PSV dankt bestaan aan brood en spelen-theorie KNCGV: ook in toekomst eigen identiteit behouden FSC-FC Vlaardingen wordt overgespeeld Björn Borg haakt af vanwege een blessure J CDS keert zich tegen apartheid Voetbalclub behoort tot welzij nspakket voor werknemers Arbeidszaken tegen komst Vaclav Jezek Buitenlander te veel in veld Nastase automatisch in halve finales Tafeltennisteam zonder punten uit Europese Superliga Voorzitter Ger Vos wil van een fusie niets weten Saronni winnaar Ronde van Apulie Han Grijzenhout weg bij Lokeren RH3i ZATERDAG 8 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet PS29-RH33 door Johan Woldendorp EINDHOVEN Vanavond is PSV voornemens om voor de derde keer in vier jaar tijd voetbalkampioen van Nederland te worden. Niemand verbaast zich er over, dat de Eindhovense club op nieuw de mooiste kroon op een druk seizoen kan zetten. In de volksmond heet het, dat iedere wens van trainer Kees Rijvers gehonoreerd wordt, omdat multinational Philips zich immers gedraagt als de oma, die haar kleinkind graag en vaak iets extra's toestopt. PSV is inderdaad geen onbemiddelde club uiteindelijk is ze één van de slechts vijf organisaties in Neder land, die geen exploitatietekort heeft maar de sponsor heeft zich wel degelijk enkele beperkingen opgelegd. Of, zoals voorzitter A. Ph. Groene- veld van de afdeling voetbal het ver woordt: „Het is niet waar, dat er een geldkraan is, die we naar believen open kunnen draaien. Aan de andere kant moet ik stellen, dat we een goede financiële en morele steun van het bedrijf genieten. De bedragen variëren per jaar. Iedereen denkt, dat het te geef is, maar in een aantal gevallen zijn we ten opzichte van andere clubs in het nadeel. We die nen bij voorbeeld zorg te dragen voor de onderhoudskosten en de renova tie in het stadion en moeten, in te genstelling tot Utrecht, dat gratis over het speelveld mag beschikken, huur voor het stadion betalen. Zij het, dat die afdracht niet hoog is." Groeneveld bevindt zich ondanks dat in een gunstige positie. Boven dien sponsort Philips zijn club op een verantwoorde wijze. Keiharde zakelijke belangen worden in feite ondergeschikt gemaakt aan het re creatiepatroon, dat de inwoners van Eindhoven en omliggende gemeen ten gezamenlijk hebben ontworpen. Het sportpark van PSV is het enige stadion in Nederland, dat niet ont sierd wordt door schreeuwende re clameborden. Fulltime secretaris Ben van Gelder stelde een week gele den zelfs voor de radio, dat het pu bliek op de tribunes klimt om voet bal te zien en er geen belang bij heeft om geïndoctrineerd te worden door allerlei commercieel getinte leuzen. Groeneveld. daarop inhakend: „Voor de oorlog stond de clubnaam voluit op een bord geschreven. Maar toen er een kwastje verf overheen moest om de zaak wat op te fleuren, heeft men die naam niet weer in ere her- steld. Dat is bij mijn weten de enige keer geweest, dat de naam van het bedrijf in het stadion was terug te vinden. Voor ons als club is dat wel eens moeilijk. Vooral, wanneer we in iet buitenland komen en in de stadi- van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Feijenoord heeft gisteren een afschrift ontvangen van een brief die de stichting arbeidsza ken van het betaalde voetbal aan de minister van sociale zaken heeft ver zonden. In de brief wordt bezwaar aangetekend tegen het feit dat Feijenoord een oefenmeester uit Tsjechoslowakije heeft aangetrok ken terwijl er in eigen land werkloze oefenmeesters rondlopen. De stichting arbeidszaken sugge reert daarom aan de minister Vaclav Jezek geen werkvergunning te ver strekken. Commentaar van adjunct-directeur Peter Stephan van Feijenoord: „Ik wil over de inhoud van de brief wei nig zeggen. Het is een vertrouwwe- lijk schrijven. Ik betreur het dat er bij de stichting arbeidszaken kenne lijk geen begrip bestaat voor onze situatie. We hebben alles in het werk gesteld een goede Nederlandse oe fenmeester te vinden. Dat is niet gelukt. De komst van Jezek kan een verrijking voor het Nederlandse voetbal zijn en zeker voor Feijen oord. In de drie jaar dat hij in ons land heeft gewerkt heeft hij zich een grote faam verworven. ons daar reclameteksten van de fa briek aantreffen. Vaak ook staat er „Eindhoven" op het scorebord in plaats van PSV. Vanuit het concern heeft nooit de drang bestaan om in het eigen sportpark te adverteren. U moet de onderneming ook niet als een sponsor zien. Ze is een donor, die geld geeft. En zoals een donor niet weet wat er met zijn bloed gebeurt, is de hoofddirectie er niet van op de hoogte hoe haar geld besteed wordt." De PSV-federatie (in totaal aan ze ventien takken van sport onderdak gevend) is een gedeelte van het welzijnspakket, dat het concern werknemers en buitenstaanders of freert. Groeneveld, als directeur van de afdeling internationaal transport werkzaam bij Philips: „Vijfenzestig jaar geleden werd er op Koninginnedag een sportdag gehouden voor het personeél. De gebroeders Philips stelden daar voor een stuk grond beschikbaar, het terrein, waarop nu het PSV- sportpark staat. Een aantal en thousiastelingen heeft toen 's avonds PSV opgericht. Dat de naam aan die van het bedrijf werd gekoppeld, was in die tijd normaal. De Spechten (een amateurclub in Eindhoven red.) is ook voortge komen uit een bedrijfsvereniging.' In 1914 is het zogeheten Philips- dorp (een woonwijk in de buurt van het stadion en de in het centrum van Eindhoven gelegen fabrieken red.) gebouwd. Maar wonen is slechts één ding. Dat merken de Nederlanders in Saoedi-Arabië en andere olielanden ook. Je kunt er wel fraaie bungalows neerzetten, maar er moet tevens voor welzijn en onderwijs worden gezorgd. Om die reden heeft het bedrijf indertijd een eigen ziekenfonds opgericht. Gelukkig is dat idee inmiddels ach terhaald." PSV bestaat dus bij de gratie van de klassieke gedachte „Geef het volk brood en spelen". De aan staande landskampioen preten deert topvoetbal te spelen, omdat dat gegeven toeschouwers naar het stadion lokt. Vroeger wilden de club en het bedrijf la minute gehoor geven aan die lokroep (meer te onpas dan te pas werden peper dure, niet in het systeem passende „vedettes" naar Eindhoven gelokt), tegenwoordig ligt continuïteit in Eredivisie VANDAAG: PSV-FC Twente (20.00 uur) NEC-FC Utrecht (20.00 uur) MORGEN: Sparta-Haarlem FC Den Haag-Ajax FC VW-Vitesse FC Amsterdam-NAC Volendam-Feyenoord Telstar-Roda JC GoAhead-AZ '67 Eerste Divisie VANDAAG: PEC-Wageningen (20.00 uur) Fortuna SC-Veendam (20.00 uur) Helmond Sp.-Eindhoven (16.00 uur MORGEN: FC Dordrecht-SC Amersfoort FC Vlaardingen-SC Cambuur FC Groningen-De Graafschap SC Heerenveen-MW Willem II-SW FC Den Bosch-Heracles DEN HAAG De eerste-divisiewedstrij Fortuna SC-FC Vlaardingen, die op 18 december van het vorige jaar in een gelijkspel van 0-0 eindigde, moet worden overgespeeld. Dit zal op dinsdag 18 april gebeuren. In de op 18 december gespeelde ontmoeting speelde FC Vlaardingen ongeveer twintig minuten lang met drie buitenlanders, wat door de reglementen van de KNVB verboden wordt. Die buitenlanders waren Mitrovimc, Boudewijns en Drapic. Het bestuur van Vlaaringen veronderstelde dat laatstgenoemde reeds Nederlander was geworden, maar de naturalisatie vond pas twee weken later plaats. FSC legde het gebeuren voor aan de tuchtcommissie van de KNVB, die FC Vlaardingen een geldboete oplegde. De zaak werd doorverwezen naar het selectiebestuur betaald voetbal, dat deze week tot overspelen besliste. Compe- titieleidcr jan Huybregts: „Het reglement competitiewedstrijden zegt dat de wedstrijd overgespeeld moet worden, als deze van belang is voor bijvoorbeeld het kampioenschap." FSC heeft er inderdaad baat bij dat de wedstrijd wordt overgespeeld, omdat er nog kansen zijn op het behalen van de nacompetitie. |Bij FC Vlaardingen is men nogal ontstemd over de beslissing van de KNVB. Directeur Gouka: „Ik vindt het een vreemde zaak. Allereerst natuurlijk dat er geen beroep mogelijk is en het kost een semi-profclub een hoop moeite de spelers voor zo'n doordeweekse wedstrijd vrij te krijgen. Ik vraag me ook af. of wij voor de financiële gevolgen moeten opdraaien." LONDEN De Europese „sportministers", die in Lon den bijeen zijn voor het zoge naamde CDS-congres, hebben gisteren een resolutie aangeno men waarin politieke interfen- tic en apartheid in de sport wordt afgekeurd. Ook nam men zich voor om een reglement op te stellen waardoor het gebruik van doping in de sport beter bestreden kan worden. Tijdens het congres, waar Ne derland onder meer vertegen woordigd is door staatssecreta ris Wallis de Vries van CRM en dr Van Zijll van de Nederlandse Sport Federatie, gingen er ook stemmen op om een internatio nale code op te stellen voor de sportsponsoring. Tevens moet er een betere controle komen op het reglement voor het plaatsen van reclame tijdens sportevene menten. Opvallend was verder dat er een verzoek werd ingediend alle of ficiële protocols, voor de aan vang van een wedstrijd, zoals het zingen van volksliederen en het uitgebreid tonen van de na tionale vlag, voortaan maar zo veel mogelijk achterwege te la ten. Dit in een poging om exces sen van nationalisme tegen te gaan. BJÖRN BORG blaar kan nog lastig zijn ROTTERDAM Zoiets onschuldigs als een kleine teen heeft het Rotterdamse sportpaleis beroofd van een mogelijke confron tatie tussen Jimmy Connors en Bjöm Borg. Het gevecht van de eeuw in opgezwollen bokstermen te spreken verdween definitief uit het gezichtsveld toen gisterenmiddag de 21-jarige Zweed hinkend en leunend op zijn manager Lennart Bergelin uit Rotterdam het hotel verliet richting Schiphol voor het eerste vliegtuig naar Monte Carlo. „Spijtig voor Rotterdam, maar het is niet anders," voegde hij de weinige afscheidnemers toe. Groeneveld: „Ik ben geen voorzitter omdat ik een directeurs functie heb". het beleid ten grondslag aan de prestaties. Men heeft in Brabant kennelijk geleerd, dat ook op die manier met frustraties ten opzichte van de randstad afgerekend kan worden. De beroepsvoetbalafdeling van PSV is, zoals Groeneveld dat uit drukt, „een topje van de ijsberg". Hoewel ook de eerste divisieclub Eindhoven af en toe op een donatie mag rekenen, slaat het bedrijf zijn vleugels voornamelijk uit over de amateursport. „Eindhoven is de stad met de mees te vierkante meters grond, dat be schikbaar is voor sportbeoefe naars. Het bedrijf heeft daar vooral na 1945, toen de behoefte aan spor tieve recreatie erg groot werd, voor gezorgd. Ook verenigingen, die niet de naam PSV dragen, kunnen daar op dezelfde goedkope voorwaarden gebruik van maken. Het is zelfs zo, dat er regelmatig electronische ap paratuur wordt verloot onder clubs, die die terreinen van ons huren. Zoiets wekt dan weer de woede op van de afdelingen van de PSV-federatie, die die spullen even goed kunnen gebruiken. Dat ge drag is tekenend voor de wijze, waarop het bedrijf de sport ziet en in de toekomst zal benaderen. Voor het overige zijn de takken van de PSV-federatie ingeschaald in de sa menleving. Wenst de bevolking topvoetbal, dan wil Philips dat naar vermogen realiseren". PSV staat te boek als een open vereniging en is dus geen gezel schap sportminnende personeelsle den. De bestuursleden worden ge woon door de gezamenlijke stem gerechtigde contribuanten geko zen. Groeneveld: „Ik ben geen voorzitter, omdat ik een directeurs functie heb. Toon Brusselers (aan voerder van PSV in de jaren zestig red.) zat na zijn spelers carrière in het bestuur, hoewel hij in een ander bedrijf werkt. En de penning meester van de federatie is in het dagelijks leven accountant bij de gemeente. Dat zegt dus niets. Je bent hooguit bekender bij de men sen, omdat je in het bedrijf werkt. Bovendien heb ik vroeger, zij het op bescheiden niveau, gevoetbald. Ik heb toen bij voorbeeld geleerd hoe je iemand moet neerleggen. Na een tijdje actief te zijn geweest in de politiek, ben ik teruggekeerd op een oude post. Op tienjarige leef tijd was ik namelijk voorzitter van een straatvoetbalclub." PLYMOUTH - Het Nederlandse ta feltennisteam heeft de laatste wed strijd in de Europese Superliga-com petitie verloren. In Plymouth won nen de Britten met 5-2, waardoor Nederland het eenjarige verblijf in de hoogste klasse zonder overwin ning afsloot. Voor de twee Neder landse punten was Bert van der Helm verantwoordelijk. In de laatste partij van de avond versloeg hij Paul Day in twee games en samen met Nico van Slobbe, de kersverse Neder landse kampioen, zegevierde hij in het herendubbel over Day en Jarvis. Het Franse landenteam is voor het eerst winnaar geworden van de su perliga. Het Franse landenteam ver sloeg in Parijs de ploeg van de So vjet-Unie met 5-2. Weliswaar hebben de Fransen de competitie afgesloten met een zelfde aantal winstpunten als Hongarije maar het game-gemid- delde van de Fransen is echter gun stiger dan dat van de Hongaren. West-Duitsland keert na een jaar van afwezigheid terug in de hoogste afdeling en neemt de plaats van Ne derland in, dat al was gedegradeerd. West Duitsland behaalde veertien punten uit zeven wedstrijden en werd eerste in de eerste divisie voor Polen dat twaalf punten vergaarde. I Frankrijk 5 overw. 32-17; 2. Hongarije 5 overw. 26-23. 3. Tsjechoslowakije 4 overw 32-17; 4. Sovjet Unie 4 overw. 28-21; 5. Zweden 4 overw. 24-25; 6. Engeland 3 overw 21-28; 7. Joegoslavië 3 overw. 20-29; 8. Nederland 0 overw. 13-36. Zijn voortijdig vertrek roept herin neringen op aan de andere keer toen Borg Rotterdam aandeed. Drie jaar geleden, ook half geblesseerd in de halve finales uitgeschakeld door Tom Okker en op weg naar het ou derlijk huis toen nog even buiten Stockholm van de weg geraakt en door omstanders in tamelijk zorg wekkende toestand uit het wrak van zijn auto gehaald. Ditmaal zijn de omstandigheden minder dramatisch. Het begon met het aantrekken van nieuwe tennis schoenen de vorige week bij het toer nooi in Milaan. Te nauw naar later bleek. Er ontwikkelde zich een blaar op de kleine teen van de linkervoet. Te onbetekenend om de dienstdoen de fysiotherapeut van het sportpa leis Karei Koerts lastig te vallen. Die werd pas door WCT-manusje van alles: Bill Norris ingeschakeld toen Borg na de partij tegen Zugarelli klaagde over opgezette liezen. Een onderzoek met de electro-stimu lator bracht aan het licht dat van een liesblessure geen sprake kon zijn. Door de geïnfecteerde teen wa ren de lympheklieren aan het opzet ten. „Doordat ik er zo laat bij betrok ken ben geweest, kan ik niet zeggen of men wel voldoende maatregelen heeft getroffen om infectie te voor komen," aldus Karei Koerts. Hij nam de Wimbledon-kampioen don derdagavond mee naar het Dijkzigt- ziekenhuis, waar de wond werd ge opend. Afgesproken werd dat Borg gistermorgen bij de training zou zien of hij 's avonds zou kunnen aantre den voor de kwartfinale-partij tegen Hie Nastase. Zover kwam het niet. De wond zag er weliswaar wat beter uit, maar Borg besloot het zekere voor het onzekere te nemen en zich terug te trekken. Hij werd bij die beslissing gesteund door Erik Oudshoorn HILVERSUM Het is een van de karatkertrekjes van de moderne westerse maatschappij dat de mens steeds meer afstand neemt van zijn of haar geloofsovertuiging. De kerk is tegenwoordig dichtgespijkerd of voor de helft gevuld. Ook in de sport werd de religie in de afgelopen jaren op de achter grond gedrukt. Jaan de Graaf voetbalt bij AZ voor een vorstelijk salaris net zo makkelijk als belangenloos bij IJssel- meervogels. De eeuwenoude gedragregels van de kerk verva gen, al verloopt (verliep) dit proces in de katholieke wereld wat soepeler dan in de protestants-christelijke wereld. Een voor beeld daarvan is terug te vinden in de sport. Reeds jarenlang bestaat de gym- nastiekwereld in Nederland uit vier verschillende stromingen: het neu trale KNGV, de katholieke NKGB, het christelijke KNCGV en de afde ling gymnastiek van de Nederland se Culturele Sportbond. De NKGB heeft enige tijd geleden openlijk laten blijken dat het best bereid is te fuseren met het Ko ninklijk Nederlandse Gymnastiek Verbond. Wat dat betreft houdt het Konink lijk Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond er een andere filo sofie op na. Voorzitter Ger Vos: „Nee, voor een fusie voelen wij niets. Niet met NKGB en niet met het KNGV. Wij willen graag onze eigen identiteit behouden. De sa menvoeging van de ARP, CHU en KVP tot het CDA heeft wel bewe zen dat een dergelijke fusie niet realiseerbaar is. Nog steeds ligt het CDA regelmatig met zichzelf over hoop. Trouwens, er zijn ook prakti sche redenen. Wij vinden dat sport op zondag absoluut niet kan. Het KNGV en de NKGB denken daar heel anders over. Ook leggen zij veel nadruk op het prestatieve ele ment in de sport. Wij verwerpen dit. Het doel van de sport of in dit geval gymnastiek moet zijn: het verbeteren van de lichamelijke gesteldheid van de mens. Probeer je topprestaties te leveren dan pleeg je roofbouw op het lichaam. Bovendien begrijp ik niet dat ie mand z'n hele week in een trai ningskamp wil doorbrengen." Vos, sedert een jaar opvolger van de heer Den Boeft die vijfentwintig jaar de voorzittershamer in handen had, is niettemin wel bereid tot nauwe samenwerking met andere gymnastiekbonden, „Natuurlijk. Wij praten nu al zes keer per jaar' met de katholieke gymnastiek bond. Het mooie van deze tijd is dat je elkaar kan waarderen. Je Tijdens het komende pinksterweek- einde (12 t/m 15 mei) organiseert de christelijke gymnastiekvereniging Wilhelmina ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan het derde Scala Gymnastica. Dit turngala, dat onder auspiciën staat van het KNCGV, en om de vijf jaar op de kalender staat, werd eerder georganiseerd in Gro ningen en Ede maar zal dit keer plaatsvinden in Zutphen. De deel neming is massaal: 2500 turners en turnsters vertegenwoordigen ruim vijftig verenigingen. Belangrijkste programmapunten: 12 mei (20.30uur): Gala-avond met demonstraties van een keur van oe fenstof door geselecteerde groepen uit het KNCGV; 13 mei: (10-13 uur) verenigingsde monstraties en (14.45 uur) een gym nastenmars. Om 19.30 uur een avonddemonstratie; 15 mei (9.30 uur) verenigingsdemon straties en 14.00 uur een korte mars gevolgd door de slotdemonstratie. moet gezamenlijk iets op touw zet- teh. Ik ben voorstander van een .open C'. Vroeger benaderden wij de buitenwereld een beetje star Een groot deel van het KNCGV vindt nog steeds alléén hun rich ting zaligmakend. Zij waren er ook tegen dat we lid werden van de Nederlandse Sport Federatie. Er gens kan ik het wel begrijj?en, maar ik vindt dat je je in een moderne tijd ook modern moet opstellen." Een flinke minderheid binnen het KNCGV heeft met dat laatste ken nelijk nogal veel moeite. Al eerder werd gesteld dat een voorstel tot lidmaatschap voor de NSF maar ternauwernood werd aangenomen. Ger Vos behoort tot het vooruit strevende gedeelte binnen het KNCGV en probeert dit ook in zijn functie als voorzitter zo veel moge lijk tot uiting te laten komen. „Toch" merkt hij op. „is die toetre ding tot de ambtsperiode van de heer Den Boeft lagen de plannen daarvoor klaar. Niettemin vind ik het een bezwaar, dat vele christe nen vaak achter de feiten aanlo pen. Het is moeilijk om op deze groep grip te krijgen. Vooral de diversiteit is hinderlijk. Alleen het protestantisme bestaat al uit twin tig stromingen." Vandaar waarschijnlijk ook. dat sport en religie nooit helemaal ge scheiden zullen worden. Althans niet in de naaste toekomst Ger Vos: „Daar geloof ik ook niet in. Onze sportbond is de elfde in groot te in Nederland. Die verdwijnt niet zomaar. Bovendien: we hebben nu 90.000 leden (de NKGB overigens ook, red.) en er komen er steeds meer bij. Er is een tijd geweest dat iedereen achter de televisie zat. Mijns inziens is dat voorbij. De mensen voelen zich weer aange trokken tot het verenigingsleven. Een tendens, die ten minste In de christelijke wereld waarneembaar is." door Karei Koerts. „We zouden hem eventueel plaatselijk hebben kun nen verdoven, maar dat zou de pijn in zijn lies niet hebben weggenomen en eventueel de blessure hebben ver ergerd. Zoals het er nu voor staat, kan hij over een dag of vier weer spelen. Dat betekent dat hij in Mon te Carlo kan meedoen. Borg heeft daar zijn zinnen op gezet. Hij wil daar voor eigen publiek dolgraag spelen, vooral nu zijn vriend Guiller- mo Vilas, die sinds kort ook in Monte Carlo woont, eveneens heeft toege zegd te zullen komen." Dat alles klonk aannemelijker dat de verklaring van Borg dat hij er een principiële tegenstander van is om zich te laten verdoven. Twee jaar geleden behaalde hij zijn eerste Wimbledon-titel nadat hij de pijn, die een opspelende maagspier hem bezorgde, had laten wegspuiten. Op Forest Hills was het vorig jaar al niet anders. De Amerikaan Vitas Gerulaitis heeft door een zege op zijn landgenoot Bob Lutz de halve finales bereikt van het WCT-tennistoernooi. De set standen waren 6-2 6-3. Raul Ramirez werd de derde halve- finalist na een gemakkelijke over winning op de Australiër Kim War wick (6-2, 6-2). Tom Okker zal aan het tennistoer nooi in Rotterdam weinig prettige herinneringen overhouden. Ook in de „dubbel" werd hij vroegtijdig uit geschakeld. In de kwartfinales ver loor hij samen met zijn partner Woj- tek Fibak (Pol) van het koppel Fillol/ Nastase (Chi/Roe). Uitslag: 7-6 (Tie break 7-4), 7-6. MARTINA FRANCA De twintig jarige Italiaan Giuseppe Saronni heeft de Ronde van Apulie gewon nen. De vierde en laatste etappe, een rit over 187 kilometer van Ostuni naar Martina Franca eindigde in een sprintzege voor de Belg Roger de Vlaeminck. Na hem gingen Plerino Gavazzi en Francesco Moser over de streep. Antonio Gonzales Linares heeft in het eerste gedeelte van de laatste etappe van de Ronde van Basken land de eerste plaats in het algemeen klassement overgenomen van Jezus Nazabal. Gonzalez Linares won de rit over 146 kilometer van Vitoria naar Arecha- valeta, waarin twee cols van de eer ste categorie waren opgenomen, met een voorsprong van ruim zes minuten. LOKEREN Han Grijzenhout. de Nederlandse trainer van Sporting Lokeren, zal de laatste vier wedstrij den niet meer op de bank zitten van zijn club. Alois Derijcker. de mana ger van de club die dit seizoen in de Belgische competitie een kleine mid denmotor is, maakte bekend dat de voorzitter van de club en de leden van de raad van beheer besloten hadden met onmiddellijke ingang een eind te maken aan de werkzaam heden van Grijzenhout bij Lokeren. De taken van Grijzenhout zullen tot het einde van het seizoen worden uitgevoerd door Leon Noliet. Per 1 Juli treedt Rob Baan definitief in dienst van de KNVB. De huidige oefenmeester van FC VW heeft een contract voor één Jaar getekend en is aangesteld als docent voor de trai nersopleidingen A- en B-diploma. Bovendien zal hij een bijdrage moe ten leveren over de inhoud en de beoordeling van de landelijke oplei dingen van de C-, D- en E-cursussen. Rob Baan haalde na zijn ClOS-oplei- ding in 1968 het A-diploma. Hij trad twee Jaar daarvoor in dienst bij PC Den Haag. alwaar hij zes Jaar ver bleef. Van 1972 is hij werkzaam bij de Venlose eredivisieclub FC VW.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 33