Geen terechtwijzing an KNVB voor Happel KNVB wordt een echt bedrijf Connors-Stockton: vete laait weer op ,ucht rond bondscoach geklaard na gesprek in Tunis ^traf commissie mild oor Doesburg ie ,enfrotest tegen chaakduel op de Filippijnen U Ministers willen meer actie tegen geweld fans Amerikaanse ster met weinig tevreden Directeur Van Eijk: „Ik wil meer inhoud geven aan sociaal beleid" )erde overwinning roor Argentinië Japanner wil paardenrenbaan en de Beatles 18-H 1 IIJDAG 7 APRIL 1978 SPORT _Troi^w/Kwartet_PSi7-m9-H2^ „i (25. jor Matty Verkamman 1 m.b. 2<j UNIS De relatie tussen Oranje's interim-bondscoach Ernst appel en de KNVB is de afgelopen dagen in Tunesië enigszins K jgeklaard. Waar een aantal KNVB'ers na de vorige interland met j gen Israël een beetje was gaan twijfelen, of Happel nu welzo'n keus was voor het Nederlands elftal, daar spraken alle L ïtrokkenen na de bevredigende wedstrijd tegen Tunesië weer larderend over elkaar. ddelt Kl her< P verzoek van Happel zelf, gingen 21. oensdagavond laat de billen bloot. Is gesprekspartner van de Oosten- |ker fungeerde in de eerste plaats ite artin Snoeck, die als lid van het ctie-bestuur „betaald voetbal" in unis aanwezig was. Voorts schoven indsvoorzitter Wim Meuleman en secretaris van het „betaalde voet- OJ^j» Huybregts, aan de tafel. mer 1 At 2 na 6 jit o d ioeck sprak van een „erg plezierig" MRUiM'ssprek. „Zeer positief, waarschijn- 0-1252 ik ook een beetje in de sfeer van die 0 overwinning. Er zijn wat plooien °Ne™! ad gestreken." .RUIM perbuu EIST Pim Doesburg, de doelman an Sparta, die af en toe ook als anvaller fungeert, heeft van de pchtcommissie van de KNVB een edstrijd onvoorwaardelijk gekre gen naar aanleiding van een overtre- 2k. w ing tegen Halvar Thoresen in de hter, c [edstrijd tegen FC Twente. Tevens aafsme reeg hij 250 gulden boete. De vol- ende spelers liepen straffen op. (o 9 Doesburg (Spartai 1 wedstrijd onvoorwaarde- Dlad. |k en een boete van ƒ250.- C Mintjes (De raafschapi 2 onvoorwaardelijk en een boete in 150.-. K. Akersloot (Telstar) 1 voorwaarde- |k omgezet In 1 wedstrijd onvoorwaardelijk, oekingen C Kerkhof (Telstar), A. Nelemans ïrne 3/ Willem ID, G Vooys (AZ'67). F Stans en K. arkamfl ifovic (FC Vlaardingeni, R. Hutting (Fortuna 207 Ci, C Rijkens (FC Dordrecht), J. Joosten Bi IV V) Hoge drijf Nan onze sportredactie MSTERDAM In een gisteren uit geven verklaring protesteert de .lippij nengroep Nederland tegen 5 ooo i Iet op de FiliPPijnen houden van de c -J. inale om de wereldtitel schaken tus- 00 Te en de Russische titelhouder Anatoli farpov en de statenloze ex-Rus Vik- or Kortsnoj. Half juni begint die v a. weekamp iri Baguio" City dat ruim 1 w naai niijoen gulden voor de strijd bood. )e Filippijnengroep wijst erop dat Bianc 'resident Marcos al jarenlang pro- rpakkii >eert via prestigeobjecten het image N -Hran zijn land waar al sinds 21 sep- ember 1971 de staat van beleg ïeerst, wat te verbeteren. Voor festi- nteiten als Miss Universe verkiezin- uur v !en- het boksduel Muhammed Ali- v o?) oe Frazier en de conferentie van de gereld Bank en het Internationale ionetaire Fonds (1976) gaf Marcos londerden miljoenen dollars uit. )aar staat tegenover dat de buiten- andse schuld van de Filippijnen op 1 december 1977 was opgelopen tot ',466 miljard dollar. In 1978 moest ot nu tot voor 1,85 miljard dollar vorden geleend. Tegenover de glitter rond sporteve- ïementen en andere prestigeobjec- en staat behalve de ruim 5 jaar itaat van beleg ook dat Marcos zo'n >0.000 politieke gevangenen vast- loudt. Amnesty International heeft il over de aantasting van de mensen- echten op de Filippijnen gerappor teerd. De Filippijnengroep Nederland meent dat op deze gronden geprotes teerd moet worden tegen het houden van de tweekamp In Baguio City. et ve is. 3-60 f' gr» to .40-1 d. gr» a labrM racht 91 SPANJE uur 1 ftUfUco Bilbao-Rayo Vallecano 6-0. Elche-Va- fcncla 0-2. Oljon-Real Socledad 6-2. Burgos- Betls 10. Real Madrid Barcelona 4-0. Espanol- AUellco Madrid 1-3. Sevllla-Cadlz 1-0. Salaman- A 18 ca 3antande: ï-0. Las PaJm&s-Hercules 0-1. 8Und Real Madrid 29-39, Barcelona 29-35. Va lencia en Oljon 29-34. Als meest concrete resultaat kwam uit de bus, dat Happel uiteindelijk toch niet per brief zal worden geka pitteld over zijn „gedrag" in Israël. Ter informatie: bij het vertrek naar Tel-Aviv verraste Happel vriend en vijand door met zijn Belgische vrien din Annemarie op Schiphol te ver schijnen. Happel meent echter, dat het zijn goed recht was om de bewuste dame mee te nemen. „Een zuivere privé- kwestie", zegt hij. Een feit was ech ter wel, dat op de Amsterdamse luchthaven te elfder ure nog een ticket voor de Vlaamse geregeld moest worden. Bovendien ergerden enkele spelers zich aan die vreemde gang van zaken. Op advies van de in Israël aanwezige sectie-bestuurder Leo van der Kroft zou Happel schriftelijk worden te recht gewezen. Via een ander lid van het sectie-bestuur, Herman Chou- foer, lekte dèt echter vroegtijdig uit in de pers, waarna Happel. ook al in het openbaar, uitriep dat hij zo een brief ongeopend aan de KNVB zou retourneren. Vervolgens ontstond in Zeist het plan om alle betrokkenen spelers en trainers in omzichti ge bewoordingen er nog eens op te wijzen, dat het niet de bedoeling was om vrouwen of vriendinnen tijdens buitenlandse trips mee te nemen. Na het gesprek van woensdagavond werd echter ook hier van afgezien. Snoeck: „Het heeft toch allemaal geen zin om daar een uitgebreide correspondentie over te voeren. Der gelijke zaken kun je veel beter on derling uitpraten." Geen brief dus. maar ook geen ge sprek met Rob Rensenbrink. De gro te bezwaren ten aanzien van het Ne derlands elftal die de ster van Ander- lecht deze week ventileerde, kwa men verrassend aan In Tunis. Of schoon Happel onverschillig zei: „Pas als ik officieel iets weet, ga ik misschien eens met hem praten." Snoeck zal echter wel degelijk het initiatief voor een spoedig gesprek nemen. Telefonisch wil hij de klasse- rijke linksbuiten benaderen. Op voorhand is hij trouwens optlmis- Henk van Leeuwen maakt het tweede doelpunt voor het Neder lands elftal in de wedstrijd tegen Tunesië. tisch gestemd. „Ik zeg nu al, dat hij meegaat; daar ben ik van overtuigd. Misschien is Rensenbrink een beetje geschrokken van zijn nieuwe rol, kan hij die positie van spelmaker niet helemaal aan." Als het aan Happel ligt dan hoeft Rensenbrink zich op dat punt geen zorgen te maken. De coach: „Het is niet mijn bedoeling om Rensenbrink als een vedette te laten spelen. Rob is meer een momenten-voetballer. Je ziet hem soms twintig minuten lang niet. Toch kan ik dat van hem accep teren, want een man die het in zich heeft om een wedstrijd in z'n eentje te beslissen, is zijn plaats waard." Intussen vindt. Happel dat enkele andere, nieuwe spelers ook een plaats verdienen op de WK-lijst met tweeëntwintig namen, die op 14 mei bij de FIFA binnen moeten zijn. De keuze-heer toonde zich in Tunis al-' leszins opgewekt over de prestaties van vooral Dick Nanninga en Piet Wildschut. Beiden zijn praktisch verzekerd van een ticket naar Argen tinië, nadat zij woensdag hun kans gretig grepen. Happel over Nannin ga: „Met hem kunnen we echt pres sie-voetbal spelen. Hij heeft aange toond, dat hij in bepaalde wedstrij den zeer bruikbaar is." Happel doelde daarbij ongetwijfeld op de overheersende rol die Roda's puntspeler met zijn hoofd speelt. Aangenomen mag worden dat op Nanninga een beroep zal worden ge daan tijdens de wedstrijden tegen Iran en Peru; Schotland ligt minder voor de hand, aangezien hij daar waarschijnlijk te grote „kop-concur- rentie" zal hebben. Over Wildschut meldde Happel: „Een grote verrassing. Verdedigend en aanvallend sterk. Ik kan alle kan ten met hem op. Zowel op links als op rechts." Rechts? Wim Suurbier, toch de oude niet meer, mag zich die vingerwijzing aantrekken. LONDEN Op de derde dag van de conferentie van Europe se bewindslieden voor sport, in Londen, is et een beroep op alle Europese landen gedaan een campagne te beginnen tegen het toenemende geweld in en vanwege de sport. De Europese voetbalunie (UEFA) kreeg spe ciaal kritiek te verwerken omdat er van die kant te weinig is ondernomen om het geweld door het publiek in te tomen. Met name de Britse minister Dennis Howell wees beschuldi gend in de richting van de UEFA. Bij de kaartverkoop wordt, zo meent hij, nog steeds te weinig onderscheid gemaakt. Het gevolg is dat rivaliserende voetbalfans bijeengezet worden in één tribunevak. Dat maakt de kans op ongeregeldheden er al leen maar groter op. Howell was zich er van bewust dat de Britse voetbalfans wel een erg slechte naam hebben in Europa. Maar, aldus Howell, door een scheiding van voetbal fans van beide partijen kan veel onheil worden voorkomen. Hoe het echter buiten het stadion moet gaan, kon ook hij niet aan geven. Volgens de Belgische minister voor Nederlandse cultuur, me vrouw Ria de Backer, kan Euro pa het voortouw nemen bij de bestrijding van wangedrag van supporters. Dat zou, aldus me vrouw De Backer, vooral kun nen gebeuren door een voortdu rende uitwisseling van ervarin gen met supporters en de toen gehanteerde veiligheidssys temen. Cahrles Palmer, secretaris van de GAIF (de algemene associa tie van sportfederaties) was het echter niet geheel eens met haar omdat, zo betoogde Pal mer, de incidenten met het pu bliek vooral voorkomen bij teamsporten en sporten waarin lichamelijk contact is toege staan. Andere sporten hebben nauwelijks last van wangedrag van het publiek. Palmer zei verder dat de pers ook schuld droeg omdat de pers de misdragingen van supporters groot opgemaakt brengt. Vol gens Palmer jaagt de pers op incidenten ten koste van de sport. Een kortzichtigheid waar zeker niet iedereen het mee eens was. Het Schotse parlementslid Frank McElhone meende dat veel onheil voorkomen kan wor den als de supporters een betere accommodatie geboden wordt met alleen maar zitplaatsen ter wijl de verkoop van alcoholhou dende dranken verboden dient te worden. ROTTERDAM Jimmy „bang voor niemand" Connors, heeft een warm weekeinde in het vooruitzicht. Om in het sportpaleis Ahoy tot aan de finale tegen Björn Borg te geraken moet hij vandaag allereerst langs de titelhouder van Rotterdam Dick Stockton zien te geraken. Als dat lukt heeft naar alle waarschijn lijkheid Vitas Gerulaitis in de halve eindstrijd van zaterdag nog een potje op het vuur staan. Het toeval wil dat zowel Stockton als Gerulaitis in de Maasstad een zeer geconcentreerde indruk maakt. Stockton van nature, Gerulaitis omdat zijn erelijst over de eerste twee maanden van dit Jaar enkele ontsierende vlekjes vertoont. Nederlagen tegen Borg in het Ameri kaanse Birmingham en tegen Con nors in de Masters zijn nog niet ge compenseerd en dat dient wel te gebeuren wil Vitas zijn aanspraken op de chauffeursplaats In de tennis- limousine waar gaan maken. Maar allereerst is daar Dick Stock ton: een nijvere ambachtsman, die gaandeweg enkele artistieke plekjes heeft ontwikkeld. De tegen de 20- jarige Amerikaan voerde gistermid dag voor half bezette tribunes het tempo zo hoog op dat John Lloyd slechts met moeite twee games bij elkaar kon rapen: 6-0, 6-3. In twee partijen heeft Stockton nog slechts zeven games afgestaan, één minder dan Connors. Stockton behoort tot de weinige spelers die Connors op voet van gelijkheid tegemoet kun nen treden. Vorig voorjaar won hij tweemaal achtereen, waarbij inbe grepen een gedenkwaardige vijfde set in de finale van Philadelphia. Connors nam wraak in de finale van het WCT-toernooi in Dallas. Dit sei zoen stonden de twee Amerikanen eenmaal tegenover elkaar: in Mem phis. Stockton won de eerste set met 7-6 en trok zich bij een achterstand van 2-5 in de tweede terug. Een pijn lijke rug maakte hem het verder spelen onmogelijk. Tussen Stockton en Connors broeit een rivaliteit, die nog dateert uit zijn juniorentijd. Stockton pakte zoveel jeugdtitels dat Jimmy's moeder Glo ria. gesteund door grootmoeder Ur sula, de Amerikaanse tennisbond onder druk zette om Stockton In een andere leeftijdsgroep onder te bren gen omdat anders hun troetelkind nooit een kans zou hebben. De tijden zijn inmiddels veranderd. Groot moeder Ursula is overleden, mana ger Bill Rlordan met ruzie vertrok ken, terwijl Jimmy Connors alweer drieëneenhalf jaar aan de top van de wereldranglijst staat en daar in die tijd slechts een week van verdreven is geweest door Björn Bórg. Wat is gebleven is de twee-eenheid tussen Gloria en Jimmy. Jimmy's moeder bestuurt alle aangelegenheden, zo wel zakelijke als persoonlijke. Enke le intimi wijten het zelfs aan haar invloed dat Jimmy's van tijd tot tijd opbloeiende relatie met Chris Evert nooit voor de ambtenaar van de bur gerlijke stand is bevestigd. De organisatie van het sportpaleis heeft kennelijk zo een betrouwbare indruk gemaakt dat Gloria het niet nodig heeft gevonden mee te komen naar Rotterdam. Het effect ls merk baar. Connors neemt dus genoegen met het simpele busje dat voor het vervoer van de spelers zorgt en heeft pog geen aanstalten gemaakt om een Rolls-Royce met chauffeur te huren, zoals hij op Wimbledon deed. Hij is mededeelzamer dan hij in tij den is geweest, ook kan hij het soms niet nalaten de branie uit te hangen. „Kranten lezen doe ik niet. Ik zorg wel dat ze vol komen. Meneer vraagt naar de bezigheden? Golfspelen, gokken in Las Vegas, in de zon liggen aan het strand van Los Angeles en gewoon thuis zijn met mijn vrienden in St. Louis." Maar ook serieus ls zijn kritiek op de prganisatle, die in weerwil van een eerder gedane belofte geen tweede tennisbaan om te trainen heeft neer gelegd. Connors wil dat niet al te zeer op zichzelf betrekken Hij fnacht, rent en sprint zo fanatiek in het rond dat hij met drie kwartier tot een uur toe kan. „Het gaat ook om de anderen. Zij hebben meer tijd nodig. In feite gaat het om het publiek, dat het recht heeft het beste van ons te verwachten." De wisselwerking met de toeschou- 3ers op de tribune is volgens Con ors erg belangrijk. „Vroeger kon het mij niets schelen als de mensen zich tegen mij keerden. Hun gefluit maakte me alleen maar feller. En nu heb ik geleerd dat de sympathie het zelfde met Je kan doen. Ik wil in elke partij het niveau halen dat van mij wordt verwacht." Van dat niveau heeft Connors een hoge dunk: „Ik denk niet dat iemand na mij dat ooit zal halen. De wijze waarop ik door mijn moeder en grootmoeder en later door mijn •sponsor ben opgeleid en begeleid ls volstrekt uniek." Degene die dat van nabij heeft gevolgd ls zijn grote ri vaal Stockton. Door een speling van het lot beschikt hij over de eigen schap de honderden partijen die hij speelde stuk voor stuk in zijn geheu gen te kunnen opslaan. De cruciale momenten incluis. Maar het verle den zegt niets over de toekomst. Reden waarom Stockton zich op de vlakte houdt. „Zaterdagavond zal ik zeggen wat ik van dit toernooi en van mijn tegenstanders vindt. Als tegen die tijd mijn woorden nog interes sant zijn, betekent het dat ik in de finale sta." HEREN ENKELSPEL: tweede ronde Nastase RoemFlshback (VS) 6-3. 6-1, Dlck Stockton (VSi-John Lloyd (Eng) 6-3. Bob Luü (VSi- Vladimlr Zednlk <TsJ) 3-6. 6-4. 6-4 Björn Borg (Zwei-Antonio Zugarelli (It) 6-1.6-2. DUBBELSPEL: tweede ronde; Ramirez (Mcxv Mc N air (V8>-Machette/Leonard (V813-6.6-3,6-4 door Johan Woldendorp ZEIST Onopvallend bijna ging de nieuwe directeur van de KNVB (de eerste eigenlijk) drie maanden geleden in de Zeister bossen aan het werk. De entree van Evert van Eijk in het sportcentrum is nauwelijks met klaroengeschal van de publici- teitsfanfare gepaard gegaan. Van Eijk is er de man niet naar om regelmatig in de kolommen op te duiken. Zeker niet, waar het om voetbalzaken gaat. Hij wil de (re-)organisatie van de één miljoen leden tellende bond komende zaterdag wordt die mijlpaal officieel bereikt in alle rust opzetten. iUENOS AIRES Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn kandidatuur voor de wereldtitel onderstreept. In Juenos Aires won de equipe van rainer Menotti de vierde wedstrijd linnen drie weken. Het slachtoffer vas Roemenië, dat een nederlaag net 2-0 moest incasseren. Beide loelpunten werden in de eerste helft loor Passarella gescoord. Ia eerdere overwinningen op Peru twee maal) en Bulgarije hebben de \rgentijnen de ontmoeting tegen Roemenië aangegrepen om aan te tonen dat het trainingskamp vruch ten afwerpt. ENGELAND Nottingham Forest heeft op dit mo ment uit de acht resterende wedstrij den nog zeven punten nodig om En gel* voetbalkampioen te worden. Fo rest kwam op deze riante positie door zelf bij Aston Villa te winnen (0- 1, doelpunt Tony Woodcock) terwijl Everton van stadgenoot Liverpool rloor (ook 0-1, doelpunt ex-Ever- •nspeler David Johnson). Houdt de uit het kruideniersbedrijf afkomstige Van Eijk zich voor de buitenwereld schuil achter de rug gen van de op publiciteit beluste bondsbonzen, hij heeft er wel voor gezorgd, dat hij het personeel op „Zeist" goed leerde kennen. In de persoonlijke sfeer als een aimabel mens en zakelijk gezien als iemand, die pijlsnel orde op zaken stelt. In de drie maanden, dat Van Eijk bij de KNVB op de loonlijst staat, heeft hij plannen voor een collectieve arbeidsovereenkomst uitgewerkt en liet hij zijn gedachten over een funk- tieklassificeringssysteem gaan. „Ik bemoei me met zaken, waarvoor ik ben opgeleid. Die wetenschap kan ik hier weer vertalen. Ik hoef, ook als ik veel kennis van zaken zou hebben, niet zo nodig in het openbaar over voetbal te praten. Binnen de KNVB zijn er genoeg mensen, die dat veel beter doen dan ik. Bij mijn oude werkgever huldigde ik dat stand punt eveneens. Bij Schuitema be moeide ik me niet met dingen, die in supermarkten gebeurden." In wezen maakt het Van Eijk dus niets uit, waar hij werkt. Toch moet hij geschrokken zijn van wat hij in de voetbalwereld aantrof. De be leidsmatige progressie werd tot voor kort alleen maar met de mond bele den. Een CAO ontbrak, de organisa tiegraad is onthutsend laag, het ima go oogt slecht, kortom, de perso neelsleden waren op papier even vo gelvrij als trainers bij betaalde clubs. Er moeten dus nogal wat verschillen tussen een „normaal" concern en een voetbalbedrijf bestaan. Van Eijk: „Die verschillen worden vooral geaccentueerd door het specifieke bedrijf, waarin ik werkzaam was Ik werd daar met zulke verschrikkelijk krappe marges geconfronteerd, dat ik volledig getraind was op het ma ken van kostenbesparingen. In dat kader was er zo'n optimaal mogelijk organisatiestructuur. Een computer was voor dat bedrijf levensnood zaak. Ik dacht daar in halve centen in plaats van in centen." De KNVB wekt doorgaans de in druk, dat ze niet op een paar ton hoeft te kijken. Secretaris-penning meester Henk Burgwal kreeg een gouden handdruk van 815.000, toen er voor hem kennelijk geen werk meer was; Cor van der Hart, in 1973 ook trainer van AZ'67 werd voor een royaal bedrag losgeweekt van de Alkmaarse club om vervolgens op een duur zijspoor te worden geran geerd, en zo kan er nog een handvol voorbeelden worden opgesomd. De bond pleegt zich alleen maar tegeno ver de bewindsman van CRM arm lastig te gedragen. Over Burgwal, zijn feitelijke voorganger, wil Van Eijk liever niets zeggen. Alleen dit: „Burgwal heeft die 815.000 gulden natuurlijk niet in één keer in het handje gekregen. Het zijn de kosten van de afvloeiingsregeling." Toch is Van Eijk begrijpelijk niet gelukkig met dat imago. Zolang hij er zit, worden de dubbeltjes vaker omgedraaid, voordat ze van de bank rekening mogen worden afgeschre ven. „Over inkomsten en uitgaven heerst hier natuurlijk een andere fi losofie dan in het bedrijfsleven. Lo gisch. In de commercie moet Je je iedere minuut waarmaken tegenover je klanten en de mensen, van wie je wilt, dat ze bij je kopen. Als je hier een dag niets doet, win je toch een x- aantal leden. Mensen dus, die, puur zakelijk geredeneerd, je inkomsten verhogen. Wanneer Je inkomsten voor een groot gedeelte uit contribu ties, afdrachten en subsidies be staan. is de drang om tot winstge- EVERT VAN EIJK: „Over inkomsten en uitgaven heerst hier natuurlijk een andere filosofie dan in het bedrijfsleven". vende hervormingen over te gaan. minder aanwezig Je hoeft natuurlijk ook geen winst te boeken, je moet alleen tot continuïteit van het be drijf komen. Een negatief cevolg van dit facet is wel, dat de organisatori sche structuur achter blijft bij be drijven, waarvoor dit puur levensbe houd is. Dat wordt anders. Al was het alleen maar. omdat de maat schappij zich steeds meer met de voetballerij bemoeit. Je krijgt gel den aangereikt in de vorm van subsi dies en opbrengsten van toto en lot to. Je hebt ten opzichte van de ge vers de verantwoordelijkheid om dat geld zo nuttig mogelijk te besteden." Daarom doet bij de KNVB de com puter zijn intrede. Daarom ook, wor den noodzakelijk kwade, werkver schaffende aktivlteiten naar machi nes gedelegeerd. Van Eijk: „Wanneer t je praat over een organisatie van een miljoen leden, die vele tienduizen den wedstrijden per Jaar organiseert, die op het punt van strafzaken ^n het toewijzen van scheidsrechters een compleet systeem hééft opge bouwd, dan verwacht je dat er een royaal gebruik van moderne mldde-., len wordt gemaakt. Dat bleek niet het geval te zijn. Daarnaast staat de KNVB op een belangrijke drempel. Vroeger werd er alleen naar het voet bal als zodanig gekeken. Nu richt de bond zich langzamerhand op een' stuk dienstverlening ten bate van het voetbal." Personele consequenties heeft die op handen zijnde vreedzame revolutie niet. „Ik ga kijken welke functus zinvol zijn om door mensen te wor den vervuld en welke mogelijk oyer- genomen kunnen worden door, de computer. Door dat laatste kan ik mensen vrij maken, die mee kunnen denken aan de opzet van bijvoor beeld de competities, de administra tie en de opleidingen. Met het huidi ge personeelsbestand en budget is naar mijn overtuiging meer te. doen dan er nu uitgehaald wordt. We zijn al begonnen met de centralisatie van de afdeling Inkoop. In de tweede plaats wil ik meer inhou<} aan het sociale beleid geven. Er wordt aan een CAO gewerkt; terwijl de funktie- klassificatie en de ondernemings raad op het programma staan. Te- •vens wil lk bekijken of ik iemand vrij kan maken voor de functie van per soneelschef." Het ls de KNVB eigenlijk nauwelijks kwalijk te nemen, dat ze niet eerder aan dit soort zaken heeft gedacht. De meeste sportbonden hebben im mers geen boodschap aan inspraak van hun leden. Of beter gezfgd: de mensen die de bonden bestaansze kerheid verschaffen. Hun wereldje is klein en bekrompen; hun Idaden stoelen voor de helft op een oud Romeins principe: geef het volk brood en spelen. Van Eijk wil nu In sociaal opzicht een voorbeejd stel len. Of nog liever: een voortrekkers rol vertolken. „Het sociale beleid, dat in Zeist opgebouwd moet wor den, kan voor de rest van de Neder landse sportwereld misschien een voorbeeld zijn. In ieder geval is de KNVB als grootste bond verplicht om de weg aan te geven." LIVERPOOL - De Japanse za kenman „Rocky" Aoki heeft zich keurig opgesteld in het rij tje van collega's met bijzondere plannen, zoals de aankoop van de Eiffeltoren, de aanschaf en verbouwing van het Empire State Building of de exploitatie van het Andes gebergte voor toeristische doeleinden. „Roc ky" Aoki wil de beroemde En gelse paardenracebaan Aintree bij Liverpool kopen. Hij heeft daarvoor een bedrag van vijf miljoen dollar, zeg maar 10,5 miljoen gulden. Spectaculairder is nog het ope ningsfeestje dat hij gepland heeft, zo hij Aintree in bezit krijgt. Hij wil dan de befaamde maar als sinds 1970 ontbonden popgroep de Beatles op laten treden. Het Liverpoolse kwartet kan daarvoor een gage van ruim 100 miljoen gulden tegemoet zien. Zakenman als hij is, heeft Aoki ook laten uitrekenen wat hem de hele grap op zou gaan bren gen aan reclame en platenrech- ten: zo'n 600 miljoen gulden. VOETBAL - Voor het UEFA-eind toernooi U het Nederlands UEFA-team Ingedeeld in een groep met Rusland. Noorwegen en Orte- kenland. SCHAKEN Na vier ronden van het toer nooi in de Amerikaanse stad Lone Pine leidt de Rus Poloefajevski. HIJ heeft nog een score van honderd procent De Nederlands Böhm en Van der Sterren delen met zeven anderen de vierde plaaU met 3 punten Timman. Llgtennk en Ree delen met veel anderen de dertiende plaaU met Ph pnt VOETB AL Toon van der Kamp uit Llen- de heeft een kort geding aangespannen te gen de KNVB nadat hij wegens het stompen van een scheidsrechter voor twee Jaar was geschorst Van der Kamp ontkent de klap pen te hebben uitgedeeld maar heeft geen lelijkheden meer binnen de voet- HOCKEY - Op zaterdag 8 april speelt een aantal bekende Nederlanders In Soest tegen een selectie uit 8oest De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan hel Ba ron Bentlnck Fonds dat zich richt op het mogelijk maken van sport voor gehandicap ten Onder de bekende Nederlanders zitten Cornells Berkhouwer (bekend melkdrtnkeri, Ad Ploeg (Tweede-Kamerlid WD). Relus ter Beek (Tweede-Kamerlid PvdA). Bas de Oaay Fortman (Eerste-Kamerlid PPR). Paul vanVUet (ook cabaretier). Mary Schuurman iex-omroepateri en Frana Hen rietta (Studio Sport).

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21