Zóu u een huis willen hebben zonder deur? Eindhovens kruispunt met geweld ontruimd Trouw HERBESAN Bezet door woonwagenbewoners Problemen met VAD nog niet geklaard Waarschuwing tegen roken op sigaretten ELKE ZATERDAG IN STERRENBERG/JOHANNES STICHTING "STERRENBERG" VIERT FEEST DE DATUM IS DONDERDAG 27 APRIL VOORKOMING MISDRIJVEN. IfFRC ZATERDAG 15 APRIL 1978 BINNENLAND 1 Trouw/Kwartet EINDHOVEN (ANP) - De poli tie heeft gistermiddag met ge weld een einde gemaakt aan een actie van bewoners van het Eindhovense woonwagencen trum. Deze hadden het kruis punt de Berenkuilen bezet. Daardoor ontstonden in Eind hoven grote verkeersstagna- ties. Na de ontruiming van het kruispunt zijn de woonwagenbewoners terug gegaan naar hun centrum aan het Doolplein. Korte tijd later werden branden gesticht langs en op de spoorlijn Eindhoven-Roermond. Daardoor werd het treinverkeer ge stremd. De politie was bij het sluiten van deze editie van plan hiertegen te gaan optreden. Vanaf 19.30 uur gis teravond verzorgde de Spoorwegen het re rsvervoer met bussen. De blokkade van de Berenkuilen in Eindhoven werd uitgevoerd door on geveer tachtig woonwagenbewoners, onder wie vrouwen en kinderen. Met tien caravans en dertig wagens werd het kruispunt en een tweede kruis punt dat vlakbij ligt, volledig bezet. De politie zette zeventig man van de regionale mobiele eenheid in. In de loop van de middag had een heli kopter van de rijkspolitie al verken ningsvluchten boven het kruispunt uitgevoerd. Na een korte schermut seling met een aantal woonwagenbe woners, waarbij over en weer rake klappen vielen, verdwenen de woon wagenbewoners. Volgens de Eindhovense politie had het gemeentebestuur opdracht gege ven „doortastend" op te treden. Tij dens de actie hebben vijf takelwa gens en een hijskraan zes personen auto's en twee caravans wegge sleept. Ze zijn in beslag genomen. De poliUe heeft niemand aangehouden. Zeggenschap De woonwagenbewoners willen met hun actie meer zeggenschap afdwin gen in het bestuur van het regionale woonwagenschap. Ook willen zij dat het bestaande grote kamp in Eind hoven gehandhaafd blijft en niet wordt versnipperd in een aantal klei ne centra, zoals de bedoeling is. Een deputatie wilde gistermorgen een gesprek met de Eindhovense burgemeester mr. J. van der Lee. Deze wilde echter niet met de woon wagenbewoners praten en verwees de vertegenwoordiging naar de Eind hovense wethouder J. Mulder, die vice-vooreitter van het woonwagen schap is. Daar namen de woonwa genbewoners echter geen genoegen mee. Ook Helmond Ook in het gebied Helmond spelen soortgelijke problemen. Op het regi- sociaal-economische Van onze redactie DEN HAAG - Het kabinet is het gisteren nog niet eens geworden over de vermogensaanwas-deling. Wel zal in de loop van de volgende week een wetsontwerp worden ingediend over een verplichte winstdelingsregeling per bedrijf ten gunste van de eigen werknemers van het bedrijf. Minis ter-president Van Agt heeft dit gis teravond meegedeeld na de weke lijkse ministerraad. Van Agt kon niet beloven dat het kabinet het in de vergadering van volgende week wel eens zal worden over de vermogensaanwasdeling (VAD). Oorspronkelijk was toege zegd door het kabinet dat de VAD- plannen oor 1 april bij de Tweede Kamer zouden worden ingediend. Ook het wetsontwerp voor de winst- delingsregelingen per bedrijf, door het kabinet zelf beschouwd als „de individuele VAD", zullen de direct betrokken ministers de komende week nog wat moeten bijschaven aan formuleringen en enkele kwes ties. Het kabinet is het gisteren voorts eens geworden over de nieuwe rege ling voor kinderbijslag en kinderaf trek. waarvan de eerste fase op 1 oktober aanstaande zal moeten in gaan. Over ongeveer een week zullen de plannen worden bekend gemaakt. Van Agt wilde er gisteravond inhou delijk nog niets over vertellen. Wel achtte hij het „van grote politieke betekenis dat we deze zaak. althans in eigen huis. nu hebben geklaard". Van onze parlementsredactie DEN HAAG - Minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) wil dat een pakje sigaretten in de toekomst de waarschuwing „roken bedreigt de gezondheid" bevat. Ook moet op een pakje aangegeven wor den hoe hoog het teer- en nicotinege halte is De bewindsman heeft, sa men met zijn collega Van Aardenne (economische zaken), een ontwerp besluit naar de adviescommissie wa renwet verzonden. Op het ministerie van volksgezond heid kon gisteren niet gezegd wor den op welke termijn de verplichting voor fabrikanten een feit kan zijn. Shag zal gedeeltelijk van de ver plichting worden uitgezonderd, om dat niet uit elk pakje evenveel siga retten vervaardigd worden, zodat het niet mogelijk is een teer- en nicotinegehalte te vermelden. onale centrum berg staan te veel wagens, waardoor een brandgevaar lijke situatie is ontstaan. De bewo ners willen nu dat er in Helmond een noodcentrum voor 45 wagens wordt ingericht. Het gemeentebestuur van Helmond voelt daar echter niets voor. maar wil wel praten over de inrichting van een centrum voor vijf tien wagens. Gelijktijdig zouden dan in twee andere gemeenten in het gewest Helmond soortgelijke centra moeten komen. De bewoners van dit regionale cen trum blokkeerden de afgelopen week verschillende malen de provin ciale weg Helmond-Deurne met au towrakken en brandende autoban den. Ook hier heeft de politie uitein delijk ingegrepen en de weg vrijge maakt. Advertentiemateriaal moet donderdags (1e post) in ons bezit zijn. Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750 Amersfoortseweg 56 Huis ter Heide Ter gelegenheid van het feit, dat wij dit jaar het 50-jarig bestaan van ons centrum vieren zijn een aantal festiviteiten georganiseerd. Eén van de programmapunten is het houden van een REÜNIE voor onze oud-medewerkers. Wij nodigen U als oud-personeelslid graag uit om hieraan deel te nemen. U kunt zich hiervoor opgeven bij de heer R. Kooistra op bovenstaand adres. Uwspijsiertering en uw theekopje! Er bestaat verband tussen uw spijsvertering en uw theekopje. Tenminste: als u uw kopje vult met Herbesan kruidenthee. Die bevat t7 uitgelezen kruiden, die de nare gevolgen van onze leef. gewoonten op onze spijs vertering op natuurlijke wijze tegengaan. Denkt u maar eens aan het vele verkeerde eten, de te geringe lichaamsbeweging, onze jachtigheid en onregelmatigheid. Herbesan gaat verstopping en de gevolgen ervan tegen en herstelt de natuurlijke funktie van de ingewanden. kruidenthee Onveilig idee, nietwaar, dat ieder een uw woning zo maar binnen kan komen. Domme vraag dus eigenlijk. Hoewel... U denkt misschien dat uw huis voorzien is van een solide deur, maar weet u dat wel zeker? Laten we eerlijk zijn, dikwijls letten we gewoon niet op onze deuren (en onze ramen en onze bovenlichten). En vaak laat de kwaliteit te wensen over. Vaak ook zijn de deuren wel solide, maar deugen de sloten niet. Vaak zijn de scharnieren zo gemaakt dat het voor inbrekers een koud kunstje is om binnen te komen. Vaak geldt hetzelfde voor sluitingen van ramen en bovenlichten. In al die gevallen ziet een huis er eigenlijk net zo uit als op deze foto. OPEN. Voor iedereen die naar binnen wil. Met slechte bedoelingen of niet. Als u een huis koopt, huurt, bouwt of verbouwt is het dus van 't grootste belang om ramen en deuren ook eens vanuit deze gezichtshoek te bekijken. En eens te praten met de aannemer, de slotenmaker of de ijzerhandel. Zorg in elk geval voor deugdelijke sloten (bijv. cilinder-sloten). Voor afsluitbare grendels. Voor goede schar nieren (bijv. paumelles) en dieven klauwen. Voor extra beveiliging bij ramen en bovenlichten. Zo maakt u de kans op inbraak in uw woning een stuk kleiner. En daar mee de kans op: schrik, rommel, vernielingen en het verlies van dier bare spullen. Inbraken voorkomen is nog altijd beter dan inbraken bestrijden. Een zaak van de politie èn u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 14