NI Spelen met automaten aan banden f\\ iil'T Ethiopië dreigt Somalië opnieuw Gratieaanvragen Bhoetto voorbarig Aandeel in beheer van VAD-fonds voor werknemers Politie Botswana doodt 3 mannen bij vluchtpoging Kijk-en Luistergeld volgend jaar hoger Van Agt wil met Schmidt praten over uranium Reünie! Oproep tot oudleerlingen en leiding Algemeen klinisch of kli nisch chemisch analist(e) LINGE ZIEKENHUIS LEERDAM lull studietoelagen En^iezers ZATERDAG 1 APRIL 1978 8 NAIROBI (Reuter) Ethiopië heeft Somalië indirect gedreigd met ac ties tegen dat land als het door gaat met de guerrilla-acties in de Oga- den De waarschuwing komt na be richten over Somalische acties te gen Ethiopische en Cubaanse troe pen in de woestijn en een Somali sche verklaring dat de steun aan de guerrilla strijders zal worden voort- geze' ondanks de terugtrekking van de geregelde Somalische strijd krachten In een verklaring zegt de Ethiopi sche regering dat zij de wereld voortdurend heeft laten weten niet van plan te zijn de terrotoriale inte griteit van Somalië te schenden. In het licht van de aanhoudende en steeds toenemende provocatie zal zij echter „gedwongen zijn haar toe vlucht te nemen tot legitieme maat regelen die bij internationale wet" zijn toegestaan. NEW DELHI (Reuter) - Een functi onaris van de Pakistaanse ambassa de in New Delhi heeft gisteren ge zegd dat gratie aanvragen van de kant van staatshoofden en regerin gen voor de voormalige Pakistaanse premier Bhoetto voorbarig zijn en een gebrek aan vertrouwen verto nen in het land en zijn gerechtelijk systeem. Verschillende landen, waaronder Egypte. Libië en Kash mir hebben een beroep gedaan op het militair regiem om Bhoetto te sparen Bhoetto werd eerder deze maand ter dood veroordeeld voor het opdracht geven tot een politieke moord. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het spelen op gokau tomaten wordt aan banden gelegd. Het kabinet heeft gisteren besloten om de wet op de kansspelen zodanig te wijzigen, dat in het vervolg alleen nog automaten met beperkte wins tmogelijkheden kunnen worden geëxploiteerd. Voorts komen er richtlijnen voor de inworp. de mini- mumspeelduur, het uitkeringsper centage. de aanwezigheid van het kansspelkarakter en het uitkerings patroon. Ook zullen aan de automa ten technische eisen worden gesteld - Van onze parlementsredactie DEN HAAG De werknemers krij gen een zeer belangrijk aandeel in het beheer van het collectieve fonds voor vermogensaanwasdeling (VAD). Dit verklaarde premier Van Agt gisteravond na het kabinetsbe raad. De discussie in het kabinet over de twee betrokken wetsontwer pen is nog niet afgerond. Het advies van de Raad van State, gisteren uitgebracht, is nog niet bekeken. Het ene wetsontwerp heeft betrek king op een individuele winstde- lingsregeling, het andere op de op richting van een collectief VAD- fonds. De ministers De Ruyter (justitie) en Van Aardenne (economische zaken) bereiden een betreffend wetsont werp voor. Volgens het kabinet is het noodzakelijk de misstnden rond het gebruik van speelautomaten, in de wandeling fruitautomaten, aan te pakken. PRETORIA (DPA) - Twee blanke Zuidafrikanen en een Brit. die woensdag door de politie van Bots wana op Zuidafrikaans grondgebied zouden zijn aangehouden, zijn giste ren dood een lijkenhuis binnenge dragen. Een woordvoerder van de regering van Botswana deelde later mee dat de drie bij een vluchtpoging door soldaten van Botswana zijn doodgeschoten. DEN HAAG De omroepbijdrage A. het kijk- en luistergeld, zal vol gend jaar worden verhoogd tot 126 gulden. Dit heeft het kabinet giste ren besloten. De omroepbijdrage B, alleen het luistergeld, wordt ge bracht op 37,50 gulden. Het ont werpbesluit van het kabinet gaat og naar de Raad van State. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Premier Van Agt wil ter gelegenheid van de Europese topconferentie 7 april in Kopen ha gen met de Westduitse bondskanse lier Schmidt een gesprek voeren over de problemen rond de levering van verrijkt uranium aan Brazilië. Van dat gesprek zal mede afhangen of en wanneer de eerder aangekon digde ministeriële commissie in het kader van het Urenco-verdrag bij een zal komen. Premier Van Agt liet duidelijk door schemeren, dat het gesprek met Schmidt noodzakelijk is omdat het eerdere Nederlandse voorstel tot bij eenroeping van die commissie in Bonn en Londen niet erg enthousi ast is ontvangen. „Al enige tijd wordt er bij mij op aangedrongen dat de Urenco-problemen ook op het hoogste niveau worden besproken an dat zal dan nu gebeuren," aldus de heer Van Agt. De uitnodiging is gisteren naar bondskanselier Schmidt uitgegaan. Het antwoord is nog niet binnen, maar premier Van Agt neemt aan dat de heer Schmidt in Kopenhagen wel tijd zal willen vrijmaken. Bondskanselier Schmidt heeft al langer de wens te kennen gegeven om met premier Van Agt een kennis makingsgesprek te hebben. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. gevestigd te Amsterdam UITGIFTE van 100.000.000,- 73A pCt 10-jarige obligaties 1978 per 1984/1988 in coupures van nominaal 1.000,- aan toonder. Dc koers van uitgifte zal op woensdag 5 april 1978 vóór beurs worden bekendgemaakt en in de Officiële Prijscourant van de Vereniging voor de Effectenhandel van die dag worden gepubliceerd. Ondergetekende bericht, dat zij de inschrijving op bovengenoemde uitgifte" openstelt bij al haar kantoren op vrijdag 7 april 1978 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 3 uur op de voorwaarden van het prospectus d.d. 31 maart 1978. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn bij de kantoren van inschrijving verkrijgbaar. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Amsterdam, 31 maart 1978. FAMILIEBERICHTEN kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00- 20 00 uur. Madeion je bent een lieverd Teelke, hartelijk gefeliciteerd met je 50-ste verjaardag. Vader en moeder. Goede morgen opa Arie en oma Trijntje, hartelijk gefeliciteerd Willemijntje en Jochem Tante Teelke Hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag. Dirk en Janneke Kibboets Megiddo, Israël. In plaats van kaarten Psalm 46 D.V. 12 april a.s. hopen onze geliefde ouders en grootou ders P. Nieuwland en M. M. Nieuwland-Kremer 50 jaar getrouwd te zijn. Zij die hen daarmede willen feliciteren zijn van harte welkom np zaterdag 8 april en wel van 14.30 tot 16.00 uur in het gebouw Chr. Sociale Belangen te Schiedam, Lange Haven 73. hun dankbare kinderen en kleinkinderen adres woonhuis Rembrandllaan 81 b Schiedam. I „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan" Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde vrouw en der kinderen zorgzame moeder, groot-, over grootmoeder en zuster Anna Carolina Toebak-Zwaan in de ouderdom van 77 jaar W W. Toebak kinderen, klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 30 maart 1978 Huize „Waelestein" Schulpplein 50 kamer 413 Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7- 7.30 uur in de rouwkamer van huize „Waelestein" ingang Schulpplein 46 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 4 april te 12 uur op de begraafplaats „Charlois" Charloise Lagendijk 680. Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst ge houden worden, welke geleid zal worden door de Heer P. van der Kraan in huize „Waelestein" aanvangende 11 uur. Met droefheid heeft de Interkerkelijke Commissie voor de geestelijke verzorging van doven te Har derwijk en omstreken kennis genomen van het overlijden van haar commissielid Ds P. J. Madern J Met dankbaarheid blijven wij terugzien op het vele werk dat hij in onze regio heeft verricht, de vele waardevolle adviezen die hij ons heeft gege ven en de warme menselijkheid die wij allen, doven cn horenden, van hem mochten ontvangen De Here helpc cn trooste zijn vrouw en kinderen om dit verlies te dragen. Harderwijk. 31 maart 1978 Namens de commissie B Slofstro. voorzitter „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan". Heden heeft God, na een moedig, geduldig gedra gen lijden, tot Zich genomen onze lieve broer, zwager en oom Menno Ferwerda op de leeftijd van 53 jaar. Wij zullen zijn warme hartelijkheid, liefde en trouw missen. Geve God Greet en de kinderen de moed en de kracht om nu zonder hem verder te leven. Groningen, 31 maart 1978: Briljantstraat 14. Amsterdam: Sjok Ferwerda Theo en Riet Ferwerda-Gispen Bussum: Ineke en Joop Friele-Ferwerda Haarlem: Henk en Liet Ferwerda-Bavinck Zwolle: Tineke en Jaap Hallewas-Ferwerda Woltersum: Riekje en Eddy de Boer-Ferwerda Neven en nichten. Menno is opgebaard in één der rouwkamers van het Uitvaai ^centrum „Algemeen Belang", Es doornlaan 187, Wijk Selwerd, Groningen. Bezoek maandagavond, 3 april a.s. van 7-8 uur. Een rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag, 4 april a.s. om 12.00 uur in de aula op de begraaf plaats „Selwerdhof" te Groningen, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Dit weet ik: dai God met mij is Psalm 56 vers 10. Na een moedig geduldig gedragen ziekte heeft de Heere tot Zich genomen, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante Lena Maria Kraan geboren van Duijn op de leeftijd van 57 jaar. Rotterdam, 30 maart 1978 Borchsatelaan 3. A. Scheijgrond-van Duijn F. van Dijk-van Duijn J. van Dijk B. van Duijn P. van Duijn-Weesie J. C. van Duijn J. van Duijn G. van Duijn-van Bennekum J. Bots-van Duijn G. F. Bots Liever geen bezoek aan het woonhuis Geen bloemen. Onze zuster is opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470. Gelegenheid tot condoleren aldaar: maandag avond van 7 uur-7.30 uur. De rouwdienst, geleid door de weleerw. heer Ds W. H. van Kooten zal gehouden worden dinsdag 4 april om 13.00 uur in de kapel op de Algemene Begraafplaats „Crooswijk" waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 1 uur. 'Afijn tijden zijn in Uw hand' Na een langdurig moedig gedragen lijden ontsliep heden in zijn Heer en Heiland, onze lieve zeer zorgzame man, vader en opa Leendert Johannes Visser op de leeftijd van 75 jaar L. H. Visser-Vat A. M. Witter-Visser J. Witter Stefame, Robbert Barendrecht, 30 maart 1978 Vlietweg 2 Aan huis liever geen bezoek. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den maandag J april om 14.00 uur in de bovenge noemde aula waarna de begrafenis zal plaats vinden plm. 14.30 uur. Heden nam de Here, door een droevig ongeval van ons weg, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Dirk Jelles van der Meer op de leeftijd van 69 jaar. Apeldoorn: P. M. van der Meer-Akkerman Kerkenveld: A. van de Wetering-van der Meer A. J. van de Wetering Marja en Piet Connie en Gert Ton, Dick, Renate, Eric Harlingen: N. Akkerman L. Akkerman-Weewer Bianca 't Zand: J. Kromhout-van der Mee: P. R. Kromhout Astrid, Ingrid Apeldoorn, 30 maart 1978. Loolaan 41, Flat 152. Liever geen bloemen. Er is gelegenheid tot condoléancebezoek maan dag a.s. van 19.00 tot 19.45 uur in het rouwcentrum van de Monuta Stichting, Loolaan 67 te Apel doorn. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 4 april om 14.00 uur op de algemene begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen (Apeldoorn). Vertrek vanaf Loolaan 67 om 13.30 uur. „Ik dank U, Heer, dat ik U ken" Door een droevig ongeval ging van ons heen onze geliefde broer, zwager en oom Dirk Jelles van der Meer echtgenoot van P. M. Akkerman op de leeftijd van 69 jaar. Gorinchem: J. J. van der Meer Apeldoorn: IJ. van der Meer J. van der Meer-Kuperus Hamilton (Canada): H. de Ruijter-van der Meer C. de Ruijter Heemstede: A. J. van der Rest-van der Meer W. van der Rest Dordrecht: C. van der Meer neven en nichten Gorinchem, 30 maart 1978 Jezus Uw verzoenend sterven, Is het rustpunt van mijn hart. Met droefheid geven wij u kennis, dat heden, na een kortstondig geduldig gedragenlijden van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, grootmoeder, overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Leentje van Wensveen weduwe van C. Sintemaartensdijk in de ouderdom van 90 jaar. P Sintemaartensdijk J. Sintemaartensdijk-v.d. Waal C.Sintemaartensdijk A. Sintemaartensdijk-Klaasse B. Sintemaartensdijk A. Sintemaartensdijk-Broekhuizen D. Romein-Sintemaartensdijk G. Romein A. Van Driel-Sintemaartensdijk W. de Rooij-Sintemaartensdijk K. de Rooij W. Sintemaartensdijk Klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 30 maart 1978 Koninginneweg 183 De overledene ligt in haar woonhuis opge baard Gelegenheid tot condoleance- en rouwbe zoek: Dagelijks van 19.00-21.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dins dag 4 april a.s. op de Ned. Hervormde begraafplaats „IJsselmonde", Benedenrij- weg, Rotterdam-IJsselmonde. Vertrek van het woonhuis om 10.30 uur. Aankomst in de aula van bovengenoemde begraafplaats om 11.00 uur. STICHTING PROTESTANTS-CHRISTELIJK INTERNAAT VOOR SCHIPPERSKINDEREN Reünie V.O.-leerlingen en -leiding. Op zaterdag 22 april 1978 om 15.30 uur een ieder wordt verwacht die op het internaat heeft gezeten of gewerkt heeft. Het feest zal op het nieuwe internaat gehouden worden. Vlug rea geren voor 11 april bij Ph. v.d. Meulen Postbus 951 Dordrecht Tel. 078-44991 's avonds, tel. 078-30444 overdag. Met droefenis geven wij kennis van het overlijden op 52-jarige leeftijd van onze collega EHy Markus Haar moedig gedragen lijden vervulde ons met het diepste respekt. Onze oprechte deelneming gaat uit naar haar moeder en zus. Medewerkers klinisch chemisch laboratorium BRONOVO Den Haag, 30 maart 1978 Voor de deelneming ons betoond na het overlijden van mijn lieve broer, onze zwager en oom en mijn huisge noot Albertus van Egmond weduwnaar van Leny Treurniet betuigen wij onze oprechte dank Uit aller naam, E. van Egmond Rotterdam, april 1978. Bij het heengaan en de begrafenis van onze lieve man, vader en grootvader Jan van der Neut hebben wij overstelpend veel bewijzen van meeleven ondervonden. Mede daardoor vonden en vinden wij nog steeds de kracht om verder te gaan. Omdat het moeilijk is om u allen persoonlijk te bedan ken, willen wij dat graag op deze wijze doen. Mede namens de kinderen en kleinkin deren: E. van der Neut-Doornënbal. Mijdrecht, april 1978. Voor de blijken van medeleven bij het overlijden van onze lieve tante Geertje Huisinga betuigen wij onze oprechte dank. Tevens onze dank aan het verplegend personeel „Dennenoord", pav. 22 te Zuidlaren. Roodeschool, april 1978 familie Huisinga familie Stoit. Voor de belangstelling en het medeleven na het overlij den van mijn lieve man, onze vader en opa Willem Keddeman dank ik u mede namens mijn kinderen heel hartelijk. H. Keddeman-Pool Den Ham, maart 1978 „Het Liefferdinck" Voor het overstelpend bewijs van deelneming ons op velerlei wijze betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Dirk Koger zeggen wij eenieder zeer hartelijk dank. Uit aller naam: M. C. L. Koger-de Jong Beverwijk, april 1978 Bezoek vrijblijvend onze showroom, waar de nieuwste collectie Chateau Caravans te bezichtigen is. BERGMAN CARAVANS, LEID- SEVAART 189, NOORDWIJ- KERHOUT, TEL. 02523-2649. Bij Hotel Piet Gi|S, 500 m' langs water, richting Noordwijk. JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. Tel 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) Van de 7%% obligatielening 1967 ten laste van de Gerefor meerde Stichting „De Beukenhof" te Velp zijn uitgeloot: 14 obligaties a ƒ1000,- nos. 14, 82, 133, 208, 259, 339, 437, 495, 500, 559, 608, 638, 683, 713. 2 obligaties a ƒ500,- nos. 773A en 773B. Betaalbaar per 15 mei 1978 ten kantore van: Nederlandsche Middenstandsbank N.V., Am- stelstraat 21. Amsterdam; N.V. Slavenburg's Bank te Gronin gen. De Trustee: N.V. Trust- en Ve rificatiekantoor. Wegens verlek van de huidige medewerk(st)er zoeken wij voor ons laboratorium een algemeen klinisch of klinisch chemisch analist(e). Intern wonen is mogelijk, ten/vijl medewerking wordt verleend bij het verkrijgen van zelfstandige huis vesting. Salaris volgens de algemene regeling voor particu liere ziekeninrichtingen. Belangstellenden worden uitgenodigd tot een ge sprek met de directrice, telefonisch bereikbaar onder nummer (03451) 3546, schriftelijk en monde ling op ons adres Kon. Emmalaan 82, Leerdam. provincie Utrecht Het Provinciaal Bestuur van Utrecht maakt bekend dat voor het cursusjaar 1978/1979 aanvragen van inwoners van de provincie Utrecht voor een provinciale studietoela ge kunnen worden ingediend. A Zij, die een door het rijk gesubsidieerde onderwijsin stelling (gaan) bezoeken moeten eerst een aanvraag bij het rijk indienen. Binnen 1 maand na dagtekening van de beschikking of kennisgeving van het rijk kan het verzoek voor een (aanvullende) provinciale studietoe lage worden ingediend bij het gemeentehuis in de plaats van inwoning. B. Voor studies/opleidingen die niet door het rijk worden gesubsidieerd, behoeft niet eerst een verzoek bij het rijk te worden ingediend. Een dergelijke aanvraag voor een provinciale studietoelage dient vóór 1 mei 1978 eveneens bij het gemeentehuls in de plaats van inwoning te worden ingediend. Bij het beoordelen van de aanvragen wordt gelet op- a studieresultaten; b. de financiële noodzaak. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat ook gegadigden die zich op grond van maatschappelijke ontwikkelingen/ eigen initiatief (gaan) bij-, na- of omscholen voor een provinciale studietoelage in aanmerking kunnen komen, althans indien andere instanties (b.v. het Gewestelijk Arbeidsbureau) geen financiële hulp kunnen bieden en zij aan de bovenvermelde voorwaarden om voor een provin ciale studietoelage in aanmerking te komen, voldoen. Aanvragers, die de leerplichtige leeftijd bezitten komen niet voor een provinciale studietoelage in aanmerking. Na succesvolle beëindiging van de studie zal de helft van de genoten bijdragen worden kwijtgescholden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8