Advocaat-generaal: vonnis Menten juist let op de lever KUNST Jazz-festival in Breda Michel Fugain niet de energie van Big Bazar ieroep van verdachte verworpen Spoedig voorschriften >epleit voor beperken Ijrandkans winkelcentra as 'uur slaat toe in Dedemsvaart Politici en bonden chter miljoen voor Grofsmederij aan CDA-fractie wil 'vermenselijking' van de arbeid Gereformeerde sociale academie blijft in Zwolle Heineken wil CAO-overleg hervatten Ruim een ton voor een Ruysdael Bij Pastoe nog eens 90 man weg Werkgevers door wachten op WIR geïrriteerd Internationale Oude Stijl Wet basisonderwijs in 1983 ingevoerd r 8 ISDAG 12 APRIL 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet HS 9 een onzer verslaggevers HAAG De advocaat-generaal bij de Hoge Raad mr J. nelink meent dat de bijzondere strafkamer van de Amster- nse rechtbank bij de veroordeling van Pieter Menten (78) wel i aantal formele fouten heeft gemaakt, maar desondanks een |st vonnis heeft geveld. Hij verwierp gisteren in zijn conclusie cassatiemiddelen waarmee de cassatie-advocaat van Men- mr P. Mout, zich tegen dat vonnis had verweerd. De Hoge ad zal op 29 mei uitspraak doen. »ten zowel als de officier van jus- mr A. F. J. C. Habermehl was in )ep gegaan bij de als bijzondere van cassatie fungerende hoge id, nadat de Amsterdamse recht- ïk in december de gewezen zaken- uit Blaricum wegens oorlogs- ^drijven en misdrijven tegen de nselijkheid tot een gevangenis- af van vijftien jaar had veroor- ;ld. De officier had levenslang list. Ook zijn cassatieberoep werd fworpen. m3 E «2-37 135 /oerig stond de advocaat-gene- stil bij het verweer dat Menten ;hts onbelangrijke incidentele jnsten voor de Duitsers had ver- ït en niet in vreemde krijgs- pf iatsdienst was getreden, waardoor hem ten laste gelegde misdrijven ;t als oorlogsmidrijven aange- •trkt kunnen worden. Hij zou zich die redenering hebben schuldig maakt aan een gewoon delict, lord meermalen gepleegd, dat in- ddels verjaard is. f Remmelink meende evlnwel dat inten als tolk en adviseur niet te rwaarlozen functies heeft bekleed bij een erkende misdadige Duitse staatsorganisatie, het Einsatzkom- mando van de Sicherheitspolizei en de Sicherheitsdienst, en dusdoende wel degelijk heeft kunnen deelne men aan het plegen van volkenrech telijke delicten. Hij stelde dat Men ten aan de organisatie en uitvoering van „deze onderneming" zelf heeft meegedaan, zoals de rechtbank be wezen heeft geacht. Dat Menten mis schien niet eigenhandig heeft ge schoten, vond hij onbelangrijk. De advocaat-generaal achtte het ook juist dat de rechtbank heeft aange nomen dat Menten niet zijn Neder landse nationaliteit heeft verloren. Dat zou, naar zijn opvatting, het geval zijn geweest als er sprake was geweest van een „regelmatige dienstbetrekking". Overigens wees hij erop dat Menten ook vervolgd kan worden op grond van het Besluit buitengewoon strafrecht, waarin het schaden van Nederlandse belangen als criterium wordt gehanteerd. Menten, oordeelde hij, heeft door zijn daden en hulp aan de Duitsers duidelijk het staatsveiligheidsbe- lang van Nederland in gevaar ge bracht. jtdvec Cpei —an een onzer verslaggevers ïnfmMSTERDAM De Stichting Nationaal Brand Preventie Insti- staat tut wil dat er op korte termijn voorschriften komen voor inkelcentra om het brandgevaar te beperken. Er is al een rracht-'ojectgroep in de maak, die deze regels zal moeten opstellen. u-50 -ehalve de stichting zitten daarin assuradeuren en bouwers, e"weg,rW^l ook de 6emeenten en riJk ziJn vertegenwoordigd. oDen f Plannen hiervoor bestaan al een ai, 40 If jaar. Aanleiding ertoe was het ij grote aantal branden in wipkel- ntra in de laatste maanden. Win- Smcajicentra in Rijswijk, Alblasserdam Sjper Dordrecht zijn maar enkele voor- k^"lelden. De meest recente brand 1950 is die van maandagavond in De- imsvaart. Eén winkel werd toen 1974 taal in de as gelegd, drie winkels 2750 ipen ernstige rookschade op en de st van de 25 winkels kwam zodanig der het roet te zitten, dat deze ook skoool01" ^wee dagen huiten be- i 020-W moest worden gesteld. 16 Ooi ilgens het brandpreventie-insti- ut vormen winkelcentra nog de 1300 |jge groep in de bouw, waarvoor 0 kmjgn voorschriften bestaan Voor wo- 18 nangen zijn er de voorschriften van !t Nederlands Normalisatie Insti- omst jut en warenhuizen moeten vol- 1977, en aan de modelbrandbeveili- - Tel ngsverordening van de Vereniging m Nederlandse Gemeenten, aange- lid met voorschriften van de lokale staat 'andTtteer. 9 en van de eerste punten die de rojectgroep aan de orde gaat stel- n, is de kwaliteit van de scheidings- anden tussen winkels. Deze moe- in zodanig brandwerend zijn, dat et vuur niet direct van het ene naar okt et andere perceel overslaat. Dit be- 020- (kent ook dat deze wanden tot aan et dak moeten worden doorge- F^,okken- :hcl,ntedrading ie" fat de oorzaak is geweest "van de fc-and in Dedemsvaart is nog niet lekend. De politie vermoedt dat er ïts niet in orde was met de elekti> che bedrading in de verwoeste sla- erij, die vol stond met machines. y met Tel EN HAAG De Tweede-Kamerle- en Van der Hek en Van der Doef leiden PvdA) hebben kritiek op de andelwijze van minister Van Aar- enne van Economische zaken met etrekking tot de koninklijke Neder- ndse Grofsmederij te Zoeterwou- e. Tijdens het komend mondeling ragenuurtje in de Kamer gaan de eide Kamerleden op deze zaak in. an de KNG was een krediet van en miljoen gulden toegezegd. Dezer jaar agen liet de minister weten, dat het rediet opnieuw in overweging ordt genomen. Ook de Industrie- SCO- 0nd CNV vindt dat de Grofsmederij h,i et krediet alsnog moet hebben. De Ul1 ond doet alles om politieke partijen l0pu' oor dit standpunt te winnen. Vol- p ens voorzitter Van Dijk zijn de be- c etters het station gepasseerd dat Mensen Willoos en zelfs tegen hun over zich laten beslissen f Ne- en w van Leiden hebben Van Aar- 1 énne om een onderhoud gevraagd. Het winkelcentrum De Vaart werd ongeveer een jaar geleden geopend. In de winkelgalerij worden de drie verdiepingen met roltrappen ver bonden. Alle winkels liggen verder open. Daardoor kon de rook die bovendien vanwege de overkapping geen uitweg had alle winkels bin nendringen. De hoogte van de scha de is nog niet bekend. Van onze. parlementsredactie DEN HAAG De CDA-fractie in de Tweede Kamer wil dat de overheid met werkgevers en vakbonden gaat praten over „vermenselijking" van de arbeid. Er wordt door werkgevess en bonden wel gesproken over aan tallen arbeidsplaatsen, maar te wei nig over de kwaliteit van het werk volgens de CDA-fractie. Ook bij de discussies over arbeidsplaatsenover eenkomsten (APO's) komt de kwali teit van het werk onvoldoende aan bod. De overheid moet nu proberen om „het proces van humanisering van de arbeid in gang te zeten en in gang te houden." De CDA zegt dit in een commentaar op de ontwerp-arbeids- omstandighedenwet. Daarin wil de overheid te veel een „afstandelijke rol" spelen. De overheid staat echter niet boven de partijen. De CDA-frac tie ziet de overheid daarom „liever in de rol van gesprekspartner, deelne mer aan het overleg, zij het met een eigen verantwoordelijkheid." Het zal voorkomen, zo beseft de CDA-frac tie, dat de overheid op gezette tijden „kleur moet bekennen aan de onder handelingstafel." De CDA-fractie legt de regering het idee voor, om de arbeidsinspectie te laten meedoen aan het overleg in bedrijven. „Ten minste eenmaal per jaar,,' bijvoorbeeld bij het uitbren gen van het jaarverslag, kan de ar beidsinspectie zich in het bedrijfs- overleg mengen, meent het CDA. De fractie vindt dat „eigentijdser" dan het regeringsidee om werknemers als begeleiders toe te voegen aan ambtenaren van de arbeidsinspec tie, als deze een bedrijf bezoeken. De andere fracties in de Kamer leveren vandaag commentaar op de arbeids omstandighedenwet. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De fractie van de PvdA in de Tweede Kamer wil dui delijkheid over de bezuinigingsplan nen van het kabinet Van Agt op het departement van volkshuisvesting. De Kamerleden Kombrink en Van Dam hebben schriftelijk minister Beelaerts-Van Blokland uitleg ge vraagd over opmerkingen van staatssecretaris prokx van vorige week Advocaat-generaal mr J. Rem melink. Dat Menten niet opnieuw vervolgd kon worden, omdat hij in 1949 al was berecht, onderschreef mr Remme link evenmin. Naar zijn mening was een nieuwe vervolging toelaatbaar op grond van „vele nieuwe feiten en omstandigheden". Strafmaat Over de strafmaat merkte de advo caat-generaal op dat het misdrijf waaraan Menten schuldig is bevon den, ook nu nog „het rechtsgevoel van de rechtsgemeenschap van Ne derland en van diverse andere vol ken" heeft geschokt, en dat daarom de opgelegde straf verantwoord lijkt. Hij meende dat een hogere straf wel licht te zeer het lange tijdsverloop tussen de delicten en het proces zou miskennen. Voor een bijkomende straf, een geldboete of verbeurdver-. klaring van de kunstschatten van Menten. voelde hij niet: „Een derge lijk delict, waardoor het bloed van zovele onschuldigen is vergoten, kan, zo zal ook de rechtbank hebben gedacht, niet door het betalen van geld worden vergolden". De formele fouten die de rechtbank in Amsterdam zijns inziens heeft ge maakt, hoeven naar de mening van mr Remmelink niet tot vernietiging van het vonnis en verwijzing van de zaak naar een andere rechtbank te leiden. In de bijzondere rechtsple ging gelden naar zijn oordeel, met name als het om grote zaken gaat, soepeler normen. Van doorslagge vend belang vond hij in dit verband dat de belangen van de verdachte niet op oneeerlijke wijze zijn bena deeld. DEN HAAG (ANP) De gerefor meerde sociale academie blijft in Zwolle en gaat niet naar Groningen, zoals aanvankelijk de bedoeling was van staatssecretaris K. de Jong Ozn van onderwijs en wetenschappen. Hierdoor trekt de instelling uiteinde lijk meer studenten, vermindert het gevaar van isolering van de gerefor meerde opleidingsscholen voor kleu terleidsters en voor onderwijzers in Amersfoort, en wordt samenwerking met de theologische hogeschool in Kampen mogelijk. Dit antwoordde, de staatssecretaris op vragen van het Tweede Kamerlid Konings (PvdA). Of Zwolle ook als eerste in het land een openbare sociale academie krijgt, staat volgens de staatssecre taris nog te bezien. Staatssecretaris De Jong meent dat zo'n instelling het evenwichtig geheel van onder- wijssvoorzieningen niet bevordert. Een openbare academie is wat grondslag betreft gelijk te stellen met neutraal-bijzondere scholen en die zijn er al in Leeuwarden, Henge lo, Arnhem, Amsterdam en Rotter dam, aldus de staatssecretaris. De gemeente Zwolle is tegen de afwij zing van de aanvraag in beroep ge gaan bij de Raad van State, die nog geen uitspraak heeft gedaan. Van onze soc.-economische redactie AMSTERDAM Het Heineken- concern heeft de industriebonden la ten weten het overleg over een CAO voor de 5000 personeelsleden te wil len hervatten. De bonden hebben het aanbod geaccepteerd. Volgens woordvoerders van de bon den heeft het Heineken-concern zijn harde standpunt ten aanzien van de eis „garanties voor de werkgelegen heid" verzacht. Het concern is vol gens de bonden niet om, maar er valt weer te praten. Dinsdag schortte de ondernemings raad van de Heineken-brouwerij in Zoeterwoude nog het overleg op met de directie uit ontevredenheid over het concern-standpunt. Volgens de bonden wordt door het herstel van het overleg de kans klein dat het concern, waartoe ook de Amstel- brouwerij behoort, door de vakbondsleden zal worden droogge legd. Met die actie hadden zij ge dreigd om hun eisen kracht bij te zetten. Lever is beslist niet goed voor iedereen. Maar zo is het met alles. Wat voor de ëën slecht is kan voor de ander juist goed zijn. Voor sommigen is lever eten zelfs zeer gezond. Maar ook hier geldt: keil u zelf! Dat kan iedereen met behulp van de huisarts. Wie bloed armoede heeft, zal heus wel lever op het recept vinden. Wie dagelijks lever eet, moet met een verhoogde cholesterol-afzetting in het bloed rekening houden, het zelfde wat van een ei geldt. Lever is orgaanvlees van slachtdieren, ook van gevo gelte en vissen. Bij de visie vers is de schelvislever de fijnste soort. We hebben kalfslever, die is het fijnst van smaak van de slacht dierenlevers. Verder is er runderlever, varkenslever (goedkoper), lams- en scha pelever. Die twee laatste soorten worden in Neder land maar weinig gebruikt. Lever is zeer rijk aan vita minen A, B en C, aan ijzer, kalk en fosfor. Maar met lever is het oppassen bij warm weer: lever kan niet lang bewaard worden. Een boterham die normaal met gekookte lever is belegd, le vert 30 calorieën of 125 jou les op. Maar met rauwe le ver, die we bij de slager ko pen, kunnen we veel meer dingen doen. Malakka Kalfslever la Malakka. Daarvoor nemen we al naar gelang het aantal eters een hoeveelheid kalfslever, die wordt in bloem gewenteld. In wat boter zachtjes ge bakken tot ze gaar is en met peper en zout naar smaak bestrooid. We maken een kerrysaus (of nemen het uit een pakje kant en klaar) lengen het aan met wat sherry of cognac. In een vuurvaste schotel worden Intussen in wat bo*er stukjes banaan en ananas gebakken en over de lever met het sausje gedecoreerd. Bestrooien met amandel snippers. Donny Lever la Donny is heel gemakkelijk te maken. Het doet er niet toe wat voor lever we gebruiken. Snijd ze in blokjes en laat ze in een beboterde pan met wat uienringen, knoflook, wat paprikarepen zachtjes bak ken. Dat duurt niet erg lang. Intussen wat snel kookrijst droog koken. Doperwtjes uit blik opwar men en alles goed door el kaar hutselen. Er kunnen ook wat champignons bij- Dit gerecht kan netzo duur gemaakt worden als de por temonnee het kan lijden. Deponeer alles op een schaal en garneer die met schijfjes tomaat, augurkjes en wat de fantasie verder nog verzinnen kan. Kaas Leverkaas en leverpastel worden tot de verfijnde lek kernijen gerekend. Maar we zullen het maar vergeten om die zelf te maken. Die maakt de slager veel beter en veel goedkoper. Ook le verworst maakt niemand meer zelf. Geroosterd Lever kan ook geroosterd worden. Vier dunne plak ken varkenslever. 1 eetlepel zonnebloemolie en wat zee zout, is er voor nodig. Wrijf de dunne plakken lever in met wat.olie en zeezout Leg de plakken onder een voor verwarmde grill en laat ze ongeVeer 7 minuten rooste ren. De tijd hangt af van de dikte van de leverplakken. Strooi na het roosteren ge hakte peterselie over het vlees. Er kunnen ook uien ringen mee geroosterd wor den. Aan spitjes kunnen le vertjes (ook kippelevers) ge roosterd worden. 8nljd ze ln kleine vierkantjes en om wikkel ze met plakjes ont bijtspek. 8teek de lever stukjes op spitjes en rooster ze. Gebruik bij dit recept geen zout, want het ontbijt spek is al zout genoeg. De levers kunnen ln plaats van aan spitjes ook in een koe- kepan geroosterd worden. Maar dan nooit op een hoog vuur. omdat de lever dan hard en stug wordt. In olie of margarine brandt lever niet zo gauw aan. In boter bakken vereist wel oplet tendheid. Croutons Vier sneetjes witbrood, plm. 100 gram lever, boter, zout en peterselie. Verwijder de korstjes van het brood en laat de sneetjes lichtbruin en knappend roosteren Laat de lever enige uren in ruim koud water weken. Neem dan vers water en breng het vlees aan de kook. Wrijf de lever in met zout als ze gaar is. Snijd ze daarna in plakken en leg op de sneetjes brood een snee tje lever. Veel Jus is er van lever niet. Maar met een bouillonblokje en wat water kan het levervocht aange lengd worden. Doe er wat room bij en giet deze Jus over de sneetjes tyood met lever. Dien het warm op. door Geert Kistemaker AMSTERDAM Toen door een technische storing het nieuwe programma van Michel Fugain maandagavond in Carré halver wege langdurig werd opgehouden, werd de sympathieke Frans man niet in verlegenheid gebracht, maar ging hij in op verzoeken uit het publiek en zong a capella onvoorbereid enkele oude nummers. Dat hij af en toe de teksten niet meer wist kon de pret niet meer drukken. Michel Fugain, die grote successen boekte met zijn Big Bazar, hield in Nederland de laatste try out voor hij met zijn nieuw gevormde Compag; nie (waar overigens ook enkele leden van de Bazar in zitten) op 25 april in het Parijse Olympia de première zal geven van dit nieuwe programma. Voor de pauze wordt een commedia dell'arte in revuevorm gepresen teerd, waarin vier dansers en drie danseressen in zang en dialoog de symbolische figuren, zoals Colombe, Polichinelle, maar ook de Franse Marianne uitbeelden. Michel Fugain fungeert als zingende verteller. Het verhaal is nogal onbenullig, en is de oorzaak van storende, vertragen de dialogen tussen de. liedjes. De presentatie van Fugain suggereert LAREN (ANP) - Het schilderij „Rivierlandschap met roeiboot" van de 17e eeuwse schilder Salomon van Ruysdael heeft maandag 110.000.- opgebracht op de velling van Chris tie's in het Singermuseum te Laren. Hoewel dit schilderij de topper was van de veiling, hadden de veilingor ganisatoren toch nóg een hogere prijs verwacht voor dit werk. Er gingen maandag ,485 schilderijen van de 16e tot de 20e eeuw onder de hamer voor een totaalbedrag van bijna ƒ2.134.000. Er kwamen veel bezoekers uit binnen- en buitenland, die volgens Christie's zeer levendig boden. Vooral de Romantische en Haagse School trokken veel belang stelling. „Een uitgestrekt boslandschap" van M. A. Koekkoek bracht 40.000 op, „Drie meisjes op een brug van Isaöc Israels 38.000 en „Vissersbo ten ln een woelige zee" van Mesdag 35.000 „Het interieur van de St. Jacobskerk in Antwerpen" van Bosboom kreeg 32.000 als hoogste bod en „Boe renwoning met erf" een tekening van de 11-jarige Vincent van Gogh ver anderde voor 9.000.- van eigenaar. DEN HAAG (ANP) Het inspraak orgaan Welzijn Molukkers heeft bij de officier van justitie in Rotterdam een aanklacht ingediend tegen het VVD-kamerlid drs Th. H. Joekes. Het inspraakorgaan vindt dat Joe kes te ver is gegaan toen hij tijdens de gijzelingsactie in Assen verklaar de dat de regering bij volgende ac ties jonge Zuid molukkers het land zou moeten uitzetten. In de aangifte bij de officier spreekt het inspraakorgaan van 'krenkende' uitlatingen die onrust gezaaid heb ben in de Molukse gemeenschap. vaart aan het gebeuren, maar in feite is het een langdradige toestand. De liedjes zijn trouwens van beduidend lager gehalte dan we gewend zijn van Fugain. Het is de vlees-noch-vis-mu- ziek, zoals die helaas zo vaak bij revues ten gehore wordt gebracht. Het try-out karakter bleek uit de slordig uitgevoerde dansen en af en toe onwennige zangpartijen. Maar afgezien van de kinderziekten heeft dit gedeelte van het programma toch te weinig perpectieven om het succes van Big Bazar te evenaren. Na de pauze Anders gesteld is het met het gedeel te na de pauze Na de spontane en charmante oplossing voor de techni sche problemen, werd met extra gro te inzet een wervelende aaneenscha keling van oudere nummers ge bracht. Met gegroeid zelfvertrouwen brachten Fugain en cijn compagnie de hoogtepunten uit voorgaande programma's. Het kader was een huis in de Rue des petits Destins "161" waar de figuren uit de revue van vóór de pauze wonen. In een aamerkelijk hoger tempo werden de bewoners belicht door middel van uitstekende composities als „Si J'ét- ais" en „Le printemps". Vooral Christiane Mouron bleek behalve als danseres ook als zangeres een be langrijk deel op te eisen. Dat het hecht klinkend orkest op de achter- Michel Fugain, tijdens zijn optreden in Amsterdam grond bleef, benadrukt het theatrale aspect, dat Michel Fugain uitbuit met dit verstrooiend programma, maar waardoor hij de Jeugdige mu ziekland inwisselt voor de wat oude re theaterliefhebbers. UTRECHT UMS-Pastoe (fabrikant van berg- en wandmeubelen). een dochter van Wyers in Amsterdam, gaat zich geheel richten op de eind bewerking en assemblage van kwali- teitsprodukten, waarvan de onder- delenfabricage op basis van eigen ontwerp zal worden uitbesteed. Door deze verdergaande Inkrimping (ln fe bruari werd al het verdwijnen van 65 arbeidsplaatsen gemeld) zullen nog eens 90 arbeidsplaatsen verloren gaan. Van onze sociaal-economische radactie DEN HAAG De werkgevers raken geïrriteerd en ongeduldig door het lange wachten op de wet investe ringsregeling (WIR), het nieuwe stel sel voor premies op investeringen. Dit werd gisteren meegedeeld door het VNO na afloop van een bestuurs vergadering. „Waarom nu weer al die technische discussies? Er wordt nu al twee jaar gepraat," aldus uitlatin gen ln het VNO-bestuur. De WIR. één van de hervormings voorstellen van het vorige kabinet, zou eerst begin vorig Jaar, toen april vorig jaar, en vervolgens per 1 april 1978 Ingevoerd worden Het wetsont werp moet echter over twee weken nog worden afgehandeld door de Tweede Kamer. Een van de struikelblokken vormt de tegenwerking van de EG. De Eu ropese commissie (dagelijks bestuur van de EG) is tegen speciale premies voor Investeringen ln zwakke regio's, omdat dat de concurrentie zou ver valsen. De regering wil nu een hogere premie Invoeren voor het hele land, maar tegelijk in de randstad een heffing leggen op Investeringen inge volge een heel andere wet. de selec tieve investeringsregeling (SIR, in- vesteringsrem op de randstad). Het uiteindelijke resultaat wordt dan on geveer hetzelfde als bij speciale regi onale WIR-premies. Deze oplossing is van EG-zijde gesuggereerd. Beide wetten WIR en SIR wer ken echter niet precies hetzelfde. Het VNO ziet nu een oplossing in handhaving van de vervroegde af schrijving van geïnvesteerde bedra gen voor de winstbelasting Die ver vroegde afschrijving is buiten de randstad thans al ruimer dan binnen de randstad. De EO evenwel had de oplossing via de SIR gesuggereerd, omdat zij ook al ernstige bezwaren heeft tegen die vervroegde afschrij ving. Maar bij het VNO denkt men dat dit niet zo'n vaart zal lopen in Brussel. BREDA Van 4 tot en met 7 mei zal in Breda het achtste Internationale Oude Stijl Jazz Festival gehouden worden. Er zullen dit jaar maar liefst 74 orkesten uit 13 landen van de partij zijn vorig jaar waren dat er 55 uit 11 landen met Polen, Oostenrijk, Noorwegen en Italië als nieuwkomers. Door dat grote aantal orkesten is het mogelijk alle vier dagen van 's mor gens tot 's avonds openlucntconcer- ten en Jamsessions te houden, waar van tienduizenden bezoekers gratis kunnen genieten. Aangezien het doel van de organiserende Stichting het bevorderen van de oude stijl Jazz is. zullen tijdens deze openluchtconcer ten veel nieuwe, nog onbekende or kesten ruimschoots de gelegenheid krijgen muzikaal naar voren te tre den Maar er staan ook gerenom meerde binnen- en buitenlandse or kesten op het programma van deze gratis te beluisteren openluchtcon certen. Dit Jaar worden ongeveer *17 500 betalende bezoekers voor de binnenevenementen en 50.000 bij de openluchtsessies verwacht Hiermee is dit festival uitgegroeid tot een van de grootste van zijn soort in Europa. Enkele punten van het programma: beroemdheden als Wally Rose, Don Het marktplein van Breda tij dens het jazzfestival Kinch, George Probert en Bob Miel- ke zullen de Frisco-jazz vertegen woordigen (donderdagavond) en tij dens het nachtconcert op zaterdag treden er nog vijf Amerikaanse mu sici als solist op: Wild Bill Davison. Claude Hopkins, Dicky Wells, Earle Warren en „Snob" Mosley. Zondag morgen is er in de Qrote Kerk een oecumenische jazzkerkdienst mm. v. de Amerikaanse gospelzangeres Bes sie Griffin. DEN HAAG (ANP) - De nieuwe wet op het basisonderwijs zal ln augus tus 1983 worden Ingevoerd. Daar zal minister Pais van onderwijs en we tenschappen met kracht naar stre ven. Hij heeft dit de Centrale Com missie voor Onderwijsoverleg (CCOO) meegedeeld. Het is steeds de bedoeling geweest, dat de nieuwe wet op het basisonder- Wijs in 1983 van kracht zou worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9