Ajax pessimistisch TERUGSLAG' OPPEPPER PSV IJshockeyteam dicht bij promotie op WK Vente nog iet op >pitz Kohn itgekeken IF gaat vrijuit 'afeltennisteam aat weer af Krol: 'Het valt mee dat we nog zover zijn gekomen' Jan Mak Spanje met 19-0 royaal verslagen Spasski blijft aan de leiding Kees Rijvers: „Door al die toestanden staan we er mentaal beter voor" Startverbod voor amazone Mathieu: toch geen Blokkeer )ÉNSDAG 15 MAART 1978 SPORT Trouw/Kwartet 13 jor Richard Matthijsse 1SCHEDE Twee seizoenen zon- r Europa-Cupvoetbal en een voor i begrippen uiterst matig resul- it in de vaderlandse competitie ichten FC Twente diep in de rode (ers. Alleen al het afgelopen sei- >n leverde een exploitatietekort n zeven ton op. Ofschoon de fi- nciële problemen nog altijd vrij ivangrijk zijn, gloren er toch wat nstiger perspectieven. Vooral nu kans om de finale te bereiken van Europese toernooi voor beker- anaars vrij groot is. Twentse ploeg staat in feite al st één been in de halve finale, nt het moet uitgesloten worden de kersverse semi-profs van het ense Vejle vanavond de 0-3 neder ig van veertien dagen geleden on- laan zullen maken. FC Twente et zelfs in staat zijn het return- ffen met forse cijfers af te sluiten. Bt zijn we in elk geval aan het ïliek verplicht", meent Spitz hn, de trainer op wie de Twentse eg niet uitgekeken raakt. Het is vallend hoe in het turbulente we- Ije van het betaalde voetbal nog nijier de positie van de sympa- eke Luxemburger in discussie is raakt. Enschede draagt Spitz ihn. ook in minder voorspoedige flen, kennelijk op handen, en hij in 1972 bij FC Twente pro- iveerde van hulp- naar hoofdtrai- r. als opvolger van Kees Rijvers, s iedereen gelukkig. En dat is tot heden zo gebleven. Kohn lijkt k aan de Twentse club te zijn stgeroest. In de mallemolen van trainerswisselingen valt in bin- n- en buitenland regelmatig zijn am. Vorig seizoen nog dong Feye- ord tevergeefs naar de gunsten in Kohn en enkele weken terug fitten de spelers van de Rotter- mse club bij hun directie voor het ïtrekken van de man uit Twente. pleidooi streelde Kohn, maar ar bleef het bij. De Enschedeërs Iden hun trainer aan zijn contrac- ile verplichtingen. Manager Ton Dalen gelooft ook niet dat Kohn i zo snel in een nieuw avontuur storten. Van Dalen: „Vergeet ook t dat Kohn in de loop der jaren grote machtspositie binnen de b heeft verworven. Het bestuur stert naar hem en er is veel weder- Is respect Een club die ambities ft. moet een goede trainer heb- I. Welnu, zo'n man is Kohn. Van dat aan zijn positie bij ons lt wordt getornd", oud-journalist Van Dalen koes een bijna grenzeloze bewonde- voor de Luxemburger, die hij ischetst als een „vakman bij uit- die taktisch „verschrikkelijk I" is, „uitstekend" kan voetbal en in staat is een wedstrijd iel" te analyseren. Loftuitingen er niet om liegen. Van Dalen zegt der over Kohn dat deze bepaalde een feilloos aanvoelt. „Soms komt misschien ietwat autoritair over, ar dat is hij in geen enkel opzicht, heerst bij FC Twente ook een weldige discipline. Er zijn weinig ibs in Nederland waar de discipli- zo goed is als bij ons. Een stan- arduitdrukking van Kohn is: „Ik :f wat, maar ik neem ook terug", spelers geloven ook onherroepe- 1 in zijn vakmanschap. In inter- ws spreken ze, ook degenen die ar een andere club zijn vertrok- n, vol lof over hem". at Kohn zo „groot" is geworden, [t volgens Van Dalen echter ook n FC Twente. „Hij kan hier wer- n in een klimaat waardoor men jenlijk niet op elkaar uitgekeken akt. Ik zie hem dan voorlopig ook et vertrekken. Natuurlijk, Kohn is n vakman van de bovenste plank, in tijde van Kees Rijvers, die bij 2 Twente zeer succesvol is ge- *st, was bij insiders al bekend elk een belangrijke rol Kohn in de ccessen heeft vervuld. Kohn is ik typisch een man die vasthoudt n spelers waar hij jaren lang mee left gewerkt. Kijk maar naar rost. Van der Vall en Van Ierssel. ij geeft spelers ook lang het voor- iel van de twijfel". Dalen heeft ervaren dat de uxemburger op dagen voor een be- ngrijke Europa-cupwedstrijd erg ispannen is. „Hij doet zich dan iverschillig voor en is moeilijk inspreekbaar. Een kanttekening ik wil plaatsen is dat hij slecht gen kritiek kan. Maar dat is dan 'k het enige negatieve punt, dat ik hem heb kunnen ontdekken", ooit eeder heeft een manager in t betaalde voetbal zo de loftrom- t laten schallen over een trainer. 1970 toen Feyenoord, als eerste ederlandse club de Europese en ereldbeker won, was er geen betere ainer op de aardbol dan Ernst appel. Twee jaar later vond men H in Rotterdam tijd dat hij op- apte. Happel, zo meende men, kon i Feyenoorders niet meer inspire- n. Spitz Kohn is al bijna zes jaar •ofdtrainer bij FC Twente. Van- 'ar dat de uitspraken van Ton van alen zo opmerkeMjk zijn. InsBURO Het Nederlandse irentafeltennis team heeft ook zijn atste wedstrijd in Groep A (eerste tegorie) verloren. De Polen won- met de maximale cijfers van 5-0. oor dit resultaat eindigden de he il op de zesde en laatste plaats, 'tgeen inhoudt dat zij uitkomen in 'els om de 9e t/m 12 plaats. De rite wedstrijd gaat waarschijnlijk gen Bulgarije. De verliezer hier- ta degradeert Tscheu-la Ling in duel met een jeugdige Ajax-fan bij het stadion van Juventus. Ling zal vandaag waarschijnlijk niet tot de Ivic-elf behoren. Hij kampt met een gebroken neus en wordt vervangen door Geert Meyer. door Johan Woldendorp TURIJN Ajax en Juventus staan vanavond in het gemeentelijke stadion van Turijn beslist niet voor de eerste keer tegenover elkaar, maar nog nooit is er sprake geweest van zo'n botsing tussen jong en oud als in deze bekerronde. Van de zeven spelers, die op 30 mei 1973 eveneens actief waren in de Europa-cupfinale tussen de beide landskampioenen, prijken er zes op de loonlijst van de Italiaanse eliteclub; doelman Zoff, de verdedigers Cuccureddu en Morini, de middenvelders Furino en Causio en aanvaller Bettega. Ajax levert dus een zeer bescheiden bijdrage aan deze reünie. Ruud Krol is de enige vedette van het „wonderelftal" van toen, die zijn club trouw is gebleven. centraUe wel eens te verliezen. Een goed resultaat Is zodoende afhanke lijk van een vroeg doelpunt. Nuchter bekeken hebben we weinig kans op winst. We moeten immers scoren in een stadion, waar de thuisclub zel den een tegendoelpunt hoeft te in casseren." Op papier heeft deze fikse aderlating voor Ajax verontrustende conse quenties. De nog regerende titeldra- ger kon de erbarmelijk slechte Euro pa-cupfinale van vijf jaar geleden puur op reputatie en routine winnen (Johnny Rep scoorde destijds in de vierde minuut de beslissende treffer) nu, na het weinig hoopgevende gelij ke spel in Amsterdam, is er naast ongelooflijk veel werklust ook een fikse dosis geluk nodig om in het waarschijnlijk uitverkochte stadion overeind te blijven. De koude oorlogpraatjes van Juven- tus-trainer Trappatoni „in verge lijking met de uitwedstrijd zullen we meer voetbal laten zien; aan de an dere kant moet ik het accent ook op de verdediging leggen, omdat ik bang ben voor de counters van Geels en La Ling" doen daaraan niets af. Juventus immers, brengt vanavond routine en een heksenketelachtige ambiance in. Ajax rest ogenschijn lijk slechts de hoop, dat het de vleu gels krijgt, die AZ'67 in november in Barcelona naar een strafschoppen- seance brachten. Topschutter Ruud Geels: „Wij hebben een elftal, dat door zijn jeugdige inbreng grillig is. We moeten iedere wedstrijd vreselijk geconcentreerd spelen. Maar Juist jonge voetballers dreigen die con- Het vorig Jaar „per ongeluk" kampi oen geworden Ajax hield in de eerste twee Europa-cuprondes opmerkelijk goed stand. De blamerende 2-0 ne derlaag tegen de amateurs van Lille- ström werd in Amsterdam overtui gend rechtgezet en in de tweede ron de vormde Levski Spartak Sofia evenmin een probleem. De aanwe zigheid van Ajax in de top acht van Europa Is dus een klein wondertje. Ruud Krol: „Het valt me mee, dat we nog Zo ver zijn gekomen. Het elftal van Ajax is duidelijk te onervaren voor dit soort wedstrijden. Ik zie het voor vanavond niet zitten." De jeugd contra de „oudjes". Vol gens Ruud Geels loopt Ajax te zeer op zijn tenen, volgens zijn voorzitter Jaap van Praag bevindt Juventus zich al jaren op de verkeerde weg. De laatste: „Ik vind het geen mee valler, dat Ajax in de kwartfinale van het Europa-cuptoernooi zit Wanneer we in de competitie niet op onverwachte momenten punten hadden verloren, hadden we met dat jonge elftal van ons vlak achter PSV gestaan. Daarom ben ik er van over tuigd, dat Ajax over een paar jaar weer een topelftal heeft. Dat Juven tus met geroutineerde spelers goed draait, is bedriegelijk. De verjon ging is onvoldoende doorgevoerd. Op een gegeven ogenblik klapt het in elkaar. Juventus heeft het eerder door trucs dan door kwaliteit zo ver gebracht." Ruud Geels: „Een bepaalde routine is vreselijk belangrijk. We hebben in Amsterdam kunnen zien wat het betekent als je een doorgewinterd elftal hebt. Door allerlei trucjes uit te halen bereikte Juventus heel wat. Wanneer Ajax uitgeschakeld wordt, ligt dat aan het gebrek aan routi niers. Sterker, ik vind het al een hele prestatie, dat we nog Europees voet bal spelen. In het seizoen 1973-'74 werden we met een meer ervaren elftal al in onze eerste ronde uitge schakeld (door toedoen van het Bul gaarse CSKA-red.i." AMSTERDAM De Amster damse kantonrechter, mr. Lis- sone, heeft de dagvaardingen tegen het bureau Inter-Football in Amstelveen en zijn drie di recteuren nietig verklaard. Aan het bureau en de directeuren, Cor Coster, Piet Keizer en Maarten de Vos was ten laste gelegd het uitoefenen van ar beidsbemiddeling met win stoogmerk zonder vergunning van de minister van sociale zaken. De kantonrechter overwoog dat de dagvaarding de „arbeidsbe middeling" omschrijft als een voortdurende bemoeiing met het doel werkgevers die een voetbalclub exploiteren en voet ballers, in ieder geval werkge vers en werkzoekenden in de voetbalsport, bij het zoeken naar arbeidskrachten en ar beidsgelegenheid behulpzaam te zijn. Daarbij was de toevoe ging „het ging in deze onder meer om de voetballer Ton Smits." Een feitelijk omschrij ving terzake „orbeidsbemidd- ling", zoals omschreven in de arbeidsbemiddelingswet van 1930, ontbreekt, is althans on voldoende en met de genoèmde toevoeging kan volgens mr. Lis- sone niet worden volstaan. Ook de advocaat van Intef-Foot- ball, mr. Jonker, had in zijn pleidooi tot nietigverklaring der dagvaarding geconcludeerd. De officier van justitie, mr. Berger, had tegen het bureau Inter- Football en de drie directeuren een voorwaardelijke boete van één duizend gulden geëist met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie kan te gen het vonnis van de kanton rechter in beroep gaan bij de rechtbank in Amsterdam, dan wel een nieuwe dagvaarding uitbrengen. Gisterenmorgen kon mr. Berger nog niet meede len wat hij gaat doen. VOLENDAM In tegenstel ling tot eerdere berichten zal Jan Mak ook het volgende sei zoen nog als trainer fungeren van de eredivisieclub Volen- dam. De voetbaltrainer tekende begin van dit seizoen een ver bintenis met een looptijd van twee jaar. In het contract was de bepaling opgenomen die bei de partijen de mogelijkheid bood de overeenkomst na een jaar op te zeggen. Twee weken geleden leek het bestuur van Volendam van die clausule ge bruik te gaan maken toen be kend werd dat men het contract van Mak voorlopig niet wilde verlengen. Daarbij speelde ook het gege ven dat eerder coördinator Joop Brand ontslag was toegezegd. door onze ijshockeymedewerker LAS PALMAS Na drie wedstrijddagen op het wereldkampi oenschap ijshockey (C-Groep) op het Spaanse eiland Gran Granaria ziet het er naar uit dat het Nederlands team probleem loos gaat promoveren naar Groep B, waaruit het vorig seizoen nog degradeerde. De laatste wedstrijd die Oranje speelde was tegen Spanje en werd met de imponerende cijfers van 19-0 gewonnen. Eerder had het team van Hans West- berg met royale cijfers gezegevierd over België (18-3) en Bulgarije (8-0). Het Oranje-team staat thans onge slagen op kop samen met China, dat echter in het bezit is van een minder goed doelgemiddelde. Met dit gun stige uitgangspunt lijkt Nederland hard op weg om een plekje te herove ren in Groep B. De eerste twee teams gaan namelijk over. Dit was trou wens voor het toernooi in Las Pal- mas niet bij de Nederlandse IJshoc key Bond bekend. Zelfs vooraitter Fred Schweers, die toch bestuurslid is van de Internationale IJshockey Federatie, kwam tot zijn uiterste verbazing tot de ontdekking dat niet één maar twee landenploegen over gaan naar de B-Groep. Het nationale team staat de komen de dagen echter nog een zwaar pro- gramma te wachten. Vandaag kan hog1 gefrefeWheeld worden tegen Frankrijk, maar morgen volgt Dene marken (dat evenwel als favoriet voor de titel reeds tweemaal verloor), zaterdag China en zondag valt ver moedelijk de beslissing om de eerste plaats tegen Oostenrijk. De wedstrijden worden afgewerkt in een klimaat dat volstrekt ongeschikt is om ijshockey te spelen. Soms stijgt het kwik buiten tot 35 graden, leuk, om aan het strand te liggen natuurlijk, maar niet zo aantrekke lijk om met zware uitrustingen een ljshockey-interland af te werken. Ook het toeschouwersaantal viel de afgelopen dagen erg tegen. Een handjevol ietwat nieuwsgierige en verbaasde Spanjaarden volgen de verrichtingen van de ijshockey- teams. Tegen het gastland Spanje toonde BELGRADO Boris Spasski be houdt de leiding in het internatianel Bugojno schaaktoernooi. Hij speel de remise tegen Robert Hübner uit West-Düitsland. Jan Timman kwam remise overeen met de Joegoslaaf Milan Vukic. Dertiende ronde: Tal (8ovJet-Unle)-Mlles (Eng) Spasski (8ovjet-Unte)Hübner fWDl Vj-'/a). LJuboJevlc (Jocg)-Ologorlc (Joeg) 1-0. Vu kic (Joegl-Tlmman '/»->(>. Hort (TsJVBalashov (Sovjet-Unie) 'h-'h. Byme (V8>-Karpov (Sovjet- Unie) i/fVi. Buklc (Joeg.j-Ivkov (Joeg) afgebro ken. Portisch (Hong)-Larsen (Den) 0-1. 8tand: 1. Spasski 8'/» punt. 2. Ljubojevic. Karpov. Timman 8. 5. Ta) Vh. 6. Hort 7 7. Larsen. Hübner. Balashov, Miles 6'/i. 11Ivkov 6 en een afgebroken partij. 12. Portisch 6. 12. Byme 5 14 Ollgonc. Vuklc 4'A. 16. Buklc 4 en een afgebroken partij. door Matty Verkamman EINDHOVEN PSV's persbijeenkomsten aan de vooravond van wéér een Europacup-wedstrijd zijn doorgaans alleraardigst. Anders dan bijvoorbeeld bij Ajax, waar voorzitter Jaap van Praag er vooral op uit is om het aanstaande duel zo goed mogelijk te „verkopen", ontstaat er tijdens dat soort zittingen in het restaurant van het PSV-stadion nogal eens een vinnige discussie over uiteenlopende voetbalzaken. Terzijde: de noodzaak om, als Ajax, de wedstrijd in de pers aan te prijzen bestaat in Eindhoven niet, omdat het stadion meestal bij voorbaat vol is. De hoofdrolspeler is altijd trainer Kees Rijvers. Ofschoon hij onlangs in een interview stelde dat hij pers contacten als „verplicht corvee" be schouwt, neemt hij ook dat onder deel van zijn werk serieuzer op dan veel van zijn collega's, die (Ivic, Bos- kov, toen hij met Feyenoord nog over een Cup mocht dromen) niet zelden uit de grote doos gemeen plaatsen putten. Terwijl de immer luidruchtige René van de Kerkhof aan de bar door gaans voor de vrolijke noot zorgt „Wat een vraag, hè", roept hij her haaldelijk gaat Rijvers in het of fensief. Zijn aard dwingt hem daar bij om een volgens hem domme vraag, bits te beantwoorden. Rijvers is geen man die vriendelijk lachend, zinloze schouderklopjes uitdeelt. En dat is eigenlijk best prima. De man is waarschijnlijk minstens zo bezeten van voetbal als Wiel Coer- ver. En dat staat op voorhand garant voor een kribbig, maar ook komisch sfeertje. Maandag, twee dagen voor de tweede UEFA-cup-kwartfinale te gen de 1. FC Magdeburg, was het weer eens zover. Het begon met een opmerking van de trainer zelf. „En dan wil ik het nog eens over dat rapport van die stuurgroep hebben. Wat ik daar nou in mis. is, dat er geen woord aan het voetbal wordt besteed. Het intimidatievoetbal waar ik het al jaren over heb en dat het spektakel in de weg staat daar wordt niet op ingegaan". Nu valt er over te twisten of het de taak wel was van die stuurgroep om over de kwaliteit van het spel te oordelen. Immers, aan het negativis me en het wangedrag zijn ten eerste de trainers zelf en ten tweede de spelers, die op aandrang van hun „meesters" tot hun daden worden gebracht althans, in veel gevallen niet afdoende worden geremd schuldig. Zo eenvoudig ligt dat. Hoe wel Rijvers in dat opzicht inderdaad een goede naam heeft, valt er ook ten aanzien van PSV nog wel het een en ander op te merken. Denk maar eens aan de broertjes Van de Kerk hof (tijdens de thuiswedstrijd tegen Eintracht Braunschweig weer eens een ouderwets wilde bui), de als back indertijd allerminst zachtzinnige Gerry Deijkers en de nog altijd veel te snel geïrriteerde Huub Stevens. Maar goed, de discussie was met Rijvers's opmerking op gang ge bracht. Negatief voetbal dus. „Maar meneer Rijvers, dan wil ik het ook nog wel eens over die eerste wed strijd van PSV tegen Magdeburg hebben. Zo, positief was dat ook niet". Rijvers: „Wat is dat nou, niet aanvallend genoeg? Ik herhaal: we hebben minstens vier aanvallers In de ploeg. Als je er zoveel hebt, dan kun je nooit verdedigend voetbal spelen". Toch wel, ln Maagdenburg. Deze krant oordeelde twee weken geleden over het spel van de aanstaande landskampioen: „P8V redeneerde dat het niet nodig was tijdens deze eerste UEFA Cup-kwartfinale noe menswaardige Initiatieven te ne men. Daar was natuurlijk wel Iets voor te zeggen, maar lang niet alles. Wanneer Je zo stringent de hand aan houdt om alleen dan aan te vallen wanneer er echt geen risico meer is, Jan van Beveren, Bené van de Kerkhof en Willy van de Kerkhof (v.l.n.r.) op weg naar de training. dat betekent dat op zich toch weer een risico. Immers de kans op een toevalstreffer tegen loop Je altijd. Zelfs Maagdenburg, dat volstrekt gevangen zat in dekking, bewees dat' weer eens." Rijvers was maandag zo vriendelijk om later aan de bar, de „Maagden burger kwestie" toe te lichten. Ook toen bleek hij overigens weer een man die het niet kon laten om, hoofdschuddend, een collega-Jour nalist herhaalde malen „bestraf fend" toe te spreken. In de trant van „ik ben trainer en u bent journalist". Rijvers over de onbekendheid van Maagdenburg in de eerste wed strijd: „Dat heeft een hele wedstrijd door gespeeld; merkte Je ln alles. Toch zeg ik dat we maar twee kwar tier ln moeilijkheden zijn geweest Waar dan nog bij kwam dat Willy van der Kuylen in de tweede helft voortdurend vrij stond, maar niet werd aangespeeld." En dan over de kritiek: „De journa listen moeten beter weten. We wor den nog steeds vergeleken met het Ajax van vorig Jaar, dat toen alleen met Geels voorin speelde. Als je dat verschil al niet meer ziet." Wordt dat nu wel zo vaak geschreven? Rijvers fel: ,Jk heb al die knipsels op mij^ kantoor liggen. Dat wordt ge schreven." Overigens meldde Rijvers ln Januari zelf in een interview: „Het goede PSV heeft nog niemand gezien." Rij vers: „Dat zeg je als trainer; van een Journalist verwacht ik dat hij een oordeel geeft. En nogmaals wanneer we dan worden afgeschilderd als Ajax, dan vind lk dat nogal wat." Iets anders is of PSV, ln tegenstel ling tot vorige jaren, niet sterk ls teruggevallen ln de tweede helft van de competitie; ondanks het feit dat de club de lijst nog roer ruime voor sprong en ongeslagen aanvoert. Vooral ln de afgelopen weken had PSV echter geen macht meer om „pressie" te spelen. Rijvers: „Het lijkt wel of we naar een terugval worden toegeschreven. Dat begrijp lk niet. Ik vind ook dat de ploeg momenteel wisselvallig speelt. Maar ondanks dat hebben we, afgezien dan van die wedstrijd tegen Wage- ningen. nog maar één keer slecht gespeeld. Tegen Telstar. Op dit mo ment zeg lk: „Door die 2-2 tegen NEC, na al die toestanden, staan we er mentaal weer beter voor." Rijvers legt er Intussen nog altijd de nadruk op, dat zijn team vaak nog te onvoorzichtig speelt. „Ik zie het nog regelmatig, vier aanvallers, waar Willy van de Kerkhof nog bij komt en twee aanvallende backs. Velen willen dan ook als spelmakers gaan fungeren, terwijl daar toch maar één man voor ln aanmerking komt: Willy van der Kuylen." het Nederlandse team geen pardon. Na een zwakke eerste periode, waar in „slechts" tweemaal werd ge scoord, gingen de manschappen van Westberg draaien als een locomotief. Vooral de lijn Berteling (Amster- dam)-Jansen (ThialO-De Heer (Thi- alf) droegen ertoe bij dat de score hoog werd opgevoerd. Jansen en Koopmans (Thialf) waren met bei den vier treffers de topscorers. De Heer scoorde tweemaal, Van Gog, Krikke, Toren, Van de Griendt (allen Groningen) en Peternousek. Van de Broek (Tilburg Trappers). Van Soldt (Thialf) Schöffer en Berteling (Am sterdam) scoorden ieder eenmaal. De andere uitslagen waren. Dene- marken-Frankrijk 7-6, China-België 12-1. DEN HAAG De strafcommissie van de Stichting Nederlandse Hippi sche sportbond (NHS) heeft de ama zone Ans Teelen uit Blerick een startverbod opgelegd van zes maan den, waarvan drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van één Jaar. Dit startverbod gaat met terugwerkende kracht in per 28 fe bruari 1978, de dag dat Ans Teelen een voorlopig startverbod kreeg op gelegd, en geldt voor alle hippische wedstrijden in Nederland. Haar paard Con Dios kreeg een startver bod voor drie maanden. De strafcommissie kwam tot deze uitspraak omdat het na het horen van de betrokken amazone en een viertal getuigen bewezep*werd geacht dat Ans Teelen op 23 februa ri J.l. tijdens de finaleavond van de concoursen om de NCRV-sprlngtro- fee ln de Rijnhal te Arnhem haar paard Con Dios had onttrokken aan een controle op het gebruik van on geoorloofde middelen. In het on langs ln werking getreden doping- reglement van de NHS wordt het weigeren van het geven van mede werking aan controle gelijkgesteld met de uitslag „positief" van een monsteronderzoek. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM - Pierre Mathieu heeft definitief besloten zijn con tract als trainercoach van volleybal landskampioen Blokkeer niet te ver lengen. Een laatste poging Mathieu alsnog voor twee jaar aan de lands kampioenen te binden mislukte gis terenmiddag. Mathieu behaalde met Blokkeer twee keer het lands kampioenschap. Ook dit jaar heeft zijn ploeg weer uitstekende kansen op prolongatie van de titel. Kamerleden praten met delegatie KNVB DEN HAAO - „De KNVB ls er zich nu van bewust dat de wereldkampi oenschappen voetbal gehouden worden ln een land met een dictato riaal bewind. Daar zal de KNVB zich rekenschap van moeten geven. Als de WK uitlopen op een grote propa- ganda-actie voor Argentinië en die vrees heb ik is de KNVB daarop aanspreekbaar." Dat zei hét PvdA-Kamerlid Relus ter Beek gis teren na afloop van een gesprek, dat een groep Kamerleden voerde met de KNVB-bestuurders. De Kamerleden zouden het .zeer waarderen" zo hebben zij eerder verklaard Indien de Nederlanders in Argentinië niet deel nemen aan „manifestaties van representatieve aard (bij voorbeeld recepties) die tot meerdere eer en glorie van het re giem moeten strekken." In het ge sprek met de KNVB-top ls dat nog eens onderstreept. Bram Vermeulen van het duo Neer- lands Hoop, die een actie tegen Ne derlandse deelname aan de WK op touw heeft gezet, noemde het „ont hullend dat de KNVB nu pas zeker heid wil hebben over veiligheids maatregelen. De ernst van de situa tie ln Argentinië dringt kennelijk nu pas tot de KNVB door,' aldus De Jonge, die het gesprek tussen Ka merleden en KNVB bijwoonde. De KNVB zelf gelooft niettemin, dat er geen reden is voor bezorgdheid over veiligheidsmaatregelen. „Je maakt Jezelf onmogelijk als regiem door Je gasten onvoldoende te bescher men," zo werd gezegd. Het gesprek tussen Kamerleden en voetbalbon den zal worden voortgezet, zo werd besloten. VOETBAL Het voetbalveld van het Rlver Plate stadion ln Buenos Aires, waar 1 Juni de openingswedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap tussen Utelhoude» West-Duitsland en Polen wordt gehouden, zal een nieuwe grasmat moeten krijgen De verzuurde grond heeft het gras letterlijk verbrand, waardoor het bruin ls geworden. Inmiddels zijn de eerste voorbereidingen getroffen voor herstelwerkzaamheden Offi cials verzekeren dat bet nieuwe veld op UJd gereed zal komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13