valkenstede: WAAROM EEN ANDER WEL,EN IK NIET IN EEN EIGEN HUIS? Gesprek met allen die de Gereformeerde Kerken liefhebben Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (gjamrobank een nieuwe vorm van verzorgd wonen met volledige privacy... Hoogeveen, midden in Drenthe Bouwfonds n prachtige modelwoning in „Valkenstede" no 75. H M.I. Meubelen B.V. Silvester Tapijten Bouwfonds helpt mensen in een eigenhuis. - ZATERDAG 1 APRIL 1978 TROUW/KWARTET Aandeelhouders van de Amsterdam- Rotterdam Bank N V. worden uitgenodigd tot het bijwonen van een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhou ders op woensdag 19 april 1978 te 14.30 uur ten kantore van de vennootschap, Herengracht 595, Amsterdam. Aangezien in de op 22 maart jl gehou den vergadering niet het vereiste kapitaal vertegenwoordigd was, zal in deze ver gadering wederom het voorstel tot wijzi ging van de statuten aan de orde worden gesteld. De agenda van deze vergadering en het voorstel tot wijziging van de statuten lig gen ter inzage bij de hierna te noemen banken en zijn voor aandeelhouders gra tis verkrijgbaar. Eigenaren van gewone aandelen aan toonder dienen, om deze vergadering te kunnen bijwonen, hun aandelen uiterlijk op 14 april 1978 in bewaring te geven bij: In Nederland: Alle kantoren van de Amsterdam-Rotter dam Bank N.V. In Engeland: De Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Londen. In Duitsland: De hoofdvestigingen van de Deutsche Bank AG, Commerzbank AG, Dresdner Bank AG en Westdeutsche Landesbank Girozentrale te Frankfurt (Main). Düssel- dorf en Hamburg, voor zover aldaar ge vestigd. In Frankrijk: De hoofdvestiging van de Société Géné rale te Parijs. In Zwitserland: De Schweizerische Kreditanstalt en Schweizerische Bankgesellschaft te Zu rich. Schweizerischer Bankverein te Basel, MM. Pictet Cie. te Genève. Het te ontvangen depotbewijs dient als bewijs van toegang tot de vergadering. Eigenaren van gewone aandelen op naam en eigenaren van preferente aan delen dienen, om ter vergadering aanwezig of vertegenwoordigd te zijn, uiterlijk 14 april 1978 van hun voornemen daartoe schriftelijk kennis te geven aan de Raad van Bestuur. De Raad van Commissarissen Amsterdam. 31 maart 1978 Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. liefhebben om welke reden dan ook: omdat het de kerk was van uw ouders, de kerk van uw jeugd: omdat zij gedurende zoveel jaren een bolwerk was tegen de vrijzinnigheid in Nederland, omdat u in haar duidelijk de trekken zag van de gemeente van Christus; omdat vul het zelf maar in. Liefde ziet scherp Als u onze Gereformeerde Kerken liefhebt. dan draagt u ze op uw hart. dan bidt u voor haar welzijn, dan bent u bereid om te h|den aan die kerk. Dan hebt u een open oog voor haar. ook voor haar zwakheden en zonden en afdwalingen. Ouders die hun ogen sluiten voor de gebreken van hun kinderen, hebben hen niet waarachtig lief Wij willen met u een gesprek voeren over onze kerken We zien helaas geen andere mogelijkheid om dat te doen dan langs deze weg Maar geloof ons, het is de liefde die ons daartoe dnngt; allereerst de liefde tot de Here van de gemeente, haar Bruidegom Christus, maar evenzeer uit liefde tot de gemeente Zijn bruid Wij maken ons grote zorgen over onze kerken En we hebben de indruk dat velen van u met weten wat er t»l ons gaande is En dan begrepen zij onze zorgen natuurlijk met Daarom willen wi| eerst hieronder een opsomming geven van enkele uitspraken, die in boeken en tijdschriften werden gepubliceerd door predikanten en theologieprofessoren van ónze kerken, let wel van ONZE kerken Met opzet vermelden we geen namen, omdat we met de indruk willen geven, dat deze dwalingen alleen door deze enkelingen worden aangehangen. Helaas zit het kwaad veel dieper en wortelt veel meer in de algehele levenshouding van heel veel kerkmensen. Wist u dit? Hieronder volgen slechts enkele grove afdwalingen van ons bijbelse en gereformeerde beli|den, nogmaals van dienaren des Woords in ónze kerken Aangaande ons christelijk geloof, deze heerlijke gave Gods die door de Heilige Geest in onze harten wordt gewekt „Ook het christelijk geloof is een geloof dat mensen erop nahouden, dwz. het beslaat uit pro/ekties, woorden en gebruiken die hier beneden en niet in de hemel bedacht zijn". Aangaande het Schriftgezag „Uiteraard schreven die schn/vers (van de Bijbel) ook wel eens daden toe aan God die ze kennelijk zeil op hun kerfstok hadden. Dat doen wij. mensen, allemaal. Zo zijn we wel. God moet onze daden dekken, vooral natuurlijk onze vrome daden Voor dit hitlertje-spelen moeten we altijd op onze hoede zijn. het is een goddeloos bedrijf". Daarmee wordt dus geleerd dat de Bi|belschn|vers wel eens gedreven werden niet door de Heilige Geest, maar door de boze geest die ook bezit had genomen van de misdadiger Adolf Hitler Hoe kunnen wij ons dan nog ooit m vertrouwen aan de 8i|bel overgeven, want wie zal dan uitmaken wanneer een gedeelte in de Bi|bel ingegeven werd door de Heilige geest en wanneer door de boze geest"7 Aangaande de gedachte die Jezus had over God: ..Jezus is niet te interpreteren naar onze tijd toe. zonder ook zijn godsbeeld, als verworvenheid van de religieuze wereld waarin hij leefde, te ontmythologiseren Aangaande de verzoening met God zoals die beleden wordt in de Heidelbergse Katechismus: Dat „is een duidehik-middeleeuwse, teodalistische verbastering van het Evangelie, de westerse theologie (en belijdenis) binnengesmokkeld door Anselmus'Wat wij belijden als onze enige troost in leven en sterven, wordt hier dus een verbastering van het Evangelie genoemd, iets dat onze kerken is binnengesmokkeld. Aangaande de opstanding van Christus „De heer is waarlijk opgestaan" is een symbolische uitdrukkingswijze. ons overgeleverd in mythische vertellingen Aangaande hel gebed „Is het wel waar dat bidden een direkte ontmoeting is met God? Ik waag het te betwi/felen „De god van Jezus komt lot de mensen. Daarom is het zinloos om Hem ergens anders te zoeken dan bij de mensen Aldus wordt de troost van de verborgen omgang met God, waarover de gereformeerde vaderen eeuwen lang hebben gezongen en die hun kracht was in moeilijjke tijden, dubieus gemaakt Aangaande de onschendbaarheid van het leven van het ongeboren kind: „Als een vrouw absoluut geen kind meer wil. dan heelt zij het absolute recht om abortus aan te vragen". Aangaande kerkelijke huwelijksbevestiging van homofielen Aanvaarding van de homofiel gerichte mens vraagt erkenning van de homofiele relatie, wat o.a. tot uitdrukking kan komen in een vorm van kerkeli/ke bevestiging van deze relatie (Wilt u precies weten door wie en waar dit allemaal geschreven is. vraag dan bij ons aan het desbetreffende nummer van Waarheid en Eenheid) Wij zijn allen schuldig Immers, als wij allen volop „levende stenen" waren geweest, die ons door de Hoeksteen. Christus, lieten gebruiken voor de bouw van een geesteli|k huis" (1 Petr. 2 5), de gemeente van de levende God. dan zouden deze dwalingen geen kans onder ons gekregen hebben Want een gezond lichaam stoot vanzelf de vreemde voorwerpen af. Zo stoot ook een gezond Lichaam van Christus de leringen die aan Zijn Evangelie vreemd zijn. af Dat gebeurt krachtens de innerlijke vitaliteit van de Geest van Christus die in dat lichaam woont als in een tempel. Dan zou het voor onze ambtsdragers vanzelfsprekend zi|n geweest de tucht toe te passen op dergelijke dwaalleraren, terwijl zij het nu misschien met durven, omdat ze bang zijn voor een scheunng. Wij moeten onze schuld, persoonlijke en gezamenlijk, voor God belijden. Er is bij ons zoveel sleur, doodsheid, kleurloosheid, lauwheid geweest Maar als wij dit oprecht voor God belijden, dan heeft de Here deze vertroostende belofte voor ons „Wanneer Mi|n volk waarover Mijn naam is uitgeroepen, zich verootmoedigt en zij bidden en zoeken Mijn aangezicht en bekeren zich van hun boze wegen, dan zal Ik uit de hemel horen eri hun zonde vergeven en hun land herstellen" (2 Kron. 7:14) De volgende week hopen we dit gesprek voort te zetten Vereniging „Schrift en Getuigenis Secr.: Boulevard 11, Velp G. is een levendige stad met veel na tuurschoon en talrijke bossen op een steenworp afstand. Up-to-date win kelcentra - een prachtige schouw burg en 't stijlvolle wooncentrum ..Valkenstede". CrO UW EIGEN HUIS in ..Valkenstede" is een luxe appar tement met een riant uitzicht omge ven door veel groen. In de directe omgeving rustige wandelwegen - sportvelden en zwembaden. De indeling bestaat uit: ruime entree met garderobe, grote zit-eetkamer met zonnebalkon - royale keuken -"badkamer met ligbad -1 slaapkamer - portaal met berging en is geheel voorzien van thermo pane glas. 100% PRIVACY MET VEEL EXTRA'S zoals een recreatiezaal - biljart en hobbyruimte - centrale keuken - lo geerkamers - wasserette en ver- pleegafdelingen. Van al die voorzieningen kunt u ge bruik maken wanneer u dat nodig acht. Geen enkele woonvorm verschaft u zoveel privacy en comfort als het luxe gebouwen-complex „Valkenstede". HET IDEALE HUIS voor ouderen die in geval van nood. door een speciaal systeem, van di rekte hulp verzekerd zijn. Voor wer kende echtparen en alleenstaanden. Een waardevast bezit, bijzonder gunstig gelegen en met goede ver bindingen naar alle delen van 't land. BENT U GEÏNTERESSEERD Komt U dan eens geheel vrijblijvend kijken, na telefonische afspraak. Meer dan de helft is reeds verkocht. Prijs, van 167.600.—tot 174.600,— v.o.n. 100% volledig eigendom, geen coöperatie. Eventueel 100% hypo theek met gemeentegarantie moge lijk. Direct te aanvaarden. INLICHTINGEN Makelaardij BAARD i.o.g. Eisenhowerstraat 17 Hoogeveen tel. 05280-68631/62705/63106 Kok Makelaardij B.V. Hoofdstraat 41 Emmen tel. 05910-16824 "üT PC Wij maakten een Zou u hier een kijkje willen gaan nemen, de sleutel is te allen tijde beschikbaar bij: Griendtsveenweg 20 Hoogeveen Tel.: 05280-62430 bgg 67162. Het bezit van een eigen huis is iets dat de meesten van ons wel aan trekt. Niet alleen vanwege het ge voel baas in eigen huis te zijn, maar ook omdat het financieel vaak veel gunstiger is. Helaas is de stap van huur huis naar eigen huis vaak moeilijk, omdat men niet weet wat mogelijk is en bij welke instanties men terecht kan. Men blijft zitten met vragen waarop ook collega's, vrienden en ken nissen en andere'goedwil- lenden geen antwoord weten, zodat eruiteindelijkéén brandende vraag overblijft: Waarom zij wel en ik niet? Liggen zó uw problemen? Kom dan eens langs bij een Bouw fonds-infocentrum of bel. We wil len ook best bij u thuis komen, dan weet u in een uurtje van de hoed en de rand. precies wat voor u 't beste is. Het Bouwfonds heeft heel wat wooninformatie te bieden. Wij bouwen immers zelf huizen. Waar bij voor ons de nadruk ligt op hui zen voor mensen met normale, ook lagere inkomens. Vaak woningen waarop het rijk een subsidie ver strekt om de prijs van zo'n woning, die wij toch al zo laag mogelijk houden, nog dichter binnen het bereik van niet-welgestelden te brengen. En als 't geld het knelpunt is: waar u bij een andere maatschappij vastloopt, helpt het Bouwfonds u tien tegen één aan een goede op lossing; een hypotheek die bij u past. We kijken daar bij niet zo erg naar leef tijd, getrouwd of onge trouwd, uw manier van (samen) wonen of wat ook. We willen gewoon op een menselijke manier helpen. Ook als 't niet om een Bouwfonds-huis gaat. Onze hypotheekvorm (annuïteit) met maandelijks een vast bedrag (net als huur) is gemaakt voor mensen met een niet te hoog inkomen. En zit u erg krap, dan kunnen wij u misschien helpen met een soort „gewennings"-vorm, met lage start bedragen, die elk jaar wat hoger worden. Bouwfonds heeft zelfs een uniek „noodfonds". Om mensen te helpen die buiten hun schuld met hun hypotheek in de problemen komen, hoewel dat gelukkig zelden voorkomt Kortom, laat u niet meteen afschrikken door huizenprijzen en lekenpraat Laat u goed voorlichten, maak een afspraak met iemand van 't Bouwfonds. ZïGr Het VoorT Ga praten bii 'n Bouwfonds infocentrum. Alkmaar. Boterstraat 28.TeL(o72) 12 0812 «1121798. Amersfoort. Regentesselaan 34-Tel. (033) 3 04 70. Amsterdam.Westeinde I4.Tel.(020) 26 7232 Apeldoorn. Kanaalstraat 14-16 (hoek Stations- straat).Tel (055) 2164 Arnhem. Koningstraat 69B.Tel. (085) 42 2152. Assen. Markt 20.Tel. (05920) 159 57. Enschede, Brinkstraat 87. Tel. (053) 3130 90. Goes. Oostsingel 170-172 (Interbouw-Zeeland). TeL (0000)13310 Groningen. Peizerweg 68/62 (ingang rechts naast Admiraal de Ruyterflat).Tel. (050) 18 30 33. Den Haag. Nassauplein 13.Tel. (070) 65 08 00. Haarlem. Anegang 29-TeL (023) 3138 52 en 3212 47 Leeuwarden. Nieuwestad 89.Tel. (05100) 5 04 35. Lelystad. Bongerd 201 Tel. (03200) 2 7474 Middelburg. Korte Delft 2.Tel. (01180) 2 7158. Nijmegen. Passage Molenpoort 45TeL(080) 232280. Rotterdam. Schiedamsedi jk 73A.Tel. (oio) 13 6510. Temeuzen. Axelsestraat 12 (Interbouw-Zeeland) TeKonso) 18360. Utrecht. Nachtegaalstraat 72 Tel. (030) 3197 44 Zutphen. Stationsstraat 24.Tel. (05750) 155 44 Zwolle. Eekwal 2Tel. (05200) 116 4L nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 40