Regeren is vooruitzien Half uur topvorm is voldoende AZ mat en plichtmatig Miljoenste KNVB-lid inwillig ■e ichoolhoofd ier discussie Landskampioen kijkt uit naar nieuwe en vooral échte spits Bedreigd Go Ahead simpel naar winst: 2-0 Voetbalvandalen ingerekend SPORT Trouw/Kwartet 11 en gei Hes on< al in i rush ;er tei Zijn vi gelegd die Stout elman :oren. Stout nuut op. w< )rde. L *11 HAAG De 6-jarige Ar- Kruisinga, pupil bij de voet- [vereniging SJS te stadska- de 15-jarige Willemien Oy- van de Karwiel Boys uit oek en Waterland, en Rinus gerius, jeugdleider bij de vo- jaar juni opgerichte voetbal- reniging Almere. zijn zater- v gmorgen in een feestelijke .gjjeenkomst in het Nederlands 0 ingrsgebouw in Den Haag ge- Tildigd als miljoenste lid van KNVB, Nederlands grootste ortorganisatie. jiar m flecl gelfkhi :hate v FC A mit-n 10k lij D t lui wei koj' v?ug ■en;>e Ji. Dtu Van tel t het in verband met de echanische ledenadministra- onmogelijk was precies de iljoenste te registeren, was in top van de voetbalbond beslo- deze te kiezen uit de drie ^lederen, die hiervoor het eest in aanmerking kwamen, weten de jongste pupillen (6 t 8 jaar), het dames- en zaal voetbal. welke categorieën voor stormachtige groei van het dental in de laatste jaren heb- n gezorgd, en het kader, dat groei van de bond moet op- ingen. Tie drie, die de mijlpaal in de etbalbond schraagden, ont ken elk een oorkonde met Wigfct lidmaatschap van de KNVB tor het leven, een horloge met aroi scriptie en de heer Segerius vens veertien trainingspak en voor zijn jeugdploeg. e blonde dreumes Arjen Krui- nga, in voetbaltenue met een anje shirt waarop de Neder- ndse leeuw en 1 miljoen stond irmeld, maakte in panische igst zijn entree in de KNVB- elederen. Geheel van zijn stuk ebracht door de overdonderen- e klanken van de drumfanfare h tt tuindorp" was hij er niet toe 1 d'hrUL bewegen aiie lieve woord- nJ :s ten sp'h ^et Podium op te aan om als eerste te worden ihuldigd. Pas nadat de overige Timen» 'ee ^et Van sc*"in" Tipiene erpers Waren geplaatst, trok r nnr f Arjen de stoute schoenen \n rp« ,n en voe8de zich, in gezel- fthap van zijn ouders, die nog re en tweeling (jongen en meisje) an drie hebben, bij de huidige ■mn°e »°rzitters (Meuleman, Hoge- TOging en Van Marie) die tevo- en in meer serieuze stijl hun oordje hadden gezegd. Lui, eekincft k ret rie uit e Drie ast; Is cester c Rai ïwcastl Lait blesee doo et, eraneif ïutei ambcÜOTTERDAM Het school- Uiternjestuur van de Gereformeerde J. van Haeringenschool in OOls tèotterdam komt vanavond in IWDN en spoedvergadering bijeen idden1 n zich te beraden over eventu- maatregelen tegen het hoolhoofd van de lagere te Volc hooi, de heer W. A. Hammer, it van izet van de vergadering is de eslissing van het schoolhoofd m het schoolvoetbalelftal de fi- t-Arsen alevvedstrijd tegen de Rooms- SSrtchi 'atholieke St. Christophoor- erby Ci chool op zondag te laten spe eds u in. De wedstrijd werd gisteren 'speeld in het Spartastadion Is voorwedstrijd van Sparta- iaarlem. let schoolbestuur, heeft, nadat ekend werd dat de Van Haerin- elona-uienschool de finale van het jaar- schoolvoetbaltoernooi van DeanN gemeentelijke dienst Sport Vale:um Recreatie had gehaald, ge dacht de speeldatum te verzet ten. Die opzet slaagde niet ren2* IJaarna ^el schoolbestuur de k-CluBifeslissing om wel of niet op itandd-fondag te spelen in handen leg- erlec'4fe van ^et schoolhoofd. Deze Beve'nfes''ste dat er gespeeld zou 'orden. 2-3 Gcrmnf'e wedstrijd zelf eindigde in incy-o.len gelijkspel. Na strafschop- n bleken de scholieren van de Christophoorschool de ste doelpunten te hebben maakt zodat deze school als ItgarFc Twijfels om rikt Full J "mk ran de Kerkhof t 37, f 'an onze sportredactie IARCELONA Waarschijn- jk pas kort voor de wedstrijd al worden beslist of René van Ie Kerkhof woensdag met PSV egen Barcelona kan aantreden. )e rechtsbuiten liep zaterdag egen FC Twente een kniebles sure op, die zich vooralsnog le- ijk laat aanzien. 'SV's clubarts dr Van de Brekel legt: „Het is een flinke blessu- de kniebanden zijn een rtje verrekt. Ik heb mijn twij- els of dat voor woensdag nog oed komt. Maar hij gaat in (der geval mee naar Barcelona, lur kijken we verder." door Matty Verkamman EINDHOVEN Met een centrumspits van naam wil PSV het volgend seizoen nóg beter doen. Dat valt in eerste aanleg moeilijk te rijmen na een jaar waarin de landstitel zonder nederlaag werd gepakt. Kan het nog beter, zelfs op Europees niveau, waar PSV ook al op het punt staat om een mijlpaal (finale) te bereiken? Trainer Kees Rijvers en manager Ben van Gelder menen van wel. Ofschoon dit uitstekend op elkaar ingespeelde duo ongetwijfeld zal beseffen dat zelfs mét echte spit, de unieke prestatie van dit seizoen praktisch niet herhaald kan worden. Maar regeren is vooruitzien. Uniek is dit ongeslagen kampioenschap zeker. Sinds de invoe ring van het betaalde voetbal in 1954 is het eerder geen club gelukt ook Ajax en Feyenoord in hun beste dagen niet om ongeklopt eerste te worden. Acht jaar geleden was Feyenoord dicht bij zo'n record; 31 wedstrijden zonder verlies, de 32ste een nederlaag tegen PSV, en pas daarna het kampioenschap. Die nieuwe spits. Vorige week sprak Van Gelder met Janö Bekeffy, de adviseur van Ruud Geels, eerder was er contact met Henk van Leeuwen. Maar ook de contracten van Dick Nanninga en Ray Clarke lopen af. Eén van hen zal het dus wel worden. Tenzij PSV zich alsnog in het buitenland gaat oriënteren. In dat verband volgt Rijvers wellicht nog de verrichtingen van de 26- jarige Joegoslaaf Kustidic van Rijeka. PSV's voormalige werk nemer Lazar Radovic heeft de club laten weten dat Anderlecht al twee keer naar deze international is komen kijken. Gerry Deijkers, die dit seizoen van alle kanten hoorde dat hij eigenlijk een „nood-spits" was maar tot dusverre wel achttien competitie-goals scoorde zal de ontwikkelingen met arguso gen volgen. Het is duidelijk dat hij de voornaamste kandidaat is om te wijken. Dat bleek zelfs dit seizoen al, waarin de gewezen back pas na een kniekwetsuur van Tom Smits (in de openings wedstrijd tegen Vitesse) zijn kans kreeg. Het contract van Deijkers loopt af. Hij is inmiddels directeur van een squash-centrum, wat gaat er met hem gebeuren? Deijkers: „Dat weet ik nog niet. Er is nog niet over een nieuw contract gepraat. Ik moet eerst alles eens op een rijtje zetten. Maar wanneer zo'n nieuwe spits er komt en ik word daardoor de man voor de bank, dan wil ik wel weg." Wens Hoe vervelend het ook is voor Deijkers, de wens van Rijvers valt wel te begrijpen. Door de vereiste optimale beweging, smeet Verscholen tussen enthousiaste aanhangers maakt PSV een ereronde voor het eigen publiek. PSV dit seizoen met energie Dat had op den duur een zekere terugslag ten gevolge. In de tweede competitiehelft liep het in doorsnee niet zo gesmeerd meer En vooral niet in de uitwed strijden, waarin de ploeg nochtans punt na punt bijeen verde digde. (Buiten Eindhoven won PSV voor het laatst op 26 februari, tegen FC Amsterdam). Met een sterke kopspecialist Rijvers hoopte lang op de komst van de Schot Joe Jordan zou het wat eenvoudiger worden; kan er ook eens een bal „blind" voor het doel worden gegooid. Nanninga is in dat opzicht een aantrekkelijke gedachte, ook al omdat hij zo prima het balletje terug kan leggen. Dat zal met name Willy van der Kuylen aanspreken. Voor de rest heeft PSV nauwelijks behoefte aan wijzigingen. Hooguit in de breedte zal er nog iet „gedaan" worden. De basis voor het te continueren succes werd vorig jaar al gelegd. Toen stak PSV een schip met geld in de veelal meerjarige contracten. Met als gevolg dat Van Gelder nu alleen nog maar met Harry Lubse. Kees Krijgh en Gerry Deijkers hoeft te onderhandelen. Gretigheid Geen Ajax Er is dit jaar herhaaldelijk op gewezen dat PSV het succes dankt aan een gewijzigde spelopvatting. Ten dele is dat ook het geval. door Theo Reitsma EINDHOVEN „Ik geloof niet dat we ooit zo goed gespeeld hebben," zei ook Adrie van Kraay over het eerste half uur van de wedstrijd tegen FC Twente waarin PSV zaterdag de titel greep die al lang lag te wachten. Iedereen raakte de bal maar één keer." Dat betekende zuiverheid, snelheid van handelen, vrijlopen en een pure demonstratie van klasse tegen FC Twente. Bij 2-0 hield het op, die glanzende periode. Maar de bres was geslagen, de titel klaargezet en via 3-1 was het feest vervolgens een feit. Spitz Kohn, Twentes trainer, tracht te na afloop een verklaring voor het eerste half uur te vinden in de pres taties van zijn eigen mensen. „Zij lieten het zich opdringen". Maar de realiteit verschafte zijn spelers een voortreffelijk alibi. PSV demon streerde een gretige jacht op de belo ning van een vast seizoen met ver bluffend voetbal. Uitrusten kwam pas ter sprake toen het nationale kampioenschap was vastgelegd. Dat gebeurde via treffers van Poortvliet (in de 20e minuut) en van Deijkers (in de 27e minuut). Twente kwam niet in dat stuk voor. Gestart met Wildschut en Thoresen als spitsen en met Gritter als terug vallende spits om het geflits van PSV op het middenveld tegen te gaan, was er geen moment van op luchting. PSV dwarrelde vrijuit in de speels geschapen ruimte, wanhopig zoekende tegenstanders op verkeer de benen zettend. Poortvliet drukte in de 20-ste minuut met de buiten kant van de schoen de bal in de uiterste hoek na voorbereidend werk van René van de Kerkhof en Deij kers. De gretig naar succes jagende Zeeuw manifesteerde zich daarmee opnieuw als man die een selectie voor het wereldkampioenschap voor ogen heeft. Van zijn oorspronkelijke weigering is hij namelijk terug gekomen. Deijkers voelde zich in de 27-ste mi nuut aangesproken door een pass van Van Kraay. Van Iersel hoopte op verweer. Overweg ijlde overhaast te hulp maar de bal viel tussen hen neer voor de voeten van Deijkers die opgelucht inknalde. De twee doelpunten verzorgden een basis van tevredenheid, een indruk dat de klus geklaard was, dat het kampioenschap binnen was. PSV deed wat minder accuratesse, wat minder gedrevenheid in de activitei ten en Twente haastte zich dat tot eigen voordeel om te buigen. Gehol pen door een doelpunt vlak voor het einde van de eerste helft slaagde ploeg er zelfs in een open weg vrij te creëren. Het was Gritter die in de 43- ste minuut de drukte opzocht bij een comer. Zijn gerommel deed de bal stilletjes neerdalen voor de voeten van Piet Wildschut en die passeerde Van Beveren van dichtbij. PSV veroorloofde zich ook na de rust Na een fout in de Twente-verdediging maakt Gerrie Deijkers PSV's tweede doelpunt. evenals in het laatste kwartier Twen te ruimte te gunnen. De technici uit het oosten ademden gretig in en be nutten de kans. verlost van de pres sie van PSV, verlost ook van de on berekenbare gangen van René van de Kerkhof die voor rust na een half uur geblesseerd de kant opzocht om te ruilen met Postuma, kreeg Twen te ruimte voor balvaardigheid. Niet aangepakt door een gejaagd mid denveld van de tegenpartij, niet in de weg gestaan door overtredingen, vond Twente een overwicht in een door Kees Jansma DEVENTER Voor AZ'67 lijkt het slot van de competitie een kwelling te worden. Ondanks een uiterst serieus ogende voorbe reiding (onder andere in een trainingskamp) presteerde AZ zo weinig dat het in degradatienood verkerende Go Ahead Eagles moeiteloos, via goals van Van Kooten en Körver twee punten kon veroveren. „Alsof er alleen voor Go Ahead iets op het spel stond," veroordeelde Hans Kraay, de manager van AZ. Cor van der Hart, de trainer, zei het hem na. Al in de rust vond Van der Hart het nodig zijn spelers in de kleedkamer venijnig toe te spreken. „Ik gaf ze op hun donder", stelde hij later, „want niemand was vooruit te branden". Juister kon die conclusie niet zijn: plichtmatig werd de bal rond ge schoven, zelden was er een versnel ling, nooit kwam er een verrassende dieptepass. Jan Peters, Kristen Ny- gaard en Willem van Hanegem, vori ge week tegen PSV de grote anima tor. toonden geen enkel initiatief, de spitsen Van Marwijk, Kist en Met god kwamen nimmer langs hun di recte tegenstander. Kortom: AZ speelde ogenschijnlijk ongeïnteres seerd, hoogst verbazingwekkend ei genlijk. Bovendien was de ploeg in defensief opzicht kwetsbaar Arntz was dit maal van begin af aan vrije verdedi ger. zonder echt leiding te geven. Spelbos had het moeilijk tegen Kees van Kooten en Theo Vonk (gekozen voor de geblesseerde Hovenkamp) deed zijn plicht meer niet En van dat „kleine beetje extra" moet AZ het nu juist hebben. Tegen Go Ahead leek het erop alsof AZ fysiek aan het einde van zijn krachten is. Na een seizoen vol fanta sierijk, aanvallend voetbal is AZ „op gebrand". De ploeg kijkt somber aan tegen de komende, zware weken. Morgen de tweede halve finalewed strijd tegen Excelsior (in Alkmaar) van het Nederlandse bekertoernooi, op 19 april hoogstwaarschijnlijk de finale, daar tussendoor belangrijke competitiewedstrijden. „We blijven tot het einde toe op onze tenen lo pen. omdat we nog altijd geen zeker heid hebben omtrent onze deelname aan het internationale voetbal," wist ook Kraay. „je ziet dat onze ploeg moe is. Maar we moeten wel verder" Go Ahead toonde aan dat met puur vechtvoetbal AZ'67 te pakken is achteraf durfden de DeVenter-spe- lers het duel met de Alkmaarse for matie zelfs een „makkie" te noemen. Daarnaast beweest Go Ahead nog Een dolgelukkige Dick Schnei der springt in de armen van doelman Nico van Zoghei na de zege op AZ '67. eens ten overvloede dat het ten on rechte zo laag op de ranglijst staat geklasseerd Via Dick Schneider en Nico van Zoghei, de oudgedienden, slaagde Go Ahead er in ook in deze moeilijke periode tot een rustige op bouw te komen. Op het middenveld regelde Stef Walbeek de zaakjes be kwaam (ditmaal speelde hij ook nog met succes tegen Van Hanegem) en voorin trokken Van Kooten. Jan Groeneweg en Jo Körver zich een weg door de vijandelijke defensie. Opvallend was ook dat de spelers al voor de wedstrijd overliepen van zelfvertrouwen. „We moeten winnen en dat doen we dan ook", sprak Van Kooten, „tegen Roda vorige week in Kerkrade, rekenden we nergens op. Toch pakten we een punt. Nu heeft de technische leiding een punt inge calculeerd, maar daar maken we ge woon geen punt meer van" Precies zo ook speelde Go Ahead. Van begin tot eind er van overtuigd dat het de wedstrijd naar de hand kon zetten. Vandaar dat de uit spraak van de spelers, na afloop, dat uit de resterende drie wedstrijden (Volendam uit, Telstar en FC Am sterdam thuis) vijf punten worden gehaald serieus dient te worden ge nomen. In Deventer bestaat nog een spelersgroep die gemaakte fouten ln het begin van dit seizoen (te laks optreden ln diverse competitiewed strijden) ten koste van veel goed wil maken. wers 10 000 G« 4b-ad Van Zoghel. Strljdveen. Schneider Lodeweges en Teun Kist Woudsma Walbeek en Yuskovic. Oroeneweg (Van der Pasi. Van Koo tten en Körver 4Ï «7: Meskovlc. Van Rtjnaoever. Amtz. Spel bos en Vonk. Peter». Van Hanegem en Nygaard. Metgod. Kees Kist en Van Marwijk duel dat aantrekkelijk bleef. Voor de ogen van Anderlecht-trainer Goet- hals schiep Twente zich ook kansen. Overweg verzuimde in de zesde mi nuut na goed werk van Thijssen en daar werd na afloop met spijt op terug gekeken. Gritter zette een mi nuut later de bal net over het net en Thoresen vond de kleine hoek. die Van Beveren maar net kon af schermen Een enkelblessure van Wildschut, gestuit in het strafschopgebied door Van Kraay. haalde de problemen voor PSV uit de wedstrijd. Pahlplatz kon in het laatste kwartier geen ve nijn opbrengen en de landskampi oen vond de ruimte voor veerkracht. Weer was het Jan Poortvliet die de tik aan de tegenstander uitdeelde. In de 37-ste minuut sprintte de Zeeuw de vrijheid tegemoet toen Willy van de Kerkhof ingooide Belemmerin gen werden niet opgeworpen en Poortvliet onderstreepte zijn en PSV's goede seizoen door het derde en zijn tweede doelpunt. De wed strijd was puntgaaf beslist. PSV-FC Twente 3-1 (2-1) - 10 Poortvliet 1-0, 27 Deykers 2-0,41Wildschut 2-182: Poortvliet 3-1 Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers 28 000 (uitverkocht! PSV: Van Beveren, Krijgh, Stevens. Van Kraay en Brands: Poortvliet. Van der Kuylen en Dey- kers; Rene van de Kerkhof (Poathumai, Lubse en WUly van de Kerkhof FC Twente: Van Oerven, Van Ierssel. Overweg. Drost en Brugglnk, Thijssen. Van der Vall en Muhren. Wildschut (Pahlplatz). Gritter en Tho resen. DEN HAAG Dertien voetbal supporters van 14 tot 24 jaar zijn zondagmiddag in Den Haag aangehouden. Reeds tijdens de wedstrijd FC Den Haag-Ajax in het stadion in het Zuiderpark veroorzaakten supporters moei lijkheden. Zo werd er met ste nen gegooid. Na afloop (eindstand 0-3) wer den ruiten van een tram stukge gooid en gooiden (Haagse) sup porters van een viaduct stenen naar de trein waarin Ajax-sup- porters zaten. Zeven Amster dammers en zes Hagenaars wer den aangehouden. Eredivisie Tot vervelens toe wees Rijvers er zijn pupillen op dat er „behoudender" gespeeld diende te worden. En, zo kan de coach tevreden constateren, de ploeg rent zich niet gemakkelijk meer over de kop. Rijvers wordt echter kwaad wanneer zijn team met het Ajax van vorig jaar wordt vergeleken. Dat vindt hij onzin. En niet ten onrechte, want in z'n totaliteit kent PSV inderdaad veel meer offensieve aspecten. Ook al werd, bijvoorbeeld, de recente remise (0-0) bij Sparta dan met een soort afweer-voetbal bereikt, dat zelfs Ajax vorig jaar niet speelde. „Wat zijn nu de achtergronden van dit succes", zo werd zaterdagavond door een journalist aan Rijvers gevraagd. De trainer die zich aanzienlijk beter in zijn dug-out dan in de perskamer thuis voelt, wenste die vraag niet te beantwoorden. „Ik ben er een heftig tegenstander van dat de trainer na afloop de boventoon voert. U moet uw eigen gedachten maar opschrij ven", schamperde hij. Het „geheim" van Rijvers' succes zit 'm voor een groot deel in de gestegen prestaties van de op papier mindere goden. Adri van Kraay, Jan Poortvliet (zij vooral), Huub Stevens en Harry Lubse. allen speelden zij door de bank genomen beter dan een jaar geleden. Dat gevoegd bij de grote klasse van een keeper als Jan van Beveren. de constante prestaties van de „meesters" Willy van der Kuylen, Willy en René van de Kerkhof, leidde tot een hecht team. Waar dan nog eens bij kwam dat Ernie Brandts zich in een mum van tijd als een goede voorstopper ontwikkelde; sober begonnen, nu wat meer initiatief ontplooiend, hetgeen Rijvers trouwens een beetje verontrust. PSV-FC Twente Sparta-Haarlem FC Den Haag-Aja\ NEC-FC Utrecht FC WV-Vitesse FC Amsterdam-NAC Volendam- F eyenoord Telstar-Roda JC Go Ahead-AZ '67 3-1 3-1 31 20 11 31 18 8 31 18 8 31 17 8 31 14 11 31 10 12 2-0 1-0 1-2 2-0 0 51 71-17 5 44 78-33 5 44 59-24 6 39 65-29 6 37 51-28 <1 TT «.ij 31 11 8 12 30 45-56 31 9 II 11 29 46-42 31 9 II 11 29 36-42 31 9 10 12 28 34-47 31 8 12 11 28 42-59 31 11 5 15 27 44-54 31 10 7 14 27 35-52 31 7 11 13 25 36-49 31 9 7 15 25 39-68 31 7 10 14 24 39-61 31 9 5 17 23 42-51 31 2 7 22 11 23-76 van Nederland. Tel- PSV Ajax FC Twente AZ '67 Sparta Roda JC Volendam Feyenoord FC Utrecht NAC Vitesse FC Den Haag NEC Haarlem FC Amsterdam FC VW Go Ahead Telstar PSV kampioen star degradeert. Zaterdag. Vltesse-NEC 18 J0 Zondag: AZ'67-FC Twente. Haarlem PSV. Ajax Sparta. FC Ut recht FC Den Haag NAC FC VW. Feyenoord-FC Amsterdam. Roda JC-Vo lendam. Go Ahead-Telslar Eerste Divisie Van der Kuylen, in Brabant al lang geaccepteerd als de onbe twiste spelleider, rendeerde in dat gezelschap goed. De man die twaalf jaar geleden al voor het Nederlands elftal speelde een half jaar vóór leeftijdgenoot Cruijff zich in het Oranje mocht hijsen werd kennelijk van meet af aan meegesleept in de nieuwe ambiance, die best een beetje door het nieuwe stadion zal zijn gecreëerd. Zijn gretigheid viel tenminste nog al op. Jan van Beveren over het succes: „Alles wat Rijvers pakt, dat past. Hij weet steeds een kloppende opstelling op papier te zetten. Het inpassen van nieuwe mensen, dat is zijn grote kracht. Dat heeft hij eerst met de Van de Kerkhofs bewezen, later met Poortvliet en Stevens en nu weer met Brandts; die pakte hij vorig jaar tenslotte van een club (De Graafschap) die uit de eredivisie degradeerde." Pakt hij straks ook de goede spits? Van Beveren: „Er is gewacht tot op dit moment. Na dit kampioenschap zal men er wel over beginnen, denk ik." FC Dordrecht-FC Amersfoort 1-0 PEC-Wageningen 1-1 FC Vlaardingen-SC Cambuur 1-0 Fortuna SC-Veendam 7-4 FC Groningen-De Graafschap 1-1 SC Heercnveen-MW 0-1 Willem II-SW 3-1 FC Den Bosch-Heracles 1-1 Helmond Sport-Eindhoven 4-3 PEC Zwolle MW Wageningen Fortuna SC Excelsior Groningen Willem II FC Den Bosch Heracles Eindhoven Heerenveen SC Cambuur Vlaardingen Graafschap SVV Helmond Sp. Veendam Dordrecht Amersfoort 32 20 8 4 31 18 9 4 31 14 12 5 31 15 10 6 30 13 12 5 31 16 5 10 31 13 9 9 31 11 12 8 32 10 12 10 32 11 10 II 31 11 9 11 30 11 7 12 31 7 15 9 31 9 6 16 32 7 10 15 31 6 9 16 31 4 11 16 32 5 9 18 31 4 7 20 48 75-28 45 61-29 40 44-21 40 53-30 38 54-29 37 53-36 35 41-31 34 43-39 32 29-29 32 38-41 31 35-37 29 37-41 29 32-38 24 38-49 24 37-63 21 38-62 19 37-69 19 38-69 15 17-59 PEC Zwolle, Groningen en MW peri odekampioen Zaterdag SC Cambuur-Fortuna SC 18 30i. MW WUIem II (19 301 Zondag: Excelsior FC Dordrecht. SC Amer» foort-PEC, Wageningen-FC Vlaardingen. Veen dam-FC Groningen De GraafschapHeeren veen. 8W-FC Den Bosch. Heracles Helmond Sport Periode Stand PEC Zwolle 5 3 2 0 8 18- 2 Fortuna SC 5 3 2 0 8 13- 7 Heracles 5 3 2 0 8 7- 3 Wageninften 5 2 3 0 7 7- 3 MW 5 3 117 6- 6 Excelsior 4 2 2 0 6 8- 2 FC Den Bosch 5 2 2 1 6 7-10 Graafschap 5 13 15 11- 5 FC Dordrecht 5 2 12 5 8- 8 Vlaardingen 5 13 15 2- 2 Willem 11 5 2 1 2 5 4- 4 Helmond Sp. 4 2 0 2 4 10-12 FC Groningen 3 1113 3- 2 Eindhoven 5 113 3 6- 8 SC Cambuur 5 113 3 5- 9 SVV 5 113 3 5-11 Heerenveen 5 0 2 3 2 3- 6 Veendam 5 0 2 3 2 7-21 Amersfoort 4 0 0 4 0 2-10 Lotto De winnende getallen zijn 7-10-13-18-23-34 Re servegetal 39 Het aantal deelnemers aan de lotto was 885 978. zij zorgden voor een Inleg van 3.571 984 gulden en een prljzenpot van I 696 692 gulden De prijzen zijn als volgt verdeeld eerste prijs 593 842, tweede prijs 169 869, derde prijs ƒ254.504, vierde en vijfde prijs ƒ339 338 De winnende getallen ln de Duitse lotto waren zaterdag 3 5-9-16-34-41 Reservegeul 19 Spel 77 8-1-2-9 1 8-3 Sporttoto Het aantal deelnemers in de voetbaltoto war 198 035. zij zetten 629 279 gulden in en dal bracht een prljzenpot van 298 908 gulden De drie prijzen zijn eerste prijs 119 563, twee de prijs ƒ74.727, derde prijs 104 618 De winnende kolom ln de toto ziet er als volgi uit 1-1-2-2-2-1-1-2-1-3-1-2-1 Dultae lotto Topscorers EREDIVISIE Ruud Geels, weer terug m de Ajax-gelederen heeft zijn leidende posiUe op de topscorersUJst verbeterd Tegen Den Haag maakte hij een van de drie Amsterdamse treffers, terwijl zijn dlrec te belager. Kees Kist. niet aan scoren toekwam De Spartaan Clarke achterhaalde Oerrle Deij kers, waardoor dit tweetal nu de derde plaats deelt De topscorersUJst ziet er als volgt uit 1 Geels (Ajaxi 26. 2 Kist (AZ67) 22. 3 Clarke (8partai en Deijkers (PSVi 18. 5. Van Leeuwen (FC Den Haag) 15. 6 Orltter (FC Twentei 14. 7 Lubse (P8Vi. Van Kooten (OA Eaglet) en Van Veen (FC Utrecht) 12.10 Van der Kuylen 1P8V1 Bursac (Vltessei en Stout (PC Amsterdam12. 13 Amesen (Ajaxi. Schoenaker lAjaxi. Kreuz Feyenoord) en Mühren (FC Twentei II EERSTE DIVISIE Aan de top van de topscorerslijst van de eerste divisie ls dit weekeinde niets veranderd Peter Houtman van FC Oronlngen heeft nog steeds keer aan scoren toe 1. Houtman (FC Oroningrni22 t. Peters (FC Den Bosch) en Hazelhekke (Wageningen» 16. 4 Schapendonk (Eindhoven). Jan» (FEC) en Van Rooy (WUlem U) 18. 7 8meet» (MW) 14. 8 Peitaman (SVV).Swanenburg (Excelsior) en Van den Boach (FC Den Bosch) IJ. 11 Kowahk (MWi en Bngbersen (Fortuna SC) 12.13 Frand sen (PEC) II Jeugdcompetitie EERSTE KLASSE: Feyenoord NAC 1-1. FC Utrecht-FC Amsterdam O-O. AZ'67-De OraaJ schap M. Ajax NEC 6-2. Haarlem-FC Den Haag I-I. FC Twente Sparta 2 2. PSV Volendam M TWEEDE KLASSE A: Wageningen Veendam 3 0. SC Cambuur-8C Amersfoort 2-0. Telstar-PEC Zwolle 2-0. Heracles Heeren veen 2 1. Vitesae-FC Groningen 0-2 B: 8W-Helmond 8port 1-2. MW FC Dordrecht 2-0. Roda JC-WlUem II 2-1 FC Den Bosch-Fortuna SC 4-4

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11