Vitesse Delft loopt zich vast ieuwe bekerstunt ie Fair blijft uit Jodan Boys slaat in verlenging toe Hoekse Boys onfortuinlijk -4 =3; iCV laat zich bijna toch verrassen >nelle 2-0 voorsprong door Renswoude ongedaan gemaakt PPSC wint weer van eersteklasser West II-Zuid II nu op 26 april Spijkenisse: met dank aan Menno Drouwer IDAG 28 MAART 1978 REGIOSPORT Trouw/Kwartet RH 21 u een onzer verslaggevers ItOOSKERKE Op volkomen diende wijze heeft het in de derde s Zuid spelende Serooskerke eer- ïklasser Vitesse Delft, via een 2-1 fe uit het KNVB-bekertoernooi ge kt. Ongeveer 1800 toeschouwers n daar getuige van geweest en de (esten daarvan hebben er het no- e plezier aan beleefd. Dit in tegen- (lling tot de supporters van Vites- die hun ploeg in de 27e minuut op liters tand zagen komen toen Jan emens. na een gevaarlijke uitval van de Blauwwitten. keeper Paul Oortwijn kansloos liet na een hard schot (1-0). Drie minuten na dit openingsdoel punt toonde Chris Riemens dat hij niet voor niets volgend seizoen bij Rhoda JC betaald voetbal wil gaan spelen, want bij de volgende uitval van de thuisclub zette hij Paul Oort wijn eerst op het verkeerde been om daarna beheerst 2-0 aan te tekenen. Vijf minuten voor rust kreeg de ge vaarlijke Ton Zoutendijk de bal op links toegespeeld en aan hem was het wel toevertrouwd om de uitste kende keeper Wim van Haveren het nakijken te geven (2-1). In de tweede helft kwam Vitesse, dat met een volledig elftal in Seroosker ke present was. goed terug, maar hoe Peter van der Meer. Ton Zoutendijk en Ruud van der Lee ook aanvielen (goed gesteund door Pleun van der Akker. Ed Blok en Rob van der Lee) de gastheren stelden zich defensief in en met de 33-larige aanvoerder Jaap Wallet en keeper Wim van Ha- veren als de grote uitblinkers, kwa men er voor de Roodzwarten geen kansen meer. Scheidsrechter Osinga uit Middelburg leidde perfect, daar bij goed geholpen door het sportieve spel van beide ploegen. SEROOSKERKE-VITESSE DELFT 2-1 (2-1). 27 Jan Riemens 1-0. 30. Chris Riemens 2-0.40. Ton Zoutendijk 2-1. Scheidsrechter Osinga. Toe schouwers: 1800. VITESSE DELFT: Oortwijn. Chung, Oostrum. Oreidanus, J Zoutendijk, Rob van der Lee. Blok. Van der Akker. Ruud van der Lee. T Zoutendijk, Van der Meer - lor Hans Timmermans. (SEN Geen nieuwe bekerstunt van Be Fair. Na de even triomfantelijke als sensationele schakeling van IJsselmeervogels, was de kampioenspretendent van de eerste klasse B, ACV, .ft 2-1 een onoverkomenlijke hindernis voor de derdeklasser. Het ahes-of-niets offensief, dat de pillen van oefenmeester Van Mullem tegen het slot van dit duel ontketende, leverde wel een pp spektakel en gemiste kansen op, maar de geljkmaker en daarmee een verlenging gingen aan ,j neus van Be Fair voorbij. door Lies Mast NUNSPEET Na een wedstrijd met uitermate slecht voetbal heeft Jodan Boys op volkomen verdiende wijze de volgende bekerronde bereikt via een overtuigende 0-3 zege op eersteklas ser Nunspeet die overigens pas in de verlenging tot stand kwam. 'Dat eersteklasserschap hebben de blauw-witten overigens geen moment waargemaakt en de voorlaatste plaats, die de ploeg van trainer Klijn Klouwenberg op de ranglijst inneemt, is daarmee wel verklaard. Maar ook de Goudse ploeg kwam slecht uit de verf. Het was begrijpe lijk dat trainer Oer Perdijk zijn Jon gens eerst een afwachtende houding liet innemen, maar toen hij na een half uur had gezien dat dit Nunspeet zelden een vuist kon maken, had hij zeker het middenveld moeten ver sterken. Nu bleven er soms zeven spelers In de achterhoede hangen, met soms maar twee of drie aanval lers in de buurt rJV ging overtuigend van start. De kutatie van de Waddinxveners in Metbekertournooi sprak boekdelen, en |mers, het was dit Be Fair. dat in prgaande ronden vierdeklasser |V (2-0), de tweedeklassers SV'35 0) en ZOB (3-0) opzij zette, om als pte klapper tot tweemaal toe een 9 EHrslekiasser Spakenburg (3-1) en J^^lselmeervogels (0-1) te degraderen figuranten. {V wilde in die openingsfase bij- "™™%baat alle hoop op een goede oop bij Be Fair verstoren. Met tsend spel en veel dieptepasses trachtten het middentrio van de As senaren. Jan Postma, Jack Soumeru en aanvoerder Ronald Manders, de vuurlinie van doelrijpe kansen te voorzien. Voeg daarbij het laconieke element en een dosis professionali teit dat Jan Schipper en de zijnen in hun spel legden en de loodzware taak van Be Fair was getekend. Van Mullem over de openingsfase: „We wisten dat ACV één van de beste ploegen van het zaterdagvoetbal is, maar door hun spel in het begin van het duel werden wij wel goed afge bluft." olf Veneboer laat Be Fair-doelman Kees Verhoef vanaf elf meter insloos. ACV leidt met 1-0. ACV plukte in een vroeg stadium de vruchten van deze speelwijze. Een dieptepass van Jan Postma bereikte de soms geniaal spelende Jack Sou meru, die binnen de beruchte lijnen de voet werd dwars gezet door Cees de Knegt. Arbiter Mulder, die naar mate de strijd vorderde steeds min der de sfeer van het duel ging aan voelen, zag hier maar één straf in: strafschop. Roll Veneboer belastte zich met de toegewezen taak en liet Be Fair doelwachter Kees Verhoef kansloos (1-0). Van Mullem: „Die scheidsrechter voelde de wedstrijd niet aan en ik ben dan ook geneigd te zeggen, dat die strafschop ons gedu peerd heeft." Een dubbel verlies voor Be Fair, want na de reeds vroeg opgelopen achterstand miste Van Mullem ook nog één van zijn belangrijkste pion nen op het middenveld. Wim Bron, één van de uitblinkers in het treffen met regerend landskampioen IJssel meervogels kon wegens een gebro ken teen niet op de grasmat verschij nen. Toch bleek in deze eerste speel- helft dat Be Fair beslist niet kans loos was. Uit een voorzet van Leo Pol kreeg rechterspits Coert van Rijn tot tweemaal toe de kans de marge te overbruggen, maar even zo vele ke ren stuitte hij op doelman Doede Terveld. Toch zag ACV het gecreëerde over wicht langzaam verdwijnen en moest de ploeg steeds meer beducht zijn op snelle counters van Be Fair, waarin Wout Roskamp, Coert van Rijn en Piet Oskamp een grote rol speelden. Eigenlijk kregen de aan voerders van de eerste klasse B nog maar één reëele mogelijkheid. Spits Hans Appel maakt het Jan Mennega moeilijk, maar de Asser spits kan toch nog een kopstoot afleveren. Ier Arjan van Sloot tegen de gras mat werken, terwijl een grove over treding van Wout van Roskamp slechts met een waarschuwing werd afgedaan. Jan Mennega, de man waarvoor Van Mullem zo beducht was. passeerde Cees de Knegt, maar zijn schot ging rakelings langs de Waddinxveene veste. Het was Be Fair dat in de tweede helft orde op zaken wilde gaan stel len. Het offensief barstte los wat echter noodlottige trekken ging aannemen voor Be Fair. toen bij een snelle AC V-counter Jan Mennega een bal losliet op Ronald Manders. die zijn schot achter de sterk spelen de Kees Verhoef zag verdwijnen (2- 0). ACV leek binnen, maar Be Fair dacht daar toch anders over en werd daarbij geholpen door ACV-doel- man Doede Terveld. Een vrije schop van laatste man Hans Appel kwam op de rechtervleugel terecht bij Wout Roskamp, die zijn schot, in opperste verbazing en tot wanhoop van al wat ACV heette, door de handen van Terveld zag verdwijnen en het leder tergend langzaam het verlaten doel inrolde (2-1). Be Fair voelde dat er nog meer in zat. al moest het bedacht zijn op de ACV counters. Uit één van deze counters kon Bert Hooyer na een voorzet van Mennega nog wel sco ren, maar Mulder annuleerde deze treffer terecht, omdat Hooyer de bal met de hand had ingetikt. Wel kreeg de strijd een steeds grimmiger ka rakter en het kan dan ook verbazing wekken, dat Mulder niet ingreep. Een charge van Jan Mennega tegen doelman Cees Verhoef leverde niets meer op dan een vrije schop, Jan Schipper mocht ongehinderd inval- Tussen al deze Incidenten ging het arenagevecht door. Oefenmeester Van Mellum dirigeerde libero Hans Appel naar de grontlinie om fysiek beter in de schoenen te staan tegen het duo Schipper-Koeling en bracht met Siem Bos en Arjan van Sloot twee verse aanvallers in het veld. Terwijl ACV nog slechts twee moge lijkheden kreeg om de marge van 2-1 te vergroten (Jan Mennega. die stuitte op Verhoef en Bert Hooyer. die zijn schot voorlangs zag gaan), grossierde Be Fair in goede moge lijkheden om ACV alsnog een ver lenging af te dwingen. In de slotmi nuten kreeg eerst Hans Appel een dot van een kans, maar het harde schot ketste op het hoofd van Jan Schipper, die groggy neerging en in de allerlaatste minuut zag de nuttig spelende Klaas Angenent, na een combinatie met Piet Coelen. zijn schot net overgaan. ACV-BE FAIR 2-1 (1-0). 20. Roll Vene boer 1-0 (strafschop), 53. Ronald Manders 2-0, 55. Wout Roskamp 2-1. Scheidsrech ter: Mulder Toeschouwers; 1000 ACV: Terveld; Buitstra, Schipper, Koe ling. De Root: Postma, Soumeru. Man ders; Veneboer. Mennega, Hooyer. BE FAIR: Verhoef; Pol, Van t Rjet, De Knegt. Coelen; Angenent. Appel. C van Rijn (Van Sloot); Oskamp (Bost. J. van Rijn, Roskamp. or Henk Blanken OEK VAN HOLLAND In het bekerduel tussen de twee erdeklassers Hoekse Boys en het Gelderse Renswoude (2-3), |ek de stelling dat het kwaliteitsverschil tussen een goeddraai- (id team en een tobbend team uit dezelfde klasse, vaak groter is m het verschil tussen bijvoorbeeld een eerste- en een derde- lasser, aanvankelijk niet bevestigd te worden. lid; >or Ihui; bij hi (an i de beginfase scoorde het tegen Jgradatie vechtende Hoekse Boys imelijk vlot twee keer, terwijl het stevig bovenaan staande Rens- ide niet verder kwam dan wat nennig gehannes. Ook in het ver verloop van het duel leek Hoek- Boys de ploeg met het leukste el. maar een reeks ongelukkige omenten sloopte de fysieke en sral morele kracht van de nog ige ploeg uit Hoek van Holland. overwicht dat Renswoude gaan- weg kreeg, werd omgezet in een rechte, zij het misschien niet hele- 1 verdiende 2-3 zege. zal bevreemdend klinken dat overwinning terecht, maar niet lemaal verdiend kan zijn. Maar t juist is één van de karakteristie- n van een bekerduel; lang niet tijd gaat de beste ploeg naar een lgende ronde. Een overwinning n terecht zijn. omdat een club op juiste momenten of plaatsen pro- eert van een tijdelijke zwakte bij n tegenstander. ker in een bekerwedstrijd kunnen )menten van uitgesproken tegen- ig, zoals in deze onderhavige ont- ol oeting het geblesseerd raken van ïrard Omhof, een vleugelverdedi- van Hoekse Boys, beslissend zijn. dit geval betekende het dat de üdacht en concentratie van de ys even bij de op de grond liggen- Omhof waren en niet bij de bal. in de onrust profiteren was genoeg *>r de rechtsbuiten van Renswou- Cees Overeem, om tien minuten »r rust met een diagonaal schot •elman Theo Hooydonk te verslaan 2-1 aan te kunnen tekenen Het ek de kentering in de wedstrijd. Trainer Van de Weerthof zou later terecht opmerken dat het veld bij Hoekse Boys nogal hobbelig was, en dat dat één van de factoren was waardoor zijn equipe het in de begin fase moeilijk had. Renswoude leek, ondanks de waarschuwende woor den van zijn oefenmeester, niet be dacht op het fel op de man spelen van de tegenstander, wat weer een groot aantal foutieve passes tot ge volg had. Ook een gevolg van de fouten was de 2-0 achterstand waar de uit het 3200 zielen tellende Renswoude afkomsti ge club al snel tegenaan keek. Na drie minuten scoorde Ron Sellers de eerste treffer voor Hoekse Boys door een foutje van doelman Bert van Mourik (óf hij liet een bal uit zijn handen vallen, óf de bal sprong van het niet al te vlakke veld omhoog tegen zijn schouder en voor de voe ten van Sellers). Het ruggesteuntje bleek leuk genoeg om na weer drie minuten opnieuw tot scoren te komen. Een voorzet van Louis Knipscheer belandde eerst op de lat en vervolgens voor de gretige voeten van Tom van der Pijl die niet aarzelde, maar afmaakte. Overigens de meest opvallende speler van de hele middag, die Van der Pijl. Met zijn 22 jaar is hij een buitenspeler die over veel klasse beschikt en boven dien over een alleszins redelijke do sis lef. Buitenom passeren, goede kromme passes en een volle trucen doos: een speler om in de gaten te houden! Al met al leek Renswoude aangesla gen. het voetbalde meer tegen zich zelf dan tegen Hoekse Boys dat met enthousiasme en vooral onbevangen aanvalsspel de Gelderse club tege moet trad Competitiebelangen wa- De start van Hoekse Boys was veelbelovend. Al na drie minuten passeert Ron Seliers Renswoude- doelman Van Mourik ren voor de Boys primair, een beker duel bijzaak. Zoals gezegd, bleek de 2-1 de omme keer. Naast Overeem werd ook Ron Seliers vervangen, een volgende mo rele klap voor Hoekse Boys. De defi nitieve knock-out kwam met de 2-2. Een pass van Cor Aalbers bereikte Anton Veldhuizen die scoorde. Daar mee was het pleit al voor 75% be slecht. De ploeg die het eerst in de tweede helft scoorde, zou winnen en geheel in de lijn def verwachtingen was dat Renswoude Het doelpunt was er slechts om de zaken rond en legaal te maken. Dat het ook nog eens een Hoekse Boys-speler (henk Sterren- berg) was. die de bal in eigen doel werkte, zegt veel over het gebrek aan geluk. De pressie van Hoekse Boys was er één van het type waarmee een club aanvalt die niet meer In eigen kun nen gelooft en daarmee zichzelf de das omdoet Verwijten kun je Hoek se Boys niets, er is alles aan gedaan. Zonder twijfel had het meer ver diend. maar na afloop waren het de met twee bussen uit Gelderland ge komen supporter» die feest konden vieren. HOEKSE BOYS-RENSWOUDE 2-3 (2-2). 3. Ron Seliers 1-0, 8. Tom van der Pijl 2-0 35 Cees Overeem 2-1, 40. Anton Veldhui zen 2-2, 60. Henk 8terrenberg 2-3 (eigen doel) Scheidsrechter Verhoef Toeschou wers: 500. HOEKSE BOYS: Hooydonk; Sterrenberg, Bosgieter, Heerschap. O. Omhof (Van der Schilt); L Omhof. Knipscheer. Plaizler. Van der Pijl. Seliers (Klok). Van der Pol RENSWOUDE: Van Mourik (Heerikhui- zen). A. Veldhuizen. Van Houten. O Vink. H Vink. Inkenhaag. Van de Broek. B Veldhuizen. Hoogland. Aalbers. Overeem UITSLAGEN Mede daardoor kwamen de oranje- zwarten dan ook zelden tot een rede lijke aanval en de negenhonderd toe schouwers kregen daardoor een zeer saaie wedstrijd voorgeschoteld met zonder meer slecht voetbal. Boven dien stond arbiter Johan Wissink uit Zwolle soms te harde charges toe, waardoor ook In sportlef opzicht dit bekerduel geen topper werd. In de eerste helft kreeg Jodan Boys enkele kansen vla Bert Graafland. Peter van Wijk en Rob Vuyk, maar door nonchalent afwerken bleef het vooralsnog 0-0 Na de hervatting kwam er leU meer leven ln de strijd en gelukkig ook wat sfeer Vooral op de tribune, waar de Jeugd van Nunspeet het ln spreek koren moest opnemen met die van Jodan Boys (dat met drie bussen naar Nunspeet was gekomen) en dat was wel zo gezellig. De Goudse sup porters gingen vooral tekeer toen arbiter Wissink tot tweemaal toe een doelpunt van Bert Graafland afkeur de wegens buitenspel. Het zat er dus dik in dat er verlengd moest worden en dat gebeurde dan ook. In de negende minuut van de eerste verlenging omspeelde Bert Graafland listig aanvoerder Piet Veldkamp en zijn lage inzet beteken de op fraaie wijze 0-1. Enkele minu ten later schoot Bert Graafland, na een uitgekiende pass van Peter van Wijk naast het door Eibert Fidder al verlaten doel. De tweede verlenging zou de beslis sing brengen. Drie minuten voor tijd werd een schitterende combinatie tussen Peter van Wijk, Bert Graaf land en Arno van Tok afgerond met een beheerst schot van de laatste, die de stand op 0-2 bracht. In de laatste minuut werd de solerende Peter van Wijk binnen de lijnen door Henk Drost ten val gebracht en aan Bert Graafland was het nemen van de penalty toen wel toevertrouwd <0- 3). Met spandoeken bestormden de Goudse supporters daarna hun spe lers en scheidsrechter Wissink floot daarna meteen voor het einde. Ove rigens was dat voor de supporters nog niet het einde, want na afloop hief men het ene clublied na het andere aan. Het matige spel was al weer vergeten, want belangrijker was voor hen het bereiken van de kwartfinales NUNSPEET-JODAN BOYS 0-3 (0-0) Na verlenging. 99. Bert Graafland 0-1, 117. Arno van Tok 0-2,120. Bert Graafland 0-3 (strafschop). Scheidsrechter Wissink Toeschouwers: 900. NUNSPEET: Fidder, Boelen. Veldkamp. H. Drost. Stoffelen; Van der Slot (Van Olst), Vedder, W. Drost; Van der Sluis. Boooe, Witteveen JODAN BOYS: Rodenberg Bonnier. Alp- henaar. Stekelenburg. Blok; Vuyk. Hap- pel. Van Wijk; Van Tok; B Graafland. Van Maaren <C Graafland). Van onze sportredactie ROTTERDAM Opnieuw heeft PP8C, een van de drie leiders ln de tweede klasse A. in een oefenwed strijd een eersteklasser verslagen. Zaterdag werd Barendrecht met een 1-3 nederlaag het slachtoffer van de dadendrang van de Schiedammers. De karakteristieken van de oefen wedstrijden, waarbij eersteklassers waren betrokken, lulden: Barcndrrrbl-PFSC l-J (1-2). 10 Wout van Vuu- ren 0-1, 40 Henk van Kempen 1-1 utrafachop). 43 Dlck Voa 1-2, Jan 't Hoen 13 Scheidsrech ter Bezemer Toeschouwers 400 Barendrecht was wel de aanvallends te ploeg, maar ging te nonchalant te werk Hierdoor kon een goed verdedigend PPSC middels de counter scoren SHO-HBSS 4-1 (m 30 Arte Hittert 1-0. 35 Wim Koolman 2-0.75 Henk 8charloo 2-1 (straf schop). 85 HansSUcdrechtJ 1.88 Arnold Bol 4- 1 Scheidsrechter Van Dode*aard Toeschou wers 300 Technisch beter 8HO bultte dc veld meerderheid zowel voor ais na rust goed uit RCL-Lufdtinum 3-1 (14). 25 Leo HoU 1-0. 57 Jan van Dijk 1-1,60 Leo HoU 2-1, 85 Johan van Duin 3 1 Scheidsrechter Labrujere Toeschou wers 400 Het spel van RCL vertoonde ook nu een opgaande lijn Met een licht gewijzigde opstelling combineerden de Leiderdorpers ver rassend goed Zwaluwen-Eureka 2-1 (2-1). 35 Hennte Kuytrn 1-0. 37 Leen Pijpers 2 0. 42 Wim Munts 2-1 Scheidsrechter Ekertng Toeschouwers 100 Zwaluwen speelde erg aanvallend, maar mute te veel kansen Quick Beyt-Vard 2-3(1-1). 30 Hans van Duin l-O. 40 8tanJey WUiiams 1-1, 65 Svein Hammero l- 2. 75 Eigel Severlde 13.80 Wim van der Plas 2 3 Scheidsrechter Keijzer Toeschouwers 1000 Quick Boys kwam in dit leuke oefenduel tegen de Noorse seml-profi van Vard fysieke kracht tekort Vard ls de club die sinds februari wordt getraind door ex-Quick Boys oefenmeester Leo HaUces Zuidland-NIruw Lekkcrlantf 0-4 (0-1). 18 Sjors den Boel 0-1. 65 Ane van der Ham 0-2 (stral schopi. 72 Kees de Bruin 0-3. 80 Hugo Boel 0-0 Scheidsrechter Lansbergen Toeschouwers 200 Na een gelijkopgaande eerste periode nam Nieuw Lekkerland na ruit het miüaUel De vriendschappelijke wedstrijden Spint RWH en ASWH Kozakken Boys werden alge Reserves Eerste klasse: Rljsoord 2-KatwiJk 2 0-0. 2A: Excelsior P 2 Vitesse Delft 2 1-4 2B: Zwart Wit -2» J-Urücum 2 M 3C: Heer jansdam 2-8HO 2 0-1. ASWH 2-S88 2 04). 2A: Be Pair 2-D60 2 1-2. PPSC 2 Vlaar dingen 2. uit 3B: Bolneo 2-HVO 2 3-2 3C: Ocgstgeest 2-8cheveningen 2 3-2. 3D: Vi tesse Delft 3-CapeUe 3 1-0. 3E: WFB 2- SHO 3 0-0, Heerjanadam 3-Phoenix 2 0-4 Derde klasse: Wilhelmina "26 2-Roda Boys 2 0-2. AJtena 2-WN 2 2-0 Afdeling Den Haag Hoofdklasse: DVC-VCS 2-0 Eersle klasse: Blauw Zwart-HTSV 4-1. Ee 80-E8C 1-5. KSD-Velo 2-2 2A: DVJ-ODA 0-2, Eseher Boys-Bizon 1-0 2B: CWP Hoek van HoUand 10 Afdeling Dordrecht Hoofdklasse: Strljen-Streefkerk 0-1, Wiel drecht-Streefkerk 0-1 Tweede klasse: Oorkum-Nof vn 0-2. Afdeling Leiden Tweedeklasse: Boys 1*1 Bemardus Stompwijksf Vriendschappelijk SHO-HB88 4-1, RCL-Lugdunum 3-1. Quick Boys Vard 2-3, Barendrecht PPSC 13. Zwalu wen Eurek 2 2 1, Zuldland Nieuws Lekkerland 0-4, Semper AlUua-KatwIjk 3-3, 8V33 DHL 1-1. Lyra-Heerjanadam 0-2. Excelsior M WesUandia 0-2. Ter Leede-BVPTT 14, s Oravemandsc 8V Looaduinen 1-0. PlenhU-Maasdam I 2. Capelle Stellendam 2-0. Liaaer Boys-Rohda "760-1. Mon sier JAC 2-1. ARC-DB VP 11. Randstad Sport DEVJO 4-4. NB8W MW27 4-1. Naaldwijk Lyra ixoi 4-1. BEV-OUveo I I. Oude MaasOou da 3 2 Oefenprogramma Van onze sportredactie ROTTERDAM Het oefenpro gramma voor deze week luidt: Dins- dag( heden): Zwart Wit '28-UV6 (20.00), EBOH-Barendrecht (20.00). Groot Ammers-Excelsior C (20.00). GOZ-Overmaas (20.00), Loosduinen SVPTT (20.15). Woensdag: HP6V Semper Altius (19.30). Koudekerk Selectie Rijn- en Veenstreek (20 30) Van onze sportredactie ROTTERDAM - De districtswed strijd voor Jong Amateurs tussen West n en Zuid n. die al tweemaal eerder in dit seizoen wegens terrein omstandigheden geen doorgang kon vinden, ls nu opnieuw vastgesteld op woensdag 26 april. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Leerdam Sport te Leerdam. Van een onzer verslaggevers SPIJKENISSE - Spijkenisse heeft de hulp van DOSC-verdediger Men no Drouwer nodig gehad om de club uit Den Dolder via een 3-2 zege uit het bekertoernooi te stoten. Drou wer was zo ongelukkig eenmaal ln eigen doel te schieten en gal een 'pass' aan Cees Jansen, waaruit hij Spijkenisse uiteindelijk op een 3*2 zege kon zetten Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de formatie van trainer Jan van Baaren veel problemen zou krij gen ln dit bekerduel. Binnen drie minuten kon Cees Jansen na een gave combinatie tussen Harry Koopman en Bert Bak 1-0 laten aan tekenen. Daarmee profiteerde Spij kenisse van de nerveuze start van DOSC. dat zonder veel zelfvertrou wen aan dit karwei was begonnen. 8pijkenisse bouwde aan een over wicht, maar kon geen vuist maken ondanks veel aanvallende acties. Kenmerkend voor de onmacht van Spijkenisse was de tweede treffer Bart Groenenboom leverde kort voor rust een voorzet af. die door Menno Drouwer in eigen doel werd gekopt: 2-0. Met een bewonderenswaardige inzet begon DOSC aan de tweede helft. Het zelfvertrouwen nam toe bij de derde-klasser Zeker nadat Jacobus Broerse ln de tiende minuut de mar ge tot 2-1 had teruggebracht door met een zacht schot verdediger Aren Buvens en doelman Hans Leyen te verrassen (2-1). Negen minuten later kwam zelfs de gelijkmaker op het bord. Een vrije trap van Bert van de Dijssel. net buiten het strafschopge bied. werd rechtstreeks achter keep er Leyen geschoten: 2-2. Spijkenisse viel opnieuw aan, maar de defensie van DOSC bewees voor alsnog zijn kracht Cees Jansen scoorde ln de 22e minuut wel. maar dit doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. Drie minuten later had Jansen wel succes Menno Drouwer wilde een Spijkenisse-aan val ontregelen, maar zijn kopbal tref de lat. In de rebound schoot Cees Jansen simpel raak: 3-2. Hierna hield een technisch duidelijk beter 8pijkenisse dit spannende be kerduel onder controle, maar had over geluk zeker niet te klagen gehad SPUKEN1SSE-DOSC 3-3 (24). 3 Cees Jansen 1-0. 44 Menno Drouwer 2-0 (eigen doel). 55 Jacobus Broerse 2-1. «4 Bert van de Dijssel 2-2. 70 Cees Jansen 3-2 Scheidsrechter Cameron Toeschou wers 700

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21