AZ-libero John Met god kent zijn beperkingen Amnesty-campagne tegen Argentijnse junta Hockeyers bereiken finale wereldbeker 'Als verdediger moet ik nog veel leren' Geel kost Koopman twee wedstrijden Boskamp en Vermeulen naar Tunis Revanche Spinks-Ali Amnesty ook actief in Duitsland Breitner eens met Bayern Havelange blijft voorzitter FIFA Peru niet op tournee Australië met 3-2 verslagen Martelingen, moorden en ontvoeringen duren volgens nieuw verslag nog steeds voort ZATEROAG 1 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet PS15-RH2: door Johan Woldendorp AMSTERDAM Ongenadig hard en ongenuanceerd fel is John Metgod na de competitietweekwamp tussen AZ'67 en Sparta over de hekel gegaan. Zijn trainer Cor van der Hart en zijn collega-speler Wim van Hanegem stonden tegenover de verza melde sportjournalisten allerminst met de mond vol tanden, toen het optreden van de 20-jarige vrije verdediger ter sprake kwam. In koor verweet het tweetal hem, dat hij „bloedeigenwijs'' is. Ter herinnering: de Amsterdamse HAVO-scholier was in die voor hem zo bizarre wedstrijd, nu bijna twee weken geleden, niet schuldig aan de beide Rotterdamse doelpunten, maar maakte wel een uiterst zwakke indruk. Programma Enkele dagen later bleken de ergste emoties weer enigszins bekoeld. Van der Hart beschouwde de black-outs van het rijzige talent als een incident en handhaafde Metgod op de plaats. ProrliviQiA I die sinds de UEFA-Cupwedstrijd fcicuivi^ic j Barcelona-AZ'67 zonder discussie de HEDEN 2iine we^ht JC ^ftVnft19'°°\UUr*Morgen, wanneer de gedoodverfde NAC-Volendam 20.00 uur)landskampioen PSV naar de Alk- maarder Hout reist, kan John Met- a7'S7 p«jv god inderdaad bewijzen, dat zijn op- wïSl 4 c""Jtreden tegen Sparta een vergissing FC Twente-bparta^was De bekritiseerde zelf pleegt het Ï5r 8seizoen in mootjes van een half do- v-,aX pV»;""j"zijn wedstrijden te hakken. „De ge- Vitesse-FC Amsterdammiddeide profvoetballer speelt vier Feyenoord-Teistar^eer goed, eenmaal slecht en een Roda JC-Go Ahead Eagleskeertje tussen ,n De kritiek na AZ-Sparta (1-2) is in de ogen van Metgod terecht. Hij heeft er alleen moeite mee, dat de stort vloed van misprijzende woorden langs een omweg aan hem werd ge adresseerd. „Ik vond het laag, dat mijn medespelers mij in de krant gingen katten. Het was sportiever geweest, wanneer ze mij recht in het gezicht hadden gezegd, wat ik ver keerd had gedaan. Van Van Hane gem had ik dat zeker verwacht." Eerste Divisie HEDEN SC Cambuuur-PEC (17.30 uur) De Graafschap-FSC (19.30 uur)... MVV-FC Groningen (19.30 uur) MORGEN SC Amersfoorl-Excelsior Wageningen-FC Dordrecht Veendan-FC Vlaardingen SV V-Heerenveen Heracles-Willem II Eindhoven-FC Den Bosch DEN HAAG Go Ahead-speler Martin Koopman is voor zijn gele kaart die hij in de wedstrijd Haar lem-Go Ahead Eagles van scheids rechter Berrevoets kreeg bestraft met een schorsing van twee wed strijden onvoorwaardelijk. Daarbij moet hij nog een boete van 150 gul den betalen. Koopman had volgens Berrevoets Haarlem-speler Abe van de Ban van achteren te hard aange vallen. De volgende spelers kregen een boeking: FC Amsterdam: Van de Merkt. FC Den Bosch: Van Loon (Jeugd). Aichom. Haarlem: Lensen. Hera cles: Lemberg. Oranen. NAC: Brouwers. Spran- gers (Jeugd). FC VW: Advokaat. Van de Welde, Sobszac. FC Utrecht: Van Maurik, Willen n: Samardzic. De Graafschap: Mintjes, FC Dor drecht: Klinkenberg. Heerenveen: Seegers. AJax: Erkens. ZEIST Johan Boskamp van Ra cing White Molenbeek en Pierre Ver meulen van Roda JC zijn door Ernst Happel aangewezen om mee te gaan naar Tunis voor de oefeninterland tegen Tunesië (volgende week woensdag). Zij zullen Rob Rensenbrink die een ribblessure opliep in het Europa Cupduel tegen FC Twente en Johnny Rep geen toestemming van zijn club Bastia vervangen. JOHN METGODkapsones valt wel mee John Metgod weet, dat veel mensen in hem een notoire kapsoneslijder herkennen. Nog maar twintig jaar jong oogt hij als een vedette, die al op een indrukwekkende staat van dienst terug kan blikken. Toch kent hij wel degelijk zijn beperkingen. „Toen ik laatste man werd, beteken de dat voor mij een geheel nieuwe ervaring. Daarnaast realiseerde ik me, dat ik een hele verantwoording op mijn schouders laadde. Het was een nieuwe rol, het kost tijd om je daarin in te leven. Ik weet, dat ik opbouwend sterk ben, maar dat ik in verdedigend opzicht nog veel moet leren. In de duels ben ik te angstig, te bescheiden. Wanneer jc de bal niet kunt bereiken, moet je de man zien te pakken. Het ligt niet in mijn aard om zo'n duel aan te gaan. Dat moet ik nog leren." Bescheidenheid en het vermogen om te relativeren passen derhalve eerder bij John Metgod dan een ongezonde dosis flair. „Ik weet wel, waarom ik die image uitstraal. Toen ik zeven tien was (en nog bij Haarlem voet balde red.), zei ik, dat ik met het Nederlands elftal naar het wereld kampioenschap wilde. Dat had ik kennelijk niet mogen zeggen. „Daar heb je hem met zijn kapsonens", reageerden de mensen. Zo bedoelde ik dat niet. Ik blijf er bij, dat ik graag bij de laatste 22 zou willen horen voor iedere voetballer is deelname aan een wereldkampioenschap im mers grandioos maar wanneer dat niet lukt, heb ik pech gehad. Ik ga echter niet bij de pakken neerzitten. In 1982 en zelfs in 1986 hoeft mijn leeftijd geen bezwaar te zijn om in zo'n toernooi te voetballen." John Metgod heeft het Oranje shirt één keer om zijn schouders gevoeld. Bondscoach Ernst Happel liet de Amsterdammer in de tweede helft van de zinloze oefenwedstrijd tegen de rest van Nederland 1-0 de buteren. Als middenvelder wel te verstaan. Hij deed het heel verdien stelijk. maar viel tegen Israël buiten de prijzen en hoeft ook met betrek king tot de ontmoeting met Tunesië, woensdag, nergens op te rekenen. Metgod: „Nogmaals, ik laat me er niet door ontmoedigen. Ik heb het geluk, dat ik op elke plaats inzet baar ben. Als vrije man moet ik natuurlijk tegen iemand als Ruud Krol concurreren. Het klinkt bluffe rig, maar ik zou er niet voor terug schrikken." John Metgod heeft de tijd. „Ik doe mijn uiterste best om het huidige peil te handhaven. Ik geniet het voordeel, dat ik op het niveua ben aangeland, dat je normaal op je 23e bereikt. Dat verschil van drie Jaar moet ik uitbuiten. Niet door snel heid, maar door het besef, dat ik weet, waarmee ik bezig ben. Dat is voor mij het belangrijkste. Ik weet heus wel, dat het mij tot nu toe alleen maar heeft meegezeten. Ik heb nog nooit een ernstige blessure gehad. Langer dan twes weken heb ik niet naast het elftal gestaan. Ik zou ongelooflijk veel mazzel hebben, wanneer ik in de toekomst overal door heen glip. Die kans is erg klein. Het aantal wedstrijden hoopt zich op, terwijl het spel steeds harder wordt. Daarom probeer ik mijn hui dige vorm te stabiliseren door ver antwoord te eten en voldoende rust te nemen. En door lering te trekken uit de foaten, die ik bijvoorbeeld tegen Sparta heb gemaakt." „Kijk, de stroomversnelling, waarin ik als voetballer terecht ben geko men, heb ik zelf in huis gehaald. Dat betekent, dat ik de consequenties daarvan ook moet aanvaarden. Na AZ-Sparta heb ik drie a vier dagen naar de oorzaken van mijn of-day lopen zoeken. Ik was onvoldoende geconcentreerd. „Wat stelt Sparta nou voor?", redeneerde ik. Dat heb ik gemerkt. Bovendien raakte ik in het eerste kwartier drie keer de bal verkeerd. Daardoor ontstond er in een vroeg stadium paniek." De libero van AZ '67 heeft zich ge pantserd tegen kmmervolle tijden. Althans voorzover daartoe de moge lijkheden voor het oprapen liggen. „Uiteindelijk heb ik alleen nog maar de goede kanten van de voetballerij aan den lijve ondervonden. Er komt een tijd, dat het een stuk minder gaat. Daar oet ik dan mentaal tegen opgewassen zijn." Metgod kent het voordeel, dat AZ in dat geval een meer gerijpte ploeg is dan een paar seizoenen geleden. Rancune ten op zichte van de „Kromme" heeft er niets mee te maken, wanneer de spoedige (in mei) afgestudeerde HA VO-scholier over Van Hanegem op merkt: „Natuurlijk heeft Willem zijn waarde voor de ploeg. Maar in te genstelling tot twee jaar gelden, zijn er ook wedstrijden, waarin je hem best zou kunnen missen. Als toe komstig begeleider (het vijfjarige contract, dat Van Hanegem door de AZ-leiding kreeg aangeboden, ten deert in die richting red.) zie ik het met hem helemaal niet zitten. Daar voor is hij te hard." BARRANQUILLA De wereld- boksassociatie (WBA) heeft in Bar- ranquilla in Columbia zijn fiat ver leend aan een titelgevecht tussen Leon Spinks en Mohammed Ali. De revanche-partij zal vrijwel zeker in september van dit jaar plaats vinden. De concurrerende boksbond (WBC) heeft recentelijk Ken Norton tot we reldkampioen in het zwaargewicht gekroond nadat Spinks de titel ont nomen was omdat hij weigerde te gen hem in de ring te verschijnen. FRANKFORT Do sectie West-Duitsland van Amnesty International heeft ter onder steuning van de campagne van de mensenrechten in Argenti nië de hulp ingeroepen van de Westduitse voetbalbond. In een brief doet Tino Thun namens Amnesty International het voorstel, dat de Westduitse voetbalbond zich speciaal zal in zetten voor veertig met name genoemde Argentijnse burgers, die zich in hechtenis bevinden. Het gaat daarbij voor een deel om Argentijnen, die reeds ta melijk lang zijn geïnterneerd. De afdeling West-Duitsland van Amnesty International is el* geen voorstander van dat West- Duitsland als wereldkampioen in Argentinië verstek laat gaan. In een eerder stadium heeft Amnesty zich reeds tot de gese lecteerde spelers van het West duitse elftal gewend. Alleen Sep Maier bleek toen bereid een petitie met betrekking tot de Argentijnse politieke gevange nen te ondertekenen. MuNCHEN Paul Breitner en Bay ern Miinchen zijn het eens geworden over een transfer van Breitner naar zijn oude werkgever. Volgens Bay- ern-voorzitter Wilhelm Neudecker kan niets de overgang van Breitner nog in de weg staan. „Wij hebben Eintracht Braunschweig een af koopsom van 1,7 miljoen mark ge boden. Dat moet genoeg zijn," zo zie Neudecker. Maar Eintracht die Breitner wel kwijt wil omdat hij de sfeer in de ploeg negatief bepaalt wil 2 miljoen mark ontvangen. ZURICH De Braziliaan Joao Ha velange zal tijdens het congres van de FIFA. dat op 30 mei in Buenos Aires wordt gehouden, zeker worden herkozen als voorzitter van de FIFA. Twee maanden voor het con gres waren op het secretariaat van de FIFA in Zurich de mogelijke na men van tegenkandidaten niet bin- nengekomenl Die termijn is nu ver streken zodat niets een herverkie zing vn Havelange in de weg staat. Havelange werd in 1974 gekozen als opvolger van de Engelsman Sir Stanley Rous. LIMA Het nationale elftal van Peru, dat vanaf vandaag vijf weken lang langs Europese en Zuidameri- kaanse velden zou toeren ter voor bereiding op de WK-eindronde in Argentinië, blijft thuis. Het nationa le sportinstituut van Peru. waarvan de Peruviaanse voetbalbond een machtiging nodig had, weigerde deze uit te schrijven. De trip van Peru, dat met Nederland in groep vier is ingedeeld, hield on der meer wedstrijden in tegen Po len, Tunesië en meer Europese top clubs. C de F Barcelona, aangevoerd door Johan Cruyff, zal op 14 mei in Los Angeles uitkomen tegen de Mexi caanse ploeg. Men verwacht een zeer grote opkomst van het publiek. De wedstrijd zal worden gespeeld in het Coliseum dat plaats biedt aan 40.000 mensen. Eerder, en wel op 11 april, spelen in dat stadion de ploe gen van Mexico en Peru tegen elkaar. Paul Litjens en Ties Kruize waren verantwoordelijk voor het tweede Nederlandse doelpunt. BUENOS AIRES Het Nederlands hockeyteam heeft zich gisteren verzekerd van een plaats in de finale van de strijd om de wereldbeker. Australië werd met 3-2 verslagen in een opnieuw fel gevecht. Nederland komt zondagavond in de eindstrijd uit tegen Pakistan dat West-Duitsland versloeg met 1-0. Australië leek aanvankelijk hele maal niet zo'n zware tegenstander te worden voor het Nederlands elftal. Reeds na 53 seconden had André Bolhuis de Oranje-ploeg op een oor sprong gebracht. Met een knappe 'solo passeerde hij de gehele Australi sche verdediging, inclusief doelman Proctor. Nog geen vijf minuten later wist Ne derland haar voorsprong uit te bou wen. Hoe anders werd dat bewerk stelligd door middel van de strafcor- ner, nog steeds Nederlands belang rijkste wapen. Ties Kruize plaatste het witte balletje naar Ron Steens die hem keurig stil legde voor Paul Litjens. De „strafcorner-killer" ken de geen pardon. Met een welgemikt schot joeg hij de bal in het Australi sche hockeydoel. Na deze treffer gaven de Australia- nen zich allerminst gewonnen. Maar ten Sikking moest met wonderbarlij- ke reddingen het doel schoon hou den. En André Bolhuis, die zonder meer zijn beste wedstrijd van het toernooi speelde, moest twee keerde bal van de lijn af rammen. Toch lukte het Australië, de zilveren medaille-winnaar van de Olympiscje Spelen in Montreal, om tegen te sco ren. In de 28ste minuut tikte aan voerder Richard Charlesworth de bal uit een lange corner achter doel man Maarten Sikking. Het was in de eerste helft tenslotte vooral Wouter Leefers die Neder land weer meer lucht gaf. De 25- jarige economie student passeerde op weg naar de doellijn drie Austra lische verdedigers of ze er niet ston den. Eenmaal vrij voor het hockey- doeltje gaf hij de bal voor aan Paul Litjens, die zich opnieuw goed van zijn taak als topscorer kweet en 3-1 aantekende. Na de hervatting leek het Neder lands elftal meer grip op de Australi sche plaagstoten te krijgen die na de treffer van Litjens in alle hevigheid waren losgebarsten. Maar desalniet temin kwamen de Australiërs weer vervaarlijk dichtbij. Cooke scoorde, uit een strafcorner (Australië nam in de hele wedstrijd elf korte strafcor- ners, Nederland geen enkele) 3-2. En zo traden er nog enkele zeer nerveu ze slotminuten aan. André Bolhuis moest bij overmaat van ramp met een geblesseerde hand het veld ver laten. Maar ook zonder de Neder landse uitblinker bleef het Oranje team op een voorsprong staan waar mee tegelijkertijd de finale-plaats werd veiliggesteld. \>drrlnnd-Au*trnlir 3-2 (3-1) 1 Bolhuis 1(1 i> Litjens i lange eorneri 2-0. 25 Charlesworth 2 i 31 Litjens 31. 59 Cooke istrafcomeri 3 2 Scheidsrechters Vijianathun «Mal* en Renauri iFrai Toeschouwers 2000 Nederland: Sikking; Jebblnk. Van EIJk iv d Staak). Jorrltsma en Tim Steens. Bolhuis (Gun ningi. Ron Steens en Kruize. Doyer. Litjens en Leeters Australië: Proctor. Cooke. Irvine Bell en Dan eer. Charlesworth. Smith en Browning. Dick Poole en Walsh In de wedstrijden voor de plaatsen negen tot en met twaalf werden in Buenos Aires twee wedstrijden ge speeld. Maleisië won met 2-0 van Canada door doelpunten van Autar Singh en Rajan. Polen versloeg Ier land na het nemen van strafballen De eindstand van de wedstrijd was 1-1, waarna in de verlenging ook niet meer gescoord werd. De Polen na men de strafballen beter dan de Ie ren: 5-4. Douglas trof de roos voor Ierland, terwijl Bak voor Polen de gelijkma ker op het scorebord bracht. Door deze resultaten komt vandaag Ma leisië uit tegen Polen om de bezet ting van de negende en tiende plaats. Canada en Ierland ontmoe ten elkaar ook vandaag met als inzet de elfde en twaalde plaats. In de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht heeft India Argentinië een nederlaag toegebracht. De oud wereldkampioenen wonnen met 3-2. De ruststand was 1-0 voor India. De doelpunten voor India werden ge scoord door Surrender Singh (2) en Bhaskaran, voor Argentinië door Sabbione en Garraffo. Door een doelpunt van Arbos in de derde verlenging heeft Spanje met 2-1 gewonnen van Engeland Het betrof een kwalificatiewedstrijd in de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats. Spanje-Engeland eindigde met 1-1. Voor Spanje open de Arbos de score, maar nog voor de rust scoorde Long de Engelse gelijk maker. Door dit resultaat ziet het program ma voor vandaag er als volgt uit: om de 13-14 plaats: België-Italië om de 11-12 plaats: Canada-Ierland om de 9-10 plaats: Maleisië-Polen om de 7-8 pl.: Argentinië-Engeland om de 5-6 plaats: India-Spanje de wedstrijd om de 3e en 4e plaats en de finale worden zondag ge speeld. door Ruud Verdonck AMSTERDAM Amnesty Interna tional is gisteren een internationale campagne begonnen tegen de voort durende schendingen van de men senrechten in Argentinië, het land waar dit jaar sportieve festijnen als het toernooi om de wereldbeker hoc key, het wereldkampioenschap voet bal en de schaak Olympiade worden gehouden. Een jaar geleden ver scheen van de hand van een onder zoekscommissie van Amnesty Inter national een rapport over de situatie ln Argentinië, daar is nu de brochure 'Argentinië 1978' aan toegevoegd Een opsomming van nieuwe feiten en getuigenverklaringen over onder drukking, marteling, moord en ont voering in Argentinië. Voor de goede orde, Amnesty Inter national heeft zich niet uitgesprlken vóór een boycot van het wereldkam pioenschap voetbal of een van de andere evenementen. Dat is gebeurd omdat Amesty International zo een standpunt nooit inneemt om zo doende onafhankelijk te kunnen blijven wijzen op de schendingen vjn de mensenrechten waar ook op de wereld. Amnesty International wijst er in de brochure /Argentinië 1978' op dat de interne situatie in Argentinië, sinds vorig jaar, niet verbeterd is maar dat -de regering een propaganda-cam- pagne op touw heeft geet die het beleid in Argentinië moet rechtvaar digen. Het bekendste onderdeel van die campagne is het inhuren van het Amerikaanse reclamebureau Bur- son-Marsteller dat met een budget van 50 miljoen gulden werkt aan het oppoetsen van het imago van de militaire junta in Argentinië. De re clame-multinational uit New York heeft in een lijvig rapport adviezen gegeven hoe bijvoorbeeld buiten landse journalisten met name de groep twijfelaars daaronder ge bracht kunnen worden tot het leve ren van voor de Argentijnse militai ren aantrekkelijke Informatie. Eens Een ander onderdeel, Amnesty In ternational wijst daar met nadruk op, is het verdacht maken van ieder een die het niet voor de volle hon derd procent eens is met het regime van president Videla. Amnesty International wijst erop dat de aanslagen in Argentinië dui delijk zijn afgenomen sinds Videla twe* jaar geleden aan de macht kwam. Toch blijven de golven van arrestaties, martelingen, moorden en ontvoeringen aanrollen. Onder druk van het Amnesty-rapport van vorig jaar en onder druk van presi dent Jimmy Carter van de Verenigde Staten is de Argentijnse regering er toe over gegaan officiële lijsten met politieke gevangenen te publiceren Er zijn inmiddels vijf van dié lijsten verschenen met daarop de namen van 2699 officiële politieke gevange nen. Volgens Amnesty zijn deze* lij sten echter onvolledig; er zijn in Ar gentinië zeker tussen de 8000 en 10.000 politieke gevangenen. Daar naast worden er sinds maart 1976 zeker 15.000 mensen vermist. Reorganisatie Toen Videla in maart 1976 aan de macht kwam beloofde hij het volk drie prioriteiten te stellen voor de nationale reorganisatie. Dat waren de stabilisatie van de economie, het beëindigen van terroristische aktivi- teiten en het herstel van de eerbied voor de rechten van de mens. In de twee jaar dat de junta met die prio riteiten werkt is er allen op het punt van economische stabilisatie iets bèreikt. Het inflatiepeil is terugge drongen, maar het Jand kent nog steeds het hoogste inflatiepeil ter wereld: 170 procent per jaar. Zeker sta stil bij de politieke gevangenen in Argentinië! kom in actie tegen: verdwijningen martelingen politieke moorden de doodstraf amnesty international postgiro 454000 postbus 61501,3e hugo de grootstraat 7, 1005 HM, amsterdam, tal: 020-647905 geen reden om zoals sommigen de Argentijnse regering naspreken te spreken van een sterke verbete ring van de economie. Temeer niet daar het Ministerie van Arbeid offi cieel heeft toegegeven dat het be staansminimum voor een gezin op 60.000 pesos per maand ligt terwijl 75 procent van de arbeiders in de industrie minder dan 70.000 pesos per maand verdient. Aan terroristische aktiviteiten is zeker geen einde gekomen al zijn de Monteneros-aanslagen dan vermin derd Daar staat echter tegenover dat erop grote schaalk sprake is van verdwijneningen, dat de junta be schuldigd wordt van moord en mar telingen, terwijl ook rechtse groepe ringen zich daaraan veelvuldig schuldig maken. En dat alles onder het mom van de voortdurende strijd tegen subversieve elementen. In december 1977 gaf generaal Vide la zijn beschrijving van subversieve elementen: „Een terrorist is niet al leen iemand met een pistool of bom in de hand, een terrorist is ook ime- and die gedachten verspreidt die in strijd zijn met de Westerse en chris telijke beschaving Dat maakt de discussies over de toekomst van het land waartoe de Argentijnse burgers in het kader van het door de strijd krachten uitgeroepen „Ano politi co" (jaar van de politiek) zijn opge roepen, wel heel erg moeilijk. Een zeer kwalijk bijverschijnsel is ook dat naar aanleiding van Videla's uit spraak duizenden inmiddels ontsla gen zijn uit hun functies in zieken huis. aan universiteiten en resear chinstellingen. Amnesty International wijster ver der op dat de stabiliteit van het huidige regime ook niet al te sterk is omdat er duidelijk sprake is vart onenigheid tussen de leiders van de verschillende legeronderdelen. Voorop staat echter dat de huidige militaire leiding in Argentinië voor al probeert het zwaar geschonden imago op te poetsen. Daarvoor wor den evenementen rond voetbal, hoc key en schaken gebruikt, als de bui tenlandse pers en massa Argentinië bezoekt en een zo fraai mogelijk beeld van het land dient te krijgen Om daar ook iets tegenover te kun nen stellen zijn het rapport van 1977 en de nu uitgegeven brochuere van Amnesty International uiterst nut tig. Zeker voor mensen die de eisen die Amnesty International (naar aanlediign van eigen waarnemein- gen en vele dikwijls schokkende ge tuigenverklaringen) aan de Argen tijnse junta stelt, serieus nemen: vrijlating van alle politieke ge vangenen het publiceren van de namen van alle politieke gevangenen het instellen van een onderzoek naar alle mensen die vermist worden het stopzetten van martelingen en politieke moorden en executies het toekaten van een onafhanke lijke commissie die de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens gaat onder zoeken. T

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 27