leen aandacht Twente oor eigen publiek Amateurisme wordt niet :o nauw genomen in VS Spring Cup-toernooi oefening voor dames-volleybalteam Sparta verder; Cor Brom in problemen De BASF chroomdioxyde- cassette. Koploper in cassettefcwaliteit. sel te kleine tweede overwinning op Vejlé is Priem derde De meest perfecte geluidsweergave die'te koop'is. Niemand weet wat wel en niet mag Anatoli Karpov alleen op kop Dubbele degradatie van nationale tafeltennisteams Damwinst Boom Cbij de boekhandel SPORT Trouw/Kwartet P17-RHS19 JCHEDE FC Twente heeft gisteravond een prachtige kans liggen om met een vorstelijke score de halve finale binnen ippen van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars, «fcel het er aanvankelijk naar uitzag dat de Twentse formatie 'l machtsvertoon zou uitdrukken in klinkende cijfers, stokte bij vier doelpunten. Begrijpelijk dat de 0 toeschouwers zich na afloop lichtelijk bedrogen voelden. is één helft en dat was ook de )rfce waarin de meeste treffers tot ia kwamen, toonde de FC Twen- if bereidheid zijn clientele nog e paar voor hun geld te bieden. x Overweg en Gritter ver in deze fase de produktie, e de Denen dik tevreden zich Ie thee konden zetten, omdat en lat hen tot driemaal toe te waren geschoten. laatste minuut kwam er nog rapenfeit van Van der Vall bij die kon de onbevredigende in die deze ontmoeting had ach- aten niet afnemen. Enfin dat spelers een zorg zijn. Zij heb- un winstpremie binnen. „Jam- lat ze in de tweede helft zoveel rugnamen. Dat is op zich niet maar de heren moeten voor ensen toch iets aardigs bren- was het commentaar van trai- pitz Kohn die zich niettemin lijzonder tevreden toonde over it dat FC Twente naar drie jaar ve finale in een Europees toer- lad bereikt. FC Twente vijftien dagen gele.- het mistige stadion van Vejle zich al te veel inspanning te osten een 0-3 overwinning be- e, waren de spelers al met hun ihten bij de halve finale. Een pelijke zaak. Van de kersverse se semi-profs viel weinig meer Ken. Misschien is de simpele waarop de Twentenaren des- Vejle hun wil oplegden, wel de oorzaak van het verlies aan ntratie in de drie competitie- rijden die daarop zijn gevolgd, trijden waarin FC Twente op enkele wijze zijn uitstekende e op de ranglijst waarmaakte. uiswedstrijd tegen FC Amster- men herinnere zich dat, draai- t op een ontgoochelende 0-2 laag. vervolgens moest in De- r Vrouwe Fortuna de man- ipen van Spitz Kohn te hulp n om een 0-1 overwinning op head af te dwingen en zondag e een moeizame 1-1 score in tegen FC VW. Het zou te ver om te stellen, dat FC Twente avond als herboren in het veld i. Daarvoor vormden de pover Richard Matthijsse ANNE (ANP) Cees Priem is erde geëindigd in de Driedaag- ii de Westkust, een etappewed- voor profs in België. De wed- werd gewonnen door de Belg i van Sweeveld. De laatste ie leverde een overwinning op de Belg Frans van Looy, die de uze sprinter Patrick Sercu ver- Jriedaagse van de Westkust door de vedetten in het pelo- luter beschouwd als voorberei- op de Italiaanse klassieker Mi- San Remo, die zaterdag wordt iden. Geen van hen megde zich ok in de strijd om de ereplaat- an de etappewedstrijd, waarin ngte van de ritten op verzoek Ie renners werden ingekort. use ment: 1 Guido van Sweelvelt (Bel.) 37 min. en 21 sec 2. Ludo Schurgers p2 min en 37 sec 3 Cees Priem (Ned Jan Aling (Ned i z t .5 Jos Jacobs (Bel.) <iel Gijsemans(Bel.) op 7 min. en 16 sec acterende Denen een te onzuivere graadmeter. Niettemin deden de Twentenaren hun uiterste best, de twaalfduizend toeschouwers zo goed mogelijk te vermaken. De Enschedeeërs namen al in het eerste kwartier een 2-0 voorsprong. Thijssen had na goed werk van Mühren en Bos de score na acht minuten geopend en zeven minuten later joeg de weer herstelde Over weg na een 1-2 combinatie met Bos, de tweede treffer door de onthut send zwakke Deense defensie. Met name centrale verdediger Knut Sö- rensen wist zich geen raad met de Twentse manoeuvres. Ab Gritter toonde dat met een derde wapenfeit aan. FC Twente, belust op een hoge re score, bleef met attractieve acties zijn tegenstander vernederen, was via Mühren bijna op 4-0 gekomen, maar de vlammende inzet van de middenvelder ketste af op de paal. Zo ontwikkelde zich deze confronta tie tot een eenzijdig gebeuren, waar in Vejle zowaar incidenteel de gele genheid kreeg in de nabijheid van doelman Van Gerven te verschijnen. Deze mocht van geluk spreken, dat Henning Andersen de schrik van zijn leven kreeg, toen de Deen de bal maar voor het intikken had. Zes minuten voor het einde van de eer ste helft misten de Twentenaren via Thoresen een unieke kans, de marge te vergroten. De kopbal van de Noor vond opnieuw het houtwerk op zijn weg. Een lot dat Gritter en Mühren een fractie later ook was beschoren. Na rust slaagden de Enschedëers er niet meer in de strijd volledig naar hun hand te zetten. Het vloeiende was uit de aanvalspatronen verdwe nen. Ofschoon het veldoverwicht nog altijd indrukwekkend was, ont brak de inventiviteit om de Deense defensie het vuur na aan de schenen te leggen. Trainer Kohn achtte het in deze fase echter verstandig Jaap Bos te verwisselen voor de jeugdige Ron van Oosterom. Maar een gun stig effect had die ingreep niet. De verslapte inzet van FC Twente had het gevolg dat Vejle zich uit de ijzeren omklemming waarin de hele eerste helft had gezeten, kon ont worstelen. Via de voor Lefebre inge vallen östergaard brak het een paar maal gevaarlijk uit. östergaard joeg de bal zelfs tegen de lat. Het was jammer dat de Twentena ren zich zo slecht van hun plicht kweten hun aanhang een spectacu-, lair schouwspel voor te schotelen. Het publiek gaf dan ook via een honend fluitconcert uiting aan zijn misnoegen. Zelfs het doelpunt dat Van der Vall tegen het einde scoorde (4-0) kon de stemming in het Diek- man stadion niet meer ten gunste ombuigen. FC TWENTE-VEJLE BK 4-0 (3-0) 8: Thijssen 1-0, 15. Overweg 2-0.19: Gritter3-0,89 Van der Vall 4-0. Scheidsrechter: Jarchuz (Pol). Toe schouwers: 12.000. FC TWENTE: Van Gerven; Vanjterssel, Drost, Overweg. Wildschut; ThijssenT Van der Vall. Mühren: Bos (Van Oostrom), Gritter, Thoresen (Pahlplatzi. VEJLE BK: Nielsen; Jörgersen. Sörensen. Han sen. T. Sörensen; Knudsen, Eg, Thychosen; Jacquet, H. Andersen. Lefèvre (östergaard) Laagste bandruis.. Groter frequentiebereikf Meer dynamiek./ Minder kopsiytage/ Voor meer informatie over BASF CfO/ cassetles BASF Nederland B V Poslbus 1019.6801 MC Arnhem 555 Geluid 1 zoals V.'X hoort. MALLORCA Het toernooi om de Spring Cup voor dames dat morgen op het vakantieeiland Mallorca begint betekent voor de Nederlandse ploeg een aardige „test-case". Hoewel de Westeuro- pese titel de inzet is telt deze trofee minder zwaar dan het feit dat de beide bondscoaches Ak kerhuis en Van der Haar dit toer nooi als een voorbereiding zien op het wereldkampioenschap dat eind augustus in Sowjet-Unie begint. Het Nederlandse team verblijft reeds sinds zondag j.l. op Mallor ca. Jaap Akkerhuis zegt over dat zeer vroege vertrek: „We vonden het beter en dat in verband met de acclimatisering een paar da gen eerder op Mallorca te zijn. Eerder deze maand hebben we in eigen land een trainingskamp ge had. Om de sfeer te proeven moet je niet te laat aankomenj Daarom is dit gebeurd." De groep van twaalf speelsters die op Mallorca zal spelen teft slechts vijf speelsters die vorig jaar op het Europees kampioenschap in Finland Nederland vertegenwoor digden. Coach Akkerhuis zegt over dat ogenschijnlijke gebrek aan continuïteit. „Lidy Schut en Annemieke van der Horst waren voor Finland niet beschikbaar. Bovendien wilde ik tijdens het Europees kampioenschap geen beroep doen op speelsters die vlak daarvoor aan de Europese jeugdkampioenschappen hadden deel genomen. Vier van deze groep zijn er nu wel bij. A2s je dan nog incalculeert dat WHlemien ten Haaf en de zusjes Rabïrink er nu niet bij zijn is het logisch dat je met een volslagen andere selectie naar Mallorca bent vertrokken." De Nederlandse ploeg is cloor het lot in een vrij zwakke poule inge deeld. Turkije (vorig jaar negen de), Noorwegen (zestiende en laat ste) en Israël zijn achtereenvol gens de tegenstandsters. Twee ploegen gaan uit iedere poule over Woensdag 22 maart wordt de finale gespeeld. Nieuwe poule-indeling: Poule één: Spanje, Frankrijk en Dene marken; Poule twee: Nederland, Israël. Oostenrijk en Italië; Poule drie: West-Duitsland, Zwitser land, Finland en Noorwegen; Pou le vier: Zweden, België, Engeland en Schotland De selectie van het Nederlandse team bestaat uit: José Conijn- Bremer. Carina Hiemink. Anne- miek Van der Horst, Caroline Keulen. Helene Kat-Bexkens. Els Mulder-Kruims. Fransje Murphy- Arts. Lidy Schut. Noor Sanberg. Stofke van Strien, Annelies Vis ser, Martje de Vries. Coaches: Jaap Akkerhuis en Johan van der Haar. Vitesse willige opponent om KMVB-beker Van onze sportredactie ROTTERDAM Sparta kan zich gaan opmaken voor het bekerduel tegen Ajax. Gisteravond wonnen de Rotterdammers het tweede duel tegen Vitesse: 2-0. Ook het eerste duel in Arnhem was met deze cijfers in het voordeel van de equipe van Cor Brom uitgevallen. belangrijke wedstrijd aantreden in het eigen stadion Monnikehuizen te gen Telstar. F G TWENTE-trainer SPITZ KOHN: Zeer ontevreden. Het eerste treffen tussen Sparta en Ajax zal vermoedelijk óf aanstaande dinsdag óf woensdag worden afge werkt. Hetzelfde zal het geval zijn met de andere halve finale, die tus sen Excelsior en AZ'67. Ajax en AZ moeten op paaszaterdag een compe titie wedstijd afwerken. Vitesse bood in het tweede duel te gen Sparta al van meet af aan bij zonder weinig tegenstand. De Am hemmers zijn in de competitie nog allerminst vrij van degradatie-peri kelen en moeten zondag voor een N: EW YORK Vier citaten van Ai merikanen over amateur atleten. „M Vij hebben het woord amateur uit or ize code geschrapt, omdat in alle so cialistische landen iedereen in drt :nst is van de regering en amateur bli jft." (Bob Paul, persman van het Olympische Comité van de Verenig de» Staten). „I fc wil mij niet bemoeien met wat wi»il en met wat niet is toegestaan, wian.t werkelijk, ik weet het soms ge V/oonweg niet." (Fracie Larrieu, de stiïirkste lange-afstandsloopster uit de Verenigde Staten). „D€ vraag is slechts, wat moet nu ech t onder amateurisme worden ver- staj in. Dat willen weten is precies hete :elfde als een antwoord verlan gen op: „Wat mag wel in seks en wat niet (Bob Newland, een van de man agers van de Amerikaanse ploeg bij c Ie Olympische Spelen van 1976). „Wij hebben ontdekt dat de meeste atlet -en het zich niet kunnen veroor- lovei i professional te worden. Zij ver- dienj ;n als amateur te veel om de stap zelfs maar te overwegen." (Mike O'FUira, voorzitter van de Internatio nal 1 Track Association, die wedstrij den voor professionals organi seert le). De ITA bestaat niet meer en het „overlijden" kan geen verrassing zijn gew e est voor het Internationaal Olyir ipisch Comité, de Internationa le AtJ etiek Federatie en iedere ande re or, ganisatie die zich bezig houdt met a mateur atletiek. Niemj md was eigenlijk ook verbaasd toen hoogspringer Dwight Stones een pi iar jaar geleden liet weten dat hij aa n een Europese tournee in de zomer maanden zo'n 35.000 gulden had o vergehouden. Dat was name lijk wiünig, want andere topatleten rekene n ln bedragen die twee tot drie ki >er zo hoog liggen. O'Harn merkte, toen hij probeerde John M ifalker, de snelste man van de wereld op de mijl, aan te trekken, dat der gelijke bedragen heel gewoon zijn. Wanneer zij werkelijk be- staansr echt zouden willen hebben," stelde )'Hara, „konden wij niet bui ten eer. i man die de mijl-onder-de- vier-mii ïuten in de benen had. Daar om ben ik onmiddellijk na de Spelen van 197' 5 achter Walker en zijn land genoot Dixon aan gegaan. Op dat momenl konden wij onze topatleten ongevee r 75.000 gulden voor het- eerstkot nende seizoen bieden. Zowel Walker als Dixon heb ik bijna het dubbele van dat bedrag toegezegd plus de extra's die wij zouden kun nen losp euteren uit reclamewerk en dergelijk e „De bed. ragen die worden genoemd, zijn vei schrikkelijk overdreven", verklaan ie Eamonn Cochlan uit Ier land, eer i van de topmensen op de mijl. „Er komen in Europa gewoon niet zo veel toeschouwers dat het betalen van dergelijke bedragen mogelijk zou zijn." Niettemin is lo pen, werpen, stoten en springen voor geld geen zaak van de laatste jaren. Iedereen is er mee op de hoog te, vrijwel iedereen praat er over, maar niemand blijkt in staat er iets aan te doen. „Laten wij er toch niet omheen draaien, een amateurregel bestaat niet meer", vindt Jesse Abramson, die jarenlang als journalist en offici al de internationale atletiek van na bij heeft meegemaakt en die nu de jaarlijkse indoor-wedstrijd in New York organiseert. „Er zijn natuurlijk een paar gevallen van sportmensen die tot professional werden ver klaard, zoals skiër Karl Schranz. In de atletiek komt het nauwelijks voor. De laatste Amerikaan die dat is overkomen was Wes Santee en dat is al meer dan twintig jaar geleden." In zijn tijd was Santee de beste midden-afstandsloper in de Verenig de Staten. Hij werd gepakt omdat hij van een organisator meer geld had aangenomen dan de Ameri kaanse atletiek unie toestond. Dat zelfde gebeurt nog steeds, maar de weg van het geld is veel „bochtiger" geworden in de laatste jaren. Daar door lijkt alles veel legaler, zeker in de ogen van de bonden die zich bezig houden met amateursport. In Amerika mogen atleten een dagver goeding van 35 dollar (zo'n 75 gul den) ontvangen voor onderdak en voeding. Plus natuurlijk de reiskos ten. Niemand echter bepaalt hoe dat geld moet worden uitgegeven en evenmin is er controle op of het geld inderdaad wordt besteed. Een atleet die uit Californië naar de oostkust komt voor een wedstrijd krijgt voor drie dagen dus 105 dollar en zo'n 700 dollar voor zijn vliegreis, eerste klas. Voor een student zijn er natuurlijk veel voordeliger reismo gelijkheden. Hij kan gemakkelijk 400 dollar op de vliegreis besparen en wanneer hij het wat handig in pikt met zijn logies, bij voorbeeld door een kamer met een ander te delen, is het batig saldo van een wedstrijdavond 500 dollar, een dik ke 1000 gulden. En alles is binnen de regels gebleven. Coghlan is in dienst van een bedrijf dat mede public relations voor Ier land verzorgt. „Wanneer ik naar de Verenigde Staten ga." verklaarde hij „zorgen zij voor mijn logies en maaltijden. Mijn daggeld houd ik dus in de zak." „Ik stuur de deelnemers aan mijn wedstrijden een cheque", stelde Abramson, „en soms schrijf ik erbij, zie maar wat je er mee doet. Ik organiseer wedstrijden en sinds het Amerikaanse Olympische Comité de supervisie over mijn wedstrijden heeft, kan er niets meer onder tafel gebeuren. Dat vindt ook niet plaats, maar ik ben geen reisbureau. Ik ver zorg geen reizen, ik reserveer geen hotelkamers. Dat moeten de deelne mers maar zelf doen." Er zijn ooit organisatoren geweest, die roomser waren dan de paus. Dat heeft niet lang geduurd. Zo'n tien jaar geleden hield een grote wed strijd aan de oostkust op te bestaan na een boycot door de deelnemers. Zij kwamen niet uit protest tegen de beslissing de deelnemers niet het geld voor de vliegreis, maar de kaar tjes (niet inwisselbaar) toe te sturen. „Ieder weet dat dit soort zaken zo oud is als de atletiek", deelde een woordvoerder van de Amerikaanse atletiek unie mee. „Je kunt er over praten zo veel als je wilt, maar om overtredingen van de amateurregels aan te tonen, is een heel andere zaak. Wanneer wij een atleet zijn amateurstatus zouden willen ontne men dan moeten wij over zulke har de bewijzen beschikken dat onze beslissing een toets van de rechter kan doorstaan." Guy Drut in feite is de laatste jaren de enige geweest, die tot prof werd verklaard. Niet omdat Druts overtredingen water dicht bewezen konden worden, maar omdat hij openlijk bekende geld te hebben ontvangen voor het deelnemen aan wedstrijden. Waar Amerika zich redelijk houdt aan de voorschriften, kent Europa startgelden. In februari werd een Brits atleet uitgesloten van twee wedstrijden in Amerikaanse zalen omdat hij naast de vastgelegde ver goeding nog een startgeld vroeg. Aan de andere kant zijn er op talrij ke Amerikaanse banen aantrekke lijke premies te verdienen voor re cord-verbeteringen. Het is regel dat die premies contant worden uitbe taald. Volgens Al Franken, die al jarenlang in Californië wedstrijden inricht, staan Europeanen veel realistischer tegenover geld in de sport. „Over het algemeen hebben zij daar meer toeschouwers, meer sponsors ook en dan is het dus vanzelfsprekend dat er meer en beter vergoed kan worden." De viervoudige Olympische kampi oen Lasse Viren liep van de zomer een wedstrijd in Finland. Hij won een beker. In die beker zat een che que, voor reiskosten. Voor dat be drag op de cheque had Viren niet alleen van zijn woonplaats naar startplaats kunnen reizen, maar ook nog een omweg over een van de Zuidzee-eilanden kunnen maken. ..Het is een algemeen bekend feit dat dergelijke dingen gebeuren,", zegt Abramson. „Wat meer in Euro pa dan elders en het geschiedt onder •de ogen van bestuurders van de IAAF. Zij willen er kennelijk niets aan doen en dus gebeurt het. Het zij zo." Zodoende kreeg Michel Valke alle mogelijkheden om zijn talenten te etaleren. Het middenveld van Vites se legde hem geen strobreed in de weg. Toch kon Sparta pas laat een voorsprong nemen. Een hard af standsschot van Michel Valke trof in de 71ste minuut. Sparta kon de 1250 toeschouwers in de resterende minuten nog slechts één doelpunt bieden. Kort voor tijd bepaalde Arie van Staveren de eindstand op 2-0. De ironie wil nu, dat Sparta-trainer Cor Brom door dit resultaat in moei lijk parket is geraakt. Zoals bekend wordt Cor Brom volgend seizoen de nieuwe trainer van Ajax. Gezien de positie op de ranglijst zal Ajax nog maar tenauwernood recht krijgen op UEFA-Cup voetbal. Europa Cup I is verkeken. De conclusie is simpel: Cor Brom zou zich sportief de poten onder de stoel wegzagen door met zijn team Ajax de doorgang naar de finale van KNVB-beker te beletten. Sparta-Vitesse 2-0. (0-0). 71 Valke 1-0. 87 Van Staveren 2-0. Scheidsrechter Beek, toeschou wers: 2000. Sparia: Doesburg.,Janse. .balkestein. Marljt en Meutstege, De Goey, Henson en Valke; Van Staveren, Clarke en Van Zoest (Peltzen Vitesse: Beukhof; Veenstra, Mulder). Heezen en Boeve; Das, Bosveld (Meljers) en Hofs; Bleljen- berg, Bursac en Oerdsen BUGOJNO Wereldkampioen Anatoli Karpov heeft alleen de lei ding genomen in het zeer sterk be zette internationale schaaktoernooi in het Joegoslavische Bugojno. In de veertiende ronde versloeg Kar pov.de Joegoslaaf Bukic die in de klassering op de laatste plaats staat. Karpov kan overigens nog voorbij worden gestreefd door Boris Spass ki die zijn partij tegen Mikhail Tal afgebroken zag. Karpov heeft 9 pun ten, Spasski 87» plus een afgebroken partij. Jan Timman staat op de der de plaats (87. pnt) na een remise tegen Vlastimil Hort uit Tsjechoslo- wakije. Na hem volgt Ljubomir Lju- bojevic met 8 punten maar hij heeft nog een hangpartij tegen de Duitser Hübner. Dc uitslagen in de veertiende fonde: Tony Miles (Eng)-Bent Larsen (Deni afg., Borislav Ivkov (Joeg)-Lajos Porttsch (Joeg! 'It-'li. Anatob Kar pov (Rusl)-Enver Buklc (Joeg) 1-0, Yurl BaJa- shóv (Rusl)-Donaid Byme (V8) 'It-'lt, Jan Tim man (Ned)-Vlastimli Hort (Joeg)1 j, Svetozar Qligoric (Joegi-Mllan Vukic (Joeg).-, Robert Hübner (WDId)-Ljubomlr LJubojevic 4Joeg) afg.. Mikhail Tal (RusD-Borïs Spasslu (Rusli afg Stand: 1 Karpov 9. 2 Spasski 8'/3 4 1 aJg 3 Timman 8'/:. 4 LJubojevic 8 1 afg.. 5. Tal 7''i 1 afg.. 6. Hort 7'/i, 7 Balasjov 7,8 Larsen. Ivkov. Hübner. MUea 6": 1 afg 12 Portisch 6=13. Byme 14. Gllgoric. Vuklc 5.16. Bukic 4 - 1 «tg BETTINE VRIESEKOOP DUISBURG - De elfde Europese titelstrijd tafeltennis is voor Neder land op een dubbele teleurstelling uitgelopen. In Duisburg degradeer den zowel het heren als het da mesteam naar de tweede categorie. Met name de dames hebben niet bepaald hun beste kant getoond. Het damesdubbel en Judy Williams faalden volledig en hieraan kan de afdaling naar de tweede categorie worden toegeschreven. Het tekende de armoede in het Nederlandse ta feltennis dat een speelster met zeer beperkte capaciteiten als Judy Wil liams als vaste tweede dame fun geerde achter Bettine Vriesekoop. Die Bettine Vriesekoop redde voor Nederland min of meer de eer. In het duel tegen Luxemburg zorgde Vrie sekoop voor twee winstpunten. Eén te weinig voor handhaving in de eerste categorie. Het derde punt moest van Judy Wiliams of de dub bel komen. Maar niet alleen Judy Wiliams faalde. Het duo Vriesekoop/ Sandra de Kruyff ging tegen een middelmatig Luxemburgs dubbel ten onder met tweemaal de cijfers 19-21. Gisteren versloeg het Nederlandse damesteam op de valreep het nog zwakkere België (3-0) en kwam daar door op de elfde plaats terecht Het Nederlandse herenteam verloor in de laatste wedstrijd met 4-5 van Denemarken en eindigde derhalve één plaats lager dan de dames: twaalfde. Eerder waren de heren door een 4-5 nederlaag tegen Bulga rije evenals de dames naar de twee de categorie gedegradeerd. ZEVENAAR In de eerte ronde van het Nederlands kampioenschap dammen, dat in Zevenaar van start is gegaan, eindigde slechts één van de zes partijen in een overwinning. Gerrit Boom won van Ad van Tilborg. De uitslagen van de eerste ronde zi)n: Auke Scholma-Peter van Harten 1-1. Sjoerd Visser- Frank Drost 1-1. Jannes van der Wal-Hans Jansen 1-1. Geert van Aalten-Johan de Boer 1-1. Oerrlt Boom-Ad van Tilborg 2-0. Johan BasU- aannet-John van der Borst 1-1 ADVERTENTIE dieren dichterbij nieuwe reeks verrassende benadering van het dier prachtige illustraties stevig gebonden verschenen: Paul Opdam. De Havik ill. Henk Slijper Nico Bogaart. Het Paard ill. Frank Leeuwerk Dr. M. Verwer, De Hond ill. Hans Hagenbeuk A. Ameling. De Adder ill. Piet Eggen per deel 19.50 k

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19