Extra rust voor Twente in duel tegen Den Haag U hebt meer te goed van uw klanten danuliefis. Wat nu? Als uw afnemers Wij helpen. ABN Bank Marijnissen schiet NEC naast Haarlei 'We zijn nu toch hier waarom niet spelen?' Geen winnaar in kwalitatief arm duel Angst en zenuwen Coupon Wilt u contact met mij opnemen? Slaapverwekkend spel in Zuiderpark IJshockey-jeugd: zesde plaats Autorace-zege Jan Lammers Nijmegenaren nog zwaar gehandicap Toch voetbal op afgekeurd veld Amsterdam en Utrecht boeien niet DINSDAG 28 MAART 1978 TROUW/KWARTET DEN HAAO Als FC Twente woensdag thuis tegen Anderlecht een teleurstellend resultaat behaalt, kan het niet als verwijt aanvoeren dat „de wedstrijd van zaterdagavond tegen Den Haag nog in de benen zat". Deze gemeenplaats gaat dan niet op, want hoewel FC Den Haag in de eerste helft met enthousiast voetbal de Twentenaren nog wat werk te doen gaf, kon de Nederlandse vertegenwoordiger in de Europese bekerwedstrijd van de bekerwinnaars na rust verder rusten. En de 4000 toeschouwers in het kille Zuiderpark werden de dupe. Met fluiten op de vingers kan je misschien wel je ongenoegen afreageren, maar de prijs van het verspilde kaartje doet het niet vergeten. De eerste periode speelde Den Haag met een opmerkelijke felheid. Te verwachten, want het bezoek van een topclub veroorzaakt bij de Zui- derparkers wel vaker een nauwelijks te stuiten dadendrang. De Hage naars liepen, veel switchend, speels te voetballen en schiepen zich kan sen. Uit een veelheid van schoten was die van Schoenmaker de mooi ste. Hij kreeg de bal vol op de wreef, maar zijn naar de bovenhoek vlie gend schot ketste af op het hoofd van Drost, die op de doellijn stond. DEN BOSCH - De Nederlandse Ju- nloren-ijshockeyploeg is in de strijd om het Europees kampioenschap dat In Deurne en Den Bosch werd gespeeld zesde geworden. De Neder landse jeugd verloor in zijn laatste wedstrijd met 5-3 van Oostenrijk dat uiteraard vijfde werd. In de strijd om de wereldtitel B- groep is Polen zeker van promotie. De Polen speelden gelijk tegen Ja pan (2-2), maar versloegen in de laat ste wedstrijd Roemenië met 8-6. Naast Polen zal ook Japan volgend jaar uitkomen in de hoogste klasse van het ijshockey. Italië en Joego slavië degraderen naar de C-groep. ZANDVOORT Jan Lammers heeft tijdens de openigswedstrijd van het Europees kampioenschap Formule III irenwagens) een over winning behaald Zijn bolide leidde in de race over 24 ronden van het begin tot het einde. Michel Bleke- molen werd tweede. Hiermee was het succes van het herboren Racing- team Holland compleet. De Italiaan Bruno Glacometli heeft een formule II race op het circuit van Thruxton (Eng.) gewonnen. De Zwitser Marc Surer werd tweede. Twente echter nauwelijks aan het schrikken maakten. Het gelijkspel was genoeg voor Twente, dat toch enigszins verzwakt Mühren ziek en Bos geblesseerd en trainer Kohn spionnerend bij Anderlecht aan de wedstrijd was begonnen. Aan de andere kant kopte Gritter de bal uit een vrije trap van Van Ierssel maar net over de lat. Echter. Den Haag had de wedstrijd in handen. Zelfs het vertragen, toch een van de specialiteiten van het kwaliteitsvolle Twente, lukte niet. Dat zou na rust veranderen. De acti viteit van de thuisclub daalde weer tot het nulpunt en daarmee zat Twente goed. Toen lukte het „tik ken" wel, toen kreeg de Enschedese club ook de betere kansen. Al na acht minuten vloog de bal uit een schot van Van Ierssel over Galjé heen richting uiterste hoek, maar belandde naast de paal. De Haagse doelman moest zich na een combina tie tussen Van der Vall en Thijssen vol op de bal werpen om te kunnen voorkomen dat Gritter in een volko men vrije positie zou kunnen scoren. Bij Den Haag liep het spel veel stroe ver dan in de eerste 45 minuten. Van Leeuwen bewoog te weinig en schiep daardoor niet meer de ruimte voor zijn statische middenvelders. FC Twente en de tijd tikten verder. Schoten van Zondervan in het zijnet en tegen doelman Van Gerven waren kleine gevaarlijke momenten, die FC Den Haag: Galjé; Jol. Korevaar. Van Vliet. Zondervan; Albertsen. 8choenmaker. Tempe laar. Hoekema (Toet); Van Leeuwen, Ooemans. FC Twenie: Van Gerven; Van Ierssel. Drost, Overweg. Bniggink; Thijssen. Van der Vall. Pahlplatz; Wildschut. Oritter, Thoresen. NIJMEGEN In de laatste minuut moest Haarlem-doell Boersma uiteindelijk toch nog zwichten voor de pressie diel in de tweede helft in het Goffert-stadion had uitgeoefend ol veste van de bezoekers. Tot aan dat moment was de boomll Haarlem-goalie erin geslaagd zijn heiligdom schoon te hou maar de inzet van Marijnissen was ook voor hem teveel Nijmeegse doelpunt betekende de gelijkmaker van de thuis want al in de beginfase had Van der Berg met een fraai Schellekens kansloos gepasseerd. VOLENDAM - Scheidsrechter Henk van Dijken had Volendam en Vitesse eigenlijk niet willen laten voetballen omdat hij het veld te slecht achtte. De twee trainers dach ten er anders over. Ger Mak: „WIJ kunnen de toeschouwers toch niet wegsturen." Henk Wullems: „WIJ zijn nu toch hier. waarom niet spelen?". Volendams terreinknecht vond ook dat het best kon: „De spelers doen maar wat langere noppen onder en Van Dijken blijft toch wel overeind." Gespeeld werd er. drie kwartier best aardig, een kwartier matig en het laatste half uur door twee ploegen met de moed der wanhoop omdat het loodzware veld toch te veel had gevraagd. In de eerste helft slaagde Volendam er in uit de verdediging redelijke acties op te zetten, maar omdat de aanval (Bljvank, Zonne veld en Kramer) die naam eigenlijk niet verdiende, liep alles spaak. Slechts wanneer de middenvelders Helling en Jonk in de eerste lijn te vinden waren, dreigde er gevaar. Helling bijvoorbeeld kopte in de ze vende minuut tegen de paal en een kwartier voor rust was Vitesse's bes te man, doelman Ben Nijhuis, iets sneller dan Helling, die door Jonk op het goede spoor was gezet. Vitesse, dat behoudender speelde, werd pas in de laatste fase van de eerste helft gevaarlijk, maar Gerdsen schoof de bal langs Hoek en langs het doel en Veenstra kopte uit een vrije schop van Bosveld tegen de paal. Bij de eerste echte Volendamse aan val na rust „trapte" Van Dijken in de eerste akte van drie kwartier Kra- mer-comedie. Het leverde Volendam een strafschop op. Nijhuis echter bleef winnaar in het duel met Bond. Het doelpunt waar Volendam recht op had, kwam toch. van de voet van Helling, die haarzulver en hard uit haalde na een goede pass van Kra mer. Drie minuten later was het evenwicht hersteld. Bosveld name lijk kan wel strafschoppen nemen en hij bevond zich op elf meter van Hoek na een handsbal van Helling. Het was een zware straf en het leek of Van Dijken in het daarop volgen de half uur Iedere mogelijkheid tot compensatie wilde aangrijpen. Vo lendam. dat toch al duidelijk sterker was. kreeg daardoor een lange reeks vrije schoppen, die niets opleverde omdat de Volendammers een steeds betere Nijhuis tegenover zich von den. In de laatste twintig minuten deed Volendam zijn uiterste best de trechter voor Vitesse's doelman hele maal te vullen. Dat lukte best en dat ontnam ieder gevaar aan de aanval len. De enige kansen kreeg de thuis club uit de uittrappen van Hoek, die door de storm tot vlak bij Nijhuis werd gedragen. Nijhuis echter hield het ene punt vast en hij kreeg daar mee een Juiste beloning voor ijzer- sterk keeperswerk. ■Vilruc M C0-«». 56 Helling 1-0. 50. Bosveld strafschop) l-l. Scheidsrechter Van Dijken Toeschouwer»: 4000. VeUndam: Hoek. Molenaar. Guyt. Andre, Mol. Jonk. Bond. Helling. Bljvank, Zonneveld iTol). Kramer Vilesse: Nijhuis; Veenstra. Heezen. MuldertJ. Mellaard. Das. Boeve. Bosveld. Oerdsen. Bur- sac. Meijers AMSTERDAM De amper 1000 toeschouwers die blijkbaar niets be ter hadden te doen dan naar het Olympisch Stadion te trekken om daar getuige te zijn van het eredivl- sietreffen tussen FC Amsterdam en FC Utrecht, hebben een bijzonder onplezierige middag gehad. Het was bitter slecht wat de twee ploegen op de doorweekte grasmat etaleerden, ofschoon dit woord veel te wijds is voor het gebeuren wat zich in de Olympische veste afspeelde. Een typisch degradatieduel, althans qua kwaliteit, maar in vele ontmoe tingen van een dergelijk kaliber kan de spanning en het enthousiasme van de ploegen nog wel eens iets goed maken. Maar dat was ook niet het geval. FC Amsterdam iets ster ker kon hiervan geen gebruik ma ken. voornamelijk door het volko men falen van de twee spitsen Stout en Wetzel. FC Utrecht, met de wed strijd tegen Feyenoord nog In de benen, was er alleen maar op uit om een gelijk spel uit Amsterdam mee te nemen. Hetgeen gelukte. Zelfs had FC Utrecht nog de beste kansen, in de slotfase ten minste, maar Amster dam-doelman Van der Meeren de enige uitzondering overigens stond door zijn inzet deze overwin ning in de weg FC Amsterdam, dat vla een strafschop tegen Tervoort, door Stout Ingeschoten de leiding had genomen, beleefde slechts ne gen minuten de illusie van te kunnen winnen. Toen was het Van Staa die met een uitstekende kopbal de stand gelijk trok. Wat zich daarna nog af speelde is het vermelden niet meer waard. rc Am\trrd»m.FC Ulrccfcl l-l (l-l). 25 StOUl utralschopi 1-0. 34 Van Sla» l-l 8cheidsrcch- FC Amtirrdam Van df Mwrcr DtJong. Koop man Swerasen. Swart. Kamphucs. Otlo. Van de Merkt. Wtgjemanaen. Stout. WeUel FC IAiwM: Slatov; Tervoort De Kruyk Wtr kei Witöaard. Goten* iVan Tamelem Flight, Van SUa. Hamberg. Van Veen. Van Maunk HAARLEM Angst en nervositeit hebben zaterdag het degradatieduel tussen Haarlem en Go Ahead Eagles beheerst. Vooraf stonden twee din gen vast: Haarlem mocht niet verlie zen en Go Ahead moest minimaal één punt wegslepen. Dat laatste luk te de Deventer ploeg, die echter meer verdiende. In een overigens slechte wedstrijd kreeg met name Kees van Kooten kansen. Dat kwam vooral, doordat Haarlem Pieter Huyg (drie wedstrijden geschorst) Met twee vuisten stompt Haarlem-doelman Rob Boersma de bal weg boven het hoofd van Go Aheads Kees van Kooten. miste. Zijn plaats werd in de eerste helft Ingenomen door Lensen. Na de hervatting stuurde Barry Hughes hem echter naar voren en liet George als laatste man fungeren, terwijl De Vries voorstopper speelde. De Haarlem defensie had het extra moeilijk, omdat Go Ahead Eagles voortdurend met een viermans-voor- hoede opereerde. Het trio Groene- weg, Van Kooten, Vuscovic werd voortdurend aangevuld door een van de middenvelders. De Deventenaren slaagden er, ondanks een overwicht, echter niet in te scoren. Dat deed in de 65ste minuut wel Joop Böckling na een slecht door Van Zoghei weg- Wanneer het nog niet altijd vrij van degradatiezorgen zijnde Haarlem toen het geluk en het lef had gehad om door te drukken, zou het volledig falende NEC vermoedelijk gedeklas- seerd zijn. De thuisclub namelijk maakte er niets van. Pas kort voor het rustsignaal van de matig leiden de scheidsrechter Thomas kwam NEC tot offensieve daden toe. Daar voor hadden Haar, Böckling en De Vries goede mogelijkheden onge bruikt gelaten om NEC verder op achterstand te brengen. Gezien de slechte eerste helft was het begrijpelijk dat trainer Croon gewerkte inzet van Van den Berg. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel, nadat arbiter Be- rrevoets overleg had gepleegd met zijn grensrechter. Haarlem: Boersma, Wentink. De Vries, Lensen, Melgers; Haar, Van de Ban. George; Böckling, Van den Berg. De Kip. Go Ahead Engles: Van Zoghei; Strljdveen. Lode- weges, Schneider. Koopman (Körveri; Van der Pas, Kist, Walbeek; Groeneweg, Van Kooien, Vuscovic. enige wisselingen toepaste rust. De vervangingen van r en Jos Hendriks door Hoogeni en Hesper hadden tot gevolg NEC aanzienlijk meer agresi' ontwikkelde. Haarlem leek al s moeten bezwijken maar Boi pareerde steeds de inzetten vi" Nijmegenaren. Eén keer moest i. hem te hulp komen, toen NEC'i te speler Marijnissen de pech het houtwerk te raken. Het was voor de Nljmegenai persoonlijke triomf dat hij in di ste minuut alsnog de gelljki achter Boersma kon depoi NEC kon als excuus voor deze ge prestatie aanvoeren, dat hi steeds niet kan beschikken ovei spelers als gevolg van blessui schorsingen. NEC: Schellekens; SIJe Visser. Dries Viss et Hendriks (Helsperi. Ophol; Marijnissen nen, Hlddink. Ronald Hendriks (Hoogeni £6 Goossens, Hulshof!. en 'op rekening* bij u kopen, kan dat vanuit him optiek als een plezierig stuk service worden beschouwd. Logisch. Maar hoe lang moet u op het geld wachten? Hoe plezierig is het voor u als ondernemer? Gaan de vorderingen uw liquiditeit en investeringen niet in de weg staan? Praat er eens over met een bank die zich sterk maakt voor het Midden- Kleinbedrijf. Over betalingstermijnen van uw klanten. Over bankgiro-incasso. Over faktoring of geautomatiseerde debiteurenbewaking via computerservice. Maak gerust een afspraak met de directeur van uw plaatselijke ABN- kantoor of gebruik de coupon. Stuur mij gratis de brochure: De ABN en het Midden- en Kleinbedrijf De ABN en de zelfstandige ondernemer Meer weten over het eigen bedrijf met computers van ARC Naam: Adres: Woonplaats: Tel.: In ongefrankeerde envelop zenden aan: ABN Bank, Afd. OU. 50, Antwoordnummer 1555, 1000 PA Amsterdam. m

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 16