ollar toch ak ondanks eunplan Billiton en NOM in magnesiumproject Robeco Oorzaak werkloosheid in bouw in onderzoek OrmaStt-i Sharpfax kopieer machines Ver. Staten kunnen zich niet boven wet stellen Hoger dividend Bijenkorf Meningsverschil in bonden over einde bezetting KSH-bedrijf J? #\ORMAS BV Snelste ferry vaart op de Oostzee Directie Robeco over wisselkoersen: Direct werk voor 150 man in Veendam Jaarverslag 1977 jaarverslag Voor antwoord op 'klemmende vragen' Bod Avebe mogelijk deze week Citibank geeft geen leningen aan Zuid-Afrika Wereldhandel naar record Oplossing staking Belgische DAF- fabriek in zicht *aG 14 MAART 1978 FINANCIEN EN ECONOMIE T rouw/Kwartet P15-RHS17 N (Reuter) West-Duitsland heeft de Verenigde Staten z'egd het „valutakrediet" te verdubbelen tot vier miljard r. Dit gebeurt in de vorm van zogenaamde „swapdollars". s geld. dat uit de kas van in dit geval de Bundesbank in de yan de Amerikaanse centrale bank vloeit. De dollar, die rochtend hoger opende in verband met dit steunplan, zakte e valutamarkten weer terug toen de inhoud van het plan nd werd. Valutahnadelaren hadden forsere maatregelen acht. merikaanse ministerie van fi jn heeft ook de verkoop gere- an 600 miljoen bijzondere trek- reehten (SDR) op het Internati- Monetaire Fonds (IMF) aan de •sbank voor de aankoop van ;n. Met behulp van deze mar- an de Bundesbank dan onge- 40 miljoen dollar uit de markt als de koers dreigt te dalen. gezamenlijke verklaringen e ministers van financiën van Duitsland (Hans Matthoefer) VS (Michael Blumenthal) verder dat de VS niet zullen en om op hun reservers bij het e „trekken" als de situatie daar ing toe geeft. De VS kunnen miljard dollar aan buiten valuta's opnemen bij het import ADVERTENTIE kopiëren, ook op gewoon papier Na het bekend worden van de steun maatregelen ging het echter weer snel bergafwaarts. De Finnen noemen hun mammoet-ferry Finnjet, om dat het schip door middel van twee gasturbines, van het type dat ook in DC-10 vliegtuigen zit. wordt voorgestuwd. Deze techniek maakt het tot het snelste passagiersvrachtschip ter wereld. De nieuwste aan winst van de Finse commerciële vloot sinds kort in de vaart tussen Travemünde en Helsinki kan een topsnelheid bereiken van 56 kilometer per uur en de afstand tussen de Duitse- en Finse havenstad in ruim 20 uur overbruggen. De Finnjet is voor meer dan 140 miljoen gulden gebouwd op de werf van wartsijè in de Finse hoofdstad. Het volautomatische zeekasteel 24.600 ton, 213 meter lang draagt in belangrijke mate bij tot verdere ontplooiing van het internationale handelsver keer van Finland, dat zich in toenemende mate op Zuid-Europa en het Midden-Oosten is gaan richten. Het schip is uiteraard berekend op het ploegen door ijsvelden. Zijn 40.000 paardekrachten zijn alleszins voldoende om een ijsvloer van een meter dikte vlot te splijten. Een interessante bijkomstigheid is. dat de Finnjet van de Finnlines als de eerste anti-vervuiler van het Oostzeegebied fungeert. Al het gebruikte water wordt aan boord in containers opgeslagen. Een deel ervan wordt in een eigen zuiveringsinstalltie geschikt ge maakt voor hernieuwd gebruik. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In het kader van het thans bestaande stelsel van zwevende wisselkoersen zal blijken dat ook de Verenigde Staten zich niet boven de wet kunnen blijven stellen. Dit schrijft de directie van Robeco in het jaarverslag 1977 in een beschou wing over „wisselkoersen en inflatie". Wisselkoersen vaste dan wel zwe vende blijven, aldus het verslag, het scharnier tussen binnen- en bui tenlandse prijzen. Voor het goed functioneren van dat scharnier kan geen partij zijn verantwoordelijk heid ontgaan. Geconstateerd wordt, dat inflatie- bestrijding de enige manier is om de rust aan het valutafront te doen te rugkeren Belangrijke landen met omvangrijke betalingsbalansover schotten als West-Duitsland en Ja pan, blijven ondanks de aanzien lijke stijging van hun wisselkoers en nsief overleg reekeinde is intensief overleg egd tussen West-Duitsland en over de maatregelen die geno- lienen te worden om een einde aken aan de aanhoudende val van de Amerikaanse munt. partijen zijn het er over eens voortdurend krachtig zal wor- pgetreden tegen de wanorde op isselmarkten en dat er nauwe nwerking zal blijven bestaan', morde die de wisselmarkten de Dpen maanden heeft geken- staat volgens de monetaire teiten in geen verhouding tot onomische sitautie. tbreiding van de „swap-rege- waartoe dit weekeinde is beslo- fengt de totale geldhoeveelheid >ver veertien centrale banken Bank voor Internationale Be en (BIB) snel kunnen beschik- n geval de dollarnood aan de komt, op 22,16 miljard dollar. VEENDAM (ANP) Billiton International Metals en de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij (NOM) gaan in Veendam een magnesiumbedrijf vestigen. De totale investering voor de zoutwin ning en de rnagnesiumoxydefabricage zal rond de 300 miljoen gulden bedragen. NOM en Billiton zullen in beide projecten elk voor de helft deelnemen. Dit heeft dr. N. Dost van de Raad van Bestuur van Billiton bekendgemaakt. ADVERTENTIE Het ligt in de bedoeling in 1981 met de winning en produktie te begin nen. De beide projecten zullen werk gelegenheid bieden voor 150 man. Bij de bouw van de bedrijven zullen in de komende drie jaar in de piekpe riode tot ongeveer 700 mensen werk vinden. Billiton. onderdeel van de Koninklij ke Shell-Groep, is tien jaar geleden al begonnen de mogelijkheden voor zoutwinning en -verwerking te on derzoeken. De besprekingen met de autoriteiten moeten nog worden af gerond. Er zal nog een concessie voor de zoutwinning moeten worden ver- AMSTERDAM Het KBB (Koninklijke Bijenkorf Beheer) concern heeft in het op 31 januari afgesloten boekjaar 1971-78 een omzet behaald van 2.060 min. Deze omzet was 240 ofwel ruim 13 pet hoger dan die in 1976-77. acht werd in de verklaring ook onken aan de energievoorstel- an president Carter. De enorme nport van de VS wordt als een e voornaamste oorzaken gezien et internationale wantrouwen jzichte van de dollar. Blumen- ïeeft nog eens bevestigd, dat dent Carter vastbesloten is om en doeltreffende maatregelen men om een einde te maken aan igebreidelde import van olie. belangrijkste internationale plmarkten zijn de Westduits- 7ikaanse voorstellen met ge ide gevoelens ontvangen. Veel elaren hadden forsere maatre- verwacht. Vergeleken met vrij- ivas er eerst een duidelijk herstel de Amerikaanse valuta te be ren. Op de Newyorkse valuta- (t daalde de koers van de dollar ipzichte van de mark vlak na het nd worden van de steunmaatre- van 48,36 tot 48,07 dollarcent nark. De stemming was buiten ion zenuwachtig en de koersen ver uiteen. 'ranse frank herstelde zich flink dreiging van een forse over- ing van „links" bij de Franse lezingen is weggenomen. De voor de dollar bleek ook een lieve uitwerking te hebben op koersverloop van de frank. In noteerde dollar 4,7810 franks eleken met 4,9050 franks vrij- een herstel van niet minder dan ilf centimes. Amsterdamse wisselmarkt is otering van de Amerikaanse dol- naandagochtend verder geste- De stemming was vast in af- iting van mogelijk later op de bekend te maken steunmaatre- voor de dollar. Er zou een ak- d zijn gesloten tussen de VS en t-Duitsland over harde maatre- om aan de daling van de dol- oers een eind te maken. De dol- ipende op ƒ2,2140 waarna een ere stijging volgde tot 2,2180, ruim twee cent boven het slot vrijdag lag. De handel was vol- wisselmakelaars echter een rustiger dan eind vorige week. De concernwinst voor aftrek van vennootschapsbelasting bedroeg 35,4 min tegen, 27,9 min, wat een stijging betekende van 7,5 min of wel ruim 26 pet. Daar voor vennoot schapsbelasting 15,4 min (v.j. 11,7 min) is gereserveerd, bedraagt de winst na belasting 20,0 min tegen 16,2 min, een stijging van 3,8 min ofwel 23,5 pet. Voorgesteld wordt op de gewone aandelen A van 20 een dividend uit te keren van 5,20 ofwel 26 pet tegen 4,60 ofwel 23 pet over 1976-77. Aandeelhouders hebben de keuze in plaats van een dividend geheel in contanten 1,40 ofwel 7 pet op te nemen in contanten en het overige gedeelte te ontvangen als een uitke ring van 5 pet, ook hierbij naar keu ze, hetzij uit het belastingvrije ge deelte van de agioreserve dan wel uit andere reserves. Deze uitkering zal geschieden in de vorm van gewone aandelen en wel tot een bedrag van maximaal 1.791.060 nominaal. De nieuwe aandelen zullen ten volle zijn gerechtigd tot het dividend over het op 1 februari begonnen boekjaar 1978-1979. Het dividend van 4,60 over 1976-77 kon naar keuze worden opgenomen voor 1 (5 pet) in contanten met daarnaast een uitkering van 5 pet in gewone aandelen uit het belasting vrije gedeelte van de agioreserve. De Amerikaanse General Cocoa heeft een zodanig aantal aandelen KORFF'S KONINKLIJKE CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN aangeboden gekregen, dat zij haar bod op Korff gestand zal doen. Het Amerikaanse bedrijf is bereid tot uiterlijk 31 mei op de voorwaarden van het oorspronkelijk bod nog niet aangemelde stukken te accepteren. Er werd 1450 pet in contanten per aandel van 800 nominaal van Korff geboden. BAM HOLDING (bouw) heeft in 1977 een nettowinst behaald van 4,9 min (v.j. 3,3 min), aldus voor lopige cijfers. Het bedrijfsresultaat voor afschrijvingen is lager waarte genover afschrijvingen staan zodat per saldo het bedrijfsresultaat na afschrijvingen gelijk is aan dat over 1976. De nettowinst is belangrijk ho ger door een positief saldo buitenge wone baten en lasten (v.j. negatief). Bij de jaarlijkse trekking van de 2,5 pet PREMIELENING ROTTER DAM 1952 is obligatie nr. 172691 uit geloot met 100.000. Met ƒ25.000 werd uitgeloot nr. 109990 en met 10.000 nr 150068. De twee prijzen van 5000 gingen naar de nrs. 143322 en 190020. Tien obligaties worden met 1.000 afgelost: de nrs. 124670, 133449, 137582. 139538. 157774, 159126, 160236, 163484, 181991 en 198650 Voorts worden 485 obligaties met 150 elk afgelost. PASHOUT ELEMENTENBOUW. een onderdeel van de Nederlandse bouwgroep Lanvas in Schiedam, heeft van de Ballast-Nedam Groep opdracht ontvangen voor de bouw twee bungalowdorpen in Saoedi- Arabië. De opdracht is enkele tien tallen miljoenen guldens waard. De bungalowdorpen worden gebouwd bij Dhahran en Riyadh. Nautamix te Haarlem en Som broek Zaandam te Zaandam en As sen hebben sinds 20 januari lopende fusiebesprekingen afgebroken. Zij zijn samen tot de conclusie gekopen dat samenwerking tussen beide be drijven niet mogelijk is. Nautamix maakt en verkoopt mengers en dro gers voor de farmaceutische, chemi sche- en levensmiddelenindustrie en heeft 125 mensen in dienst. Som broek maakt apparaten voor de che mische- en olie-industrie en heeft 80 werknemers. MAXWELL PETROLEUM HOL DING is van plan om in aansluiting op het slotdividend van Koninklijke Olie een interim dividend over 1978 uit te keren van 9,12 per aandeel van 20 nominaal, waarin begrepen een derde interimdividend van 1,32. leend terwijl ook hinderwetvergun ning en een vergunning op grond van de wet luchtverontreiniging moet worden afgegeven. Voldoende zout Door proefboringen en seismisch on derzoek is aangetoond dat er in het gebied voldoende zoutvoorraden aanwezig zijn voor een produktie van ten minste 40 jaar. Het magnesi- umoxydeproject zal 100.000 ton magnesiumoxyde per jaar gaan pro duceren. De produkte kan in princi pe worden verdubbeld maar of dat inderdaad gebeurt zal afhangen van de vraag op de markt. „Bovendien is dit afhankelijk van wat andere landen op dit gebied voor plannen hebben," aldus de heer Dost die memoreerde dat in Ierland en Finland zeer vergaande plannen voor dergelijke fabrieken zijn, terwijl ook dergelijke bedrijven in Joegosla vië, Griekenland en achter het IJze ren Gordijn in voorbereiding zijn. De heer Dost. acht het niet uitgeslo ten dat de vestiging van Billiton in Veendam aanvullende industrieën in de nabije toekomst zal aantrekken. Op dit moment zijn ook besprekin gen gaande of in het magnesiumpro ject nog andere bedrijven zullen wor den betrokken. Op basis van een produktie van 100.000 ton zal de omzet van de mag- nesiumoxydefabriek op jaarbasis circa 80 min. bedragen. De produk tie zal voor een deel voor export zijn bestemd. Het oog is daarbij vooral op Europa gericht. Het produktie- proces is gebaseerd op kennis van de Amerikaanse firma Harbison Walker Refractories International te Pitts burg. Inkomsten over 1977 f210 miljoen 1976: f 190 miljoen). Voorstel slotuitkering: 3Viri belastingvrij in aandelen of f 5.20 in contanten, waardoor di\ idend over 1977 komt op f 12.80(1976 f 12.60). Totale vermogen: f4.134 miljoen. Spreiding van hel vermogen: Nederland (incl. internationals): I9fr. Duitsland: I0V Japan: I3tf. Verenigde Staten: 30rf. overige landen: I7rr andere activa II'' 170.000 nieuwe aandelen uitgegeven. U ontvangt het door een envelop met uw naam en adres te zenden aan: ROHi.cn. Antwoordnummer 1957(6015). Rotterdam. Bellen kan ook: 010-650711. toestel 157. het fundament van uw vermogen Van een onzer verslaggevers VUGHT In overleg met de directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening en vertegenwoordigers van het bouwbedrijfsleven is besloten, een analyse te maken van de werklozen in de bouwnijver heid. Voorzitter S. J. van Eijkelenburg van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) zei dit onlangs in de jaarvergadering van het Genootschap Bouwpen in Vught. „Daarmee," zo zei hij, „zal dan einde lijk een antwoord komen op de twee vragen die ons al geruime tijd be klemmen, namelijk: in hoeverre zijn de als bouwvakker ingeschreven werklozen Inderdaad als bouwvakker te beschouwen?; wat zijn de oorzaken, dat zoveel werkloze bouwvakarbeiders niet ge plaatst (kunnen) worden, ondanks de grote vraag? Eerder in zijn toespraak zei de bouw- voorzitter zich met hand en tand te zullen verzetten tegen het streven het steeds eenvoudiger te maken, niet te hoeven werken. „Er zal moe ten worden gewerkt aan het indam men van het verkeerde of oneigen lijk gebruik van sociale wetten en maatregelen door werkgevers en werknemers." Drukkend Intussen blijkt het tekort aan ar beidskrachten de ontwikkeling in de aannemerswereld niet onberoerd te laten. In het onderhanden werk ont staan in toenemende mate stagna ties. Daarnaast zijn de marktlonen. ook buiten de randstad, in snel tem po gestegen. Deze stijging is niet doorberekenbaar in het kader van de risicoregelingen. Dit feit. gevoegd bij de boetes door te late oplevering, heeft de rende menten ernstig gedrukt. Daarnaast zullen, aldus de heer Van Eijkelen burg, indien niet voor meer even wicht op de arbeidsmarkt wordt ge zorgd. hoge marktlonen meer en meer in de kostprijs worden opgeno men. De gevolgen hiervan zijn span ning in de exploitatiekosten, tekort aan geld, bouwbehoeften die niet bevredigd kunnen worden en als sluitstuk van dit alles werkloos heid met uitstraling naar vele andere bedrijfstakken. Ofschoon het nieuwe kabinet on langs 450 miljoen heeft uitgetrok ken voor aanvullende werken, heeft de AVBB er bij de regering op aange drongen werken met hoge prioriteit op de markt te brengen. Want meer dan een aanzet kunnen de bouwers hoewel ze „blij" zijn met dat be drag er niet in zien. Het kernpunt van het nieuwe bouw beleid is immers, zo onderstreepte de heer Van Eijkelenburg, het op plan- Van een onzer verslaggevers TILBURG Tussen de Voedingsbonden FNV en de actievoer ders bij KSH-dochter Varopa in Tilburg, die bij het ter perse gaan van deze editie was bezet, is verschil van mening ontstaan over de waarde van de overheidsgaranties en in verband hiermee het al dan niet stopzetten van de bezettingen. Varopa is thans nog het enige KSH-bedrijf dat wordt bezet. wm—mm—mm—Een woordvoerder van de Voedings bond FNV. Ben Leferink, gaf toe dat op centraal niveau (bij de bonden) er inderdaad anders wordt gedacht over de overheidstoezeggingen dan bij KSH-bedrijf Varopa. Hij wilde niet ontkennen, dat zijn bond zich uit het bezettingscomité zal moeten terugtrekken als de bonden op cen traal niveau besluiten de actie te beëindigen. De bezetters van Varopa hebben gis teren een dringend beroep op de plaatselijke actiecomités gedaan om nog eens kritisch na te gaan of het wel een goede zaak is geweest, dat de bezettingen bij de KSH-bedrijven zo snel zijn beëindigd. De Varopa-werknemers zijn van me ning dat de garanties van de over heid allerminst een basis vormen voor de instandhouding van KSH als totaliteit en voor de werkgelegen heid bij de afzonderlijke bedrijven. De bezetters zeggen met name ge schokt te zijn door uitlatingen van de minister van sociale zaken, Albe- da, dat er mogelijk ontslagen zouden kunnen vallen bij Varopa en andere KSH-bedrijven. De bezetters hebben de actiecomités bij de andere KSH- bedrijven gevraagd hen te laten we ten. hoe zij over de overheidsgaran ties betreffende KSH denken. Het antwoord was gisteravond nog niet bekend. De coöperatie Avebe zal „mogelijk nog deze week" een hoger bod uit brengen op de aardappelzetmeel- poot van het ln betalingsmoeilijkhe den verkerende KSH-concem. Hoe veel hoger het bod zal uitvallen, wil de een woordvoerder van Avebe niet zeggen. Hij sprak slechts van „nieu we gezichtspunten" die dat hogere bod rechtvaardigen. Enkele maanden geleden liepen de onderhandelingen met Wessanen. Suiker Unie en Avebe stuk op de hoogte van de biedingen. Er gaapte een kloof van 150 miljoen gulden tussen hetgeen KSH vroeg en de bieders wilden betalen. Behalve Ave be is ook de Centrale Suiker Maat schappij voor een deel van KSH in de markt. Een bod van de laatste op de levensmiddelensector van KSH wordt morgen of overmorgen ver wacht. matige wijze voorzien in de behoefte aan bouwproduktie. Kernpunt van aanvullende maatregelen is volgens hem niet meer de werkloosheidsbe strijding, maar de uitvoering van werken die hoog genoteerd staan in de rangorde van maatschappelijke behoeften. Opdracht In dit kader heeft de AVBB een 'Opdracht verstrekt („wij willen een constructieve bijdrage leveren") aan het Instituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven om een onder zoek in te stellen naar de wenselijk heid en uitvoerbaarheid van een bouwprogramma voor lagere over heden. Dvt onderzoek dient een bijdrage te leveren aan het verkrijgen van een zo groot mogelijke zekerheid, dat de te verwachten vraag naar bouwpro duktie van de lagere overheid, in „echte" vraag wordt omgezet. Hierbij tekende de heer Van Eijke lenburg nog aan, dat de Nota Bouw beleid zich beperkt tot het bouwbe leid op centraal niveau en dat de lagere overheden daarbuiten vallen. de daardoor teweeggebracht ver zwakking van hun toekomstige ex portpositie daadwerkelijk kiezen voor een lagere inflatievoet. Volgens de Robeco-directie zijn er zeker wel positieve punten te ont dekken aan het huidige stelsel van vrij schommelende wisselkoersen. Dit niettegenstaande van het sys teem van vaste wisselkoersen de sug gestie uitgaat van enige discipline bij de inflatiebestrijding. Grenzen genaderd In de afgelopen jaren is gebleken, dat met het stelsel van zwevende valuata's te leven valt, maar dan wel zwevend binnen bepaalde grenzen, aldus het verslag. De laatste tijd zijn wij echter die grenzen dicht gena derd. zo meent de directie. De geografische verdeling van het vermogen per 31 december zag er als volgt uit: Nederland (incl internatio nals) 19%; Duitsland 10%); andere Europese landen 8%; Ver. Staten 30%; Japan 13%.; overige landen 9%; overige activa 11%.. De bruto inkom sten stegen van 190 miljoen in 1976 tot 210 miljoen in 1977. Als slotuitkering over 1977 wordt voorgesteld 3'/,% (onv.) in aandelen, ten laste van de agioreserve, met als alternatief 5,20 in contanten. Inclu sief het interimdividend van ƒ7.60 (7,40) betekent dit voor aandeelhou ders een stijging van hun dividend inkomsten met 5%. NEW YORK De op één na groot ste bank van de Verenigde Staten. Citibank, heeft besloten geen lenin gen meer te verstrekken aan de Zuidafrikaanse regering of aan Zui- dafrikaanse staatsbedrijven. VoL gens een woordvoerder van de bank hebben de aandeelhouders van Citi corp, de moedermaatschappij van Citibank, een schriftelijke verkla ring toegezonden gekregen, waarin staat dat de Citibank geen leningen verstrekt om het tekort op de Zuid afrikaanse betalingsbalans mee te dekken, noch kredieten verschaft aan de regering van Zuid-Afrika. Citibank heeft laten weten voortaan een selectief kredietbeleid te zullen voeren in Zuid-Afrika. De kredieten zullen werkgelegenheid moeten op leveren en ten goede moeten komen aan alle Zuidafrikaanse burgers. In een onlangs verschenen rapport van de Amerikaanse Senaat staat, dat Zuid-Afrika begin vorig jaar kredie ten had opgenomen met een totale waarde van 2,2 miljard dollar. Citi bank en nog tien andere Amerikaan se banken zouden het grootste deel van dat krediet hebben verleend. Groei hoeveelheid matig GENEVE De wereldhandel steeg vorig jaar tot een record van 1,15 biljoen dollar (2,35 biljoen gulden), oftewel met 13 procent. In hoeveel heden uitgedrukt liep de stijging fors terug van 11 procent in 1976 naar slechts 4 procent in 1977, zo maakte de Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (GATT) gisteren bekend. De geringe stijging van de verhandelde hoeveelheid goederen wordt geweten aan het tra ge herstel van de economische re cessie, terwijl de forse stijging van de waarde van de verhandelde hoe veelheid goederen wordt gezien als een gevolg van de verminderde waarde van de Amerikaanse dollar. De exporten van de westerse landen stegen met vier tot vijf procent, evenals de importen. De export van de olielanden nam met 10 procent toe, de import steeg eveneens, met 22 procent. De ontwikkelingslanden boekten in 1977 een tekort op de handelsbalans van 20 miljard dollar, tegen 27 miljard in 1976. De waarde van de export van communistische landen steeg met 15 procent en de invoer met 10 procent. EINDHOVEN (ANP; Er Is een oplossing ln zicht voor de proble men bij de vestiging van DAF- Trucks in het Belgische Oevel, waar al drie weken wordt gestaakt. Giste ren hebben de Belgische directie en de locale vakbondsbestuurders een akkoord bereikt over een CAO-1978. De ruim 1.000 medewerkers in Oevel zullen zich tijdens een referendum (morgen) over dit akkoord uit spreken. Stemmen zij ermee in, dan zou het werk al Donderdag kunnen worden hervat, aldus een DAF-woordvoer- der in Eindhoven. Dat kan Inhouden dat ln de Eindhovense vestiging, waar momenteel zo n 1.700 man zon der werk zit tengevolge van de sta king, de produktie van vrachtwa gens volgende week maandag weer ter hand kan worden genomen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17