Kok verwijt kabinet onvergeeflijke fout Nota Molukken biedt geen opening voor dialoog 'Delicten van RAF-leden niet politiek' Personalia Werkloze jongeren mogen bejaarden toch helpen Bouwvakkers verdwijnen uit hun vak omdat praktijk slecht bevalt Van Agt praat met Schmidt over Urenco Mr. A. Mulder lid Raad van State VAD dreigt uitgekleed te worden Ondernemingsraad AmroPrivérekening ing<aJ Nieuwe top CNV Werkgever zag vermoorde vrouw 't laatst Conclusie over hoorzitting: DESSO brengt meer kleur in Wolmerk tapijt. H.H de Klerk geeft er een extra vrolijk tintje aan. HH DE KLERK Boek van de maand: spelen met puzzels Advocaat-generaal concludeert tot uitlevering DINSDAG A APRIL 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Werkloze jongeren mogen zieke of bejaarde mensen voortaan helpen door bijvoorbeeld de vuilnisbak naar beneden en weer naar boven te brengen. Met het ver richten van dit soort karweitjes lo pen zij niet het gevaar hun uitkering te verliezen. Dit heeft het gemeentebestuur van Den Haag laten weten aan de bewo ners van het Valkenbos-kwartier. Deze bewoners vroegen onlangs tij- Geen bezwaar tegen vuilnisbak sjouwen dens een bezoek van Haagse raadsle den aan deze stadswijk of de ge meente aan werkloze jongeren een straat kon toewijzen om dergelijke werkjes op te knappen. Aanvankelijk lieten b. en w. weten dat zij dergelijke activiteiten niet konden bevorderen. Werklozen, die „produktieve, dus met geld waar deerbare arbeid", verrichten zouden kunnen worden gestraft met verlies of vermindering van hun uitkering. Nu de landelijke richtlijnen met be trekking tot het verrichten van pro deo-arbeid zijn versoepeld hebben b. en w. in aller ijl laten weten dat het de buurt vrij staat zelf zieken- en bejaardenhulp te organiseren. In de nieuwe richtlijnen van het ministerie van sociale zaken wordt het aan werklozen toegestaan pro deo-arbeid te verrichten, mits bedrijfsverenigin gen in het geval van WW'ers of de gemeente in het geval van WWV'ers en bijstandtrekkers toestemming hebben verleend. DEN HAAG (ANP) Mr. A. Mulder, secretaris-generaal van het ministe rie van justitie is per 1 juni benoemd tot lid van de Raad van State. Mr Mulder is sinds 1965 secretaris-gene raal. Mr. Albert Mulder (61) studeerde rechten in Groningen. In 1949 pro moveerde hij op het proefschrift „De handhaving der sociaal-economi sche wetgeving". Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM FNV-voorzitter Wim Kok verwijt het kabinet een onvergeeflijke fout te hebben gemaakt bij het ter beschikking stellen van de 950 miljoen gulden aan de werkgevers in de zware metaal. „Het kabinet had een unieke kans om met dit bedrag in de hand de werkgevers te bewegen met de bon den afspraken te maken over het behoud van arbeidsplaatsen, aldus Kok na afloop van het federatiebe- raad van de FNV in Amsterdam. Volgens Kok had het kabinet de kans moeten grijpen om de gesprek ken tussen werkgevers en werkne- Vervolg van pagina 1 Het voorzitterschap van deze vergade ring een andere gevoelig punt in het oude CDA-PvdA-compromis wordt door de huidige ministers dan ook niet meer zo gewichtig ge vonden. Als nieuwe bepaling willen zij nu dat ondernemingsraad en directie in onderling overleg moeten uitmaken wie de overlegvergadering zal voor zitten, tenzij ze het niet eens kunnen» worden. In dat geval zit de directie voor. De directie kan dus kiezen: als zij het voorzitterschap wenst, moet zij ervoor zorgen dat men het oneens blijft voor het geval de onderne mingsraad het voorzitterschap naar werknemerszijde wil laten gaan. Door meer accent te leggen op de rol van de ondernemingsraad en min der op die van de overlegvergade ring, achten de drie ministers ook het beroepsrecht van de onderne mingsraad tegen beslissingen van de directie bij de rechter, van min der belang. Met name wordt beroep tegen een directeursbenoeming nu afgewezen. Het wetsontwerp van het kabinet- Den Uyl bepaalde dat een direc teurs-benoeming zelfs twee weken moet worden opgeschort, als de on dernemingsraad ertegen in beroep wil gaan. In het Kamerdebat, vorig jaar maart, ontstond veel discussie, over een wijzigingsvoorstel van Roolvink (CDA), die die opschorting van twee weken wilde laten verval len. PvdA en vakbeweging kwamen daartegen in het geweer. D'66 wilde zelfs op voorhand de ondernemings raad een vetorecht geven over direc teursbenoemingen. Weinig aan dacht kreeg toen het wijzigingsvoor stel van de oppositionele WD om niet alleen de opschorting te laten vervallen, maar zelfs het gehele be roepsrecht tegen directeursbenoe mingen. Dit WD-voorstel, ondertekend door onder meer Rietkerk (thans WD- fractieleider) van Van Aardenne (thans minister), wordt nu door het kabinet-Van Agt overgenomen. Mi nister Van Aardenne wordt trou wens nu toegevoegd aan de minis ters die het wetsvoorstel officieel indienen bij het parlement. Een ander WD-wijzigingsvoorstel, dat de drie ministers overnemen, betreft het instellen van commissies voor afdelingen van het bedrijf. Vol gens het oude wetsontwerp kan de ondernemingsraad bevoegdheden naar zulke commissies overhevelen, zodat deze commissies onder meer met gericht overleg kunnen voeren met het afdelingshoofd. De VVD wil de deze regeling beperken tot be drijfsonderdelen die „verspreid" lig gen, bijvoorbeeld vestigingen in een andere stad. mers weer op gang te brengen nu het CAO-overleg, inclusief het overleg over arbeidsplaatsenovereenkom sten (APO's), in alle bedrijfstakken stil ligt of stagneert. Breukpunt in dat overleg is telkens de eis van de bonden om met de werkgevers af spraken te kunnen maken over de werkgelegenheid in de afzonderlijke ondernemingen of in de bedrijfs takken. Hij wees erop dat het kabinet „zijn fout kan herstellen" door vandaag in het gesprek tussen de bonden en de werkgevers in de scheepsbouw en de zware apparatenbouw voorwaarden te stellen aan de verlening van over heidssteun. Garanties Er zullen bij steunverlening door de overheid garanties moeten worden gegeven over het behoud van zoveel mogelijk arbeidsplaatsen, zei Kok, die er met veel nadruk op wees dat de industriebonden in het CAO-over leg steeds een zeer redelijke houding hebben aangenomen. „Geen FNV- bond heeft in het overleg gezegd dat er onder geen enkele omstandigheid arbeidsplaatsen verloren zouden mogen gaan. Er is niet onderhandeld met het mes op tafel en nergens blijkt uit dat de industriebonden geen oog zouden hebben voor de moeilijke economische situatie in het bedrijfsleven," aldus Kok. Hij verweet de ondernemers, dat zij op de voorstellen van de vakbewe ging om het werk eerlijker te verde len steeds èen massaal „nee" hebben laten horen. Daar staat tegenover dat zij inmiddels wel een miljard gulden belastingverlaging hebben kunnen incasseren, waarvan vooral de sterke bedrijven profiteren, dat er nu 950 miljoen gulden is uitgetrok ken voor de scheepsbouw en de zwa re apparatenbouw en dat er op basis van de wet op de investeringsreke ning (WIR) nog eens een miljard gul den naar het bedrijfsleven zal vloei en. In al deze gevallen vindt de vak beweging dat de overheid te weinig voorwaarden stelt aan deze steuno peraties. Verdeling werk „De FNV heeft er geen goed woord voor over dat er op grond van redelij ke argumenten niet met de vakbewe ging kan worden gepraat over een eerlijker verdeling van het werk," zei Kok, die ook opmerkte dat de indu striebonden NVV en NKV op de volle steun kunnen rekenen van de FNV in het geval conflicten zullen ont staan. Overigens hebben Rijn-Schelde- Verolme en Vmf'Stork zich inmid dels bereid verklaard om tegemoet te komen aan de voorwaarden, die de industriebonden stellen aan de gesprekken over de reorganisatie in de scheepsbouw en de zware appa ratenbouw. De eisen van de indu striebonden houden onder meer in dat er in deze sectoren geen gedwon gen ontslagen mogen vallen en dat er zoveel mogelijk arbeidsplaatsen behouden zullen blijven. Van der Giessen-Noord toonde zich vorige week al bereid om met de bonden te onderhandelen. Overmorgen wor den gesprekken met IHC-Holland gevoerd. Kok constateerde verder „met te leurstelling" dat het kabinet er niet in is geslaagd om vóór 1 april te laten weten wat er met het wetsont werp vermogensaanwasdeling ADVERTENTIE Gehoord bij de Amro Bank. (8) Nu blijk ik een oom in A merika gehad ie hebben. En die heeft me een erfenisje nagelaten. Kan ik dat op m'n Amro Pnvêrekcmnglaten overmaken Kan ik als Amro Privérckening- houder nu ook met m 'n Eurocheques in een restaurant betalen? Ja hoor Overal in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in Zeker, meneer. Ontvangsten uit Frankrijk en Duitsland het buitenland regelen wij ook bij dc Amro Bank staan ze altijd voor u klaar (VAD) zal gebeuren. Hij sprak de vrees uit dat het recht van de werk nemers op een deel van de over winst, die bedrijven maken, verder zal worden uitgekleed. Uit incidentele opmerkingen van de ministers Albeda (sociale zaken) en Van Aardenne (economische zaken) heeft de FNV de voorlopige conclu sie getrokken dat het kabinet van plan is van de VAD weinig heel te laten. Met name het voornemen om een deel van de VAD-afdracht af trekbaar te maken van de vennoot schapsbelasting ontmoette bij hem heftige kritiek. „Dit betekent", zei hij, „dat de belastingbetaler de helft van de VAD zal gaan betalen." UTRECHT De algemene vergade ring van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft drie nieuwe be stuurders benoemd. Het zijn drs. G. H. Terpstra, die de portefeuille ar beidsvoorwaardenbeleid zal behe ren, mr. D. van de Kamp voor de portefeuille medezeggenschap en A. J. Molendijk, die zich zal bezighou den met sociale zekerheid. Terpstra en Van de Kamp waren als econo misch en juridisch medewerker in dienst van het CNV, de heer Molen dijk was secretaris van de Industrie bond CNV. De bestuursverkiezing was noodza kelijk geworden door het vertrek van L. de Graaf, die staatssecretaris werd en het feit, dat J. Lanser per 12. juni het voorzitterschap van het CNV neerlegt. In zijn plaats be noemde de algemene vergadering al eerder H. van der Meulen. Met ingang van 1 mei 1978 is benoemd tot burgemeester van Dalen mr. J. I. M. Hoffscholte te Hattem. Hij is 35 jaar en is beleids medewerker op het kabinet van de commissaris van de koningin in de provincie Overijssel. Mr. Hoffschol te is rooms-katholiek en lid van de WD. UTRECHT Het onderzoek naar de dood van de 33-jarige Judith Kroonbergs uit Utrecht, heeft uitge wezen dat haar werkgever de vrouw het laatst in leven heeft gezien. Zoals wij gisteren hebben gemeld, werd Judith, die in de antiek-bran che werkte, verleden week vrijdag door haar vader dood in haar wo ning (aan de Ibisdreef) gevonden. Ze bleek te zijn gewurgd. Onderzoek wees uit dat het misdrijf diezelfde dag werd gepleegd. Haar werkgever, die zich als getuige bij de politie meldde, zei dat hij Judith vrijdagmiddag om een uur nog had gezien. De man heeft toen een stapel antiektijdschriften bij haar afgeleverd die ze later op de dag op een antiekbeurs in Zuidlaren zou verkopen. De werkgever heeft in het trappenhuis van de flat van me vrouw Kroonbergs aan een man die een hondje bij zich had, naar het nummer van de flat gevraagd. Hoofdinspecteur Doeven, die het onderzoek leidt, zou graag in con tact komen met deze onbekende man. Gegevens over de hond zijn niet bekend. Mevrouw Kroonbergs woonde al leen. Ze leeft al acht jaar gescheiden van haar man. Kort voor haar dood heeft ze vrijdag nog een bezoek aan haar ouders gebracht, die eveneens in Utrecht wonen. Ze zei tofen tegen haar vader dat ze om een uur 's middags een afspfaak had. Dat moet de afspraak met haar werkge ver zijn geweest. Van onze parlementsredactie DEN HAAG „Deze hoorzitting is mislukt. U krijgt wat commentaar hier en daar, maar u spreekt niet met de Zuidmo- lukse gemeenschap. Alle belangrijke organisaties hebben het laten afweten." Dit zei mr H. Droesen namens een werkgroep van Pax Christi en de Vrije Zuidmolukse Jongeren tijdens de giste ren in de Tweede Kamer gehouden hoorzitting over de Moluk- kennota van de regering. Volgens de werkgroep biedt de nota geen opening voor een echte dialoog. Mr Droesen: „De verhouding tussen de Zuidmolukse en Nederlandse sa menleving is sinds een aantal jaren ernstig verstoord. Die relatie moet eerst weer opgebouwd worden alvo rens echt met de Molukse gemeen schap in contact te kunnen komen." Mevrouw Pessireron van de werk groep: „De zuidmolukkers zullen het isolement verkiezen. Het heeft geen zin om te praten. Nederlanders zijn en blijven kolonialen. Alles wordt voor ons vastgesteld en als dat gedaan is, mogen wij ons zegje doen." Kritiek De Badan Peratuan. de Zuidmoluk se eenheidsbeweging, en de Vrije Zuidmolukse Jongeren namen niet aan de hoorzitting deeL De commis sie kreeg wel van vertegenwoordi gers van enkele Zuidmolukse ge meenschappen en van instellingen die zich vanuit welzijn, wetenschap, politiek en kerk met de Zuidmoluk se samenleving bezighouden een stroom van kritiek te verwerken. De kapingen en gijzelingen van de laatste jaren stonden niet op de voorgrond, maar kwamen wel ter sprake. Namens de wijkraad van de Zuid molukse woonwijk in Assen, een stad die bij de meeste gijzelingen centraal stond, zei secretaris Tuhu- mury, dat de diepste oorzaak van de gewelddadige acties gezocht moet worden in de weerzin tegen het poli tieke spel dat de regeringen van Indonesië en Nederland spelen. Volgens Tuhumury is er jarenlang ROTTERDAM B-nr*n„oqp>,'.n VUSSINCEN: Scwslrajt OE LI In 1942 werd mr. Mulder waarne mend ambtenaar bij het openbaar ministerie in Arnhem en enkele maanden later ambtenaar voor de tuchtrechtspraak voedselvoorzie ning in het arrondissement Leeuwar den. Dat bleef hij tot 1947, toen hij naar het ministerie van justitie in Den Haag ging. Daar bekleedde mr. Mulder verschillende functies, vanaf 1955 die van raadsadviseur in alge mene dienst bij de afdeling wetge ving. In 1961 volgde zijn benoeming tot gewoon hoogleraar in het straf- en strafprocesrecht aan de Rijksuniver siteit van Leiden. Vier jaar later werd hij secretaris-generaal od het departement van justitie. Mr. Mulder is voormalig lid van de PvdA. In 1970 koos hij voor DS'70. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Vanaf donderdag a.s. is het nieuwe Boek van de Maand te koop. Het onderwerp is een van de origineelste die tot dusver in de reeks boeken van de maand behan deld zijn: onder de titel Spelen met puzzels komen in het boek talloze raadsels en spelletjes aan de orde zoals tangram, meetkundige legpuz zels, lucifers, domino, constructie puzzels, en magigsche vierkanten, touwpuzzels, doolhoven en getallen- raadsels. Het boek is samengesteld onder leiding van Pieter van Delft en Jack Botermans en bevat op 200 pagina's meer dan duizend illustra ties. Het verschijnt in een oplaag van 93.000 exemplaren en kost tot 6 mei 21.50 Van onze soc.-economische redactie UTRECHT Slechte arbeidsomstandigheden zijn voor bouw vakkers de belangrijkste aanleiding om deze bedrijfstak de rug toe te keren en op een andere manier de kost te gaan verdienen. niets gebeurd. „Onze ouders werden van het kastje naar de muur ge stuurd en niet serieus genomen in hun streven naar een zelfstandige republiek. De derde generatie zag hoe hun ouders behandeld werden. Zij hebben hen lief en willen hen niet hier zien sterven. Het is geen spelletje. Wij willen als vrije mensen in een vrije republiek wonen." Van meer kanten werd de afwijzen de houding van de regering tegen over de politieke aspiraties van de Zuidmolukkers gehekeld. Neder land zou op zijn minst de kwestie internationaal aanhangig kunnen maken, hetzij bij de Verenigde Na ties, hetzij bij het internationale hof van justitie. Volgens Tuhumury is de houding van Nederland twee slachtig „zolang het wel organisa ties als de PLO en de Baskische afscheidingsbeweging in Spanje de hand boven het hoofd houdt". Veel kritiek was er ook op massale wapenzoekacties in het recente ver leden. Hierbij werden hele gemeen schappen doelwit van huiszoekin gen. Dat is strijdig met de principes van de rechtsstaat en haalt het Zuidmolukse volk naar beneden, zo werd gezegd. Dit blijkt uit een enquete, die de Federatie bouw en houtbonden FNV heeft gehouden onder 1500 ex-vak- bondsleden die inmiddels de bouw en houtsector hebben verlaten en een andere baan hebben genomen. Ongeveer een derde van de ex-werk nemers beoordeelde de arbeidsom standigheden als goed, maar bijna evenveel geënqueteerden vonden de arbeidsomstandigheden slecht tot zeer slecht. Als minpunten werden genoemd: het „jagen" in de bouw, slechte organisatie van voorzienin gen op het werk, onzekere werkgele genheid, laag loon, onveilige werksi tuatie, slechte werksfeer, zwaar werk en kou in de winter. Uit de enquete blijkt verder dat juist de jongste vaklieden (21 tot 35 jaar), naar wie de vraag het grootst is, de bouw verlaten. De behoefte aan meer „vastigheid" droeg er toe bij dat tussen de 24 en 30 procent van de ex-werknemers in de bouw- en hout sector overstapte naar een baan bij de (semi)overheid. De federatie bouw- en houtbonden heeft de in druk dat momenteel meer werkne mers de bouw- en houtbedrijfstak verlaten dan toetreden. „Kortom een totaalbeeld dat er niet om liegt en niemand die in de bouw- en hout nijverheid een warm hart toedraagt onberoerd kan laten," aldus de fede ratie. De federatie hoopt dat de werkge vers er mede in hun eigenbelang aan mee willen werken de arbeidsom standigheden en daarmee het aan zien van de bouw te verbeteren. „Eerlijke, juiste voorlichting over het bouw en houtvak is nodig, zodat jonge mensen, die voor deze bedrijfs tak hebben gekozen, niet voortijdig weer naar een andere bedrijfstak over hoeven te stappen," aldus de federatie. De voorzitter van bouw- en houtbon den FNV, A. Buys heeft er gisteren voor gepleit steunverlening aan het bedrijfsleven aan strikte voorwaar den te binden. Steunverlening moet volgens hem de werkgelegenheid als eerste doelstelling hebben. Tijdens de federatieraadsvergade ring van zijn bond vroeg Buys zich af of het kabinet niet te veel het vrije ondernemerschap in plaats van de werkgelegenheid als doelstelling hanteert. Een eenzijdige aandacht in de steun verlening voor de grote en zeer grote ondernemingen noemde hij uit een oogpunt van werkgelegenheid niet wenselijk. Hij wees erop dat nog altijd zo'n vijftig procent van de werkgelegenheid zich bevindt in be drijven met minder dan honderd man personeel. Hij voegde er aan toe dat de kleinere bedrijven ook grote sociale voordelen bieden door de ge ringe afstand tussen leiding en pro- duktiepersoneel en de betere moge lijkheden voor medezeggenschap van alle betrokkenen. „Als ik haar platen draai, vindt u het altijd vreselijk." Van onze parlementsredactie DEN HAAG Premier Van Agt voert eind deze week tij dens de Europese top in Ko penhagen een gesprek met de Westduitse bondskanselier Schmidt over de grote proble men rondom de leverantie van verrijkt uranium aan Brazilië. In politiek Den Haag wordt dit ge sprek gezien als de laatste strohalm waaraan het kabinet zich vast klampt in de pogingen om de Uren- co-partners Engeland en West-Duits- land achter de veiligheidseisen te krijgen, die het Nederlandse parle ment aan de levering door Urenco van verrijkt uranium (kernbrand stof) aan Brazilië wil koppelen. Op alle niveaus bleken de Urenco- partners Engeland, maar vooral West-Duitsland. onwillig om op nieuw aan nadere Nederlandse eisen tegemoet te komen. Zelfs een twee weken geleden door premier Van Agt gelanceerde gedachte om geheel vol gens het Urenco-reglement de drie ministers van economische zaken van de landen bijeen te roepen om de gerezen problematiek te bespre ken, werd door de partners zeer koel tjes ontvangen. Dat is ook de reden dat Nederland nog steeds niet de twee andere regeringen heeft uitge nodigd. Minister Van der Klaauw zei gisteren in een besloten vergadering van de Tweede Kamercommissie voor bui tenlandse zaken, dat het van het gesprek van Van Agt met Schmidt en daarna mogelijk ook met de En gelse premier Callaghan zal afhan gen of er nog wel een uitnodiging verstuurd zal worden voor de top bijeenkomst van de drie ministers van economische zaken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De rechtbanken in Maastricht en Den Haag hebben het terecht toelaatbaar geacht dat de in Nederland gedetineerde RAF-leden Knut Folkerts, Christoph Wackemagel en Gerd Schneider aan West-Duitsland worden uitgele verd. De drie Westduitsers kunnen er zich niet op beroepen dat de delicten op grond waarvan hun uitlevering worden gevraagd, een politiek karakter hebben. Dit concludeerde gisteren de advocaat-generaal bij de Hoge Raad, mr F. C. Kist, in het cassatieberoep dat de drie RAF-leden hadden Inge steld tegen de uitspraken van de Maastrichtse en Haagse rechtbank. Geen van de ver weren („cassatiemiddelen") die de verdediging bij het hoogste Nederlandse rechts college op tafel heeft gelegd, kon in zijn ogen genade vin den. De Hoge Raad zal op 22 mei uitspraak doen. Centraal in het cassatiebe roep staat de vraag of de mis drijven waarvan de RAF-le den in West-Duitsland wor den verdacht, als politieke delicten beschouwd kunnen worden. In dat geval is uitle vering, op grond van het Eu ropees uitleveringsverdrag niet toegestaan. De lagere rechters hebben de vraag ontkennend beantwoord, waarbij onder meer is over wogen, naar de woorden van de Haagse rechtbank, „dat van een nauw en duidelijk verband tussen delicten en het beoogde politieke eind doel niet is gebleken." Begrip Over de vraag wat als een politiek delict bestempeld moet worden, bestaat „inter nationaal veel verschil van mening", zoals mr Kist giste ren memoreerde. In het voet spoor van de rechtbanken koos de advocaat-generaal bij de Hoge Raad voor de Nederlandse, min of meer be perkte, interpretatie van het begrip. I^et is, zei hij, „nood zakelijk om dat vage begrip nader te omgrenzen en zuiver te houden." Als argument voerde mr Kist onder meer aan dat het poli tieke karakter van het delict „controleerbaar" dient te zijn. Wie een „gewoon" mis drijf pleegt, zou naar zijn me ning anders al te gemakke lijk kunnen beweren op grond van politieke motieven te handelen. „Dit zou de deur openzetten voor het slagen van ongegronde beroepen van gewone misdadigers op politieke motieven." Daarnaast moet er volgens de advocaat-generaal sprake zijn van een direct verband tussen het delict en hei poli tieke doel. Naar de mening van mr Kist kan niet worden gesteld „dat het doel alle middelen heiligt". Ook de Hoge Raad. zei hij, heeft in vroegere arresten al doen blijken „niet spoedig aan te nemen dat een politiek mo tief een delict tot politiek de lict maakt Feiten Hoewel naar zijn oordeel de lagere rechters een juiste uit spraak hebben gedaan, sig naleerde mr Kist wel een on gerechtigheid in de manier waarop de Haagse rechtbank de uitlevering van Wackema gel en Schneider toelaatbaar heeft geacht. De rechtbank heeft verzuimd een opsom ming te geven van de feiten waarvoor de uitlevering kan worden toegestaan, zoals de uitleveringswet voorschrijft. De advocaat-generaal con cludeerde op grond daarvan tot vernietiging van de Haag se uitspraak, met dien ver stande dat de strekking van de uitspraak gehandhaafd blijft en het verzuim van de Haagse rechtbank door de Hoge Raad wordt gecorri geerd. Principieel hebben de Haagse rechters,' evenals de Maastrichtse, die over de uit levering van Folkerts oor deelden. naar de mening van mr Kist op goede gronden geen beletsel voor de uitleve ring aanwezig geacht

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3