ewijzigd wetsvoorstel voor investeringspremies valt slecht Fraude in bouw erg omvangrijk "^lllsswsss- ssss®- SSShkt SOCIAAL BERECHT Regering was te formeel WAO voor geplaagde inpakster iamer heeft ernstige bedenkingen, maar wil snelle behandeling Twaalf miljoen nog maar begin Vrije vestiging huisarts beperkt Huisarts moet zelf initiatief nemen om bloeddruk te meten De spanning tussen Curagao en Aruba 'Help verslaafde aan heroïne in eigen omgeving' PI ATERDAG 8 APRIL 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft grote moeite met de wet investeringsrekening (WIR), een wetsvoorstel van het vorige kabinet om vele miljarden overheidsguldens aan investerende bedrijven te verstrekken. Door het kabinet Van Agt is de WIR onlangs flink gewijzigd. ^Tegelijkertijd willen zij echter het bedrijfsleven niet langer laten wachten op het nieuwe stelsel van premies. gen 10500 104 70 102 70 102 20 101 70 98 20 96 00 93 20 95 00 96 20 102 00 97 50 10380 102 30 98 20 96 00 104 00 94 70 94 70 9550 96 '0 96 80 9160 102 00 99 30 24AI enige tijd geleden waarschuwde 13 JDA-woordvoerder Van Houwelin- ;en, dat werkgevers investerings- 54 >lannen uitstellen omdat zij niet we- en welke overheidsbijdragen in het 46 verschiet liggen. Van Houwelingen 44 ïu: „De bedrijven rekenen op de 7 WIR, we kunnen ons eigenlijk niet reroorloven de invoering verder op 2! e schorten". De regeringsverklaring 27 ïoemt als tijdstip van invoering 1 ?i ipril jl.' )ok WD-woordvoerder De Korte is ïuiverig voor meer tijdverlies. De *2 Corte, die evenals Van Houwelingen >ang is dat ondernemers investe- ingsplannen uitstellen meent dat 7s ,de Kamer verplicht is tijdverlies te roorkomen. Het gaat tenslotte niet >m kinderachtige bedragen, waar- 34i nee we de sterk achtergebleven in- resteringen willen oppeppen," aldus pe WD-woordvoerder. :DA en WD hebben bedenkingen '2.' egen de wijzigingen, die het kabinet _pp aandrang van „Brussel" in het wetsvoorstel heeft aangebracht. .'boor de Europese commissie, het lagelijks bestuur van de EG, was de i9 jerste opzet van de WIR bekriti- 71°0 fl leerd, omdat oneerlijke concurrentie 3e4n de hand zou worden gewerkt. premies. Met name de vraag hoeveel geld ten goede komt aan investeer ders in de Randstad dient beant woord te worden. Op het ministerie van Economische Zaken is bere kend, dat over een periode van vier jaar enkele honderden miljoenen, wellicht een miljard méér in de Randstad terecht komen, dan in de oorspronkelijke opzet. De regerings stukken noemen geen bedragen, maar spreken over een „gunstiger effect", bezien op langere termijn. „In het licht van de aanhoudende ongunstige economische situatie, die ook in het westen duidelijk voel baar is, is dat een verantwoorde keu ze," aldus de regering. Met name Kamerleden, die zich bezighouden met problemen van zwakke regio's, willen die opvatting niet zonder meer onderschrijven. „Er kan niet ontkend worden, dat er problemen in de Randstad zijn, maar die zijn verhoudingsgewijs toch veel minder zwaar," zeggen zij. De WIR is be- «(Andere opzet Ir is een gedeeltelijk nieuwe, „inge nieuze opzet" (aldus een ambtenaar dp economische zaken), gemaakt, waarvan de regeringsstukken echter liet vermelden of deze wel door de EG-beugel kan. Daarover bestaat in de Kamer verschil van mening. „Het nog maar de vraag of Brussel ak koord gaat," wordt gezegd. Anderen gaan er echter „zondermeer" vanuit lat het uitvoerig contact tussen Brussel en Den Haag het kabinet voldoende zekerheid heeft verschaft. ,Zo niet, dan zou het kabinet zich immers de woede van de Kamer op de hals halen," wordt daar aan toege voegd. Europees commissaris Vredeling, deze week op bezoek in Den Haag, deed een uitspraak die tussen beide opvattingen in ligt: „Op het eerste .gezicht is het wetsontwerp wel ver beterd. We hebben het echter nog 96 2Ó maar net ter beoordeling ontvan- j[>en" Vredeling, maar diens col- 105 70 jiega Vouel is de eerste verantwoor- 33 so {lelijke in vraagstukken van mede- ii7oo «inging en concurrentievervalsing. iÜ» Regionale verdeling 100 20 30 co Onduidelijkheid, voor alle fracties, is er over de regionale verdeling van de Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De recherche van de economische controle dienst in Den Haag heeft in smanewerking met de Rotterdamse politie na een speurtocht van ruim een half jaar een aantal fraudezaken in de bouwwereld tot klaarheid kunnen brengen. Met de nu ontdekte bouwschandalen is voorlopig een bedrag van twaalf miljoen gulden gemoeid, waarvan naar schatting de helft afgedragen had moeten worden aan de staat in de vorm van sociale premies en belastingen. Volgens de heer W. Alingh, adjunct hoofd afdeling recherche van de ECD kan gesproken worden van het topje van een ijsberg. De indruk be staat dat de malversaties begin 1970 met name in de bouw zijn begonnen. Het ECD-onderzoek is eerst in okto ber 1977 begonnen en strekt zich alleen over de periode daarna uit. Er zijn zes mensen aangehouden. Meer arrestaties en oplopen van het frau de-bedrag worden verwacht. Volgens de heer Alingh is er sprake van koppelbaaspraktijken die nadat het uitlenen van personeel door de wet onmogelijk werd gemaakt, wer den voortgezet door zich van „lege" BV's bediendende onder-aannemers. Het verschil is dat de onderaanne mers zelf niet aangesproken kunnen worden voor de schade. Hen kan slechts valsheid in geschrifte ten las te worden gelegd. Harde kern De werkwijze van wat de ECD om schrijft als harde kern van met el kaar samenwerkende onderaanne mers was even ingenieus als ingewik keld. De „aannemers" benaderden eigenaars van goed bekende staande bv's waarvan de eigenaars bereid bleken, tegen zwijggeld variërend van 90.000 ineens tot 1500 per week, op papier werk aan te nemen. Dat werk werd dan overal in Neder land en in landen als Engeland, Bel gië en Duitsland, uitgevoerd door personeel van de lege bv. De echte bv zorgde voor valse facturen en een gefingeerde loonadministratie. Door het op papier opnieuw uitbesteden van hetzelfde werk werd de controle door de bedrijfsverenigingen be moeilijkt. Regelmatig werd een lege bv naar een faillissement gedreven waardoor de controle opnieuw inge wikkelder werd. De directeuren ble ven steeds buiten schot omdat niet zij, maar hun b.v. failliet ging. Weer vrij ADVERTENTIE IIMINISIISCB HUII11AI PRIJS 351 10590 10390 84 50 101 10 94 00 96» 105» 103» 102» 102» 109 30 101 10 101» I 99 40 10040 24 40 22» I 405 00 I 5 36-1 n het april nummer o.a.: Hedyd-Ancona Amazone een vrouwenptojekt inde knel Engelse vrouwenuitgeverij 'Virago' heeft veel succes viert deze maand boeken de ECD schat dat op deze manier drie miljoen gulden rechtstreeks in de zakken van de onderaannemers is verdwenen. Van de zes tot nu toe gearresteerde verdachten wordt al leen een 36-jarige man uit Uden nog voor verhoor vastgehouden. De ove rigen zijn na het opmaken van pro ces verbaal heengezonden. De ECD kreeg lucht van de fraude omdat de door de bv's uitgekeerde loonsommen in geen verhouding stonden tot het aantal bij die onder neming werkende en opgegeven mensen. Volgens de ECD werkten er bij deze lege bv's zo'n vierhonderd man. De onderaannemers zochten hun personeel bij voorkeur onder mensen die sociale uitkeringen geno ten. Zij verdienden uurlonen die en kele guldens hoger lagen dan in de bouw gebruikelijk. doeld om investeringen te bevorde ren, sommige meer dan andere (se lectieve groei). Ook het kabinet vindt „een verschil in stimulans tus sen de Randstad en de rest van Ne derland gewenst." Te weinig gegevens Over de omvang van dat verschil zijn veel te weinig gegevens bekend, me nen de specialisten Van Houwelin gen /CDA), De Korte (WD) en me vrouw Epema-Brugman (PvdA). Hun fracties zullen zich nog uitvoe rig met het wetsvoorstel bezig hou den voordat zo is nog steeds de be doeling, de Kamer zich in de week van de 17de april over de WIR zal buigen. In alle fracties leeft voorals nog de angst, dat de probleemgebie den er in de huidige opzet te bekaaid afkomen. In de WD-fractie is de mogelijkheid geopperd, dat de huidige overheids steun voor investeerders in de belastingsfeer wordt voortgezet. Er zou wel een regeling voor regiona le verschillen gemaakt moeten wor den, en bovendien een regeling om verliesgevende bedrijven mee te doen delen. Het is echter zeer de vraag, of daarmee de door Brussel bekritiseerde opzet niet al te dich wordt benaderd. Problemen doemen ook op rond pre mies voor investeerders in bestaan de bouw in de Randstad. Bij de nieuwe „ingenieuze constructie" zou dit soort investeringen toenemen, met het in de Kamer al gesigna leerde gevaar dat „premies op leegstand" worden verstrekt. Ondui delijkheid is er ook over de mogelijk heden om de WIR-premies terecht te doen komen waar ze horen, het pro bleem van misbruik dus. Aan een vastomlijnd oordeel zijn de fracties nog niet toegekomen. Wel is algemeen met zorg vastgesteld, dat het „wel erg kort dag" is om een zorgvuldig oordeel te vormen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Er kunnen omstandig heden zijn die het ongeoorloofd ma ken dat een huisarts ergens een nieu we praktijk gaat opbouwen. Deze principiële uitspraak heeft de Raad van beroep van de Koninklijke Ne derlandse maatschappij tot bevor dering der geneeskunst gedaan in een geschil tussen twee huisartsen in hetzelfde dorp. Een nieuwe vestiging, aldus het hoogste tuchtorgaan van de artse norganisatie, kan zozeer in strijd zijn met de belangen van de patiënten of met de wenselijkheid van een rede lijke, mede op die belangen georiën teerde praktijkuitoefening, dat de belangen van de arts die vestiging overweegt, daarvoor zullen moeten wijken. In het concreet aangebrachte geval vernietigde de raad de uitspraak van de districtsraad, dat de betrokken arts zijn praktijk weer moest opdoe ken. Rekening houdend met het aan tal inwoners van het dorp en het belang van een keuzemogelijkheid, werd de vestiging niet onaanvaard baar geoordeeld. Wel werd de uit spraak bevestigd dat de betrokken arts oncollegiaal was opgetreden door niet behoorlijk met de eerder gevestigde dokter te willen over leggen. In de Amsterdamse RAI is gisteren de Huishoudbeurs 78, die tot 17 april zal duren, opengegaan. Zoals te verwachten trokken vooral die stands veel belangstelling waar (gratis) lekkere hapjes vielen te halen. UTRECHT (ANP) In de regel zal de huisarts het initiatief moeten ne men om de bloeddruk van patiënten te meten, omdat verhoogde bloed druk meestal geen klachten veroor zaakt. Dit schrijft een speciale com missie van de Gezondheidsraad in een tussentijds advies over deze kwaal. Volgens maatstaven van de Wereldgezondheidsorganisatie lijdt één op de vijf mensen tussen 30 en 60 jaar aan hoge bloeddruk. Bij één op de twintig gaat het om een ernstige vorm. Zij lopen een veel grotere kans op een hartinfarct of een aandoening van de hersenbloedvaten De commissie adviseert een aantal leefregels, zoals beperking van het gebruik van zout, zo nodig minder eten. en minder roken. Ze wijst ook op de nadelige invloeden van het eten van drop in grote hoeveelheden. door prof. dr J. G. M. Hilhorst Vorige week vrijdag schreef drs. H. M. Franssen op de Podium-pagina naar aanleiding van een onlangs door het Institute of Social Studies (ISS) gepubliceerd rapport dat uit kwam onder de titel „Aruba en Onafhankelijkheid, achtergron den, modaliteiten en mogelijkhe den: een rapport in eerste aanleg". Het meest opvallend aan zijn reac tie is wellicht de toon waarin deze is gesteld. We geloven niet dat de publieke discussie over het onder werp waarin de heer Franssen als voormalig voorzitter van de vas te kamercommissie uit de Tweede Kamer voor Nederlands Antilliaan se Zaken ongetwijfeld nog steeds geïnteresseerd is daarmee ge diend is. Temeer wekt zijn toon verbazing omdat blijkt dat hij het nagenoeg geheel met de auteurs van het rapport eens is. Het is daarom verstandig, menen wij, niet in te gaan op de kritiek van de heer Franssen wanneer die gaat over kleinigheden zoals het niet vermelden van de functie van de heer Van Lier of het onjuist citeren van hemzelf („luchtpost" in plaats van „aangetekende post"), één pagina over een onderwerp of meer dan drie maar veeleer lijkt het van belang te reageren op twee punten die betrekking hebben op de essenties van het rapport. Vooreerst is daar de rol van Neder land m.b.t. de toenemende span ningen tussen Aruba en de (centra le) regering van de Nederlandse An tillen. De heer Franssen zegt samengevat dat Nederland niet zo veel blaam treft als uit het rap port volgt; delegaties van kamerle den hebben immers meer dan eens blijk ervan gegeven dat zij deze problematiek wel degelijk onder kennen en zelfs zijn er door hen ideeën gelanceerd die zouden kun nen worden opgevat als een aanzet tot een oplossing. Dat is juist. Wellicht hadden wij het onderscheid tussen Nederland se regering en Nederlandse kamer leden moeten benadrukken, dan was de formalistische positie die onze regering in het verleden in nam misschien nog duidelijker ge worden. Of hadden we moeten schrijven dat deze kamerleden meer invloed op "de regering had den moeten aanwenden? Want de regering heeft toch eerst in septem ber 1977 met de Arubanen willen praten. De idee om de ontwikkelingshulp te gebruiken om te komen tot ont wikkelingsplannen per eiland die in een nota van de voorzitters van de vaste commissies uit beide kamers werd gelanceerd is inder daad interessant. De bespreking er van zou wanneer het ISS om een rapport in tweede aanleg wordt ge vraagd ongetwijfeld moeten plaats vinden. Reeds nu kan ge zegd worden dat het niet zeker is of er dan geen oneigenlijk gebruik ge maakt wordt van een instrument van overheidspolitiek. Zou een der gelijk gebruik niet in het verwijt van de (centrale) regering van de Nederlandse Antillen kunnen re sulteren dat Nederland zich in in terne zaken mengt? Geen verwijten Het tweede punt van kritiek betreft het door ons gedane voorstel tot oplossing. Kort samengevat be helst deze het starten van twee onderhandelingsprocessen: een tussen vertegenwoordigers van de zes eilanden in aanwezigheid van een groepje Nederlandse experts over de toekomstige staatsrechte lijke en/of volkenrechtelijke struc turen en een ander met betrekking tot de overdracht van centrale overheidscompetenties aan de ei landen dat gevoerd zou moeten worden door de vier eilandbesturen en de regeringen van de Nederland se Antillen en van Nederland. Over dit voorstel werden tot nu toe geen verwijten zoals boven ver meld en door de heer Franssen gevreesd geuit, noch tijdens ons bezoek aan Curasao en Aruba, noch in de Antilliaanse pers, die uitgebreid aandacht heeft besteed aan het rapport. Essentieel is in dit verband dat deze onderhandelin gen zouden moeten starten zonder iets vast te leggen over de oplos sing t.a.v. de staatsrechtelijke of volkenrechtelijke structuur die uit de onderhandelingen zou resulte ren. Hierdoor immers wordt duide lijk gemaakt dat de partners in het gesprek bereid zijn hun ingenomen standpunten te verlaten. Daar komt bij dat het Statuut*de moge lijkheid biedt dit soort onderhan delingen door de partners te laten aanvangen. Het aanstaande bezoek van minis ter Van der Stee aan de Nederland se Antillen zal ongetwijfeld meer nieuws over de bereidwilligheid van de potentiële gesprekspartners opleveren. Prof. Hilhorst is verbonden aan het Institute of Social Studies en een van de schrijvers van het rapport over Aruba. T« releqcntiftid van het eenja..* aan»'.™*1"; -„out, voor OP", M".ao!PrakT^n te Carm,„ - Londenv"™° H sp.ca,. I sula Owen en Harriet oh A" d,.oldo..«olled19aanda en doof vrouwen Dan d|C(|, Nooit gcW voor togen die rolpatronen doorbreken r:«rnr-nde„naan de positie van d( .alt od dat de pwters!>ae>*al«" TSïSïSSÏÏ- "Tir^n tü«™ '"h3km««o de peute,speenden wordt, maar het dléolpge 'ver" aken ^andere samen- ,a.in^omann>anj»«enn«: vrouwrnonderdan.ghe.den trao huwelijken. niets anders rijn moede,,, met poéde Abraham Kuyper „„en.de da de christenvrouw heilige'aak van dan e" le 9e'llk E,„ poep moeden ;ic„ Boekbesprekingen j.pp.oo.m- ^rJS',^ bon. «Wh Yvonne wan de Moi.e'aa' Noteer mij met ingang van heden als abonnee op OPZIJ voor f 35,- per jaargang. Ik ontvanq het APRIL-nummer als eerste van mijn abonnement. In ongefrankeerde envelop sturen aan: OPZIJ, Antwoordnummer 7254, Amsterdam Naam Handtekening Toen mevrouw D. als inpakster ging werken in een sociale werkplaats, leverde zij volgens de bedrijfsleiding goede prestaties. Na een paar weken werd zij zelfs met terugwerkende kracht ingedeeld in categorie A. Dat betekende dat ze geheel tegen haar taak was opgewassen. Een paar dagen later ging het mis. Rugklachten kluisterden haar aan het ziekbed, maar... ze herstelde en ging weer aan het werk. Helemaal de oude is ze niet meer geworden. Werken en ziek-zijn wisselden elkaar met de regelmaat van de klok af en ten slotte maakten haar rugklachten haar het werk geheel onmogelijk. Ze bleef definitief thuis. Gewoonlijk krijgt iemand na één jaar ziekte een uitkering krachtens de wet op de arbeid songeschiktheidsverzekering, maar in het ge val van mevrouw D. pakte dat anders uit. De bedrijfsvereninging stuurde haar een briefje met de mededeling dat zij geen WAO-uitkering zou krijgen. „U doet uw werk zoals u dat voorheen is opgedragen of u gaat aan uw handicap aangepast werk verrichten;" liet de bedrijfsvereniging weten. Daarmee was het laatste woord niet gesproken. Er ontstond een geweldige touwtrekkerij over de vraag of me vrouw D. nu wel of niet uitkeringsgerechtigd was. De bedrijfsvereniging kennelijk toch niet zo zeker van haar zaak trok de weigering na een maand weer in. kende vervolgens gedu rende een maand een WAO-uitkering toe en liet mevrouw D. toen opnieuw weten dat zij niet voor een uitkering in aanmerking kwam. „U bent weer zover hersteld, dat wij u niet langer als arbeidsongeschikt kunnen beschou wen." schreef de bedrijfsvereniging. De scher mutselingen verplaatsten zich vervolgens naar de Raad van Beroep. Eerst liet de voorzitter van de raad aan de bedrijfsvereniging weten, dat hij het niet eens was met de intrekking van de WAO-uitkering en toen de bedrijfsvereni ging dat niet slikte, zei de raad zelf nog eens dat mevrouw D. in aanmerking diende te komen voor een WAO-uitkering. De bedrijfsvereniging gaf de strijd op en be rustte in de uitspraak Niet voor lang evenwel, want na een jaar werd mevrouw D. verzocht zich te laten onderzoeken door een zenuwarts. Deze specialist kwam tot de conclusie dat mevrouw D. in 1969 toen zij voor het eerst als inpakster op de Sociale Werkplaats was gaan werken ten onrechte was goedgekeurd voor lichte, zittende arbeid. „Haar arbeidsgeschikt- heid was destijds te gering om haar in staat te stellen om dat werk te doen," zei de arts. Voor mevrouw D was dat een hele vervelende diagnose, want nu stond haar WAO-uitkering wéér op het spel. Een bedrijfsvereniging mag namelijk aan iemand een arbeidsongeschikt heids-uitkering weigeren indien hij of zij al arbeidsongeschikt was toen de arbeidsonge schiktheidsverzekering inging De bedrijfsve reniging mag zelfs een uitkering weigeren wan neer iemand binnen een half jaar na intrede in de verzekering arbeidsongeschikt wordt, en wanneer dat op grond van de gezondheidstoe stand van destijds kennelijk ook te verwachten was. Wanneer die arts volhield dat zij al invali de was toen ze voor het eerst naar de sociale werkplaats ging, had de bedrijfsvereniging dus het recht om haar WAO-uitkering af te nemen. De bedrijfsvereniging trok de WAO-uitkering opnieuw in en mevrouw D. ging opnieuw in beroep. Dit keer wachtte haar een onaangena me verrassing: De Raad van Beroep stelde de' bedrijfsvereniging in het gelijk. Mevrouw D. stapte vervolgens naar het hoogste college in dit soort zaken: de Centrale Raad van Beroep Dit wijze college bleek er al niet anders over te denken: mevrouw D. was al arbeidsongeschikt toen zij voor het eerst naar de sociale werk plaats ging en zij kwam op grond daarvan niet in aanmerking voor een WAO-uitkering. De centrale raad baseerde zijn oordeel op de dia gnose van een zenuwarts, die zei dat hij voor meer dan vijftig procent waarschijnlijk achtte dat mevrouw D. al arbeidsongeschikt was „Het komt veelvuldig voor, zei de centrale raad, dat de rechter om tot een beslissing te kunnen geraken genoegen moet nemen met een medisch rapport, waarin wordt uitgespro ken'dat een bepaald oordeel met een waar schijnlijkheidsgraad van meer dan 50 procent als het juiste moet worden beschouwd." Naar de letter van de wet moest de centrale raad dan ook toegeven dat de bedrijfsvereni ging bevoegd was de WAO-uitkering in te trek ken. Maar daarmee was voor de raad de kous niet af. „Gelet op alle omstandigheden van het onderhavige geval kan de raad echter de wijze waarop de bedrijfsvereniging van zijn bevoegd heden gebruik heeft gemaakt niet in overeen stemming met de redelijkheid achten Een zwaarwegend punt voor de centrale raad was de onverbloemde wijze waarop de Raad van Beroep in eerste instantie aan de bedrijfsvere niging duidelijk had gemaakt dat mevrouw D. in het genot diende te blijven van haar uitke ring. Dat de bedrijfsvereniging daarna me vrouw D was toen al vier Jaar Invalide toch weer een poging deed om haar gelijk binnen te halen konden de rechters kennelijk maar ma tig waarderen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Aan heroïnever- slaafden moet zonder voorwaarden vooral medische en sociale hulp wor den verleend, zodat deze gebruikers in de eerste plaats worden wegge houden van de zwarte markt. De begeleiding van de verslaafden moet in eigen omgeving gebeuren en daar om moeten overal in het land hulp posten in de buurten worden geves tigd Deze filosofie hanteert de Vereniging medisch-sociale dienst heroïnege bruikers (MDHG) uit Amsterdam, die gisteren in de hoofdstad haar eerste openbare bijeenkomst hield. De MDHG enkele maanden gele den opgericht door hulpverleners, gebruikers en buurtbewoners wil bulten de bestaande instanties om hulp verlenen. „Als we beginnen on der de vlag van één van de bestaan de organisaties, betekent dat het scheppen van misverstanden over onze bedoelingen," aldus voorzitter Johan Riemens van de vereniging Volgens de heer Riemens faalt de „hoog-drempelige" hulpverlening, zoals de drugsvrije therapeutische programma's, bij de hulp aan ver slaafden. terwijl ook op het optreden van politie en Justitie geen succes heeft gehad In de wljkhulpposten wil de vereniging een eerste opvang van gebruikers verzorgen, waarna eventueel kan worden verwezen naar bestaande hulpverlenings-tnstan- ties, die de gebruiker vervangings middelen als methadon kunnen voorschrijven en in het uiterste ge val zuivere heroïne. Voor de vestiging van een (eerste) hulppost in de Amsterdamse Nieuw- marktbuurt heeft de MDHG subsi die aangevraagd bij de gemeente.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9