METGOD VOORKOMT BLAMAGE AZ Roda JC is strijdlust kwijt Programma voor zomercompetitie Toernooizege hockeysters Winst André Dierickx vooral nederlaag voor Freddy Maertens Politie vangt fans van Liverpool op Sxcelsior in bekerduel in slotminuten toch nog ten onder Ajax wint plichtmatig inhaalduel met 2-0 Ronde van België zonder veel stijdlust verlopen Rensenbrink voelt weinig voor Oranje Olga Korbut neemt afscheid Herkamp dammers begint met remise Ook winst op Engeland (3-1) H 18. warm agischf choon- IIJDAG 31 MAART 1978 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RH 19 - S 17 Dr Matty Verkamman OTTERDAM Op papier loze tegenstanders blij- ren AZ'67 in een vergevorderd jtadium van het KNVB-beker- rnooi de stuipen op het lijf tgen. IJsselmeervogels en idhoven hebben in dat op- icht de afgelopen jaren onge- voor een syndroom ge- irgd. Gisteren dreigde in de irste halve finale tegen Ex- lsior opnieuw lange tijd een 'rvon- blamerende uitslag voor de man feoordhollanders. pank zij twee goede momenten van fohnny Metgod, diep in de tweede fcelft. werd het echter geen 1-0-ne- flerlaag, maar een 1-2-overwinning. at de zwakke prestatie van de pre- iensieuze topclub overigens niet ion verbloemen. De slechts 5000 toeschouwers in het ongezellige Feyenoordstadion heb ben met waardering het inzetrijke Excelsior aan het werk gezien. Een terste divisionist, die nota bene vijf raste krachten misten (Pot, Rogge- reen, Struis, Tabbernee, Van der Roe), maar desondanks bijna voor ben sensatie zorgde. De strijd van het dubbeltje tegen de gulden betekende uiteraard dat AZ sterk domineerde. Maar het was bij na gênant om te zien, hoe simpel de miljoenen-formatie met z'n over wicht omsprong. Nygaard, Peters, Hovenkamp, namen van faam toch, zij zagen geen kans om enige intelli gentie in het spel te leggen. Het toppunt van armoede was, en dat met name voor rust, Kees Kist. De schutter leek het toen als zijn favo riete hobby te beschouwen om de kansen zo knullig mogelijk te ver prutsen. Het was allemaal een kolfje naar de hand van de underdog, die allengs meer vertrouwen kreeg in de voor doelman Renee Vermunt opgetrok ken levende muur. Excelsior werd tot dergelijk spel gedwongen, louter vanwege de ongelijke verhoudingen. Het team van trainer Thijs Libregts kon zich alleen in het openingskwar tier even in aanvallend opzicht uitle ven. Met de brutale Koos Waslander voorop hij bracht Jan Peters her haaldelijk in verlegenheid en de balgevoelige Tom Pattinama als coördinator, grepen de rood-zwarten in die periode tot ieders verbazing het initiatief. Waslander was al onmiddellijk dicht 'bij een goal, maar treuzelde op de doellijn. Het hield wel een waar- Waslander van Excelsior probeert met een sliding Jan Peters van AZ '67 van de bal te zetten. schuwing in voor AZ, dat meteen daarop de rekening voor de toen nog slordige spelopvatting kreeg gepre senteerd. Knap werk van spits John van Diggele waar libero Johnny Metgod zich in combinatie met Mes- kovic op verkeek, bracht de liggen de Leen Swanenburg in stelling: 1-0. Excelsior wist niet wat het over kwam. hetgeen de nauwkeurigheid niet ten goede kwam. De ploeg moest zich vanaf dat moment in feite tot de verdediging beperken. Waarbij de spaarzame counters via de behendige Dick Ernst en Swa nenburg overigens gevaarlijk bleven. De versterkte afweer van de Rotter dammers speelde het spel trouwens bekwaam. De dekking zat solide in elkaar. Uitblinkers waren libero Staflau en rechtsback Van der Spek. De klittende spelers troefden hun tegenstanders voornamelijk op in zicht. kopkracht en snelheid van handelen af. In de tweede helft ver dween bovendien grotendeels de on rust. die in het eerste speldeel nogal eens de kop op stak. De gelijkmaker viel dan ook in een periode, toen zo'n goal niet zo zeer meer voor de hand lag. AZ leek wat mismoedig, ondanks de stuwende hulp van vooral Metgod. Het was deze lange man die de vernedering 19 minuten voor het einde iets ver zachte. Op een corner van Nigaard rees hij ruim boven de rest uit hoog genoeg om met het hoofd de voor treffelijke Vermunt te verslaan: 1-1. Twee minuten voor het einde soleer de dezelfde speler zijn team naar de, van alle glans ontdane overwinning: 1-2. Excelsior-az'67 1-2 (1-0) 8 Swanenburg 1-0, 71 Metgod 1-1. 88 Metgod 1-2 Scheidsrechter: Ettekoven. Toeschouwers: 5000. Excelsior: Vermunt; Van der Spek, Stafleu, Van de Munnlk, Meijer; Pattinama (Van Tour), Was lander, Nljssen, Ernst; Van Diggele, Swanen burg. AZ'67: Meskovlc; Van Rijnso'ever. Metgod, Spelbos. Hovenkamp; Arntt. Peters, Nygaard; Ursem. Kist, van Marwijk. Joor Johan Woldendorp AMSTERDAM Ajax heeft gisteravond in de achterstallige :ompetitiewedstrijd probleemloos afstand genomen van de loda JC. Wat de Amsterdammers betreft, was dit het enige ïoogtepunt van een duel, dat voor de pauze nog iets, maar na de lervatting totaal niets te bieden had. De Ivic-brigade reduceerde net de glansloze 2-0 overwinning op de laf spelende Limburgers lijn achterstand op AZ'67 tot één punt, terwijl de marge met FC Twente niet meer dan twee cijfertjes bedraagt, ijaxblijft dus volop in de race voor val een eenzaam figuur was, omdat 59- let Europees voetbal, temeer daar net name FC Twente een loodzwaar :ompetitie restant (thuis tegen Spar en Haarlem, uit naar Ajax en fcZ'67 en PSV heeft af te werken). ïovendien is de Amsterdamse club, loals bekend nog steeds nog een van ie potentiële winnaars van de CNVB-beker. Ajax en Roda troffen elkaar voor de vierde keer dit seizoen. In de beker strijd was de Amsterdamse club on betwist de sterkste (3-0 in Kerkrade en een plichtmatige 1-1 in de Water graafsmeer), maar in de eerste com petitiehelft legde Roda het feilen van de nog regerende landskampi oen op onbarmhartige wijze bloot. De Limburgers dompelden Ajax een half jaartje geleden in diepe rouw; 4- 1. Wat dat betreft stond het inhaal- treffen in het teken van de revanche. 59- Dit aspect bleek overigens alleen voor de spelers interessant te zijn. Wat de publieke belangstelling be treft spiegelt Ajax zich per week duidelijker aan de mensenmassa's, die stadgenoot FC Amsterdam één keer per veertien dagen op de tribu nes krijgt. Er zaten gisteravond meer lampen in de vier lichtmasten dan toeschouwers op de banken. Terecht overigens. Roda en Ajax zijn allang verbleekt tot middelma tige elftallen, van wie de laatste af en toe uitschieters kent. De man- N0* schappen van trainer Bert Jacobs ®er' huizen in de bovenste laag van de Tel middenmoot, maar hebben iedere jedachte aan Europees voetbal al- ang laten varen. Improduktiviteit viert immers hoogtij in Kerkrade. Ook Dick Nanninga. door Ernst Happel, geselecteerd voor het Ne derlands elftal heeft sinds zijn ren tree nauwelijks wonderen kunnen verrichten. Gezegd moet worden dat de boomlange spits in de Roda-aan- Koster en Colding wegens lichte blessures geen plaats in het basiself tal konden veroveren en Pierre Ver meulen niet lang geleden een be lofte, waar Ajax warm voor liep te weinig profiteerde van'de vrijheid die zijn tegenstander Zuidema hem gunde. Defensief kreeg Roda JC ook al snel de schijn tegen zich. Hoewel de af- weerlijn numeriek en sterk was Johan Toonstra, van origine een spitsspeler, opereerde consequent als linkervleugelverdediger ram melde het voortdurend voor de kooi van Jan Jongbloed. Ajax had daar van in de openingsminuten al profijt kunnen trekken, maar wachtte „be leefd" tot halverwege de eerste speelperiode. Geert Meijer strafte slechts uitverdedigen van John Pfeiffer bekwaam af: 1-0. Deze ontwikkeling leidde er uiter aard toe dat het tweegevecht tussen Jan Jongbloed en Piet Schrijvers niet in een boeiende happening ont- luikte. Jongbloed hield zich knap staande te mid.den van zijn chao tisch werkende verdedigers, al had hij geluk, dat Ruud Geels de bal na een half uur pardoes in zijn handen lepelde, terwijl de doelmond op praktisch iedere plaats te doorboren viel. Schrijvers werd nauwelijks aan het werk gezet. Voor de rust hoefde de geblokte Ajacied slechts twee keer in actie te komen. Ook na de hervatting bleek uit niets dat Roda trainer Jacobs ooit faam verwierf door zijn elftal spec taculair voetbal te laten spelen. Ajax, dat nog nog wel de inspira tie vond om een constructieve bij drage aan de wedstrijd te leveren kreeg daarvoor twintig minuten voor het einde de gerechtvaardigde beloning. Dik Schoenaker zette voor, de Limburgse defensie blun- Geert Meijer brengt Ajax op 1-0. Roda's Ehlen komt te laat. derde opnieuw en Hans Erkens mocht voor het afrondende werk tekenen; twee-nul. Een geslaagde camouflage van een vooral in de tweede helft uiterst magere verto ning was het evenwel niet. Ajax-Roda JC 2-0 (14)) 24: Meijer 1-0, 69: Erkens 2-0. Scheidsrechter: Jonker. Toeschou wers: 2500. Ajax: Schrijvers: Zuidema, Krol, Van Dord. Everse; Arnescn. Erkens. Schoenaker; Meijer. Geels (Lerby). Tahamata (Llng). Roda JC: Jongbloed; Ehlen. Pfeiffer, Degens. Ziegler; Meuser. Lees. De Jong; Toonstra (Kos ter). Nanninga. Vermeulen (Koldlng). LOUVIeRE De leidende lositie van André Dierickx is >ok gisteren geen moment in ;evaar geweest. De eindzege 'an de Ronde van België bete- :ent voor de 30-jarige Belg een 'an de hoogtepunten in zijn ;arrière. Zijn ploeg heeft ech- •r, nadat hij op de tweede dag le blauwe leiderstrui verover- le, volledig voor hem gereden ïn geen moment geprobeerd :opman Dietrich Thurau naar 'oren te schuiven. Ook voor de [Westduitser ging het om een :ge voor de ploeg en niet om Tsoonlijke triomfen. De grote verliezer van deze Ronde van België is Freddy Maertens. Twee dagen lang ging hij aan de leiding, maar zelfs dat gebeurde met weinig glans. Niet één overwinning behaal de sprintkoning Maertens. Dat heeft hij in de eerste plaats aan zichzelf te wijten. Geen moment heeft de oud- wereldkampioen de aanval gezocht, hij volhardde in een afwachtende houding. Na afloop van de voorlaatste etappe gaf Maertens als excuus dat zijn eigen formatie niet sterk genoeg was: .Alleen Pollentier en ik rijden voorin. Als ploeg zijn wij veel zwak ker. Kijk maar naar het algemeen klassement." Maar toch kondigde hij, waarschijn lijk tegen beter weten in, aan op de slotdag nog een keer zijn gezicht te zullen laten zien: „In de laatste rit gaan we ertegen aan". Die aanval is echter uitgebleven. Maertens en zijn ploeggenoten on dernamen nauwelijks actie. En toen Rogier Verschaeve met een vlucht van Jos Schipper meeging, werd hij er in de finale af gereden. Zo mocht de ploeg van Willy Jossart de zege binnenhalen. Thurau gaf Freddy Maertens al in de openingstijdrit een schot voor de boeg. Nadat André Dierickx de leiding in het klasse ment had genomen, verdedigde de ploeg eenvoudig diens positie. Wer kelijke problemen deden zich daar bij niet voor. Voor deze gang van zaken mag Freddy Maertens zich persoonlijk verantwoordelijk voelen. Op dit moment is de Belg kennelijk niet in staat een koers te maken. Hem restte slechts de eerste plaats in het puntenklassement, voor een renner van zijn kaliber te weinig om tevreden mee te zijn. Laatste etappe Elsene-La Louvlère 1. Decou- wer (Bel) 170 km In 4 25.30.2. Jos Schipper (Ned) op 14 sec. 3 Vanderveken (Bel) z t 4 Van Landeghem (Bel) op 2.12, 5 Plet van Katwijk (Nedi op 2 30.6 Verstraeten (Bel) z t 7 Van den Haute (Bel i z t8 Wesemael (BeDz.t 9 Peeters (Bel) z.t 10. Walter Plankaert (Beli z t. 20 ex aequo: Jan Allng, Ben Koken (Ned z t 49 Huisjes (Ned) op 3.00, 50. Alfons van Katwijk (Ned) op 4.32,53. Jan van Katwijk (Ned) op 5.34. Algemeen klassement 1 Dierickx (Bel) 24.11 50, 2 Maertens (Bel) op 2 20, 3 Thurau (Wdl) op 2 32. 4 Pollentier (Bel) op 2 47, 5 Van Looy (Bel) op 2 52. 6 Peeters (Beli op 2 53. 7 Plankaert (Be!iop2 58.8 Delcroix (Bel)op 3 04. 9 Jan Allng (Ned) op 3 18. 10 Braun (WDI) op 3 34. 16 Plet van Katwijk (Nedi op 8 51. 31 Jos Schipper (Ned) op 20 24.36 Ben Koken (Ned) op 23.20. 47 Alfons van Katwijk (Ned) op 25 26, 49 Huisjes (Ned) op 2537, 50 Jan van Katwijk (Ned) op 26 34 Van onze sportredactie AMSTERDAM Er dreigen grote problemen rond Rob Ren senbrink en zijn deelneming aan het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. Zo ver is het daarbij al gekomen dat Ren senbrink het evenals zijn clubgenoot Johnny Dusbaba voorlopig heeft laten afweten voor de oefeninterland die Ne derland volgende week in Tunis speelt. Officieel zegt Rensenbrink dat zijn club, het Belgische Ander- lecht, geen medewerking wil verlenen. Maar Anderlecht beeft volgende week woensdag builen de normale training niets op het programma staan. Manager Armand Schelfhout zegt ook dat Anderlecht dc twee Nederlanders niets in dc weg zal leggen. Daarom bestaat de indruk dat de gang van zaken rond het Nederlands elftal bij Rensen brink teveel irritatie heeft ge wekt. Rensenbrink heeft in eer ste instantie de toezegging ge daan voor Oranje te willen spe len, maar zoals hij zelf verklaar de, nu er weer een sponsor is afgevallen ziet het er naar uit dat het bureau Inter Football zijn beloftes niet kan waar ma ken en dan voelt Rensenbrink zich ook niet verplicht zich aan zijn toezegging te houden. Rensenbrink: „Ik voel er niet veel voor om vrouw en kinderen wekenlang alleen te laten voor tien mille. Dan hoef ik niet zo nodig." VLAARDINGEN De amateur derde klasser Fortuna wil haar speelveld aan de Marathonweg in Vlaardingen met ingang van het ko mende seizoen niet langer aan de FC Vlaardingen verhuren. Door dit be sluit, dat door de ledenvergadering van Fortuna op 6 april bekrachtigd moet worden, komt de eerste divi sie-club zonder speelveld. Eerdere pogingen van de betaalde club in 's- Gravenzande onderdak te vinden liepen op niets uit. DOVER Supporters van de Engelse ploeg Liverpool hebben zich op de thuisreis na de nederlaag van hun ploeg bij Borussia Mönchengladbach (2-1 voor de Duitsers) ernstig misdragen. Op de boot van Ostcnde naar Dover braken de fans de tax-free shop open en richtten inclusief diefstal een schade aan van zeker 45.000 gulden. De kapitein van de boot waarschuwde de Engelse politie die de fans in Dover in kleine groepjes van boord liet komen. Daarbij werden zeker twaalf voetbalsupporters gearresteerd. Eerder hadden Liverpool-aanhangers een restaurant langs de weg van Brussel naar Ostende verlaten zonder te betalen. De gealarmeerde politie achterhaalde de bus waarin de voornamelijk jongelui reisden en inde alsnog de prijs voor de genoten verteringen. ZURICH De Europese Voetbal Unie UEFA) heeft het programma vastgesteld voor de internationale zomercompetitie. De wedstrijden zullen in de maand mei worden ge speeld. In het programma kunnen nog enige wijzigingen worden aange bracht, omdat bijvoorbeeld Marseil le, ingedeeld in een groep met FC Den Haag, Eintracht Braunschweig en Honved, ook nog meedraait in het toernooi om de Franse voetbalbeker. Het voorlopige programma voor de acht Nederlandse clubs (Sparta, Vo- lendam, NEC, Utrecht, Vitesse, Den Haag, VVV en Roda JC) ziet er als volgt uit: GROEP 4: 6<5: Beerschot (Bel) - Sparta, 13 5 Sparta-Lazlo Roma (Ita), 175 Nantes (Fra)- Sparta, 21/5: Lazlo-Sparta, 24/5: Sparta-Bccr- schot en 27/5: Sparta-Nantes. Groep S: 6 5 Saarbrtlcken (Wdl)-Volendam. 10 5: Volendam-Strasbourg (Fra). 14 5 Volendam- Lierse Sk (Bel). 17/S Strasbourg-Volendam, 20 5. Lierse-Volendam en 24 5: Volendam-Saar- brucken GROEP 6: 65 MSV Duisburg (Wdb-NEC. 13 5 Antwerp FC (Bel)-NEC. 17 5 NEC-Sochaux (Fra), 20 S Sochaux NEC, 24 5 NEC-MSV Duis burg en 27/5: NEC-Antwerp FC GROEP 7: 10 5 FC Utrecht-Laval (Fra), 145 Videoion (Hon)-FC Utrecht. 17 S La Louviere (Bel)-FC Utrecht. 20/5 Laval-FC Utrecht, 24 5 FC Utrecht-Vldeoton, 27/5 FC Utrecht-La Lou vlère GROEP 8:6<5: Vltessc-RWD Molenbeek (Bel). 13 5: Vltesse-Nancy (Fral, 17/5 Vitesse-Hellas Vero na (Ita), 20/5: Nancy-Vitesse. 24/5 RWD Molen- beek-Vitesse, 28'5 Hellas-Vltesse GROEP 9: 65: Den Haag-Elntracht Braun schweig (Wdl). 10-5: Honved Boedapest (Hom- Den Haag. 13 of 19 5 Don Haag-Marsellle (Frai, 17 5: Den Haag-Honved, 19 of 28 5 Marseille- Den Haag. 24/5: Eintracht Braunschweig-Den Haag GROEP 10: 6/5: combinatie Vasaa/Ferencvaros Boedapest (Hon)-WV. 14/5: VW-Foggta (Ita). 17 5- Lyon (Fra)-VW. 205 Foggla-VVV, 24 5: VW-Lyon, 26/5: VW-Vasas/Ferencvaros GROEP ll: 6/5:Werder Bremen (Wdl)-Roda JC, 14/5: Kortljk (Bel)-Roda JC. 16/5: Roda JC-Lena (Fra). 23/5 Roda JC-Werder Bremen, 26/5 Lens- Roda JC. 30/5: Roda JC-KortrlJk. Voor Argentinië scoorden Gallego (10), Ortiz (12) en Ardiles (65). Het enige doelpunt van Bulgarije, dat een zwakke indruk maakte, kwam van de voet van Grantcharov. De opstelling van het Argentijnse elftal: Fillol; Pagnanini, Luis Gal- van, Pasarella, Tarantini; Ardiles, Gallegos, Valenica; Houseman (Ber- toni), Luque, Ortiz. Spanje Argentinië In het de La Boca-stadion van Bue nos Aires heeft Argentinië de vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen Bulgarije met 3-1 gewonnen. Bij rust leidden de Argentijnen met 2-1. MOSKOU Olga Korbut, een der bekendste turnsters ter wereld, heeft zich uit de actieve wedstrijd sport teruggetrokken, aldus meldt het Russische persbureau TASS. De 22-jarige gymnaste veroverde tij dens de Olympische Spelen van München en Montreal in totaal vier gouden medailles. In Montreal werd de Russische overvleugeld door het Roemeense „wonderkind" Nadla Comaneci. Korbut, die in januari in het huwe lijk trad met de Russische „pop ster" Leonid Bortkewitsch, heeft zich in Minsk gevestigd om de lei ding van de turnafdeling van het Witrussische sportcomité op zich te nemen. Het Spaanse nationale elftal, zonder de Barcelona-spelers Ascensi en Mi- queli, is woensdagavond in Gijon zijn oefencampagne voor de WK-ein dronde gestart met een overwinning (3-0) op het Noorse elftal. Het Spaan se elftal, waarin drie debutanten op gesteld waren, heeft de 20.000 toe schouwers vergast op het bekende, zuidelijke spelletje. Weinig tempo, de bal van voet naar voet, technisch zeer aanvaardbaar maar nauwelijks of geen spektakel. Noorwegen had er in de eerste minuten grote moeite mee. In de zesde minuut opende Qui- rü de score en vijftien minuten later werd het door Villar 2-0, wat ook de ruststand betekende. Na de hervatting hadden de Noren het beste van het spel. Spanje kreeg op het middenveld alle kans hun geliefde speelwijze te demonstreren, maar werden niet echt gevaarlijk meer. Nadat de Noren diverse riante mogelijkheden op tegendoelpunten hadden laten lopen, kwam Spanje middels een uitval toch nog aan het derde doelpunt (Dani). ZEVENAAR Johan de Boer en Johan Bastiaannet hebben remise gespeeld in de eerste partij uit de „verlenging" van het Nederlands kampioenschap dammen. Na 45 zet ten werd in Zevenaar tot remise besloten. De Boer, Bastiaannet en Gerrit Boom deelden na het kampioen schap de tweede plaats achter Frank Drost. De drie spelers moes ten daarop aantreden voor een her kamp om de nummers twee en drie te kunnen aanwijzen, aangezien die ook het recht van deelneming heb ben bij het wereldkampioenschap, dat in Arco (Italië) wordt gehouden. Voor Johan de Boer en Gerrit Boom is de eventuele weg naar Arco onge kend lang. Belden verwierven zich, via de halve finales van de strijd om het Nederlands kampioenschap niet direct toegang tot de finaleronde. Beiden moesten nog een besllssings- kamp van drie partijen spelen met Gerrit Beerepoot om toegelaten te worden. Ook aan het eind van het kampioenschap was de strijd voor hen nog niet voltooid, maar deze week wordt in Zevenaar het laatste gedeelte afgelegd van de zeer lange weg van Boom en de Boer naar Arco. door Onno Zeisman BEDFORD Als om het goe de voorbeeld te geven aan de heren, haalden de Nederlandse hockeydames gisteren de hoofdprijs binnen in het vijf- landen toernooi te Bedford. Een onverhoopt succes voor het sterk verjongde elftal en voor de debuterende coach Huib Timmermans, want in de beslissende wedstrijd werd het organiserende Engeland met 3- 1 verslagen. Die overwinning was meer dan waar op het team durfde hopen, zelfs al behaalde Nederland in onderlinge wedstrijden tot dusver de beste re sultaten op Engelse bodem. Maar de overmacht van de Engelse dames in dit toernooi was de afgelopen dagen zo evident, dat zelfs een gelijkspel onvoldoende was geweest voor de eindzege omdat dan het doelsaldo zou beslissen. Nu kreeg zelfs dit doelsaldo een heel andere wending. Al na enkele minu ten ging Sophie von Weller aoor od een slag van Toos Bakx, waaruit de linksbuiten het eerste Engelse doel punt tegen in dit toernooi tot een feit maakte. Het betekende geenszins een signaal van de naderende neder laag. want in de aanvang was Enge land veel sterker, met een overwicht aan technisch kunnen. De wat de teruggetrokken Neder landse speelsters vulden elkaar goed aan en in het bijzonder de op haar best spelende Kathy Woudenberg zorgde ervoor dat het spel waar no dig werd verplaatst. De scherp op gestelde Margriet Bleyerveld kreeg de bal zelden ln haar bezit, zwaar bewaakt als ze werd. maar er waren genoeg snelle anderen om via de vleugels de Engelse cirkel binnen te dringen. Twee minuten voor rust sloeg Fleke Boekhorst uit een korte hoekslag keihard in (2-0) en in het begin van de tweede fase frommelde Margriet Bleyerveld de bal ln het Engelse doel (3-0). Daarna barstte Engeland los en de versterkte Nederlandse defensie hield met moeite stand. Het leverde een aantal hoekslagen op voor Enge land. maar doelverdedigster De Beus stond op haar plaats. Toen twaalf minuten voor tijd de nieuwe Engelse international Sue Slocombe de achterstand verklein de, wist de thuisploeg niet meer van ophouden. Met enig geluk, maar ook met veel overleg bleef de stand tot het einde zo, zij het dat Det de Beus er zelf een strafbal voor moest afweren. In de middaguren werkte Nederland gisteren het laatste duel af tegen Spanje en bleef ongeslagen door een 4-1 overwinning. De doelpunten kwamen van Elseraiek HUlen (2). Kathie Woudenberg en Toos Bax. Debuterend doelvrouwe Marlleke Oltmans kreeg twee minuten voor tijd de enige bal van de wedstrijd te verwerken, een strafbal na een schoonheidsfoutje ln de verdediging. Dat betekende het enige Spaanse doelpunt. Eindstand: Nederland Engeland Ver Staten Belgié Spanje 4 4 0 0 8 11-3 I 4 3 0 1 6 8-3 4 112 3 1-4 4 1 0 3 2 4-8 4 0 13 1 3-9

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19