Addis en Moskou woedend op Owen Relatie met VS beheerst topoverleg EG Jeruzalem schendt afspraak VS Amnestie in Chili 'Sowj et-spionnen' in Iran opgepakt Winst voor Indiase regeringspartij mager 'Rol in Afrika gevaar voor ontspanning' Burgemeester van Napels treedt af Gebruik VS-wapens in Libanon Bomaanslagen in Portugal Washington wil wapenembargo tegen Turkije opheffen Economische consultaties 'generale' voor wereldtop in Bonn RIJOAG 7 APRIL 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet den zei Van) in el prodor d gevn nodig i inbouw lid te 'i (ruk, I llendti Ie stan zet zijn rkel ei 4). Sioi van di LONDEN (AP/UPI) Ethiopië en de Sowjet-Unie zijn woedend op de Britse minister van buitenlandse zaken, David Owen. Hij hekelde woensdagavond iel de Sowjet-Russische en Cubaanse betrokkenheid in Afrika, en noemde deze een bedreiging voor de ontspanning tussen oost en west. De Ethiopische ambassadeur in Lon- Iden sprak In een officiële verklaring Ivan een „onbeschaamdheid tegeno- |ver de eer en de waardigheid van het iopische volk en zijn revolutie." |De Sowj et-ambassadeur zei dat I Owen de rol van zijn land in Afrika J „volkomen verdraaid" had. De Cu- I baanse ambassadeur in Londen I heeft dringend om een onderhoud I met de Britse minister van buiten- I landse zaken gevraagd. IOngenoegen I Owen sprak tijdens een diner, waar- 1 bij ook de Ethiopische ambassadeur 1 aanwezig was. Halverwege de rede 1 van de bewindsman sprong deze op, 3 en liep weg. „Ik had geen andere Ij mogelijkheid om van mijn ongenoe- gen blijk te geven," zo zei hij later. 5 De Sowjet-vertegenwoordiger be- i| weerde achteraf dat de Sowjet-Unie J het enige land is geweest, dat heeft 2 geprobeerd Somalië van haar „agres- sie" tegenover Ethiopië af te houden. „Als de westerse landen de Sowjet- I Unie daarbij hadden gesteund zou- j den we niet in de positie verkeren 3 waarin we nu zijn." 3 Naar schatting zijn er op het ogen- 1 blik 36.000 Cubanen, waarvan onge- I veer 16.000 in Ethiopië. Er zouden I zich daar zo'n 1000 Russen bevinden. I De Cubanen hebben de Ethiopische I militaire regering eerst gesteund in I de strijd tegen Somalië in de Oga- I denwoestijn, en later bij de strijd Minister Owen tegen de verzetsbeweging in de Ethi opische kustprovincie Eritrea. Owen bestreed bij voorbaat de stel ling van de Sowjet-Unie dat mede door haar toedoen de oorlog in de Ogaden is beëindigd.Als de Sowjet- Unie niet zoveel jaren zoveel wapens in Somalië had gestopt, dan zouden de Somalis nimmer de Ogaden heb ben kunnen binnenvallen." De Rus sen hebben met het leveren van wa pens een oorlog aangewakkerd tus sen landen die even daarvoor nog als vrienden konden worden be- j t NEW DEHLI (DPA, AP) De Indiase kiezers keren zich steeds rtwee.meer van de regerende Janatapartij af en de partij van ex il' het Premier Indira Gandhi komt weer in de gunst. dei de Een belangrijke tussentijdse verkie- extra Zing voor het landsparlement in Kar- Ook aal la noorden van India, heeft sen in dit duidelijk gemaakt. Terwijl de ti een kandidaten van de Janatapartij bij tp. Hp n»rlpmpnhQVPrkiP7.inc'pn in maart. de parlementsverkiezingen in maart 1977 nog 280.000 stemmen meer kre gen dan de kandidaten van mevrouw Gandhi's Congrespartij, moesten ze nu genoegen nemen met een meer derheid van 18.000 stemmen. Ei ;n jon lemen van de Stich ie jon- bij de ilieu. Van een verkiezingsoverwinning, waarvan in eerdere berichten mel- 1 ding is gemaakt, is dus nauwelijks sprake. Dit is geen overwinning, schreef de Indian Express, dit is nog erger dan de nederlaag in Andhra Prades en Karnataka. In deze deelstaten heeft de Congrespartij van Indira Gandhi bij de deelstaatsverkiezingen in fe bruari de absolute meerderheid behaald. Na de verkiezingen in februari had de Janatapartij onder leiding van premier Morarji Desai zich ermee getroost dat haar kracht in de noor delijke staten lag. daar had de bevol king geleden onder de dictatoriale maatregelen van Indira Gandhi, daar zijn honderdduizenden mannen tegen hun wil gesteriliseerd. Wan neer de mensen zich daar nu ook weer bij Indira Gandhi aansluiten, aldus een commentaar, dan moet de Janatapartij hen toch wel ontzet tend teleurgesteld hebben. In de gelederen van de Congrespartij heeft mevrouw Gandhi zich weer doen gelden, de kandidaat van de „eigenlijke" Congrespartij, waarvan de Indira-vleugel zich aan het begin van dit jaar heeft afgescheiden, bleef ver achter. Dat zou de stroom van overlopers verder kunnen doen toe nemen. Leuzen in daden De Janata-partij een samengaan van vier deels behoudende partijen is er tot nu toe niet in geslaagd haar leuzen in daden om te zetten. Tijdens de verkiezingscampagne was de partij vooral tégen iets. de noodtoestand die mevrouw Gandhi had uitgeroepen en tegen de ge dwongen sterilisatie. Janata staat een „Gandhiaans socia lisme" voor, zoals de Indiase „vader des vaderlands" Mahatma Gandhi (geen familie) dat voor ogen had. Dit houdt onder andere in spreiding van de economische en politieke macht, wat ook betekent het opzetten van kleine bedrijfjes in de dorpen, waar mee de regering het zakenleven al tegen zich in het harnas heeft ge jaagd. Verder heeft de nieuwe rege ring economische plannen aange kondigd om de kloof tussen arm en rijk te verkleinen, maar heeft tot de uitvoering daarvan zelfs nog geen aanzetten gegeven, zomin als zij op andere terreinen tot daden is gekomen. schouwd, aldus de bewindsman. Lange tijd bevond Ethiopië zich in het westerse kamp, terwijl Somalië steun kreeg van de Sowjet-Unie. Door de val van keizer Haile Selassie in Ethiopië en het groeiende wan trouwen van de Somali's tegenover Moskou, is dat nu juist omgekeerd. Owen had het over een „nauwelijks geloofwaardig hoofdstuk" in de Sow- jetrussische buitenlandse politiek, wat volgens hem ook geldt voor de houding van Moskou en Havanna inzake Eritrea. Jarenlang hebben zij de verzetsstrijders in Eritrea ge steund, nu worden dezen plotseling „spionnen in het spel van de imperi alisten" genoemd. Cubaanse troepen vechten tegen dezelfde mensen die zij even daarvoor nog hadden ge steund. Middeleeuws Owen sprak over „middeleeuwse pri- vélegers die het militaire evenwicht willekeurig verstoren, aan de hand van grillen van feodale baronnen". De Britse bewindsman riep de Vere nigde Naties op hun stem te verhef fen tegen de betrokkenheid van de Sowjet-Unie en Cuba. Zijn ministerie liet weten dat over de toespraak geen overleg had plaats gevonden met de VS, „hoewel wij natuurlijk wel in nauw contact staan." Ethiopië heeft gedreigd de betrek kingen met de Verenigde Staten te verbreken als dat land doorgaat met een „anti-Ethiopische campagne". Ethiopië liet weten dat de VS „niet het recht" hebben de aanwezigheid van Cubaanse militairen in Ethiopië te hekelen. NAPELS (AFP) De communisti sche burgemeester van Napels, Mau- rizio Valenzi, heeft zijn ontslag inge diend op verzoek van de politieke partijen die hem steunden: commu nisten, socialisten, republikeinen en sociaal-democraten. Het is een dui delijke nederlaag voor de eerste communistische burgemeester van Napels, die nu heeft moeten buigen voor de problemen in de stad, waar ongeveer 300.000 mensen werkloos zijn. De communisten wensen dat er een nieuw college van burgemeester en wethouders wordt gevormd waarin vertegenwoordigers zitten van alle politieke partijen, waarop de chris ten-democratische minderheidsrege ring van premier Guilio Andreotti steunt. Dat zou er op neerkomen dat de communisten naast de christen democraten zitting hebben. De Italiaanse politie heeft gisteren opnieuw linkse activisten aangehouden, bij haar speuracties naar de verblijfplaats van de ontvoerde ex-premier Aldo Moro. Bij Napels werd een meisje aangehouden, dat verdacht wordt van medeplichtigheid. Zij hield zich schuil in een verlaten strandhuisje. WASHINGTON (AP, UPI, Reuter) Hoewel Israël kennelijk in strijd met de gemaakte afspraken Amerikaanse wapens heeft gebruikt bij zijn inval in Zuid-Libanon, zullen de Verenigde Staten geen strafmaatregelen nemen, omdat deze het vredes- streven zouden kunnen belemmeren. Dit heeft de Amerikaanse regering bekendgemaakt. In een brief aan de voorzitter van het huis van afgevaardigden schreef mi nister van buitenlandse zaken, Van ce, dat er „mogelijk een schending heeft plaats gehad van een in 1952 met Israël gesloten akkoord". Hij doelde daarbij op het verdrag voor wederzijdse bijstand, waarin Israël Amerika heeft verzekerd dat het Amerikaanse militaire materieel „a - leen zal worden gebruikt voor hand having van de binnenlandse veilig heid, voor rechtmatige zelfverdedi ging en om deel te nemen aan de verdediging van het gebied waarvan het deel uitmaakten dat het geen agressie zal plegen tegen een andere staat". Volgens de minister is Israël van plan te voldoen aan de resolutie van de Veiligheidsraad waarin om „onmiddellijke terugtrek king" uit Zuid-Libanon wordt ge vraagd. „Onder deze omstandighe den en gelet op de pogingen om de belangrijke vredesonderhandelin gen weer op gang te brengen, zal ik de president geen verdere maatrege len aanbevelen", aldus Vance. Doden Ondertussen heeft de Israëlische le- gerwoordvoerder meegedeeld dat van zeven Israëli's onder wie één burger die woensdag bij Tyrus in het zuiden van Libanon in een personen auto in een hinderlaag van Palestijn se guerrillastrijders liepen er drie om het leven zijn gekomen en vier ge wond geraakt. Twee slaagden erin naar Israëlisch gebied te vluchten en één van de twee alsnog vermiste overlevenden zou de burger zijn. Volgens de Israëlische lezing was de auto bij vergissing over de „bestandslijn" gegaan, maar het Pa lestijnse persbureau Wafa had woensdagavond gemeld dat het om een verkenningspatrouille ging. Ook LISSABON (UPI) - Voor de derde maal binnen 24 uur is gisteren in Portugal een bom ontploft, ditmaal in een flatblok in Lissabon waarin vluchtelingen uit de voormalige Afri kaanse kolonies zijn gehuisvest. Nie mand raakte gewond, maar de mate- riale schade was groot. Niemand heeft tot op heden de ver antwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag. Woensdagmorgen ontplofte In La gos, in de zuidelijke Algarve, een bom die was geplaatst naast een bestelwagen welke bulten een mili tair kamp was geparkeerd. Hier raakte evenmin iemand gewond. Dit gebeurde wel op het eiland Ma deira waar In de hoofdstad Funchal een bom ontplofte die was bevestigd aan de uitlaatpijp van een politieau to. De iver gewonden, onder wie twee toeristen, konden na behandeling het ziekenhuis verlaten. volgens Wafa waren er in totaal vier Israëlische soldaten gedood. Het in cident betekent intussen de ernstig ste schending van het door Israël eenzijdig op 21 maart afgekondigde staakt het vuren in het zuiden van Libanon door de Palestijnen. Wie terug? Volgens een krant In Saoedl-Arabië zijn Libanon en Syrië het er niet over eens wie zich het eerst uit Zuid- Libanon moeten terugtrekken, de Palestijnse commando's of de Israë lische invasietroepen. Libanon wil dat de Palestijnen het eerst vertrekken. Syrië heeft laten weten, dat terugtrekking van de Pa lestijnen niet kan worden overwogen voordat de Israëlische strijdkrach ten weg zijn en Israël de verzekering heeft gegeven dat het alle bezet ge bied zal verlaten. SANTIAGO (AP. AFP. Reuter) - Alle politieke gevangenen in Chili krijgen amnestie, of worden verban nen naar het buitenland. Het staats hoofd generaal Pinochet heeft dat gezegd in een radiorede. „Niemand kan nu meer beweren dat er mensen zijn in Chili die van hun vrijheid zijn beroofd door politieke voorvallen uit het verleden", aldus Pinochet. Naar zijn zeggen ls de maatregel Ingegeven door „menselij ke overwegingen", maar waarnemers ln Chili betwijfelen dat. Zij wijzen op de sterke wil bij de Chileense militairen om de betrek kingen met de Verenigde Staten te verbeteren, reden waarom de afgelo pen tijd op een aantal terreinen de teugels wat losser zijn gemaakt. Deze gang van zaken bereikte een eerste hoogtepunt met de ruil van communlstenlelder Cervalan tegen de Rus Boekowski, die werd ver volgd door het vertrek van andere vooraanstaande gevangenen. Begin dit Jaar werd een omstreden volk stemming gehouden, waarbij Pino chet steun kreeg voor zijn kritiek op de Verenigde Naties die Chili wegens ernstige schending van de mensen rechten hadden veroordeeld. On langs nog werd de uitzonderingstoe stand in Chili opgeheven en de sper tijd die nog steeds gold voor de hoofdstad Santiago beëindigd. Ook kondigde de juntalelder presi dentsverkiezingen aan: voor 1991. Eerder komt er een parlement, zij het niet gekozen door de bevolking en zonder bevoegdheid. Ook binnenslands komt de amnestie Pinochet van pas: hij kan zich nu opwerpen als de grote beschermer van de mensenrechten, wat zijn posi tie tegenover rivaal, luchtmachtge- neraal Leigh, sterker maakt. Sinds de val van Allende zijn naar schatting 100.000 Chilenen gearres teerd, enige tienduizenden verban nen, duizenden gedood terwijl onge veer 2500 mensen worden vermist. Alle verzet tegen het régime werd ln bloed gesmoord, terwijl martelingen geen uitzondering maar regelmaat zijn in de Chileense gevangenissen. Economisch zit het land volslagen aan de grond, met een reusachtige werkloosheid en voortdurend stij gende prijzen. TEHERAN (UPI) In de Iraanse hoofdstad is gisteren meege deeld, dat Iraanse veiligheidsagenten een Sowjet-spionagenet in Iran hebben ontdekt. In Iran hebben zich de laatste tijd ongere geldheden op grote schaal voorgedaan, die door de regering aan linkse elementen werden geweten. Volgens officiële Iraanse mededelin gen zijn bij de Sowjet-spionage be trokken een gepensioneerde Iraanse brigade-generaal, twee leden van de Sowjet-ambassade en nog een Rus in dienst van een Sowjet-Iraanse trans portmaatschappij. WASHINGTON (UPI, Reuter) De Amerikaanse regering heeft gisteren het Congres ge vraagd het al drie jaar oude wapenembargo tegen Turkije op te heffen. Dit verzoek heeft tot scherpe protesten van de kant van Griekenland en de Grieks-Cyprioten geleid. De regering Carter wil door ophef fing van het wapenembargo de Na- vo-verdediging in het oostelijke ge bied van de Middellandse Zee ver sterken en verbetering van de be trekkingen tussen Washington en Ankara bewerkstelligen. Zowel de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Vance als de minister van defensie Brown benadrukten dat dit streven geen verandering van het Amerikaanse beleid inhoudt. Amerika stelde het wapenembargo tegen 1975 in vanwege de Turkse invasie van Cyprus. Maar nu gelooft men in Washington dat het wapen embargo alleen tot een verdere ver slechtering van de „militaire situatie in Turkije" zal leiden. In Turkije was de afgelopen tijd de irritatie over het Amerikaans wapenembargo geste gen. Premier Ecevit dreigde met her ziening van Turkijes betrekkingen met de Navo. Volgens minister Vance gelooft de Amerikaanse regering dat het in het belang van Washington is om „ge zonde genormaliseerde bilaterale be trekkingen met Turkije en met Grie kenland" te herstellen. In Nicosia greep president Kiprianoe de gelegenheid aan om bij de verwel koming van de nieuwe Amerikaanse ambassadeur te waarschuwen dat een opheffing van het wapenembar go tegen Turkije de nationale onaf hankelijkheid van het eiland in ge vaar zou brengen. De gepensioneerde generaal Ali Ach- bar Derachsjanl, een bekende figuur in de door de Sowjet-Unie gesteunde separatistische beweging in West- Iran na de Tweede Wereldoorlog, werd gearresteerd kort nadat hij met drie Russen een bijeenkomst had gehad en een pakje van hen had ontvangen. In de officiële berichten heet het verder, dat Darachsjani spoedig in de gevangenis is gestorven. De oor zaak van de dood van de 85-jarige was een hartaanval. Darachsjani is de tweede Iraanse generaal, die de laatste maanden is genoemd in ver band met spionage ten behoeve van de Sowjet-Unie. In december werd namelijk brigade-generaal Achman Mogharebi terechtgesteld nadat hij door een militaire rechtbank was schuldig bevonden aan spionage. Bovendien staat een Iraanse ambte naar de doodstraf te wachten wegens spionage voor Moskou gedurende de afgelopen dertig jaar. door Bert van Panhuis KOPENHAGEN Er ligt weer conflictstof te over. Die conclu sie kan men trekken als de on derwerpen worden bekeken, die de negen regeringsleiders uit de EG gaan behandelen tij dens hun topoverleg vandaag en morgen, in de Deense hoofd stad Kopenhagen. Als het een beetje fout loopt zijn morgen- I avond niet alleen de landen i van de Europese Gemeen- I schap, maar ook de Verenigde 8taten en Japan boos. I Vooral tussen West-Europa en de VS j beginnen er weer problemen te rij zen. die onderhand het karakter krij- I gen van een vertrouwenscrisis tus- sen hun leiders. Daar speelt een aan- tal factoren een rol bij In de eerste plaats begint de inmiddels beruchte I neutronenbom de gelederen te ver- j delen. West-Dultsland en de militai re leiders in het Atlantisch bondge nootschap willen dat dit nieuwe wa pen in produktie wordt genomen omdat het zou passen in de opvattin gen over het militaire machtseven wicht tussen Oost en West. Engeland lijkt het wapen ook het voordeel van de twijfel te hebben gegeven maar met name de kleinere EG- (en NA- VO-)landen lijken meer naar tegen dan naar voor over te hellen. Blijft dan over de positie van Wsshington waar president Carter momenteel in dubio lijkt te verke ren. Wordt het „nee" dan zal dat zeker de broze relatie tussen West- Duistland en de VS niet ten goede komen. De neutronenbom is welis waar meer een twistpunt voor de bijeenkomst van de nucleaire be leidsgroep van de NAVO, die over enkele weken in Kopenhagen bij el kaar komt, maar de schaduwen zul len zeker over dit topoverleg vallen geworpen. Uranium Hiernaast spelen de problemen rond de Amerikaanse leveranties van ver rijkt uranium aan West-Europa. Deze brandstof voor krachtcentrales wordt geleverd middels een verdrag tussen Washington en Euratom, dat in 1960 voor de tijdsduur van 35 jaar werd afgesloten. Maar sindsdien is er het een en ander veranderd rondom de kernenergie. West-Europa heeft de mogelijkheid gekregen om zelf het afval uit de centrales weer op te werken en ver scheidene landen in de derde wereld hebben belangstelling gekregen voor uranium, waar ze via doorverkoop uit West-Europa over zouden kun nen gaan beschikken. Al dit soort zaken speelde in 1960 nog nauwelijks en is dan ook niet in het verdrag opgenomen. Met name onder Carter is Amerika echter voorzichtiger ge worden met haar uraniumbeleid en Washington wil dan ook herziening van het verdrag komen. Frans 'nee' West-Europa heeft tot komende zon dag de gelegenheid om te kennen te geven of ze bereid is tot een ver dragswijziging. Is het antwoord nee of laat men de termijn verstrijken dan worden de leveranties stopgezet. Acht van de negen EG-landen heb ben de afgelopen dagen te kennen gegeven met de VS te willen heron derhandelen. Alleen de Fransen wei geren het „ja" te laten horen. Het verdrag loopt tot 1995 en dat is het enige dat voor ons telt, redeneerde deze week de Franse minister van buitenlandse zaken Louis de Gulrln- gaud. En als er beslist moet worden over nieuwe onderhandelingen dan zijn de regeringsleiders de aangewe zen personen om daarover te beslis sen. En dus zal er op het allerlaatste moment uitsluitsel moeten worden gegeven. Als dat er komt want Frankrijk laat zich eerder door de Maladiven voor het blok zetten dan door de VS, wiens verstrengeling met de West- europese belangen Parijs een doorn in het oog is En omdat president Giscard d'Estaing zijn verkiezings succes van vorige maand ongetwij feld ook in Kopenhagen wil laten gelden zullen de andere EG-landen aan hem een harde dobber hebben. De kans is groot dat de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt wiens land de Amerikaanse uranium node kan missen, er zijn hele (econo mische) gewicht tegen aan moet gooien om de boel te redden. Problematisch /Is ook nog steeds de relatie tussen de EG en Japan. De wrijving vloeit voort uit het feit dat Japan de afgelopen jaren de Europe se markt heeft overspoeld met dumpgoederen met name in de sfeer vasn de staal en de elektronica. Het gevolg ls geweest dat Japan een enorm overschot op haar handelsba lans met de EG heeft en West-Euro pa heeft via Brussel laten weten dat daar een eind aan moet komen. Le den van de Europese Commissie zijn de afgelopen maanden met de rege ring in Tokio in de slag geweest om Japan in het gareel te krijgen. Het resultaat is echter gering geweest en de regeringsleiders zullen in Kopen hagen weer proberen Tokio tot een ander beleid te bewegen. Door erva ringen wijs geworden zal dat zeker gepaard gaan met al dan niet bedek te dreigementen over het sluiten van de Europese markt voor Japanse produkten. Economie Derde grote gespreksonderwerp zal de economische situatie ln West-Eu ropa en daar niet los van te maken overige delen van de wereld zijn. Het blijft nog steeds kwakkkelen met de economie, dat blijkt bijvoorbeeld wel uit de recente rapportage van de Europese Commissie. De toestand van de Westeuropese economie vraagt dingend maatregelen, is de nauwelijks verbazende conclusie. Te verwachten valt dat verscheidene leiders in Kopenhagen voorstellen zullen doen voor verbeteringen van de werkgelegenheid en verhoging van de economische groei, zeker na het massale vakbondsprotest van eergisteren. In hoeverre de consulaties zullen uit monden in concrete voorstellen is de vraag. Want na deze top volgt in juli het mondiale overleg Ramboulllet IV om de band met de eerste topcon ferentie aan te houden in Bonn. Naast de groten uit de EG zullen ook de VS, Japan en Canada daar aanwe zig zijn en West-Europa zal zeker geen belangrijke economische plan nen maken zonder daar Washington bij te betrekken. Kopenhagen ls meer een generale repetitie Het eco nomische overleg van deze dagen zal overigens in één ding verschillen met de voorgaande. West-Dultsland zal nu eens nfét worden gevraagd haar economische activiteiten te vergro ten. Schmidt heeft zich de'afgelopen jaren nogal eens gestoten aan dit' beroep op de rek van het economisch beleid van Bonn. Verkiezingen Ook de naar verhouding kleinere kwesties van deze top zijn niet zon der angels. In de eerste plaats is er de zaak van de Europese verkiezingen, waarvan de Benelux en Groot-Brit- tannlë de definitieve datum mei of Juni volgend jaar willen vastleg gen. Frankrijk stelt zich op het standpunt dat dit nog wel even kan wachten maar de anderen lijken vastbeslotn er een datum uit te sle pen. Ten tweede is men het niet eens over de vraag in hoeverre de rege ringsleiders zich moeten uitspreken ,over de toestand in het Midden-Oos-" ten. Ook hier is het Frankrijk tegen de rest. waarbij de rest zeker zal winen. En dat bekent, niet meer dan een vage verklaring, waarinzorg wordt uitgepsroken over de ontwikkelin gen in Zuid-Libanon. Tenslotte zal Frankrijk zich nog opwerpen voor een regeling, waarbij de tanker scheepvaart wat meer bulten de kustwateren wordt gedrongeu^n zal Engeland de andere op de hoogte houden van de Rhodesië plannen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7