Negen miljoen extra voor vluchtelingen Wolfheze enige assistent geneeskundigen medewerk(st)er unit-oudste Evangelie niet misbruiken voor eigen belangen Hoofd verpleegkundige Hoofd verpleegkundige J Trouw Bij bezoek VN-commissaris Nooteboom nog geen ontslag als hoogleraar Bedrijfsschool sluit plotseling 'Casino's lieten belastingschuld met opzet oplopen' ry Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort ILQJ Bethel Ziekenhuis Delft RE FA JA hoofd van de praktijkbegeleiding 'sHeeren Loo-Lozenoord H( C< bejaardenverzorgster bejaardenhelpster afdelingshoofd ZATERDAG 15 APRIL 1978 TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De Nederlandse regering heeft uit ontwikke lingsfondsen een extra bijdra ge van 9 miljoen gulden be schikbaar gesteld voor het werk van het Hoge Commissa riaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties. Dit bedrag komt bovenop de 5,5 miljoen die al was toegezegd als vaste contributie voor het algemene programma voor de hulp aan vluchtelingen. De toezegging werd gisteren gedaan door minister van ontwikkelingssa menwerking Jan de Koning aan de huidige hoge commissaris van de VN voor vluchtelingenzaken, de vroege re Deense premier Poul Hartling. De Deen brengt een oriënterend bezoek van enkele dagen aan ons land. Hij heeft gisteren gesproken met een aantal ambtenaren van buitenland se zaken en justitie om zijn ideeën over hulp aan vluchtelingen naar voren te brengen. Gisteravond praatte hij onder het eten nog met minister van buitenlandse zaken Van der Klaauw De extra bijdrage van Nederland is voor de helft bestemd voor het alge mene programma van het Commis sariaat en voor de andere helft voor speciale projecten in Zuid-Oost- Azië. zuidelijk Afrika en de Hoorn van Afrika. Zo herbergt' Thailand nog steeds ruim 100.000 vluchtelingen uit Viet nam. Laos en Cambodja en Bangkok kan alleen deze lasten niet dragen. De VN-organisatie heeft begin dit jaar verzoeken om hulp gekregen vanuit Somalië, Djiboeti en Ethio pië. waar als gevolg van de oorlog duizenden mensen op de vlucht zijn. In Somalië zouden ongeveer 150.000. in Ethiopië eveneens 150.000 en in Djiboeti ongeveer 20.000 mensen in acute nood verkeren. Het ontbreekt de vluchtelingen aan allerlei basisvoorzieningen zoals huisvesting, voedsel, kleding en me dische zorg. Zuidelijk Afrika In zuidelijk Afrika bevinden zich veel vluchtelingen in de zogenaamde frontlijnstaten (als gevolg van het conflict in Rhodesië) en in de landen die aan Zuid-Afrika grenzen. Het Hoge Commissariaat tracht hier mo gelijkheden te creëren de mensen tijdelijk op te vangen omdat de meesten van hen verwachten terug te keren naar hun land van her komst. Nederland neemt wat betreft finan ciële hulp voor het werk aan vluchte lingen de vierde plaats in op de we reldranglijst. Poul Hartling stelde Nederland als voorbeeld voor ver schillende donorlanden en zei dank baar te zijn voor de Nederlandse inspanning op dit gebied. Tot op heden geven de Oostblok-landen geen financiële hulp voor het werk van de VN onder vluchtelingen. Wel hebben Roemenië en Joegoslavië in het verleden vluchtelingen opgeno men. Ook Moskou toont nog geen aanstalten om hulp te bieden voor vluchtelingen in de Hoorn van Afri ka. waar het land anderszins toch wel enige bemoeienissen mee heeft. Waarschuwing aan christelijke werkgevers gen dat het ware christendom sa menvalt met het socialisme. „Op dat moment wordt het evangelie gemo nopoliseerd en misbruikt om er de eigen belangen mee te verdedigen,'' aldus drs Gillissen. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het evangelie mag niet worden misbruikt om er de eigen belangen mee te verdedigen. Die waarschuwing ontvangt het NCW (christelijke werkgevers) van zijn geestelij ke adviseur voor Brabant en Zeeland, drs J. Gillissen, die deze functie vervult namens bisschop Bluyssen van Den Bosch. In het NCW-blad van deze week gaat drs Gillissen in op recente nota's van het NCW over de verantwoordelijk heden van de ondernemer. Gillissen heeft veel behartenswaardige dingen gelezen in deze nota's „Maar wat is nu precies dat christelijke?" vraagt hij zich af. Hij ontkomt niet aan de indruk dat in de NCW-nota's „eigen belangen en christelijke waarden door elkaar heen lopen, waarbij niet duidelijk is wat eerst komt: de belan gen of de waarden." Iedereen mag opkomen voor zijn be langen. aldus drs Gillissen. Maar men moet wel opassen dat men ..el- gen belang zo koppelt aan algemene menselijke of christelijke idealen dat het welhaast lijkt alsof er geen andere mogelijkheid naast bestaat. Dan is er sprake van ideologie. „De christelijke werkgevers moeten zich, vindt de adviseur, afvragen in hoe verre hun standpunt is bepaald door eigen belangen en in hoeverre door christelijke waarden en idealen. Misbruikt Vaak wordt in het evangelie gelezen wat men zelf graag wil. Liberalen zeggen dan dat zij als christenen in een socialistische samenleving niet kunnen leven, terwijl anderen zeg- Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM - De nieuwe staats secretaris van financiën, mr A. Nooteboom (CDA), wii zijn ontslag als hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam uitstellen tot de dag waarop zijn opvolger wordt be noemd Nooteboom was hoogleraar in het belastingrecht aan de Amster damse universiteit. Hij heeft aan de Kroon ontslag gevraagd onder voor waarde dat dit pas in mag gaan als er een nieuwe hoogleraar voor hem in de plaats komt. Nooteboom is al de tweede hoogle raar in het kabinet Van Agt-Wiegel, die moeilijkheden maakt bij zijn ontslagaanvrage Ook minister van onderwijs Pais wachtte drie maan den voor hij zijn ontslag indiende, nadat hij eerst had geprobeerd een jaar onbetaald verlof te krijgen. In een notitie, die in januari door het departement van onderwijs en we tenschappen is opgesteld, wordt na drukkelijk gezegd dat het voor de onafhankelijke opstelling van een minister of staatssecretaris beter is als hij op de dag van zijn ambtsaan vaarding zijn ontslag als hoogleraar indient Het College van Bestuur van de universiteit van Amsterdam zal in de kwestie Noojeboom waarschijn lijk hetzelfde aan de Kroon advi seren. In het NCW-blad staat ook een na schrift van NCW-medewerker drs Van de Kamp. die aan de samenstel ling van de nota's speciaal heeft ge werkt. Hij zegt dat in de nota's het eigen belang van de ondernemer niet als uitgangspunt is genomen. „Inte gendeel. gepoogd is te beschrijven hoe het eigen belang in dienst kan worden gesteld van een inrichting van ons sociaal-economisch bestel, die recht doet aan een christelijke visie op mens en maatschappij." Van onze onderwijsredactie UTRECHT De Dudok van Heel- school, een neutraal bijzondere school voor lager technisch onder wijs. gaat deze zomer sluiten. Het schoolbestuur, dat, zo blijkt achte raf. nauwe relaties onderhoudt met het VMF-concern. ziet geen heil in verdere voortzetting van de school. Doordat een aantal VMF-bedrijven de laatste jaren zijn gesloten, kan aan afgestudeerde leerlingen geen arbeidsplaats meer worden geboden. Niemand, ook de leerkrachten niet, wist dat de Dudok van Heelschool een bedrijfsschool was. In de folders die aan de ouders werden verstuurd, werd nergens de band met VMF ge noemd. Ook de lagere scholen die leerlingen doorzonden naar deze lts, waren niet van deze relatie op de hoogte. De Algemene Bond van Onderwij zend Personeel, afdeling Utrecht, is zeer verbolgen over de gang van za ken. Zij verwijt het schoolbestuur onjuist handelen en het voorbijzien van de belangen van de leerlingen en hun ouders. Van onze soc. econ. redactie DEN HAAG De casino's hebben hun belastingschuld misschien met opzet zo laten oplopen, omdat ze het er niet mee eens zijn dat de winst van de casino's naar de schatkist moet. Deze veronderstelling leeft bij het PvdA-Kamerlid mevr. Haas-Ber- RCT De casino's zijn in Nederland moge lijk geworden door een initiatiefwet van de Kamerleden Van Schaik (KVP) en Geurtsen (VVD). Zij wilden eigenlijk een veel groter deel van de winst laten gaan naar VW's en ge meenten De Tweede Kamer, en met name de PvdA. zorgde er echter voor dat de winst geheel naar de schatkist gaat. In casinokringen was men daar zeer slecht over te spreken, aldus mevr. Haas. Het Kamerlid had in december vorig jaar samen met twee andere PvdA- Kamerleden staatssecretaris Haze- kamp (economische zaken) gevraagd om vertrouwelijke inzage in de kwar taalverslagen van de casino's De staatssecretaris vond echter dat de Kamer maar op de officiële jaarver slagen moest wachten. Het Psychiatrisch PROVINCIAAL ZIEKENHUIS SANTPOORT zoekt voor Hoofdafdeling I (afdeling voor opname en kortdurende behandeling) op korte termijn Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het Managementteam van deze Hoofdafdeling. Telefoon: 023-37 99 00. toestel 153 of 259. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Direktie van bovengenoemd ziekenhuis, postbus 50, postcode 2080 AB, Santpoort-Zuid. Reynier de Graefweg 3. Delft. Telefoon 015-569340. Vlak buiten de oude stadskern van Delft ligt het moderne Helhel Ziekenhuis. Er is plaats voor 364patiënten. De totale personeelsbezetting bedraagt ruim 500 medewerkers. Binnenkort komen de funkties vrij van (vacature nr. 78001) voor de gekombineerde afdeling gynaecologie/ chirurgie, die 42 bedden omvat. en (vacature nr. 78002) voor de afdeling Urologie, die 42 bedden omvat. Organisatorisch vallen zij rechtstreeks onder de Verpleegkundig Direkteur. Van kandidaten wordt verwacht dat zij met een grote mate van zelfstandigheid de afdeling leiden en een belangrijke inbreng hebben in de beleids voorbereiding van de verplegingsdienst. Mevr. A. J. M. L. Jaques, Verpleegkundig Directeur, (toestel 8181), is bereid telefonisch nadere informatie te verstrekken. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan het hoofd Personeelszaken op bovenstaand adres. [PROTESTANTS CHRISTELIJK ZIEKENHUIS STADSKANAAL - TELEF. 05990-6850 Wij vragen op zeer korte termijn een: De taak van het hoofd praktijkbegeleiding bestaat o.a. uit: de dagelijkse leiding van het praktische deel van de opleiding leiding geven aan de praktijkbegeleidsters deelnemen aan de selektieprocedure van het aannemen van leerlingen onderhouden van kontakten met het opleidingscentrum Het theoretische deel van de opleiding tot A-verpleegkundigen vindt plaats in het opleidingscentrum te Winschoten, waarvan nog twee ziekenhuizen deelnemen. Kandidaten dienen: in het bezit te zijn van het diploma A-verpleegkundige de docentenopleiding te hebben gevolgd of in het bezit te zijn van het getuigschrift kursus praktijkbegeleiding te beschikken over goede kontaktuele eigenschappen. Inlichtingen te verkrijgen bij zr. E Boeis-Mulder. hootd van de praktijkbegeleiding. toestel 625 Sollicitaties te richten aan de heer L Gosen. direkteur-verpleegkundige. (Prot.Chr.Inrichting voorgeesteszwakken) Postbus 550 3850 AN Ermelo Op de afdeling Bezigheidsactivering werken momenteel 6 medewerk(st)ers. Hun voornaamste taak is de begeleiding van het verplegend personeel in de praktisch (ped)agogische omgang met de bewoners. Daarnaast zorgt de afdeling voor de inkoop en uitgifte van spel- en handenarbeidmateriaal voor de paviljoenen. Bovendien verleent deze afdeling op andere wijze service, o.a. door beheer van de bewoners-bibliotheek. Eén van de medewerksters gaat ons verlaten. Daarom vragen wij op korte termijn een Van de aan te stellen medewerk(st)er wordt verwacht, dat hij/zij: - in vier paviljoenen het verplegend personeel begeleidt samen met de andere teamleden meedenkt in het beleid van de afdeling meewerkt aan de service-activiteiten van de dienst. Gezien het karakter van de instelling en de functieqmschrijving gaan onze gedachten uit naar iemand met een chr. levensovertuiging en met als vooropleiding N XX/K&O Pedagogische Academie Sociale Academie Kleuterleidster A/B soortgelijke opleiding. Geboden wordt: - een salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring liggend tussen t 1844,56 en 2508,11 bruto per maand. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de afdeling Bezigheidsactivering, tel. (03417) 6868. toestel 134. IEBD Uitvoerige schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 14 dagen worden gericht aan het Hoofd Personeel en Organisatie. flVMV uitg ^1 Stichti' Psychiatrisch centrun ZON EN SCHILD te Amersfoort uitgaande van de vereniging Ned. Herv stichtingen voor zenuw- en geesteszieken Binnen de psycho-geriatrische afdeling bestaat d< mogelijkheid tot plaatsing van een Van unit-oudsten vragen wij dat zij op basis van hun ervaring en op leiding leiding kunnen geven aan het dagelijks gebeuren binnen di unit. Voor deze funktie is het bezit van het B-diploma vereist, terwijl erva ring in de psycho-geriatrie tot aanbeveling strekt. Kandidaten die de stafopleiding reeds afgesloten hebben, worden aangesteld in de rang van 1e verpleegkundige. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt op nemen met de hoofden verplegingsdienst (tst.301). Uw sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeelszaken, Utrechtseweg 266 te Amersfoort, tel. 033-38534. Weg versl de vi bekU Dez< Daai ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie- exploitatie Tel. 020-913456 Toette! 794 reep. 783 en 750. Bejaardentehuis „AVONDZON" te Rijnsburg vraagt een gediplomeerd en/of Moet bereid zijn. volgens rooster in team verband te werken. Arbeidsvoorwaarden enz. volgens C.A.O. Bejaardentehuizen. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de directie. Oude Vlietweg 9, 2231 CN Rijnsburg. voor de chirurgische, de interne, de kinder de kraam-gynaecologie afdeling. Gegadigden voor de kinderafdeling dienen het bezit te zijn van de aantekening kinderverpleegkunde; voor de kraam-gynaecologie dient men bij voorkeui het bezit te zijn van de specialisatie obstetrische- en gynaecologische verpleegkunde. Informaties zijn te verkrijgen bij zr. E. Boels-Mulder, hoofd van de praktijkbegeleiding (toestel 625). Sollicitatie te richten aan de heer L. Gosen, direkteur-verpleegkundige. Psyoh Ziekenhuis Psychiatrisch Ziekenhuis "Wolfheze", 6874 BE Wolfheze (bij Arnhem) 08308 241 Vereniging tot christelijke ver zorging van geestes en zenuw zieken. Binnen één van de afdelingsteams, op paviljoen Schoonoord waar een voortgezette behandeling plaats vindt voor 36 patiënten, bestaat devakature voor een Het B-diploma len eventueel A-diploma) en de stafopleiding zijn een eerste vereiste Wij denken aan een kandidaat die beschikt over leidinggevende kapacileiteo en een ruime ervaring heeft in het werken met groepen patiënten Zij/hi| zal in een multi disciplinair team werken en in staat moeten zijn om zowel de belangen van de patiënten als van het personeel binnen en buiten het pavil|oen te behartigen. Wi| achten het noodzakelijk dat zi|/hij op daadwerkelijke wi|ze een bi|drage levert aan de verdere ontwikkelingen binnen de afdeling Een chrisielijke levensovertuiging vinden wij belangrijk Aanstelling zal geschieden in de rang van 1ste Verpleegkundige A Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de heren E IwemaenJ Verhoeven, toestel 342 Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aai de direktie, t a v. de heer H. Huberts. HA f c r Scl Tel Va Ac Alpl

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 18