Raad van kerken tegen investeringen in Z. Afrika Hulp in India loopt goed u 17 18 19 20 2122 Comité Veenklooster handhaaft ds. Klamer Techno-Beurs VAT 78 Eerste vrijgemaakte school in Brabant Kerkenconferentie in september van start VANDAAG Spoedig klaarheid over Camara Hervormd mode- ramen schrijft gemeenten over neutronenbom Eerste Chinese bijbelcommentaar Zorg over Cambodja Conferentie over onfeilbaarheid bijbel Huisstudlebljbel Simonis wil eucharistie in Merenwijk Handreiking voor pastoraat aan homofielen ■r Voorbijgang VRIJDAG 14 APRIL 1978 KERK Trouw/Kwartet AMERSFOORT Met een grote meerderheid heeft de raad van kerken in ons land zich uitgesproken voor stopzetting van alle vormen van investeringen door het Nederlandse bedrijfsle ven in Zuid-Afrika. De raad vindt investeringen in Zuid-Afrika „een ongewenste belangenver- vlechting met een onverantwoorde ondersteuning van de onderdrukkende partij" in Zuid-Afrika, waar het rassenconflict een hoogtepunt lijkt te bereiken. Voorts stelde de raad zich in grote meerderheid achter een aantal aan bevelingen. waarin wordt uitgespro ken. dat bedrijven die reeds in Zuid- Afrika hebben geïnvesteerd hun be drijven moeten verkopen, bij voor keur door liquidatie van hun doch terbedrijven in Zuid-Afrika. Ze zou den daarbij niet uit de weg dienen te gaan voor de mogelijkheid, dat de Zuidaïrikaanse regering deze bedrij ven onder controle zou nemen. Ver der was de raad van mening, dat gedurende de tijd die nodig zou zijn om een en ander te realiseren, uiter aard menswaardige arbeidsvoor waarden moeten worden toegepast. Bij de stemming over deze voorstel len sprak ds O. Spilt, een van de vertegenwoordigers van de hervorm de kerk in de raad, zich uit tégen het gehele complex van deze voorstel len. Beide vertegenwoordigers van de quakers stemden blanco. De oud- katholieke leden en de lutherse ver tegenwoordiger stemden alleen te gen de de Investeringsaanbeveling. Toerisme De raad besloot voorts dat er brieven geschreven zullen worden naar de KOLLUMERZWAAG Twee predikanten, die zouden meewer ken aan de massale pinkstermanifestatie in Veenklooster (Fr.), hebben zich teruggetrokken, omdat zij er bezwaar tegen hebben, dat ook radiopastor Alje Klamer als spreker is uitgenodigd. Volgens het Frlesch Dagblad hebben de bezwaren van ds W. Hessels uit Lemmer (baptist) en ds H. H. Klomp uit Zwaagwestelnde (christelijk ge deformeerd) vooral betrekking op ds Klamers opstelling tegenover de ho mofilie. Tijdens een bewogen samenkomst, die het organiserende comité had belegd met circa zeventig medewer kers in Kollumerzwaag, zijn de be zwaren tegen ds Klamer op diens eigen advies open en eerlijk be sproken. De reacties waren overwe gend ten gunste van ds Klamer. De gereformeerde evangelisatie pre dikant G. van den Berg uit Leeuwar den zei. dat ds. Klamer voor duizen den mensen een zegen is geweest. „Hem te laten vallen, kan ik met mijn geweten niet verantwoorden," zei ds Jaap Zijlstra uit Delfzijl. Ande ren stelden daartegenover dat ds. Klamers opvatting over de homofilie het gezag van de bijbel zou aantas ten. Gehoord de meningen besloot het comité, geen verandering te brengen in de aanvankelijke opzet en ds Klamer te vragen of hij toch wilde komen. Ds. Klamer heeft zijn reactie nog in beraad. Comité-vooraitter P. van der Zwaag zei ons gisteren, dat het ge beuren beslist geen breuk in het co mité „Dienst te velde" betekent. „Wij hebben de zaak in een fijne avond open en eerlijk met elkaar besproken. Het is teleurstellend, dat wij ten aanzien van dit punt niet tot een gelijke conclusie zijn gekomen. Maar wij zijn toch van plan, nu en in de toekomst met elkaar te blijven optrekken, ook al menen enkelen, voor het optreden van ds Klamer geen verantwoordelijkheid te kun nen dragen." BEST Voor kinderen van de gereformeerde kerken (vrijge maakt) wordt op 15 augustus een basisschool geopend in Best. Deze school is bestemd voor een groot gedeelte van Noord-Brabant en zelfs voor een deel van Gelder land. Men verwacht, dat de leerlin gen komen uit Den Bosch. Eindho ven. Nunen, Son en Breugel. Geld rop, Tilburg, Waalwijk, Hedel. Vlij men, Ammerzoden en waarschijnlijk ook uit Zaltbommel. Er zullen drie DEN HAAG (ANP) Uit de Brazi liaanse bisschoppenconferentie, die van 18 tot 24 april in Sao Paulo wordt gehouden, zal een duidelijke berichtgeving komen over aartsbis schop Helder Camara. die van de paus het verzoek gekregen zou heb ben. geen Internationale reizen meer te maken. Dit heeft kardinaal Arns van Sao Paulo. een vriend van Dom Helder, telefonisch meegedeeld aan mevrouw dr. M. A. M. Klompé. Mevrouw Klompé had in haar hoe danigheid van voorzitter van Justi- tia et Pax Nederland kardinaal Arns om opheldering gevraagd over het pauselijk reisverbod. Gelijk bekend heeft het Va tic a an berichten over een dergelijk verbod ontkend. Dit is aanleiding geweest voor Pax Christi, in samenwerking met anderen, om een uitnodiging aan Dom Helder tot deelname aan een manifestatie in verband met de speciale zitting van de Verenigde Naties over de ontwa pening in New York door hem afgezegd vanwege het vermeende verbod te vernieuwen. Onze adressen: AMSTERDAM: Postbus 859 Wibautstraat 131 Tel. 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/ DORDRECHT: Postbus 948 Westblaak 4. Rotterdam Tel. 010-115588 (Red. en klachten) Schledamsevest 52 TeL 010-115700 (adv.) DEN HAAQ/LEIDEN: Postbus 101 Parkstraat 22. Den Haag Tel 070 469445 ZWOLLE/OROOTNOEN: Postbus 3 Melkmarkt 56. Zwolle Tel. 05200-17030. bussen nodig zijn om de kinderen dagelijks te vervoeren. De totale kos ten voor het vervoer worden voor het komende schooljaar begroot op 95.000 gulden. Het is de eerste vrijgemaakt-gerefor- meerde basisschool in Noord-Bra bant. De plannen bestaan al vanaf 1972, toen de schoolvereniging in Den Bosch werd gesticht. In vrijgemaakt-gereformeerde kring hecht men er veel waarde aan, dat de kinderen scholen van eigen richting kunnen bezoeken. In vele streken van het land leggen de kinderen daarvoor dagelijks grote afstanden af. Van een onzer verslaggevers DEN HAAQ Wie vrede en veilig- heid wil, moet alle energie wijden aan het herstel van vertrouwen tus sen de volken en aan het doorbreken van een heilloze opeenstapeling van afschrikkingsmiddelen. Dit schrijft het moderamen van de hervormde synode in een brief aan de plaatselij ke kerkeraden. In deze brief wordt het „neen" tegen de neutronenbom toegelicht, dat de synode in haar februari zitting heeft uitgesproken. Van de kant van de synode wordt niet gepleit voor een naïeve eenzijdi ge ontwapening of een argeloze hou ding ten aanzien van agressieve ideo logieën. aldus het moderamen. Nederlandse organisaties die betrok ken zijn bij de bevordering van het toerisme naar Zuid-Afrika, om hun te vragen niet langer het toerisme naar dat land te bevorderen zoals dat gebeurt door het aanbieden van reizen naar Zuid-Afrika, reclame etc. Familiebezoek valt daar niet onder. Ook wil men een brief schrijven aan alle Nederlanders om te vragen niet deel te nemen aan toerisme naar Zuid-Afrika. Deze voorstellen onder vonden in de raad geen enkele tegen stand. De sectie internationale zaken heeft de raad voorts meegedeeld, dat zij drs J. P. Pronk, oud-minister van ontwikkelingssamenwerking heeft gevraagd een overzicht samen te stellen over het handelsverkeer tus sen Nederland en Zuid-Afrika. Aan drs M. van Rooyen. voormalig staatssecretaris van financiën is ge vraagd, welke mogelijkheden er zijn om het handelsverkeer tussen Ne derland en Zuid-Afrika fiscaal on aantrekkelijk te maken. Wanneer deze nota's beschikbaar zijn, kan een door de sectie ingestelde taakgroep zich buigen over de vraag welke mo gelijkheden er bestaan voor een eventuele boycot van Zuidafrikaan- se goederen. Missie Dr C. L. Patijn, lid van de sectie, had zich niet met de voorstellen van zijn sectie aan de raad kunnen vereni gen. Hij vroeg zich af of het niet meer op de weg van de raad zou liggen, een initiatief te nemen tot overleg met enkele andere kerken, bv in de Vere nigde Staten Engeland en Duits land, over de mogelijkheid van de vestiging van een kleine oecumeni sche missie in Zuid-Afrika van enke le daartoe geschikte vertegenwoor digers van die kerken. Zij zouden misschien effectief steun kunnen verlenen" aan de thans geïsoleerde goede krachten". De sectie internationale zaken zegde toe het voorstel, dat in de raad sympathie verwierf, op zijn uitvoerbaarheid te zullen onderzoeken. KAOHSIOENO (Taiwan) (EPD) - Chinese christelijke theologen uit verschillende landen hebben op zich genomen, in de komende tien jaar de eerste wetenschappelijke bijbelcom mentaar in de Chinese taal te schrij ven. Het project is opgezet door de vereniging van theologische scholen in Zuidoost-Azië en krijgt steun van de wandelvereniging voor christelij ke communicatie (WACC). Het com mentaar zal verschijnen in 42 delen. Binnenkort komt het eerste uit, over Paulus' brieven aan de Galaten en de Efeziërs. AMERSFOORT De raad van kerken heeft zijn fiat gegeven aan een voorstel voor de opzet van de tweede kerkenconferentie, die de periode 1978-1980 zal beslaan. Kenmerkend voor deze conferentie is de nadruk op het regionale en plaatselijke gebeu ren. De thema's zijn „Rekenschap geven van de hoop die in ons is" en „Nieuwe levensstijldie met elkaar in verband worden gebracht en tijdens het gehele verloop van de conferentie ook praktisch tot uitdrukking moeten komen in geloof en leven. Ds. Spilt AMERSFOORT De sectie inter nationale zaken van de raad van kerken heeft haar bezorgdheid uitge sproken over de toestand In Cam bodja. Uit officiële uitingen van de regering van dat land maakt de sec tie op, dat het haar ontbreekt aan humanitaire gezindheid. De sectie wijst er ook op, dat de wereldraad van kerken tot nu toe zonder succes heeft geprobeerd, de regering van Cambodja te interesse ren voor een omvangrijk herstelpro gram, zoals de wereldraad dat ook uitvoert in Vietnam en Laos. De we reldraad wil blijven proberen deze hulp aan Cambodja aan te bieden, om het land te tonen wat de werkelij ke bedoeling van de kerken is. Op deze wijze zouden de kerken Cam bodja uit zijn isolement kunnen halen. PHILADELPHIA (Idea) Driehon derd „evangelikale" theologen wor den verwacht op een conferentie, die de internationale raad inzake de on feilbaarheid van de bijbel (ICBI) van 26 tot 29 oktober in Chicago organi seert. De ICBI werd in oktober 1977 opgericht en de conferentie is be doeld, om de strategie voor de ko mende tien jaar te bespreken. De ICBI, die onder leiding staat van de presbyteriaanse theoloog James Boice, heeft zich tot doel gesteld „de leer van de onfeilbaarheid van de bijbel als wezenlijk element van het schriftgezag en de gezondheid van de gemeente te vertegenwoordigen, alsmede de gemeenteleden terug te winnen, die van deze historische po sitie afgeweken zijn". In de eerste plaats denkt men aan een internatio naal net van opleidingscentra voor predikanten en aan nascholingscur sussen. Ook wil men gesprekken be leggen met theologen, die de onfeil baarheid van de bijbel ontkennen. De organisatoren zien de kerkconfe- rentie als een proces. Daarin zijn twee rondes te onderscheiden. De eerste loopt van september 1978 tot mei 1979 en zal vooral gestalte krij gen in plaatselijke kringen en groepsbijeenkomsten van de afzon derlijke kerken. Verder zullen deze groepen er naar moeten streven an ders geaarde maatschappelijke groe peringen te ontmoeten. In voorjaar en zomer 1979 zullen de eerste regionale kerkedagen en de eerste landelijke bijeenkomst wor den gehouden ter voorbereiding van de tweede ronde. Deze begint sep tember 1979 en zal tot mei 1980 du ren. Daarin zal de ontmoeting met andere kerkelijke gemeenten en pa rochies centraal staan. Het zoeken naar een gemeenschap pelijke oecumenische geloofsbasis en maatschappelijke betrokkenheid zal. naar men hoopt, leiden tot ver nieuwing van het kerkelijk leven en een gemeenschappelijk beleid ter plaatse. Ook deze ronde zal met regionale kerkedagen en een landelijke be- leidsconferentie worden afgesloten, die ook voor de landelijke kerken en oecumene richtinggevend zal moe ten zijn. Het vraagstuk van de honger en de betrokkenheid van de rijken daarbij zal op de kerkenconferentie binnen het theama van de nieuwe levensstijl bijzondere aandacht krijgen. Een werkgroep van de raad van kerken heeft tijdens de vergadering van de raad van kerken de opdracht gekre gen op basis van de reeds verzamel de gegevens en de opmerkingen daarover in de raad. materiaal voor de kerkenconferentie samen te stellen. ADVERTENTIE Een uitgave om dagelijks ter hand te nemen. Om aantekeningen in te maken of om woorden te onderstrepen. De huisstudiebijbel is en/oor gemaakt. Beschrijfbaar papier met grote helder leesbare letters over de volle breedte van de pagina. Met een perikopen- indeling. En met ruimte voor aanteke ningen in de kantlijn. Als extra: korte inleidingen op de bijbel boeken, tekstverwijzingen, landkaartjes en een register met eigennamen. Gebonden in een solide band (naar keuze wit. rood of blauw). Prijs 32,50 (exclusief verzendkosten). Ook verkrijgbaar in de boekhandel. Nederlands Bijbelgenootschap Postbus 620 Haarlem. 023-259501 Werkdag vredesproblematiek voor pastores en verder ieder, die deze problematiek bespreekbaar willen maken in hun parochie of gemeente, m.m.v. Harry Zeldenrust en Leon Wecke, van donderdag 20 april, 17 uur, tot vrijdag 21 april, 17 uur, in Kontakt der Kontinenten, Soester- berg. Inf. en aanm. Kerk en Vrede (tel. 033-32133). LEIDEN (ANP) Naar aanleiding van de gerezen moeilijkheden rond de gezamenlijke vieringen van avondmaal en eucharistie in de Me renwijk te Leiden, heeft bisschop Simonis van Rotterdam een gesprek gevoerd met de algemene kerkelijke Merenwijkraad (AKM). Deze raad, bestaande uit gekozen leden van de verschillende kerken, draagt de zorg voor de kerkelijke en pastorale opbouw in de Merenwijk. Tijdens het gesprek zijn over en weer de standpunten opnieuw uiteenge zet. Bisschop Simonis benadrukte nog eens het standpunt van de Ne derlandse bisschoppen, dat geza menlijke vieringen van avondmaal/ eucharistie niet kunnen worden toe gestaan, terwijl de AKM de kerkelij ke en geloofsverbondenheid beklem toonde die door velen wordt ervaren en van waaruit de gezamenlijke vie ringen wel mogelijk blijken te zijn. Bisschop Simonis verklaarde het goede, dat in de Merenwijk in de loop der jaren op gang is gekomen, niet te willen verstoren. Wel vroeg hij dat naast de gezamenlijke viering op zondag ook een aparte r.k. eucharis tieviering zal plaatsvinden. De AKM heeft verklaard zich hierover nader te zullen beraden. Bisschop Simonis gaf ook de wens te kennen nog een gesprek te hebben met het pastoresteam, samen met de theologische commissie, die het pas toresteam sinds enkele jaren bege leidt. Dit gesprek zal op 1 juni plaatsvinden. DEN HAAG Als uitgave van de raad voor de herderlijke zorg van de hervormde kerk is verschenen „Het pastoraat aan homofielen", een handreiking voor het pastoraat. Deze handreiking is gratis verkrijg baar bij de raad, Carnegielaan 9. Den Haag. Ze is bestemd voor hen die in het pastoraat werkzaam zijn en daarbij ook contacten hebben met homogfieien of die zich als pastorale werkers met de pastorale problema tiek vertrouwd willen maken. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het loopt goed met het hulpwerk van de ker ken in India in het gebied dat getroffen werd door de vreselij ke cycloonramp van november 1977. Dat vertelt J. K. Michael, algemeen directeur van CASA, de hulporgani satie van de Indiase kerken. Hij is een week in Nederland voor bespre kingen met diakonale instanties. De wervelstorm en de daarop vol gende vloedgolf in de delta van de Krisjna-rivier aan India's oostkust op 19 november kostten twintigdui zend mensen het leven. Een gebied ter grootte van een derde deel van Nederland werd getroffen. Meer dan twee miljoen huizen werden ver woest. De Indiase christenen waren terstond na de ramp present en leve ren hun aandeel aan de wederop bouw. daarin financieel gesteund door kerken uit de hele wereld. De eerste twee fasen van het hulp werk zijn nu afgesloten, vertelt Mi chael. Eerst ging het om acute hulp verlening: eten, drinken, kleren. Zo werden 20.000 mannen en 15.000 vrouwen door CASA aan nieuwe kle ren geholpen. Vervolgens kwam de huizenbouw. Er zijn 9500 huizen ge bouwd. in 140 dorpen, van steen en cement en timmerhout en daardoor beter bestand tegen het natuurge weld. Armsten De derde fase is nu. dat CASA twin tig dorpen heeft geadopteerd. Elk dorp krijgt om te beginnen een ge meenschapscentrum, waar allerlei activiteiten zullen komen voor de sociale begeleiding van mannen en vrouwen, ouderen en jongeren. De hulp van CASA richt zich vooral op de armsten van de armen. Onze leus is „involve to evolve", zegt directeur Michael: de mensen helpen, zichzelf te helpen. Vissers krijgen geen netten, maar wel nylongaren, waarvan zij netten kunnen maken. De boeren worden geholpen aan koeien. Ook werkt CASA mee om nieuwe werkgelegen heid te scheppen, zodat men niet meer totaal afhankelijk is van de seizoenarbeid. Kleine industrieën worden opgezet: timmerbedrijfjes, weverijen, fabriekjes voor verwer king van katoen en palmvezels. Onmisbaar daarbij is, dat CASA, ze ker de eerste tijd. ook bemiddelt bij de afzet van de produkten. Michael ziet CASA vooral als katalysator in het hele proces, dat, naar hij ver wacht, nog vier Jaar in beslag zal nemen. Morele steun De kerkelijke hulpverlening in het rampgebied is helemaal een aangele genheid van de Indiase christenen zelf. Er zijn maar een of twee buiten landers bij betrokken om te assiste ren. Wel zijn de Indiase kerken bij zonder blij met de financiële hulp, die via de wereldraad gegeven wordt door de zusterkerken in het buiten land. Ook was de snelle komst van een team van de wereldraad van kerken (onder wie de Nederlandse landbouwdeskundige dr. Nico Keu- lemans) om te adviseren, een grote morele steun. Michael (43. methodist) was, voordat CASA-directeur J. K. Michael hij met de leiding van CASA belast werd, achtereenvolgens advokaat en officier in het leger. Hij is In Europa voor bezoeken aan de wereldraad In Genève, en de Zwitserse, Duitse, Ne derlandse en Deense kerken om ze op de hoogte te stellen van de voort gang van het werk en te overleggen over het vervolg. N H rk to I sch aide eient hal' 1 maa schi :eveer dan TEGEN DE GLAMOUR De tijd van „een student is een vent die met een pijpie bier naast zich in! z'n nest ligt te rotten" is al weer eve^ on2 voorbij. De studietijd die voor de meesten beschikbaar is, werd verkort, zodat het werken geblazei is. De grove taal die hier uit mijn machine rolde, ligt vlak bij het probleem dat ik wil signaleren. Je loopt al gauw weer een jaar achter, maar niet te ontkennen valt dat onder grote groepen studerenden het enige tijd geleden de gewoonte werd om zo min mogelijk via de wi#°01 z van praten als student op te vallen, dan Sommigen waren snel ver gevorder nt. in een soort arbeiders-jargon. Voors het toontje waarop men sprak, moest de verbondenheid van studenten en arbeidende klasse onderstrepen. Men kan over het modieuse ervan twisten, de intenti^ere 1 was beter dan die van vorige generaties, waarin velen hun best deden zo spoedig mogelijk een elita studententoontje machtig te worden. De associatie ontstond bij mij naar aanleiding hiervan dat is wel eens hoor, dat wij ten aanzien van de terugloop van het christelijl |5st geloof ln onze samenleving vooral moeten streven naar terugkeer ni het oude. De kerk moet weer een eigen taal leren spreken, een taal niveau. Vaak worden deze dingen een verhoogde, bijna gezalfde toonELwi' uitgesproken. De glamour is er nietL An vreemd aan. Hier dient overwogen (o0fdfc worden, of wij niet precies het Lneet omgekeerde nodig hebben, nl. het tLJL. spreken in de taal van de gewone man, wie hij dan ook moge zijn. Hel valt mij altijd op, hoe wij gewend zijn geworden toch voor'veel mei een soort geheimtaal te spreken, is niet hetzelfde als het aan de ordej stellen van bijbelse woorden en begrippen. Maar dat heeft alles te maken met de wijze, waarop wij dii woorden en begrippen omschrijvei en uitleggen. Dichtbij de mensen van onze tijd brengen. Als iets noc is, dan dit. Uiteraard dit alles nog afgezien van de vraag naar wèt wij Lur\L dan in die uitlegging en jaardt verkondiging aan de orde stellen. jmers; bnrecl BEROEPINGSWERK U i efinit NED. HERV. KERK >3n h Aangenomen naar Helmond: G. Schoonheim te Rijperkerk. F11 niJ Afscheid op 16 april van Harskai G. Veldjesgraaf ber. te Randwijk Intrede te Barneveld: S. Boonzaa. uit Gaast; te Sint-Annaland: M."f Geuze, voorheen zendingspred. Kenia; te Avereest: J. Hanegraaff U Drunen en Vlijmen; te Bussum: Mansvelt uit Zwijndrecht; te Purir rend: A. Pronk uit Heinkenszand; Zuid-Beijerland: kand. C. van i Sluis uit Houten; te Veenendaal: Talsma uit Sprang. Bevestiging tot predikant te Bellt Hij ken: hulppred. S. Andringa; Beilen-Wijster: hulppred. Th. Bi see; te Odoorn-Valthermond (dt gem.): hulppred. F. W. G. den Arei te Hollandscheveld-Nieuwlan< hulppred. G. Breij er; te Rumi hulppred. W. van den Brink; te Eej hulppred. T. H. Dijkstra; te Amst dam: hulppred. R. van Essen; Utrecht: hulppred. mevr. M. Gi De Nederlandse kerken hebben met elkaar zeker twee miljoen gulden ge geven voor de slachtoffers van de cycloonramp. Daarbij is dan de r.k. kerk inbegrepen, die haar eigen hulpprogramma heeft. Voorlopig blijft nog meer geld nodig. Het giro nummer van de stichting oecumeni sche hulp te Utrecht Is 5261. enboer; te Pernis: hulppred. Schaap; te Vierhuizen: hulppred. Stoffer; te Irnsum: hulppred. Vroegindeweij; te Vlaardingen: hl pred. A. van Zetten; te Hendrik^ Ambacht: hulppred. W. van kum; te Wehl (parttimepred.): Bouman te Laag Keppel; te (zendingspred., docent theol h< school te Ujung Pandang, Ind.): Fieren, kand. te Ede; op 19 april' Lekkerkerk: hulppred. J. Jonker. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Staphorst-Ro veen: H. J. Molenaar, kand. uit Harde. Afscheid van Tzum: F. Dijkstra b te Nieuwlande; van Munnikezijl: Prinsen, ber. te Duisburg-Ruhr (W.Dld); van Bloemendaal: D. J. Roos ber. te Doorn (pastoraat het Zonnehuis); van Sleen: M. I tenbosch, die in dezelfde dienst worden bevestigd als legerpredikL in lang verband, standplaats E Haag. Intrede te Roden: G. de Ruiter Alphen a.d. Rijn-Noord. GEREF. KERKEN (VRUGEM.) Afscheid van Blokzijl: S. de Vr ber. te Dronten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hoofddorp: A. Moert ken te Nieuw-Beyerland; te Emi loord: H. H. Hofman te Rotterdi Zuid. EV. BROEDERGEM. Aangenomen naar Haarlem: J. i Veen te Amsterdam l m idiee •lijkl vai aang ileve Iding iciëli Er voo eei 1.00C ite ADVERTENTIE. machines en gereedschappen voor metaal- en houtbewerking, lastechniek, verbindingstechnieken van metalen e.d. JAARBEURSHALLEN - UTRECHT Dageli|ks van 9 00 -17 00 uur. DONDERDAG APRIL J l APRIL J l APRIL J V APRIL J V APRIL J V. APRIL j C ZATERDAG^ vakbeurs algemene toelevering Dagelijks van 9.00 -17.00 uur. IRENEHAL-UTRECHT

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 2