JJuni 1979 stemmen voor EG Zwarten in Z.-Afrika veroordeeld Moskous haviken in de verdediging Weer aanslag Rode Brigades in Italië ^Neutronenbom Breznjew hekelt afwachten Carter Australië wil vijftig aiieuwe straaljagers Regeringsleiders nemen besluit in Kopenhagen Monteneros stellen wapenstilstand voor Staking voorbij in Westduitse metaalindustrie VN-troepen slaags met Palestijnen ATERDAG 8 APRIL 1978 H6B weer u iappe aterei BUITENLAND Trouw/Kwartet voori et dak] De keus voor de maand juni bete kent een handreiking naar de Brit ten en de Westduitsers. Zij waren - Ds. Qlaanvankelijk de enigen die voor die maand voelden, de andere zeven hadden een voorkeur voor het alter natief, de periode van 17 tot 20 mei. Een overweging van de Britten om eercu! '00r ^ert van Panhuis ?entele guide KOPENHAGEN De negen landen van de Europese gemeenschap gaan volgend jaar tussen 7 en enpiai jq jun^ naar stembus om een Europees parlement te kiezen. De regeringsleiders van de negen staurt hehben gisteren aan het begin van hun topoverleg in de Deense hoofdstad Kopenhagen daarover Jle knoop doorgehakt. de maand mei niet te kiezen is moge lijk dat in die maand traditioneel in Groot-Brittannië vaak regionale en gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden. Bovendien is de kans groot dat de Britse regering tegen die tijd het referendum over een gro ter zelfbestuur voor Schotland en Wales zal moeten houden. De negen EG-leiders hebben ook een verklaring aanvaard over het demo cratisch gehalte van de lidstaten. In die verklaring wordt uitgesproken dat de leden van de gemeenschap alles in het werk zullen stellen om de democratie in het eigen land te be schermen. In de verklaring staat met zoveel woorden dat onderschrijving van deze principes noodzakelijk is om tot de EG te worden toegelaten. Tegen de verklaring bestond hier en daar bezwaar omdat men het als een bevoogding van de toekomstige le den Spanje, Portugal en Grieken land zag. Europese Stichting Er is nog geen besluit gevallen over het Belgische plan om een zoge naamde Europese Stichting in het leven te roepen, die de zaak van Europa" bij het grote publiek aan de man moet brengen. Men is het nog niets eens over de vestigings plaats van deze stichting en de juri dische figuur. Nederland is met Bel gië voorstander van een opname van deze instelling in het EG-verdrag, maar andere landen zien hier geen brood in. Aan het begin van de bijeenkomst legde de Deense voorzitter Anker Jörgensen een verklaring af waarin hij zijn afschuw uitsprak over de ontvoering van de Italiaanse oud premier Moro. Het is nog niet duide lijk in hoeverre deze ontvoering de negen ertoe zal bewegen om het ex tremisme meer gezamenlijk te gaan bestrijden. PARIJS (DPA'AFP) De Argen tijnse guerrilla-beweging Montone- ros heeft de regering in Buenos Ai res voorgesteld gedurende de we reldkampioenschappen een wapen stilstand in acht te nemen. Het aanbod werd gedaan door Mon- tonero-leider Rodolfo Galimberti in een vraaggesprek met het Franse weekblad l'Express. Om het bestand ook werkelijk te doen plaatsvinden vond Galimberti wel een recht- Tijdens WK-voetbal streeks contact met de Argentijnse regering noodzakelijk. Als dit niet gebeurt dan „behouden wij ons de volledige vrijheid van actie voor". Volgens de guerrilla-leider kan zijn organisatie ervoor zorgen dat geen acties ondernomen worden „die de spelers of de journalisten in gevaar brengen". Galimberti sprak zich uil tegen een boycot van de wereldkampioen schappen. Dat is geen „realistisch beleid onder de gegeven omstandig heden". Veel meer ziet hij in het voeren van propaganda-acties tij dens de kampioenschappen. o De belangrijkste Filippijnse oppositieleider, oud-senator Benigno Aquino, die in de gevangenis zit, brengt zijn stem uit voor de verkiezing van een voorlopig parlement. Volgens de eerste uitslagen staat de regeringscoalitie van president e Marcus op winst (zoals was te verwachten). Volgens de oppositie was er bij de ^verkiezingen sprake van fraude en intimidatie (zoals ook te verwachten was). Vervolg van pagina I Carter en Luns wezen erop, dat de modernisering van nucleaire en con ventionele wapens zal doorgaan, met iame ten aanzien van de Lance ra ket en het 20 cm-geschut, waarvoor le neutronenladingen bestemd wa- ren. Er zal voor worden gezorgd dat deze ladingen later eventueel alsnog kunnen worden aangebracht. erkwaardig e beslissing van Carter is in Was- ington en enkele NAVO-landen West-Duitsland, Engeland) met ge lengde gevoelens ontvangen. In tern bestaat de indruk dat Carter ogal merkwaardig met de bom heeft gemanoeuvreerd. Eerst wekte hij de indruk tot produktie van de bom te zullen overgaan indien de belangrijkste NAVO-landenzijn be leid zouden steunen. Toen Groot- ifcrfcg. iBrittannië en West-Duitsland tot die ■^■1 steun bereid bleken te zijn, leek Car- uur)zdter zel* ineens een geheel ander edikar standpunt in te nemen rkerk t Vorige week melden berichten uit studer Washington dat de Amerikaanse den. D president overwoog de produktie e Hooi van de N-bm definitief af te gelasten, ■eek tiZijn politie adviseurs zouden het identei daarmee eens zijn. maar de advi- nga, diseurs van buitenlandse zaken defen- t werlsie dachten daar heel anders over 2), Ger Zij oefenden zware druk op de presi- 1961e dent uit om alsnog een andere beslis- werkesing te krijgen en lijken er nu in van st geslaagd te zijn Carter slechts tot in hi jitstel, en niet tot afstel te doen muit dbewegen Aangenomen wordt dat de president met dit besluit nu de Sovjet-Unie. die moord en brand heeft ge schreeuwd over het nieuwe wapen, voor het blok zet om ook van haar ige fra :se ras uyper, j bij erkiezil Idor hj téwagi sberg. Jwint, nen. 3rst-W( Wetho Islid hebbi >en lat« kant te tonen wat voor de beheersing van de wapenwedloop over te heb ben. Voorts wordt gewezen op het persoonlijk afwijzende standpunt van Carter jegens atoomwapens. Ethisch De CDA-fractieleider Aantjeszei gis teren de indruk te hebben dat Car ters beslissing gegrond is op dezelfde ethische motieven tegen het wapen die ook de CDA-fractie tot haar nee tegen de bom hebben gebracht. „Hij heeft de NAVO geraadpleegd en de argumenten* van degenen die tegen waren kennelijk zwaar laten wegen," aldus Aantjes. „HEt is een duidelijk bewijs voor het ongelijk van mensen die op grond van de zogenaamde „realpolitiek" altijd pleiten voor het meegaan met dit soort nieuwe wa pens, in de verwachting dat de Ame rikanen ons daarbij' altijd zullen voorgaan. Die mensen zullen het gro te Amerikaanse voorbeeld eze keer moeten volgen," aldus Aantjes. De WD-fractieleider Rietkerk bena drukte dat ook zijn fractie niet „ja" tegen de bom heeft gezegd, maar ook niet zonder meer „cda" heeft gezegd, maar zoijn opties ook heeft opgenge- houden. Zoals bekend heeft de neutronen bom de laatste maanden in politiek Den Haag als ware splijtzwam ge werkt De spanning rond de vraag of de Nederlandse regering wel of niet de mogelijkheid van invoering van de bom mocht openhouden leidde tot hevige tegenstelling tussen CDA en VVD. Aantjes verweet vice-pre mier Wiegel uit de affaire partijpoli tieke winst te willen slepen met een hard „pro" bom standpunt. De dis cussie in het kabinet leidde tot het vertrek van defensieminister Krui- singa. een verklaard tegenstander van het nieuwe wapen. ROME (Reuter, UPI) De Ita liaanse extremistische bewe ging, de Rode Brigades, heeft gisteren in Genua een aanslag gepleegd op de voorzitter van het werkgeversgenootschap in die stad. De industrieel Felice Schiavetti liep schotwonden op aan de benen en aan zijn rechterhand. STUTTGART De werknemers van de metaalindustrie in het zuid westen van de Duitse Bondsrepu bliek zullen het werk hervatten. Daarmee komt een eind aan een staking, die drie weken geleden be gon en waarbij zo'n 236.000 mensen betrokken waren. Bij stemming heeft 55 procent van de metaalbewerkers, aangesloten bij de IG Metall, de vakbond van werk nemers in de metaalindustrie, in de deelstaat Baden-Württemberg het dinsdag bij de onderhandelingen van hun vakbondsvertegenwoordi gers met de werkgevers bereikte ak koord over een loonsverhoging van vijf procent goed gekeurd. Aanvan kelijk had de vakbond acht procent geëist. Kort nadat Schiavetti vanuit een hinderlaag bij zijn woning was be schoten, meldde een onbekende tele fonisch aan een plaatselijk blad. dat de aanslag gepleegd was door de Rode Brigades. De twee daders na men de aktentas van de industrieel mee waarin zich belangrijke zakelij ke papieren zouden bevinden. Twee weken geleden werd een voor malige christen-democratische bur gemeester van Turijn, Giovanno Pic- co. bij een aanslag door de Rode Brigades ernstig gewond Inmiddels heeft Eleonora Moro. de echtgenote van de christen-demo cratische oud-premier Aldo Moro, die drie weken geleden door dezelfde beweging werd ontvoerd, gisteren in een bewogen open brief in het Mila nese blad II Giorno een beroep op de ontvoerders van haar man gedaan om hem te laten weten dat zijn gezin met hem meeleeft. Mevrouw Moro zei tevens in haar brief dat ze nog geen informatie had waaruit ze hoop zou kunnen putten dat haar man zou worden vrijgelaten. In Italiaanse regeringskringen de den gisteren geruchten de ronde dat de familie Moro met de ontvoerders wii onderhandelen. Vermoedt wordt dat de familie buiten de politie om in contact staat met de Rode Brigades Christen-democratische leiders zei den gisteren dat zoiets een scheuring in de gelederen van de partij teweeg zou kunnen brengen Tot op heden hebben de belangrijkste politieke partijen het standpunt ingenomen dat er met de ontvoerders niet on derhandeld moet worden MOSKOU (AFP/UPI) De Russische president en partijleider, Leonid Breznjew, heeft de Verenigde Staten verweten een „be sluiteloos en inconsequent" beleid te voeren bij de onderhande lingen over een beperking van de strategische wapens. Gisteren werd in Parijs be toogd tegen de ramp met de olietanker Amoco Cadiz, voor de Franse kust. Enke le demonstranten begon nen auto's in brand te ste ken. Daarop kwam de op- roeppolitie in actie, die ze ker tien mensen arresteer de. (Een achtergrondver haal over de olieramp staat elders in deze krant). In een toespraak op het vliegdek- schip Wladiwostok, zei de president dat dit beleid duidelijk ingegeven wordt door politieke motieven Feitelijk verweet Breznjew de Ame rikaanse regering niet sterk genoeg te zijn om bepaalde conservatieve stromingen in het land de baas te kunnen. „De zaak is dat de Ameri kaanse regering blijk geeft van be sluiteloosheid en inconsequentie en achterom kijkt naar kringen die van af het eerste begin tegen deze over eenkomst (SALT-akkoord) waren en die alles doen wat zij kunnen om haar te dwarsbomen om zo hun han den vrij te hebben voor een onbe perkte kernbewapeningswedloop." De Sowjet-Unie van haar kant. aldus Breznjew, is voorstander van het zo snel mogelijk bereiken van een nieu we overeenkomst. Zij gaat daarbij wel uit van het principe van gelijk heid en verwacht dat de andere zijde dit ook doet. Op dit punt heeft de partijleider echter de indruk gekregen dat er in de Verenigde Staten mensen zijn die. aangemoedigd door het Russische verlangen naar een nieuw akkoord, proberen eenzijdige voordelen voor de VS te behalen. Schuld van Washington In verschillende commentaren van Russische dagbladen is duidelijk ge maakt dat de regering in Moskou vindt dat de beurt aan de VS is en dat elk gebrek aan vooruitgang de schuld van Washington is De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Cyrus Vance, zal later deze maand naar de Sowjet-Unie reizen om met zijn Russische ambtgenoot, Andrei Gromiko. over de SALT-on- derhandelingen te overleggen. PRETORIA (AFP/Reuter) Zes leden van de verboden Afri kaanse nationale raad (ANC) in Zuid-Afrika, zijn veroordeeld tot straffen uiteenlopend van zeven tot achttien jaar. Ter waarde van één miljard dollar ANBERRA (Reuter) Australië is van plan een nieuwe dStraaljagervloot aan te schaffen ter vernieuwing van zijn lucht- nacht. Dit heeft gisteren de Australische minister van defensie, Jim Killen, bekend gemaakt. De openbare aanklager had de dood straf gevraagd. Aanvankelijk ston den twaalf verdachten terecht, maar zes van hen werden eerder vrijge- Handgranaat toe" een militaire opleiding in de Sowjet-Unie te hebben gehad '66, PP ;omen( J iipluid< Akkoo: r t wor,; /aar, M. I :ssen ingen), i Koo, Vries, Vett£ Volgens welingelichte kringen is de Australische regering bereid hier- oor een miljard dollar uit te trek- :en. Killen zei dat het plan ter ver- anging van de verouderde Mirages iet kostbaarste defensieproject zou Jijn dat ooit in Australië werd onder- tomen De minister zei verder dat de I jelangstelling van de regering vooral ïitging naar de volgende types: De Amerikaanse F-15 en F-18 van tfcDonnel-Douglas, de F-181 van orthrop, de F-16 van General Dy- lamics. de Europese PanaviaTorna- lo en de Mirage-2000 van Frankrijk. jst bij d dooi en Lei Vley, V ijer. V isbergtfi ethoui ladslii D-Iijst komer volger) tenlijsl ir. H. baan. Keuni oes-K; mevri h a 21 De zes die nu zijn veroordeeld wer den beschuldigd van smaenzwering tegen de Zuidafrikaanse staat. Twee van hen waren daarnaast aange klaagd wegens het gooien van een handgranaat naar een politie-auto, en het saboteren van een spoorlijn. •Drie van de veroordeelden „gaven De rechtszaak was het gevolg van een incident in 1976 waarbij vier zwarten die in de buurt van de Rho- desische grens waren gearresteerd, ontsnapten doordat zij een handgra naat wierpen. Degene die gooide, de 25-jarige Mosima Sexwale kreeg de hoogste straf: achttien jaar. De 22- jarige Naledi Tsiki werd veroordeeld tot veertien jaar wegens het sabote ren van de spoorlijn. Het openbaar ministerie had met haar eis tot de doodstraf in bijzonder op deze twee gemunt De overige gedaagden. Lele Motoung (45). Simon Mohlanyaneng (24), Mar tin Ramokgadi (68) en Jacob Seath- lolo (471 werden respectievelijk ver oordeeld tot gevangenisstraffen van 12. 10. 7 en 12 jaar De belangstelling van de zwarte be volking in Pretoria voor de laatste dag van het proces was bijzonder groot. Men verkeerde in grote span ning of de doodstraf zou worden uit gesproken. In en rond het gerechts gebouw patrouilleerden politie agenten met honden en werden zwarte toeschouwers gefouilleerd. Nadat rechter Mijburgh vonnis had gewezen en de rechtzaak verliet, schreeuwden de veroordeelden met geheven vuist „Amandla" (machti Woensdag had rechter Mijburgh zes andere beklaagden, waaronder een vrouw vrijgesproken. Hen werd evenals de zes veroordeelden ten las te gelegd dat zij via het verboden Afrikaanse nationale Congres (ANCi de regering van Zuid-Afrika omver hadden willen werpen. Het proces tegen de 12 verdachten werd door het tussentijds overlijden van de rechter één van de langste uit de Zuidafrikaanse rechtsgeschiedenis door Victor Zorza Afhankelijk van de prijs van het ,r jekozen type zou Australië maxi- naai 50 nieuwe straaljagers willen lanschaffen. Killen zei dat het type lat voor invoering in de jaren tach- g zou worden gekozen, dienst zou [<j leten doen tot na het eind van deze :euw In de komende weken vertrekt een lelegatie van hoge functionarissen •an het ministerie van defensie en loge officieren van de luchtmacht lit Australië om de zes vliegtuigty- >es te beoordelen. a naar i a ion R p iijAustralië kocht in 1963 116 Mirages, daarvan zijn er minder dan rnderd in gebruik voor de luchtver- diging van het land Volgens de minister worden deze Mirages mis schien gemoderniseerd zodat ze. ook na de invoering van de nieuwe toes tellen, nog operationeel gehouden tunnen worden. De tekenen uit het Kremlin wekken de indruk dat de havi ken bij de belangrijke herwaar dering van de Oost-West-be- trekkingen, waarmee de lei ding van de Sowjet-Unie bezig is. niet helemaal de dienst uit maken. Toen de Russische ambassadeur Anatoli Dobrinin vorige maand Washington verliet om in Moskou overleg te voeren schenen de voor uitzichten somber. President Carter had zojuist de strijdlustige toe spraak over de buitenlandse politiek gehouden sinds hij aan het bewind kwam en het Kremlin betaalde hem meteen met gelijke munt met een korte, scherpe verklaring van het staatspersbureau Tass waarin de Amerikaanse president ervan werd beschuldigd dat hij de aandacht af leidde van de ontspanning en nieuwe spanningen kweekte. Maar toen Do brinin naar Moskou terugkeerde met een heel pak verklaringen bij zich, waarin de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cyrus Vance het oordeel gaf over voorstellen met be trekking tot een groot aantal Oost- West-kwesties, scheen het Kremlin toch zijn twijfels te hebben. Het meer afgewogen gedetailleerde ant woord aan Carter in de Prawda werd elf dagen vastgehouden terwijl Do brinin zijn best deed om de leiders in het Kremlin ervan te-overtuigen dat hun eerste reactie onnodig strijdlus tig was. Toen het Prawda-artikel, van de hand van Georgi Arbatow. (de deskundige in het Kremlin waar het de relatie met de Verenigde Sta ten betreft en meestal de vertolker van de gematigde lijn in conflicten over de buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie) werd gepubliceerd scheen het even goed bedoeld voor de Russische haviken als voor Was hington. Vraagteken Eén aanwijzing over de discussie in het Kremlin is te vinden in een Mos kous televisieprogramma, waarin brieven worden beantwoord van kij kers, die stilzwijgend vraagtekens hadden geplaatst bij Leonid Brezn- jews politiek van rustige onderhan delingen met de VS. „De besprekin gen met de VS zijn nu al lange tijd bezig en er zijn geen resultaten," zei één briefschrijver „Besprekingen kunnen geen vrede bewerkstelligen" zei een ander. De internationale ge beurtenissen, zo redeneerde hij, had den de afgelopen jaren laten zien „dat het onmogelijk is een werkelij ke vrede te krijgen door politieke besprekingen of diplomatieke ma noeuvres". De commentator, die deze brieven van kijkers voorlas ant woordde met een uitleg over de zege ningen van de ontspanning en het prijzen van Breznjews aandeel daarin. De ervaring uit het verleden leert dat als zo'n vraag en antwoord in Mos kou naar buiten mogen worden ge bracht er gewoonlijk achter de deu ren van het Kremlin zelf een veel uitgesprokener discussie over het onderwerp aan de gang is Maar er zijn meer aanwijzingen nodig om een Kremlinologische analyse over de ter discussie staande onderwerpen te maken en een aantal daarvan zijn onlangs tussen de regels door ind e Russische pers verschenen. Historie Soms komen zulke aanwijzingen tot uitdrukking in artikelen over histori sche onderwerpen en dat is precies wat de Prawda een dag nadat de kritische brieven op de tv waren voorgelezen deed. Het artikel ging zogenaamd over het zevende partij congres in 1918, waar een strijd te zien was tussen Lenin, die bereid was verstrekkende concessies te doen om vrede met Duitsland te krijgen en zijn tegenstanders, die de oorlog wilden voortzetten. De strijd in de leiding van de Sowjet-Unie in die tijd over het vredesverdrag van Brest- Litowsk heeft een aantal codewoor den opgeleverd voor een aantal daar opvolgende discussies in het Krem lin tussen hen, die concessies willen doen om zo tot een vergelijk met het Westen te komen en hen. die een onbuigzame houding willen blijven aannemen. Het zevende partijcongres koos voor Lenins politiek van het vergelijk en zijn tegenstanders werden verslagen Het feit dat de Prawda nu met deze herinnering aan de strijd van 1918 komt betekent dat Breznjew aan stuurt op steun voor zijn eigen poli- tiek-van-het-vergelijk en een neder laag voor zijn tegenstanders. Scepti ci zouden kunnen aanvoeren dat men met deze gevolgtrekking te veel leest in een puur historisch artikel. Maar zij zouden daarbij moeten op boksen tegen de opmerking van de Prawda zelf dat de beslissingen van het zevende partijcongres „als een voorbeeld dienen van de tactiek van de partij bij het vaststellen van de buitenlandse politiek. Maar dit is mogelijk alleen maar een algemene principe-uitspraak. De Prawda stelt dat „ook vandaag" de partij de tactische problemen in de buitenlandse politiek oplost door „strikt" de leer van Lenin te volgen, het combineren van de toewijding tot het communisme met „het ver mogen praktische compromissen te sluiten". Akkoorden van de Sowjet- Unie met het Westen inzake ontwa pening werden aangehaald als een voorbeeld van deze politiek. Wat be tekent dat Breznjew in bescherming werd genomen tegen beschuldigin gen dat hij te veel concessies zou doen. 'Ingewikkeld' De haviken in de Sowjet-Unie onder strepen Washingtons onverdroten vijandigheid tegenover de Sowjet- Unie. Arbatow. aan de andere kant beweert dat de politieke situatie in de Verenigde Staten „ingewikkeld" is en wijst op de duiven in de Ver enigde Staten, die voorstanders zijn van een compromis. „Haviken" in de Sowjet-Unie daarentegen onderstre pen het groeiende verzet tegen ont spanningen in de Verenigde Staten Maar volgens Arbatow is dat „slechts één kant van het plaatje Hij schrijft dat niet over het hoofd gezien moet worden dat het in het nationale belang van de Verenigde Staten is oorlog te voorkomen en minder geld uit te geven aan de wapenwedloop. Arbatows artikel was zeker een oproep aan het adres van Washington de noodzakelijke concessies voor een akkoord te doen Maar het was ook een oproep aan de „haviken" in de Sowjet-Unie Brezn jew de kans te geven concessies te doen. Hoe ver Breznjew daarin kan gaan hangt af van de concessies die de Amerikaanse minister Vance wil doen als hij eind deze maand naar Móskou gaat. BEIROET (Reuter, UPI) Pa lestijnse guerrilla's en troepen van de vredesmacht van de Verenigde Naties hebben giste ren in eht zuid-westen van Li banon een vuurgevecht gele verd. Het was de eerste belang rijke geweldsuitbarsting tus sen Palestijnen en VN-troepen. Het Israëlische blad „Haaretz" meld de gisteren uit niet nader gespecifi ceerde Libanese bron vernomen te hebben dat er donderdag drie Fran se soldaten van de VN-macht bij schermutselingen met Palestijnen in het gebied van Tyrus gedood waren Deze geruchten werden echter on middellijk tegengesproken door de Franse ambassade in Beiroet. De gevechten tussen de Palestijnen en VN-troepen hebben de spanning in het zuiden van Libanon hoog doen oplopen. Alle troepen in het gebied (Palestijnse, Israëlische en die van de VN) zijn in staat van alarm ge bracht wegens de gevaarlijke ver slechtering van de toestand Eeerder meldde het Israëlische blad „Maariv" dat een Noorse soldaat van de vredesmacht gewond is geraakt, in het dorp Kaukuba, dat m de oos telijke sector van Zuid-Llbanon ligt Noorse officieren deelden later mee dal de twee Noorse pelotons in het dorp zich teruggetrokken hadden na dreigementen van de Palestijnen De commandant van de VN-vredes- macht. generaal Erskine. zei gisteren dat hij de zaak zou laten onder zoeken Inmiddels heeft de Israëlische staf chef, generaal Mordechai Ooer, een commissie ingesteld die een onder zoek moet instellen naar de dood van vier Israëlische soldaten en de verdwijning van één IN Zuid-Liba- non. Het Koeweitse dagblad .Al Rai-Al" heeft gisteren laten weten dat Jorda nië van plan is wapens te betrekken uit de Sowjet-Unie. met behulp van geld uit Libië Het Jordaanse leger is nu voornamelijk uitgerust met wa pens van Amerikaanse en Britse ma kelij. Het blad zei dat koning Hoes sein deze mogelijkheid zou bespre ken met president Tito van Joego slavië wanneer hij eind deze maand een bezoek brengt aan Belgrado Het plan om over te gaan op wapens uit de Sowjet-Unie betekent een omm«- zwaai in de buitenlandse politiek van Jordanië

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7