EG-plan voor groei economie UC-zaak Benin op weg naar eigen ontwikkeling Marcos' zege op de Filippijnen valt tegen Doden bij begrafenis in Namibië VS: Israël gebruikte verboden bom in Libanon Ifeinig optimisme bij Europese topconferentie ntvoerders oro laten ch horen Chili zet Amerikaan het land uit na moord op Letelier Van der Stee brengt oriënterend bezoek aan Antillen Arrestatie in VS moordzaak Chileense balling Met Marx en Lenin als gidsen Koreaan in VS schuldig aan omkoping 4&NDAG 10 APRIL 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet I ior Bert van Panhuis IDPENHAGEN De economie van de negen EG-landen moet tegen juli volgend jaar zijn I jgroeid met een percentage (op jaarbasis) van 4,5. Dat is de belangrijkste doelstelling van het 1 Dnomisch plan waartoe de negen regeringsleiders van de EG tijdens hun topoverieg in de lense hoofdstad Kopenhagen de aanzet hebben gegeven. economische en monetaire situa- vormde de hoofdmoot van het rleg en zal dat ook zijn op de gende topconferentie in juli in het stduitse Bremen en de tien dagen r te houden economische wereld- ferentie in Bonn. In Bremen zul- ook de concrete economische rstellen aan de orde moeten ko- p, die de komende drie maanden lor de EG-landen zullen worden I jewerkt en in Bonn zal men daar- ltrachten zoveel mogelijk een ge- gericht beleid van de EG-landen, Verenigde Staten en Japan te ~='^gen economische plan van Kopenha- telt vijf doelstellingen: economi- e groei, meer stabiliteit op het netaire vlak, energiebesparing, (betering van de handelspolitiek maatregelen tegen het protecti- ie en hulp in de vorm van kapi- verschaffing aan de landen van erde wereld. Het plan is voorna- Jk een Brits idee, dat premier les Callaghan onlangs bij zijn be- aan Washington met de Ameri- president Jimmy Carter einde !ft doorgepraat en waar de presi- ie. In-?1 zich mee akkoord heeft ver over- Prd- stond, Ie Als} hOOg icwam, [stand andere groten binnen de gemeen- oe ge-lap. Frankrijk en West-Duitsland ij pro-®ben zich aan de zijde van Calla- :h wel,n geschaard, maar zijn toch min- blad! optimistisch over de haalbaar- ïn van!1 Volgens de Westduitse bonds- Jortels|lselier Helmut Schmidt is het al ien, en'aalte hoog gegrepen en hij heeft d öokPtrekt de gedachte afgewezen dat !r tochPondsrepubliek de belangrijkste pasto-flraee aan de verbeteringen kan van de61-611 door haar economische acti- ?r zelf)iten uit breiden. De Franse 'water^dent Valéry Giscard d'Estaing Ais ei®11 mening dat dit plan weinig zin en hetfft als er niet eerst orde wordt ie, danchaPen in de monetaire chaos, heeft er in Kopenhagen nog eens gewezen dat vanaf 1974 tot vorig vijzer- V de economische groei in West- ig dat»°pa nog niet de helft is geweest maar 1 die van de Verenigde Staten en »ositiefan en het monetaire beleid is t leek}™30 volgens hem de hoofdoor- ig ge-P tallo- öeriand heeft wat het werkgele- °J£T fheidsaspect van het economisch rkhof-jn betreft, naar voren gebracht, /enzei stimulering van de productivi- voor i een belangrijke verbetering kan ren maar dan is wel nodig dat dit -volgd» gezamenlijke Westeuropese ac- is. Premier Van Agt wilde toege- dat de negen weinig hebben ge in met de eisen van de Europese :beweging tot de verbetering van werkgelegenheid in West-Europa. iar volgens de premier was het van oren al duidelijk dat het er niet in Als positieve punten noemde n Agt in dit verband nog wel dat negen het erover eens waren dat arbeid beter dan tot nu toe het al is, moet worden verdeeld en de werknemers en werkgevers het zogenaamde driepartijen- rleg meer bij de herstructurering de Europese industrie zullen rden betrokken. amum y Jenkins die evenals de Deense dsvoorzitter Anker Jprgensen het ultaat van dit topoverieg prees, 1de na afloop van de conferentie e dat men deze week een oplos- t hoopt te vinden voor de proble- n met de uraniumlevering door de aan Euratom. De VS willen de tractvoorwaarden verscherpen. ME (AP. DPA, AFP) De ont- rders van de voormalige Italiaan- iremier Aldo Moro hebben op- iw van zich laten horen. Hoe is ter niet helemaal duidelijk, ook iet omdat de Italiaanse regering nog steeds in stilzwijgen hult. [ens sommige berichten is een Moro ingesproken bandopna- ontvangen, terwijl ook melding dt gemaakt van een brief die hij nhandig aan zijn familie heeft Shreven. Tevens was sprake van geschreven verklaring van de Brigades, waaruit door enkele neinse kranten werd geciteerd. zou slechts gaan om een „poli stuk". waarin wordt gezegd dat alië een overgang gaande is van tapende vrede" naar „oorlog", uwe voorhoedes nemen de wa- s op ter bestrijding van de staat tijn oude en nieuwe vrienden", is de verklaring. Dit laatste zou slaan op de Italiaanse commu- Ische partij van Enrico Berlingu- [De Rode Brigades willen door 1 van geweld een rechtse ip bewerkstelligen, waarna iunisten gedwongen zouden terug te keren naar hun „ware iche rol". maar met name Frankrijk en (wat minder openlijk) West-Duitsland voelen daar niets voor. Washington heeft nu gedreigd de leveranties te staken als er niet opnieuw wordt onderhandeld over het contract. Aanvankelijk leek het erop dat de EG-landen het op een botsing met de VS zouden laten komen, maar onder invloed van de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken Hans- Dietrich Genscher, die de afgelopen week Washington heeft bezocht, is besloten dat de EG de bereidheid zal tonen over de kwestie te praten. Maar men weigert dit „heronderhan delen" te noemen. Op deze manier redt de EG haar gezicht. Er komt voorlopig ook geen botsing met Japan. Besloten is dat het huidi ge beleid Japan voorzichtig over reden zijn invoer uit de EEG te ver groten en zijn uitvoer daarheen te beperken zal worden voortgezet. Milieurampen Op instigatie van Frankrijk zal de Europese Gemeenschap gaan wer ken aan een regeling die in de toe komst ongelukken als met de tanker Amoco Cadiz voor de kust van Bre- tagne moet zien te voorkomen. On derdelen zullen onder meer zijn: een gezamenlijk Europees rampenplan, routeverlegging en algemene maat regelen ter bestrijding van zee verontreiniging door olie. En tenslot te hebben de negen besloten dat er een zogeheten Europese Stichting (een idee van de Belgische premier Leo Tindemans) komt met als vesti gingsplaats Parijs en met als doel de promotie van de Europese samen- werkingsgedachte onder het grote publiek, vooral de jeugd. Vervolg van pagina 1 PPR-kamerlid Jansen wil Van Agt en minister van buitenlandse zaken Van der Klaauw deze week in de Kamer ter verantwoording roepen over het feit dat de beide ministers zaterdag verklaarden dat Nederland geen gebruik meer kan maken van het contractuele vetorecht in de Bra zilië zaak. Jansen acht dat volstrekt in strijd met verklaringen van minis ter Van der Klaauw op 9 maart in de Tweede Kamer, waar hij zei dat het vetorecht wel degelijk nog bruikbaan was, en ook dat de exportvergunning door Nederland niet zal worden ge geven dan nadat de motie-Van Hou- welingen zou zijn uitgevoerd. joenen guldens zal moeten betalen als Den Haag de levering blokkeert. Premier Van Agt deelde mee dat is afgesproken dat de suggestie, die Nederland heeft gedaan om tot een oplossing te komen, schriftelijk zal worden vastgelegd in een brief van de premier aan zijn collega's Schmidt en Callaghan (Groot-Brit- tannië). Deze zullen schriftelijk ant woorden. Overigens was Van Agt somber over het resultaat van deze correspondentie. „Ik zeg niet dat de oplossing onvindbaar is. maar ik moet wel gaan tot de bodem van het optimisme." aldus de premier. Contractbreuk Actiedag Volgens woordvoerders van de West duitse bondskanselier Helmut Schmidt heeft deze premier Van Agt gezegd dat hij zelf tot een vergelijk met het Nederlandse parlement moet zien te komen. Schmidt bena drukte dat de Urenco-partners Ne derland, West-Duitsland en Groot- Brittannië contractueel gebonden zijn aan de uraniumleverantie. De bondskanselier wees op het feit dat Nederland een boete wegens con tractbreuk van enkele tientallen mil- Het Landelijk Energie Komitee (LEK) heeft voor 29 april een lande lijk Anti-UC-aktiedag uitgeschre ven. Het is de bedoeling dat op die datum regionale en plaatselijke energiecomités de bevolking infor meren over de uitbreiding van de UC-fabriek in Almelo. Begin maart hield het comité met andere instel lingen een demonstratie tegen de uitbreiding van de fabriek. Aan de betoging werd toen door ongeveer veertig duizend mensen deelge nomen. Strijdbare leden van linkse politieke partijen in Spanje heffen de gebalde vuist bij de begrafenis van de president van de tweede republiek, Francisco Largo Cavallero. Hij stierf na de Spaanse burgeroorlog in ballingschap in Frankrijk en is nu in Spanje herbegraven. Ongeveer honderdduizend mensen woonden de plechtigheid bij. Oppositiewoordvoerder Lorenzo Ta- nada, een ex-senator op de Filippij nen. werd in de hoofdstad Manilla aangehouden, nadat hij had meege daan aan een betoging tegen presi dent Ferdinand Marcos. Vanuit de politiebus riep hij zijn aanhangers .nog toe. SANTIAGO (Reuter) - Chili heeft een Amerikaan het land uitgezet, die betrokken zou zijn geweest bij de moord op de vroegere Chileense mi nister van buitenlandse zaken Or lando Letelier. Deze werd in 1976 in Washington doodgeschoten. De man, Michael Vernon Townley, zou een vals paspoort hebben ge bruikt om Chili weer binnen te ko men na een verblijf in de Verenigde Staten. Volgens een Amerikaans on derzoek kwam hij samen met de Chileense oud-legerkapitein Arman do Fernandez Larios naar de VS een paar weken voordat Letelier werd gedood. Letelier had een vooraanstaande rol in de regering van de vermoorde Chileense president Salvador Allen- de, en gaf leiding aan de oppositie tegen de huidige militaire junta. Deze heeft steeds beschuldigingen dat de Chileense geheime dienst ach ter de aanslag zat van de hand gewezen. Townley, een electro-technisch inge nieur, die lange tijd in Chili heeft gewoond en zich fel tegen Allende verzette, zegt niets met de moord te maken te hebben. Hij en oud-kapi tein Fernandez Larios zijn het afge lopen weekeinde door de Chileense autoriteiten ondervraagd, op ver zoek van de Verenigde Staten. LONDEN (AFP) British Leyland zal in totaal 170 tanks van het type Scorpion verkopen aan Thailand. Doebai en Honduras. Dit heeft het Britse staatsbedrijf zondag bekend gemaakt. Met de order is een bedrag van 210 miljoen gulden gemoeid. De Scorpion is al enkele jaren in ge bruik bij de Britse en Belgische strijdkrachten. MANILA (Reuter, UPI) De verwachte grote overwinning van de Filippijnse president Ferdinand Marcos bij de afgelopen vrijdag gehouden verkiezingen valt tegen. Heewel de officiële uitslagen nog steeds niet bekend zijn staat vast dat de oppositie groepen op de verschillende eilanden enige zetels gewonnen hebben, terwijl in de hoofdstad Manila de Volksmacht van de gevangen zittende voormalige senator Benigno Aquino meer dan 40 procent van de stemmen behaalde. Bij de eerste nationale verkiezingen sinds Marcos in 1972 vrijwel alle macht aan zich trok, werd gestemd voor een tussentijds parlement dat de vorming van een echte nationale vergadering zou moeten voorberei den. Marcos heeft echter een aantal veiligheidskleppen ingebouwd: hij kan het tussentijdse parlement op ieder moment weer ontbinden, en houdt zelf krachtens de noodtoe stand het recht decreten uk te vaar digen. De verkiezingen werden omgeven door betogingen van tegenstanders van Marcos, die protesteerden tegen de „vervalsing" van de verkiezings- uislagen en het gebrek aan democra tische vrijheden op de Filippijnen. Gisteren dreef de politie een demon stratie van zo'n duizend aanhangers van de oppositie uiteen, die op weg waren naar de kathedraal van Manil la. Zij droegen doodskisten met kransen en linten, waarop stond: „Gecondoleerd, lieve democratie", en „Wij rouwen om de gestorven democratie". Ook was er een bom melding voor het gebouw waar de uitslagen in Manilla werden geteld, waardoor de telling ernstig werd ver traagd. Oppositieleiders beschuldigden Marcos gisteren opnieuw de stem ming in zijn eigen voordeel te heb ben beinvloed. Op verschillende plaatsen zouden leden van het stem bureau zelf biljetten in de bussen hebben gestopt, terwijl waarnemers van de oppositie uit stembureaus werden verwijderd. Zeker twee bui tenlandse correspondenten werden ook uit een stembureau gezet, waar zij wilden zien hoe de verkiezingen verliepen. Marcos zelf heeft toegegeven dat de oppositie het er beter van af had gebracht dan hij had verwacht, hoe wel hij benadrukte dat zijn eigen partij ruimschoots had gewonnen. De president schatte uiteindelijk 60 procent van de stemmen te behalen. Bij eerder gehouden volkstemmin gen kon Marcos steeds rekenen op rond 90 procent. WILLEMSTAD (ANP) - Minister Van der Stee van Antilliaanse zaken en staatssecretaris Van Lent van De fensie zijn gisteren op Curagao aan gekomen In gezelschap van een aan tal adviseurs brengen zij een bezoek van veertien dagen aan de Neder landse Antillen, dat oriënterend van karakter zal zijn Daarbij doen ze alle zes eilanden aan. Bij zijn aankomst op de Albert Ples- man luchthaven bij Willemstad leg de de minister nog eens de nadruk op het zuiver oriënterende karakter van zijn reis. WINDHOEK (AFP. Reuter. UPI) Bij de begrafenis van de vermoorde stamleider Herbert Kapuuo in Nam- bië (ZuidwestrAfrika) zijn zaterdag vier zwarten gedood. De begrafenis plechtigheid vond plaats in het zwar te stadsdeel Katatur, bij de hoofd stad Windhoek, waar Kapuuo op Tweede Paasdag werd vermoord. Kapuuo was leider van de Herere- stam, die op zeer gespannen voet staat met de Ovambo-stam in Namibië. Volgens de politiek gooiden Ovam- bo's stenen naar de begrafenisstoet, waarop de Hererc's begonnen te schieten. De politie wierp traangas granaten om de menigte te versprei den. maar schoot niet met scherp. Nadat de rust was weergekeerd ver trok de begrafenisstoet van een paar duizend mensen naar Okaliandje. de belangrijkste stad voor de Herero's, zeventig kilometer benoorden Wind hoek. Meer dan tien duizend mensen woonden daar gisteren de teraarde bestelling van Kapuuo bij, die ver der rustig verliep De Ovambo's in Namibië steunen de bevrijdingsbeweging SWAPO (Zuid- west-afrikaanse volksorganisatie), terwijl de Herero's overwegend ach ter het Democratisch Turnhalle Ver bond staan, waarvan Kapuue leider was. SWAPO is beschuldigd van de moord op Kapuuo. maar heeft dtt zelf steeds van de hand gewezen. Het „Turnhalle Verbond" is ge noemd naar de voormalige gymnas tiek hal in de hoofdstad Windhoek, waar onderhandelingen tussen Zuid- Afrika en Namibische zwarte leiders worden gehouden. Zuid-Afrika be stuurt het gebied in weerwil van uit drukkelijke uitspraken van de Vere nigde Naties, die heerschappij op te geven. SWAPO neemt niet deel aan het Turnhalle-overleg WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse recherche (de FBI) heeft zon dag de 35-jarige Michael Vemon Townley gearresteerd Hij wordt er van verdacht betrokken te zijn ge weest bij de moord op de Chileen Orlando Letelier in 1976. Letelier was lid van de linkse regering van president Allende. Na de militaire staatsgreep tegen Allende zat Lete lier een Jaar vast. Daarna werd hij in ballingschap één van de belangrijk ste woordvoerders van het Chileense verzet. In september 1976 kwam hij in Washington om het leven door een bom die in zijn auto ontplofte. De aanslag is zeer waarschijnlijk het werk geweest van Cubaanse ballin gen in de Verenigde Staten die con tact hadden met de Chileense over heid Townley die nu is gearresteerd is volgens de FBI de contactman geweest tussen de Chilenen en de Cubanen in de VS Hij werd zaterdag door Chili uitgewezen nadat de Ver enigde Staten daar herhaaldelijk om hadden gevraagd. WASHINGTON (UPI, Reuter) De Israëlische strijdkrachten hebben bij hun-invasie in het zuiden van Libanon gebruik gemaakt van de zogenaamde cluster-bom. Zij handelden daar mee in strijd met een Amerikaans-Israëlische overeenkomst. Dit is zaterdag bekend gemaakt door het ministerie van buitenland se zaken in Washington. De clusterbom is door de Amerika nen veelvuldig toegepast in Viet nam. Het wapen bestaat uit een aan tal kleinere granaten die na de eerste ontploffing ieder voor zich explode ren en een groot aantal scherven verspreiden. De bom is uitsluitend geschikt voor gebruik tegen mensen. De woordvoerder van buitenlandse zaken in Washington. Charles Shapi ro, vertelde dat het gebruik van de clusterbom door Israël is bevestigd. Het wapen zou echter alleen tegen militaire doelen zijn ingezet Die me dedeling was een antwoord aan Paul McCloskey, lid van het Amerikaanse Congres. Deze beschuldigde Israël er van de bom tweemaal tegen burgers te hebben gebruikt. Daarbij zou een groot aantal slachtoffers zijn ge vallen. Woordvoerder Shapiro zei dat Israël door gebruik van de cluster-bom had gezondigd tegen de Amerikaanse wetgeving voor de uitvoer van wa pens en tegen de overeenkomst die de Verenigde Staten en Israël over deze materie hebben gesloten. Vol gens hem zal de levering van wapens voorlopig niet worden gestopt. Te verwachten is dat de zaak in het Amerikaanse Congres nog wel nader zal worden besproken. Het Congres heeft in het verleden meestal geko zen voor een strenge toepassing van de beperkingen die aan wapenverko pen worden verbonden. De Syrische president Hafez Assad zal het de Israëli's bijzonder zwaar Van een medewerker Op het eerste gezicht doet het allemaal wat bombastisch aan: de bronzen borstbeelden van Marx en Lenin op de bureaus van de ministers, de „Internationale" vele malen per dag op de radio, de tekeningen van Marx en Lenin met negroide trekken in kleurkrijt op de schoolborden, de „revolutionaire peptalk" op de radio en de kreten die je overal hoort: „dood aan het imperialisme", „klaar voor de revolutie", „de strijd gaat door". Overdreven denk je als je overal op straat wordt aangesproken met „ca- merade de lutte" (strijdmakker). Be nin (vroeger Dahomey) zegt de marx- istisch-leninistische leer nodig te hebben, om het door vele staatsgre pen ontredderde landje (met twee miljoen inwoners) tot eenheid te brengen. Politieke rust heeft het versnipperde Benin dat tot de allerarmste lan den ter wereld behoort eigenlijk nooit gekend. Sinds de onafhanke lijkheid in 1960 zijn in recordtempo zes verschillende leiders aan de macht geweest. Ieder was een verte genwoordiger van een andere stam. met verschillende economische be langen. Ook na de staatsgreep van 1972, toen de huidige president Ma- thieu Kerekou de macht overnam, is het land allesbehalve een oase van rust te noemen. Nauwelijks vier maanden na zijn machtsovername werd een poging tot een nieuwe staatsgreep gedaan, terwijl er zomer 1975 wederom grote onrust was. Kerekou voert een sterk centralistische politiek om zijn macht te stabiliseren. Hij zoekt steun bij een groepje intellectuelen, die in Parijs hebben gestudeerd en zijn gevormd door het studentenver- zet en de meirevolutie van 1968. On der hun invloed adopteerde de presi dent in 1974 officieel het marxisme- leninisme als nationale Ideologie, en schept daarmee meteen een geza menlijke vijand: de „imperialisten". Invasie Die „vijand" wordt met beide han den aangegrepen om het nationaal bewustzijn op te vijzelen. Ruim een jaar geleden werd een mislukte inva sie in Benin gedaan, die nog steeds grote aandacht krijgt. Bij elke kran tenverkoper is het „rode boekje" te krijgen met de regeringsverklaring. In revolutionaire taal en rijk geïllu streerd met bloedige foto's wordt verteld over de „imperialistische in vasie". Verhaald wordt van Senega lese en Marokkaanse huurlingen die op het vliegveld van Kotonou land den en zich een weg schoten naar de hoofdstad om een einde te maken aan de revolutie. Regeringsgetrouwe troepen konden de aanval, die zou zijn opgezet door de Fransen, af slaan. Boze tongen fluisteren echter dat de regering zelf achter de invasie zat om de binnenlandse onrust de kop in te drukken. Sinds de inval klaagt Benin over een toenemende „imperialistische druk", waarvan de economie sterk te lijden heeft. Eén man Kerekou roep zijn volk daarom bij herhaling op zich als één man achter de revolutie te scharen en zich te gedragen als „een frontlijnsoldaat" om het land te ontwikkelen volgens een eigen ideologie. Daarin staat on der andere vergroting van de land- bouwproduktie (de motor van Be- nins economie) centraal. Ook de opleiding tot arts is gewij zigd, omdat op westerse leest ge schoolde artsen in Afrika niet vol doen. Ze kunnen met allerlei inge wikkelde medische apparatuur om gaan. die er echter op het Afrikaanse platteland niet is. In de artsenoplei- ding wordt plaats gemaakt voor Afri kaanse psychologie, en kennis van geneeskrachtige sappen en blade ren Dit jaar wordt de eerste lichting „nieuwe artsen" aan de universiteit van Kotonou afgeleverd, die ver plicht worden de eerste jaren op het platteland te werken. Momenteel zit een groot deel van de artsen, vroed vrouwen en apothekers in de hoofd stad De samenballing van faciliteiten daar een koloniale erfenis poogt de regering evenwichtiger over het land te spreiden. Frankrijk breidde vooral de twee havensteden Koto nou en Porto Novo uit, ter wille van de export. Alleen wegen die voor Frankrijk van belang waren, werden aangelegd. De ontwikkeling van de rest van het land hebben de Fransen, zoals in zoveel koloniën, nauwelijks op gang gebracht. Benin probeert de achterstand met dubbele kracht in te halen. Vooral op het platteland lijkt hard gewerkt te worden, maar de tegen slagen zijn legio. Vaak blijkt na ver loop van tijd dat er te weinig geld is om iets af te maken. Een gezamenlij ke kater, die makkelijk weer kan overgaan in politieke onrust. En nog één staatgreep zal de doodslag bete kenen voor Benin, dat zich nu pas heel voorzichtig begint te herstellen van alle kwalen. maken als zij niet spoedig het zuiden van Libanon ontruimen. Dit meldde gisteren An Nahar, een belangrijke krant in Beiroet. Vblgens het blad zou Assad tegen een groep bezoeken de Jordaanse jourrvalisten hebben gezegd dat Syrië maatregelen voor bereidde die „omstandigheden (in Libanon) ondraaglijk voor Israël zul len maken". Wat voor maatregelen dat zouden zijn legde Assad verder niet uit. Het zou kunnen betekenen dat de Syriërs in Libanon de Pales- tijnen volledig vrij spel zullen geven bij eventuele acties tegen Israëlische strijdkrachten in Libanon. Syrië is als belangrijkste leverancier van troepen aan de Arabische vredes macht in Libanon de eerst verant woordelijke voor de rust in dat land. WASHINGTON (AP) - Een jury in Washington heeft zaterdag de zaken man Hantsjo Kim schuldig bevon den aan samenzwering, met als doel leden van het Amerikaanse Congres om te kopen, en aan meineed. Kim kan nu veroordeeld worden tot maximaal tien Jaar gevangenis en 20.000 dollar boete Hij is de eerste die schuldig wordt bevonden in een strafproces dat een gevolg is van liet zogenaamde Koreaanse omkoop schandaal. Deze zaak kwam vorig jaar aan het rollen nadat was ont dekt dat Zuidkoreanen gedurende een reeks van Jaren hadden gepro beerd Amerikaanse politici om te kopen Volgens sommige aanwijzin gen was de zaak opgezet door de Zuidkoreaanse regering. Sleutelfi guur in de zaak is de zakenman Tongsen Park die jarenlang in Was hington gastheer was van tal van vooraanstaande politici en rege ringsfunctionarissen. Tegen hem loopt nog een onderzoek Tot nu toe is eén Amerikaans Congres-lid in staat van beschuldiging gesteld in .verband met deze omkoperijen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5