Groter aandeel A. Heijn in kruideniersmarkt 31 Levenskunst Nog te weinig animo voor ondernemingsraad Het Anton Bolder Album MAANDAG 3 APRIL 1978 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV-COMMENTAAR Zaterdag en zondag zijn de kijkers geconfronteerd met de mogelijkheid dat zij aan verhoogde bloeddruk lijden. De komende dagen zullen zij er nog wel een paar keer op gewezen worden. In Televizier Magazine zei dr. E Dekker, medisch-dlrecteur van de Hartstichting, dat het niet nodig was massaal naar de huisarts te hollen. Een goedbedoelde waarschuwing natuurlijk, maar van zo een repeterende campagne tegen de volgende volkskwaal blijft bij zeer veel mensen onwillekeurig iets hangen Wie last heeft van voorjaarsmoeheid, kan gaan denken dat hij een te hoge bloeddruk heeft. Bij overgevoelige mensen is de kans op inbeelding waarschijnlijk zeer groot, vooral omdat ze via de buis hebben geleerd dat het euvel niet met duideli j k waarneembare verschijnselen gepaard gaat „Je weet dus maar nooit!" Eigenlijk zouden wij eerst iets heel anders moeten leren, namelijk kalmer en gezonder leven. Wie zal zeggen in hoeveel gevallen wij onszelf opzadelen met een of andere beschavingsziekte? De nadelen van de carrièremaatschappij zijn bekend en toch laten wij er ons door opjagen. Ik ken heel wat omroepmedewerkers, wier bestaan een constante draf is. Altijd maar vechtend tegen de klok zijn ze voortdurend in actie. Organiseren hier. vergaderen daar. opdracht zus en verplichtirjgzo. Aan rust komen zij niet toe. Ze weten niet eens hoe zij datzouden moeten doen, want het rusteloos bezig zijn zit er bij hen ingebakken. Andere sectoren van de samenleving, die van prestatie en prestige aan elkaar hangt, zullen vrijwel hetzelfde beeld vertonen. Zelfs de eertijds zo „geruste landman" zit in de tredmolen en wordt rond- en dolgedraaid om de rest in ijltempo aan het eten te kunnen houden. De voor consumptie bestemde dieren moeten er zich bij aanpassen. Moderne communicatiemiddelen zijn tot veel in staat, maar kunnen ons niet de kunst van leven leren. Met een Teleac-cursus en drie minuten dokter Rama Polderman op de radio redden wij het niet. Er is veel meer nodig om ons bij te brengen hoe wij een wezenlijke ontspanning van te strak gespannen zenuwen kunnen bereiken. Misschien is dit voor de huidige generaties niet .neer weggelegd, tenzij men in staat zou zijn iets over te nemen van mensen die leven in tropisch of subtropisch klimaat. Een Mexicaan bijvoorbeeld hoeft alleen maar zijn sombrero over de ogen te trekken om zich voor een poosje van het buitengebeuren te distantiëren. En dat lukt niet als De man aan de top en de geweldadigheden in Lin Chung over het scherm gaan. De kans om afstand te nemen van het dagelijks gejakker is vanavond iets groter, wanneer men zich overgeeft aan de muziek van Tsjaikowski. Dat kan via de tweede aflevering van een TROS-serie over wj door Ton Hydra componisten in wier leven vrouwen een bijzondere rol hebben gespeeld. Dit mag zeker gelden voor Tsjaikowski voor wie het echtelijk samenleven meteen vrouw onverdraaglijk was, maar die wel Jarenlang een tedere relatie onderhield met Nadesjda von Meck, een rijk met kinderen en geld begiftigde weduwe. Uitsluitend via een briefwisseling ontstond een diepe genegenheid tussen twee ongewone mensen die de afspraak hadden gemaakt elkaar nooit te zullen ontmoeten. Regisseur Erik van Reyendam stelde niet een historische documentaire samen, maar probeerde met woordloze scènes, met brief- en muziekfragmenten een impressie te geven van Tsjaikowskis gevoelsleven en de weerslag daarvan in zijn werk. Theo Olof, Daniel Wayenberg en het Radio Filharmonisch Orkest wekken in de uitvoering van de muziek belangstelling op voor de mens achter de klanken. Speciaal vandaag Van een onzer verslaggevers ZAANDAM Voor Albert Heijn Supermarkt, veruit het grootste onderdeel van het Aholdconcem, is 1977 een voor spoedig jaar geweest. Dat geldt evenzeer voor de Alberto slijte rijen en de Etos drogisterijen. Minder goed ging het met de Simon- en S-Discountzaken terwijl er personeelsproblemen waren bij de centrale slagerij in Zaandam en Rijswijk. De Albert Heijnwinkels, die van de totale Aholdomzet van ƒ4,14 (was 3.39) miljard samen ƒ2,5 miljard voor hun rekening namen, zagen kans, naar hoeveelheden gerekend, vorig jaar 9 procent meer te verko pen dan in 1976. Dat was aanzienlijk meer dan de drie procent stijging van de nationale consumptieve be stedingen, alweer uitgedrukt in volume. Het aantal AH-klanten steeg met 2.4 procent. De raad van bestuur schrijft (in het jaarverslag) deze ver groting van het marktaandeel van Albert Heijn toe aan prijsverlagin gen in het begin van het Jaar Dat veroorzaakte een omzetsprong die men in het algemeen kon vasthou den, mede door snel reageren op prijsverlagingsmogelijkheden. Binnen de Albert Heijnzaken zal de proef met automatische kassa's die een streepjescode op de verpakking aflezen, worden voortgezet Men acht de proef met de eerste automa tische kassa (Heemskerk) geslaagd en hoopt binnenkort een tweede te Installeren in een supermarkt te Delft. Deze zal, omdat de automati sering van het afrekenen zich nog steeds In een experimenteel stadium bevindt, van een ander fabrikaat zijn als het Heemskerkse apparaat. Discountzaken De geldomzet van Simon de Wit (Si mon en S-Dlscount) steeg vorig Jaar met 5.8 procent, wat genoeg was om het marktaandeel te handhaven, maar niet genoeg om de kleinere handelsmarges te compenseren. Het resultaat was daarom lager, vooral bij S-Discount en de Nettomarkten. De formule van S-Dlscount lage prijzen, een zeer eenvoudige inrich ting en een beperkt assortiment blijkt op langere termijn niet bij het publiek aan te slaan. In 1977 zijn drie filialen gesloten. Ahold probeert de zaken aantrekke lijker te maken door de introductie van vers vlees en verse groente. Waar dat niet mogelijk is, gaan er winkels dicht Interieur van nieuw AC-wegrestaurant in Meerkerk. Wat de kleine zaken betreft, gaan er ook bij. Simon filialen uit. Veel meer dan Albert Heijn zit Simon in oudere stadswijkea Deze zijn minder be volkt en vooral minder kinderrijk dan buitenwijken, maar daar staat weer tegenover dat de huisvestings kosten vaak aanzienlijk lager zijn. Slmon zit vaak in panden met een relatief lage huur of in winkels die al tientallen jaren geleden zijn aange kocht. Dit concernonderdeel werkt veel met zelfstandige slagers, hak kers of kaasboeren binnen de super markt; een ontwikkeling die in 1978 zal worden voortgezet. De overige detailhandelsactiviteiten in Nederland gaven een gunstig beeld-te zien. De Etosdrogisterijen konden een omzetgroei van 40 pro cent boeken wat voor een kleine 20 procent te danken was aan filialen die al bestonden op 31 december 1976 In 1978 kwam het aantal Etosvesti- glngen van 38 op 48 en voor dit jaar denkt men aan een uitbreiding met nog vijf winkels. De Albertozaken (van 54 tot 59 winkels in 1977) reali seerden een omzetstijging van 20 procent. Voor dit jaar wordt een nieuwe uitbreiding met vijf zaken en een duidelijke omzetstijging ver wacht. Ahold blijft gericht op verdere ex pansie in het buitenland, al zijn er geen concrete plannen voor nieuwe activiteiten buiten de bestaande. De Bi-Lo supermarkten in de Verenigde Staten hopen in juli de honderdste zaak aan de keten toe te voegen, maar in Spanje gaat het trager. Aan tasting van de koopkracht van de Spaanse werknemer en in het onver wacht traag afkomen van vergunnin gen, drukten de ontwikkeling. Personeel Op personeelsgebied had Ahold het afgelopen jaar moeilijkheden bij de centrale slagerijen in Zaandam en Rijswijk waar het ziekteverzuim zeer hoog is. Voor een belangrijk deel wordt dat toegeschreven aan de min der gunstige werkomstandigheden. Nieuw personeel is uiterst moeilijk te krijgen: bij de twee vestigingen was het percentage vacatures res pectievelijk 22 en 35. Ahold probeert een oplossing te vinden door de vleesverwerking te spreiden over meer en kleinere vestigingen. Problemen doen zich ook voor bij de ondernemingsraden, waarvoor de belangstelling intern nog niet zo groot is als rfien bij Ahold graag zou willen. Handicap is hier dat speciaal het winkelpersoneel verdeeld zit over vele honderden filialen, zodat het voor een lid van de onderne mingsraad erg moeilijk is contact met zijn achterban aan te houden. Over de resultaten in het lopende jaar wilde topman A. Heijn nog niet meer zeggen dan dat er geen breuk is in de ontwikkeling. Vorig jaar steeg de nettowinst van ƒ28,6 tot 36,8 miljoen. Simon van Collem toont frag menten uit Wim Verstappens film Pastorale 1943 naar Vest dijk en praat met de regisseur en enkele hoofdrolspelers. Ned. 1/19.45 In de TROS-serie Theo Olof presenteert een impressie over leven en muziek van Tsjaikows ki en zijn weldoenster Nadejda von Meck. Ned. 1/21.55 Brandpunt besteedt aan dacht aan de moeilijkheden in de zware metaal, een bekroonde reportage over de New Yorkse wijk The Bronx en de actie van het Rode Kruis om organen na de dood af te staan. Ned. 2/22.05 Gerd Winkler maakte een tv- film naar de roman Doktor Kat- zenbergers Badereise van de zich Jean Paul noemende Duit se schrijver Johan Richter (1763-1825). Duitsl. 2/22.20 Schuilen bij elkaar is het thema voor de uitzending van Plein Publiek. Hilv. 2/09.00 Literama bevat een gesprek met Henk van Ulsen die woens dag de Spaanprijs ontvangt voor de wijze waarop hij als acteur de bijbel toegankelijk maakt. Hilv. 2/21.35 Gijsbert Tersteeg en Enny de Leeuwe spelen een oud echt paar dat zich in de levensavond laat voortdrijven als „Bootjes van papier". Dat is de titel van het door Ton van Reen geschre ven luisterspel. Hilv. 2/22.36. EINDHOVEN De 21-Jarige Eind- hovense taxichauffeur H. van der B. is in de nacht van vrijdag op zater dag tijdens een vechtpartij met drie klanten neergestoken. De man is ernstig gewond in het Sint Joseph- ziekenhuis in zijn woonplaats opge nomen. KENNISGEVING De burgemeester van Rotter dam maakt bekend dat met in gang van 5 april 1978 geduren de veertien dagen voor een ie der ter gemeentesecretarie (af deling Ruimtelijke Ordening, Stadsvernieuwing en Volks huisvesting, stadhuis, kamer 210) ter inzage ligt het bouw plan van Patrimonium's Wo ningstichting tot het stichten van een woongebouw voor al leenstaanden aan de Adriaen van der Doeslaan. Het bouwplan is in strijd met het geldende uitbreidingsplan in onderdelen „Honderd en Tien Morgen", omdat op voor tuin aangewezen grond wordt gebouwd en van het voorge schreven bebouwingsprofiel wordt afgeweken, maar in overeenstemming met het voor dit gebied in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn daarom voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wel op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50. lid 8 van de Woningwet en gebruikmaken de van het ter plaatse geldende voorbereidingsbesluit vrijstel ling van de voorschriften van het bestemmingsplan te ver lenen. Gedurende genoemde termijn van veertien dagen kan een ie der hiertegen bij burgemeester en wethouders schriftelijk be zwaren indienen. Rotterdam. 3 april 1978, De burgemeester voornoemd, A. A. van der Louw ASTERIX EN HET EERSTE. LEGIOEN FERD'NAND 96 Het feit dat zij zich bepaald dankbaar voelde dat zij zich op de benedenverdieping bevonden is een goede aanduiding van haar geestestoestand. Als Ar nold het in zijn hoofd kreeg zich door het raam aan het eind van de kamer naar buiten te storten, dan kon hij maar zo'n vijftien centime ter lager terechtkomen in de zachte tuinaarde. Er waren geen andere le vensgevaarlijke handelingen die hij kon verrichten voordat Edward kwam, maar zij telde iedere minuut die voorbijkroop. Onaangekondigd kwam Edward binnenwandelen. Hij wierp haar een vluchtige, verbaasde blik toe terwijl hij op de tafel toeliep en zei: „Nou, wat Is er? Arnold stond bij de haard en zei: „Bedankt voor je komst. Ik heb je gevraagd hier te komen omdat er iets gebeurd is. Ik kon er over de telefoon niets over zeggen. James heeft een later testament gemaakt dan datgene dat geverifieerd is. Su san heeft het zoëven gevonden". Hij deed het keurig. Ten slotte ver loochent afkomst zich nooit. Het zenuwachtige van daareven was ge heel uitzijn houding verdwenen. Dit was Arnold Random zoals èn Ed ward èn Susan hem altijd hadden gekend nogal droog, nogal vorme lijk, niet bepaald Interessant, maar wel een lid van een oud en eerbaar geslacht, geruggesteund door de tra ditie en een zekere gedragscode. Terwijl Edward hem zwijgend aan keek, voegde hij er aan toe: „Zij zal het je wel vertellen". Susan zei haar lesje op. Korter had het niet gekund. „Zijn gebedenboek was achter aan paar boeken geschoven. Het testa ment zat er in. Ik heb het naar meneer Random gebracht en toen heeft hij jou gebeld." Ook Edward bleek van hetzelfde hout gesneden. Er lag geen spoor van uitdrukking op zijn gezicht of in zijn stem terwijl hij vroeg: „Achter welke boeken? En op welke plank?" Susan vond het moeilijk woorden te vinden. Zij had een gevoel alsof zij met haar blote handen stenen moest uitgraven. Patricia Wentworth A W. Sijthoff - Alphen „Nathaniel Spragge. Drie delen. Op de bovenste plank." Hij trok zijn wenkbrauwen even op. „Wat bewaarde oom James zijn tes tament toch op een rare plaats! Mag ik de datum vragen?" Arnold Random zei: „Een week voor zijn dood". „Het wordt hoe langer hoe vreem der, mijn beste Arnold. Maar moet ik begrijpen dat dit testament mij aangaat?" „Hij laat alles na aan jou." Edward ging op het hoekje van de schrijftafel zitten. Hij leek zich wel helemaal op zijn gemak en volko men thuis te voelen, toch ging er even een lichte huivering door Su sans leden. Het leek wel alsof op dat ogenblik het Slot en alles wat het vertegenwoordigde van 'eigenaar verwisseld was. Terwijl hij daar zo op zijn gemak zat, zei Edward: „Nou, ik vind dat Susan ons nu beter alleen kan laten. Dit zal de gemoederen van de advocaten wel in beroering brengen, niet?" „Ik wou liever dat zij hier bleef." „O, nee, ik vind van niet. Laat haar maar weer boeken gaan sorteren, maar ik hoop wel dat zij niet nóg meer testamenten ontdekt." Toen. nadat zij vol opluchting de kamer had verlaten, „Ziezo, dat is beter! Nu is het een zaak tussen jou en mij. Was er soms een brief bij het testa ment iets waaruit bleek waarom hij het deed?" Arnold kwam op de tafel toe. De envelop met inhoud lag daar op het vloeiblad. Hij nam hem op en over handigde hem aan Edward. De en velop en het testament vielen neer op het vloeiblad. Met James Rand- ons brief in de hand liep Edward op het raam toe om hem te lezen. Hij had nogal lang werk daarmee, voor zo'n korte brief. „Ik verander mijn testament, omdat ik er volkomen zeker van ben dat mijn jongen nog in leven is. Van nacht heb ik hem in een droom gezien, en hij vertelde mij dat hij naar huis kwam. Dus heb ik mijn testament veranderd." Er stond een beverige handtekening onder een heel beverige handte kening. Edward staarde er naar tot hij die niet meer zag omdat zijn ogen even verduisterd werden. Wordt vervolgd Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-k*nalen>. TROS 7 00 Nieuws 7 02 (S) Rustig bijko- rm n 7 30 Nieuws 7.41 Aktua-ochlendeditie. 8 30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de vrouw 8 45 (S) Kom er maar eens bij: Ge sprek en klassieke muziek 10 00 (S) Een Hide hit. nieuwe snit. 10.30 Nieuw*. 10 33(5) Kleutertijd 10 45 (S) Week in week uit. informatief programma RVU Het hartin farct a's cultuurziekte (1) VPRO 42(XHS) Het VPRO-Forum 12 26 Mededelingen voor land- en tu.nbouw 1230 Nieuw*. 12.41 IS) Antwoord. 13.00 (S) D Colleté. programma v«...r de vrouw 14 00(S) Embargo, informa tief themaprogramma. 15 00 4S) Radio Vrij België 15 29 Nieuws. 15 33 <S> Fantast»» Embargo, informa- 15 00 <S) Radio Vrij vertellingen, kinderprogramma EO 16.15 iSl Licht en uitzicht meditatie en muziek. 17 00 (S) Eigen wiis. kinderprogramma. 17 20 OVERHEIDSVOORLICHTING Tekst en uitleg, rubriek van het Ministerie van O en W EO 17 30 Nieuws 17 32 (S) Klankbord. 18 10 (S) EO-Meiterdaad. 18 19 PP: Uitzending van de PPR EO 18 30 Nieuws. 18 41 (S) Daar waar de molens staan, muziekprogramma 19.00 <S) Ron duit, programma voor jongeren 19.40 (S) De bijbel open. 20.00 (Sl Wat moet je met zo'n kind', over geestelijk gehandicapten. 20.55 (S) Tenslotte, causerie NOS: 21.05 (S) Hob- byscoop. 21.30 Voor blinden en slechtzien den 21 40 Open School. 22 25 BOND ZON- "DER NAAM 22 30 Nieuws 22 40 Boeren bont VOO 22.55 (S) Informatieshow met actualiteiten en muziek- 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). NCRV. 7.00 Nieuws. LU Ochtendgymnas tiek 7 20 NCRV Red 7 24 Het levende woord 7 29 Te Deum Laudamus. gewijde muziek 7 54 Op de man af, evangelisch commentaar. 8.00 Nieuws 8 11 Hier en nu. 8 25 Vandaag maandag; gevarieerd pro gramma. 9 00 Plein Publiek, thema-pro gramma. (9 35 Waterstanden 11 00 Nieuws. 11 03 Zing je mee en doe ook mee; schoolra dio 11.13 Muziek in uw straatje. 12.00 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan, lunehprogramma 13.00 Nieuws. 13.11 Hier en nu. Aansluitend: Kunst- en vliegwerk; informatie over actuele tentoonstellingen. 1330 Onder schooltijd NOS 14.30 Open school NCRV 15.15 Allegro con spirito, muziek en meditatie. 16 00 Nieuws. 16.03 Rozegeur en prikkeldraad, reportages. 17.55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18.11 Hier en nu Aansluitend Makro. sociaal economi sche rubriek 18.40 (S) Muziek in vrije tijd. 19 45 (S) Psalm van de week 20.00 Nieuws. 20 05 (S) Klassiek in NCRV-Studio 2 21 35 (Si Literama 22 36 (S) Bootjes van papier, luisterspel NOS 23 00 (S) Met het oog op morgen 23 05 Actualiteitenoverzicnt Radio- TV 23 10 De krant van morgen 23.20 Den Haag Vandaag 23.52 Even op adem komen, yoga. 23 55-24.00 Nieuw*. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). KRO 7.02 Drie op je boterham. AVRO 9 03 (S) De Beukersshow, 10.03 (S M) Arbeids vitaminen 11.03 Radiojournaal. 11.06 (S) Postbus 700. 12.03 (S) Joost mag niet eten. 14.03 Radiojournaal. 14.06 (S) Pop-Kontakt I. 15 03 (S) Pop-Kontakt II 16.03 (S) Tele- foon-Top-5 (17.03-17 06 Radiojournaal) NOS 13 03 De vacaturebank. 18.10 (S)NOS- maal AVRO 19 02 (S) Het Steenen Tijd perk 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) Super- clean Dreammachine 21.02 (S) De negen- uur-jazz-show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Platenscala. 23.02 (S) Candlelight. (0.02- 0.05 Radiojournaal.) KRO: 1.02 (S) KRO-op- drie. 7.00 Eind. HILVERSUM IV (FM-Kanalen). VARA 7 00 Nieuws 7 02 (S) De vroege Mozart. 9.00 Nieuws. 9.02 Kinderen een kwartje? infor matief programma 9.30 (S) Wonen, verschil tussen huis en thuis. 10.00 (S) Kamermuziek 11.10 (S) Muziek van formaat. 13 10 (S) Hoogtepunten uit Studio I. 14.00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen, informatief pro gramma. 14.30 (S) Humanisering van de arbeid1, gesprek 15.00 (S) Klassieke mu- iiek. 15.45-17.00 (S) Radio Filharmonisch Orkest en fluit 1 2 3 6 S 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 1859 TROS: Chwt** Ange*. tv-aene TV vandaag NEDERLAND I 18 20 TELEAC: Tonaal (10) 18 50 NOS: O# FabaHRSkra* 18-55 Journaal 21.55 TROS; Theo Oto< p prog'anima 22 50 SYMBIOSE 2259 NOS: Journaal NEDERLAND 1850 NOS: Paspoort - informal» v jaarden 1955 Journaal 18.59 KRO: Tom 8 Jerry 19.09 Poppi an Kokki. jaugdsene 19.24 Oe Muppet-Sbow 20.00 NOS: Journaal 20.27 KRO: Testimony of two men. tv-sehe 21.17 Hj en zij. tv-sene 21M Saotofd Zoon. tv-serie 22.05 Brandpunt 22.45 'I Zand 33 23.10 SOCUTERA: De film van de Nederlandse Hartstichting 2X25 NOS: Journaal Horizontaal 1. nauwkeurige omschrijving. 2. denkbeeld-wereldtaal-neon (afk). 3. tuinkamer-oorlogsgod. 4. mak-be vel-keurig. 5. overal-Holl. gravin voorzetsel. 6. wolvlokje-noorse god- wiel. 7. mijt-behoeftig-pers.voor- naamw. 8. niet dicht opeen staande- kaasworm-oude lengtemaat. 9. hoekbalkon-zwakke. Verticaal 1. afstand. 2. plaats in Gelderland- sierplant-voorvoegsel. 3. flink-voor- zetsel-ieder. 4. Europeaan-bons- pers, voornaamw. 5. klinknageltje- spil van een wiel-bloeiwijze. 6. krijt- gebergte op Kreta-bloedbuis-dis trict (afk.). 7. losgerafelde naad-le ger. 8. inelkaar-water in N.Br. 9. droogoven-meisjesnaam. Oplossing vorige puzzel 1. repel. 2. etage, 3. palen, 4. Egede, 5. lenen. 6. samos. 7 aroma, 8. motet, 9. omega, 10 satan. deel 6 De familie Bolder brengt in die jaren de vakantie steeds door op camping Boschlust bi) Lelystad. Daar is hel dat hel echtpaar Garen-Van Goor kennis maakt met de Amsterdamse familie Bolder. De heer Garen: ,',Heel nette mensen. Wij stonden met onze caravan naast die van hun. We hebben heel wal afgeklaverjast in die jaren en d'r is nooit een onvertogen wpord gevallen". Francien Garen-Van Goor: „Behalve die ene keer dan. Papa komt uit met schoppen negen, harten is troel, ik heb drie pond van het aas en zij gooit ruiten boer bij. Gelukkig is dal later uitgepraat. Hel was ook eigenlijk niet de moeite waard, maar toch. ik wil maar zeggen". De heer Garen weer. „Zeer zorgzaam voor de kleine jongen, dat waren ze. Dan ging hij voetballen met hem en dan bonden ze z'n rechterbeentje vast aan een paal zodat ht| wel met z'n andere beentje moest schoppen. Kom daar maar eens om bij het gewone gezin van nu. Zeil heb ik inderdaad nooit mee mogen doen. Maar ja het was een camping. En hou iedere kampeerder maar eens te vriend zeg ik altijd maar, dat gaal toch niet". Francien Garen-Van Goor: „Dan zal ik nu de dia's maar eens halen hè

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4