KBB Lampe laat meisjes zomermode kiezen. _Lampe j: Uit brieven van lezers Trouw assistent(e) nterne controle Protest tegen jacht op zeehonden Indonesische studenten willen dialoog WINKELEN :T "bENSDAG 29 MAART 1978 TROUW/KWARTET PRSH 2-15 en Deze rubnek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op m deze krant getezen berichten artikelen en commentaren en met voor gedichten open brieven, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De .nzendmgen voor deze rubnek dienen zo beknopt mogeii|k te zi|n De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Het is ons helaas niet mogelijk over elk geval van bekorting of metplaatsmg (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te Corresponderen Sneven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus. 859. Amsterdam Bij publicatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld rankrijk Assen (6) commentaar van dinsdag 21 taart bevat een uitstekende analy- van de Franse verkiezingen. Dui- ïlijk is dat de grote tweedeling: iks of rechts erg onbevredigend is. et kiesstelsel deugt ook niet. On- anks de verkiezingskoorts in Ne- ?rland: de Nederlandse situatie Bn drie grote hoofdstromen is be- r: in grote lijnen keuze tussen soci- isten. liberalen en christen-demo- aten met een stelsel van evenredi- vertegenwoordiging verdient ver- de voorkeur. Overigens: PRIMA iNALYSE. •rburg J. Keijzer Nieuwjaar (slot) [et verwondering las ik het inge- ïnden stukje van de heer Kattouw. hij er niet van op de hoogte, dat Verspreiding van de Heilige chrift te Amsterdam Kerst-, ieuwjaars- èn Paaskaarten met de oor hem gewenste tekst uitgeeft? oorts zijn er in het hele land bijbel- oetieks. evangelische boekhandels, aar men goed kan slagen. Ik weet w adres niet en kan u daarom niet en dergelijke kaart sturen. Daarom •ia „Trouw": gezegende Paasdagen, eer Kattouw! tretht J. W. Folkeringa. (ssen (5) (oals iedere overheid in de wereld et zwaard handteert, heeft ook de federlandse overheid zich gedra- fe- en. Men kan en mag zich er over de erheugen dat het uiteindelijk gun- tig is, afgelopen, doch wat heeft dit lies te maken met de prediking van Cf-iet evangelie van Jezus Christus; ?9- iegenen die verband daarmede me- Hn te mogen leggen moeten hun T. eens goed bestuderen. De inzet in de mariniers is een normale rereldlijke ingreep die de macht der ;at demonstreert, zij geven order te grijpen en dan wordt dat ge- an. op welke wijze dan ook. De tingi ereld is vol van tekenen van erken- ijkeflijkheid voor gebrachte offers. Sveral ter wereld vindt men de gra- n en monumenten voor de geval dennen en worden zij jaarlijks her- lacht. Doch dit alles heeft niets te naken met Jezus van Nazareth. Immen J. Wezen aar Met grote bezorgdheid lees ik van een derde terreuractie in Assen. Ik begin me bijna te schamen dat ik Hollander ben. Heeft het volk van Nederland dan totaal geen rugge- graat meer? Vorig jaar was ik in Holland, na 17 jaar. Het land is rijk en prachtig, maar het gezag is in de meeste gevallen zoek, zowel in het gezin als in de samenleving, de goe den niet te na gesproken. Waarom staat het volk niet op als één man om aan deze terreur een eind te maken? Ik hoop dat dit simpele schrijven de mensen wakker zal ma ken en dat men weer zal bukken voor gezag en orde eisen, naar Gods ordinantiën. Christchurch G. Lubbers (Nieuw Zeeland) Neutronenbom (8) Prof. Verkuyl heeft zich met recht in een vlammend betoog gericht tegen de bewapeningswedloop. Ondanks uitspraken van Carter en Breznjev gaat de uitbreiding van de nucleaire bewapening ontstellend door maar laten allen die de naam van Christus noemen en allen die de aarde willen bewaren, zich distantië ren van deze collectieve ongerech tigheid. Stop de Neutronenbom haalde een miljoen handtekeningen tegen het wapen. Doe als die miljoen ondertekenaars en help dit wapen wegvagen. Breng uw christendom tot uiting. Kies voor vredevorst Je zus Christus en spaar alle volken. Dat Zijn Rijk kome. Help Kerk en Vrede bij de opbouw van een veilige wereld, lees er Jesaja en de bergrede op na. Doe mee met het interkerke lijk vredesberaad. Hilversum Corn, van Rijn Neutronenbom (slot) Christelijke bommen bestaan niet, goddeloos wapentuig wèl. Bommen wijzen u de weg die naar het verderf voert! Jezus Christus wijst U de weg die steeds hoger voert! Niet voor niets staat er in de Bijbel: Dat aan Jezus Christus alle macht gegeven is. in hemel én op aarde. Kies dus volkomen voor deze Macht, dan maakt u dat de verderver kansloos wordt! Wirdum familie G. Wijnsma Jaar ijkse Algemene Vergadering van aandeelhouders op donderdag 13 april 1978 te 10 00 in het Amstel Hotel. Professor Tulpplein 1 te Amsterdam De agenda bevattend de punten van behandeling alsmede de erbij behorende bij lagen waaronder het verslag van de Commissie van Aandeelhouders van N V Koninklijke Bijenkorf Beheer KBB, zijn op de gewone kantooruren tot de afloop van de vergadering 'gratis verkrijgbaar ten kantore van de vennootschap Zwaansvüet 5 te Amsterdam-Buitenveldert. Aandeelhouders en houders van certificaten van gewone aandelen casu quo 6 pet cumulatief preferente aandelen die aan de vergadering wensen deel te ne men. moeten op uiterlijk vri|dag 7 april de Raad van Commissarissen ten kantore van de vennootschap schriftelijk kennisgeven van het soort en de kentekens van hun aandelen casu quo hun certificaten van aandelen, welke kennisgeving verge zeld moet gaan van een door een bank of commissionair afgegeven schriftelijke verklaring waaruit blijkt dat de in de kennisgeving vermelde stukken bi| bedoelde instelling zijn gedeponeerd en door haar zullen worden geblokkeerd gehouden tot de afloop van de vergadering. Amsterdam, 28 maart 1978 DE RAAD VAN BESTUUR Rijksuniversiteit Utrecht Bij de stafafdeling Interne Controle en Administratieve Organisatie is plaats voor een leeftijd 23-28 jaar Taak: in klein teamverband meewer ken aan de uitvoering van het controleprogramma Eisen: MAVO- of HAVO-diploma Praktijkdiploma Boek houden enige praktische ervaring begonnen met - c.q. ambi ties voor de NIVRA-studie Salaris: afhankelijk van opleiding, leef tijd en ervaring volgens rijksre geling tot een maximum van 2576,- bruto per maand bene vens 8% vakantietoelage. Eventueel studiefaciliteiten. Inlichtingen: telefonische inlichtingen om trent de funktie zal de chef van de afdeling Interne Controle, de heer A Hoogcarspel, gaarne verschaffen, (tel. 030-315641) Sollicitaties: schriftelijk onder vermelding van nummer 1471 bijde heerH F D Liefrmck. personeelsfunc tionaris Sektor I van het Bureau van de Universiteit, Kromme Nieuwe Gracht 29. postcode 3512 HD Utrecht Lubbers (slot) In zijn brief in Trouw van 23 maart toont L. Dijkstra uit Wateringen hoe diep zijn politieke haatgevoelens ta v. Den Uyl zijn. door zelfs de misstap van zijn politieke vriend Lubbers te gebruiken om Den UyJ te ..pakken". Er hoeft niet meer bewe zen te worden, dat Lubbers als on dernemer voordeel trok van een maatregel die hij in dezelfde periode als minister nam en uitvoerde. Daar bij kwam dat die maatregel was genomen om het investeren door ondernemers te stimuleren om ar beidsplaatsen te scheppen en niet om onroerend-goed-ondememingen fiscale voordelen te bezorgen. Lub bers liet zichzelf als onroerend-goed- ondememer dit fiscale voordeel be zorgen. Nu beweert hij met de belas tinginspecteur zodanige maatrege len tegen dat fiscale voordeel te heb ben genomen, dat hij in die periode van een inkomen van 185.000 145.000 belasting moest betalen. Maar hij zegt er niet bij dat die 185.000 het belastbare inkomen was, waar alle onkosten, zoals die o.a. ontstaan waren bij het aanko pen van onroerend goed, al van wa ren afgetrokken. Het CDA noemt dit alles „onvoorzichtig" en „ondoor dacht" en „onverstandig" en sugge reert meteen, dat bij andere politici ook wel zoiets aan de hand zal zijn, maar dat de „linkse" pers daar ken nelijk geen belangstelling voor heeft. Het wordt tijd dat het CDA de handelwijze van Lubbers verkeerd en afkeurenswaardig noemt. Dat is voor het gezicht van de democratie beter dan Lubbers' gedrag glad te strijken en ondertussen anderen te verwijten dat ze het boven tafel heb ben gebracht, of dat ze er een aan tasting van de democratie in zien Utrecht S. Grazendonk Rookverbod Een rookverbod voor de klas. Ter bescherming van de gezondheid van de naaste (leerlingen). Een begrip dat men blijkbaar ook niet steeds in acht neemt op confessionele scho len. Jammer dat dit verzoek niet verder reikt. Bijvoorbeeld naar de kerkelijke vergaderingen. De niet- roker moet daar ongevraagd delen in de rookoffers. .Wellicht wacht de kerkelijke vergadering ook daar voor een verzoek van de overheid af. Welke bijbel zou de overheid toch bezitten? Die komt mij haast chris telijker voor dan de kerkelijke. En dat zelfs zonder bede in de troon rede. IJsselstein Solidair Een groep leden van de vrijgemaak te kerk te Neede. voelde zich geroe pen zich solidair te verklaren met de regering-Vorster. Weten deze men sen: 1dat de Wet op het Terrorisme no. 83 van 1967 art 6 het toestaat mensen te arresteren zonder aan houdingsbevel of aanklacht en dat deze arrestanten zes maanden ge vangen gehouden kunnen worden zonder proces? 2. dat ook art. 6 van de Wet op de Binnenlandse Veilig heid detentie zonder berechting toestaat? 3. dat tijdens gevangen schap door de veiligheidspolitie sys tematisch gemarteld wordt? 4. dat de regering-Vorster het niet toestaat deze martelingen op internationaal niveau te laten onderzoeken?; 5. dat blanken en zwarten monddood ge maakt worden door z.g. banning- orders? Door Zuid-afrikaanse chris tenen is een verklaring opgesteld, de Koinonia-verklaring, die o.a. door prof. C. Veenhof (geref. vrijgemaakt» in de belangstelling wordt aanbevo len. In deze verklaring staat onder meer dat niet de handhaving van wet, orde en staatsveiligheid de van God gegeven eerste opdracht is. maar handhaving van gerechtig heid. De informatie over Z-Afrika geeft mij de overtuiging dat men zich niet solidair moet verklaren met de regering-Vorster, maar moet opkomen voor hen die geen vrijheid van meningsuiting hebben, voor hen die vanwege ras of huidskleur wor den onderdrukt en voor hen die ge marteld worden. Huissen Micke Hol-de Bock Pornografie Pornografie geeft geen aanstoot meer bij de meerderheid van de be volking, aldus een juristenblad, en in Trouw gepubliceerd. Dit komt bij mij zeer ongeloofwaardig over. Ik vraag me af waar men die gegevens vandaan heeft. Mogelijk in linkse kringen, hogere kringen, NVSH. Vara. VPRO, PvdA, PPR enz. Zeer zeker heeft men de mening niet ge vraagd in kerkelijke kringen, of de doorsnee burger. De bedoeling van dit artikel is wel zeker: op naar de volgende stap en zo lang kerken zwijgen, hebben linkse broeders vrij spel. God schiep de mens naar Zijn beeld, de kroon van Zijn Schepping met de verwachting, dat wij Hem verheerlijken met al wat leeft, met ziel en lichaam. DEN HAAG (ANP) Dertig kinde ren van de Rietgorsschool uit Uit hoorn hebben gistermorgen namens duizenden lagere scholen een half miljoen handtekeningen in de Cana dese kanselarij in Den Haag overhan digd om te protesteren tegen „de af grijselijke en gruwelijke slachting van zeehonden op het Canadese pa kijs". Het aantal zeehonden in de Labradorstreek langs de Canadese kust is geslonken van 10 miljoen exemplaren in het begin van deze eeuw tot één miljoen in 1977. zo werd gezegd bij de overhandiging van de handtekeningen. De Canadese ambassaderaad noem de gisteren echter de jacht op zeehon den „nuttig ter voorkoming van ren overbevolking in deze noordelijke wa teren". Zeehonden zouden de vis stand bedreigen, als ze zich onbeperkt zouden voortplanten, zo werd gesteld. In Canada meent men dat het ins laan van de schedels als een humane dood mag worden beschouwd, ook al is deze wijze van slachten „visueel on plezierig". Bij de goedkeuring van de zeehondenjarht in het Canadese par lement werd grote waarde gehecht aan het economisch belang voor de vissers, die in de wintertijd werkloos zouden zijn als ze niet op zeehonden konden jagen, aldus de Canadese am bassaderaad. L. A. Hokke Zeist J. Hoekstra JAKARTA (Reuter) Indonesische studentenleiders zijn bereid tot een open dialoog met de regering, als tenminste de schorsing van de stu dentenraden wordt opgeheven De nieuwe vice-president Adam Malik wil een open gesprek met de studen ten om de verschillen van inzicht op te lossen. Hij kan zich voorstellen dat de studenten radicale standpun ten hebben, maar waarschuwde hen niet de straat op te gaan. Studentenleider Tatok Darmoto meent dat het aanbod van de rege ring een goed teken is. „Dit kan betekenen dat zij wil luisteren, na de sociale onrust." Zijn kompaan Said Mustofo zei dat de studenten niet als een oppositiegroep behandeld moeten worden, maar ais een sociale kracht. De regering schorste alle studenten raden na botsingen tussen militai» ren en studenten die betoogden te gen de herverkiezing van president Soeharto door het volkscongres, de corruptie in het land en het ontwik kelingsbeleid. dat de rijken bevoor deelt ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Têl. 020-913456 To8#t#i 794 r*sp. 763 «n 750. begint op deze en de andere advertentiepa gina's ELKE OCHTEND OPNIEUW Mt. 166(19.-)t/m 164(23.-). V.a. Prima broek met rechte pijpen. Fijncord. In o.a. beige, naturel, brique en olijf. Mt. 122 (49.-) t/m 164 (59.-).V.a. Romantisch geruit juikje van katoen met kanten slroo jes. In beige/brique en beige/ bleu. Mt. 92 (35.) Qr t/m 152 (49.-).V.a OU.' Wijde rok met bn-derie- 't rook in de nieuwe -jKcery- l int en. Mt 1 IH 19 QQ t/m 164 (4* V.a Oc/#"

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15