Hockeyteam houdt kansen Tost zet iedereen pzij voor Raas Den Bosch kan peil niet halen Geen herhaling voor Lycurgus Verlies (1-3 tegen Pakistan) en winst (2-1 tegen Spanje) voor socialisme en vrede werk méé word lid van de PSP GROEP A GROEP B Kampioenen winnen met Wilson rackets. IDiEoori™ Leiden wint strijd tegen Brabanders nipt: 96-99 Blokkeer één zege van volleybaltitel Trouw/Kwartet 17 al i Baas leidt in de beklimming van de Keuteberg voor Joop Zoetemelk en de Italiaan Francesco bOC tten vi «Jtflpr Johan Wolderidorp EERSSEN Des te dikker de geld- cq belangenstroom aanzwelt, des te gretiger worden de eschreven wetten van de ethiek met voeten getreden. Peter Post, normaal het prototype van Hoojtn^entleman, „vergat" die reputatie zaterdagmiddag even en loodste Jan Raas op verwerpelijke te naar een onbedreigde overwinning in de enige klassieker die Nederland rijk is, de edstrijd Heerlen-Meerssen. ijwel iedere tak van sport heeft ipgesloten in een eigen wereld- ir het wielrennen betekent dat, [veel regels vaak te vrij door lei belanghebbenden worden ge- ireteerd. Tot op zekere hoogte iedereen dat normaal. In veel len worden overwinningen ge it en verkocht; handelen ren- die kansrijke posities innemen, elkaar over de eerste plaats en |nen ploegleiders hand- en span- jten onder het motto „Jij van- ik morgen". De belanghebben de dergelijke principes luchtig ich afschudt, verklaart zichzelf Ivrij. De wielerwereld namelijk, één Middeleeuwse traditie lekkig in ere houden: oog om tand om tand. r Post hoeft daarom voorlopig op krediet van zijn collega- leider Waldemaro Bartolozzi te ïen. Toen Jan Raas in de finale de klauterrace over de Zuidlim- se heuvels (in het 230 kilometer parcours waren liefst 31 hellin- Dpgenomen) ontsnapte, spurtte aliaan met zijn auto naar voren ijn ijverige pupil Francesco Mo- en riante uitgangspositie voor indsprint aan te bieden. Post sag het plannetje, gooide het om en sneed Bartolozzi bruut aas, die zich van de organisato- loor diverse motorrijders mocht stayeren, raakte aldus een be- ijke concurrent kwijt en kon de tweede keer in successie de ace op zijn naam schrijven. gebruikelijke kakefonie van in- mende en protesterende com- taren leverde uiteraard een ui- gekleurd beeld op. Fred de Bruyne, ploegleider van de eveneens in de top vijf vertoevende Freddy Maertens: „Raas is met hulp van motoren over de finish gekomen." De winnaar zelf: „Op de beklimming van de Cauberg (waar wat dat be treft de slag viel red.) had ik wel twintig fotografen om me heen. Maar moet ik dat die mensen kwalijk ne men? Zij moeten toch ook hun werk doen? Wat De Bruyne zegt. is het commentaar van de verliezer." Tot slot Joop Zoetemelk: „Raas zat ach ter en tussen de motoren in. Barto lozzi wilde zich er mee bemoeien, maar op dat moment gooide Post zijn auto er voor. Volgens mij heeft niemand voordeel van dit incident gehad. We moesten alle vijf in de remmen knijpen." Waarom voerden Post en Bartoloz zi dit weinig verheffende toneelstuk op? Welnu, Post had er alle belang bij, dat Jan Raas Heerlen-Meerssen zou winnen. Bartolozzi daarentegen was niet ten onrechte de mening toegedaan, dat slechts één man de bloemen verdiende: zijn oogappel Francesco Moser. De wereldkam pioen regisseerde het spel in de laat ste 25 kilometers door afwisselend met Hennie Kuiper de demarrages en de beklimmingen op de Fromberg en de Cauberg (in de omgeving van Valkenburg) te leiden. Waarbij Mo- ser's aktiviteiten een aanvallend en Kuiper's inspanningen een defensief karakter kenden. Moser was in de kopgroep immers een eenling, Kui per ging er alleen maar op uit om Post's troef voor de klassiekers, Jan Raas, in het zadel te helpen. En in tegenstelling tot Moser had de Zeeuw alles te verliezen. Jan Raas namelijk, werd door Pe- De CDA-VVD-regering gaat er stevig tegenaan. Extra uitgaven voor bewapening: voor onderzeeërs en atoomkoppen voor Lance-raketten. Een miljard extra belastingvoordeel voor on dernemers, zonder enige garantie op meer werk. Uitbreiding van UCN-Almelo. Geen afwijzing van de neutronenbom. Plannen voor bezuinigingen op kollektieve voorzieningen lig gen klaar, maar worden pas na de verkiezingen bekend gemaakt. Tegen zo'n beleid is harde strijd nodig. Niet om een PvdA- CDA-regering terug te krijgen. Want het beleid van het kabinet Den Uyl ging - zij het minder ver - in dezelfde richting als dat van het kabinet Van Agt. Ook Den Uyl bleef binnen de smalle marges, die ondernemers en NAVO hem lieten. Die strijd is juist nodig om deze marges te doorbreken. Om de macht bij de mensen te brengen. De PSP wil die strijd voeren. Samen met vakbonden, vrouwenbeweging, vredesgroepen en linkse partijen. De PSP wil daar ook in de provinciale staten aan werken: voor uitbreiding van openbaar vervoer en welzijnsvoorzieningen, voor bescherming van het milieu, tegen militarisering van de provincies, tegen kerncentrales en opslag van kernafval. In en buiten het parlement werkt de PSP aan dat beleid. U kunt ons daarbij helpen. Dat kan door 29 maart PSP te stemmen en door lid van de PSP te worden. BON - OPSTUREN NAAR PSP-POSTBUS 700-AMSTERDAM Stuur mij inlichtingen over werk en lidmaatschap van de PSP. Naam: Adres: Woonplaats: Financiële bijdragen: postgiro 151600 t.n.v. PSP-propaganda- fonds, Amsterdam. ter Post gecontracteerd, opdat hij ook in enkele belangrijke klassiekers de lakens uit kan delen. Vorig jaar had de Nederlander de beste wieler ploeg van Europa (hetgeen zich ma nifesteerde in de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement van de Tour de France), maar miste cou reurs, die in bepaalde wedstrijden de kroon op het werk kunnen zetten. Post's miljoenenformatie won in 1977 geen enkele klassieker, greep naast het Nederlands kampioen schap en kwam enkele seconden te kort om de ronde van Frankrijk in zijn voordeel te beslissen. Vandaar, dat Jan Raas (onder de vleugels van Piet Liebregts en Flo- rent van Vaerenbergh triomfator in Milaan-San Remo en Heerlen-Meers sen en tweede in de Omloop het Volk) speciaal voor de lentekoersen werd gecontracteerd. Raas echter beantwoordde, zoals bekend, niet aan de hooggespannen verwachtin gen. Daarom moest de gebrilde Zeeuw persé de boeiende AG-race winnen. En daarom hanteerde Peter Post een „piratentruc" om op zeker te kunnen spelen. De volgende keer is er niets aan de hand. Dan mag Raas zijn overwinning weer opdra gen aan een jarige echtgenote, een uit het ziekenhuis ontslagen buur vrouw, een clubvoorzitter die op zijn werk promotie heeft gemaakt en een nicht, die bevallen is. Peter Post kon uiteraard niet als enige het bedje van de winnaar op maken. Raas zelf knapte ook veel werk op (allicht) en genoot boven dien de steun van de onvermoeibaar zwoegende vrije vogels Hennie Kui per en Gerrie Knetemann. Jan Raas: „Ik geef toe, Moser was de beste. Maar het is nu eenmaal bekend, dat de beste niet altijd wint. Ik geef ook toe, dat ik mijn overwinning voor een groot gedeelte aan de saifienwer- king in de ploeg heb te danken. Ik ben er erg blij mee, omdat ik nu eenmaal de man voor de klassiekers ben. Het stak mij, dat ik er in die creatie al twee keer naast had gegre pen. De jongens verwachten door mijn aanwezigheid, dat er geld in het laatje komt. Gelukkig heb ik nu iets van die verwachtingen waar kunnen maken. Dat Knetemann mij zou hel pen door 25 kilometer voor het einde, in een alles of niets-offensief, gaten dicht te rijden en mij uit de wind te houden, had ik wel verwacht. Uitein delijk heb ik me in Parijs-Nice kapot gereden voor hem." Opmerkelijk was verder het de buut van neo-prof Leo van Vliet op Nederlandse bodem. De Zuidhollan der maakte gedurende de hele koers deel uit van de eerste groep en was zelfs één keer bij een (overigens on betekenende) ontsnapping betrok ken. De achtste plaats in de eind rangschikking was een gerechtvaar digde beloning voor zijn strijdlust. 1. Jan Raas (Ned) 230 Ion In 6 uur. S min. en 3 sec., 2. Francesco Moser (Ita) op 1 min. en 16 sec., 3. Joop Zoetemelk (Ned) z.t., 4. Freddy Maertens (Bel) z.t., 5. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 6 Gerrie Knetemann (Ned) op 4 min. en 2 sec., 7. Gregor Braun (WD1) z.t.. 8. Leo van Vliet (Ned) op 4 min. en 36 sec. 9. Dldl Thurau (WD1) z.t. 10. Bernard Bourreau (Fra) z.t. 11. Ferdl van den Haute (Bel) op 6 min en 4 sec., 12. Wüfried Wesemael (Bel)z.t, 13. Jan Krekels (ned)z.t., 14. Hubert Linard (Fra) z.t., 15. André Dlerickx (Bel) z.t., 16. Eric van de Wiele (Bel) z.t, 17. René Martens (Bel) z.t., 18. Klaus-Peter Thaler (WD1) z.t., 19 Willem Peeters (Bel) z.t., 20. Jonathan Boyer <VSt) z.t., 21. Ludo Delcrolx (Bel) z.t., 22. MarUn Havik (Ned) z.t. 23. Ronald de Witte (Bel) z.t., 24. Michel Laurent (Bel) z.t., 25. Walter Godefroot (Bel) z.t., 26 gelijk: Cees Bal (Ned). Etlenne van der Helst (Bel). Hans Langerijs (Ned), Wlm de Ruiter (Ned), Geert Malfalt (Bel). Johan van der Velde (Ned) en Plene Sonnet (Bel) allen op 12 minuten. BUENOS AIRES Het Neder landse hockeyteam heeft na de wedstrijden in het Paasweek einde een goede kans de halve finales te bereiken van het toernooi om de wereldbeker. Zaterdag ging in Buenos Aires de wedstrijd tegen Pakistan weliswaar met 1-3 verloren, maar daarmee was tevoren re kening gehouden. De veel be langrijker ontmoeting van Tweede Paasdag tegen Spanje (dit duel moest vrijdag wegens de regen worden uitgesteld) le verde met 2-1 de broodnodige winst op. Door deze resultaten is Nederland nu gedeelde twee de in groep B met zes punten uit vier wedstrijden. Pakistan, dat zondag geen moeite had met Maleisië (3-0) en nog tegen Argentinië en Spanje moet aantre den, is onbedreigd eerste met acht uit vier. Net als Nederland heeft ook Argentinië, dat zondag Spanje op 0-0 hield (Segura miste voor Spanje een strafbal), zes punten uit vier wed strijden. De wedstrijd van vandaag tussen Nederland en Argentinië is vrijwel beslissend voor de bezetting van de tweede plaats. Spanje heeft de kansen niet meer in eigen hand. Nederland was zaterdag tegen Pakis tan veel beter op dreef dan twee dagen later tegen Spanje. Er werden via snel, gevarieerd aanvallend spel vele kansen geschapen. Aanvoerder Ron Steens miste echter driemaal voor open doel. De Pakistani hadden aan enkele razendsnelle tegenstoten voldoende om de overwinning (3-1) te grijpen. Het Nederlandse doel punt kwam op naam van Paul Lit jens uit een lange corner. Tegen Spanje was Nederland in de eerste helft het meest in de aanval. Het schortte echter weer aan de af werking. Toen Ties Kruize al na twaalf minuten een strafbal hoog over sloeg kreeg het Nederlandse team ook nog een morele dreun te verwerken. Tien minuten voor rust strafte Garralda een fout van Jorrits- ma af en keek Nederland zelfs tegen een achterstand aan. Na een donder- speech van Van Heumen in de pauze gooide Nederland alles op de aanval, hetgeen in de 41e minuut resulteerde in een fraaie treffer van Doyer (1-1). Elf minuten later verwierf Nederland zich de zo zeer gewenste voorsprong toen Paul Litjens, die voortdurend in de grond had geslagen en van stick had gewisseld, eindelijk een strafcor- ner benutte (2-1). De plaats in de halve finales was hiermee een stuk dichterbij gekomen. „Het is nog nooit anders geweest tegen Pakistan. De vorige keer had den we ze ook in de knip en toch gingen we de boot in". Aanvoerder Ron Steens doelde zaterdagmiddag op de finale van een internationaal toernooi te Lahore, toen Nederland op 21 november 1976 na een prima partij nog met 1-2 van Pakistan ver loor. Nu werd het op de polovelden in Buenos Aires, die door een uitste kend daingesysteem het vele regen water van een dag tevoren gemak kelijk hadden kunnen verwerken, 1- 3. En ook ditmaal speelde Neder land bijzonder sterk, bij vlagen wer den de Pakistani geheel op eigen helft teruggedrongen. Oranje schiep zich ook veel meer kansen. De af werking was echter ver beneden de maat. Ron Steens kreeg drie opge legde kansen, vrij voor doelman Sherwani. Coach Van Heumen had in zijn ba sisteam het accent sterk op het mid denveld gelegd. Jebbink was weer eens laatste man, Kruize schoof op naar het midden, Jorritsma moest al voorstopper de gevaarlijke Sjahnaz uitschakelen (hetgeen de Amster dammer uitstekend afging), het viertal Bolhuis, Ron Steens. Litjens en Leefers zou als het zo uitkwam de specifieke aanvaller Doyer assite- ren. Van Eyk bleef op de bank ach ter, omdat Van Heumen voor de positie van rechtervleugelverdedi ger (en sterke man op de lijn bij de corners) Van der Staak had gekozen. De Brabander moest tevens de ui terst wendbare Sammioellah tegen houden. Het was na de abominabele wed strijd van woensdag tegen Maleisië een verademing te zien dat Neder land zich de gelijke, en soms de betere, toonde van het Pakistaanse sterrenteam. De verdediging greep uiterst attent in en er was steeds een man op het middenveld aanspeel baar. Ook voor aanvallen bleef ge noeg tijd en ruimte over. Het elfver- trouwen van het nationale team was zo groot dat er luchtig over de tegen slag van de eerste Pakistaanse tref fer kan worden heengestapt. In de 14e minuut schoot Moen Einwar- oez-Zaman de bal uit een lange hoekslag achter Sikking (0-1). Ne derland antwoordde onmiddellijk en bracht de Pakistaanse defensie in moeilijkheden. De aanwezige coach van het Argen tijnse voetbalteam, Cesar Menotti. keek bewonderend naar de inventi viteit in de Nederlandse aanval. Een strafcorner bleef nog zonder resul taat. De eerste lange corner van Nederland was echter in de 19e mi nuut direct raak (1-1). Ditmaal fun geerde Ties Kruize, die veel harder slaat dan Leefers. als aangever. Dit succes gaf Nederland vleugels en Pakistan moest zich feitelijk tot de rust vrijwel tot verdedigen be perken. Het was jammer, dat de drie straf- corners en vier lange corners, die de West Duitsland Australië India Engeland Canada België Polen 5 3 2 0 8 23-10 4 3 0 1 6 11- 5 5 3 0 2 6 7-11 4 12 14 6-5 4 12 14 11-10 4 0 2 2 2 7-11 4 0 0 4 0 6-19 Pakistan Argentinië Nederland Spanje Ierland Maleisië Italië 4 4 0 0 8 22- 1 4 2 2 0 6 7-2 4 3 0 1 6 15- 5 4 2 1 1 5 3-2 5 113 3 6-14 5 0 2 3 2 4-9 4 0 0 4 0 0-22 O roep A Vandaag Australlë-Canada. Belglë-Polen. En- gel and-India West Duitsland-India 7-0 (2-0) doelpunten: Montag, Strödter (2), Dopp (2), Seifert en Trump. Australië-Polen 4-1 (2-1) India-Polen 3-1 (1-1) 15: Ashok Kumar 1-0, 32: Rachwalski 1-1, 45: Baldev Singh 2-1, 57: Surrinder Singh 3-1. Engeland-Canada 3-3 (3-0) 3: Long 1-0, 19: Long 2-0, 27: Long 3-0, 49: Hobkirk 3-1. 60: Wood 3-2, 68: Hoos 3-3. Canada-België 2-2 (1-1) doelpun ten Canada: Hobkirk en Chocan, doelpunten België: Miserque en Van Tuyckom. West Duitsland-Engeland 0-0. Groep B Vandaag Argentinië-Nederland. Pakistan- Spanje, Italiè-Maleisli- Pakistan-Nederland 3-1 (1-1) 14: Munaiwar uz Zaman 1-0, 19: Litjens 1-1,43: ManzoorHusaln2-l,58: Ahk- tar Rasooi 3-1. Argentinië-Italië 4-0 (2-0). Ncderland-Spanje 2-1 (0-1) 26: Garralda 0-1, 41: Doyer 1-1, 53: Lit jens 2-1. Maleisië-lerland 2-2 (1-1) —28: Autar Singh 1-0, 35: McGladdery 1-1, 63: Gregg 1-2, 64: Autar Singh 2-2. lerland-Italië 3-0 (1-0). Nederlandse aanvalslust voor de pauze opleverden, zonder resultaat bleven. Door het harde aanslaan bij de lange hoekslagen van Kruize (Leefers bleef deze functie vervullen bij de korte corners) moest Litjens te veel gokken, waardoor hij nogal eens mis maaide. Telkens faalde de lange HCKZ-spe- ler, die daarmee zijn team ook tel kens een „opdoffer" gaf. Toen Ron Steens vijf minuten na rust na een schitterende rush van uitblinker Wouter Leefers („Mij ligt het spel van Pakistan nu eenmaal", zei de HGC-er na afloop) opnieuw miste, kon Nederland zich niet meer op richten. Drie minuten later leidde Pakistan met 2-1 in plaats van Ne derland. Maarten Sikking. die met een stijve linkerknie speelde, werkte de bal bij een strafcorner niet af doende weg en Manzoer Hoesein kon uit de rebound scoren. Daarna was het in feite gebeurd met Neder land, dat lang stand had gehouden en met voortreffelijk veldspel had laten zien tot nog heel wat in staat te ziin. Kort voor de rust miste Ron Steens voor de eerste maal in de rebound van een lange corner. In de tweede helft bleef Nederland aanvankelijk de goede bedoelingen in kwalitatief sterk spel omzetten, Ron Steens mis te opnieuw voor open doel en de Pakistaanse verdediging kon twee van verre geslagen hoge ballen van Kruize met moeite de baas worden. Er kwam nog een opleving. Dat was na twintig minuten, toen Nederland achter elkaar een strafcorner en twee lange corners mocht nemen. De laatste maal scoorde Litjens inder daad, via een Pakistaanse stick. De Australische scheidsrechter Jewell keurde de treffer tot groot onge noegen van de protesterende Neder landers echter af. Een minuut later was de strijd beslist. Bij een strafcorner kreeg Van der Staak de bal op de lijn tegen zijn voet. waaruit een strafbal volgde Akhtar Rasoel had daar geen moeite mee (1-3). ADVERTENTIE Bij uw vakman/sportshop liggen ze klaar Nu met gratis, gesigneerde poster van Mgtf Chris Evert of tmmy Connors. door Bob Lieshout DEN BOSCH Na een aantrekkelijke wedstrijd wist BS Leiden zaterdag de verwachte zege op Den Bosch te behalen: 96-99. Verwacht omdat Den Bosch de steunpilaren Kees Akerboom en Jan Dekker moest missen. Toch leek het er in de tweede helft op dat Leiden zou gaan verliezen, toen Harry Kip en Vic Bartolomé met vijf persoonlijke fouten naar de kant moesten, maar doordat de Bossche spelers zeer slordig omsprongen met de vele score kansen tegen de kleine zone van Leiden, terwijl Arthur Collins aan de andere kant juist iedere kans benutte, kwam de zege uiteindelijk toch bij Leiden terecht. Het is voor het zelfvertrouwen van de Nederlandse basketballiefhebber misschien weieens goed te beseffen, dat Den Bosch, de ploeg die onbe dreigd op de eerste plaats staat in de eredivisie, voor een groot deel afhan kelijk is van de inbreng van twee Nederlandse spelers. Dat de ploeg in problemen is, wanneer, zoals zater dagavond, schutter Kees Akerboom (griep) en spelverdeler Jan Dekker (liesblessure) ontbreken en men slechts de beschikking heeft over een collectie Amerikanen en Ameri- kaanse-Nederlanders, die elke club met afgunst zou vervullen. De kracht van het Nederlandse bas ketbal lijkt hiermee voldoende gete kend. Evenals zwakte van Den Bosch. De ploeg is in het rijke bezit van een grote hoeveelheid Ameri kaanse springers van boven de twee meter, maar voor het afstandsschot is men volledig afhankelijk van Akerboom en, in mindere mate. Dek ker, terwijl zonder de laatste, de op bouw van de aanvallen van Den Bosch, via Theo Kropman en Peter Bloemsma, vaak nogal chaotisch verloopt. Desalniettemin ging het de eerste dertig minuten van de westrijd lang niet slecht met Den Bosch. Niet dankzij enige diepzinnige tactische ingrepen (in de verdediging was er weer de bekende variatie aan stati sche zones, terwijl de aanvalsopzet niet verder ging dan eerlijk om de beurt schieten), niet door de nodige fraai individuele acties, maar dank zij het feit dat inzet vaak alles is. De spelers van Den Bosch nu, toonden een tomeloze inzet, terwijl hun te genstanders het geheel nogal achte loos benaderden, zeker als zij zich waanden van de zege. Dit verschil in inzet, uitte zich, zoals gebruikelijk in dit soort situaties, in het verdedigen van Leiden. De Lei- denaren waren best bereid te scoren, maar dan ook nog hard werken in de verdediging, dat ging duidelijk te ver. Zo stonden Harry Kip en Vic Bartolomé vaak te slapen in de re bound, hetgeen ertoe leidde dat zij, of verkeerd opgesteld stonden, of de bal op eenvoudige wijze weer kwijtraakten, na deze net bemach tigd te hebben. Op deze wijze kon den John van Vliet en Al Faber het zich permiteren rustig een eerste schotpoging te missen, omdat zij daarna toch zeker de rebound kon den pakken en dan alsnog te scoren. Gefrustreerd door zoveel tegenwer king van Den Bosch (en wat Bartolo mé betreft ook door een enkel-bles sure) sloegen Kip en Bartolomé op het laatst naar alles wat bewoog, met als resultaat dat Leiden, met nog ongeveer negen minuten te gaan, zijn beide centers met vijf persoon lijke fouten op de bank had zitten. Dat leek de genadeklap voor Den Bosch te zijn. Als bij toverslag ver dween de inzet die de ploeg tot dan toe op de been had gehouden, om plaats te maken voor de nonchalan ce, die Lelden gekenmerkt had. ter wijl die ploeg nu opeens bereid bleek voor elke bal te willen lopen. Van een rebound-overwicht van Den Bosch was geen sprake meer, terwijl leder een rustig bleef missen, pakte Sid Bruinsma de ene rebound na de an dere voor de verblufte verzamelde Bossche rebounders. De verhoogde inzet bij Leiden zorg de voor het nodige balverlies bij Den Bosch, waarvan Plaat en Collins door middel van razendsnelle breaks wisten te profiteren. Overtuigd van het feit dat elke misser in de aanval fataal kon zijn, werd er bij een set- play zorgvuldig gezocht naar de vrijstaande man. veelal Collins, die koel profiteerde. Dit verschil in inzet in de laatste tien minuten, werd Den Bosch tenslotte fataal. En dat was wel wat sneu voor de ploeg die dertig minuten lang zo hard gewerkt had. Scores: Leiden: Collins 42, Plaat 16, Van Rooden 14, Den Bosch: Kirk- land 21, Crews 18, Faber 17. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM In het zeer beperk te programma voor de eredivisie vol leybal heeft Lycurgus bij Blokkeer de stunt tegen Zaan'69 en AMVJ niet kunnen herhalen. Met 3-0 verloor de Groningse ploeg via de cijfers 15-10, 15-7 en 15-6. Blokkeer heeft door de winst i(U aan één zege voldoende de titel te prolongeren. De Rijswijkse ploeg liet in deze wedstrijd duidelijk merken het kampioenschap dit keer ongeslagen te willen bereiken. In Vught won Zaan'69 een door ere divisie debutant WC georganiseer de zeskamp door Orion in de finale met 3-0 via de cijfers 15-5,15-6 en 15- 7 te verslaan. AMVJ werd derde voor Corbulo, AMVJ/RLVC en het organi serende WC. Naar dit toernooi in de Vuehtse sporthal Ouwerkerk kwa- duizend toeschouwers men ruim kijken Dames, eredivisie DVC-8FC 3-0 (15-7.16-14.15- 4). Stand VCH 18 34. Orion 18-32. Corbulo 18 30. Dynamo 19-22 DVC 19-22. Energo 18-20. Oraui 19 20. SFC 1914, Valbovol 18-12, AMVJ 19-10. UVC 18-6. Longa'59 18-0 Heren Blokkeer-Lycurgus 3-0(15-10. 15-7. 15-6). Stand Blokkeer 19-38. AMVJ 18-30. Zaan'69 19- 30, Lycurgus 18-20. Orion 19-18. Oeldrop VC 19- 18. WC 19-16. AMVJ/RLVC 19-16. Orawl 19 14. Corbulo 19-14. VC Tilburg 19-8. Were Dl 19-4 Crews van Den Bosch probeert op hardhandige wijze Plaat (Lei den) de bal te ontnemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17