TV-COMM ENTAAR door Ton Hydra Pensioen inzicht; maar wat dan? Toch samenvatting T wente-Anderlecht Symposium over viewdata-Tele- tekst Programma's naar Prix jeunesse NCRV-programma naar festival 'Gouden harp' Driedeling RONO gaat door ondanks kanttekening NOS Raad van State verwerpt beroep van Veronica RADIO-EN TELEVISIEPROGRAMMA^ Radio vandaag TV vandaag Helderziende op zoek naar plaats waar Caransa zat r WOENSDAG 29 MAART 1978 RADIO EN TELEVISIE Veel mensen hebben moeite met het ouder worden. Niet in de eerste plaats vanwege hun kwaaltjes en ernstiger gebreken Het is veel meer een psychisch probleem. De tijd van pensionenng zien zij op zich afkomen als een haast niet te beklimmen berg. Erachter ligt een groot gat, waarvan zij vermoeden dat j&daarin behalve je baan ook een groot deel van je menswaardigheid zou moeten inlveren Deze mensen gaan steeds meer opzien tegen de dag van afscheid, nauwelijks verguld door de laatste enveloppe met inhoud en misschien een cadeau van de collega's. Er zijn er die lang vóór de eindstreep afknappen. In het gunstigste geval ziek geworden van het gepieker over de mogelijkheid dat zij niet meer voor vol zullen worden aangezien. Anderen groeien wat gemakkelijker naar de pensioengerechtigde leeftijd toe. Zij vinden al een poos dat het welletjes is geweest. De gedachte aan het eigen baas zijn. bezorgt hun de spanning van een nieuw avontuur. Maar. helemaal zonder problemen zijn ook zij niet. Sommigen realiseren zich dat zij een groot deel van hun leven buiten de echtelijke woning hebben doorgebracht. Daardoor is het huwelijk nog vrij aardig intact gebleven. Hoe zal echter hun dominerende vrouw reageren wanneer zij alle dagen over de vloer zijn? En. houden ze het zelf wel uit? Weer anderen willen liever vandaag dan over een paar jaar uit de ambtelijke of ambachtelijke tredmolen stappen. En daar hebben ze niemand voor nodig. Ook niet voor de vulling van hun vrije tijd straks Zij balen alleen van de betuttelaars die zich nu al opdringen. Vaak zijn het familieleden die de ouderen in hui kring etiketten gaan opplakken. Vader of moeder of de alleenstaande gepensioneerde tante of oom kunnen beter hun intrek nemen in een bejaardentehuis. Geen paniek over de eigen woning en de als dan overtollig geworden spullen, want ook dat is in een wip geregeld. De voorwerpen van hun doordrammende hulpvaardigheid denken: ..Hoe houden wij die bemoeials van het lijf?" Dus toch een levensgroot probleem. Han van der Meer. die in dit seizoen voor de KRO een aantal informatieve programma's op het scherm heeft gebracht onder de titel „Wat heet oud", stootte op al deze kleine en grote zorgen. Hij kwam in contact met de welzijnswerkers achter het landelijke project Pensioen inzicht. In het kasteel Oud Poelgeest te Oegstgeest organiseren zij voor oudere werknemers en hun partners cursussen die door bedrijven en overheid worden gefinancierd. Over deze voorbereiding op het pensioen gaat het in het programma dat vanmiddag wordt uitgezonden. Bij de voorvertoning vemam ik een merkwaardigheid: Het zijn niet de ouderen maar hun getrouwde kinderen die in meerderheid naar de serie „Wat heet oud" hebben gekeken. Als die situatie vanmiddag niet verandert, doen ze er verstandig aan goed te luisteren, want zij kunnen hun oude verwanten op belangrijke zaken attent maken. Beter is natuurlijk dat mensen van even zestig jaar zelf waarnemen hoe anderen zich voorbereiden en wat hun problemen en perspectieven zijn. Naast algemene oriëntering en praktische adviezen zijn het de psychologische herkenningspunten, die dit programma waardevol maken. Uiteraard is Han van der Meer er zich van bewust, in één programma slechts enkele aspecten te hebben kunnen aanboren. En ook een vormingscursus van een week is maar een aanzetje. Gherie André de la Porte, een van de leidsters naar wie het plezierige luisteren is. zegt terecht dat de vraagstukken met betrekking tot de groeiende bevolkingsgroep van gepensioneerden en hun verdere levensvulling veel te weinig aandacht krijgen. HILVERSUM FC Twente is teiste ren akkoord gegaan met het aanbod van de NOS om 65.000 gulden te beta len voor een samenvatting van de halve finale voor de Europese beker winnaars tussen FC Twente en An derlecht. FC Twente had aanvankelijk gewei gerd voor zo'n bedrag een samenvat ting te laten uitenden. FC Twente stond op het standpunt dat het voor niet minder kon dan 75.000 gulden. De samenvatting, die een half uur zal duren wordt nu onmiddellijk na de rechtstreeks uit te zenden voetbal wedstrijd PSV-Barcelona ap Neder land II vertoond. De uitzending be gint om 21.50. Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Tijdens de inter nationale radio- en televisie-ten toonstelling Firato in het RAI-con- grescentrum in Amsterdam zullen de NOS en de PTT op dinsdag 5 september het eerste nationale symposium houden over de nieuwe communicatie-systemen Teletekst en Viewdata Het symposium zal onder voorzit terschap staan van prof. dr. H. B. G Casimir Doel van het symposi um is een duidelijk inzicht te geven in de mogelijkheden van toepas sing van en de verschillen tussen viewdata en teletekst. Ook zullen er op de Firato demonstraties wor den gegeven met beide systemen. Viewdata en teletekst zijn nieuwe systemen die informatie in de vorm van teksten geven op een beeld scherm. bij voorbeeld een televisie toestel. Voor teletekst moet het sig naal worden verzonden via de ether. Viewdata is gekoppeld aan een telefoonaansluiting Mede daardoor zijn de gebruiksmogelijk heden in vele opzichten sterk ver schillend. Carel Enkelaar: „FC Twente vraagt te veel" Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - De NOS zal drie programma's insturen naar het tweejaarlijks concours voor kinder en jeugdprogramma's „Prix jeu nesse internationale", dat van 26 mei tot 3 juni in München wordt gehouden. De drie uitverkoren programma's zijn: „Een brief van Emmy" dat op 15 december 1976 is uitgezonden door de IKON, en dat verleden jaar een prijs kreeg op het festival voor christelijke televisie in Montreux. „De holle, bolle boom" van de AVRO en het eerste deel van de serie over buitenlandse kinderen in ons land „Waar hoor ik thuis". Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Het NCR V-televi sieprogramma „De burger een ho veling" gaat meedingen op het Gouden harp festival dat van 22 tot en met 26 mei in Dublin wordt gehouden. Dit festival is een con cours voor programma's die geba seerd zijn op volksmuziek en fol klore. Voor „De burger een hoveling" kreeg een cameraploeg voor het eerst de gelegenheid om lang en gedetailleerd te filmen in het Ko ninklijk paleis op De Dam. Opge voerd werd toen een muzikaal spel door madrigaalzangers, kluchtspe lers. poéten, volksmuzikanten en hoofse dansers. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - De driedeling van de RONO in radio Friesland, radio Noord voor Groningen en Drente en radio Oost voor Overijssel en Gelderland, waarvoor de vorige mi nister van CRM al in principe zijn goedkeuring had verleend, kan nu officieel doorgaan. De NOS heeft van de huidige mi nister van CRM, mevrouw Garde niers. officieel vernomen dat de ge vraagde uitbreiding van de zend tijd en de gevraagde gelden voor investeringen en exploitatie door haar zijn goedgekeurd. De minister meent echter, nu nog niet te kunnen toestaan dat alle door de NOS gevraagde 32 arbeids plaatsen worden toegekend. Minis ter Gardeniers wil voorlopig niet verder gaan dan 23 nieuwe mede werkers. Wat de overige negen ar beidsplaatsen betreft vraagt de mi nister nadere argumentatie, alvo rens te beslissen of er meer dan 23 medewerkers mogen worden aan gesteld. De NOS is verrast over dit voorbe houd, dat met name bij radio Noord op korte termijn ernstige problemen zou kunnen opleveren. Het gaat hier om een aantal free lance medewerkers, aan wie door radio Noord min of meer toegezegd is. dat zij op een vaste aanstelling konden rekenen. DEN HAAG fANP) - Hangende een derde verzoek om te worden gepromoveerd tot c-omroep, inge steld in november vorig jaar op grond van een aangevoerd bestand van 210.000 leden, heeft de omroep organisatie Veronica (VOO) giste ren van de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag te horen gekregen, dat twee eerdere aanvragen afgewezen blijven. Op beide aanvragen had de omroeporganisatie vorig jaar van het ministerie van CRM een nega tieve beslissing ontvangen. Daarte gen was. respectievelijk op 15 maart en op 5 april, beroep bij de Raad van State aangetekend. In het eerste beroep werd Veronica niet ontvankelijk verklaard. Het ging daarbij om de telmethode, die het ministerie destijds had toege past en die volgens Veronica niet deugde. Bij het tweede beroep ging het er om of in de ledenadministra tie persoonsgegevens mochten worden veranderd. Dit beroep werd verworpen, omdat zelfs als die mu taties waren geaccepteerd. Veroni ca toch nog geen 100.000 leden zou hebben gehad, aldus de Raad van State. In Van Gewest tot Gewest: Zeeuwsvlaams volkstoneel, kerkje in Marken-Binnen moet blijven en Zwolse vrijmetse laarsloge 175 jaar. Ned. 1/19.04 De omroepen verzorgen ge meenschappelijk de verslagge ving van de Statenverkiezingen en het verzamelen van reacties. Er tussendoor flitsen van Cup voetbal. Ned. 19.45 De KRO brengt de Europa cup-wedstrijd PSV-Barcelona. Ned. 2/19.55 Niet volgens stand is een Poolse liefdesfilm van Jerzy Hoffman naar de roman Tredo- wata van Helena Mniskowna (1878-1943). Duitsl. 1/20.15 Via de radio kan men reeds om zeven uur een prognose over de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten ver wachten. Hilv. 1/19.00-23.55 Na een concert van het Am sterdams Filharmonisch Orkest (Rachmaninof, Roussel en Brahms - 20.05) heeft Tony van Verre een ontmoeting met vio list Benny Behr. Hilv. 2/21.45 O Een aflevering van de Ameri kaanse serie Sanford and Son van de KRO Ned. 2/21.50 In de actualiteitenrubriek Kenmerk van de IKON wordt aandacht besteed aan Rhodesië Ned. 2/22.15 HILVERSUM I (298 m tn FM-kanalem TROS 07 00 Nieuw- 07 02 Si Rustig bijko men 07 30 Niruw> 07 41 Aktuü-iirhtendedi- Ut MJI Nieuw OOJSGymMttMi voorde vrouw 08 45 (Sl Kom er maar eens bij ge»prek en klassieke muziek 10 00 (Sl Hoog O punten uit musicals 10 30 Nieuws. 10.33 iSi Toerju-loernw. regionaal programma. 1145 (Si Cafe Chanlant I1M Mededelin- g.-n 12.30 Nieuws 1241 Aktua II I t 00<S> Raad een lied of niet. muzikaal telefoon- spel 13.30 iSi Sport na sport, jeugdpro uramma I4U0 (Si Specialiteiten a la carte klassieke vi-r/ogten 15 00 (Si Als dat /uu kunnen, verzoekplaten (15 30 Nieuwst 16.30 iSi Kernpunt gi-sprekken OVERHEIDS VOORLICHTING 17 20 Tekst en uitleg. rubriek van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. TROS 17 30 Nieuws. 17 32 Aktua-magazine PP 18 19 Uitzen ding van de PvdA TROS 18 30 Nieuws. 18 41 De verhalen van Virgilius van Tuil. vervolgverhaal voor kinderen. 18.45 (S) Mi chel en Louis NOS 19.00-24.00 Verkiezin gen Provinciale Staten uitslagen en com mentaren HILVERSUM II 1482 m en EM-kanaleni VARA 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 In de Roode Cirkel, nieuwspro gramma. (8.00 Nieuws). 8.50 Ombudsman. 9 on Electronisch accordeonorgelmuzick. NOS 9 20 Je moet wat leren. Programma voor ouders en kinderen. 9.35 Waterstan den VARA 1000 Radioweekblad. vrou wenprogramma. (11.00 Nieuwst. 11.30 De Franse opera 12 00 Hellevoclsluis Cen traal. regionaal programma 13 00 Nieuws 13 11 Dingen van de dag 13.30 Stoomradio. gevarieerd programma. 16.00 Nieuws. 16.03 Alles wat je bent is Liefde, hoorspel. 16.39 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 (S) Tus sen sport en politiek: dingen van de dag en Tussen start en finish. (17.55 Mededelingen SOS- en politieberichten. 18 00 Nieuws). RVU- 19 10 Opvoedingsvoorlichting. 19.30 iSi Vrije tijd. blije tijd. amateurmuziek. 2000 Nieuws. 20 05 (S) VARA-Klassiek: Amsterdams Philharmonisch Orkest en pi ano klassieke muziek. 21.45 (S) Een muzi kant is ook 'n mens. gesprek NOS: 22.5 (S) NOS-Jazz extra. 23 00 (S) Met het oog op morgen: 23.05 Actualiteitenoverzichl Radio- TV; 23.10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag Vandaag. 23.52 Even op adem komen, yoga. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen.) KRO 07 02 (S) Drie op je boterham. 09.03(Sl Pep op drie 11 03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (Sl Drie tussen de middag. 14.03 (S) De NEOERLANOI 15 00 TELEAC: media m school (9) 15 30 KRO WalhMtoud magazine voo» 16 lOMaja detai Te* en Mm 16.35 De bcttbus. kmderMm 18 25 MOS: Sesamstraat 18.55 Journaal 19.04 Van gewest lol gewest 18.45 De veifc«zmgen voode lol 01 00 ou' ProvtnoaJe Staten NEOERLANO 8 18.15 TELEAC: Geologie, les 2 18.45 NOS: Toeristische bps 18.55 Journaal 19 05: IKON 19.25 STER en Journaal Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Enkele recher cheurs, die zich bezighouden met de zaak-Caransa hebben gisteren een gesprek met hem gehad naar aanlei ding van zijn ervaringen met de hel derziende Peter Hurkos. Deze heeft samen met Caransa in de nacht van vrijdag op zaterdag In een auto door Amsterdam gereden om de plaats aan te wijzen waar hij na zijn ont voering vijf maanden geleden moge lijk gevangen heeft gezeten. Al in het tv-programma Privé had Hurkos vorige week donderdag te kennen gegeven, dat Caransa niet. zoals hij zelf dacht, in de Bijlmer was vastgehouden, maar in de Slo- tervaart-wijk. Om deze aanwijzing nader te preciseren is hij vrijdag nacht met het Tros-Aktua-team ge blinddoekt in een auto gezet en wees hij wederom Slotervaart aan. Vol gens een woordvoerder van Caransa kwamen daarbij frappante dingen aan het licht, maar heeft men nog lang niet exact de plaats kunnen bepalen. „Het enige wat wij kunnen zeggen", aldus de woordvoerder, „is dat de straal van het gebied waar binnen we verder moeten zoeken wat kleiner is geworden". Speciaal vandaag Theo Stokkink Show. 18.03 (S) Hitmeesters. NOS. 18.03 De vacaturebank. 18.IO(S)NOS- maal 19.30 (S) Langs de lijn (19.38 Paarde- koersen. 19 52 NOS Visrubriek). 23 02 (S) NOS-Jazz. 00.02 (S) Metro's Midnight Music 01.02 (S) Muzekuul. 02.02 (S) Dat wordt w eer nachtwerk. 04.02-07.00 (S) De achternacht HILVERSUM IV (FM-kanalen) NCRV 07.00 Nieuws. 07.02 Het levende woord 07.08 (S) Te Deum Laudamus 07.30 (S) Preludi urn. 09.00 Nieuws 09 02 (Sl Ongehoord klassieke muziek. 10.00 (S) Orkestpalet. Ra dio Kamerorkest: klassieke muziek. 10.55 (S) Platennieuws. 12.00 (S) Pianowerken uil de Romantiek. 12.30 (S) Themaprogramma 13.30 (S) Middagsymfonie 14.00 Nieuws 14.02 (S) Verhalen uit de wereldliteratuur 14.30 (S) Laterna Magica. 15 00 (S) In de schaduw van de meesters. 16 00 (S) In kleine bezetting: barokmuziek. 16 25-17.00 (S) Mu ziek van eigen lijd. 19.55: Eersle helfl PSV-Barcalona 20.45: Overzicht van de verkiezingsuitsla gen plus de trekking van de Algemene Loterij Nederland 21.00: Tweede helfl PSV-Barcelona 21.45: Socutera 21 50 Sanford and Son 22.15: Kenmerk 22.45: Journaal 92 Toen zij gisteravond met Edward de pastorie uitkwam had zij het ver bijsterende gevoel dat er nu wel van alles kon gebeuren. Hij zou mis schien zo boos zijn dat alle vriend schap tussen hen als door een storm werd weggevaagd. Of hij zou mis schien ijselijk beleefd doen. of hij zou misschien geen woord zeggen, zodat je het gevoel kreeg dat je kilometers ver weg was. helemaal uit het gezicht verdwenen. Eerst dacht zij dat het zo zou gaan. want hij zei niets tot ze de oprit uit waren. En toen begon hij plotseling te la chen en legde zijn hand op haar arm. Vreemd dat niets meer dan zo'n lach en zo'n aanraking je een gevoel kon den geven alsof de zon achter de wolken uit kwam en alle vogeltjes waren begonnen te zingen. Toen zij het laatste huis van het dorp achter zich hadden legde hij zonder iets te zeggen zijn arm om haar schouders. Zo liepen zij door tot zij bij de por tierswoning kwamen en het pad naar het huis opliepen. Iets zachts en harigs kwam zich spinnend tus sen hen indringen. Edwards arm hield haar nog steviger vast. Hij legde even zijn wang tegen de hare, lachte opnieuw, en zei: „Wat een bemoeiziek schepseltje ben jij toch, hè?" En toen gingen zij naar binnen. Het had niets te betekenen, dat kon ook niet. Maar hij was niet boos. hij was niet meteen kwaad weggelopen. Hij was bij haar gebleven, en was vriendelijk tegen haar geweest Ongeveer een half uur later had zij het gebedenboek gevonden. Het lag achter nog zo'n prekenboek, van een nog* oudere dominee, ds. Nathaniel Spragge, 1745 tot 1785. Er waren drie delen van. „Gedrukt bij inschrij ving" en het gebedenboek was er achter geschoven. Susan bekeek de toestand met enige ontzetting. Als Arnold Random het niet overtuigen der kon doen dan zo. moest hij echt maar liever eerlijk blijven. Wie ter wereld zou nu ooit kunnen geloven dat een stervende helemaal boven op een ladder was geklommen, drie zware boekdelen van de plank had gehaald om er iets achter te stoppen zonder dat hij enige reden had om het verborgen te houden? Zij zag ec Arnold best voor aan dat hij ook nog zijn vingerafdrukken op de lederen band had achtergelaten. Waarom had hij nou dat gebedenboekje in vredesnaam niet gewoon tussen de Victoriaanse romans gestopt. Het antwoord hierop was natuurlijk dat het dan misschien gevonden zou worden. En pas kort geleden was het zover gekomen dat hij wilde dat het gevonden werd. Al deze gedachten kwamen haar vluchtig voor de geest terwijl zij het gebedenboek opende en het schud de. Er viel een envelop uit geadres seerd: „Aan mijn broer, Arnold. Mijn laatste Wil en Testament. Ja mes Random". Susan had wel geweten dat het daar zou zijn. maar om het werkelijk te zien, het in haar had te houden gaf haar een akelig, duizelig gevoel. Het was Edwards erfenis die zij in haar hand hield het Slot en het park er om heen. zijn bossen en velden en boerderijen, zijn huisjes en heggen, en het dorp Greenings alles op één dun velletje papier dat in een ogenblik door de aanraking van één vonkje in rook had kunnen opgaan. Maar Arnold had het niet verbrand. Hij had afgewacht willen zien wat er gebeuren zou. En tenslotte had hij toch gewild dat het gevonden zou worden. Er zou natuurlijk be hoorlijk over geroddeld worden Dat zou Edward helemaal niet prettig vinden. Wat er ook zou voorvallen tussen hem en Arnold, het zou onder vier ogen plaats hebben. Zij dacht nog even na. Daarna veeg de zij de plank schoon, en de boeken van Nathaniel Spragge. en zij veeg de ook het gebedenboek en de enve lop af. Na nog even gepiekerd te hebben nam zij het vel papier dat er in zat uit en veegde ook dit af. Nu zouden er alleen haar vingerafdruk ken op zitten, en de nieuwe die Ar- Patricia Wentworth A W Si|thoff - Alphen nold er op zou maken als hij het van haar aannam. Als iemand haar ooit vragen hierover mocht stellen, dan was zij volkomen bereid om te doen alsof haar neus bloedde, en te zeg gen dat het haar vreselijk speet als zij er verkeerd aan gedaan had. maar de hele boel zat zo onder het stof. Zij klom langs de ladder naar bene den en liep naar de studeerkamer. Arnold Random keerde zich om toen zij binnenkwam. Hij had voor het raam gestaan. Het uitzicht van daar werd als mooi beschouwd. Een struik met scharlakenrode bessen aan weerszijden van de erker, een grindpad, en verderop een met gras begroeid, afhellend stuk grond, met hier en daar een groepje bomen. Het soort uitzicht inderdaad dat je bijna overal wel kunt zien op het Engelse platteland. Arnold had uit het raam staan staren, maar hij had er niets van gezien. Alles wat hij zag was een gure. grauwe dag, die maar al te veel overeen kwam met zijn eigen stem ming. Hij draaide zich om. en zag Susan Wayne met het gebedenboekje in haar hand. Zij stak het hem toe en vroeg: „Is dit het waar ik naar moest zoeken?" „Laat eens kijkenJa, ik geloof van wel. Waar was het?" Het echte antwoord hierop was: „Waar u het hebt weggestopt, maar dat kon zij natuurlijk niet zeggen. Maar zij bloosde wel. „Op de bovenste plank achter wat preken van dominee Spragge". „Op de bovenste plank? Wat raar!" Hij hield het boek in zijn hand. Hij had het niet opengeslagen. Hij liep op het bureau toe en legde het neer. Zijn hand beefde. Hij stond er naar te kijken. Zij dacht: „Hij kan niet besluiten. Hij wilde dat het gevon den zou worden, maar nu kan hij niet tot een besluit komen. Hij weet niet of ik het testament heb gezien. Zij zei vlug: „Er zit een papier in, meneer Random. Ik geloof wel dat u dat moet bekijken." Hij haalde eens diep adem. Zij vroi zich af of dat van opluchting kwadl Als je zo'n geheim een jaar lang m(Sui je meegedragen had. dan was hfS misschien een opluchting om hft kwijt te kunnen, wat er verder ooj, van komen mocht. Hij leunde met zijn ene hand op dv tafel en opende het gebedenboekjr a Het viel open op de plaats waar dde2 envelop lag Susan keek toe terwfcoi hij erop neerzag en de woorden 1 die. zoals zij wist. luidden: „Aan mijn broer, Arnold. Mijn laaT ste Wil en Testament, Random". "a' Het duurde wel een minuut voordiom de woorden over zijn droge lipp®o' kwamen: „Het is een testament „Het testament van mijn broPc James." ISu „Zou u het dan niet beter open kumic nen maken?" de Hij schrok op. 2ei „Ja. ja natuurlijk Hij nam het vel papier uit de envl lop en vouwde het open. Een dot gewoon velletje papier, beschreve!' met een beverige hand. onderaai ondertekend door James Randojn en als getuigen door William Jacj son en William Stokes. Toen hij j een hele tijd naar had staan stara' zei hij: „Het testament van mijc broer. Gedateerd een week voor zi^ dood. Hij laat alles aan Edwai na Hoofdstuk 38 Miss Silver had aangeboden boodschappen te doen voor de p: torie die nodig mochten zijn. „Je hebt vanavond je naaikrans dat betekent dat je in huis meer doen zult hebben, om nog mi niets te zeggen van het uitknippt waar jij bijzonder goed in bent. ht ik. Jouw lieve moeder was netzo, herinner mij nog dat zij de hai werkprijs had gewonnen op schoj Dus als er een of ander is dat ik v< je kan doen in het dorp, dan dat met alle plezier, want graag een doel als ik uitga Ruth herinnerde zich dat de cii tardpoeder bijna op was. en dat j keukenmeid van plan was wat v| haar beroemde roomcustardkoekji klaar te maken. „Zij vindt wel dat ze aan de na| krans niet besteed zijn, maar zij k de kans haar kunsten te verton niet voorbij laten gaan. Iedereen Greenings heeft al om het rece gevraagd, maar nul op het rek< gekregen. En als mevrouw Alexa der nog een potje van die zelfj maakte appel-gemberjam heeft, kijk dan eens of u er een voor mij kunt loskrijgen. Jo houdt er zo van. Dan kan ik een ht stel kinderjurkjes uitknippen, weet ik tenminste dat die een min meer menselijke v'orm hebben." Wordt vervol r tik vol n doe ik hJ Even puzzelen Horizontaal. 1. ent. 4. getroffen. 7. meisjesnaam. 8. soort hamer, 10. boom. 12. godin van de toorn, 14 teken in de dierenriem, 15. tocht. 16. stoomturbine (afk.i. 18. muzieknoot. 19. volk. 22. houtworm. 24. zwerver. 25. rivier in Frankrijk. 26. berei dierenhuid. 28. voorzetsel. 30. Chii se lengtemaat. 31. buitenhaven opstootje. 35. stek. 37. muziekno 38. patroon. 40. water in N. Br. zoutziederij. 42. rivier in Duitslai Verticaal. 1. prul. 2. voorzetsel, kever. 4. vertragingstoestel. 5. vo tuig, 6. steen, 7. telwoord. 9. toilet tikel, 11. dierenverblijf. 13. godin maan. 15. geneesmiddel, 17. tra 18. vlaskam, 20. op de wijze van. plaats in Gelderland. 22. insekte eter, 23. roem. 25. kort muzieksti 27. evenredig deel, 29 plechtige lofte, 32. boom. 33. bedorven, onderricht. 36. dwaas. 38 pers. vo naamw. 39. muzieknoot Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. perk - Ariël. 2. ri ore - Ria, 3. ester - naar. 4 tralie - A 5. een - tets - Ee. 6. me - aam - item els - alk - Ada, 8. leer - eer - er. tante - gans Verticaal: 1. pret - emelt, 2. eis - r Lea, 3. rotan - Asen, 4. koel - taart ar riem - lee, 6. Renet - ik - eg. 7. Ii ast - ara. 8. ei - are - eden, 9. lari mars.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4