(1 heeft geen kind aan ze met't Venco feestpakket venco is 1UU jaar Probleem bij wet investeringsrekening Bijzondere Kamercommissie wil eerst technische kanten bespreken Advocaat sparé kort geding n|] aan tegen staap! FAMILIEBERICHTEN Zeilstraat Beleggingsobject Neptunusstraat-winkel VRIJDAG 1« APRIL 1978 TROUW/KWARTET P6-RH10- DEN HAAG - De Tweede Ka mer heeft meer tijd nodig voor de wet investeringsrekening, een van de zogeheten hervor mingsvoorstellen van het kabi net-Den Uyl. De behandeling van de WIR wordt deze maand van de Kameragenda ge schrapt. De bijzondere Kamer commissie WIR wil eerst met de ministers Van Aardenne (economische zaken) en An- driessen (financiën) uitvoerig praten over een groot aantal „technische problemen" in het wetsplan. De WIR. bedoeld om de investeringslust van bedrij ven aan te wakkeren, zal zo is nu de bedoeling in de eerste helft van mei behandeld worden. op oneigenlijk gebruik aanzienlijk groter" aldus de CDA-fractie, die wel ideeën heeft om die kans te be perken. UJDAI Teleurstelling Kamerleden worden al geruime tijd benaderd door ondernemers die zich afvragen wat er aan overheidsbijdra gen (premies) in het vat zit De in druk bestaat, dat bedrijven bij zo veel onzekerheid aarzelen investe ringsplannen uit te voeren. Volgens de allereerste plannen van het vorige kabinet zou de WIR al een jaar gele den Ingevoerd worden. De Kamer heeft nu extra tijd nodig omdat het niet duidelijk is hoe de jongste wijzigingen in het wetsont werp zullen uitpakken. Die wijzigin gen zijn aangebracht om de kritiek uit ,3russel" te doen verstommen. Het is voor de grote fracties (PvdA, CDA en WD) de vraag of het bijge schaafde wetsplan wel aanvaard wordt door de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EO. Bezwaren Alle grote fracties vinden dat er ern stige bezwaren kleven aan de huidi ge WIR-opzet. zo hebben zij gisteren laten weten. Die bezwaren zijn voor <?DA en WD zo groot, dat zelfs ge dacht wordt een stuk bestaande „in vesteringssteun" te handhaven, de vervroegde afschrijving. Zowel CDA als WD spreekt over een „tijdelijke" handhaving. Er wordt aan toege voegd. dat er dan wel een regeling ontworpen moet worden om verlies gevende bedrijven te laten mee-pro- fiteren. Juist voor deze bedrijven biedt de WIR voordelen die er nu niet zijn. Ook de WD vindt zo'n extra rege ling nodig, gezien de „benarde situa tie van ons bedrijfsleven", al blijven de liberalen huiverig voor premie- steun aan bedrijven met twijfelach tige toekomstmogelijkheden. De grote fracties zijn vrij eensgezind in het aandragen van bezwaren. Zo wordt algemeen gevreesd, dat een belangrijk deel van de WIR-pot ten goede komt aan bedrijven in de randstad. Dit deel van ons land is lang niet het economisch zwakste gebied. Het is de fracties ook een doorn in het oog, dat er voor investe ringen in bestaande gebouwen zeer forse premise beschikbaar (lijken te) zijn. Zulke investeringen hebben minder gunstige gevolgen voor de werkgelegenheid dan investeringen, in nieuwbouw. Ook is de kans op verkeerd gebruik van overheidsgeld groter. „De hoge WIR-premies voor alle gebouwen, ook bestaande pan den in de randstad, maken de kans De meningen van de grote fracties lopen uiteen over de arbeidsplaatsen toeslag, een speciale premie, waaro ver werkgevers en vakbeweging het in de SER ook niet eens konden worden. De PvdA-fractie is „diep te leurgesteld" dat er nog geen rege ringsideeën zijn over zo'n toeslag, die hoger is naarmate een investering meer werk oplevert. De vakbeweging tilt zwaar aan deze toeslag, overigens met erkenning van de technische moeilijkheden. Voor de CDA-fractie vormen die moeilijkheden een reden waarom de toeslag niet „op korte termijn" zijn beslag zou moeten krijgen. 0 POLLO AMSTERDAM De Amsterdai i. 445. advocaat mr. J. W. van Bennek ,30 heeft een kort geding aangespaq tegen de staat en de hoofdcommi t. 7.30. ris van politie in Amsterdam on verhinderen dat een Chile* ^430 vluchtelinge en haar twee kinde cineac volgende week over de grens wor< »«Ueen gezet. Het geding dient dinsdag v |"2en' de president van de rechtbank lnema Amsterdam. 17 45 o> Van Bennekom zal bepleiten met de uitwijzing van zijn cliënte r. 2. 6 vijfendertigjarige mevrouw Sil ctröf Perez Correa, wordt gewacht tot jj-jJop definitief is beslist of zij een 5.930; blijfsvergunning krijgt. unaGi kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 0O-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit aHeen mogelijk van 18.00- 20 00 uur. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kan nis van de geboorte van Gijsbert Floris E. C. M. Priester G Priester-Boer Michiel 12 april 1978. Rijnsburg Abdijlaan 16. Goedemorgen opa Bos in Warande, hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag van, Gerrit, Cobi. Auke. Krino en Jacqueline Oma De Berg hartelijke gefeliciteerd en smakelijk eten! Mirjam en Esther. Geloofd ziGod met diepst ontzag! Hi] overlaadt ons dag aan dag met zijne gunstbewijzen. Die God is onze zaligheid: wie zou die hoogste Majesteit dan met met eerbied prijzen? Op vrijdag 28 april zijn D.V. onze ouders en grootouders Cor Bol én Truida Bol-Maaskant 40 jaar getrouwd. Dankbaar hopen wij dat met elkaar te vieren. Wilt u hen feliciteren, u bent van harte welkom tussen 19.30 en 21.00 uur in „De Milandhofï, Middenweg 2 te Zegveld. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Zegveld. Hazekade 2. Weest in geen ding bezorgd.' Op donderdag 27 april hopen D.V. onze-ouders en grootouders Jan G. Griffioen L. Griffioen-Rodenburg hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Gaarne willen wij hun vrienden en kennissen in de gelegenheid stellen om hen te feliciteren. Dit is mogelijk van 16 tot 17.30 uur in Hotel „Het Oude Raadhuis". Hindersteinlaan 2 te Vleuten. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Vleuten, 13 april 1978 „De Steiger". Bottensteinweg 7. Na langdurig ziek zijn, maar moedig gedragen is in Jezus ontslapen mijn lieve man. onze lieve vader en opa Alardus Fleddérus op de leeftijd van 66 jaar. Meppel: M. K. Fledderus-Bouwman Amsterdam: P. A. Fleddérus E. Fleddérus-Nonnekens Purmerend. H J Fleddérus C. C. Fleddénjs-Fns Voorthuizen: A. Fleddérus L. H. Fleddérus-Gaus en kleinkinderen Meppel, 12 april 1978 Prins Hendrikstraat 33 De rouwdienst zal worden gehouden in de aula op de algemene begraafplaats te Meppel op zaterdag 15 april om 12 uur. waarna de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Zij. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden verzocht om 11.50 uur aawezig te zijn. Na de begrafenis is in de koffiekamer gelegenheid tot condoleren Gods kinderen op aarde zij wandlen m het licht omdat zij gerechtvaardigd zijn voor zijn aangezicht Lied 266 Heden nam de Heere voor ons onverwacht, na een moeitevol. maar toch blijmoedig leven uit ons midden weg onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Jacomijntje Teuntje van Rees op de leeftijd van 59 jaar. Driebergen T J Noordijk-van Mees P Noordijk Rozenburg: T W. van Rees A. C van Rees-Voorberg Rhoon: W T. van Rees neven en nichten Rhoon. 12 april 1978 Esscndijk 40 De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Goereesestraat 10 te Rotterdam Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar vrijdagavond van 6 30-7 00 uur De rouwdienst zal DV worden gehouden zaterdag 15 april a s om 12 00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Klcidijk te Rhoon. waarna de begra fenis zal plaats hebben op de algemene begraaf plaats te Rhoon Vertrek vanaf de kerk om 12.30 uur. Vandaag stierf onze lieve man en vader, zoon, broer, zwager en oom Sam Koster Hij werd 43 jaar Gerda Koster-Kuiper Mare Esther Mirjam mede uit naam van de naaste familie* Badhoevedorp, 12 april 1978 Dellaertlaan 74 Voorafgaand aan de begrafenis zal een bijeen komst worden gehouden op maandag 17 april om 13 uur in de aula van de begraafplaats Westgaar- de. Ookmeerweg 275 einde Osdorperban te Am sterdam. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats Liever thuis geen bezoek en geen bloemen. Vandaag stierf onze vriend Sam Koster initiatiefnemer van het A.A.A. Alternatief Ambtenaren Aktiecomite postbus 52, Badhoevedorp 12 april 1978. Met groot verdriet geven wij kennis van het over lijden van onze vriend Sim Koster lid van de Èssaigroep Iman Baardman Theo en Jeanette de Boer Ad en Aleid Bos Jan van Dalen Joke Dikker Hupkes Feikje Dijkstra Henk en Marjan Eikelboom Theo en Hilde Fransen Arie en Wolthera Gravestein Teo Hogen Ben van Kaam Henk en Tineke Koetsier Johan en Gerda van Oostveen Jaap en Shirley Overdulve Jos en Agaath Tamboer Jaap en Netty Veldkamp Hille en Willemien de Vries Amsterdam 12 april 1978. „Alles wat gij aan een van mijn min ste broeders hebt gedaan, hebt gij aan mij gedaan" Bestuur en Leden der Chr. S.G. „Pascal" te Am sterdam delen diep bedroefd mede, dat van hen is heen gegaan hun medewerker en vriend drs. S. J. Koster Wij hopen, dat Sam in de eeuwigheid het recht en de vrede aanschouwt, waar hij een leven lang voor heeft gevochten. Wij bidden, dat Gerda en de kinderen de kracht ontvangen die wij niet kunnen schenken. Namens allen: Drs. K. de Jong „Rector" Amsterdam 12 april 1978 Op 12 april is in Badhoevedorp overleden Sam Koster Oud voorzitter van de X min IJ Beweging Wij zijn hem erg dankbaar voor de bezielende kracht en de grote inzet die hij steeds voor de beweging heeft gehad. Zijn vriendschap heeft veel voor ons betekend. Wij wensen zijn vrouw en kinderen en allen die hem zullen missen, veel sterkte toe Landelijke werkgroep van de X min IJ Beweging Amaliastraat 7 Den Haag God heeft in Zijn heerlijkheid opgenomen mijn lieve man. onze vader en opa Egbert de Vries in de leeftijd van 72 jaar. Lied 290 Nunspeet: D. de Vries-Hoogeveen Velp (Gelderland): D de Vries S. D. de Vries-Deurloo Paula - Dorien Erica - Annemarie Drachten: W J. de Vries C. J. de Vries-van der Baan Anneriek - Bert Marleen Warnsveld: S. G Stoutmeijer-de Vries A. Stoutmeijer Mariken Nunspeet. 13 april 1978 Astndlaan 14. Op dinsdag 18 april zal een rouwdienst gehouden worden in ..De Wheme". ds. de Bouterlaan 5 te Nunspeet. aanvang 11.00 uur. Hierna vindt de teraardebestelling plaats op de algemene begraaf plaats aan de Eperweg te Nunspeet om t 11.45 uur Gelegenheid tot condoleren in bovenge noemd gebouw van 10.30 tot 10.50 uur. Algemene kennisgeving. De Heer is mijn Herder Psalm 23 Heden nam de Here tot Zich, na een langdurig lijden, onze geliefde zuster, schoonzuster en onze zorgzame tante Pietje Arina van den Akker op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: A. van den Akker Maasland, 12 april 1978 Wethouder Dijkshoornlaan 3 Correspondentie-adres: .'s-Herenstraat 61, Maasland Onze zuster en tante ligt opgebaard in gebouw De Magneet. Huis te Veldelaan, Maasland. Gelegen heid tot condoleren aldaar zaterdag a.s. van 15.00 tot 16.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal D.V. gehouden worden maandag 17 april 1978 om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Maasland, waarna de be grafenis zal plaatshebben op de algemene be graafplaats te Maasland. Vertrek van de Gerefor meerde kerk om 14.30 uur. Ik ben de opstanding en het leven (Joh. 11 25a). Heden ging van ons heen onze lieve Roel op 23-jarige leeftijd. We wisten hem steeds al in de armen van onze Verbondsgod. Eibergen, 9 april 1978 Lariksweg 4 Eibergen: R. de Roos C. G. J. de Roos-van Beijeren Bergen en Henegouwen Den Haag: Sijtze de Roos en Marion Stapert Amsterdam: Theo de Roos en Mariët Gunning Amsterdam: Joan de Roos De ter aardebestelling heeft in besloten kring plaatsgevonden. Liever geen bezoek „Mijn genade is U genoeg" 2 kor. 12 vers 9 Verdrietig zijn wij u te moeten meedelen, dat op 12 april 1978 is overleden, mijn vrouw, onze moe der en oma Alie de Roode-van Dijk op de leeftijd van 59 jaar Wij zullen haar erg missen. Dirk de Roode kinderen en kleinkinderen. 2332 EP Leiden, Morsweg 98a. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Leiden. Aan het Rouwcentrum geen bezoek. De samenkomst en de rouwdienst zijn bepaald op maandag 17 april a.s. om 2.30 uur n.m. in de Maranatha kerk aan de Lage Morsweg te Leiden, waarna de begrafenis zal plaats vinden om ca. 3 30 uur n.m. op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de wachtkamer van de begraafplaats. Voor de overstelpend vele bewijzen van hartelijke deel neming ons betoond met het plotseling heengaan van mijn innig geliefde en zorgzame vrouw, moeder, schoon moeder en grootmoeder Melanie Petronella Albertine Calamé geb. Coelen Uit aller naam: J J. H Calamé 's-Gravenhage, april '78 Albardastraat 5 Artistieke visserswoning in hofje gelegen bev woonka mer. met open haard, keukentje, toilet/douche comb., open trap naar verdieping alwaar 1 slaapkamer berg ruimte. ligbad Vraagprijs 110.000,- k.k. met lege dnekamer woning Korbootatraat gezellig gelegen hoekapp waarvan par terre en tweede etage verhuurd. Huurjltkomst per jaar 4550,16. Lege vrije woning op eerste etage: drie kamers, toilet, keuken met balkon Vraagprijs 155.000,- k-k. Op goed punt gelegen totale oppv bebouwd 90 m". verdeeld over winkelruimte. 3 kamers en keuken. Voor vele doeleinden geschikt Vraagprijs 140.000,- k.k. 15 u. 16 Organiseert u wel eens een partijtje voor de kinderen? Dan mag u deze kans niet missen. Venco de dropmaker is maar één keer 100 jaar. En doet dus dit aanbod maar één keer! Zolang de voorraad strekt: een vrolijk feestpakket helemaal vol met serpentines, roltongen, ballonnen, slingers, zonnekleppen, toeters èn een boekje met tientallen spelletjes. Voor maar f 9,50! Dat is nog niet de helft van de vergelijkbare winkel waarde. Want Venco stelt er als 100-jarige een eer in om z'n jongste klantjes een ouderwets feestelijke dag te bezorgen. Maak f 9,50 over op postrekening 3920100 tn.v. "Venco 100 jaaf te Amsterdam en u ontvangt dit vrolijke feestpakket franco thuis. Inhoud Venco feestpakket: 9 ballonnen (ook leuk als versiering); 6 roltongen (met onvervalste pieptoon); 2 slingers (in alle kleuren van de regenboog); 6 toeters (vol feestgeluiden); 6 zonnekleppen: 2 pakken serpentines; Een spelletjesboekje (met beschrijvingen van allerlei spelletjes voor binnen en buiten, die een kinderpartijtje tot een echt feest maken). Hom1! UTI

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10