'och kritiek op llannen van CRM Ajax bereikt bekerfinale Engelse spelers mogen voortaan zelf nieuwe club zoeken Boos over boosheid Los Angeles: geen problemen meer Corver irbiter GC-finale Overwinning in tweede duel tegen Sparta: 2-0 erstructurering betaald voetbal Overwinning voor vakbond na drie jaar Frans Körver naar tribune verbannen Bekereindstrijd op Hemelvaartsdag Badmintonspeler weggezonden Optimisme na gesprek met IOC -SI HG 14 APRIL 1978 SPORT TROUW/KWARTET P15-RH19-S17 onze verslaggevers iwj HAAG Staatssecretaris Wallis de Vries (CRM) heeft het bestuur van de sectie betaald •nn pj bal van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond per brief laten weten dat hij staat achter rapport „Gezonder Betaald Voetbal" dat is uitgebracht door de Stuurgroep Betaald Voetbal, dijk is echter duidelijk geworden dat als het kamerdebat over de subsidiëring van het betaald bal in Nederland wordt gehouden (in ider geval vóór 1 mei) de staatssecretaris vanuit de j' ede Kamer een aantal nadrukkelijk toezeggingen zal worden gevraagd, omdat in verschillen- racties er sterk aan wordt gehecht dat vrijwel alle regelingen voor begin augustus, als de tructurering een aanvang moet nemen, ook duidelijk op papier staan. het betaald voetbal in Neder- rtcht 's het slikken of stikken gewor- roor wat betreft de voorstellen, ende zaterdag komt de sectie üd voetbal in een buitengewo- neem edenvergadering bijeen om de tellen te bespreken. De Vereni- ovej van Nederlandse Gemeenten men o en de Stichting Nationale totalisator (SNS) zijn gisteren j t hun commentaar gekomen. In amer zal duidelijk worden on- itelke strenge voorwaarden de •emaJ« eicl bereid is mee te helpen bij t «-structurering. In totaal gaat aarbij om een bedrag van zo'n iljoen gulden over een periode rier jaar; 13.1 miljoen van CRM He Antgeveer 30 miljoen van de SNS. ïüuk brief die Wallis de Vries aan de i heeft gestuurd maakt de secretaris van CRM duidelijk tlke punten hij de nadruk wil te beginnen hecht hij aan een nde en goede samenwerking n werkgevers en werknemers in o goed mogelijk democratische Volgens Wallis de Vries moet ïogelijk zijn om per 1 januari te komen tot een basis cao voor rs en trainers. De staatssecreta- het aantal contractspelers per op 20 houden. Het budgetbewa- instituut moet zo snel mogelijk Ie grond komen. Det verder een open rechtsvorm betaald voetbalorganisaties ko- Wallis de Vries kiest daarbij publikatieplicht. De staatsse- ris vindt het spelen op zaterdag itstekend idee maar de uitvoe- dient te geschieden in overleg in KNVB, gemeenten en media, lotte vindt de staatssecretaris voorgestelde vergoedingensys- een vooruitgang in vergelijking iet transfersysteem. Maar hij u f1' vindt dit zeker niet het best denkba re systeem. Hij verwacht dat de dis cussie daarover over een jaar ge voerd zal worden met alle betrokken partijen. Wallis de Vries ziet daarbij een duidelijke taak voor de overheid. Kritiek Met name vanuit de Partij van de Arbeid is er kritiek gekomen op de denkbeelden van de staatssecreta ris. Mevrouw Langendijk-De Jong die gistermorgen aanwezig was op de hoorzitting van de vaste kamercom missie liet weten dat haar fractie wil dat de cao voor het betaald voetbal nog voor dit jaar tot stand komt. Wat het aantal van 20 contractspelers betreft heeft de PvdA geen kritiek maar wel wil de fractie dat er tegelijk een afvloeiingsregeling zal komen voor de ruim honderd spelers die dan overbodig zullen zijn geworden. Ook heeft de PvdA bezwaren tegen de ideeën die er bestaan over het budgetbewakingsinstituut. Zoals het er nu naar uitziet zou dit insti tuut bij de KNVB in Zeist komen te zitten. De PvdA vindt dat, aldus mevrouw Langendijk-De Jong, geen gelukkige zaak. Ook bestaan er be zwaren tegen de samenstelling van dit instituut waarin volgens de voor stellen CRM, SNS. VNG, Federatie Betaald Voetbal Organisaties (FBO) en sectiebestuur betaald voetbal sa men en Vereniging van Voetbal Con tract Spelers (WCS) en Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Ne derland (WON) ook samen, steeds met één man of vrouw vertegenwoor digd zullen zijn. Wat betreft het voetballen op zater dag vindt de Partij van de Arbeid dat er over dit punt open overleg dient te komen terwijl ook de moge lijkheid van op zondag spelen open gehouden dient te worden. Tenslotte vinden de socialisten dat het ge sprek over vergoedingen en transfer systeem nog dit jaar moet plaatsvin den en gekoppeld moet worden aan het cao-overleg omdat die zaken niet van elkaar te scheiden zijn. Sponsoring Ook het CDA tilt zwaar aan het vergoedingensysteem. Fractielid De Boer wil in ieder geval duidelijkheid over de vraag of het betaalde voetbal inderdaad echt uit de problemen komt met de voorstellen die door de Stuurgroep Betaald Voetbal zijn ge daan. Behalve met het vergoedin gen- en transfersysteem heeft het CDA ook moeite met zaken als spon soring, de grote verschillen in belo ning tussen spelers uit één elftal, het ontbreken van een goede arbeidsver houding tussen werkgevers en werk nemers en ook met de mogelijkheid dat veel clubs mogelijk in de be drijfsvorm van een Besloten Ven- nootschap zullen vluchten waardoor het moeilijk is om ook daar de vinger aan de pols te kunnen houden. De tweede partij uit de regeringscoa litie, de WD, staat voorzichtig posi tief tegenover de voorstellen. Maar, aldus Tweede Kamerlid Keja, een definitief standpunt is nog niet be paald omdat de zaak in de fractie nog dient te worden doorgesproken. Opmerkelijk is dat de Partij van de Arbeid meent dat het bureau Inter Football dient te verdwijnen, met name wegens de rol die IF speelt bij commerciële arbeidsbemiddeling onder voetballers. Staatssecretaris Wallis de Vries wilde gisteren echter geen uitspraak doen over dit bureau. Motie Duidelijkheid zal er ook moeten ko men over wat nu precies de betere maatschappelijke begeleiding van de spelers uit het betaalde voetbal zal moeten gaan inhouden. Daarvoor LONDEN De Engelse profvoetballers zijn vanaf deze zomer vrij een nieuwe club te kiezen als hun oude contract afloopt. Dat werd gisteren in Londen besloten door de voorzitter van de Engelse profclubs. De spelersvakbond heeft drie jaar gevochten om dit resultaat te bereiken. CRM-staatssecretaris Wallis de Betaald Voetbal" wil CRM een bedrag van 400.000 gul den uittrekken. Als daarop en op de andere punten van kritiek geen be vredigend antwoord komt tijdens het Kamerdebat dan zal de PvdA komen met een motie. Dat zal een aangescherpte vorm zijn van de mo tie die de PvdA over deze zaak tij dens de debatten over de CRM-be- groting indiende maar die werd aan gehouden tot alle voorstellen over de herstructurering duidelijk zijn. De Stichting Nationale Sporttotali- sator heeft gisteren imstemming be tuigd met het rapport „Gezonder Betaald Voetbal". Zoals in dat rap port onthoudt de SNS zich ook van een oordeel over de vraag of het betaald voetbal op termijn inder daad selfsupporting zal kunnen wor den. Een antwoord op die vraag acht de stichting van belang omdat even tueel onvoldoende resultaten van het gezondmakingsproces ingrijpen de consequenties met zich kunnen brengen voor de sportfinanciering als geheel. De sportotalisator denkt dan met name aan de mogelijke pre cedentwerking voor andere takken Vries: achter rapport „Gezond van sport, Indien de tijdelijkheid van de bijdragen en subsidies een illusie zou blijken te zijn. Tegenstander De Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) heeft zich in het commentaar op het rapport een fel tegenstander getoond van de verho ging van de gemeentelijke bijdragen ten behoeve van de accommodaties van de clubs in het betaald voetbal. Voor de VNG is dit voorstel onaan vaardbaar. De vereniging acht het ook in strijd met het streven om de gemeentelijke steun voor het be taald voetbal af te bouwen. Voor het overige is de VNG het in grote lijnen eens met het rapport. Maar ook hier is weer de twijfel terug te vinden over de selfsupporting van het betaald voetbal. De VNG vraagt zich af of dat binnen acht jaar te verwezenlijken is. Tussentijdse eva luatie en zonodig bijsturing en her bezinning van de uitgangspunten kunnen naar het oordeel van de VNG nodig zijn. 8 ERN Charles Corver is dooi scheidsrechtercommissie 'n de Europese voetbalunie IEFA) aangewezen als Iheidsrechter van de finale van tt toernooi om de Europese »ker voor landskampioenen, (gelopen woensdag plaatsten verpool en Club Brugge zich tor deze eindstrijd, die op 10 (ei in het Londense Wembley- adion gehouden wordt. let is voor de derde achtereen- Mgende keer, dat Charles Cor- (r een finale krijgt toegewe- tn. In 1976 floot hij in Argenti- ie de eindstrijd om de wereld- tker. Het jaar daarop was hij t leidinggevende figuur in de rste wedstrijd tussen Juven- s en Atletico Bilbao in de fina- i van het toernooi om de UE- A-beker. Dit jaar volgt de be- ngrijkste finale van de Euro- se bekertoernooien, dat van landskampioenen. harles Corver was aangenaam rrast „Eerlijk gezegd had ik een beetje rekening mee ge- ouden als Juventus tegen Li- ■rpool in de finale was geko- en. Toen het woensdagavond lub Brugge werd, dacht ik dat ijn kansen verkeken waren ndat ik van mening was dat lub Brugge Nederlandse spe- rs onder contract had. Maar t schijnt niet het geval te Bi." e Voorburger heeft zowel in itionaal als in internationaal i/icht een uitstekend seizoen thter de rug. „Dit is mijn beste izoen tot nu toe. Ook in inter- ttionaal opzicht. Ik heb diver- belangrijke interlandwed- rijden, zoals Frankrijk-Bulga- je en Bolivia-Hongarije, geflo- n, waaraan ik mijn uitverkie- ng voor de WK-eindronde in 'gentinie te danken heb. Bo- idien ben ik volgende week nsdag scheidsrechter bij leland-Brazilië. en nu dit er r bovenop. Het kan niet op. 'eldig". voorbereiding op het WK- inement in Argentinië is voor tries Corver in volle gang. train op dit moment mini- I drie keer per week. Dat wel eens te ver gaan, want geleden scheurde ik nog n spier door de slechte ge- tldheid van de trainingsacco- odatie. Maar door helpende inden van fysiotherapeuten i ik er weer snel bovenop lomen. door Johan Woldendorp AMSTERDAM Ajax is voor het eerst sinds 1972 doorgedron gen tot de eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker. De 2-1 overwinning die Sparta enkele weken geleden in Rotterdam op de Amsterdammers boekte, was net niet toereikend om aanspra ken te maken op het kostbare kleinood. Een sterk aanvallend Ajax moest lange tijd tegen een maagdelijke score aankijken, maar diep in de tweede helft bezweek Sparta toch voor het geweld, dat door treffers van Dick Schoenaker en Ruud Geels losbarstte: 2-0. Dat Ajax de finale bereikte, heeft ook plezierige consequenties voor FC Twente.Aannemende. dat AZ er in slaagt de opnieuw uitgestelde ont moeting met Excelsior tot een goed einde te brengen de Noordhollan ders starten in Alkmaar met een 2-1 voorsprong mag in ieder geval een lid van de top-vier in de eredivisie deelnemen aan het Europa Cup II toernooi. De verliezer en FC Twente zijn dan vrijwel zeker van een of meer optredens in de reeks wedstrij den om de UEFA-beker. Ajax liet er geen twijfels over be staan, dat het zo snel mogelijk de belangrijke eerst treffer wilde ma ken. De onttroonde landskompioen ontketende vanaf de openingsmi nuut een aanvalsstorm op het Spar- ta-doel die af en toe orkaanachtige neigingen vertoonde. In het eerste kwartier moest keeper Pim Does burg een grootse vorm etaleren om de dadendrang van de Amsterdam mers tot een gezapig stromend beek je te kanaliseren. Ruud Geels testte het reactievermo gen van de atletische Rotterdammer liefst drie keer in die fase. Eerst met een venijnige kopbal, daarna met een iets te scherp schot en in derde instantie met een inzet, die via de handen van Doesburg op de lat strandde. De bal sprong uit die actie voor de voeten van Dick Schoenaker die opnieuw de kwaliteit van de lat aan een serieuze test onderwierp. Kortom, de tweede halve finale-wed strijd was vanaf het prille begin een echt bekerduel. De voorbereiding van Ajax was er ook naar. De ploeg zonderde zich woensdag al af in het trainingskamp in Wassenaar om het risico, het volgend seizoen de Euro pese voetbalboot te missen, tot het absolute minimum te reduceren. Het is overigens niet denkbeeldig, dat Ajax zich in het vervolg binnenska mers op cruciale ontmoetingen gaat voorbereiden. Sparta-trainer Cor Brom. volgend seizoen immers de hoogste technische chef van Ajax, wilde van een trainingskamp niets weten Nog was Sparta, nog meer dan Ajax, er alles aan gelegen om voor het eerst sinds zeven jaar de finale te bereiken De zekere vijfde plaats in het eredivisieklassement biedt de Rotterdammers momenteel weinig uitzicht op internationaal voetbal. Saillant detail; in die eindstrijd van 1971 stonden Ajax en Sparta tegeno ver elkaar. Nadat de eerste ontmoe ting in 2-2 eindigde, won Ajax in de „replay" met 2-1. Na het stormachtige eerste kwartier nam de thuisclub gas terug. Niet voor lang overigens, want nadat Ray Clarke met een kopbal dicht bij een treffer was, continueerde Ajax zijn offensief. Het kreeg, dankzij de stug ge afweer van de gasten, niet al te veel ruimte. Tscheu La Ling was één van de weinigen die wel een echt gat vond. De grillige Hagenaar omspeel de zelfs Doesburg, maar strandde op Tom Marijt die op de doellijn had post gevat. Dat La Ling, naarmate de eerste periode vorderde, een uitzonderings positie innam, tekent de greep die Sparta in verdedigend opzicht op de wedstrijd kreeg. De verdediging raakte eigenlijk geen moment in pa niek. Sterker, zij toonde zich in we zen niet bevreesd voor de reputatie van een gretig scorende ploeg die Ajax de laatste weken heeft opge bouwd. Sparta nam kort na het her-begin afscheid van Michel Valke. De ta lentvolle schakelspeler raakte na een botsing met Jan E verse dusda nig geblesseerd, dat Pim Verbeek hem moest vervangen. Door het de fensieve karakter van de Brom-equi- pe kon Sparta's „wonderkind" niet de rol vertolken, die hem in de eerste wedstrijd tussen de beide halve fina listen wel op het lijf was geschreven. Toch trad hij bij de schaarse uitval len van de gasten wel degelijk op als een nuttige intermediair. In ieder geval was de angst voor Valke bij Ajax zo groot, dat trainer Ivic Simon Tahamata niet opnieuw met de jon ge krullebol wilde confronteren. Ver loor Tahamata op Spangen prak tisch ieder duel van Valke, nu kwam hij als middenvelder met een vrije opdracht beter tot zijn recht. Voor Ajax zat er uiteraard niets an ders op dan constant aan te vallen Tot vijfentwintig minuten voor het einde viel de tweestrijd tussen de produktiefste aanvalslijn en de op twee na minst gepasseerde verdedi ging van de eredivisie in Rotterdams Tot nu toe werd in Engeland het transfersysteem gebruikt waarbij de speler dikwijls gewoon verhandeld werd zonder dat hij er verder veel in te vertellen had. Nu mogen ze zelf de club van hun nieuwe keuze aan wijzen. Het probleem daarbij wordt alleen nog welke vergoedingssom er aan de oude club van de spelers betaald moet worden. Besloten is dat de be trokken clubs samen onderhandelen over de vergoeding. Komen zij er niet uit dan is de beslissing aan een onafhankelijk college dat speciaal hiervoor in het leven zal worden ge roepen. De vergoeding zal op voor stel van de vakbond van beroeps voetballers bepaald worden aan de hand van tabellen waarop rekening is gehouden met zaken als leeftijd, ervaring en salaris. De vakbond toonde zich zeer geluk kig met de uitkomst van de vergade ring van clubbestuurders. De voor zitter van Manchester City, Peter Swales toonde zich ook content. „We voelen dit als een gelukkige oplos sing. De clubs hebben financieel be lang bij de spelers gehouden, maar de spelers hebben nu nadrukkelijk het recht om te vertrekken als ze dat wensen". WEST DUITSLAND Helmut Schön, trainer/coach van wereldkampioen West-Duitsland, re aliseert zich dat de tijd van experi menteren voorbij is. Voor de laatste oefenwedstrijd tegen Zweden, vol gende week in Stockholm, heeft Schön een beroep gedaan op de oude kem, die kortgeleden in Hamburg teleurstellend verloor van Brazilië (0- 1). ZEIST Trainer Frans Körver van Wageningen zal de eerstkomende twee wedstrijden van zijn team van af de tribune moeten bekijken. Zon dag jongstleden werd Körver tijdens de wedstrijd PEC/Zwolle-Wagenin- gen door scheidsrechter Piet Bos man van het veld gestuurd, daar hij zijn mening over de arbitrale leiding op het veld wat al te nadrukkelijk naar voren bracht. Dit was aanlei ding voor de tuchtcommissie om hem twee weken buiten de afraste ring van het speelveld te houden en hem daarnaast een boete van 300 gulden op te leggen. De straffen zijn: a-spelers: H. A. Bink iFC Gro ningen) twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 100 gulden boete. E. N. Bakker (FC Groningen» een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk en 100 gulden boete H J M Wolfkamp (SC Amersfoort) twee wedstrijden onvoorwaardelijk, 75 gulden boete en het recht verweer te voeren tegen de overweging van de tuchtcommissie een lopende voorwaardelijke straf om te zetten in een onvoorwaardelijke J Trentelman (De Graafschapl twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 75 gulden boete J P A. Doornebosch (De Graafschap) een wedstrijd on voorwaardelijk en 150 gulden boete R T Klin kenberg (FC Dordrecht) een wedstrijd onvoor waardelijk en 100 gulden boete A. van der Welde (FC VW) twee wedstrijden onvoorwaar delijk en 125 gulden boete J W Das (Vitesse) twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 100 gul den boete. H. T. H Oerdsen (Vltessci een wed strijd onvoorwaardeUjk en 100 gulden boete Boekingen: a-spelers: J J Ribberink (Helmond Sport). B. Sleeman (8C Amersfoort). A Wit- baard (FC Utrecht), P. L. Ehlen (Roda JC> en J. Jongbloed (Roda JC). De selectie bestaat uit: Doel: Maler (Bayern Müncheni, Franke (Ein- tracht Braunschweig) Verdedigers: Vogts (Borussia Mönchengladbach), Rüssmann (Schalke '04). Kaltz (Hamburger SV), Dietz (MSV Duis burg). Schwarzenbeck (Bayern Mün- chen), Förster (VFB Stuttgart), Zlm- mermann (FC Köln). Middenvelders: Bonhoff (Borussia Mönchenglad bach). Flohe (FC Köln). Beer (Hertha BSC), Burgsmüller (Borussia Dort mund). Aanvallers: Hölzenbein (Eln- tracht Frankfurt), Hansi Milller (VFB Stuttgart). Abramczik en Fi scher (Schalke 04). Rummenigge (Bayern Miinchen) en Worm (MSV Duisburg). Franz Beckenbauer heeft zich in een vraaggesprek met het Westduitse persbureau SID sceptisch uitgelaten over de kansen dat zijn huidige club. New York Cosmos, hem alsnog toe stemming geeft een gedeelte van de voorbereiding van de Westduitse se lectie voor het WK-eindtoernooi mee te maken. „Er zijn geen nieuwe rede nen aan te dragen, dat Cosmos nu eerder bereid zou zijn mij vrij te geven dan in het begin van dit Jaar", zei Beckenbauer. De reactie van de Newyorkse club op het verzoek van de Westduitse voet balbond (DFB) Beckenbauer voor het voorbereidingsprogramma be schikbaar te stellen, viel toen nega tief uit, daar Beckenbauer in de maand mei zijn talenten In de Ame rikaanse competitie moet vertonen. SCHAKEN Het toernooi van Lone Pine (VS) is gewonnen door de Deen Bent Larsen met 7' 3 uit 9 Met een hallpunt minder werd de Rug Lev Poloegajevski tweede. Boste Nederlander was Hans Ree mei een gedeel de vierde plaats TAFELTENNIS Spartak Praag won voor de derde keer in successie de Europa Cup In de finale werd Spartacus uit Hongarije met 5-2 verslagen VOETBAL Rolf Schafstal! «0) wordt de nieuwe trainer van Hamburger SV. HIJ volgt Karl Heinz Ruhl op die geen zin meer heeft in deze baan VOETBAL Uitslagen Engelse competitie: Manchester City-Nottingham Forest 0-0. Birmingham-Ipswich Town 0-0, Queens Park Rangers-Arsenal 2-1. Middles borough- Coventry-City 1-1. ALKMAAR De tweede wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen AZ'67 en Excelsior, die dinsdag vanwege de sneeuwval werd verschoven naar donderdag is gisteren weer afgelast. Het veld in de Alkmaarder Hout stond geheel blank, waardoor spelen onmogelijk was. De tweede wedstrijd in de halve fina les van de strijd om de KNVB-beker tussen AZ'67 en Excelsior wordt, zo werd gisteravond bekend, gespeeld op woensdag 19 april om 20.00 uur ln de Alkmaarse Hout. Op die dag was eigenlijk de finale vastgesteld. De eindstrijd zal nu gespeeld worden op donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) in de avonduren op een nader tussen de finalisten overeen te komen veld. Dick Schoenaker kruipt overeind na Ajax' eerste doelpunt PRESTON De Engelse Radmintonhond (BAE) heeft de uitzonderlijk getalenteerde maar tevens zeer temperamentvolle Kevin Jolly uitgesloten van verdere deelneming aan het toernooi om het Europees kampioenschap badmin ton dat deze week in Preston wordt gehouden. In de partij in de tweede ronde tegen de Deen Jesper Hcllcdic maakte de pas 18-jarige Engelsman het al te bont. Meerdere malen lag hij in de clinch met de lijnrechters. Aan het einde van de eersta game bij een in Jolly's ogen zoveelste verkeerde beslissing van een van de lijnrechters gooide hij zijn racket tegen de vloer, en begon stampvoetend hard tegen de verbouwereerde man te schreeuwen, toen hij de eerste game met 18-17 verloor, Uit protest gaf Jolly de tweede gaine weg: 1-15. De toernooileiding stuurde Jolly daarop naar huis en vertelde hem tevens dat zijn deelneming aan de Gemenehestspelen, die in augustus in Canada zullen plaatsvinden, door dit voorval zeer dubieus is geworden. Joke van Beusekom heefl zich in Preston (CiBr) geplaatst voor de kwartfinales. In de derde ronde won zij mei 8-11 11-5 11 -tl van de Zwitserse Liselotte Blumer. Minder goed verging het Marjan Ridder, die werd uitgeschakeld door de niet- geplaatste Westduitse Vera Martini met X-11 11-4 11-6. Bij de heren drong Rob Ridder door tot de derde ronde. voordeel uit. Toen brak Dick Shoe- naker de ban. De blonde middenvel der rondde een aanval, waarbij ach tereenvolgens La Lng, Arnesen en Meijer betrokken waren, af met een keihard schot: 1-0. Die stand was op dat ogenblik vol doende voor een finaleplaats. Sparta toog dan ook onmiddellijk ten aan val, maar ontbeerde juist in dat of fensief de creatieve inbreng van Mi chel Valke. De zege van Ajax kwam niet meer in gevaar. Sterker, acht minuten voor het einde gaf Ruud Geels die triomf nog meer reliëf: 2-0. Tscheu La Ling tekende voor het werk achter de schermen. AJAX-SPARTA 2-0 (#-#> - 65 Schoenaker 1-0. 83 Geels 2 0 Toeschouwers 14 000 Scheids rechter Wcerink AJAX Schrijvers. Zutdema. Krol. Van Dord Everse. Tahamata (Lerbyi. Arnesen. Schoena ker iBoumai. Meijer. Geels Ling SPARTA Doesburg. Jansen. Balkesteijn. Ma rijt. MeuUtege, Hensor.. De Goey. Valke (Ver beeki Van Zoesl (Van der Meen. Clarke Var Slaveren LOS ANGELES Tom Bradley, de burgemeester van Los Angeles, heeft bij zijn terugkeer uit Mexico waar hij een reeks gesprekken voerde met vertegenwoordigers van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC), verklaard, dat er geen problemen „van enige betekenis" zijn die kunnen verhinderen dat de stad de Olympische zomerspelen van 1984 gaat organiseren ..Wij hopen de kans te krijgen te laten zien dat althans een stad doet wat zij zegt, dat wil zeggen, dat de belastingbetalers niet worden opge zadeld met uit de hand gelopen kos ten bij het organiseren van de Olym pische Spelen", zei Bradley. Los An geles was de enige stad die zich kan didaat heeft gesteld voor de Spelen van 1984, maar de vastbeslotenheid van de Amerikanen zo zuinig moge lijk te doen heeft enige wrijving met het IOC doen ontstaan Bradley verklaarde dat ln Mexico een akkoord was bereikt, waarin is bepaald dat Los Angeles het veto recht heeft inzake alle beslissingen die de kosten van de Spelen zouden doen stijgen. Volgens de burgemees ter zullen er slechts drie nieuwe faci liteiten verrijzen: een zwemstadion. een roelbaan en een wielerbaan. De totale kosten hiervan schatte hij op 33 miljoen dollar (72 miljoen gulden). De atleten en officials zullen worden ondergebracht in studentenhuizen. Bradley was niet bereid te praten over vergelijkingen met de gang van zaken bij vonge gelegenheden. „Nie mand hoeft ons te vergelijken met Montreal, München of Mexico. We zijn ervan overtuigd dat het financi eel niet uit de hand zal lopen en dat de v...ci i.. een enorme schul denlast blijft zitten. Over de definitieve toewijzing van de Spelen van 1984 aan Los Angeles, dat ook de gaststad was ln 1932, wordt volgende maand op de bijeen komst van het IOC in Athene beslist

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19