compensatie van 1700 gulden van elk van de zes overtreders, maar liet er geen twijfel over bestaan dat Standard Luik zich het recht voorbe houdt om hogere betalingen te eisen, als eenmaal de schade, die de club heeft geleden, door experts is vast gesteld. Deze wordt geschat op vijf door Erik Oudshoorn AMSTERDAM De maand april kan voor de KNSB, en alle betrokken topschaatsers van Nederland, weieens een historische betekenis krijgen. D-Day is 20 april. Op die dag komt het bondsbestuur voor een nogal belangwekkende vergadering bijeen. Twee agendapunten zullen de hoofdmoot vormen. Allereerst worden de adviezen van de commissie Peerdeman onder de loupe genomen. Dit overlegorgaan werd enige tijd geleden ingesteld om de steeds feller wordende machtsstrijd tussen het bondsbestuur en de Landelijke Technische Commissie weg te nemen. Verder moet het bondsbestuur beslissen over de brandende vraag: wel of geen gedecentraliseerde trainingen. Wielrennen Door een overwinning in de tweede halve etappe van de Ronde van Vaucluse heeft de Fransman Michel Laurent de leiding in het algemeen klassement geno men De eerste halve etappe leverde een zege op voor Mariano Martinez. Atletiek Edwin Moses. de wereldrecord houder en Olympisch kampioen op de 400 meter horden, gaat die seizoen een aanval ondernemen op het wereldrecord tienkamp, dat sinds de Olympische spelen van Montre al op naam staat van de Amerikaan Bruce Jenner met 8618 punten Op zich twee onderwerpen met een voorgeschiedenis van jaren en als het moet zou je er van nu af aan nog jaren oeverloos over verder kunnen discussiëren. Dit in ogenschouw ne mend, lijkt het bijna onzinnig dat het bondsbestuur zich niet langer dan één dag over deze ingewikkelde maar ook belangrijke materie gaat buigen. Gekissebis Neem om te beginnen het gekissebis tussen het bondsbestuur, de Lande lijke Technische Commissie (LTC) en derden bijvoorbeeld de bonds- trainers. Eigenlijk was het Hans van Helden die het afgelopen seizoen olie op het vuur smeet. Een vuur dat overigens al enkele jaren op laag pitje smeul de, maar door toedoen van de schaatsdissident weer huizenhoog oplaaide. Vers in het geheugen ligt nog het Europese kampioenschap waaraan ook Hans van Helden deel nam. Maar, tegen de adviezen van de LTC in. Alleen doordat bondsvoor zitter Herman van Laer zijn veto uitsprak ontving de Fries een ticket voor de titelstrijd in Oslo. De LTC stond in z'n hemd en was buitenspel gezet. Later zou er nóg een dergelijk voorval plaatsvinden, toen sprinttrainer Henk Gemser zon der enige ruggespraak met de LTC Miel Govaert en Jos Valentijn selec teerde voor de strijd om de wereldti tel in Lake Placid (VS). Een en ander leidde tot het opstappen van Peter de Groot uit de LTC. Maar gezegd moet worden dat het ook binnen die LTC vaak niet boterde. Kortom, werk genoeg voor de com missie Peerdeman. In die commissie werden de volgende bestuursleden gekozen: vice-voorzitter van de KNSB de heer Zwart, algemeen-se cretaris Wim Comello (als notulist), penningmeester Wim Zeekant, be stuurslid Peerdeman en als enige LTC-lid Sake Santema. Dat de besluitvorming binnen de KNSB chronisch verziekt is door oude vetes, intriges en wat dies meer zij, bleek opnieuw. Kort geleden, toen er spijkers met koppen moesten worden geslagen trok Sake Santema zich terug als commissie-lid (let wel: het enige LTC-lid) en zaagde daar mee de poten onder het overlegor gaan vandaan. Santema: „Wat de achtergronden van mijn beweegre denen zijn geweest wil ik in dit stadi um van het overleg liever nog niet zeggen. Wel heb ik me eraan geër gerd dat mijn woorden altijd foutief werden genotuleerd. Bovendien la gen de standpunten op een gegeven moment zover uiteen dat het geen zin had om verder te praten." Plan In het kielzog van dit gekonkel ont sproot zich in KNSB-gelederen een discussie over het wel of niet decen traliseren van de schaatstrainingen. Leidraad is een studie van Leen Pfrommer, voormalig bondscoach, die anderhalf jaar geleden door het bondsbestuur in de ijskast werd ge deponeerd. Het plan Pfrommer houdt in dat de begeleiding van de Nederlandse schaatsvedettes voortaan in handen komt van de gewesttrainers. Het budget dat in de oude constellatie door kernploegleden verbruikt werd in buitenlandse trainingskampen, wordt in de nieuwe opzet verdeeld over de gewesten. Kort voor de inter nationale kampioenschappen zal een elite-groepje geselecteerd op een landelijke kampioenschap voor enkele dagen bijeen komen. Louter voor kennismaking natuur lijk, want intensieve trainingen blij ven in die periode achterwege. Verder is het de bedoeling dat er boven de gewesttrainers een supervi sor wordt aangesteld die zich moet toeleggen op coördinerende werk zaamheden. Tevens krijgt hij de taak om de kortstondige kernploeg van enige sociale begeleiding te voorzien. Het plan-Pfrommer werd tot ieders verbazing een maand geleden door het bondsbestuur uit de ijskast ge vist en zelfs tegen de niet altijd democratische principes van het bondsbestuur in bespreekbaar ge maakt. Alle betrokkenen bij het top- schaatsen, inclusief Leen Pfrommer (hij is echter verhinderd) en Bram Leeuwenhoek van de KNAU, ontvin gen een uitnodiging in de bus voor een hearing, welke vandaag zal plaatsvinden. Opmerkelijk is, dat de nooit geac cepteerde schaatstrainersvereniging (NSTV) eveneens een uitnodiging bij de post vond. Wellicht past dit alles geheel in de strategie van het bonds bestuur, die immers nog steeds in een machtsstrijd is verwikkeld met de LTC Tjaart Kloosterboer samen met onder meer Piet Kleine, Hilbert van der Duim en Hans van Helden tijdens een zomertraining. Zal een dergelijk beeld verleden tijd worden? Wapen V Naar ons werk. Voor dag en voor dauw. Samen met m'n collega. Met ons autootje kómen we d*r wel. Het bondsbestuur heeft met de schaatstrainersvereniging achter zich, een machtig wapen in handen. Wim Comello, secretaris van de KNSB, wil daar echter niet op in gaan. „Met de uitnodiging aan de NSTV zijn de meningsverschillen die wij hadden met die vereniging nog niet uit de wereld. Het is de bedoe ling dat zaterdag een stuk of veertig a vijftig mensen gaan discussiëren over een materie waar ze allen ver stand van hebben en bij betrokken zijn. Daarom konden we om de NSTV niet heen." Het meest interessante van deze kwestie is, dat het plan-Pfrommer een grote kans van slagen maakt. NSTV-voorzitter Pieter van Geldorp verduidelijkt: „Nagenoeg al onze 166 leden staan achter decentralisatie. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat iedereen het ook eens is over de vorm waarin het gegoten moet wor den. Maar om zoiets helemaal uit te zoeken Daar was de tijd toch wel erg kort voor. Niettemin is het plan- Pfrommer na anderhalf jaar nog steeds goed bruikbaar. Ik heb ook goede hoop dat het wordt aangeno men. Alhoewel je natuurlijk maar moet afwachten wat het bestuur op 20 april met de uitgebrachte advie zen gaat doen. Breekpunt zal waar schijnlijk één belangrijke voorwaar de onzerzijds zijn: de huidige struc tuur van de KNSB, waarbij vooral de macht van de LTC ons zwaar op de maag ligt, moet verdwijnen. De se lecties dienen in de toekomst in han den te komen van de trainers. Verder zullen enkele bestuursleden moeten opstappen." De NSTV stelt harde, maar geen onredelijke eisen. Al jarenlang is de KNSB op bestuurlijk vlak een bom die elk moment tot ontploffing kan komen. Hetgeen ook zijn weerslag vindt op de prestaties van de toprij- ders. Het bondsbestuur van de KNSB zal hoe radicaal de plannen ook zijn zonder enige twijfel met de NSTV rond de tafel gaan zitten. Wellicht reeds op korte termijn. Door de begeleidende verantwoorde lijkheden van de bondscoaches in de handen te schuiven van de gewest trainers vangt het bondsbestuur twee vliegen in één klap. Ten eerste ontdoet het KNSB-presidium zich van „lastige" gewestelijke bestuur ders. Immers, in de toekomst vinden selecties voor WK en EK alleen nog plaats in één open kampioenschap. De ITC zal daarin geen stem meer hebben. Verder is dan het probleem Kloosterboer/Van 't Oever een duo dat na een volstrekt mislukt seizoen in de achting van veel KNSB-regenten is gaan dalen als sneeuw voor de zon verdwenen. For meel is het mogelijk om Van 't Oe ver, Kloosterboer, Gemser en Krook te ontslaan omdat zij allen sedert 1 maart zonder contractverlenging rondlopen Volgens vice-voorzitter Zwart „om de nieuwe contracten bij te kunnen stellen". Tegens Terug naar de decentralisatie. Na tuurlijk zijn er ook veel tegens. Eg- bert van 't Oever, thans nog opper- schaatscoach en derhalve meest be trokkene: „Ik ben nooit voorstander van decentralisatie geweest Ook niet in de tijd dat ik nog gewesttrai ner en trainer van Jong Oranje was. Je zal meer geld nodig hebben voor trainingskampen. Het scheelt wel even of je met acht man naar het buitenland gaat, of met vijftig. En trainingskampen zijn nodig. Wel zul len volgend jaar veel naar Noorwe gen en Zweden dienen te gaan om op werkijs te kunnen schaatsen. Alléén op die manier kunnen we de achter stand op de Noren en de Russen inhalen. Verder vraag ik me af of CRM bereid is geld te steken in ge westelijke selecties (bij navraag blijkt dat de Stichting Sporttotalisa- tor, die de kernploeg elk seizoen van een bepaald budget voorziet, hier geen moeite mee heeft, red.) Maar ook al zou je over de financiële mid delen beschikken, uitvoerbaar is de centralisatie nooit. De meeste ge westtrainers beschikken niet over genoeg vrije tijd om schaatsers op topniveau te begeleiden. En waar haal Je al het capabele kader van daan? Nee hoor, ik Zie het niet. Er zou een stuk nivellering optreden binnen het Nederlandse schaatsen. Internationaal kunnen we het dan wel vergeten." Egbert van 't Oever, wiens baan natuurlijk op de tocht komt te staan, schermt ook met het voorwendsel dat er tenminste één jaar nodig zal zijn om de juiste trainers op de Juiste plaatsen te krijgen. Pieter van Gel dorp: „Van 't Oever moet weten dat er genoeg capabele gewesttrainers te vinden zijn om topschaatsers te kun nen begeleiden. Ook op internatio naal niveau. Sorry dat ik 't zeg, maar zoveel heeft Egbert dit Jaar toch ook niet bereikt? Nee, mijns Inziens kan de nieuwe constellatie reeds volgend seizoen in werking treden. En ik ge loof nog met minder geld ook. Jam mer, dat het bondsbestuur nu een beetje bezig is met paniek voetbal. Als je weet dat in mei de zomertrai- ningen weer een aanvang nemen, is nog wel erg kort dag." De uitspraak is over twee weken. Van onze sportredactie ZEIST Het bedanken voor de selectie van het Nederlands elftal is kennelijk de meest fa voriete hobby van kandidaat- internationals geworden. Kees Kist is de zoveelste, die zich bij het rijtje afzeggers heeft ge schaard. De aanvalsleider van AZ'67 heeft de indruk, dat hij niet gekozen wordt in de groep van 22, die op 26 mei naar Ar gentinië reist. Hij wil nu voor rang verlenen aan het openen van een sportzaak in zijn ge boorteplaats Steenwijk. De voorbereiding van de voetballers, die zich wel beschikbaar stellen, zal ook in mei een chaotisch karakter dragen. Zoals bekend is er van 8 tot en met 12 mei een trainingskamp in Zeist geprogrammeerd. Bondscoach Ernst Happel, Johnny Rep en de internationals van PSV zullen even wel verstek moeten laten gaan, om dat uitgerekend in die week enkele Europa Cupfinales worden gespeeld. Op 10 mei komt Club Brugge in Londen uit tegen Liverpool met de Europa Cup voor landskampioenen als inzet en op 9 of 11 mei speelt PSV de tweede finalewedstrijd om de UEFA-bokaal tegen de club van Johnny Rep. Bastia. Dit gezelschap voegt zich dus pas aan het eind van de trainingsweek bij de WK-gangers. De oefenwed strijd tegen de Rotterdamse hoofd klasser Xerxes (9 mei) is dan al ach ter de rug. Voor vrijdag 12 of zater dag 13 mei staat een vriendschappe lijke ontmoeting met Club Brugge op de agenda. Dat duel lijkt zinloos, omdat de Belgen immers de Europa Cupftnale in de benen hebben en bij voorkeur een reserve-elftal zouden willen inzetten. DEN HAAG In tegenstelling tot eerder gepubliceerde berichten is de transfer met Martin Jol (FC Den Haag) naar Bayern München nog niet zeker. Na het gesprek dat de Haagse middenvelder dinsdagmid dag met de Westduitse club had. leek de zaak inderdaad geregeld. Maar Inmiddels zijn FC Den Haag en Bayem München vla de internatio nale telefoonverbinding weer aan het onderhandelen geslagen over het grote struikelblok: het transferbe drag. Manager Van Hal: „Er is een verschil van Inzicht over het bedrag dat Bayern wil betalen en wij willen hebben.". Eredivisie VANDAAG Vitesse-NEC (18.30 uur)- MORGEN I AZ'67-FC Twente Haarlem-PSV Ajax-Sparta FC Utrecht-FC Den Haag NAC-FCVW- Feyenoord-FC Amsterdam Roda JC-Volendam Go Ahead Eagles-Telstar Eerste Divisie VANDAAG CAMBUUR-Fortuna SC uur) MW-Willem II (19.30 uur) MORGEN Excelsior-FC Dordrecht SC Amersfoort-PEC Wageningen-FC Vlaardingcn Veendam-FC Gronigen DeGraafschap-Heeveen SW-FC Den Bosch Heraclés-Helmond Sport

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 31