DUBBEL VERLIES VOOR SPARTA Haarlemse winst nog niet genoeg Coutinho krijgt gelijk Wageningen laat publiek verliezen SPORT Doelman Pim Doesburg krijgt geel in Enschede Amsterdam profiteert van onmacht Vitesse: 0-4 Degradatie dreigt ondanks 25 punten Ondanks zege op Dordrecht Volendam in slotfase gelijk Toch nog punt voor FC VVV Fysieke kracht breekt Brazilië in Parijs op Jeugdcom petitie 'MAANDAG 3 APRIL 1978 Trouw/Kwartet 8 door Johan Woldendorp ENSCHEDE Het contrast was even verbijsterend als het tempera tuurverschil tussen een eskimodorp in Alaska en een nederzetting in de Afrikaanse rimboe., Met een bosje bloemen in de hand verliet Pim Doesburg in het stadion Diekman de kleedkamer. De Sparta-doelman had de ruikers in ontvangst geno men, omdat zijn club zaterdag voor de negentigste keer verjaarde, maar na de wedstrijd wilde hij er wel een grafkrans van maken. De Rotter damse runner-up zette in de confron tatie met FC Twente niet alleen een punt achter een (uitstekende) com petitie, ook de illusies op een succes volle voortzetting van de race om de KNVB-beker kregen een geduchte knauw. In plaats van het schudden van handen, moest trainer Cor Brom het condoleantieregister open vouwen. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg kan Sparta indien er slechts 2 ploegen mogen deelnemen het UEFA Cuptoernooi wel vergeten. De achterstand op de beide nummers drie, Ajax en AZ'67, bedraagt na het 1-0 verlies tegen FC Twente zeven niet meer goed te maken punten. De kasteelridders kunnen een opmerke lijk seizoen dus alleen maar bekro nen, wanneer ze de Nederlandse voetbalbeker in hun prijzenkast zet ten. De return in de halve eindstrijd oogst redelijk perspectiefvol de eerste wedstrijd leverde immers een 2-1 overwinning voor Sparta op maar het is zeer waarschijnlijk, dat de geroutineerde Doesburg dan aan de kant moest blijven. Thomas be strafte de Rotterdamse poortwach ter vlak voor tijd terecht met een gele kaart en aangezien de leden van de tuchtcommissie elkaar pas don derdag, dus na de inhaalwedstrijd Sparta-FC Amsterdam, ontmoeten, komt Ajax-Sparta (geprogrammeerd voor 11 april) ernstig in gevaar. De onervaren Wim Berends moet in dat geval de produktiefste ploeg uit de eredivisie op afstand houden. Kort om, het is best mogelijk, dat Sparta in de 28e en 42e minuut van de tweede helft al zijn glazen ingooide. De reconstructie van die twee, voor de Rotterdammers fatale minuten ziet er als volgt uit: in de 73e speelmi nuut loopt Sparta een 1-0 achter stand op. Kick van der Vall stuurt de bal uit een hoekschop van Arnold Mühren naar Piet Wildschut, die de leren stuiter via het lichaam van Luuk Balkenstein in het doel ziet hobbelen. Drie minuten voor het ein de lijkt de thuisclub zijn voorsprong te vergroten. Profiterend van een overweldigend Sparta-offensief knijpt Wildschut er tussen uit en lanceert Hallvar Thoresen. Does burg kan de Noor op slechts één manier stuiten: onreglementair. Thoresen wordt op brute wijze zijn scoringskans ontnomen, zodat Tho mas terecht de gele kaart uit het borstzakje haalt. Doesburg is het daar uiteraard niet mee eens en duwt de Amsterdamse rechtspspre- ker een paar keer weg. De spelregis- seur „accepteert" dat, maar had de gele kaart met alle recht van spreken door een tweede gele (en dus rode) mogen laten volgen. Doesburg veel later: „Die had hij ook wel mogen geven. Of je nou een gele of een rode kaart krijgt, geschorst word je toch." Het viel te verwachten dat de beslis sing van Thomas in het Spartaanse kamp als één van de grootste mis kleunen sinds de invoering van het betaalde voetbal werd uitgelegd. Voetballers en hun trainers zullen de passie voor hun sport nooit ver liezen door het veelvuldig uiten van zelfkritiek. Brom maakte het wel heel bont door op te merken: „Wan neer Thomas een gele kaart voor zo'n overtreding geeft, had 'ie nog wel twintig kunnen uitdelen (prak tisch zou dat onmogelijk zijn ge weest, omdat er in de hele wedstrijd niet zoveel overtredingen werden gemaakt, maar dat tercijde red.). Wat moet een keeper dan doen? Sterker, een doelman kan maar am per iets uitvoeren, wat niet door de beugel kan. Nee, ik heb de indruk, dat Thomas (vervanger van Jan Kei zer; de KNVB liet FC Twente tele grafisch weten, dat de Volendam- mer niet kon komen red.( zich muest revancheren, omdat Harry Lubse ondanks een rode kaart in de wedstrijd PSV-FC Den Haag niet werd geschorst." En Pim Doesburg: „Thoresen kreeg de bal in een moeilijke positie. Hij kon er eigenlijk nauwelijks bij. Het zelfde gold voor mij. Dus maakte ik me breed. Ik heb niet echt geschopt, ik heb zelfs geen trappende bewe ging gemaakt. Het was hooguit een obstructiegevalletje. Ik zeg dit niet om mezelf te verdedigen. Wanneer ik iets verkeerds doe, wil ik er best voor uit komen. In het verleden heb ik een keer een forse overtreding tegen Ruud Krol gemaakt. Toen had ik een rode kaart verdiend." Het was jammer, dat Brom aankon digde niet naar Studio Sport te zul len kijken, omdat de toekomstige keuzeheer van Ajax er van over tuigd was, dat Doesburg Thomas met geen vinger had beroerd. Het tegendeel was overduidelijk waar. Thomas speelde zelfs even met de gedachte om de Sparta-doelman vroegtijdig naar de kleedcabine te sturen. „Ik weet hoe Doesburg is", verweerde de Amsterdammer zich. „Hij is na zo'n situatie een beetje emotioneel. Daarom heb ik hem voor dat duwtje geen tweede gele kaart gegeven." Met die paar minuten is in feite de hele ontmoeting beschrevea Met name de eerste periode was even boeiend als de aanblik van een maagdelijk vel papier. Na de hervat ting „vergat" Sparta de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen Valke kopte een keer tegen de paal, Van Zoest raakte halverwege de tweede helft de lat en op het middenveld leed Oranje-kandidaat Arnold Müh ren voor de tweede keer in vijf dagen een persoonlijke nederlaag; woens dag tegen Arie Haan, gisteren tegen Michel Valke en creëerde zo de kiem van de problemen, die in de slotfase ontstonden. Twente ont vlamde pas, nadat Piet Wildschut in de 68e minuut naar voren was ge stuurd. Trainer Spits Kohn:„Ik heb nog nooit zo lang in de rust gepraat als gisteren. Iedereen dacht voor de pauze: hij doet het wel." En dat, terwijl een Twentse nederlaag (met wedstrijden tegen PSV, Ajax, AZ'67 en Haarlem voor de boeg voor de Kohn-equipe even rampzalig zou zijn geweest als het verlies voor Sparta nu. FC TWENTE-SPARTA !-• (0-0) 73 Wildschut 1 0. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers 8300 FC TWENTE: Van Oerven; Van Ierssel. Over weg. Dorst, Wildschut, Thijssen, Van der Vall, Mühren; Bos (Brugglnk). Oritter, Thoresen SPARTA: Doesburg; Jansen, Balkestein, Ma- rijt. Meutstege; De Ooey. Valke. Henson (Ver beek); Van Zoest, Clarke. Van Staveren. ARNHEM Een over alle linies ontstellend zwak Vitesse kreeg van een koelbloedig en professioneel voetballend FC Amsterdam de reke ning gepresenteerd voor een niet of nauwelijks te verklaren onmacht Met uitzondering van het eerste kwartier, toen er sprake was van gelijkwaardigheid, liepen de Arn hemmers zich bij herhaling stuk op de goed gesloten defensie van FC Amsterdam, die weinig moeite had met de onsamenhangende acties van de tegenstander. Het soms ui terst zwakke verweer, dat Vitesse ook in defensief opzicht bood, lever de FC Amsterdam al in de eerste helft een paar goede scoringskansen op na een serie razandsnelle coun ters, maar Wetzel en Van der Merkt wisten er geen raad mee. VITESSE-FC AMSTERDAM 0-4 (04) 51 Wettel 0-1, 53 Wetzel 0-2. 57 Stout 0-3, 72 Wctzel 0-4. Scheidsrechter Derks Toeschouwers 7.000 VITESSC: Nijhuia; Zaayer, Mulderl), Heezen, Mellaard; Das, Bosveld, Veenstra, Oerdscn Bursac. Meljers (BUJenberg) FC AMSTERDAM. Van der Meeren; Swart, Koopman. Swerlsen, De Jong; Van der Merkt (Van Veenendaal), Otto Kamphues' Wettel Stout, Wlggemansen door Matty Verkamman HAARLEM Het is waarlijk geen pretje meer om FC Den Haag naar het einde van de voetbalcompetitie 1977-'78 te zien verlangen. Futloos en ongeïnteresseerd spelen de werknemers van de toch zo rijkelijk gesubsidieerde club hun wedstrijden, alleen omdat het competitieschema hen daar toe verplicht. Zo is het al weken en zo was het ook gisteren in de uitwedstrijd bij Haarlem, dat met 2-0 won. Het team van trainer Hughes had nog alle moeite om tot die cijfers te komen. En dat zegt dan weer veel over het niveau van Haarlem, ofschooen Hughes de factor „nervositeit" voor het kwakkelvoetbal aanwees. De ergerlijke houding van FC Den Haag betekent niet meer en niet minder dan een ongewenste be ïnvloeding van het competitiever loop. Sinds 29 januari (5-2 overwin ning op Volendam) heeft de fusie club geen wedstrijd meer gewonnen. Daarbij zijn er op „onheuse" wijze punten weggegeven aan degradatie kandidaten als FC Amsterdam, FC WV en, gisteren dus, aan Haarlem. Het Haagse publiek neemt de luilak- kerij van de vedetten niet meer. Het is veelbetekenend dat de laatste thuiswedstrijden tegen FC VW en FC Twente door respectievelijk 2500 en 3000 toeschouwers werden bijge woond. In Haarlem wilde slechts een enke ling vechten voor wat hij waard was. Martin Jol, Joop Koorevaar en de Noorse doorbijter Roger Albertsen. De laatste mocht worden geprezen om zijn zelfbeheersing toen hij in de tweede helft na een niet geheel zui vere pass op Henk van Leeuwen door de kersverse international werd uit gescholden. Van Leeuwen zelf was hooguit geïnteresseerd in persoonlij ke succesjes in de vorm van doelpun ten. Maar erger nóg was het gedrag van rechtsbuiten Oeki Hoekema, die geen stap te veel zetten en zeker niet in verdedigende richting. Jol, wellicht geprikkeld door zijn overstap naar Bayem München, zei er dit van: „Er zit geen hart meer in, daarom begrijp ik niet dat karakter jongens als Simon van Vliet en Aad Kila op de bank moesten zitten." Malatinsky had dit tweetal op grond van blessures gepasseerd, maar naar eigen zeggen waren zij wel in staat om te spelen; in de tweede helft fungeerden zij trouwens als inval lers. Haarlem jammerde intussen niet al te lang om de treurige vertoning. Nog voor de eerste minuut was ver streken profiteerde Martin Haar van onbenullig balverlies van Hoekema en een voorzet van Böckling: 1-0. Die voorsprong gaf de ploeg geen rust, integendeel. Zeven minuten voor tijd pas, zorgde Beer Wentink na een fout van Rob Ouwehand met een uitgekiende goal voor 2-0. Hughes: „We hebben niet goed ge speeld, maar in dit stadium gaat het mij alleen om de punten. In principe speel ik ook liever een wedstrijd als NAC-Volendam." In tegenstelling tot FC Den Haag kon er op de inzet van Haarlem niets worden aangemerkt. Op de uitvoe ring van het spel des te meer. In de gegeven omstandigheden reikten Keith Maesfield en Eef Melgers nog tot de beste prestatie. Het merkwaardige feit doet zich nu voor, dat Haarlem met 25 punten nóg niet veilig is. Zelfs helemaal niet, want het resterende rijtje wedstrij den tegen Sparta, PSV, FC Twente en AZ'67 zal, normaal gesproken, amper nog punten opleveren. Hug hes: „Dat is nog nooit gebeurd, dat je door Erik Oudshoorn WAGENINGEN Frans Körver, de trainer van WW Wagenin gen, worstelt al weken met de vraag: Hoe laat ik m'n spelers attractief voetballen? De resultaten van dit seizoen in ogen schouw nemend, heeft de voormalige doelman van MW niets te klagen. Wageningen is met nog zeven wedstrijddagen voor de boeg inmiddels gesitueerd op de derde plaats in de eerste divisie en heeft nog een redelijke theoretische kans op een periodetitel. Echter: zodra er op „De Berg" aan klantenbinding gedaan moet worden gaat het helemaal mis. FC Dordrecht, laaggeplaatst op de competitieladder, werd gisteren moeizaam met 2-1 geklopt. Cees de Vries (Haarlem, links) en Lex Schoenmaker duelleren in de lucht om de bal. Op de rug Eef Melgers, links Henk van Leeuwen. met zo'n aantal punten nog niet vei lig bent. Meestal degradeer je met 18 of 16 punten. Ik gun geen enkele club die tweede degradatieplaats, want niemand verdient het eigenlijk. Maar ja, als het goed afloopt zeg je toch weer: een leuk seizoen, span nend tot het einde." Haarlem-FC Don Haat 2-0 (1-0). I. Haar 1-0 83. Wentink 2-0. Scheidsrechter: Oeurds. Toe schouwers: 5000. Haarlem: Boersma; Wentink, De Vries, George, Melgers.; Maesfield, Haar, Van den Ban.; Böck ling, Van den Berg, Kip. FC Den Haag: Galje.; Jol. Ouwehand. Kore- vaar. Zondervan (Klla).; Tempelaar. Schoenma ker, Perazlc (Van Vliet); Hoekema, Van Leeu wen, Albertsen. Een kwaliteitsarm duel. dat zeker, maar wat Frans Körver nog het meest tegen de borst stuitte, was het schamele kijkspel. Een wedstrijd waarbij het orkestje op de tribune regelmatig door het geïrriteerde pu bliek tot spelen werd geboden. En waarbij de meeste voetbalconsu menten heel vroeg al mopperend het stadion uitliepen. Körver trok het zich, veel later, in de kleedkamer nog erg aan. Mistroostig zat hij voor zich uit te kijken. „We hebben gewonnen trainer," klonk het uit een spelersmond. Be moedigende woorden die echter geen weerklank kregen. Körver, te genover de pers: „Verschillende spe lers moet je na zo'n wedstrijd een boete geven in plaats van een pre mie. Weer werd Jan Publiek verge ten. Na die 2-0-voorsprong geloofden ze het wel. Tja, daar kan je als trai ner niets aan doen sta je machte loos tegen. De oorzaak? Ik denk dat een aantal spelers gebukt gaan on der een te grote druk. Om in aanmer king te komen voor een periodetitel moeten we in ieder geval die derde BREDA In een doelpuntrijk duel hebben NAC en Volendam, twee ploegen die de veilige middenmoot reeds bereikt hebben, de punten broederlijk gedeeld. Aanvankelijk zag het er echter naar uit, dat dé ^thuisclub moeiteloos op de zege zou afstevenen. Maar in de laatste minu ten, waarin NAC's organisatie ver te zoeken was, vocht Volendam zich alsnog naast de Bredanaars. NAC-VOLENDAM 3-3 (2-1) 29 Storm 1-0. 30 Storm 2-0, 36 Bond 2-1, 65 Storm 3-1. 81 Mole naar 3-2, 85 Molenaar 3-3. Scheidsrechter Wee rink. Toeschouwers: 8000. NAC: De Jong; Bakker, Joore, Budicic, Dekker; Mohorovic, Dterkx, Quaars; Vreysen. Storm, Goodlass. VOLENDAM: Hoogland; Molenaar, Guyt, An- dré. Mol; HelUng, Jonk. Bond; Bijvank (Kwak man;, Zonneveld (Braam), Kramer. UTRECHT 89 minuten was het duel tussen Utrecht en VW bijzon der matig. Vele van de zesduizend toeschouwers waren al weer op weg naar huis toen er dan toch nog ge scoord werd. Een minuut voor tijd was het Flight die uit een vrije trap van Cote Utrecht een 1-0 voorsprong gaf. Zeer tot teleurstelling van het erg behoudend spelend VW dat door deze treffer duidelijk een punt verloren zag gaan. Vanaf de aftrap kwam er toch nog een Venlose aan val waaruit een hoekschop ontstond en tot verbazing van iedereen was het de na rust voor Pala ingevallen Wolter die door een haag van Utrechtse en Venlose benen toch nog de gelijkmaker kon scoren 1-1. FC LTRECHT-VW l-l (04)) 89 Flight 1-0 90 Wolger 11 Scheidsrechter Gans. Toeschou wers 6 000 UTRECHT: Van Breukelen Tervoort Wickel Van Maunk Witbaard Cote. de Kruyck, Flight Hamberg. Van Veen Van Staa VVV Sobszac Wijssen Van der Weide Schreurs Van Rosmalen Oostrom Advocaat Pala (Wollen Kurslnac Hilkens Jansen door Kees Jansma PARIJS De dag nó de neder laag (1-0) tegen het toch zo ver zwakte Franse elftal sprak Claudio Coutinho, de coach van het Braziliaanse team, langdurig met zijn selectie- groep. „Maandenlang", zo hield hij zijn spelers voor, „heb ik gewezen op de fysieke kracht van de Europese ploe gen. Er is steeds naar me ge luisterd. Maar nu heb ik de indruk dat slechts weinigen me echt geloofd hebben." Dit maal kon Coutinho zijn uit spraak staven met feiten, want al leen door een gebrek aan fysieke kracht verloor Brazilië in de tweede helft van het tegenvallende Frank rijk. En dat na een eerste periode waarin Brazilië had getoond wel de gelijk het echte voetbal te kunnen spelen. „Dat is onze les", sprak Cou tinho na het duel, „verliezen vind ik niet erg." Maar die uitspraak zal hem in het vaderland niet in dank worden afgenomen. Daar telt alleen het eindresultaat. Toch meen ik dat Claudio Coutinho, van veraf beoordeeld, dat toegege ven, voor Brazilië een uitstekende coach is. Coutinho is de rust zelve, weet verbazingwekkend veel (eigen lijk alles) van het Europese voetbal en heeft aangekondigd de resultaten in de oefenwedstrijden (waarvan die tegen West-Duitsland en Engeland de belangrijkste zijn) weliswaar „in teressant" maar niet maatgevend voor het verloop van het komende wereldkampioenschap te vinden. Eén week is Coutinho nu met zijn ploeg van 21 spelers in Europa en iedere dag wordt er hard aan de conditionele gesteldheid van ieder afzonderlijk gewerkt. Misschien dat daarom de Brazilianen, zaterdag in het Pare des Princes, een wat ver moeide indruk maakten; naarmate de wedstrijd vorderde kwam het ini tiatief steeds nadrukkelijker van de kant van de Fransen. En dat zijn nu toch ook niet bepaald voetballers die als basis van hun kunnen een onverslijtbare conditie hebben. LIMA Peru, tegenstander van het Neder lands elltal ln groep 4 van de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, heeft zaterdagavond ln Lima met 1-1 gelijk gespeeld tegen Bulgarije. Bij rust was de stand 0-1 door een doelpunt in de 25e minuut van Manolov. Zeventien minuten na de rust scoorde spits Ramirez de gelijk maker. Peru, net als Bulgarije onlangs verliezer van Argentinië, leverde zonder de oude sterren Cu- billas en Sottl (blessures) een teleurstellende prestaUe. Bulgarije, uitgeschakeld voor de eindronden door Frankrijk, speelde met een verjongd elftal. De ploeg had weinig moeite met de Peruvianen, die zonder enige coördinatie aanvielen. Daarentegen waren de Bulgaarse tegenstoten veel gevaarlijker. Het doelpunt dat Manolov na een klein hall uur In de eerste helft scoorde was een juweeltje. Met een lob passeer de hij twee verdedigers van Peru en met een volley kogelde hij ln doeL ln de 17e minuut van de tweede helft maakte Ramirez de onverdiende gelijkmaker HIJ schoot de bal uit een scrimmage precies in de hoek. Vandaar dat Coutinho het duel met Frankrijk „leerzaam" noemde. Bij voorgaande wereldkampioenschap pen zochten de diverse bondscoa- ches (Mario Zagallo met name) al tijd naar het best mogelijke resul taat, werd er negentig minuten puur voor het resultaat gespeeld, waar door dan weer voor de nieuwsgierig toekijkende Europese scouts, alles van Brazilië bij de concurrentie be kend werd. Coutinho, die een trip van ruim vijf weken door Europa maakte, denkt het dit maal anders om te doen. Brazilië moet uit de favorietenrol, dat is het devies, en Vreugde bij Frankrijk nadat Platini de winnende treffer heeft gescoord in het landenduel tegen Brazilië. spelend zoals tegen Frankrijk moet dat haast wel lukken. Want dan zal Brazilië, naarmate het WK-toemooi dichterbij komt, ster ker gaan spelen en zal het team uiteindelijk in Argentinië moeilijk te kloppen zijn. Toch mist Coutinho een belangrijke pion in zijn selectie- groep. Het'is de topscorer, de goal- tjesdief, de venijnige aanvaller die onrust zaait in het strafschopgebied van de tegenstander. Het verleden heeft aangetoond dat teams die ver komen allemaal wel zo'n speler be zitten: West-Duitsland had Gerd Müller (en heeft Klaus Fischer), Schotland heeft nu Joe Jordan (in '74 nog onderschat), Nederland had naast Cruijff vooral Johnny Rep, Argentinië heeft Luque, Italië Grazi- ani en zo kun je doorgaan. Brazilië heeft „alleen maar" knappe spelers: Dirceu is technisch wonder baarlijk goed, maar zeer angstig in de tackle. Zico speelde in Parijs één helft sterk (opkomend vanuit het middenveld, kansen creërend voor zichzelf, maar falend in de afwer king), maar was „afwezig" in de tweede. Rivelino heeft nog wel het overzicht maar niet langer de scherpte en het grootste pro bleem voor Coutinho is de rechter vleugelpositie. In Parijs speelden (eerst) Tarciso en (later) Nunes, zon der succes. „Frankrijk heeft, bij voorbeeld, wel sterke buitenspe lers", geeft Coutinho toe. Dat het bezit van dergelijke spelers belang rijk Is werd zaterdagavond bewezen. Brazilië mocht vaak balbezit heb ben, maar de Fransen waren in de tegenaanval gevaarlijker. En dat terwijl Frankrijk zeven vaste spelers miste: Trésor, Janvlon, Bathenay, Rey, Dalger, Rocheteau en Lacom- be zijn geblesseerd maar de Fran se coach Michel Hidalgo heeft een sterke groep: de Franse „b-ploeg". rustig geleid door Michel Platini (die ook het enige doelpunt maakte) won uiteindelijk verdiend. Groep één in Argentinië (met Italië, Hongarije, Argentinië en Frankrijk) wordt hoogst interessant. Woensdag speelt Brazilië in Ham burg tegen de Westduitsers. Een prestigeduel, vindt Helmut Schön. Coutinho bekijkt het anders. Hij hoopt dat de Duitsers veel zullen aanvallen. „Ik wil mijn defensie on der druk zien spelen", zei hij en dat zal gebeuren ook. SPANJE Rayo Vallecano-Elche 0-1. Valencia-GIJon 1-0, Real Sociedad-Burgos 3-1. Betls-Real Madrid 4- 2. Barcelona-Espanol 1-1. Cadlz-Salamanca 0-1, Samander-Las Palraas 14), Hercules-Athletic de Bilbao 1-0. BELGlE La Louvlere-Standard Luik 1-1, Beringen- RWDM 1-0, Anderlecht-Cercle Brugge 14), Lo- keren-Llerse 8K 3-4, Club Brugge-Winterslag 4- 3, Boom-Bevereri 0-0, Kortrijk-Beerschot 2-2, FC Luik-8porting Charleroi 1-0, FC Anlwerp- Waregem 1-2. ENGELAND Arsenal-Manchester United 3-1, Aston VUIa- Llverpool 0-3. Bristol City-Newcastle United 3 1. Everton-Derby County 2-1. Leicester Clty- Wcst Bromwlch Albino 0-1, Manchester City Ipswich Town 2-1, Norwich City-Leeds United 3-0, Nottingham Forest-Chelsea 3-1. Queens- park Rangers-Middlesbrough 1-0, Westham United-Coventry city 2-1. Wolverhampton Wanderers-Birmingham City 0-1. WEST-DUITSLAND VFL Bochum-Hamburger 8V 21. 1 PC Saar- brücken-Borussla Mönchengladbach 0-1. 8t Paul! Stuttgart 1-1. Fortuna Düueldori-1 FC Kalserslautem 4-1,1 FC Köln-Elnlrachl Frank furt 0-1. Werder Bremcn-1860 Münrhen 2-0 Bayern Nünchcn-M8V Duisburg 3-2, Eintracht Braunschweig-Hertha BSC 1-1, 8chalke 04-Bo- russia Dortmund 0-2. Do stand 1 FC Köln 42. 2 Borussia Möncheij Oladbach 42.3. Hertha BSC 37.4. Stuttgart 36 plaats zien te consolideren. In zo'n situatie kan je natuurlijk terwille van het spelpeil gas terug gaan ne men, maar ik vind dat we nu moeten doorzetten. Trouwens, dat zou elke trainer toch doen?" Wordt niet Wageningen, maar een andere club de vierde deelnemer van de nacompetitie (Groningen, PEC en na woensdag waarschijnlijk ook MW bezitten reeds een periodetitel) dan is er op „De Berg" nog geen man over boord. Wageningen, dat in het seizoen '74/'75 eredivisievoetbal speelde, kan nü al over een geslaagd seizoen spreken. Voorzitter dr. Wim Wit wil in die context vooral trainer Körver veel lof toezwaaien. „Hij heeft een bijna nieuwe ploeg moeten opbouwen. Vorig seizoen verloren we zes spelers, waaronder Richard Bud ding (Feyenoord), Marcel Broeks (ge stopt) en Jo Frandsen (PEC). Wat Körver heeft bereikt is zondermeer bewonderenswaardig en impone rend. We hebben hem aangenomen omdat we vonden dat hij zich erg bij het voetbal betrokken voelde. Dan kan je zo iemand ook veel verant woordelijkheden toeschuiven. Die verantwoordelijkheden heeft hij zeer goed op zich genomen." De uitvinder van de periodetitel ten- slotte over de toekomst van Wage ningen: „Eerlijk gezegd geloof Ik dat we, gezien de programma's van Ex celsior en FSC, die periodetitel niet meer kunnen ontgaan. Mochten we Zo fortuinlijk zijn dat we promove ren, dan doen we dat met de huidige trainer en het huidige elftal. Er zul len volgend seizoen sowieso geen spelers verkocht of gekocht worden". WAGENINGEN-FC DORDRECHT 2-1 (2-0) 11. Mentlnk 1-0. 35. Tollenaar 2-0, 76. Ooms 2-1. Scheidsrechter Ram Toeschouwers 3500 Wageningen: Van Geilen; Braam, Van de KlUt, Van der Ley, Tollenaar; Van Osenbruggen, Leushuls, Van Vijleyken; Hazelhekke. Blsh (Van de Berg), Mentlng FC DordrecM: RIJckens; Dekker, Warner, Klin kenberg. Van Kuyk, Evers, Ooms. Klljnjan (Dubbcld), Van Schoor. Van de Linden, Bijl SPORTCLUB AMERSFOORT-EXCELSIOR 0-5 (0-1) 44 Van Diggelen 0-1, 65 Swanenburg 0-2, 75. Waslander 0-3, 88. Swanenburg (stralschop) 0-4,90 Nljssen 0-5. Scheidsrechter Van 8wleten Toeschouwers 800 VEENDAM-FC VLAARDINGEN 1-0 (04) 8A Molendijk 0-1. 89 8wart 1-1 Scheidsrechter Kllnt Toeschouwers 1100 Waarschuwingen voor de Vlaardlngen-spelers Stans en Metrovtc wegens spelbederf. SW-HEERENVEEN 3-2 (0-2) 8. Bosman 0-1, 34 Brulnsma 0 2, 56 Huigen 12,78 Peltsman 2-2, 82 Steenbergen 3-2. Scheidsrechter Severeln» Toeschouwers 1500. HERACLES-WILLEM II 24 (24) 25 Bikker 1 0. 41 Van Duiven 24. Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 2800 EINDHOVEN-FC DEN BOSCH 0-1 (0-1) 34. Wessel van den Bosch 0-1, Scheidsrechter Bos man. Toeschouwers 4700 DE GRAAFSCHAP-FSC 1-2 (04) 23 Engbersen 0-1. 57 Hutting 0-2. 89 Polko 1-2 Scheidsrech ter: Van Dijken Toeschouwers: 2500 Otle kaart voor Mlntjes (De Oraafschap) wegens neerleggen van een tegenstander MW-GRONINGEN 14 (04) 76 Vosmaer 14. Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers 9100 CAMBUUR-PEC 0-S (0-2) 4 Btelnvoort 0-1, 16. Hoekstra 0-2, 55 Ooossen (eigen doel) 04, 76. Stelnvoort 0-4,83. Jans 0-5 Scheidsrechter Jon ker Toeschouwers 8200. EERSTE KLASSE. Volendam-Feyenoord 44. NAC FC Utrecht 1-2. FC Amsterdam-AZ 67 2-3 NEC-Haarlem 0-1FC Den Haag-FC Twente 1-1 SpartaPSV 04 TWEEDE KLASSE A Sc Amersfoort-VeendamO-l. PEC ZwoUe-8C Cam- buur 1-1 Heerenveen-Oo Ahead Eaglet I 4 Vitesse-Wageningen 1-2 B: Helmonds Sport- Excelsior 0-3. FC Dordrecht-8W 4-0 Willem 2 MW 1-2 FC Vlaardlngcn-Roda JC 2-3 Fortuna SC-Elndhoven 4-1

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7