Russische sfeer in de Oude Kerk I 79- w' mode Nieuw van Standaard een uniek verzamelwerk over alle landenen volken inweekafleveringen numm£R3 Wereldmozaïek encyclopedie van alle landen en volken Jongerencentrum voor Ïaagse Surinamers leer arrestaties inzake ABN-roof Celstraffen voor RAF-sympathisanten Oeral Kozakkenkoor geslaagd KORT NIEUWS VflfW VflnDflfiG OVÉRfiL VÉRKRIJGBflflR TROUW/KWARTET H15 HAAG De Haagse wethouder H. F. Happel (Maatschappelijk welzijn volksgezondheid) opent zaterdag in het begin van de avond het pand van de chting Surinaams jongeren Centrum aan de Hofwijckstraat 16. 1 I pand was de stichting al in 1976 aangeboden. De stichting wees het toen Ier als onvoldoende van de hand. De Surinaamse jongeren kwamen daarna I een plan tot verbouwing en inrichting van het pand. Aanbevolen werd toen wijckstraat 16 zo in te richten dat het in de toekomst kon gaan dienen als svesting of doorgangshuis voor dakloze groeperingen. Het centrum is tfdzakelijk bestemd voor personen in de leeftijd van 16 jaar en ouder. STERDAM (ANP) - Het onder- ek naar de inbraak bij de Algeme- Bank Nederland aan de Keizers- :ht in Amsterdam heeft geleid de aanhouding van nog twee tchten. Het aantal arrestanten larmee tot acht opgelopen. Het n zes Italianen in de leeftijd van tot 50 jaar. een 35-jarige Jorda- Ir en een 24-jarige Nederlandse 2 >uw. De recherche acht meer ar- taties niet uitgesloten. it dusver is van de buit 270.000 lden teruggevonden. Zoals be nd roofden de inbrekers zondag e negentig kluizen van het ABN- iaal leeg. Uit de kluizen van de ADVERTENTIE ABN zelf verdween 200.000 gulden en niet 400.000, zoals aanvankelijk werd aangenomen. Een politiewoordvoerder zei gister middag, dat de recherche thans ook beschikt over een lijst met de in houd van de leeggeroofde particulie re kluizen. Hierover konden echter geen nadere mededelingen worden gedaan. NEGEV-PROJECT IndeSwee- linckzaal van het Congresgebouw houdt het Joods Nationaal Fonds donderdag 16 maart een bijeen komst over het Negev-project Asha- liem. In dit deel van de woestijn moet een dorp komen voor minstens honderd gezinnen. Het fonds wil daarvoor dit jaar 1 miljoen bijeen brengen. De bijeenkomst begint om 20 uur. TOEKOMSTVERWACHTING In de Licht der Wereldkerk, Steen- voordelaan 364 in Rijswijk is mor genavond om 8 uur een lezing van de heer J. Kits sr., voorzitter van de Evangelische Bijbelschool in Doorn. De lezing is de eerste uit een serie, georganiseerd door de bijbelstudie groepen van het Opbouwplan. On derwerp voor deze avond is: Wat zegt de Bijbel over de toekomst van Israël en hoe zal het Joodse vraag stuk worden opgelost? -J! 'J) Gabardine regenmantel in de kleuren army, biscuit. marine en beige Maten X 36 t/m 48 CD CC t wiyv iviaitii i— Den Haag: Schoolstraat 24 ".Z Leyweg 954. Winkelcen trum Leidsenhage Jesmi|nhot e (donderdag-koopavond) Leiden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag-koop avond) Van onze rechtbankverslaggeefsters ROTTERDAM De Rotterdamse rechtbank heeft dinsdag drie leden van het „Universeel Bevrijdings front", dat zegt te sympathiseren met de Rote Armee Fraktion veroor deeld tot gevangenisstraffen van drie jaar en anderhalf jaar. Conform de eis werd de 20-jarige Guus J. veroordeeld tot drie jaar met aftrek omdat hij eind vorig jaar had deelgenomen aan een gewapende overval op het postkantoor aan de Hendersonplaats in Ommoord. Daarbij werd 50.000 buitgemaakt. Verder was hij betrokken bij de po ging tot brandstichting in het Rot terdamse gerechtsgebouw. Aan die poging had ook de 20-jarige Wim D meegedaan. Bovendien had deze het Westduitse consulaat be schoten Wim D werd veroordeeld tot anderhalf jaar met aftrek De 21-jarige Mano 8.. die aan de overval op het postkantoor had mee gedaan. kreeg drie jaar met aftrek door Adr. Hager RIJSWIJK Enkele jaren geleden richtte de heer N. R. Bessa- lof, Rus van origine en oud-lid van het Don Kozakkenkoor van Jarof een dubbel mannenkwartet op dat zich specialiseerde in de Russische zang. Twee jaar geleden vatte men het plan op het ensemble uit te breiden tot een mannenkoor. Een advertentie leverde zoveel aan bod, dat men kon komen tot een koor van 32 man. De leiding gaf men in handen van Frans Tetteroo. Na een studieperiode begon men aan een tot dusverre geslaagde carrière. De amateur-zangers, afkomstig uit Den Haag en omgeving, oogstten zo veel succes dat men in het jonge bestaan reeds twee concertreizen door Duitsland heeft gemaakt. Optredend in eenvoudig veldtenue zong het Oeral Kozakkenkoor giste renavond onder auspiciën van de Rijswijkse Culturele Raad een im mer actieve instelling in de Oude Kerk. Dit klanksnoerconcert bood veel afwisseling. Het programma omvatte liturgische en geestelijke gezangen zoals het Onze Vader, en kele psalmen en vespers, maar ook volksliederen met onder meer de be kende Avondklokken en de Twaalf Rovers. De mannen hebben zich de typische zangwijze van de Kozakken uitste kend eigen gemaakt, zij zingen in de oorspronkelijke taal. weten goed de sfeer te treffen en het koor heeft een evenwichtige klankverhouding. Het is duidelijk, dat zij een dergelijk pro gramma intensief voorbereiden en met het fraaie stemmateriaal so nore bassen en stralende tenoren oogstten zij gisterenavond veel succes Voor instrumentale afwisseling zorg de het Balalaika-ensemble Kazbek met speelse, levendige en kleurrijke volksmelodieën. GELEIDEHONDEN Vanmor gen om 10.15 uur wordt op de Chris telijke Technische School „Veluwe- plein" een geldbedrag overhandigd aan vertegenwoordigers van het Ko ninklijk Nederlands Geleidehon denfonds uit Amsterdam. Het be drag is de netto-opbrengst van de braderie en rommelmarkt tijdens de viering van het 45-jarig bestaan van de technische school. Wedstrijd RIJSWIJK De dienst gemeente werken heeft een milieu-wedstrijd uitgeschreven onder de leerlingen van het lager onderwijs, het lager beroepsonderwijs en het voortgezet onderwijs. Het is de bedoeling dat de scholieren in groepsverband een werkstuk maken over Rijswijk. De lagere klassen van de lagere school kunnen ook een werkstuk maken over een kinderboerderij. De milieu wedstrijd is een gevolg van de sa menwerking tussen de milieu-in specteur en de natuurambtenaar in de gemeente. De winnende groep mag een reis maken naar een na tuurmonument of een milieupro ject. De werkstukken worden in de hal van het gemeentehuis geëxpo seerd. Cervix-onderzoek DEN HAAG Donderdagavond 16 maart wordt de eerste voorlichtings avond gehouden over het onderzoek naar baarmoederhalskanker dat binnenkort in Den Haag begint. De informatieve bijeenkomst is in De Loods. Herman Costerstraat 140, de aanvang is 20 uur. Het onderzoek naar baarmoederhalskanker bij vrouwen tussen 35 en 54 jaar begint in Den Haag op 20 maart en duurt tot 15 november. In een onderzoek wagen wordt een uitstrijk gemaakt uit de baarmoederhals. De te onder zoeken vrouwen krijgen ongeveer tien dagen voor het onderzoek een oproepkaart. Werkloosheid LEIDEN1 De werkloosheid in Lei den en omgeving is in februari enigs zins verminderd. Aan het eind van de maand stonden 2312 mannen en 736 vrouwen als werkzoekende inge schreven. Voor wat de mannen be treft betekent dit een daling met 45 ten opzichte van januari, bij de vrouwen waren er 48 werkzoeken den minder. De vraag naar arbeids krachten nam toe, bij de mannen met 65, bij de vrouwen met 40. CHU-kandidaten DEN HAAG De CHU heeft de kandidaten vastgesteld voor de CDA-lijst die bij de komende ge meenteraadsverkiezingen zal gel den. De zittende raadsleden H. Lam- mers en dr. C. Blankestijn zijn als eerste en tweede op de CHU-lijst geplaatst Mevrouw N. C. van der Harst-Treurniet neemt de plaats in van J Bal, die niet meer in de raad terugkeert. Hij is nu lijsttrekker voor de provinciale statenverkiezin gen. Op de CHU-lijst komen verder voor: drs. A. J. van Duist, mevr. I. B. Janssen van Raay-Fokker en W P. van Leeuwen. Drs. Van Duist, zal zo is de bedoeling, zitting nemen in de gewestraad. Sprekershalfuur VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten heeft voorlopig tot 1 september een sprekershalfuurtje ingesteld voor het begin van de raadsvergadering. Tijdens dit half uur kunnen burgers het woord voe ren over zaken die tijdens de raads vergadering aan de orde komen. Wie wil spreken moet dat aankondigen vóór 12 uur op de dag die aan de vergadering voorafgaat. Demonstratieproject RIJSWIJK De PPR-fractie in de gemeenteraad van Rijswijk heeft protest aangetekend tegen de apar te inspraakavond voor het bedrijfs leven over het zgn. demonstratie project. Volgens de PPR is de af spraak hiervoor tussen kamer van koophandel en gemeente gemaakt zonder dat de speciale commissie voor het project daarin is gekend. Het aantal tegenstanders van het project neemt intussen toe. In Rijs wijk zijn diverse actiecomité s opge richt die kritiek hebben op de plan nen. Het Aktiekomitee „Emma- straat kind van de rekening" heeft als één van hen gisteren een lijst met handtekeningen aangeboden aan de gemeenteraad. Het maakt bezwaar tegen de geplande fiets routes. CRM-geld DELFT Buurtwerk-instellingen in Delft hebben in een brief aan CRM geprotesteerd tegen het te lage bedrag dat zij dit jaar van het ministerie zouden krijgen. De instel lingen willen meer dan de vier pro cent verhoging die CRM van plan is, nl. een volledige prijscompensatie die is gebaseerd op de werkelijke prijsstijgingen. Cadeau DELFT - De Chr Geref. Kerk in Delft heeft de Gereformeerde Kerk een in koper uitgevoerde plastiek aangeboden voor het kerkgebouw „Het hart van Delft". Dat gebeurde uit dank voor de gastvrijheid die de chr. geref kerk had genoten tijdens de renovatie van haar kerkgebouw aan de Nieuwe Langendijk. Wereldmozaïek In deze tijd van kranten, radio en televisie raken we steeds nauwer betrokken bij het doen en laten van onze 4 miljard medemensen, die het dagelijkse nieuws uitmaken. Achter dat nieuws leeft en werkt een onbekende wereld die het ontdekken meer dan waard is. Wereldmozaïek nodigt u uit! 'n Groep deskundige auteurs, cartografen, fotografen en journalisten begeleidt u op een boeiende ontdekkingstocht door deze wereld. U maakt kennis met andere, onbekende manieren van leven en denken.. Met fascinerende gebruiken en zeden van rassen en volkeren. Met hedendaagse politieke en maatschappelijke stromingen in de verschillende werelddelen... Met de economische en technologische structuur van iedere natie... Met kunst- en cultuur-uitingen in heden en verleden... Met historische achtergronden die u inzicht verschaffen in het heden... Met toeristische informatie en documentatie over leidende figuren en grote meesters... Kortom, met alles wat u over een bepaald land of volk kan interesseren Ingedeeld per land en per onderwerp, zodat u de complete documentatie overzichtelijk en in logische samenhang kunt terugvinden Een vraagbaak voor het hele gezin Wereldmozaïek is ook ideaal studiemateriaal. Onmisbaar als naslagwerk bi) het op de voet volgen van het wereldnieuws Voor uw studerende kinderen^ het gedroomde werkmate riaal voor hun taken en een j noodzakelijke aan vulling op hun school- 1 kennis. Een actuele leerrijke encyclopedie J voor de weetgierige, kritische mens van vandaag. Elke week weer een deeltje meer Elke week ligt een nieuwe aflevering voor u klaar. Goed voor 32 pagina's interessant lezen en bekijken, 'n Moderne formule en bovendien voordelig. Voor een klein bedrag per week bouwt u ongemerkt aan een naslagwerk van 14 delen Vanuit Spanje door 180 landen Uw wereldreis begint in Spanje, vandaaruit trekt u door heel Europa. Verder door Azië, Afrika, Amerika, Oceanië en de Poolgebieden. De complete wereld bij u thuis in de boekenkast. 6330 bladzijden, 15.000 kleurenfoto's, 2.000 statistieken en tabellen. Alles in kunstlederen verzamelbanden, waarin u elke aflevering zelf inbindt. Lezen unieke als in een boeiend boek Wereldmozaiek laat zich lezen als een boeiend boek. Geen droge opsom ming van feiten en cijfers, maar prettig 'en vlot geschreven. Verlevendigd door talloze schitterende kleurenillustraties en kaarten die de tekst aanvullen en verklaren. Extra leuk beginnen: Twee voor de prijs van één Wereldmozaïek is vanaf vandaag overal verkrijgbaar. Bij uw boekhandel, kiosk of warenhuis.Ter introductie krijgt u de eerste twee afleveringen voor de prijs van één Slechts f 3,50. En de eerste verzamelband voor de halve prijs. Vandaag nog doen'

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15