C Twente en PSV loten ongelukkig Hughes: 'Een steen op m'nrug' Gelijk spel ijshockeyteam Overladen programma Oranje op WK hockey Anderlecht en Barcelona tegenstanders EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP laarlem-trainer gaat gebukt onder degradatie-perikelen Grasmat WK-stadion nog akker In twaalf dagen acht wedstrijden: Karpov en Spasski eindigen gelijk Tafeltennissers al uitgeschakeld Eerste verliespunt tegen Denemarken iTERDAG 18 MAART 1978 SPORT Trouw/Kwartet- P 29 - RHS 33 ORICH De nog overgebleven Nederlandse clubs in de Europa Cup-toemooien (PSV en Twente) rijgen aan hun tegenstanders een zware kluif. Voor PSV verscheen gisteren Barcelona als pponent uit de lotingsbeker voor de halve finales van het UEFA Cup-toernooi. FC Twente ntmoet Anderlecht als tegenstander in de halve finale van het Europa Cup li-toernooi. Opvallend i dat een groot deel van de kwaliteit van de tegenstanders wordt bepaald door Nederlandse jelers. Barcelona brengt Johan Cruijff en Johan Neeskens in het veld. In de gelederen van nderlecht bevinden zich spelers als Nico de Bree. Johnny Dusbaba, Arie Haan en vooral Rob ensenbrink. t eerste reactie van de Nederlandse ubs op de loting was niet opwek- Spitz Kohn, de trainer van FC Wente, vond het jammer dat zijn ub tegen Anderlecht eerst een miswedstrijd had getroffen. PSV's ees Rijvers meende dat zijn ploeg et Barcelona de moeilijkste van de ie tegenstanders had gelopt. pnieuw heeft de trainer van PSV jn zin niet gekregen. Hij hoopte al in het begin van dit UEFA Cup- emooi dat zijn PSV zou loten te il het Zwitserse Grasshoppers, laar ook in de halve finale zal dat iet gebeuren. PSV speelt op 29 laart en 12 april tegen Barcelona en daar niet eens zo ontevreden over. ees Rijvers zal de ploeg van Rinus ichels een paar keer gaan bekij- in. „Op dit moment weet ik er niet eer van dan de doorsnee sportlief- ebber. Ik had natuurlijk het liefst ZURICH - Wanneer PSV de finale van hel loernaoi om de HEF A-beker zou bereiken, speelt de Eindhovenie club zijn eerste wedstrijd uit. De loting in Zürkh bepaalde namelijk dat de win naar van de wedstrijden tussen Grasshoppers en Bastia in de twee finale-wedstrijden het eerst thuis speelt. Eredivisie M t EDEN: SV-FC Den Haag (20.00 u.) AC-Go Ahead Eag. (20.00 u.) 0RGEN: Z'67-Sparta CTwente-NEC iarlem-FC WV «x-FC Amsterdam Utrecht-Volendam ilesse-Telstar eyenoord-Roda JC ste Divisie ■EDEN: 'ortuna SC-MW (20.00 u.) JORGEN xcelsior-Wageningen C Dordrecht-SC Cambuur EC-Veendam C Vlaard.-De Graafschap C Groningen-SW eerenveen-Herades illem II-Eindhoven C Den Bosch-Helm. Sp. eerst uitgespeeld maar dan moeten we het nu maar eerst thuis maken. Ik vind het wel jammer, dat Twente ook begint met een thuiswedstrijd. Jammer dan, voor de voetballiefheb ber die vermoedelijk niets op de tele visie zal krijgen." Doelman Jan van Beveren is niet zo onder de indruk van Barcelona's prestaties tot dusverre. „Met een klein verschil hebben ze Aston Villa kunnen uitschakelen, maar wat stelt dat nu voor. Ik geef ons een goede kans de finale te halen, zeker na die wedstrijd van woensdag. Met de steun van het publiek moeten we heel erg>er kunnen komen." Willy van der Kuylen, de spelverde ler die tegen Magdeburg één van zijn beste wedstrijden speelde, vond dat PSV nu twee „finales" achter elkaar moest spelen, „maar dat schijnt erbij te horen. In de halve finale van het EC-toemooi zitten tenslotte geen zwakke ploegen meer." De belangstelling voor het duel in Eindhoven is overigens enorm; men verwacht dat na dinsdag geen kaart je meer te krijgen zal zijn. FC Twente Anderlecht is door FC Twente be paald niet met gejuich ontvangen als tegenstander in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Eerder het tegendeel was het geval, want de reacties op de loting varieerden van „het had alleen maar beter gekund" tot Jammer dat dit de finale niet kan worden". De eerste woorden van oefenmees ter Spitz Kohn wa ren: „Onze wensen gingen inde rich ting van Austria Wien, maar het werd dus Anderlecht. Als je eerst thuis moet spelen tegen zo'n sterke club kun Je alleen maar zeggen dat je ongunstig geloot hebt. In ieder geval zal ik proberen zo snel moge lijk een keer naar België te gaan om onze nieuwe tegenstander aan het werk te zien". Ook aanvoerder Epi Drost kon zijn teleurstelling niet verbergen dat zijn club het eerst een thuiswedstrijd kreeg toebedeeld. Hij zei; „Ik had gehoopt dat we eerst uit hadden moeten spelen, waar dat maakt me niet zo veel uit omdat er geen echt zwakke ploegen zijn overgebleven. Toch jammer dat het Anderlecht is geworden, ik zou graag tegen die Belgen in de (inale gespeeld hebben". Een mening die gedeeld wordt door Piet Wildschut, de talentvolle lin kervleugelverdediger; „Tja, dan moeten we maar zien dat we die eindstrijd tegen een andere club spelen, want Parijs zie ik echt wel zitten, waarom zouden wij bij voor baat al kansloos zijn? Op Ander lecht had ik trouwens helemaal niet gerekend, ik had verwacht dat we Dynamo Moskou geloot "ïouden hebben". De Nederlandse Anderlecht-spelers Arie Haan (links) en Rob Rensenbrink zullen moeten voorkomen dat Twente zich plaatst voor de finale van het Europa Cup Il-toernooi. Oranjeklant Arnold Mühren zag als enig lichtpuntje: „We weten hier na tuurlijk wel het een en ander van het Belgische voetbal af. Anderlecht heeft zonder meer een goede ploeg, vooral de uitschakeling van FC Por- ,to heeft op mij veel indruk gemaakt, maar ook die moet te verslaan zijn. We hoeven er geen ontzag voor te hebben, per slot van rekening heb- Juventus Turijn (Ita)-FC Brugge (Bel), Borussia Mönchen-Gladbach (Dld.)-Liverpool (Eng). Dinamo Moskou (Sov)-Austria Wien (Oos), FC Twente (Ned)-Anderlecht (Bel). Grasshoppers Zürich (Zwi)-Bastia (Fra), PSV (Ned)-CF Barcelona (Spa). ben we in de loop der jaren al heel wat gerenommeerde ploegen ver slagen". Cees van Ierssel tenslotte meende; „Zoiets was ëen keer te verwachten, je kunt niet altijd gunstig loten. De kans is natuurlijk groot dat ik Ren senbrink tegenover me krijg, van wié je alles kunt verwachten, hij blijft onberekenbaar. Maar Ander lecht is wel meer dan Rensenbrink alleen, denk alleen maar eens aan een Dusbaba, een Haan en noem maar op, maar goed, dat merken we dan wel weer". Anderlecht Van de vier overgebleven bekerhou ders hebben Anderlecht en FC Twente in de voorgaande ronden de meest overtuigende uitslagen be haald. Anderlecht schakelde op zijn weg naar Enschede onder andere bekerhouder Hamburger SV uit, scoorde „hoog" tegen Lokomotiv Sofia (6-1 en 2-0) en had weinig moei te met FC Porto, al bleef in de thuiswedstrijd tegen de Portugese ploeg de produktle aanzienlijk ach ter bij het aantal doelrijpe kansen. HAARLEM Donderdagmorgen, het complex van de HFC Haarlem. Regen en hagel wisselen elkaar bij toerbeurt af, de windkracht scoort een hoog cijfer. Twee mannen ploeteren in modder. Keeper Rob Boersma en trainer Barry Hughes. Ze matten elkaar af. Als oliemannen zoeken ze ten langen leste het kleedhok op. Hughes ziet er dan een beetje triestig uit. Zal ook wel iets met die plotseling opgekomen degradatienoot te maken hebben. .Lekker is dat, zo'n keeperstraining. Kun je veel in kwijt," zegt Hughes wanneer hij weer schoon is. Over smaak.valt niet te twisten. Toch trekt hi} onmiddellijk een lijn naar de huidige problemen; geeft toe, dat de kwestie hem hoog zit. Het is ook niet niks, amper een maand geleden nog veilig, nu kandidaat voor de laagste afdeling van het betaalde voetal. „Ik loop de hele dag met een steen op mi'n rug. Voor de spelers ligt het anders. Die hebben allemaal goede banen, vinden ze belangrijker dan hun sport. Kan ook niet anders, want Haarlem is een echte semi- profclub." door Matty Verkamman Dan wijst hij onmiddellijk de kem van de problemen aan. Louter de persoonlijke fouten, de blunders, hebben Haarlem volgens hem doen duikelen. Later vult hij aan, blijkt er meer aan de hand te zijn. Als voor beeld dient de man waar hij even eerder nog mee in de blubber lag. ..We spelen tegen Volendam. Die club is rijp voor de nederlaag en dan maakt Robbie Boersma een onge looflijke blunder. Ben je weg. Ander half uur heb ik met hem zitten pra ten. Moest hem van zijn kwaliteiten overtuigen. Ik heb gezegd: Jij móag een blunder maken want je maakt een prachtig seizoen. Een week later l« hij weer prima." Desondanks blijft Haarlem verlie ten. Telstar. Volendam, FC Amster dam, ze winnen de afgelopen weken »llemaal van het ingedutte Haar lem En dat heeft konsekwenties op te lijst Hughes: „ik wil geen be schuldigende vinger wijzen. In z'n totaliteit faalt de ploeg niet. Alleen tegen Telstar was de inzet onvol doende. Neem die laatste wedstrijd tegen FC Amsterdam. We spelen aardig voetbal, de kritieken in de pers beamen dat. Maar krijgen we weer een achterlijke goal tegen, om dat Piet Huyg even denkt dat-ie Joan Haanappel is; zo'n rare sprong en hup daar ga je weer Terwijl we veel beter zijn dan FC Amsterdam. Ze trappen je daar onmiddellijk In de Marathon-tribune wanneer Je >isseert WIJ gebruiken nog stations n het spel. Op zich zelf ben lk een voors»*nder van goed voetbal, maar of Ik er op dit moment gelukkig mee ben? Ik mis 8choffelaars. die heb Je als club in nood nodig. Douglas Ge orge is eigenlijk de ene maar die is ook niet, bij wijze van spreken om de halverklap geschorst. Begrijp je. Ik zeg weieens: „We spe len goed wanneer de verzorger vijf keer in het veld moet. Nou, die man zit tegenwoordig een hele wedstrijd naast me. Wanneer we de komende wedstrijden tegen FC WV en Oo Ahead de punten niet pakken, dan zie ik het somber in. Haarlem is geen club voor een eindsprint. Daar heb ik de groep niet naar." „Er valt geen touw aan vast te kno pen," oordeelt Hughes over de pres taties dit seizoen. En daar heeft hij gelijk in. Haarlem wint verdient van Feijenoord en Sparta, klopt NEC met zes nul, speelt uit gelijk bij Ajax en Roda JC en thuis tegen FC Twen te. Anderzijds verspeelt de club veel punten aan de zwakke broeders: drie aan Telstar en vier aan FC Amsterdam bijvoorbeeld. Hughes. „Het voetbal is in vergelijking met vorig seizoen beter. We zijn maar twee keer echt weggespeeld, in Rot terdam tegen Feijenoord en bij PSV. Maar als het nu goed afloopt, benik tochmlnder tevreden dan vo rig jaar. Ondanks die goede resulta ten tegen de top, is de gang van zaken vaak frustrerend voor mij. Ik kan niet van de ploeg op aan en sta daar machteloos tegenover Als we het veld opgaan, dandenk ik: het zit goed.De concentratgie, de motiva tie, alles is er dan. toch moet ik aitid weer afwachten hoe het loopt. Haar lem is een echte jojo-club. net als Oo Ahead eigenlijk. Het is als of ik in BARRY HUGHES een onwaarschijnlijke sfeer een roeiboot zit, waar ik een lek in ontdek. Ik zet mijn voet op dat lek en aan de andere kant zie ik plotse ling weer een gat. Zo gaat het door. Haalt zo'n boot de kant, vraag ik mij af." Er is niet eens onrust. Hughes: „Het is zo onverwacht gekOmen, er is eerder sprake van verbazing. Een onwaarschijnlijke sfeer." In die ambiance neemt Hughes uit eindelijk toch verscheidene spelers op de korreL „Ik verwacht van de ouderen nu een grotere inbreng. Beer Wentink, Abe van den Ban, ik zie ze te weinig. Terwijl die spelers, net als Van den Berg. de Vries en Boersma de ploeg nu moesten dra gen. Ik zet mijn geld op die ouderen, niet op Rob de Kip of Eef Melchers." Hughes blijkt teleurgesteld ln de routiniers. Dat blijkt al een beetje wanneer hij de Engelsman Keith Maesfield vorig Jaar bij Aston Villa tien wedstrijden spelend in de Engelse leagul een uitstekende rechtsback voor de toekomst noemt. Dat kan Beer Wentink, wiens contract dit seizoen afloopt, in zijn zak steken. Hughes: „als ik hoor hoe de ouderen over de situatie praten, dan ben ik teleurgesteld. Wanneer we np 25 punten hadden gestaan, had ik al verschillende spe lers uit het C-team geprobeerd. Sen timenten spelen wat mij betreft geen rol. Nu kan ik echter niets forceren. „Wentink, Van den Ban. De Vries, ze spelen morgen dan ook nog tegen FC WV. Ziet Barry Hughes nog perspectief bij Haarlem, hoelang blijft hij nog bij deze club? Hughes: Haarlem is een prima club met een prima be stuur dat al tien jaar lang bij elkaar is. Ik ken de situatie en de club heeft vertrouwen in mij. Versterking, dat zit er niet in. Daardoor behoor je volgend jaar toch weer tot die zes zeven clubs van onder. Dan kan het links of rechts gaan. Dat is soms een frustrerende gedachte. Ik wil ook weieens iets meer bereiken. Ik zit hier nu voor het vijfde jaar, voor mijn periode bij Oo Ahead, twee-en- een-half jaar. De buitenwereld denkt dat ik met Haarlem ben ge trouwd. maar dat is toch niet het geval. Na dit seizoen heb ik nog een contract voor een Jaar." Hughes en de eerste divisie? „Voor opgesteld, dat ene jaar was heerlijk. Ik zeg niets ten eerste van die eerste divisie. Maar haarlem is geen stap voor eerste divisie-voetbal. Dat kun nen wij ons niet meer permitteren." BUENOS AIRES Een teveel aan kunstmest heeft het gras van het La Plata-stadion in Bu enos Aires gedood. In dat stadi on moet de openingswedstrijd van de wereldkampioenschap pen worden gespeeld, op 1 juni. Het veld is thans een bruine vlakte geworden. Het stadion in Rosario is nog niet gereed. Er is nog 11 weken de tijd voor de afbouw. Wat de grasmat in het stadion te Buenos Aires betreft, die zal geheel worden vervangen en dit kan gebeuren nog in deze maand of anders in april. „Het zal er prachtig groen zijn als de wedstrijden beginnen", zei Ge neraal Antonio Merlo, de voor zitter van de organisatiecom missie van het wereldtoernooi deze week. Er zijn deskundigen die minder optimistisch zijn en die vrezen dat de grasmat niet sterk genoeg zal zijn in het sta dion waar 12 wedstrijden zullen worden gespeeld, dat is het meeste van alle velden. La Plata biedt plaats aan 75.000 toeschou wers. De eerste wedstrijd, op 1 juni, is die van Polen tegen de huidige wereldkampioen West- Duitsland. door Onno Zeisman AMSTERDAM Als het gaat om de manier van voorbereiding op het wereldkampioenschap behoeft het Nederlands hockey team zich niets te verwijten. Sinds in september 1976 de laatste wedstrijd werd gespeeld van het Olympisch toernooi in Mont real, gaan de gedachten al uit naar Buenos Aires. Vooral het laatste halfjaar is de training intenser geworden, met een toe spitsing in de afgelopen maanden. Geen problemen dus wat dit aan gaat en hoe het ook uitpakt: geen verwijten achteraf. Een arts, fysio therapeut en deskundige voor loop techniek zijn mét de coach in touw geweest om alles zo perfect mogelijk te doen verlopen. Allerlei overwin ningen. eerst op sterke clubteams, later op België en India, bevestigen de groei van de selectie. Daarnaast is tot het einde toe aan de samenstelling van het uitverkoren zestiental spelers gesleuteld. Zo kreeg Peter van der Horst enkele weken voor de reis te horen dat hij zijn koffers wel weer kon uitpakken omdat boven hem de voorkeur was gegeven aan Piet Gunning. Deze laatste, zoon van de inmiddels over leden rechtsbuiten uit de Olympi sche ploeg van 1936, is een van de „HGC-boys", het groepje jongeren dat enkele jaren geleden de toe komst in handen leek te hebben. Maar van hen allen is sindsdien slechts Wouter Leefers tot de top doorgedrongen en ook een landstitel zit er nog steeds niet in. De manier waarop Gunning zijn eerste inter lands op eigen bodem heeft ge speeld, was zonder meer de moeite waard. Zelfs de beste begeleiding en de meest slagvaardige vervangingen nemen niet weg, dat een land daar mee nog geen wereldkampioen is. Eigenlijk al sinds het midden der jaren vijftig, toen Rein de Waal als coach optrad, is er in toenemende mate gewerkt aan de voorbereiding op grote toernooien zoals nu voor de deur staat. Bromberg, Van Grimber gen, Tania om enkele van de belang rijkste coaches te noemen, hebben daar altijd de volle aandacht aan besteed. En de meest succesvolle van alle elftallen, de wereldkampi oen 1973, was er juist een zonder verrassingen, opgebouwd in lange Ja ren van tasten en zoeken totdat het gewenste evenwicht er was. Van dat elftal van 1973 is nog maar weinig over. Doelman Sikking is er natuurlijk nog, Ron Steens toen nog heel jong en dikwijls wisselspe ler Ties Kruize maar daarmee is inmiddels heel wat gebeurd de teruggekeerde André Bolhuis, die in de recente oefenwedstrijden niet al tijd overtuigde, maar een geboren toemooispeler is. En dan ook nog Wouter Leefers, toen een broos ta lent dat lang niet altijd meespeelde, nu zowel geroutineerder als harder. Deze oude kern is inmiddels aange vuld met spelers die elders een stuk routine hebben opgedaan. Zoals voorstopper Hans Jorritsma, de vol maakte „klever" aan een moeilijke tegenstander, de nog steeds groeien de Theodoor Doyer en de grillige maar vaak sublieme Geert van Eyk. Bij dit alles komt nu Nederlands sterkste wapen: Paul Litjens en zijn comerkunst. Litjens torst een zware stick van liefst 26 inch mee. Zijn velspel is zodoende niet altijd bril jant en zeker niet wendbaar. Boven dien moet men zich afvragen of hij we in staat zal zijn het hoge tempo vol te houden wanneer in recordtijd de ene wedstrijd na de andere wordt gespeeld Maar hij blijft onmisbaar, want zijn comerslag is ongeëve naard. Het ligt voor de hand dat er voortdu rend vergelijkingen worden ge maakt tussen het wereldkampioen schap hockey en dat van de voetbal lers. waaraan over enkele maanden wordt begonnen. Maar dan mag er toch wel even gewezen worden op een belangrijk verschilpunt. In het reglement dat de FIFA voor het voetbalkampioenschap heeft opge steld staat als eerste voorwaarde: Alle ploegen hebben tussen de wed strijden drie dagen rust. Het betreft hier spelers die van hun sport hun beroep maken. De hockeyers zijn amateurs. Zij heb ben niet veel tijd ter beschikking, want de meerderheid moet er zijn vakantie voor opnemen. Maar het programma dat zij dienen te ver stouwen is wel abnormaal overla den, vooral wanneer de loting een beetje ongunstig uitpakt. Nederland behoort tot de landen die bij de prögramma-indeling het slechtst uit de bus kwamen. Zater dagmiddag wordt deeerste wed strijd van het wereldkampioen schap gespeeld (India-België). Maar Nederland komt pas drie dagen la ter voor het eerst in actie en dient van dan af in twaalf (als het ongun stig uitvalt zelfs elf) dagen liefst acht wedstrijden te spelen. Ronduit: een onmogelijke zaak, vooral als men weet dat er eerst een tweedaagse is tegen Italië en Malei sië. daarna achter elkaar Spanje en Pakistan komen, vervolgens Argen tinië en Ierland wachten en uitein delijk nog de krulswedstrijden en de strijd om de definitieve plaats vol gen. De enige troost is dat de andere landen ook al die wedstrijden moe ten spelen, al hebben zij veelal wat meer spreiding in het programma. Toch is Nederland niet ontevreden. Dat komt vanwege de poule-inde ling. Pakistan, Spanje en sinds 1975 ook Maleisië mogen ieder speler doen huiveren, over het algemeen is de ploeg toch afgereisd met de ge dachte dat het erger had gekund. Inderdaad lijkt (op papier tenmin ste) de andere groep veel zwaarder. Daar zit niet alleen titelverdediger India in, voor welks kansen nie mand nog iets geeft na de achter eenvolgende nederlagen tegen Pa kistan, Nederland en Engeland, maar verder ook Duitsland, eer zuchtig als altijd, Australië dat eerst niet wilde komen wegens de hoge kosten, maar nadien tot inkeer kwam en zich als heel sterk presen teert het verzwakte maar soms tot uitschieters komende Engeland, de nooit berekenbare Polen en voorts België en Canada. Veertien landen totaal, te veel voor zo'n samengestampt toernooi met 55 wedstrijden in twaalf speeldagen. Niet alleen de kwaliteit zal daarom de doorslag geven, óók de lichame lijke conditie, alsmede het vermo gen geestelijke spanningen te weer staan. Outsiders blijken daar soms beter tegen bestand dan de erkende favorieten, die de overmatige aan dacht van het verre thuisfront voe len drukken. Het ligt voor de hand Duitsland of Pakistan tot favoriet te verklaren, en dat doen we dan ook. maar een reeks onberekenbare fac toren dwingen tot voorzichtigheid in deze. BUGOJNO De Russische wereld kampioen schaken Anatoli Karpov en zijn landgenoot Boris Spasski zijn de winnaars geworden van het internationale toernooi in Bugojno in Joegoslavië. Zowel Karpov als Spasski behaalde de volle winst in de vijftiende en laatste ronde De wereldkampioen won van de Hon gaar Lajos Portisch en Spasski ver sloeg Tony Miles uit Engeland De Nederlandse grootmeester Jan Tim- man speelde remise tegen de Ameri kaan Donald Byrne en verzekerde zich hiermee van de derde plaats op één punt achterstand op de Russi- che grootmeesters. DUISBURG In de eerste ronde van het heren enkelspel zijn Nico Van Slobbe en Han Gootzen uitge schakeld. Van Slobbe verloor van de Noor Olerlöff, Gootzen van de Griek Priftis. Bij de dames overleefde San dra de Kruiff de kwalilicatieronde, zij won van de Zwitserse Weibel. Jaap van Spanje in het herenenkel en Judy Williams/Ronald Rijsdorp en het dubbel Bert van der Helm/ Sandra de Kruiff werden ook vroeg uitgeschakeld. Nico van Slobbe over leefde met zijn vrouwelijke partner Bettine Vriesekoop de eerste ronde. In de tweede ronde ontmoeten ze de Zweedse combinatie Danielsson/ Hervall. LAS PALMAS - Het Neder landse ijshockeyteam heeft het eerste punt verspeeld in de strijd om het wereldkampioen schap in de C-groep. Tegen De nemarken werd met 3-3 gelijk gespeeld. Nederland behoudt met 9 punten uit vijf ontmoe tingen samen met Oostenrijk de eerste plaats in het klasse ment. De tussenstanden in de wedstrijd tegen Denemarken zijn 2-1, 1-1, 0-1. Nielsen maakte dat Nederland na ruim twee minuten met 0-1 achter stond. Zes minuten later scoorde Müller een tweede treffer voor de Denen. Nederland gaf niet op en had in de negende minuut succes. Een schitterend backhandshot van Jo han van der Griendt trof doel. In de tweede periode profiteerde Hansen van een straf van twee minu ten van Frank van 8oldt waardoor de Denen opnieuw twee punten voor stonden. Nederland nam vervolgens het initi atief over. Er kwam meer lijn ln het spel. Jack de Heer, geassisteerd door Janssen en Berteling, zorgde voor 2- 3. Ron van Onlangs de face off had gewonnen Nederland kreeg nog kansen te meer toen de Denen anderhalve minuut voor het einde doelman Eric 8tllle van het ijs haalden. De Heer en Krikke schoten echter juist naast. De gemoederen raakte in die slotfa se verhit. Een vechtpartij was het gevolg. Nederland kreeg zeven maal twee strafminuten en eenmaal vijf. De Denen vier met twee minuten en een keer vijf. De volledige u)Ulagen Denemarken-Nederland J-J. OoalenrlJk-8panje 14-4 in de laatste pertod. kwtun de gelijk- maker dank zij Henk Krikke, nadat span* en frankrijk 2. s Beig>e

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 33