ruijff is verzadigd, dichels nog lang niet Zwaar bevochten zege hockeyteam l~A Zoetemelk zegeviert met grote overmacht ïockeysters tarten met iverwinning ermoedelijk laatste jaar van „Sfinx" bij Barcelona J Weer protest tegen komst van Chileen Etappewinst Braun in Ronde van België Ernst Happel selecteert Nanninga Nederland vrijwel zeker van plaats in halve finales Groep A Groep B Jol akkoord met Bayern Trainer Lazio ontslagen Kristensen blijft bij Hertha BSC INSDAG 29 MAART 1978 SPORT T rouw/Kwartet13 tor Matty Verkamman INDHOVEN Tijdens een persbijeenkomst van één uur lacht Inus Michels tegenwoordig bijna meer dan gedurende een heel letbaljaar in zijn meest succesvolle Ajax-tijd. De sfinx blijkt Itdooid, maakt grapjes, is lang zo nurks niet meer. De man zal jniddels zijn schaapjes op het droge hebben, wellicht ontspant |t hem. Of misschien heeft hij juist in het voetbalgekke Spanje toch zo relatieve waarde van het spel met de knikker leren tien. jntverlies van het grote Ajax on- r zijn hoede, verstoorde destijds t ritme dat doorgaans uit winnen Stond. Dat ligt bij Barcelona even iders. Elke wedstrijd, en vooral iten Barcelona, is het voor de club n Cruijff er op of er onder. De fers zijn veelzeggend. Achter Real tdrid mag Barcelona dan tweede [an, even goed zijn er in 27 compe- iewedstrijden al 20 punten ver beid. Kortom, in al die Spaanse [en heeft Michels er mee leren ren dat Barcelona vaak niét wint. aor Onno Zeisman (DFORD Vijf hoeckey-landen men deel aan een damestoernooi het Engelse Bedford, waar een )rt marathon wordt gespeeld, int ieder land moet in drie dagen tr wedstrijden afwerken. Voor Ne- rland, dat tegen België startte, Is het begin gunstig, gezien de 2-1 re, die echter de gehele wedstrijd n complete inzet heeft gevergd, t vanwege het krachtige Belgi- [e verweer. Nederlandse aanval bleek veel rrker dan onlangs tegen Ierland, ik de totale inzet was beduidend ïer. Maar de verdediging, met Ma- Fikkers als vrije verdedigster, lakt bij zware druk weinig indruk, ndaag, tegen de Verenigde Sta- en morgen tegen Engeland, kan fataal worden. It toernooi heeft een experimente- buntentelling: vier punten bij een erwinning, twee punten bij een lijkspel waarin gescoord is en één int bij een doelpuntloze wedstrijd, larna beslist het saldo. De organi- toren zien dit als een poging tot irbraak: zij hopen later ook een :undige formule uit te vinden irin het aantal doelpunten in een [dstrijd meetelt. Nederlandse speelsters konden afloop vooral tevreden zijn om spel van twee nieuwelingen, El- niek Hillen als rechtsbuiten en :ke Boekhorst onmiddellijk ach- haar. Zij gaven de rechterzijde ïl meer fut. Toch kwam in het d zelf het gevaar voornamelijk- er links, waarin Sophie von Weiier bluffend begon ert de Belgische ënsie dwong zich drastisch aan te sen. n curieus element is dat de doel- nten alle gemaakt werden door uwelingen. Fieke Boekhorst loot na een kwartier hard in, uit i strafcorner. Daarna scoorde Mi llie Claessen heel snel tegen (1-1), ar zes minuten na de rust benut- Elsemiek Hillen een strafbal (2-1). t Belgische elftal, dat sterk terug rokken speelde, moest het heb- van schaarse uitvallen, die op momenten wel een sterke indruk akten. Het Nederlandse over- tht bleef echter doorslaggevend. de openingswedstrijd won Enge- d met 2-0 van de Verenigde iten. IELRENNEN - De winnaars van de ama- urwedstrijden in het paasweekend zijn: inde van Zuldoost-Groningen: Peer Maas uybergeni, Zelzate iBelgièi: Toine van de inder i IJzendijke). Helmond: Oerrit Pronk cheveningem. 't Harde: Bram van der eli iSilvoldei. IJzendijke: Toine van de inder. Emmen Leo Hallemans lEmmeni. ■eland 'N B Jan van Houwelingen (Hees- II). Broeksittard Herman Snoeyink (De-, kampi. Achtmaal: Mario van VUmmercn oevent. Meerssen: Frlta Pirard (Breda), ranenburg Jimmy Kruunenberg (Hoofd- irpi. Werkendam Martin Rietveld (Rotter- mi. Steenbergen: Johan van Meer (Wouwi, ierden: Herman Lammertink (Wierden), erwen Bert Oosterbosch (Eindhoven), eerbeek Jan Claassen (Urmond), Weesp: lm Krabbe (Amsterdam). Spaamwoude snk Kuiper (Haarlem). Haarlem. Hans van r Putte (Santpoort). Haarsteeg: Theo Ge ts (Heeschi, Breezand. Gerard Kamper int Pancrasi, De Wijk: Jan Olde Meule ubbergeni. Diege (Belgiël Henk {«utsaars chijndeli. Fexhe-Slins (Belgiei Oerrit «terbos Eindhoven i. nfcetbal - De amateur basketbdiploeg n de universiteit van Kentucky is in St. ww 'Missouri) basketbalkampioen van de I geworden In de finale werden de studen- van de universiteit van Duke (Noord itolinei met 94-88 verslagen Jack Givens Rick Robey, beiden International, speel- n een voortreffelijke parUj Voor Kentuc- scoorden zij meer dan zesüg punten. «nis De Australiër Phil Dent is in de tste ronde van het WCT toernooi van Mi- wi uitgeschakeld door de Italiaan Gianni fcppo. die met 3-6. 7-5. 6-3 won i John van der Wiel en Fntz van "oren hebben de leiding genomen in hel derlands kampioenschap jeugdschaken 1 in Rotterdam wordt verspeeld Beide takers hebben na vier ronden 3'b punt Rameld Zo treurt de Amsterdammer aan de vooravond van het eerste UEFA-cup- treffen met PSV helemaal niet meer over de verloren wedstrijd van zondag bij Sevilla. Ook al schijnt die neder laag dan weer eens via een erg twijfe lachtige penalty-tegen tot stand te zijn gekomen, dat gebeurt vaak in Spanje, want de scheidsrechters zijn welhaast principiële thuisfluiters. Ook daar maakt Michels zich niet al te druk meer om. De partij in Sevilla zal hem trouwens wel moed hebben geschon ken, want zegt hij: „Het ging vrij goed. Tot het moment van die penalties ten minste". (Eerder miste Zuvira namens Barcelona vanaf elf meter red.). Volgens hem is de competitie ook nog geen verloren zaak, ook al wordt het dan moeilijk met drie punten achterstand op Real. „En nog een* wedstrijd tegen Real in Madrid, op 5 april," accentueert hij „zijn proble matiek". Inderdaad, „zijn problema tiek". Want vooral ln Spanje wordt een trainer in principe op zijn al dan niet behaalde succes beoordeeld en vaak ook veroordeeld. Wordt het zijn laatste seizoen bij „Barca"? Michels, recht voor zijn raap: „daar ziet het wel naar uit." De boze gedachte komt onmiddellijk boven drijven, dat zo'n uitspraak te maken heeft met het op handen zijnde afscheid van Cruijff. De doorsnee-Spaanse voetballer is moeilijk „te pakken", tactisch onge disciplineerd, dus wat valt er zonder Cruijff straks nog te bereiken? Mi chels gedecideerd: „Het staat los van Cruijff. Die is verzadigd van voetbal, dat kun je van Michels niet zeggen." De opstellingen van PSV en Barcelona voor hel duel van vanavond luiden: PSV: Van Beveren: Krijgh. Brandts, Van Kraay en Stevens; van der Kuylen, Willy van de Kerk hof en Poortvliet; Lubse, De ij kers en René van de Kerkhof. Barcelona: Artola; Ramos, Migueli, Olmo en de La Crux; Neeskens, Rexach en Zuveria; Cruijff, Asensi en Fortes. Scheidsrechter is de Italiaan Sergio Gonella. De medio mei plaats grijpende presi dentsverkiezingen bij „Club de Fut bol Barcelona" net zo zeer het trotse symbool van Catalaanse grootheid, als een voetbalclub wij zen in een voor hem niet al te per spectiefrijke toekomst. De kandi daat-opvolgers van de in december '77 afgetreden president Montal, pre- vereren een Spanjaard aan het roer. In de straten van Barcelona worden de 76.000 leden van de club via span- ROTTERDAM De Chili-be- weging Rotterdam heeft in een brief geprotesteerd tegen het feit dat de Chileense tennisspe ler Jaime Fillol zal deelnemen aan het tennistoernooi, dat van 3 tot en met 9 april in het sport paleis Ahoy wordt gehouden. De brief werd gezonden naar de sponsor (een bank). In het schrijven wordt onder meer ge zegd dat de deelneming van Fil lol aan het World Star Tennis- circuit van vorig jaar tal van protesten opriep. „De organisatoren erkenden dat ze met het contracteren van Jaime Fillol geen rekening ge houden hadden met de gevoe lens van een groot aantal men sen oVer de situatie in Chili. Zij hebben toen de bond van ten- nisprofessionais om advies ge vraagd ten aanzien van een eventuele uitsluiting van Jaime Fillol van het circuit." De Chili-beweging wijst er voorts op dat Fillol bekend staat om zijn „weinig kritische hou ding ten opzichte van het huidi ge Chileense militaire regime". De organisatie vraagt de organi satoren Jaime Fillol alsnog van het programma af te voeren. PARIJS Nadat hij in de Nederlandse klassieker Heerlen- Meerssen na een matige sprint genoegen moest nemen met een derde plaats, heeft Joop Zoetemelk revanche genomen in de 39ste editie van de Franse wielerkoers Parijs-Camembert-Parijs. Hij won de 236 kilometer lange rit met grote overmacht. De Fransman Bernaudeau kwam pas twee minuten en 21 seconden later als tweede over de finishlijn. Derde werd overigens even eens een Fransman, namelijk Esclassan. RINUS MICHELS: verlies. „We balanceren altijd op de rand van winst en doeken opgeroepen om verkiezings vergaderingen bij te wonen. Michels: „Met zo'n argument (van een Spaan se trainer dus red.) bespelen die kandidaten het publiek. Er wordt een enorme propaganda gemaakt, waarbij er aan bepaalde gevoelens wordt geappeleerd. Vervolgens licht hij zijn vermoedelij ke vertrek met twee zinnen toe. „Zes jaar in Spanje, altijd maar van huis weg. Je kent je vrouw op den duur alleen nog van de foto." En weer lacht hij zijn tanden bloot. Ouderwets wrevelig antwoordt hij, wanneer ik hem later vraag waarom hij nu precies twijfelt. Kortaf: „Ik heb daar net alleen maar antwoord op uw vraag gegeven. Daarbij heb ik niet gezegd dat ik twijfel. Ik sta nog helemaal niet stil bij straks. Nog eens even over Cruijff. In hoe verre leeft zijn afscheid in Barce lona? Michels: „Dat is niet actueel, dus zoiets leeft dan ook niet in Spanje. We strijden nog in de com petitie, de beker, en de UEFA-Cup. Dóór wordt nu over gepraat en over geschreven. Het is zogezegd nog te druk aan het front. Trouwens, het is ook niet Spaans om vooruit te kij ken. Straks blijkt dat het hiaat- Cruijff opgevuld moet worden, dan ontstaat er ineens een hele drukte. Maar misschien hoopt een groot deel van de aanhang ook nog wel dat Cruijff zijn beslissing alsnog wij zigt". Dat zit er dus niet in. Overigens heeft Barcelona de halve finale van de UEFA-Cup met weinig overtuiging bereikt. Michels: „Het hele seizoen is niet overtuigend. We balanceren altijd op de rana van winst en verlies. Het verschil tussen de uitblinkers en de mindere goden is te groot. We missen door de afwe zigheid van onze echte spits Heredia ook een topscorer. Het zegt veel dat een middenvelder als Asensi met acht goals tot dusverre nog het pro- duktiefst is. Individueel, technisch- tactisch. kun je wel wat bijsturen, maar ook niet alles. Een probleem is natuurlijk geweest dat we in de laatste twee maanden al onze middenvelders door blessu res zijn kwijt geraakt. Neeskens is nu pas weer terug, hij heeft het in de anderhalve wedstrijd goed gedaan. Sancherz en Costas mis ik nog steeds op het middenveld." Het wordt dus een probleem tegen PSV. Michels: „Glad ijs. hè. Ik sla PSV iets hoger aan. Maar niet zoveel hoger, dat ik ze zomaar naar de finale zié gaan." Ten slotte, een bijna verbouwereer de Michels. antwoordend op een vraag in een microfoon van Radio Brabant: „Nee, ik ga woensdag niet stemmen." ZEIST Dick Nanninga, van Roda JC is door bondscoach Ernst Happel geselecteerd voor de oefeninterland tegen Tunesië die op woensdag 5 april in het „Stade Olympique" in Tunis wordt gespeeld. Het is de eer ste keer dat de lange aanvaller van Roda gekozen wordt voor de selectie van het Nederlands elftal. De zes tien spelers die Happel koos zijn: DOEL: Schrijvers (Ajax) en Jong bloed (Roda JC); VERDEDIGING en MIDDENVELD: Suurbier (Schal- ke 04), Krol (Ajax), Dusbaba (Ander- lecht), Rijsbergen (Feyenoord), Van Kraay tPSV), Hovenkamp (AZ'67), Jansen (Feyenoord), Mvlhren (FC Twente) en Willy van de Kerkhof (PSV): AANVAL: René van de Kerk hof (PSV), Rep (Bastia), Rensen- brink (Anderlecht), Van Leeuwen (FC Den Haag) en Nanninga (Roda JC). In vergelijking met de selectie van het Nederlands elftal voor de wed strijd tegen Israël, die vorige maand in Tel Aviv werd gespeeld en een 2-1 overwinning voor Nederland ople verde, zijn drie spelers buiten de boot gevallen. Peters en Van Hane- gem, beiden van AZ en La Ling van Ajax zijn ditmaal niet gekozen. Nan ninga, Milhren en Rep nemen hun plaatsen in. Paaszaterdag, verklaarde Joop Zoe temelk dat hij wel ln vorm was, maar door de koude nog te weinig kracht had voor een sterke demarrage. In het Limburgse heuvelland bleef het bij een wat slap „kattesprongetje" op de Cauberg, waarna Jan Raas demonstreerde hoe het wel moest. In een wat milder klimaat leverde Joop Zoetemelk vier dagen later het be wijs dat hij wel degelijk ln uitsteken de conditie is. Met grote overmacht won hij Parijs- Camembert-Parijs. die Ln het verle den Internationaal aanzien genoot, maar de laatste jaren een typisch Franse wedstrijd werd. Zoetemelk was een van de slechts tien buiten landers in het peloton dat verder 71 Fransen telde. Zoetemelk wachtte tot de finale voor zijn grootse ontsnapping. Hij demar reerde op de Muur van Champeaux, een venijnige col. Niemand kon hem volgen. Zoetemelk reed zo hard dat zijn voorsprong tijdens de laatste 15 kilometers tot de eindstreep opliep tot ver boven de twee minuten. Zijn vlucht ging met zo veel kracht ge paard dat de renners in het peloton solo moesten gaan rijden om een eervolle klassering te boeken. Num mer vijf, de neo-prof Levasseur. had al een achterstand van meer dan vijf minuten. Uitslag: 1. Zoetemelk (Nedl 236 km ln 6 uur 11 minuten 2 seconden, 2. Bernaudeau (Frai op 2 min. 21 sec.. 3. Esclassan (Fra) op 2 min. 23sec.. 4. Mathts iFrai op 3 min. 7 sec.. 5. Levasseur (Fra) op 5 min. 6 sec. In de derde etappe van de Ronde van België werd de ravage aange richt door de heuvels die in het par cours waren opgenomen. Bij de be klimming ervan werd de groep van 91 renners, die in Mol was gestart, uiteengeslagen in grote en kleine parten. Dat was slechts het decor. De doorslag werd gegeven door de zon. Die zorgde ervoor dat de West duitser Gregor Braun doorfietste en later de zege greep. „Bij de ravitaillering wilde lk opge ven". zei Braun nadat hij de bloemen in ontvangst had genomen. „Ik stierf van de kou en zag er geen gat meer in door te gaan. Óp het moment dat hij wilde afstappen begon de zon te schijnen en heb ik maar besloten door te rijden". De wereldkampioen achtervolging was niet de enige coureur, die in het zeer slechte weer tijdens de eerste 100 kilometer zat te Ujden. Op zoek naar wat bescherming kropen de renners in het peloton zeer dicht bij elkaar en waren niet vooruit te bran den. De Belg Eddy Verstraeten van de ploeg van de in de wielrennerij teruggekeerde Ton Vissers greep de algehele lethargie aan voor een uit- zichtsloze solorit, die hij 115 kilome ter lang volhield. BUENOS AIRES Minutenlang lag de Argentijnse nummer zestien, Ruiz, na het laatste toetersignaal gedesillusioneerd op het gras. Zijn ploeg had soms letterlijk tegen Nederland tot het uiterste gevochten om de overwinning te behalen en daar mee een plaats in de halve finales van het toernooi om de wereldbeker bijna veilig te stellen. Het was de laatste kans voor Argentinië, dat vandaag in de laatste wedstrijd tegen favoriet Pakistan moet optornen. Wat Maleisië drie jaar gelecien in eigen land wel lukte, ontging /\rgen- tinië. De Maleisiërs bereikten in Koeala Loempoer via een zege op Nederland wel de laatste vier, Argen tinië ging met 2-3 ten onder en is uiteeschakeld. Net als tegen Spanje een dag tevoren heeft het Nederlandse team zijn aan hangers in de voor het eerst echt zinderende hitte van Buenos Aires erg lang in het onzekere gelaten. Pas twee minuten voor het einde viel de winnende treffer. Een getergde Paul Litjens, die juist vijf minuten straf achter het doel van Sikking had uit gezeten, sloeg de bal uit de zesde strafcorner vernietigend hard tegen de bovenkant van de plank achter de dappere Argentijnse doelman Cufre. Daarmee kwam een voor Nederland gelukkig eind aan een zeker niet fraaie, harde partij hockey tegen de technisch zwakke, maar door het pu bliek met drums tot energieke daden aangespoorde Argentijnen. Het on genoegen onder het supporterspu- bliek was na afloop zo groot dat er zelfs onderlinge vechtpartijtjes uib- braken Er kan Nederland weinig meer ge beuren op weg naar de halve finales. Vandaag staat de laatste poule wed strijd tegen Ierland op het program ma, waarbij een gelijk spel voldoen de zal ziin. Coach Wim van Heumen had dit maal André Bolhuis op de bank gela ten. Piet Gunning speelde ln Buenos Aires voorts zijn eerste wedstrijd. Het werd direct al duidelijk dat Ne derland het tegen de fanatieke Ar gentijnen erg moeilijk zou krijgen. Door onnodige fouten in de verdedi ging (Jorritsma en Kruize) werden strafcorners en lange corners wegge ven. In de vierde minuut nam Argen tinië al de leiding toen Sabbione een strafcorner. veroorzaakt doordat Kruize tegen het been van Van der Staak sloeg, benutte (0-1). Nog leek er niets aan de de hand. Kruize passeerde vier minuten later de Argentijnse doelman Cufre uit een strafbal, toegekend nadat de goed spelende Gunning het inslaan was belemmerd (1-1). Argentinië, dat fel werd aangemoedigd, kwam direct terug. Ruiz slalomde door De falende Nederlandse verdediging, passeerde zelfs de uitgelopen Sik king en vond alleen nog Kruizen op zijn weg. De Hagenaar kreeg de bal in de doelmond ongelukkig tegen zijn voet en ditmaal mocht Argenti- niëeen strafbal nemen. Garrafo maakte geen fout (1-2). De Argentij nen kregen vleugels en lange tijd moest Nederland het initiatief aan de tegenstanders laten. Na de pauze kwam Bolhuis in het team voor Jorritsma. „Er moest iets gebeuren," aldus Van Heumen. Het AustraJie-Canada 4-0 (2 2-0. 40. Browning 3-0, Argentinië-Nederland 2-3 (2-2). 4. Sabbione 1-0 4. Litjens l-l. 9. Kruize 1-2, 10. Oarrafo 2-2,33. Litjens 2-3 Pakistan-Spanje 2-1 <2-1» 12 Shaikh 1-0. 34 Chaves 1-1. 35 Husain 2-1 veldspel van Nederland bleef even wel slecht verzorgd. Daarbij kwam dat de Australische arbiter Jewell wel erg formalistisch floot, waar door het laatste beetje vaart er ook infln.. Mn I uir ÉwiiMMir 'iiinnr «k* ^3 k.MaK.v.-V-.'. •-** r*. - Ml' PAUL LITJENS scoorde voor Nederland de winnende treffer. Australie-Canada 4-0 (2-0-13 Cooke 1-0,32 Bell 2-0. 40. Browning 3-0. 51. Dick *-0. nog werd uitgehaald. In de 47e mi nuut paste Van Heumen opnieuw een wisseling toe. Gunning maakte plaats voor Jebblnk. „Er moest rust komen in de defensie." verklaarde Van Heumen. „Jebblnk werd laatste man en Kruize ging naar voren. Daarom moest ik Gunning wel opof feren, hoe jammer lk dat eigenlijk ook vond." jorritsma en Kruize bleven fout op fout stapelen en het was eigenlijk een wonder dat er niet meer Argen tijnse doelpunten vielen. Van Heu men wond zich daar aan de kant enorm over op. „Ik was boos dat het zo slecht liep," zei hij later. „Van de plannetjes die we hadden gemaakt kwam niets terecht door dat onrusti ge spel in de achterhoede. Als we met 1-0 voor waren gekomen had ik later Van den Bergh en Van 't Hek willen inzetten. Dat kon nu natuur lijk niet Pas in de 28e minuut kreeg Neder land weer een kans op een treffer. Eerst miste Kruize echter en vervol gens schoot Gunning over. Toch be tekende deze actie het begin van het herstel. Twee minuten later was de gelijkmaker binnen. Leefers forceer de een strafcorner en Litjens schoot weer eens raak (2-2). Het laatste woord ln de eerste helft was voor Argentinië. Meer dan een mislukte strafcorner en een schot van Garraf- fo, dat net naast ging, kwamen de blauwhemden echter niet André Bolhuis zou laterzeggen: „Toen we uit Nederland weggingen waren Litjens, Ron Steens. Leefers en Kruize de grote sterren en kijk nu eens. Kruize en Ron Steens bakken er niets van. Alleen Leefers houdt zich goed overeind. Van Litjens kun je tenminste nog beweren dat hij al enkele malen voor het beslissende doelpunt heeft gezorgd maar neem nou een Timmie Steens. Die jongen valt haast niet op. Intussen speelt hij wel een formidabele partij. En Van Heumen moet gaan oppassen met Jebbink die weet dat hij momentcel beter speelt dan Kruize en als Van Heumen hem dan steeds aan de kant laat kan hij het niet meer aan. Daar komt bij dat Jebbink niet met Jor ritsma kan samenwerken. Inderdaad kwam er wat meer kalm te in de Nederlandse defensie toen Jebbink ausputzer werd. Terwijl de wedstrijd steeds harder werd kon Nederland weer aan aanvallen gaan denken. Net als tegen Pakistan bleek Ron Steens echter een mees ter in het missen van mogelijkhe den. Tweemaal achtereen kon de lange economiestudent op het be slissende moment de stick niet te gen de bal krijgen. Langzamerhand ontaardde de strijd zich in gooi- en smijtwerk. Zeven minuten voor het einde hield de Franse scheidsrechter Gillet Litjens de gele kaart voor na een harde actie tegen Pazos. Onder luid boe-geroep verdween de Utrechter minzaam naar het pu bliek zwaaiend achter het doel van Sikking. Prompt kreeg Nederland tijdens de afwezigheid van Litjens twee strafcorners te nemen. TIES KRUIZE, er op gebrand om Litjens te overtreffen, had geen ge luk. Tweemaal verdween de bal ln een kluwen van snel oplopende Ar gentijnen. Twee minuten voor het einde kwam Litjens er weer in en mocht de Ar gentijn Costa na het leveren van commentaar op de leiding achter het doel zijn zonden overpeinzen. Een halve minuut later verscheen Litjens weer op zijn vertrouwde stek om de zesde strafcorner in te slaan. De uitgeruste Utrechter legde al zijn kracht en dat is niet gering in zijn slag. De bal kwam precies tegen de bovenkant van de plank terecht en had geen centimeter hoger moe ten zijn (3-2). Dol van vreugde wis ten de Nederlandse spelers wel raad met hun tegenstanders in de reste rende twee minuten. Rouw heerste er op de tribunes en de arme, leeg gespeelde Ruiz begroef van teleur stelling zijn gezicht in het gras. Al na 18 kilometer sprong hij weg en hij mocht zelfs een voorsprong op bouwen van tien minuten. Halverwe ge de koers, kort na het eten. doem den de Ardennen op en dat beteken de het einde van zijn avontuur. Gelijk met de eerste klim kwam de zon in zicht en begonnen de heren echt té koersen. Een groepje van vier man, onder wie Gerben Kar stens, zette de jacht op de vluchte ling in. Hoewel de vier snel waren achterhaald, hadden ze voor een fik se tempoverhoging gezorgd De ge volgen bleven dan ook niet uit. Voortdurende demarrages aan kop. waarbij tijdelijk wat vluchters weg liepen, scheurde het peloton uiteen Een aantal zwakkeren moest met een afhaken en kon niet meer terug komen. BIJ de ontvluchtingen op de volgende heuvels waren het steeds de groten, die de toon aangaven. Met name Maertens en Thurau. De Westduitser kwam in de laatste af daling voor de finishplaats La Cala mine zelfs nog alleen weg. Lang duurde het echter niet en het maakte de weg vrij voor de twee mannen die de strijd uiteindelijk zouden beslissen: André Dierickx en Gregor Braun. De Belg was al eerder in de slag geweest (hij volgde Sercu op de voet bij de eerste premiesprint) en zette met La Calamine in zicht de aanval in. Braun was de enige die hem kon volgen. De 22-jarige Westduitser had 's morgens voor het vertrek al grootse plannen gekoesterd. „De aankomst ligt zo wat in Duitsland, niet eens zo ver van mijn woon plaats Keulen. Ik was er daarom zeer op gebrand om hier te winnen." verklaarde de verheugde Braun. Eenmaal over zijn inzinking heen. reed hij weer als de beste. Het twee tal had bij de eerste doorkomst een voorsprong van bijna een minuut en vijftig seconden op een groepje van dertien, waarin alle favorieten voor de hoofdprijs van de Ronde van België, onder wie de Nederlander Cees Priem. Het verschil werd in de drie ronden van negen kilometer, die in La Calamine nog gereden moesten worden, niet meer aange tast. Braun won de sprint ruimschoots. Maar dat mocht hij ook van Die rickx. Immers, op deze wijze waren ze allebei tevreden: Braun kreeg de ritzege en Dierickx kon de blauwe leiderstrui overnemen van zijn land genoot Maertens. MuNCHEN FC Den Haag-speler Martin Jol is „rond" met Bayern München. De gesprekken die hij op tweede paasdag met het bestuur van Bayem en trainer Lorant heeft gevoerd zijn voor beide partijen po- sitief verlopen. Volgens de voorzitter van Bayern Wilhelm Neudecker. staat een over gang van Jol naar de Zuidduitse Bundesligaclub nog deze week te gebeuren „Indien FC Den Haag ak koord gaat met een transferbedrag van 600.000 gulden." zo zei Neudec ker, „zal Jol deze week een tweejarig contract tekenen." ROME De coach van de eerste- dlvisie voetbalclub Lazio uit Rome. de Braziliaan Luis Vicente de Mene- zes, is door de directie ontslagen na herrie met het bestuur over de bij zonder slechte prestaties van de club dit seizoen. De Menezes was het vorige seizoen aangenomen en had toen succes ge had. Lazio ging fors vooruit. Maar dit seizoen is het volop knudde en heeft de ploeg in 24 wedstrijden pas twintig punten verzameld en staat in de eerste divisie, waartoe zestien behoren, op de twaalfde plaats Voor naar Rome te komen had De Menezes, in sportkringen bekend als Vlnicio, gewerkt voor Inter Napoli. Temana, Brindisi en Apoli. WE8T BERLIJN Jörgpn Kristen sen. eens de opvolger van Coen Mou- UJn bij Feyenoord en nu onder con tract bij de bundesligavereniging Hertha BSC, zal nog een Jaar in West Berlijn blijven spelen Volgens vice-voorzitter Heinz Striek heeft Kristensen die op het moment ln Denemarken verblijft zich ak koord verklaard met nog een verbin tenis voor een Jaar. Bovendien heeft Hertha voor nog een tweede jaar een optie op Kristensen genomen. Aan vankelijk was Kristensen van plan aan het eind van dit seizoen terug te keren naar de Deense vereniging Koge Bk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13