2 ud-minister eer in politieke arena Sollicitant te kort van stof SOCIAAL BERECHT I Spoorlijn blijft struikelblok Rostropowitsjopen brief aan Moskou Martelingen in Uruguay aan de orde van de dag fbatiktfhj Minister bekijkt rijstpolder 'Antisemitisme in Duitsland leeft weer op' l Ook Vondeling weigert Kamervragen Treinbotsing in Westervoort menselijke fout ATERDAG 18 MAART 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet Surinamer met feestelijk vertoon uit gevangenis ADVERTENTIE door Jan Kuijk PARAMARIBO De Surinaamse oud-minister Willy Soemita is gisteren om middernacht met inigfeestelijk vertoon uit de gevangenis ontslagen een gebeurtenis waar menig Surinamer met :org naar zit te kijken omdat Soemita's aanwezigheid een permanente bedreiging vormt voor de jolüeke stabiliteit van het land. Op visite. Naar opa en oma. Laten we ze weer 'ns helemaal verwennen. Ze opzoeken. En ze meenemen. In ons autootje. ioenita werd vorig jaar op 17 maart gearresteerd. Hij was toen minister van landbouw. De beschuldiging te gen hem luidde dat hij bij het uitge- en van landbouwgronden steekpen- iifltingen had aangenomen en zichzelf ?fj :ad be oordeeld. De rechtbank ver- ie-padeelde hem op grond hiervan in ;ptember tot twee jaar gevangenis- liaf, die hij dan nu heeft uitgezeten. 21 ?f feet verhaal zou hiermee afgelopen le-' noeten zijn, maar zo is het niet. 5oemita is namelijk de leider van de lavasnse partij K.T.P.I., die deel uit- laakt van de regeringscoalitie van lemier Henck Arron en in feite in de machtsverhoudingen op de wip zit. o Misschien is het woord „leider" nog liet eens goed gekozen, want in de kranten hier wordt hij zelfs aange- luid als „de koning der Javanen". Zonder hem kan er eigenlijk niets gebeuren. Dat heeft Arron vorig jaar bij dB vorming van zijn kabinet on dervinden. De onderhandelingen sereen voor de KTPI gevoerd door Soenita, die daarvoor 's morgens uit 4e gevangenis werd gehaald en a/onds weer bij de gevangenisdi- n recteur afgeleverd. Mnister 9 Dat bleek zo goed te voldoen, dat jentele van de Javaanse volgelingen var Soemita in ernst de vraag stel- der wat er eigenlijk op tegen was om Sotmita weer minister te maken. Hij koi dan 's morgens van de gevange nis naar zijn ministerie gereden wor- dei en 's avonds weer terug. Gevan- geien moeten nuttige arbeid ver plichten, niet waar, en wie verricht cr uttiger arbeid dan een minister? lardig bedacht, maar Arron (en alle indere partijen, behalve de KTPI) rapte er niet in. Onderhandelen >ver de coalitievorming ging nog, naai dan was het verder basta. Nu, ia d? vrijlating van Soemita is de oesland "heel anders. De KTPI naatt er geen geheim van, dat zij Soenita als minister terug wil heb- ien. Soemita zelf sluit de mogelijk- ïeid van een nieuw ministerschap ip ktrte termijn niet uit. „dat hangt van ie situatie af" zei hij tegen zijn rolgdingen die gekomen waren om lemaan de gevangenispoort te hul- ligei. Deze week is „Omhoog" het week blad van het r.k. bisdom hier, in een fel artikel vooruit gelopen op de mogelijke politieke ontwikkelingen en daarin werd gezegd dat een on middellijke benoeming van Soemita tot minister in strijd zou zijn met de politieke moraal. Je mag veilig aan nemen, dat dat ook de mening is van Arron en oppositieleider Lachmon, maar de KTPI heeft het er niet bij laten zitten. Het parlementslid Ruben Setrowid- jojon kwam met een officiële verkla ring. waarin o.a. gezegd werd dat Soemita weliswaar door de wereldse rechter veroordeeld was, maar niet door de opperrechter op de dag des oordeels, want het volk heeft hem niet veroordeeld en de stem van het volk is de stem van God. Ook staat er nog in die verklaring dat Soemita weliswaar geen martelaar is, maar dat nochtans zijn bloed het zaad van de KTPI is. Je moet medelijden hebben met Ar ron. zoals die in de moeilijkheden zit. Niet alleen doen de Nederlan ders lelijk tegen hem door de hand op de portemonnaie te houden, maar hoe zal het bovendien nog verder gaan in zijn coalitie? Het is waarempel niet uitgesloten dat straks een KTPI-minister om wat voor reden dan ook aftreedt en dan is het zeker dat Soemita meteen als nieuwe ministerskandidaat naar vo ren wordt geschoven. Als Arron daarop niet ingaat, dreigt hij de steun van de KTPI en daarmee zijn meerderheid in het parlement te verliezen. Oppositieleider Lachmon, die keer op keer pleit voor „een nationaal kabinet op een zo breed mogelijke grondslag" (de enige kans voor hem om weer „aan de bak" te komen) zal Arron tegen betaling van voldoende ministersposten wel uit de nood wil len helpen, maar het is de vraag of Arron zelf daar iets voor voelt (en anders wel heel wat invloedrijke mensen in zijn eigen partij). Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Tussen de geheime diensten van Uruguay en Argentinië bestaat een nauwe samenwerking. In Uruguay ge martelde politieke gevangenen worden behandeld in Argentijnse militaire ziekenhuizen. Inwoners van Montevideo die in Buenos Aires gearresteerd zijn, worden teruggevonden in gevangenissen in Uruguay. Anderzijds: De Javanen zouden wel gek zijn als zij zich uit de regering zouden laten dringen en dat weet Soemita natuurlijk zelf ook drom mels goed. Alleen als je in de rege ring zit, kan je wat voor je eigen mensen doen en voor de KTPI is er om die reden heel wat aan gelegen om in de regering te zitten. De Javanen zijn van alle bevolkings groepen het laatst aangekomen (nog in 1939 kwam een zending Javanen per schip in Paramaribo aan) en dus het minst geëmancipeerd en daar om ook nog steeds meer op het belang van de eigen groep dan op het land gericht. Soemita, als slim tacticus, weet dat ook allemaal en misschien speelt hij het dan ook niet zo hoog. Alleen zal Arron daar dan wel op een heel andere manier zijn prijs- voor moe ten betalen aan de Javanen en dat is dan weer niet zo erg bevorderlijk voor het goede humeur van de ande re bevolkingsgroepen. De pijn blijft dus wel even zeuren. Dit blijkt uit bevindingen van een "^internationale juridische commissie, deze week in Den Haag gepresen teerd door de Franse advocaat Jean- Louis Weil, die met zijn bevindingen door Europa reist om een groot scheepse campagne op touw te zet ten tegen de schending van de men senrechten in Uruguay. Weil consta teerde dat er sedert 1975 sprake is van systematische marteling. Tij dens het bezoek heeft de commissie slechts gehoord van ée'n politieke gevangene die niet gemarteld was. Dat was generaal Liber Seregni. een vroegere presidentskandidaat. Deze dankt dit voorrecht aan zijn interna tionale bekendheid. De commissie, die naar Uruguay werd gestuurd door de internationa le federatie van de rechten van de mens, de internationale beweging van katholieke juristen en de natio nale raad van Amerikaanse kerken, werd ook ontvangen door de Uru- guayaanse autoriteiten. Volgens Weil wijst dit erop dat de regering van Uruguay wel belang hecht aan wat in het buitenland over Uruguay gedacht wordt. De commissie kreeg van de Uru- guayaanse minister van justitie Bay- ardo Bingoa. de toezegging van in formatie over een ingediende lijst van politieke gevangenen. Toen deze informatie er op de beloofde datum, 1 januari van dit jaar, niet was, vroeg de Uruguayaanse regering de com missie vijftien dagen respijt bij mon de van de ambassadeur van Uruguay in Washington. Toen na het verstrijken van die ter mijn nog niets ontvangen was ging de commissie over tot publikatie van het voor de regering van Uruguay vernietigende rapport. Begin van deze maand gaf de Uruguayaanse ambassadeur in de VS een belasten de verklaring uit over de leden van de commissie, die het werktuig zou den zijn van een marxistische sa menzwering met het Amerikaanse ministerie van defensie. De actie voor het herstel van de mensenrechten in Uruguay waartoe door Weil gisteren werd opgeroepen, wordt in Nederland ondersteund door het juristencomité voor de mensenrechten. Opperrabbijn Berlinger: Van een onzer verslaggevers NIEUWESCHANS Opperrabbijn E. Berlinger van het rabbinaat Utrecht heeft gisteren een beroep gedaan op West-Duitsland om het weer oplevende anti-semitisme de kop in te drukken. Hij deed dit in een gezelschap van Nederlanders en Duitsers, dat bijeen was gekomen voor de presentatie van het boek „Joodse begraafplaatsen in Gronin gen en Oost-Friesland". Het is tot stand gekomen met medewerking van de Ostfriesische Landschaft. „Je ziet de laatste tijd,hoe het anti semitisme in West-Duitsland weer de kop opsteekt. Ik doe een beroep op de Duitsers die hier aanwezig zijn om al hun invloed aan te wenden om dit te keren", aldus een bewogen opperrabbijn. Het eerste exemplaar van het boek, het eerste van een serie van twaalf over Joodse ge schiedschrijving in noord-Europa, werd aan de opperrabbijn overhan digd door professor J. H. Hospers van het Semitisch Instituut in Gro ningen. De beschrijving van de Joodse gra ven kan hiaten in de Joodse ge schiedschrijving in dit gebied aan vullen. „Hoeveel miljoenen Joden zijn er echter die niet naar een laat ste rustplaats zijn gedragen", aldus de heer Berlinger. Hij hekelde de bewering van hedendaagse Duitse autoriteiten en hoge politiemensen, dat de uitroeiing van Joden het werk is geweest van „domme jon gens". door Jan Kuijk Tusien die huldigende Javanen be- 'onden zich ook twee ministers en n staatssecretaris uit het huidige kakinet, die de minister hartelijk wekom heetten in de vrijheid. Ook de directeur van de gevangenis was peisoonlijk aanwezig om deze vrijla ting het nodige relief te geven. In eer pakkend toespraakje bedankte Soemita de gevangenis-directeur ook nog voor alle goede zorgen, in het afgelopen jaar aan hem be toond. Soemita had in de gevange- ni;keuken mogen werken en dat wes hem goed bevallen. PARAMARIBO De bespre kingen tussen de Nederlandse minister De Koning en zijn Su rinaamse collega Cambridge over de ontwikkelingssamen werking zijn gistermorgen even onderbroken om minister De Koning de kans te geven een kijkje te nemen in de grote rijstpolder Wageningen. Terwijl beide ministers op stap wa ren, hebben de ambtelijke medewer kers alle tijdens het overleg naar voren gebrachte punten op papier gezet (vooral de verschillen) in de hoop dat de ministers aan de hand van dat document de standpunten wat naar elkaar kunnen toebuigen. Overeenstemming is er in elk geval over de werkwijze binnen de CONS, de commissie ontwikkelingssamen werking Nederland-Suriname, waar een week of zes geleden plots het overleg stagneerde. Overeenstemming over de financie ring van de spoorlijn in West-Surina- me is er echter nog lang niet. Neder land heeft nu 150 miljoen gulden betaald van dit op 200 miljoen begro te werk en vindt dat nu Suriname aan de beurt is om te betalen. Geen lening Suriname heeft echter geen geld en wil het ook niet lenen althans niet voor West-Suriname. Dat is een niet zo gemakkelijk te begrijpen stand punt, maar de Surinamers hier heb ben geprobeerd mij hun motieven uit te leggen. Ik heb al eerder geschreven: West- Suriname is geïdeologiseerd het is bijna een religie geworden. Daarom ook mag in Surinaamse ogen West- Suriname niet gelijk gesteld WQrden met allerlei gewone, je zou bijna zeg gen: meer aardse, projecten. Tot elke prijs moet voorkomen worden dat de rentelast van eventuele leningen op de exploitatie van de spoorlijn gaat drukken, omdat die dan niet renda bel is en dat zou weer een smet zijn op het hele project West-Suriname. Daarom moet Nederland de hele spoorlijn betalen. De Surinamers willen best schulden maken, maar dan wel voor andere projecten. Een boekhoudkundig zelfbedrog, lijkt me, maar tegelijk ook een illu stratie van de bijzondere, bijkans religieuze betekenis die West-Suri name hier heeft. Je moet er geweest zijn om dat enigszins te kunnen aan voelen. PARIJS (DPA) De van hun Russi sche staatsburgerschap beroofde cellist Mstislaw Rostropowitsj en zijn vrouw, de sopraan Galina Wisj- newskaja, hebben in een open brief aan president Brezjnjev geëist dat hun in de Sowjet-Unie een openbaar proces wordt toegestaan. In zijn brief wijst het echtpaar de officiële beschuldiging van onvader landslievende activiteit in het bui tenland van de hand. Het ontzegt Brezjnjev het recht iemand van zijn staatsburgerschap te beroven zon der dat concrete beschuldigingen zijn geuit en de mogelijkheid van verweer is geboden. Aan het proces in de Sowjet-Unie schrijven Rostropowitsj en zijn vrouw maar één voorwaarde te ver binden: dat het openbaar is. De open brief werd geschreven in Parijs, waar het echtpaar momenteel vertoeft. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG Kamervoorzitter Vondeling blijft erbij dat de schrif telijke vragen van de Kamerleden Jansen (PPR) en De Graaf (PvdA) aan de regering over het functione ren van de investeringsaftrek, niet doorgelaten kunnen worden. Vonde ling is het eens met vice-voorzitter Kleisterlee, die de vragen al had tegengehouden toen Vondeling deze week afwezig was. De vragen betreffen het eventueel oneigenlijk gebruik van de investe ringsaftrek in gevallen als van oud minister Lubbers. In de vragen, waarin al een suggestief element is gelezen door persmedia, worden echter geen namen genoemd, en ir Jansen zegt dat hij met de in de vragen gegeven voorbeelden ook niet wil suggereren dat die allemaal op Lubbers slaan. Overigens is dit suggestieve element niet de belangrijkste reden voor Vondeling om de vragen tegen te houden. Hoofdbezwaar is dat de mi nisters wordt gevraagd om een oor deel over de uiteenlopende moge lijkheden van toepassing van een wet. Daarvoor moeten de Kamerle den maar naar een advocaat of een belastingconsulent gaan, of de uit spraken van rechters nazoeken, vindt Vondeling. Bovendien vindt hij de vragen onvoldoende concreet gesteld, waardoor het suggestieve element nog sterker naar voren komt. „Als dit zo wordt doorgelaten, is het hek van de dam", vreest Von deling. UTRECHT (ANP) - De treinbot sing bij Westervoort bij Arnhem op 28 februari van dit jaar, waarbij een dode en 24 gewonden vielen, is het gevolg van een menselijke fout van een van de machinisten. Dit blijkt uit het door de Nederland se Spoorwegen afgesloten onder zoek naar de oorzaak van de bot sing. Bij het uitgebreide onderzoek naar mogelijke oorzaken van techni sche aard, zoals onder andere de werking van de seinen en de remin- stallaties, zijn geen gebreken aan het licht gekomen. Dat de menselijke fout gemaakt is door de machinist van de diesel- trein, stemt overeen met de verkla ringen van het betrokken personeel. De werkgever keek misnoegd naar het sollicitatiebriefje. Waarom was het zo kort? Die man heeft vast geen zin in dit baantje. Er spreekt in ieder geval weinig enthousiasme uit de brief. Hij las nog eens: Geachte heer. Het Gewestelijk Arbeidsbureau maakte mij attent op de vakature magazijnmedewerker, cie er in uw bedrijf bestaat. Hiervoor zou ik in sanmerking willen komen. Mijn leeftijd is 26 jaar. Nadere gegevens omtrent mijn persoon en mijn capaciteiten kunt u verkrijgen bij de lirma X. in Amsterdam, waar ik eveneens als magazijnbediende heb gewerkt." Resoluut verfrommelde hij het briefje. Aan het Gewestelijk Arbeidsbureau, die de werk loze magazijnbediende had gestuurd, liet hij weten, dat er in zijn bedrijf voor iemand, die niet de moeite nam zelf op sollicitatiebezoek te komen geen plaats was. „Dat", zei de werkgever, „getuigt van een gebrek aan animo" De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau was het daar geheel mee eens. Hij schreef een koele brief aan de magazijnbe diende: „Gezien de binnengekomen rappor ten en adviezen heeft het bestuur van de bedrijfsvereniging besloten u geen uitkering meer toe te kennen. Bovendien vorderen wij de uitkeringen totaal 1050 gulden die u ontving sinds de mislukte sollicitatie, terug." De directeur herinnerde de magazijnbedien de er nog eens aan, dat hij na een werkloos heid van vier weken door het GAB was verwezen naar een werkgever, die een maga zijnbediende zocht. Het ging om het meten, wegen, bundelen, laden en lossen van auto's plus een kerstgratificatie van twee weken loon. 7,5 procent vakantietoeslag en gratis werkkleding en schoeisel. „U bent echter niet aangenomen." zo vervolgde de directeur, „omdat u een summier sollicitatiebriefje hebt geschreven, dat op de werkgever een negatie ve indruk heeft gemaakt. De consequenties waren niet mis. De bedrijfs vereniging verweet de magazijnbediende dat hij werkloos was gebleven, omdat hij onvol doende trachtte werk te krijgen, dan wel door eigen schuld dat baantje niet had gekregen, zodat hij op grond van de wet zijn recht op een WW-uitkering verloor en bovendien te veel betaalde uitkeringen moest teruggeven. Geschrokken wendde de magazijnbediende zich tot de Raad van Beroep. „Kan dat zo maar?" vroeg hij. Ja, liet de Raad weten de bedrijfsvereniging heeft groot gelijk. De ma gazijnbediende pikte dat antwoord neit en stapte naar het hoogste rechtscollege in dit soort zaken; de Centrale Raad van Beroep. Daar kwam er al direct een misverstand te voorschijn. Op de verwijskaart van het GAB stond dat de magazijnbediende zich op een bepaalde datum bij de kandidaat-werkgever diende te melden. Hij ging niet, maar schreef een kort briefje. „Die verwijskaart," bekende magazijnbedien de," heb ik niet goed gelezen. Ik dacht dat elke sollicitatie schriftelijk dient te geschie den. Vandaar dat briefje, dat overigens nooit is beantwoord," „Bovendien," vroeg hij aan de rechters, „waarom word ik beoordeeld op één sollicitatie? Ik heb mèer dan vijftig solli citatiebrieven geschreven. De kopieën van die brieven en de antwoorden van de werkge vers liggen bij de Gemeentelijke Sociale Dienst." Maar er was nog iets aan de hand. De magazijnbediende bleek in het bezit te zijn van een HBS-A diploma. „Daarom, "zo verde digde hij zich, „heb ik dat sollicitatiebriefje opzettelijk beknopt gehouden. Uit eerdere ervaringen met kandidaat-werkgevers is mij gebleken, dat zij er niets voor voelen om mensen aan te nemen, wier opleiding te hoog is voor het aangeboden werk op zogenaamd laag niveau." In dit verband verwees hij naar de reactie van de directeur van een postkantoor bij wie hij solliciteerde naar de functie van postbestel- ler. Die directeur belde de moeder van de sollicitant op met de vraag of de sollicitatie van haar zoon wel serieus kon worden geno men met oog op zijn opleiding. „Die is name lijk veel te hoog voor deze functie," zei de directeur. Ook deze sollicitatie liep mis. Bij het arbeidsbureau drong de magazijnbe diende nog aan op een omscholingscursus op het Centrum voor Vakopleiding Volwassenen. Maar ook dat leverde niets op. Uiteindelijk wierpen zijn pogingen om aan de slag te komen toch vrucht af. Na tien maanden tob ben werd hij aangenomen bij een boekhandel. Nadere informatie leerde de rechters dat de magazijnbediende inderdaad met grote regel maat probeerde een baan te vinden. Het ging weliswaar niet om vijftig sollicitaties maar uit de opgevraagde kopieën en de werkbriefjes van het GAB bteek overduidelijk dat de ma gazijnbediende keurig volgens de letter van de wet zijn best deed werk te vinden. Echter .van die sollicitatieactiviteiten was niets te vinden in de stukken van de bedrijfsvereni ging. Men was eenvoudigweg niet op de hoog te. Nog tijdens de rechtzitting liet de bedrijfs vereniging weten, dat er ongetwijfeld een andere beslissing uit de bus zou zijn geko men, indien de sollicitaties wél bekend zou den zijn geweest. Dat sprak de centrale raad wel aan: „Een uitvoeringsorgaan dient bij het nemen van een beslissing als de onderhavige alle van belang zijne feiten en omstandighe den in zijn besluitvorming te betrekken." zeiden de rechters. Die beslissing kwam er en de magazijnbediende kreeg alsnog zijn WW- uitkering. Zoals uit het bovenstaande blijkt, was er veel juridische rompslomp voor nodig. De hoe veelheid tekst, die aan deze zaak is besteed, is groter dan in de langste solliciatiebrief. Al die moeite had de magazijnbediende zich kunnen besparen als hij de verwijskaart goed had gelezen. Een sollicitant dient zich persoonlijk bij de kandidaat-werkgever te vervoegen. En afgezien daarvan zal hij alles moeten doen op advertenties schrijven is wel het minste om werk te vinden Inschrijven bij het GAB en dan thuis maar afwachten is er niet bij. Maar d&t had de magazijnbediende uitste kend begrepen. FAMILIEBERICHTEN Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland onze geliefde zorgzame man, vader en grootvader Willem van Hoeve op de leeftijd van 73 jaar. Zijn enige troost in leven en sterven was geformu leerd in Zondag 1 van de Heidelbergse Cate chismus Emmeloord: M. W. van Hoeve-Dalebout Schiedam: J. H. Vijgeboom-van Hoeve W. Vijgeboom Esther en Liza Woudenberg: H. J. ten Wolde-van Hoeve G. A. H. ten Wolde Rik en Rosanne Oldenzaal: F. A. van Hoeve W. van Hoeve-de Jager Pim, Fransien en Martineke Lelystad: A. S. van Hoeve W. van Hoeve-Hogendoorn Emmeloord, 17 maart 1978 Krammer 4 De rouwdienst is bepaald op dinsdag 21 maart om 13.30 uur in de aula op de begraafplaats aan de Espelerlaan te Emmeloord, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren. Geen toespraken, geen bloemen en liever geen bezoek Wij dan, gerechtvaardigd uit het geloof, hebben vrede met God door onze Here Je zus Christus. Romeinen 5:1 In dit geloof in ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom Willem van Hoeve echtgenoot van M. W. Dalebout. Hij werd 73 jaar Wieringerwerf: J. van den Bout-van Hoeve Emmeloord: A. Brouwer-van Hoeve J. J. G. Brouwer Wieringerwerf: J. A. Brouwer-van Hoeve W. P. Brouwer Emmeloord: K. van Hoeve J. H. van Hoeve-Geluk neven en nichten Emmeloord, 17 maart 1978 In Christus ontslapen onze lieve zorgzame man, vader en opa Lieuwe Herres Wynia op de leeftijd van 78 jaar. Utrecht: A. Wynia-Brouwer Oegstgeest: Nel en Jan Mandema Watze. Dieneke. Geeske. Foeke en Lieuwe Apeldoorn: Corry en Hans Ramaker Rik, Paul, Marjolijn, Marlies, Albert-Bart en Haco. Utrecht: Diny en Karei de Beer Timo, Diana. Stephen en Tamara Utrecht. 17 maart 1978. Ivoordreef 175. De teraardebestelling zal plaats hebben dinsdag 21 maart om 13.00 uur op de begraafplaats „Tol steeg", Opaalweg. Vertrek van het woonhuis om 12.30 uur. De Here heeft op Zijn tijd tot Zich genomen onze lieve vader, behuwd- en grootvader Willem de Jonge geboren te Oude Pekela 25 oktober 1898, sedert 19 september 1972 weduwnaar van Engelina C. Havinga. „Jezus uw verzoenend sterven." Oude Pekela, 16 maart 1978. Correspondentieadres: Burg. Snaterlaan 71, Oude Pekela. Beilen: W. de Jonge J. de Jonge-Kuipers Matty Ineke Saskia Oude Pekela: IJ. de Jonge H. de Jonge-Bos Fenny Wim Inge Clary A. G. Jansingh-de Jonge H. H. Jansingh Lineke Anneke Wilma Ludolf De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 21 maart vanuit de Gereformeerde Kerk te Oude Pekela. Zij, die vader de laatste eer wensen te bewijzen, worden om 13 uur aldaar verwacht De dienst van woord en gebed vangt aan om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het gebouw „Het Anker" bij de Gereformeerde Kerk. Geen bloemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9