nDSM dupe van »ude afspraak Acties naar rest West-Duitsland Pierson: meeste bedrijven nog wèl gezond Enorm veeteeltproject aan Irak geleverd 'an der Giessen voorrang bij orders Verlies Van der Giessen bijna 15 miljoen gulden Canadese dollar nu onder druk Minder werklozen in Bondsrepubliek Hypotheekrente per 4 april Ook al is winstgevendheid te laag Kans op boterberg Vandaag beslissing over einde metaalstaking Bank Nederlandse Antillen 150 jaar CNV: wetsontwerp concurrentie gaat niet ver genoeg jJnDERDAG 6 APRIL 1978 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet P19-RS-23-H25 AMSTERDAM Ten zuiden van Bagdad, de hoofdstad van Irak. is een groot veeteeltproject van de pond gekomen, compleet met een boerderij voor 2300 stuks vee, een zuivel- en veevoederfabriek, een veterinaire kliniek en een complex van honderd woningen voor arbeiders en staf, een school, winkels en een medisch centrum. Het project, waaraan twee jaar Is gewerkt door de Nederlandse aan- hemingsmaatschappij Difco In ternational, is gisteren afgele verd. Difco. dat hiermee een order van 60 miljoen gulden afleverde, leverde verder alle benodigde landbouwwerktuigen, zaden en het plan voor de wisselbouw. Ook zorgde de aannemingsmaat- schappU voor 800 stuks Fries stamboekvee. Difco zal het project, dat een op pervlakte van 2000 hectare be slaat, dat de basis zal vormen voor een geïntegreerd veeteeltbe drijf en dat een belangrijke rol zal gaan vervullen in de voedselvoor ziening van Irak, nog drie jaar begeleiden. Enkele groepen Ira- •kezen volgden een opleiding in Nederland en liepen stage op Friese landbouw- en veeteeltbe drijven. Volgens het bedrijf is het voor het eerst, dat Nederland een dergelijk geheel afgerond vee teeltbedrijf heeft opgeleverd. Dif co heeft met een ander bedrijf ingeschreven op nog drie van der gelijke projecten in Irak. en een onzer verslaggevers IEN HAAG De afspraken, die een jaar geleden tussen verheid, vakbonden, Van der Giessen-De Noord en Rijn Schel- e Verolme gemaakt zijn, dreigen nu in het nadeel van de jnsterdamse werf NDSM uit te pakken. Van der Giessen Crimpen) heeft de voorrang bij het aantrekken van orders. „Wij ebben zelf al de grootst mogelijke moeite om de orderporte- iullles ook maar gedeeltelijk gevuld te krijgen. Bij verdeling an de schaarse orders worden twee werven de dupe, NDSM en lize werf. Wij zullen de afspraken daarom keihard verdedigen," jdus gisteren de heer J. U. Smit, lid van de raad van bestuur van i der Giessen. De „Emsland" van de Ems-Dan-Line is terugfekeerd van de eerste vaart Eemshaven-Esbjerc met 7 Deense visauto's en Zweedse houtwagens. Op de heenreis waren 5 Nederlandse vrachtwagens naar Denemarken vervoerd. ROTTERDAM Van der Giessen-De Noord heeft over 1977 een verlies geleden van 14,6 miljoen gulden tegen een winst van 0,8 miljoen in 1976. De omzet daarentegen steeg met 30 miljoen naar 196 miljoen gulden. Het dividend zal worden gepasseerd. Vorig jaar werd nog 8 gulden uitgekeerd. e afspraken bevatten een verdeel- ;utel voor de verdeling van orders ^er RSV-werven en Van der Gies- In de huidige marktsituatie dt die sleutel mogelijkheid orders ver te hevelen naar NDSM. Slechts een aanmerkelijke verbetering i die situatie maar die wordt fet verwacht kan er sprake zijn n verschuiven, aldus de heer Smit. ie vakbonden hebben meegewerkt fan de totstandkoming van de af braken. Dat sluit volgens Leo Ester, weede voorzitter van de Industrie- pnd CNV, niet uit dat er volop bpen overleg" mogelijk is. Ester wil ^et uitsluiten, dat ondanks de emaakte afspraken „toch ook bij [DSM nieuwe schepen gebouwd zul- fn worden" uesloten deuren I De vakorganisaties en de werkge jers, die de steunoperatie voor me iaal- en scheepsbouw (kosten 950 miljoen) zullen „invullen", namen listeren in het gebouw van de Twee- Se Kamer deel aan een hoorzitting ichter gesloten deuren. De zitting, ien initiatief van de kamercommis- fies voor economische en sociale za ken, zal vandaag worden voortgezet. CDA-woordvoerder Van Houwelin- ren zei gisteren „teleurgesteld" te lijn, dat de regering de kamer nim- ner heeft Ingelicht over de afspra ken van april vorig jaar. Van Houwe- ingen gelooft niet dat de kamer 1laarmee „voor het blok gezet is". De Ifspraken moeten in het nu begin- Bh lende overleg over de steunoperatie IB? jetrokken worden. Als de resultaten fan dat overleg bekend zijn zal de tamer een oordeel vellen over de jrote steunoperatie, betoogde het JDA-Kamerlid. Fan der Hek (PvdA) meende dat de mderhandelingsruimte door de rakbonden „bevochten" moet wor- len. Van der Hek wees er na de loorzitting op, dat met name IHC- Dusto niet van zins lijkt een andere louding in te nemen dan de afgelo- )en weken. IHC zou nogmaals ver- tlaard hebben, dat er geen andere hogelijkheid is dan sluiting van de Ichiedamse werf Gusto, zoals voor- fien in de huidige opzet van de Iteunoperatie. Zowel Van Houwelin- ten als Van der Hek beklemtoonde, lat de werkgevers zich deze week ferplicht hebben serieus over alter- latieven te spreken. Bij een onwillige houding van de werkgevers om werkelijk „open overleg" te voeren kunnen acties niet uitblijven, aldus Jan Schermer (Industriebond NVV) en Leo Ester (Industriebond CNV). Ester heeft de hoorzitting de bijzondere aandacht van de kamerleden gevraagd voor het inschakelen van ondernemings raden in de scheepsbouw- en me taalbedrijven. De OR's moeten mee kunnen controleren op welke wijze de bedrijven het overheidsgeld be steden. De Industriebond CNV vindt het een misser, dat er in de brief van de regering over de steun verlening niet wordt gesproken over „doelmatige medezeggenschap". Die misser moet onvoorwaardelijk hersteld worden, aldus de bond. De Centrale Bond van Scheeps bouwmeesters (Cebosine) heeft de kamerleden gisteren nieuwe ver wachtingen voor de orderportefeuil les verstrekt. Uit enquêtes onder de scheepsbouwers blijken de verwach tingen wat gunstiger te zijn dan rond de jaarwisseling nog het geval was. Niettemin blijft de dreiging dat in de eerste helft van volgend jaar de Nederlandse werven grotendeels zonder werk komen te zitten. De productiecapaciteit van de grote en middelgrote werven zal aan het eind van dit jaar voor ongeveer de helft benut worden. De overige enquêtes duiden op aanzienlijk leger order pakketten. De hoorzitting heeft de grootste fracties, CDA en PvdA, niet tot de overtuiging gebracht, dat de scheepsbouwcapaciteit ln ons land verder ingekrompen moet worden dan tot 70 procent. Van een halve ring, waarop minister Van Aardenne in de kamer gezinspeeld heeft, wil len zij vooralsnog niets weten. In de huidige opzet gaat de steunoperatie uit van een verdere inkrimping dan zelfs 50 procent, althans voor de grote scheepsbouw. In deze cijfers is opgenomen Verol me Scheepsbouw Alblasserdam (VSA), waarvan de aandelen op 12 augustus j.l. tegen aandelenruil wer den overgenomen van RSV. De waardering van activa en passiva berust op de veronderstelling van een voortzetting van de overheids steun. De onlangs aangekondigde steunmaatregelen zijn niet in deze jaarcijfers verwerkt, aldus Van der Giessen-De Noord. AMSTERDAM De koers van de Amerikaanse dollar lijkt zich enigs zins te stabiliseren, maar het heeft er alle schijn van dat de Canadese dollar het nu ontgelden moet. Woensdag zakte de Canadese dollar tenminste op de valutamarkt in Londen in tot het laagste peil van de afgelopen 45 jaar, te weten 87,61 Amerikaanse dollarcent. In Amster dam werd 1,89425-1,89675 geno teerd. Op de wisselmarkt in New York had de Canadese dollar het dinsdag avond ook al zwaar te verduren. Geopend werd op 88,16 Amerikaan se dollarcent en gesloten op 87,74. Aanvankelijk steeg de koers van het Canadese geld enigszins door de ver hoging van de rentetarieven: het Ca nadese disconto werd tot 8,5 procent verhoogd en het „prime rate" (mini mumtarief voor leningen aan het bedrijfsleven)* van de banken tot 9,25 procent. Dat woog echter vol gens valutahandelaren niet op tegen de algemene bezorgdheid over de koers van de Canadese economie en over het streven naar onafhankelijk heid van Quebec. De door de overheid gestelde ver houding eigen vermogen-bijzondere achtergestelde leningen werd door broken. Vooruitlopend op een defini tieve regeling voor versterking van het eigen vermogen heeft de over heid onder bepaalde voorwaarden omzetting van bijzondere achterge stelde leningen in bewijzen daarvan toegezegd van 6,84 min. Dit bedrag is als een bijzondere bate in de ver lies- en winstrekening verantwoord. GIST-BROCADES heeft over 1977 een nettowinst behaald van 19,55 min tegen 21.05 min in 1976. Voor gesteld wordt een dividend van 20 pet in contanten (v.j. 22 pet in con tanten of in plaats daarvan, naar keuze, een nieuw aandeel op 20 aan delen). VIHAMIJ-BUTTINGEN (techni sche groothandel) heeft in 1977 een zodanig kleine winst gemaakt dat dividendbetaling niet mogelijk zal zijn. De winst zal aan de reserves worden toegevoegd. Het bedrijfsre sultaat voor verrekening van ven nootschapsbelasting bedroeg 550.000, wat ten opzichte van 1976 een verbetering inhoudt van 2,7 min. Toen werd ƒ2,1 min verloren. De verbetering werd bereikt door een verlaging van de kosten en een verhoging van de marge. De omzet is met 6 pet gedaald. De zaken van de NEDERLAND- SCHE CRED1ETVERZEKERIXG MAATSCHAPPIJ (NCM), die zich specialiseert in de verzekering van binnen- en buitenlandse betalingsri sico's, hebben in 1977 een niet onbe vredigende toeneming vertoond. De verzekerde zendingen, dat is de waarde van de onder de verzekering vallende leveringen, beliepen vorig jaar 23,4 miljard, 13,6 pet meer dan in 1976. Daarvan had ca. 40 pet (9,6 miljard) betrekking op de export en ca. 60 pet (13,8 miljard) op binnen landse leveranties. NEURENBERG Het aantal werk lozen in de Bondsrepubliek is de vorige maand afgenomen tot 1.099.000 of 4,9 procent van de be roepsbevolking vergeleken met 1.224.069 of 5,4 procent in februari, zo deelt het Westduitse arbeidsbu reau in Neurenberg mee. In maart van het vorige jaar stond het werk loosheidspercentage op 4,8. Naam bank Rente vast gedurende: Afsluitprov. (procenten) Rentepercentages met zonder gemeentegarantie ABN 5 jaar 1 jaar 1.5 1.5 85 8.25 85 825 AMRO-Bank 5 jaar variabel 1.5/2- 1.SA 85 8.25 8.5 8 25 Bouwfonds 30 Jaar 5 jaar 2 jaar LS 1.5 1.5 85 8.3 8 1 85 83 8 1 Centraal Beheer 10 jaar - 8.3 83 Ennia 10 jaar - 8.3 83 Nat. Nederl. 10 jaar 5 jaar 8.3 8.3 Rabo Bank adviesrente variabel 1.25 8.5 85 Rabo-Hyp-Bank 5 jaar 1.5 8.5 8.5 RPS 5 jaar !.- 8.25 8.25 Spaarbank R'dam 5 3 jaar 1 jaar 1.- 2.- 8.25 7.25 8.25 7.25 Stad A'dam 5 Jaar 1.- 8.25 8.25 Westland Utrecht standaard no risk budget 5'10 jaar 5/10 jaar variabel 2- 2- 2- 83 87 82 85 89 82 Geldt voor alle levensverzekeringmaatschappijen die lid zijn van de NVBL. Behoudens enkele aanpassingen naar beneden (Bouwfonds Limburgse Gemeenten en Westland Utrecht Hypotheekbank), blijft het hypo theekrenteniveau stabiel op 8 8 7,. (Publikatie samengesteld door de Vereniging Eigen Huis in Amers foort) Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM „Wij moeten voorzichtig zijn de indruk te wekken alsof het gehele Nederlandse bedrijfsleven in grote problemen verkeert. Gelukkig is er nog een veelvoud van bedrij ven dat wèl gezond is, ook al is de winstgevendheid veelal te Aldus de heer A. Jiskoot, voorzitter van de raad van bestuur van Pierson, Heldring Pierson, het bankiers huis dat sinds 1975 deel uitmaakt van de Amrobank. Sprekende over de actuele binnenlandse economi sche politiek wees hij op het grote belang die gezonde bedrijven gezond te houden. Als één van de grote problemen voor het bedrijfsleven noemde hij een gedaald financieel weerstandsvermogen en afnemende mogelijkheden tot het aantrekken van risicodragend kapitaal. Nieuwe financieringen Zodoende komt het dat thans al 75 procent van de totale activa van bedrijven die op de Amsterdamse beurs notering vinden met vreemd vermogen zijn gefinancierd. Omdat onze economie ongetwijfeld eens weer zal gaan aantrekken, zal het noodzakelijk zijn nieuwe en meer passende financieringsvormen te scheppen. Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK Hoewel het bo terprobleem op het ogenblik minder groot is dan In de be ginjaren van de Europese Ge meenschap wordt er tóch reke ning mee gehouden, dat de bo ter in de toekomst weer proble men gaat opleveren. Dit zei voorzitter drs H. Schelhaas van het Produktschap voor Zuivel gisteren in de bestuurs vergadering in Rijswijk Eind maart was de botervoor- raad in de Europese Gemeen schap zo'n 155.000 ton, gelijk aan de consumptie van enkele weken in de negen aangesloten landen. Het grootste probleem Is de sterke groei van de voorraad mager melkpoeder. De oor zaak Is, dat steeds minder on- dermelk wordt teruggeleverd als veevoeder. De terugleve ring van dit (rest)produkt is momenteel nog geen 8 procent meer, ter wij' dat tien Jaar gele den nog 43 procent was. door J. den Boef FRANKFURT/MAINZ Het akkoord ln de Westduitse metaal industrie, dat enkele dagen geleden in Stuttgart werd bereikt om een eind te kunnen maken aan de zwaartepunt-stakingen die in het noorden van de deelstaat Baden-Württemberg aan de gang waren, zal vandaag waarschijnlijk de instemming krijgen van de 560.000 er bij betrokken personeelsleden, maar betekent niet dat in geheel West-Duitsland de problemen in deze belangrijke tak van de industrie zijn opgelost. Dat de stakingen in Baden-Würt temberg spoedig beëindigd zullen worden, ligt in de lijn der verwach tingen. In de eerste plaats heeft de vakbeweging (de IG Me tall) voor een zeer groot deel haar zin gekregen wat betreft de bescherming van de werk nemers tegen de gevolgen van ratio nalisering (het overbodig maken van zoveel mogelijk menselijke hande lingen) in de bedrijven. Op papier wordt het aantal gevallen, dat na een overgangsperiode geleidelijk met minder inkomen genoegen moet ne men, drastisch beperkt. Of dit in de praktijk ook zal gebeuren, moet wor den afgewacht. In dit inzicht zal erg veel afhangen van de mate van eco nomisch herstel in de periode van vijf jaar, waarvoor het akkoord geldt. Ook heeft de vakbeweging een loonsverhoging van 5% weten te be reiken, die weliswaar 3% lager ligt dan bij het begin van de onderhan delingen werd geëist, maar toch ook niet te verwaarlozen valt. Over de eerste drie maanden van dit jaar krijgt iedere werknemer met terug werkende kracht 411 Mark uitbe taald. Nadat overeenstemming was bereikt over de inkomens-garanties, moest IG Metall-onderhandelaar Franz Steinkühler wel genoegen ne men met de 5%, die voor werkgevers vertegenwoordiger Heinz Dürr als maximaal aanvaardbaar waren be stempeld. Het feit dat de loonsverhoging la ger is uitgevallen dan aanvankelijk werd aangenomen, zal voor de werk nemers die vandaag over het resul taat van de onderhandelingen moe ten beslissen, vermoedelijk geen re den zijn om een afwijzende houding aan te nemen. In de eerste plaats heeft de staking van meer dan 90.000 arbeiders en de uitsluiting van onge veer 146.000 anderen (zonder doorbe taling van loon) door de werkgevers, de vakbeweging en de betrokken werknemers al veel geld gekost. Voortzetting van de staking zou de problemen slechts vergroten. Problemen Daar komt nog bij dat drie weken na het begin van een staking (en de daarop in Baden-Württemberg ge volgde uitsluitingen) voor de werk nemers het ogenblik zal aanbreken, waarop zij niet langer onder de bepa lingen van de .sociale verzekeringen vallen, zoals ziekenfonds, pensioen fonds en werkloosheidsverzekering. Onderhandelaar Steinkühler heeft ongetwijfeld met de daaruit voort vloeiende problemen rekening ge houden, toen hij aan het begin van deze week vrij snel instemde met de 5% loonsverhoging, nadat hij aan vankelijk gezegd had niet voor een ultimatum te zullen wijken. Dat hij met 3minder genoegen heeft genomen dan als eis op de onderhandelingstafel was gedepo neerd, zal 8teinkühler niet in de an dere delen van West-Duitsland in dank worden afgenomen. In het bij zonder is dat het geval in de deel staat Noordrijn-Westfalen, waar een maand geleden eveneens besloten werd tot het uitroepen van een sta king. Men gaf in dit belangrijke Westduitse industriegebied er echter de voorkeur aan, de kat uit de Ba- den-Württembergse boom te kijken en stelde tot dusver geen datum vast. waarop een staking zou moeten beginnen. In Noordrijn-Westfalen gaat de strijd tussen werkgevers en vakbeweging vooral om een forse loonsverhogiong en speelt de bescherming van de werknemers tegen de gevolgen van de rationalisatie in de bedrijven niet zo'n belangrijke rol als in Baden- Württemberg. Nu het ernaar uitziet dat de betrokken werknemers in deze deelstaat vandaag genoegen zullen nemen met een loonsverho ging van 5% als onderdeel van een totaal pakket, lijkt de onderhande- lingspostiie van de IO Metall in Noordrijn-Westfalen niet beter te zijn geworden. Van werkgeverszijde is al verklaard, dat het in Baden-Württemberg afge dwongen percentage niet kan gelden voor de metaalindustrie in geheel West-Duitsland. Alles duidt erop, dat er keiharde onderhandelingen gevoerd moeten worden, als de vak beweging 5% of meer loonsverhoging wil binnenhalen. De staking in Ba den-Württemberg, die gevolgd werd door uitsluitingsmaatregelen van werkgeverszijde, hebben geleerd dat de verwachtingen niet te hoog ge spannen moeten worden. Aanklachten Wat dit laatste betreft, kan er voor de vakbeweging alleen een betere onderhandelingspositie ontstaan, als werkgevers bij gerechtelijk bevel gedwongen zouden worden, de uitge sloten werknemers hun loon door te betalen. Er ls echter nog geen kijk wanneer een eerste uitspraak kan worden verwacht naar aanleiding van de talrijke aanklachten, die bij de rechter zijn ingediend door indivi duele werknemers. De mogelijkheid, dat de werkgevers achteraf in het gelijk gesteld zullen worden, wordt bovendien groot geacht. Zou dit laatste Inderdaad gebeuren, dan zou het wapen van zwaartepunt stakingen minder doeltreffend en ook minder aantrekkelijk worden. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat men in Noordrijn-Westfalen dan met een uitgebreider eisenpakket naar de onderhandelingstafel zal gaan om bij de geslonken kansen op een flinke loonsverhoging tot een belangrijke verbetering van bepaal de arbeidsvoorwaarden te komen. Wat de groeiende belangstelling van de kant van Europa voor samenwer king met c.q. overneming van Ameri kaanse bedrijven aangaat zei de heer Jiskoot: „Toen ik tien jaar geleden in de Verenigde Staten kwam werd mij van de kant van het bedrijfsleven meermalen de vraag gesteld: weet je geen Europees bedrijf dat wij zou den kunnen overnemen. Nu vraagt men mij van Amerikaanse zijde: weet je geen Europees bedrijf dat ons kan overnemen Interesse voor VS Ook Nederland, aldus de heer Jis koot, is thans veel actiever in de VS dan een aantal jaren geleden. Als redenen daarvoor noemde hij: 1 de Amerikaanse markt is aanzien lijk groter dan de eigen (EG) markt De EG is voor vele Europese bedrij ven een desillusie geworden: 2. het Amerikaanse politieke kli maat is ln onze ogen stabiel; 3. de dollar is goedkoop; 4. het maken van winst is ln de VS geen verboden zaak. Internationaal Pierson is bezig haar internationale karakter in steeds sterker mate te benadrukken. Momenteel is het be drijf al aanwezig op een 9-tal plaat sen ln het buitenland, o.m. in een aantal van de belangrijkste „offsho re" centra („belastingparadijzen") van de wereld, zoals CuraQao, Luxemburg en Bermuda. Verwacht mag worden, dat deze ont wikkeling verder zal gaan, al heeft Pierson momenteel nog geen bepaal de plannen in deze. Nieuwe kantoren werken nl. kostenverhogend en eni ge temporisering is hier dan ook op zijn plaats. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Vandaag her denkt de Bank van de Nederlandse Antillen haar 150-jarig bestaan. Deze centrale bank is daarmede ver reweg de oudste nog bestaande Na tionale circulatiebank op het weste lijk halfrond en op enkele uitzonde ringen na in de hele wereld. Overigens is niet de 7e april de wer kelijke datum van het Jubileum. Dat was de 6e februari |L want de bank werd op 6 februari 1828 opgericht. De naam luidde toen echter nog niet Bank van de Nederlandse Antillen, maar Gouvemements Bank. In 1907 werd deze omgezet ln de Curacao- sche Bank, die op haar beurt ln 1962 de naam Bank van de Nederlandse Antillen kreeg. Vertegenwoordigers van vrijwel de gehele Nederlandse bankwereld, on der „aanvoering" van dr J. Zijlstra. president van De Nederlandsche Bank, zijn vandaag op Curasao om luister bij te zetten aan de herden king van het 15Ó-Jarig bestaan. A. Jiskoot Het balanstotaal van Pierson groei de in 1977 met 17,5 procent tot 3.7 miljard. De winst steeg roet 12 pro cent tot 11,3 miljoen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Het CNV vindt het ontwerp tot wijziging van de wet economische mededinging niet ver genoeg gaan Het wetsontwerp, al dus het CNV. beperkt zich slechts tot één onderdeel van de mededin gingswetgeving terwijl voorstellen zouden moeten volgen op het gebied van machtsposities en openbaar heid van het kartelregister. Het ont werp houdt zich voornamelijk bezig met prijsafspraken en minimum prijzen maar volgens het CNV wordt daarbij onvoldoende recht gedaan aan de vele werkgelegenheids- en consumentenaspecten van het con currentiebeleid. Het wetsontwerp verandert zoals bekend het stelsel van onder meer de verticale prijs binding. Is dit nu toegestaan, be houdens misbruik, ln het vervolg zou het moeten worden verboden met mogelijkheid van ontheffing. Op zichzelf vindt het CNV dat trou wens een goede zaak. Na de middenstandsorganisaties (TCNOV en NCOV» heeft ook het Ver bond van de Nederlandse groothan del zich uitgesproken tegen het wet sontwerp. Het verbond heeft be zwaar tegen het algemene verbod waarop per geval ontheffing kan worden verleend door het ministerie van economische zaken. De gros siers verlangen van de overheid dui delijke regels waarin staat wat wel en niet mag. In de voorgestelde pro cedure duurt het verkrijgen van een vergunning veel te lang. ELSEVIER gaat voorstellen het dividend over 1977 vast te stellen op 5,50 contant per aandeel van 20 nominaal (v.j. 4,20), met daarnaast een uitkering van 5 procent (v.j. 2.5 procent) ln belastingvrije agio-aan- delen. De omzet van het concern is vorig jaar toegenomen met 18 pro cent tot 593 miljoen. De nettowinst bedraagt 22,7 miljoen (v.j. 19,1 mil joen)

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 25