ene ie Kuiper richt zich eheel op Tour de France Positief voetbal van NAC Harry Lubse vrijgesproken Zelfvertrouwen van Brazilië geslonken Osborne Steun voor FC Den Bosch ■^Vielervedette tijdens klassiekers knecht van Jan Raas Ook gele kaart van Amertsen geseponeerd Aan vooravond toernee door Europa Canada toch weer naar WK-ijshockey Aanvallende bedoelingen tegen Vitesse niet gehonoreerd Forse nederlaag badmintonploeg Ernstig ongeluk tijdens rally Drost loopt verder uit Betty Stöve in kwartfinales Prokop arbiter Twente-Anderlecht Voortbestaan voorlopig verzekerd (TERDAG 25 MAART 1978 Trouw/Kwartet PS 33 - RH 35 3H J Tie joor Johan Woldendorp AMSTERDAM Zolang Hennie Kuiper als beroepswielrënner icteert de oud-wereldkampioen is het zesde Jaar als zodanig ngegian heeft hij nog nooit een klassieker gewonnen. Wat dat betrat tintelt zijn hart van verlangen om een keertje op de hoofste tree van het platform te klimmen. Kuiper heeft welis waar een indrukwekkende erelijst volgepend, blasé van al die suciessen is hij allerminst. „Trouwens, als ik terugblik, blijkt, da' ik in feite heel weinig wedstrijden gewonnen heb. Ik zit pnktisch altijd in de finale, maar winnen, dat is maar zelden v<or mij weggelegd. Vorig jaar was ik in klassiekers een paar leer derde of vierde. Tijdens het wereldkampioenschap finishte II als zesde. Allemaal mooie prestaties, maar toch was ik bij rijze van spreken liever tweemaal afgestapt om in de derde toers zegevierend uit de strijd te komen." Het is maar de vraag of Hennie Kui per dit voorjaar andere beelden uit de projector kan toveren. De revela tie van de Tour de France van vorig ijaar stemt dit seizoen volledig af op een perfect optreden in de piste van dit ziekelijk commerciële wielercir- cus. Voor de voorjaarsklassiekers houdt zijn ploegleider Peter Post an dere troeven in de handen geklemd. Jan Raas, vorig jaar winnaar van de wegwedstrijden Milaan-San Remo en Heerlen-Meerssen, is de voor naamste exponent van het rijtje kanshebbers, dat de oud-zesdaagse virtuoos in kan zetten. Gerrie Knete- I mann en Hennie Kuiper hebben de status van „snuffelaar" veroverd. Ze zijn geen specifieke kopmannen. maar ook geen knechten. Ze hebben j zogezegd carte blanche. Het drietal Raas-Knetemann-Kui- per heeft in de moordende tocht over de Zuidlimburgse heuvels, die van daag vroeger dan ooit op het pro- v gramma staat, iets goed te maken. De laatste twee merkten in 1977, dat hun sprintcapaciteiten te beperkt waren om de toen nog concurrerende eenling Jan Raas af te stoppen; de nu naar de ploeg van Post overge stapte Zeeuw heeft de' afgelopen we ken allerminst aan de verwachtin gen voldaan. In de Omloop het Volk miste hij de slag en in de uitslagen lijst van Milaan-San Remo, de eerste Haarlem-Go Ahead (16.00 uur)echte klassieker van het seizoen. AZ67-NEC (20.00 uur)dook Raas niet eens bij de eerste Programma Eredivisie FC Utrecht-Feyenoord (20.00 uur). FC Den Haag-FC Twente (20.00 u.) twintig op. Vandaar, dat Hennie Kuiper opmerkt: „Ik zou vandaag Sparta-PSVB^aag willen winnen. Dat zou me even blij stemmen als heel vroe- ZEIST De PSV-speler Harry Lubse die zaterdag j.l. in de wedstrijd PSV-Den Haag een rode kaart kreeg is door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken. Lubse was door scheidsrech ter Thomas van het veld ge stuurd omdat hij volgens de Amsterdamse referee Den Haag-speler Zondervan zou hebben geslagen. Harry Lubse werd door de tucht commissie vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De verklaring van scheidsrechter Thomas stond in lijnrechte tegenstelling met de uitspraken van de speler en de opgeroepen getuigen. De PSV- speler voerde aan. dat hij geen slaande maar losrukkende bewe ging had gemaakt, die van af stand mogelijk uitgelegd had kunnen worden als slaan Romeo Zondervan. de bij het duel aanwe zige waarnemer en de grensrech ters onderstreepten het verweer van Lubse, waarna de tuchtcom missie de zaak seponeerde. Thomas moest ook nog door een tweede zure appel heenbij ten. De gele kaart die hij aan Albertsen verstrekte, werd om dezelfde re denen niet gehonoreeerd. De tuchtcommissie achtte het bewijs onvoldoende om de Hagenaar in aanmerking te laten komen voor strafoverlegging. De derde kaart in het duel, het geel voor Goe- mans van FC Den Haag. werd zeer licht bestraft. De jeugdige Hagenaar kwam er vanaf met één wedstrijd voorwaardelijk (proef tijd één jaar) en honderd gulden boete. Jo Bonfrere werd voor vier wed strijden onvoorwaardelijk (plus 150.- boete) geschorst. De MW- speler had in de wedstrijd tegen SC Amersfoort tegenstander Van Pelt twee maal. onzichtbaar voor de scheidsrechter, geslageii. De waarnemer rapporteerde het ge val, waarna de strafcommissie na vooronderzoek tot strafvervol ging besloot. Tijdens de aange vraagde mondelinge behandeling werd naar oordeel van het college het bewijs overtuigend geleverd. Paul Kerlln werd beboet met 150.- In de wedstrijd tegen FC Vlaardingen werd de speler van De Graafschap met de gele kaart geconfronteerd. Gezien de lichte aard van de overtreding en het feit dat Kerlin de laatste Jaren niet in aanraking met de tucht commissie was geweest, werd niet tot uitsluiting van wedstrijden overgegaan. RIO DE JANEIRO Ondanks drie succesvolle oefenwedstrij den (doelcijfers: 11-1) gaat het Braziliaanse voetbalelftal op 27 maart met gematigd optimisme op toernee door Europa en Saoedle-Arabië. Na een forse overwinning (7-0) in de eerste oefenwedstrijd tegen een juniorenselectie uit de staat Rio waren de supporters van de drievoudige wereldkampioen vooral na de vijf doelpunten van de nieuwe sterspeler Zico in Jubel uitgebar sten. *o°oaz MAANDAG (tweede paasdag) ger een eerste plaats bij de clubkam- NEC-Haarlcmpioenschappen. Doorgaans versche- FC VVV-Ajax........'..'.'.....'..'.'.'.'.'.'.'.'...'.'.!".".. nen er maar twintig man aan de FC Amslcrdam-FC Utrechtstart. maar »k was W> v°] dat evenement, dat ik er al dagen van tevoren mee bezig was." Volendam-Vitesse Telstar-NEC Go Ahcad-Feyenoord- Roda JC-AZ'67Kuiper heeft geen concurrentie te dulden van de zieke Eddy Merckx. Wel, zij het pas sinds donderdag, van Didi Thurau. De jonge Duitser, die het kennelijk was ontschoten dat hij maar een gewone sterveling is die HEDEN: (14.30 uur) toevallig hard kan fietsen, had het Fortuna SC-Heerenv. (17.00 uur;lef om een exorbitant hoog persoon- FC Vlaardingen-Willem IIlijk bedrag voor zijn deelname aan Eerste Divisie PEC-FC Den Bosch (20.00 uur) FC Dordrecht-Helmond Sport de enige Nederlandse klassieker te vragen. Later bond hij in. Mede-orga- Excelsior-Eindhovennisator Herman Krott: „Wij geven in SC Amersfoort-Hcraclesprincipe geen persoonlijke contrac- Wsgeningen-SVVten. Om die reden heeft ook Eddy SC Cambuur-MVVMerckx een paar keer niet meege- Vecndam-De Graafschapdaan. Buiten dat vroeg Thurau aan vankelijk een ongelooflijk bedrag, MAANDAG (tweede paasdag) hoger dan Merckx indertijd. We heb- Hecrenveen-Fortuna SCben toen tegen zijn ploegleider ge- Willem II-FC Vlaardingenzegd: .Laat hij zijn erelijst maar op- FC Den Bosch-PECsturen, wanneer hij zoveel wil verdie- Helmond Sport-FC Dordrechtnen. Daar staat namelijk nog niet zo Eindhoven-Excelsiorveel op". H?racles-SC Amersfoort SVV-WageningenHennie Kuiper komt Thurau ook MVV-SC Cambuuren vooral in de Tour de France De Graafschap-Veendamtegen. Vorig jaar ontstond er door de inbreng van de Duitser in de ploeg van Post enige wrevel. Thurau vero verde in de proloog de gele trui, die voor Kuiper op maat was gesneden. De oud-wereldkampioen moest zich lange tijd inhouden, de beloftevolle Thurau weigerde hét leiderschap van de kleine Brabander te erken nen. Op papier had er over enkele maanden een soortgelijke situatie ontstaan. Gerrie Knetemann heeft zich in Parijs-Nice als een volwaardi ge etapperijder ontpopt, die zich in PRAAG Canada zal vertegen woordigd zijn bij het toernooi om het wereldkampioenschap ijshoc key, dat van 26 april tot 14 mei in Praag wordt gehouden. In Praag maakte Miroslav Subrt, vice-voor- zitter van de Internationale IJshoc key Federatie (LIHG) bekend, dat de Canadese hockeybond, na over leg binnen zijn bestuur, had beslo ten deel te nemen. HENNIE KUIPER: legd." de Tour niet zal laten terugdringen naar het tweede plan. Kuiper: „Ik zie het niet als een ge vaar. Post heeft mij de toezegging gedaan, dat ik dit seizoen op de Tour de France mag afstemmen. Aan de andere kant ga ik in de klassiekers voor Jan Raas rijden. Dat laatste is voor mij geen probleem, omdat de ervaring in de professionele wieler sport leert dat het onmogelijk is om maar één kopman te hebben. De koppels Saronni/Baronchelli, Moser/ De Vlaeminck en Maertens/Pollen- tier/Demeyer bewijzen dat. Het hoeft helemaal geen nadelige zaak te zijn, wanneer Knetemann bijvoorbeeld in Leiden de proloog wint en de gele trui tien dagen lang om de schouders houdt. De aandacht wordt dan keu rig van mij afgeleid. Ik zie dat niet als een gevaar. Vorig jaar was het ten opzichte van Thurau anders. Toen had ik namelijk nog niets bewezen." Vorig jaar ook, smeet Hennie Kuiper te royaal met zijn krachten. Hij moest in het prille voorjaar een ziek te overwinnen en probeerde boven dien in alle klassiekers „van voren" te zitten. En dat in een tijd, dat het peleton mopperde over het te grote" aantal loodzware eendagswedstrij- den in een betrekkelijk kort tijdsbe stek. Een probleem, dat zich dit jaar trouwens onveranderd voordoet. Kuiper: „Vorig jaar werd ik ziek in Parijs-Nice en wilde in de klassiekers terug komen. Ik was te eerzuchtig, ik had de handdoek eerder in de ring moeten gooien. Dit jaar pak ik het anders aan. Ik doe naar alle waar schijnlijkheid niet mee aan Gent- „Winnen, dat is maar zelden voor mij wegge- Wevelgem en laat verder de ronde van België en de Catalaanse week liggen. In zo'n wedstrijd verbruik je de reserves, die je voor de Tour nodig hebt. Post heeft mij verteld, dat ik zelf maar moest bekijken, welke koersen ik wil rijden. Freddy Maer- tens doet in wezen hetzelfde. Onder Lomme Driessens wilde hij iedere rit, klein of groot, pakken. Van Fred de Bruyne mag hij de wedstrijden uitzoeken. Tot Milaan-San Remo ge loofde ik, wat hem betreft, in die opzet. In Italië viel hij evenwel door de mand. Hij wil in ieder geval een grote klassieker winnen. In eerste instantie is dat dus mislukt." Kuiper bestempelt de slijtagever- schijnselen, die in de klassiekers van vorig Jaar optraden en bijna tot een protestdemonstratie in Luik-Baste naken-Luik leidden, als geestelijke moeheid. Inderdaad, coureurs lijken in veel opzichten op conditioneel on verzadigde robotten. „Vorig jaar werd ik ziek. Toch kwam er niemand naar me toe. Ik bezit nu eenmaal geen praatpalen. Begrijp me goed, het is geen reden voor zelfbeklag, want ik vind het belachelijk, dat de spelers van het Nederlands elftal daarover zitten te soebatten. Die voetballers zijn te lui om wat dan ook te doen. Als ik in de krant lees, dat PSV na een zware Europa Cup wedstrijd drie dagen later in het vol gende duel stoom af moet blazen, lach ik me rot. Na afloop van bepaal de etappes in de Tour de France moeten de begeleiders ons van de fiets aftrekken; zo moe zijn we dan. Toch stappen we de volgende dag welgemoed op ons karretje." Het zelfvertrouwen zonk echter zien derogen na de matige resultaten in de andere twee duels, 3-1 tegen een selectie uit de staat Goia en 1-0 te gen een keuze uit de staat Parana. Trainer Claude Coutinho heeft een realistische kijk op de voorbereiding van Brazilië. „De spelers waren na de zware arbeid in het trainingskamp niet in staat tot topprestaties. Eerst na de ontmoetingen tegen de sterk ste landen in Europa kunnen we zeggen, hoe Brazilië er voor staat in de voorbereiding op Argentinië." Persoonlijk heeft Coutinho zijn se lectie voor de eindronde al rond. De 21 spelers die op toernee gaan zijn nagenoeg zeker van hun plaats. Hier aan zal nog toegevoegd worden de ausputzer van Atletlco Madrid Luis Pereira en mogelijk een derde doel man. Van het elftal, dat in 1974 in West-Duitsland deelnam aan de WK, zijn nog vier spelers over: doelman Leao, middenvelder Riveüno, verde diger Ze Maria en spitsspeler Dirceu. De Braziliaanse selectie die aan de toernee door Europa deelneemt, be staat uit: Doel: Leao en Oallo; verdediging Tontnho. Ze Maria. Oscar. Amaral, Edinho, Rodnques Neto. Abel. Polozzi; middenveld en voorhoede: Cere- zo, RlveUno, Batista, Tarclsco, OH, Relnaldo. Nunes, Zico, Jorge Mendonga, Dirceu en Romeu. Het programme ziet er als volgt uit 1 april in Parijs Frankrijk-Brazlliè; 5 april in Hamburg West Dultsland-Brazilié. 10 april in Rlad (Saoedi Arabié). ClubNacional-Brazilie. 13 april ln Milaan Inter Milan-Braziliè. 19 april in Londen: Engeland-Brazlhé, 21 april in Madrid Atletlco Madrid-Brazlllé Argentinië Het Argentijnse voetbalelftal heeft de returnontmoeting tegen Peru ook in winst (3-1) omgezet en daardoor beslag gelegd op de Ramon Castilla- beker. Het afgelopen weekeinde kwam Argentinië in Buenos Aires tot een overwinning met 2-1. In Lima hadden de Argentijnen bij de rust al een 3-0 voorsprong door doelpunten Voetbal De Italiaanse voetbalvereniging Juventus verwacht voor de wedstrijd tegen FC Brugge in de halve eindstrijd van het Europese bekertoernooi voor landskampioe nen een recordopbrengst van 360 miljoen lire. Het merendeel van de 65.000 toegangs kaarten is at verkocht, aldus functionarissen van Juventus. Voetbal In groep A van het Internationale jeugdtoernooi voor voetbsllers tot 18 jaar heeft Frankrijk zijn tweede gelijke spel be haald Tegen de Mexicanen kwamen de Fransen niet tot een doelpunt Eerder had Frankrijk Finland een puntenverdeling moeten toestaan De Finnen wonnen hun tweede wedstrijd met 1-0 van Bulgarije. ALGEMEEN Luis Acosta Sentenco wil. zo meldt het Russische persureau Tass, om de Olympische Spelen in Moskou in 1980 te kunnen bijwonen de afstand Mexico-Mos- kou lopend afleggen. De 69-jarige Mexicaan, die in zijn land bekendheid geniet onder de naam „de eenzame wandelaarts van plan in december 1979 in Vera Cruz aan boord te slappen van een vrachtvaarder, die hem in de Spaanse havenstad Coruna aan wal moet zetten Vandaar legt hij verder de afstand naar Moskou te voet af Sentenco hoopt voor dc aanvang van de Spelen, juli 1980. in Moskou te arriveren. Door Matty Verkammarv ARNHEM Omdat er toch geen degradatiegevaar meer be staat, had NAC kennelijk besloten om tijdens de uitwedstrijden bij Vitesse nu eens aanvallend voetbal te spelen. Zonder com plexen dicteerden de ploeg uit Breda gistermiddag dan ook de vooruitgespeelde competitiewedstrijd op Monnikenhuizen. Het was dat de schutterij van NAC verlof had opgenomen, anders was het onmachtige Vitesse in eigen omgeving ongetwijfeld weggespeeld. Nu hield de equipe van trainer Wullems het op een fortuinlijke 0-0. ADVERTENTIE Zoals gesteld, NAC deed zichzelf te kort met die uitslag. Van begin af aan koos de ploeg voor de aanval. Met Bertus Quaars als absolute uit blinker en Martin Vreijsen als ver dienstelijke tweede werd Vitesse voornamelijk op de eigen helft ge houden. En zoiets is dit seizoen nog maar weinig andere clubs gelukt in Arnhem. Tekenend voor het Bra bantse overwicht was de corner- stand over negentig minuten: 4-10. Was het voor Vitesse een nieuwtje dat het thuis nu eens niet kon domi neren voor NAC gold dat even zeer. De Brabantse club staat al jaren om een ongekende wanver houding tussen de „thuis" en „uit" geboekte prestaties bekend. Ook dit seizoen drijft NAC weer voor het allergrootste deel op de „Bredase" resultaten. Tot dusverre werden al leen de uitwedstrijden bij FC Den Haag en Go Ahead gewonnen. En omdat, in tegenstelling tot vorig seizoen, NAC nu ook weieens in ei gen omgeving punten verspeelt, heeft het chauvinistische thuispu bliek de ploeg nog al eens ln de steek gelaten. Het viel alleszins ln NAC en speciaal trainer Hans Dorjee te prijzen dat er zo positief werd gespeeld. Gezien de blessures van de verdedigers Ad Krijnen en Arie Damsma waar door Jan Joore als rechtsback (goed) debuteerde en, nog steeds, aanvaller Ed Brouwers, viel dit offensieve NAC amper te verwachten. Het was typerend voor de kwaliteit van spelers als Quaars, Vreijsen en Goodlass dat het minder goede spel van Mohorovic en Storm NAC niet uit zijn evenwicht bracht. Nu is het een bekend gegeven in de voetballerij dat de eigen prestatie mede afhangt van de tegenstand. En die was van Vitesse wel van een erg matig gehalte. De aanval Gerd- sen, Bursac, Meijers, stelde werke- Martin Vreijsen uitblinker lijk niets voor. Waaraan nog bij kwam dat smaakmaker Henk „Charlie" Bosveld door Theo Diercx uit de wedstrijd werd gespeeld. Bos veld kwam welgeteld aan één (erg) goede actie toe. Dat was vijf minu-, ten voor rust, toen hij meteen fraaie beweging Meijers voor Jan de Jong liet opduiken Meijers. die zich als de miskende vedette over het veld beweegt, maar waarlijk geen buiten gewoon talent is, faalde ook bij die gelegenheid. Halverwege de tweede helft kreeg de teleurstellende Kees Stgorm een unieke kans om voor zijn club de puntgen in de wacht te slepen. Vi- tesse-doelman Nijhuis liet de bal uit ?en schot van Goodlass van zijn borst springen waarna Storm voor 3en gapende doelruimte verscheen. in zijn zenuwen duwde hij de bal ïchter tegen de paal. Die kans was trouwens op een wel heel merkwaardige wijze tot stand gekomen. Aan de basis lag namelijk Vitesse-voorstopper Joop Heezen. Even verder was Heezen in het straf schopgebied van NAC, nogal opzich tig. weggeduwd. Scheidsrechter Bart Ram achtte een penalty even wel geen juiste straf en liet toen maar doorspelen. In zijn woede zette Heezen de ach tervolging op Ram in. Ter hoogte van de middenlijn was de schelden de Heezen zover. Terwijl het speel- voorwerp zich ergens anders be vond, besloot Ram om Heezen met een vrije trap tegen te bestraffen: waaruit dan het schot van Goodlass en de kans voor Storm tevoorschijn kwamen. Vite»»*: Nijhuis. Mulderij. Veenstra. Heezen. Mel 1 aard. Das. Bosveld. Boeve, Cerdsen. Bur sac. Meijers iBleljenbergi NAC: De Jong. Bakker. Budlslc. Joore. DEK KER, Diercx. Quaarv Mohorovic. Vreijsen. Storm (Van der Ent cn Qoodlassi van Luque (8e minuut), Pasarella (25ei en Houseman (30e). In de twee de helft bepaalde Oblitas in de 54e minuut de eindstand op 1-3. Peru, tegenstander van het Nederlands elftal in de WK-eindronde. speelde ln de volgende opstel ling Quiroga-Navarro iSorla). Lequia. Reina. Chumpttaz-Dlaz. Quesada. Velasquez iGorritlii- Cubtllas. Rojas (Ramirez) en Oblitas. AMSTELVEEN De Nederlandse badmintonploeg heeft de interland legen Indonesië met 5-2 verloren. Joke van Beusekom in het enkelspel en Rob en Marjan Ridder in het gemengd dubbel zorgden voor de twee punten. De 1000 toeschouwers in de Ban- krashal in Amstelveen, waarvan meer dan de helft uit Indonesiërs bestond, hebben geen verrassing voorgeschoteld gekregen. Het Indo nesische B-team King en Hartono ontbraken was oppermachtig. Slechts Joke van Beusekom en broer en zus Ridder slaagden erin een partij te winnen. Zij konden echter niet voorkomen dat Neder land tegen deze Indonesische B- ploeg met 5-2 werd weggeveegd. De Indonesische B-gamituur was met weinig hoog gespannen ver wachtingen naar Amstelveen geko men. Het feit dat Hartono en King geen enkele trek hadden in een par tij tegen het voor hen zo onbeteke nende Nederland bepaalde eigenlijk al op voorhand deze interland. Maar ook de tweede keus van Indo nesië dartelde maar wat rond in de Bankrashal in Amstelveen. Zij kon zich heerlijk uitleven ln een zeer eenzijdig oefenpartijtje. Dat kwam niet alleen door de suprematie die ze in Amstelveen duidelijk lieten zien, maar ook het feit dat de Nederland se ploeg zich al op voorhand de mindere voelde deed deze interland devalueren tot een spel van kat en muis. NAIROBI In de beginfase van de' Safarirally die in Nairobi (Kenia) van start is gegaan heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Collin- ge en Levitan, twee coureurs uit Kenia, vlogen met hun auto uit de bocht en ramden een tegenligger. Vier inzittenden van deze wagen werden gedood Volgens de organi satoren konden de belde coureurs hun race vervolgen. Frank Drost ZEVENAAR In het toernooi om het Nederlands damkampioenschap heeft koploper Frank Drost in de tiende en voorlaatste ronde gewon nen van Van der Borst. Hierdoor is hij zo goed als zeker van de titel. Drost heeft een voorsprong van twee punten op zijn naaste belagers Bastlaannet en De Boer en heeft zodoende in de elfde en laatste ron de genoeg aan remise om kampioen te worden. Tlendë ronde Scholma-Boom 0-2, Visser-Van Aaltcn 2-0, Van der Wol-De Boer 1-1, Jnnscn- Van Tllborg 14. Drost-van der Borst 2 0. Van Harlen-Bastiaannet 14 Stand i Drost 14 punten. 2 Baitlainnet en De Boer 12. 4 Boom U, 5. Van Aalten. Van der Borst. Jansen en Visser 10. 9 Scholma en Van der Wal 9. 11 Van Harten 8. 12 Van Tllborg S PHILADELPHIA - In het tiende en laatste tennistoernooi uit de serie Virginia Slims heeft Betty Stöve de kwartfinales bereikt. De als derde geplaatste Rotterdamse won ln drie sets van Yvonne Vermaak uit Zuid- Afrika (6-7, 6-1 en 6-3). In de eerste set kwam Betty Stöve na 2-5 terug tot 6-6, om in de tie-break alsnog te winnen. Met Stöve plaatsten zich Chris Evert (le geplaatst), Wendy Turn- bull, Virginia Wade, Billie Jean King, Kerry Reid, Tracey Austin en Virginia Ruzici. Martina Navratllo- va, die tot dusverre zeven van de negen toernooien op haar naam had geschreven, behoort niet tot de deel neemsters. ZORICH De FIFA heeft voor de wedstrijd FC Twente-Anderlecht, ln de halve finales van de strijd om de Europese beker voor bekerwin naars, de Oostduitser Prokop als scheidsrechter aangewezen. De wed strijd wordt op 29 maar^ in het Diek- man-stadion gespeeld. Voor de re turn heeft de FIFA een beroep ge daan op Thomas uit Wales. PSV-Barcelona. in de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker wordt op 29 maart ln Eindhoven geleid door de Italiaan Gonella. De Fransman Wurtz is de arbiter ln Barcelona. DEN BOSCH Het voortbestaan van de stichting FC Den Bosch is voorlopig verzekerd. Gisteren heeft de voorzitter van de in oktober j.l. inderhaast in het leven geroepen werkgroep tot behoud van FC Den Bosch in het Bossche stadhuis een cheque ter waarde van hondèrddertigduizen gulden overhandigd aan dc voorzitter van FC Den Bosch ir Frans Suykcrbuyk. De werkgroep werd opgericht nadat de Bossche gemeenteraad destijds een voorstel van B en W om de plaatselijke FC subsidie te verlenen had verworpen met 24 tegen 12 stemmen. Het tekort van de eerste divisieclub bedroeg 320.000 gulden. In de week na het vonnis voor FC Den Bosch verzamelde de werkgroep ruim 21.000 handtekeningen. Omdat B en W bleek, dat de behoefte aan een voetbalclub toch onder de bevolking leefde, kwam het gemeentebestuur mét een nieuw voorstel voor de raad. Dit hield in, dat de gemeente de helft van het tekort in de clubkas zou storten en dat de andere helft van de bevolking en het bedrijfsleven zou moeten komen. De gemeenteraad nam toen een besluit, dat erop neer kwam dat dc gemeente 190.000,- van het tekort voor zijn rekening zou nemen, als daar 130.000 van particulieren en bedrijfsleven tegenover zou staan. Tijdens de aanbieding van de cheque onthulde dc trainer van FC Den Bosch, Ad Zonderland, dat de topscorer van de club. Jan Peters, voor zijn club behouden blijft. Deze heeft onlangs een contract, dat hem nog voor één jaar aan de Bossche vereniging bindt, getekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 35