Hockeyers: juist geen wereldtitel i* k\ Logische titel voor Blokkeer Leiden wint weer^ van Den Bosch Kampioen Hermes stuurt trainer weg Voorsprong gaat tegen Pakistan verloren: 3-2 Beslissingen gevallen bij hockeysters Basketbaltopper met 2 verlengingen Ife: Problemen rond Dick Stam Raas tweede Training Bakker succesvol -y ■a Luto: goed van zaal naar veld Kampioensformatie niet in moeilijkheden MAANDAG 3 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet =aAND/ BUENOS AIRES Pakistan, het land dat tijdens het wereld kampioenschap hockey steeds het beste heeft gespeeld, be kroonde gisteren in de finale tegen Nederland de klasse met een mondiale titel: 3-2. Het Oranje-team heeft enige tijd uitzicht gehad op een verrassing, maar boog tenslotte voor de superieure Aziaten. Toen Paul Litjens vier minuten na rust uit een lange comer voor een 2-1 voorsprong zorgde, gloorde die titel Maar voor de nooit versagende Pa kistani. betekende die stand het startsein voor een hevig offensief Het doel van Maarten Sikking stond voortdurend onder druk. Een pressie die wel doelpunten zou moeten ople veren Zo gebeurde het ook. Aan voerder Islahuddin zorgde voor de gelijkmaker, waarna vijf minuten voor het einde Ehsanoeliah de finale besliste Uit de negende strafcorner wist hij Sikking te passeren. Een teleurstelling voor de pupillen van Wim van Heumen. dat zeker. Maar wel een logische nederlaag. Im mers. Pakistan legde het gehele toer nooi al het meest geacheveerde hoc key op het gras van de polo-velden En daar maakte het in de eindstrijd geen uitzondering op. Ook al verde digde Nederland zich lange tijd dan nog zo bekwaam. Tegenvaller De 10.000 toeschouwers, onder wie de Argentijnse president Vldela. ko zen duidelijk partij voor de stick kunstenaars uit Pakistan. Een steun die onmiddellijk bleek uit de luide jubel na een snelle openingsgoal. Er was net een minuut weggetikt, toen Akhtar Rasoel met een straf bal al succes had 1-0. Het zag er na die eerste tegenvaller niet naar uit dat het Nederlands elftal zich gauw zou herstellen. Maar toch was dat het geval. In de achtste minuut stopte Ehsanoeliah de bal uit een strafcor ner met het lichaam. Ties Kruize faalde daarop niet via een stafbal: 1- 1 Paul Litjens. Wouter Leefers en Tim Steens hadden nadien voor een voordelige marge in de eerste helft kunnen zorgen. Maar allen misten bij aantrekkelijk ogende situaties. Wat uiteraard niet weg nam. dat Pakistan over de gehele linie sterker bleef. Net als op 27 maart, toen Pa kistan de wedstrijd voor groep A met 3-1 van Nederland won. ging er de meeste dreiging uit van de soms bril jante Aziaten, bij wie Akthar Rasoel en Sjahnaz (tegen Jorritsmal ander maal vooraanstaande rollen ver tolkten De titel ging al met al verdiend naar Pakistan, dat voor het laatst in 1971 iBarcelona) wereldkampioen was. Merkwaardig Het Nederlandse team heeft in Bue nos Aires eigenlijk een heel merk waardig toernooi beleefd. Zuiver cij fermatig bekeken zijn er de afgelo pen twee weken uitstekende resulta- door Onno Zeisman AMSTERDAM - Met uitzondering van het Oosten, waar nog een ondui delijkheid bestaat, zijn in de dames- hockeycompetitie alle beslissingen gevallen. Van de acht clubs die gaan deelnemen aan de nacompetitie om de landstitel, zijn er nu zeven be kend. evenals de vier degradanten In het Westen werd Amsterdam voor de vijfde keer in successie afde- '.ingskampioen. Maar dat ging dit keer heel wat moeizamer dan in voorafgaande jaren. Een 2-0 zege op HGC. dankzij doelpunten voor rust van Toos Bax en Marjolein Oouka. bekroonde een sterke eindsprint. HGC is overigens de tweede die mag deelnemen aan de landscompetitie Ook de nationale kampioen Were Di prolongeerde de zuidelijke titel, zelfs voor de zesde keer op rij. De Tilburgse ploeg zette HTCC perma nent onder druk en het aantal cor ners liep tegen de dertig. Maar er was in de laatste minuten een straf- bal van Katie Woudenberg nodig om de titel veilig te stellen. Tweede zuidelijke deelnemer aan de lands competitie is EMHC In het Oosten is Upward kampioen, maar welke de tweede club zal wor den is nog niet uitgemaakt Uit het Noorden niets nieuws Groninger Studenten en OHBS strijden weer om de landstitel, maar de studentes leden tegen datzelfde GHBS hun eerste nederlaag «0-1K De vier degraderende ploegen zijn Be Fair i West». Uden<Zuid>. Arnhem «Oosti en Emmen iNoord i DAMES IIISTt KLASSE KISTEN Seftar «reide-Kieviten IO HOC-Amsterdam 0-2 HCKZ-Ptnokr ld. Br Fair Bloemend aal 0-5. ZtlDE* EMHC Oranje Zwart ld. VenkvDcn Borh 0-0 fden Rapidity 2 0 Were Dl HTCC ld OONTEN Apeldoorn PW I I. Epe-Arnhem 2-2 DKS-N Cmon 2 2 NOORDEN Groningen ten behaald, in weerwil van de twee nederlagen tegen Pakistan. Waar de ploeg drie jaar geleden onder leiding van Cees Tania in het vorige toer nooi te Koeala Loempoer niet toe in staat was. lukte nu wel. Gingen toen belangrijke wedstrijden tegen kwa litatief minder goede landen (Polen en Maleisië» nodeloos verloren, waardoor Nederland slechts negen de werd en een stap terug moest doen. nu werden Maleisië. Spanje. Argentinië en Australië nauwelijks verdiend verslagen met een marge van een treffer. Nederland dat met de loftuitingen van de gewonnen oefenwedstrijden tegen India nog in de oren naar Zuid-Amerika was gereisd, speelde over het algemeen beneden de ver wachtingen. Als Paul Litjens enkele malen in de slotfase niet beslissend had uitgehaald was Nederland nooit zo ver gekomen. Het na de uitzon derlijk zware voorbereiding tegen vallende veldspel bleef niet zonder gevolgen. Er was niet alleen sprake van spanning op het veld, ook daar buiten werd de sfeer steeds meer geprikkeld. Toen de fouten bleven gingen de spelers elkaar verwijten maken. Aanvoerder Ron Steens lag voortdurend overhoop met Andrë Bolhuis, die op zijn beurt mopperde dat er niemand naar hem wilde luis teren. Het was eigenlijk een mirakel dat er ondanks deze wrevel in dit team van pure individualisten enkele uitzonderingen daar gelaten toch gewonnen werd. De dag voor de halve finalewed strijd tegen Australië besloot Van Heumen dat er iets moest gebeuren. Nadat de rustdag was benut voor een urenlange boottocht op de rivier de Tigre werden de meest ervaren spelers rond de tafel geroepen. Ties Kruize. Wouter Leefers, Ron Steens, Maarten Sikking, Paul Litjens en Andrë Bolhuis konden vrijelijk hun grieven naar voren brengen en die ter discussie stellen. Van Heumen hoopte dat de vertroebelde sfeer in de ploeg wat zou opklaren. Het haal de echter niet veel uit. De Haagse en Utrechtse twisten bleven voortdu ren. In dit licht bezien mag het een wonder genoemd worden dat dit verre van homogene hockeyteam een dergelijk succes heeft bereikt. Nederland-PakisUn 2-3 (1-1): 2. Aktar Rasoel. stralbal 0-1. 10 Kruize strafbal 1-1. 39 Litjens lange comer 2-1. 45 Islahuddin 2-2 64 Ehsa noeliah stralcomer 2-3 Toeschouwers: 10.000. Nederland: Sikking. TJebbink. Van Eik. Jorrttó- ma. Doyer. Tim Steens. Bolhuis. Ron Steens. Kruize, Litjens. Leefers. In de strijd om de derde en vierde plaats, zegevierde Australië met 4-3 over West-Duitsland. Australië, win naar van zilver op de Olympische Spelen van Montreal, kende steeds een voorsprong. De goals werden gemaakt door Ian Cooke (twee maal). David Bell en Terry Walsh. Voor de Westduitsers scoorden Wolfgang Strodter (twee maal) en Heinrich Dopp door Bob Lieshout LEIDEN Zaterdagavond werd weer eens bewezen dat de grol afhankelijkheid van sponsors niet alleen schaduwkanten he' voor het Nederlandse topbasketbal. BS Leiden en Den Bosd twee van de rijkst gedoteerde ploegen, gaven voor een volei) housiast publiek een wedstrijd ten beste, die de vergelijking mjwne het grote voorbeeld, het Amerikaanse topbasketbal, kon dojversi staan. Er waren heroïsche daden van Kees Akerboom en Bd' Kirkland voor Den Bosch en Arthur Collins en Roy Leysner. vo Leiden en maar liefst twee verlengingen voor nodig, voord Leiden een 123-122 overwinning wist te behalen. Het deri verlies in één week trouwens van de Bossche koploper tueka aai h( Jan Koster (Hermes) werpt de bal voor de vijfde maal in het PSV-doel. Van onze handbalmedewerker VOORBURG In een wedstrijd die, met name in de eerste helft, een topploeg onwaardig was, is Hermes zaterdag in de Voorburg- se sporthal De Vliegermolen Nederlands handbalkampioen bij de heren geworden. Tegenstander PSV, die in het tweede gedeel te van de competitie nog geen enkele keer tot een opmerkelijke prestatie was gekomen, bleef tot de rust aardig bij (7-6), maar kwam in de tweede helft veel tekort om het de getalenteerde Haagse ploeg moeilijk te maken (18-12). In een vlaag van vreugde ging coach Dick Stam na de wedstrijd op de schouders, om er door de spelers later figuurlijk weer hard vanaf ge trokken te worden. De bekendma king dat trainer coach Dick Stam. die Hermes eerst de eredivisie bin nenloodste en vervolgens naar het kampioenschap leidde, de nieuwe landskampioen gaat verlaten kwam echter niet geheel als een verrassing. Iedereen, inclusief de spelers, weet dat het handbal dat Hermes door gaans laat zien, verre van volmaakt is. Gezien het talent dat de Haagse ploeg herbergt zouden ze met kop en schouders boven de rest van de ere divisie ploegen uit moeten steken. Zoals gezegd zijn de spelers zelf zich hier heel goed van bewust. Halver wege de competitie werd daarom besloten dat Dick Stam moest ver dwijnen, ongeacht het resultaat van dit seizoen. Dit resultaat, het kampi oenschap. maakt het de spelers wel moeilijk om het vertrek van hun coach, dat tenslotte door hen zelf geëisd wordt, te verklaren. Diverse keren benadrukken de spelers, bij monde van aanvoerder Hans Beugel, dat de problemen niet op het per soonlijke vlak liggen. Al twee jaar lang doen zich echter problemen voor bij Hermes. Het kampioenschap, dat wel degelijk mede dankzij Dick Stam behaald werd. heeft al deze problemen niet plotseling opgelost. „De laatste paar wedstrijden heeft Dick ons voortref felijk gecoached." verklaarde Hans Beugel nog terecht. Duidelijke oor zaken voor de breuk kunnen door de spelers niet gegeven worden. Hans Beugel: „We willen een coach die een stuk ouder is dan ons. Die een duide lijk overwicht heeft. Iemand die voor ons de lijnen uitstippelt. Het hoeft geen tophandballer te zijn. We weten zelf genoeg van handbal om hem daarbij te helpen." Dick Stam zelf kan ook wel begrip opbrengen voor de eisen van de grillige spelersgroep: „Ze zoeken iemand die het egoïsme van sommige spelers kan beperken en daarna overgaat tot scholing van de hele ploeg." Nadat de sponsor al had aangekondigd dat het contract niet verlengd zou worden, zit de kers verse titelhouder nu ook nog zonder trainer. De enige eis die er aan een sponsor gesteld wordt is dat hij met geld over de brug komt. De eisen die er aan de nieuwe trainer gesteld wor den lijken minder makkelijk verwe zenlijkt te kunnen worden. Handbal lend Nederland is dan ook zeer 'nieuwsgierig wie deze moeilijke taak op zich zal gaan nemen. EREDIVISIE DAMES: V en K Gr-PSV 9-8. Qulntus-HMS 16-12. Niloc-Hellas 10-13, EM-An- eora 11-12, Swift-DVO 15-10. HEREN: Hermes- PSV 18-12, Blauw Wtt-Slttardia 20-15. Swift B- AHC51 22-20. E en O-De Gazellen 22-23. Swilt- Hercules 22-25. AMSTERDAM De Belg Freddy Maertens heeft zaterdag de Grote Prijs van Harelbeke gewonnen, een wegwedstrijd over 266 kilometer. De tweede plaats was voor de Nederlan der Jan Raas, die een achterstand van acht seconden op de winnaar had. UTRECHT De trainingsaan- pak van Gerard Bakker blijkt zijn vruchten af te werpen. Tij dens de tweedaagse strijd om de nationale tafeltennistitels in Utrecht streden zijn pupil len in alle onderdelen met uit zondering van het herendub belspel in de voorste linies. Bij de dames onderstreepte Betti- ne Vriesekoop ten overvloede haar heerschappij en nestelde Sandra de Kruiff zich op de tweede plaats. Bij de heren drong Ronald Rijsdorp verras send door tot de finale. In de halve eindstrijd wees hij Bert van der Helm in een enerveren de partij terug. In het titelduel moest de pupil van Bakker zich na een verbeten strijd ge wonnen geven aan Nico van Slobbe, die hiermee zijn twee de nationale titel (eerder won hij in 1975) veroverde." Ronald Rijsdorp vormde zon dag in sporthal Catherijne in Utrecht het grote verrassingse lement. In de kwartfinales toonde hij in uitstekende vorm te zijn door Hans Lingen, vier de geplaatst, met opmerkelijk gemak in drie games te ver slaan. Maar Bert van der Helm, zijn tegenstander in de halve eindstrijd, ging hieraan voor bij. Dames enkelspel, finale. Bettine Vriese- koop-Sandra de Kruiff 21-14. 21-12, 21- 16. Gemengd dubbelspel, finale. HijneVan Weelderen-Swier/Vriesekoop 18-21. 21-19. 21-19 Heren dubbelspel finale. Van der Helm' Van Slobbe-Van der Broek/Lingen 15-21. 21-15. Dames dubbelspel, finale De Kruiff Vriesekoop-Wagemakers'Williams 21-9. 21-16 Het mag langzamerhand bekend worden verondersteld. Het Neder landse topbasketbal bevindt zich voortdurend in de problemen, door dat de financiële middelen die daar voor naar men zegt noodzakelijk zijn, ten ene male niet uit de recette- opbrengsten gefourneerd kunnen worden. Met als gevolg dat de in breng van een sponsor noodzakelijk wordt. Deze sponsors zijn veelal zeer sympathieke figuren, maar ze heb ben een groot nadeel. Het welzijn van het Nederlandse topbasketbal kan ze gestolen worden, zo gauw ze bemerken dat de gedane investering niet het vereiste rendement oplevert. Hetgeen onlangs nog eens aardig werd geïllustreerd door de sponsor van het Delftse Punch. Ontevreden over de resultaten, dat wil zeggen, over het aantal keren dat de merk naam door televisie, radio en kran ten genoemd werd, probeerde de sponsor op allerlei manieren onder zijn verplichtingen uit te komen. Ondanks het feit dat de sponsors zich weinig aan het Nederlandse top basketbal gelegen laten liggen, is de sponsoring wel medeverantwoorde lijk voor de opbloei. Dankzij de grote sommen geld die beschikbaar kwa men. is het spelpeil voor Nederland se begrippen sterk gestegen. Voor de intrede van de sponsoring konden de tientallen toeschouwers zich ergeren aan duels als DED-Blue Stars, ter wijl nu honderden, soms zelfs dui zenden, vergast worden op zeer aan- trekkelijke wedstrijden, zoals BS Leiden-Den Bosch. Nu moet wel gezegd worden dat het daar in de eerste helft nog niet naar uitzag. De beide ploegen bleven wel iswaar dicht bij elkaar, maar het grote vuur was er nog niet. Wellicht omdat de spelers van Den Bosch dachten in de tweede helft wel orde op zaken te kunnen stellen, doordat de rebounders van Leiden Kip, Bartolome en Bruinsma al spoe dig geconfronteerd werden met een teveel aan persoonlijke fouten. Wat dat betreft kwam Den Bosch bedro gen uit. Alle drie mochten van de scheidsrechters tot ver in de tweede blijven en er ontspon zich een ge denkwaardig duel. Een verbluffende inzet aan beide kanten werd aange vuld met de nodige heroïsche acties. Neem nu Kees Akerboom. Vorige week was hij afwezig, geveld door de griep, en nu bracht hij in zijn eentje zijn ploeg keer op keer naast Leiden. Van elke afstand kwam hij tegen de zone-verdedigingen van Leiden tot scoren, ondanks een vergaande staat van vermoeidheid. Akerboom kreeg steun van Buff Kirkland, die zijn reputatie als Ame rikaanse springmuis weer volledig waar maakte. Ondanks de aanwe- Itll ids li eg ituB zigheid van veel langere spelers jrste hem heen. wist hij voortdurender on\ aanvalsrebound te bemachtigenji de te scoren. Bovendien ontpopte zich als een verdienstelijk p; Calvin Crews werd een paar fraai door hem bediend. Absoli hoogtepunt was zijn actie met een paar seconden te spelen in an de tweede helft, waarbij hij op onünstv volgbare wijze wist te scoren en daar vendien de bonus vrije worp. «ETO- danks het feit dat het publiek an eei zaal bijkans afbrak wist te beni ten. waardoor de ploegen weer gellHC h< kwamen Roy Leysner werd de hten tl van de verlengingen. Als tweederk v guard achter Mitchell Plaat. kri(en. W hij meestal weinig speeltijd, zaterdagavond leek dit geen invl<^^^ te hebben op zijn zelfvertrouwfr" Toen Leiden in het begin van I 0(_ eerste verlenging dreigde weg zakken, was Leysner het, die i drie scores op een rij de ploeg wfl bijbracht. Tenslotte was er natuF lijk weer Arthur Collins. In de eer! helft redelijk onder controle gehJ den dankzij een box-and-one, kwl hij in de tweede helft los en zeilde I weer elegant door de bucket, onvi dedigbaèr voor wie dan ook. Zi moment kwam. toen hij, in de lai ste seconde van de eerste verlï ging, door middel van een wel z( fraaie tip-in wist te scoren. Scores: Leiden: Collins 36. Plaat! Van Rooden 18. Den Bosch; Aki boom 36. Kirkland 20, Dekker fan O! Faber 16 HEREN EREDIVISIE: Punch-BV Amstelvfc 106-75, BS Leiden-EBBC 123-122. Flaming}' BOB 103-104, BS Twente-RZ 98-99. LandlK Donar 69-96 DAMES KAMPIOENSPOLI Landlust-Jolly Jumpers 58-54, BV VoorburgR" 31-80. Fortuna Flush-BOB 63-94 DEGRAlp TIEPOULE: Boxtel-BV Amstelveen 85-57 Van onze korfbalmedewerker „au^toj AMSTERDAM In feite is er vO*i van Luto geen vuiltje aan de lucht i weest. Met veel korf balspel werd fc len Weerbaar, toch altijd een lastj tegenstander, rustig weggespei De lijstaanvoerders in de veldcof petitie voor de hoofdklasse korfliiraks; toonden daarmee aan, dat ze i overgang van de zaal naar het v^HO,Zwi beter doorstonden dan Allen Wet. 70. ai baar. roeschoi raarin k Tegen het vertoonde spel in was Hm het scoreverloop toch nog boeiend. H: verwege de eerste helft had Luto e kfc 1-4-voorsprong opgebouwd. Vof^^, naamste oorzaak van het Luto-stend eer ces was het grote aantal fouten de tegenstanders maakten. tenisse hoofdklasse: Ons Eibernest-Archipel Zwer Deto-Deetos 10-6. Blauw Wit-Rapiditas 1 PKC-Die Haghe 13-8, Allen Weerbaar-Luto I [te Zwi tfeck I- pers: lanvalle Ie perfe 5#rendr< 18. Ab Toeschoi In de te i an trek) «ndrech ninuut i door Koos Kamer RIJSWIJK De 3-1 zege die Blokkeer zaterdag in Rijswijk op Zaan'69 behaalde, betekende voor Frank Constandse het tiende kampioenschap. ..Daarom hadden ze voor mij best een dikke gouden plak mogen maken" vond de Rijswijkse aanvaller. Hij voegde er meteen aan toe: „Het zal mijn laatste plak beslist niet zijn. Als we de ploeg bij elkaar houden, komen er nog wel meer kampioenschappen" Die ploeg bij elkaar houden had een duidelijk diepere betekenis. Al eer der waren mededelingen gedaan dat de sponsor van het huidige Blokkeer zou overgaan naar het Voorburgse Corbulo. Het ziet er naar uit. dat dit alles doorgaat. Met de sponsor zullen dan ook de spelers meegaan. Er is nog één probleem: spelverdeler Jan Warns moet door werk in het buiten land de ploeg verlaten. De geruchten dat zijn plaats overgenomen gaat worden door de nu bij Zaan'69 spe lende Frank van Overeen nemen steeds vastere vormen aan. Ben Kry- sik. de na de door zijn ploeg via de setcijfers 15-3, 16-14, 11-15 en 15-7 geleden nederlaag ontgoochelde trainer-coach. „Frank mag van mij gerust gaan. Als hij een kans in Den Haag krijgt, moet hij die beslist pak ken. Dan hoeft hij niet zoveel tfc reizen voor wat volleybal". De uitlating „voor wat volleybal" duidt op groot ongenoegen. Krysik neemt het zijn spelers nogal kwalijk, dat ze er in deze belangrijke wed strijd zo weinig van gebrouwen heb ben ..Ze stonden er bij als pilaren. Als ik mijn zin kreeg dan had ik het liefst een heel jonge ploeg die bereid is er vier of vijf keer in de week hard voor te werken." ..De spelers die nu in mijn selectie zitten, zijn daar niet door prestatie gekomen, maar door dat andere spelers als Valkenburg. Hoeboer. Scholten en Snippe weg vielen Ze zijn gewoon een stukje opgeschoven. Bij de tegenpartij moeten de jongens vechten voor een plaats." Volgens Krysik was dat vechten er dus niet bij. Pierre Mathieu keek er even van op toen hij dat hoorde. De Bredase leraar, die de derde ach tereenvolgende titel bij de Rijswij- kers mede bewerkstelligde: „Vooral in het begin moest mijn ploeg toch wel even op de tenen staan. Het duurde zeer lang eer het eerste punt gescoord kon worden". Dat gebeurde na de elfde serve. De ban was toen gebroken. Het Rijswijkse blok func tioneerde optimaal, zodat de een voudige Zaanse aanval er niet door kon komen. Die eerste set werd dan uiteindelijk snel afgewerkt. 15-3 in amper een kwartier. Mathieu's ploeg kon er in de tweede set daardoor wat meer ontspannen tegenaan gaan. Alle mogelijke vari aties werden voor het net gelegd. Inmiddels had de Zaanse ploeg be grepen. dat er tegen het sterke Rijs wijkse blok alleen maar eer was weggelegd met snel spel. Tot 9-12 werd dat redelijk goed uitgevoerd. Op dat moment vroeg Mathieu voor het eerst sinds lange tijd een time out aan. Zijn ploeg ging daarna weer directer spelen en pakte via 16-14 die speelperiode (2-0). Daarna mocht de Zaanse ploeg toch nog een setje pakken (11-15). In de vierde set werd er echter weer orde op zaken gesteld. Na een 3-3 stand liep Blokkeer snel weg naar 15-7. waarmee dus de tiende titel in de wacht gesleept werd. De grote vraag wordt nu of de spelers van de kampi- oensploeg opnieuw Europa Cup gaan spelen. Frank Constandse daarover: „Onze sponsor heeft daar niet eens zoveel belangstelling voor. Hij voelt er veel meer voor onze uitzending naar de Olympische Spe len te garanderen. Daar moet nu met het NeVoBo-bestuur over ge sproken worden. Spelen we geen Eu ropa Cup. dan is het best mogelijk dat we veertien dagen naar Japan gaan. Dat is best ook wel eens leuk". De VC Tilburg hoeft een dergelijk reisje van de sponsor niet te ver wachten. Door de nederlaag tegen debutant Orion verdwijnt de ploeg, die eens de opvolger van de westelij ke kampioenen leek te worden, uit de eredivisie. Daarmee reduceeiwjk-unn het aantal Brabantse ploegen inf'1"0^ eredivisie van vier tot twee. om^oo^ Were Di al eerder tot de teruggafeuickTo naar de eerste divisie was gedoenfus L- Eredivisie dames VC Heerlen-AMVJ 3-0 li- is 0. 15-41. Dynamo-DVC 0-3 110-15.12-15.7* SFC-Valbovol 3-1 (16-14. 15-8. 8-15. 15-6). Orf Energo 3-0115-6. 16-7. IS-9i. Longa"59-Orawi (15-10. 15-12. 0-15. 11-15. 14-16» Stand VC Heerlen 19-36. Cortulo 18-30. DV(J 24. Dynamo 20-22. Orawi 20-22. Energo 19f SFC 20-16, VaJbovol 19-12, AMVJ 20-10. UVCf 6 Longa '59 19-0 Erediv istr heren Blokkeer-Zaan'69 3-1 (15-3l 14, II 15 15-7. Blokkeer kampioen» AMVjM re Dl 3-0 (15-9 15-12, 15-4. AMVJ RLVC Lyf rus 2-3 <8-15 15-11. 15-13. 7-15. 12-151. Orion Tilburg 3-0 (15 10. 15-3. 15-12i. Vc Tilburg di_ VVC-Orawi 3-0(15 10. 15-13.15-131. Geldropf Corbulo 2-3 115-4, 15-10 7 15. 6-15. 9-15) Stand: Blokkeer 20-40, AMVJ 19 32. Zaan'6! 30. Lycurgus 19-22. Orion 20-20. WC 2 Geldrop VC 20-18. AMVJ RLVC 2016. Cor 20-16. Orawi 20-14, VC Tilburg 20-8, Were D brc 's'19 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10