PSV te voorzichtig' Nicols niet in Europese bekerstrijd Speelverbod voor Viktor Kortsnoi sponsor flaus Urbanczyk voorspelt aanvallender Magdeburg tegen Excelsior AZ in Kuip Afzegging in Antwerpen In Duitse Bundesliga Ijshockeyers aim langs ulgarije: 8-0 Jafeltennisters ellen teleur 0* lOAG 14 MAART 1978 Trouw/Kwartet 13 ior Mattie Verkamman NDHOVEN Ook in Oost-Duitsland is het pad van een etbaltrainer niet altijd met rozen geplaveid. Neem nou Heinz Kigel. Bijna vier jaar geleden was hij het, die de 1. FC volstrekte outsider Magdeburg ld in die dagen luid bezongen in internationale pers. De toen nog ijonge ploeg gemiddelde leef- 22 jaar werd een grote toe- ist voorspeld. In de DDR werd Sousiast gereageerd op het werk Krügel die naar eigen zeggen het jerlandse (Ajax) type op zijn eg had geprojecteerd. De man ?g in die dagen de versierselen, orend bij de onderscheiding «ester in de Sport" opgespeld. te jaar later ondervond Krügel de rekkelijke waarde van zo'n lintje, had het succes niet kunnen con- leren en werd, net als in het wes- gebeurt, de laan uitgestuurd, opvolger werd Klaus Urbanc- die Magdeburg morgenavond koste van PSV naar de halve FA Cup-finale hoopt te leiden, anczyk (37) is ook „Meester in de irt". Hij dankt zijn onderschei- t aan de Olympische bronzen me- le, die hij als actief voetballer op Bpelen van 1964 in Tokio won; bij gelegenheid traden de beide itslanden voor de laatste maal één nationaal team aan. anczyk. eerst over zijn voorgan- .Onder Krügel heeft Magdeburg i formidabel ontwikkeld. Maar ja, dat succes in Rotterdam, ontbrak methode om aan de top te blijven, arbij Magdeburg zeker pech heeft ad De club werd enkele malen elukkig ui. de Europa Cup ge- t. Tegen Malmö bijvoorbeeld pe- ties. Nee, Krügel heeft geen func- meer in de sport. Hij heeft nu een rekking bij een bedrijf. merkelijk genoeg liep de terugval Magdeburg synchroon met die de nationale ploeg. Oostenrijk ;f de DDR voor in de aanloop r het WK-toemooi in Argentinië eerder beleefde het team van idscoach Georg Büschner in het er van het Europees landenkam- enschap zelfs de afgang van een erlaag, in eigen land, en een ge- spel tegen het nietige IJsland, lanczyk, een beetje lacherig: „Ja, schner is wel gebleven. We zijn slotte ook Olympisch kampioen rorden. De recente resultaten van nationale ploeg waren niet erg genaam, maar ook weer niet ipzalig. Er zijn bepaalde proble- geweest, waar ik verder niet op ril gaan. Wel kan ik zeggen, dat er Tienteel alles aan wordt gedaan Magdeburg naar het eerste, en tot dusverre enige grote clubsuc ces op Europees niveau loodste. Onder zijn leiding won Magde burg in Rotterdam de Europa Cup voor bekerwinnaars; een triomf die in de finale ten koste ging van het toen al afgetakelde AC Milan. - ".u Beeld uit de eerste kwartfinale wedstrijd tussen FC Magdeburg en PSV. Gerrie Deykers speelt de bal tussen de benen van Decker maar zal met deze actie geen doel treffen. om de ploeg weer op het niveau van vier jaar geleden te krijgen. Ik heb goede moed dat dit zal lukken. Vori ge week hebben we via goed voetbal met 3-1 van Zwitserland gewonnen." Urbanczyk, zeven jaar geleden als speler van Chemie Halle gewond geraakt bij de afschuwelijke brand in het Elndhovense hotel „Het Sil- veren Seepaerd", volgt in één op zicht de ideeën van Krügel. Ook hij is vol lof over het Nederlandse spel type, waarvan hij momenteel dus kennelijk niet up to date van op de hoogte is. Toch zegt hij van wel. „Ik vind PSV een club van wereldklas se. Tot aan de eerste wedstrijd te gen ons had PSV alle wedstrijden voor de UEFA Cup gewonnen. En ook in de eigen competitie is men nog niet verslagen. Dat zegt mij voldoende. Ik vind het Nederlandse voetbal nog altijd van een zeer goed gehalte. Beter dan dat van de BRD (West-Duitsland). daar wordt nog altijd een simpel soort voetbal gespeeld, ook al is het dan vaak succesvol". Met zijn lofuitingen «in de richting van PSV bedoelt hij niet te zeggen dat hij de Élndhovenaren goed vond spelen iq Maagdenburg, inte gendeel. Urbanczyk, recht voor zijn raap: „PSV speelde overdreven voorzichtig. Er was maar één team op doelpunten uit. Zo'n spelbeeld levert meestal geen goede wed strijd op. Ik vond dat jammer, want in principe hadden dit, gemeten naar de kwaliteit van beide elftal len, finale- in plaats van kwartfina lewedstrijden moeten zijn. Ik be grijp niet dat een club alleen maar een tegenstander het spelen wil be letten. We hebben geen moment enige ruimte gekregen, waardoor we dus niet goed kónden spelen". Zelf is Urbanczyk niet van plan om morgen op een vergelijkbare wijze te spelen. „Ik denk dat het karak ter van mijn spelers zich daar niet voor leent, De meesten zijn voet ballers in de ware zin van het woord." Heeft dat iets te maken met de verdediging, die zeker niet het sterkste deel van de ploeg vormt? Urbanczyk: „Direct na de wedstrijd heeft René van de Kerk hof dat in een televisieinterview ook al gezegd. Ik heb er niets op tegen dat PSV er kennelijk zo over denkt. Laat ik er dit van zeggen: we kunnen verdedigen, zoals de mees te clubs op Europees niveau dat kunnen, omdat het nu eenmaal het gemakkelijkste onderdeel van het spel is. Maar in principe ligt verde digen ons niet. Gewoon, omdat we aanvallend zijn Ingesteld". ROTTERDAM De eerste wedstrijd in de halve finales van het toernooi om de KNVB- beker tussen Excelsior en AZ'67 zal op dinsdag 21 maart niet op Woudenstein, maar in het Feyenoord-stadion ge speeld worden. De wedstrijd begint om 20.00 uur. FC Köln KEULEN Bundesligaclub FC Köln heeft zijn reis naar Tunesië afgezegd. Op 10 mei' zou Köln in Tunis een oefen wedstrijd spelen tegen Tunesië ter voorbereiding op de wereld kampioenschappen voetbal in Argentinië. Volgens manager Karl Heinz Thielen gaat de reis niet door omdat de Tunesiërs geen „Pfennig" willen betalen. Thielen: „Na moeizame onder handelingen met de Tunesi sche voetbalbond zijn we tot de conclusie gekomen dat een dergelijke wedstrijd voor ons geen zin heeft. Daar moet geld bij en dat hebben we niet over voor een tegenstander die in Argentinië bij onze nationale ploeg is ingedeeld." Birmingham BIRMINGHAM - Birming ham City heeft een opvolger voor Sir Alf Ramsey, die vorige week ontslag nam als raand> ger. 8mith, een van de Jongste managers in het Engelse be taalde voetbal, heeft Black burn Rovers opgebouwd tot een zeer succesvolle ploeg in de tweede divisie. Sir Alf Ram sey, die in 1966 de Engelse nati onale ploeg naar de wereldbe-i ker leidde nam vorige week zelf ontslag omdat hij zich mede schuldig voelde aan de slechte prestaties. Op dit mo ment staat Birmingham vijfde van onderen in de eerste divisie. Vrede GLASGOW De vrede tussen Bruce Rioch, aanvoerder van het Schotse elftal, en manager Tommy Docherty van Derby County is weer getekend. Na een heftig dispuut tussen de twee plaatste Derby Rioch vrijdag op de transferlijst. Maar Rioch bood later zijn ex cuses aan en verzekerde dat hij voortaan zijn best zal doen voor de club. „In dat geval is er weer plaats voor Riocb bij Der by en zal hij van de lijst wor den afgehaald," aldus Do cherty. ANTWERPEN De Nederlandse honkbalkampioetf Haarlem/Nicols heeft op de algemene vergadering van de Europese honkbalbond iCEBAl in Antwerpen voor sensatie gezorgd door na de loting te laten wéten dat er dit Jaar niet op deelne ming gerekend moet worden van de Nederlandse kampioen. De Haar lemse woordvoerder deelde mee dat het financieel geen haalbare kaart tou zijn omdat het toernooi in twee ronden zou worden afgewerkt. Een besluit waarover in de boezem van de CEBA, maar ook bij de KNBSB veel beroering ontstond, omdat de Haarlemmers hun beslissing zo laat bekend Aaakteri dat het niet meer mógelijk was om nummer twee in te schrijvèn. Van de zijde van de CEBA dreigt voor de Haarlemmers een schorsing. Het Europese honkbalkampioen schap 1979, ,dat tegelijk met het Eu ropees solftballkampioenschap in Triest zal worden gehouden, krijgt een nietrwe formule. Er zijn twee 'poules. In de A-poule spelen Neder land en Italië een reeks van vijf of zeven wedstrijden, in de B-poule ko men vier hndere landen uit. De win naar van de B-poule speelt in 1980 tegen de verliezer van Nederland- Italië voor een plaats in de A-poule. Van zes landen staat de deelneming aan het wereldkampioenschap, dat in september in Italië wordt gehou den. reeds vast: Italië, Nederland, België. Canada, de Verenigde Staten en Cuba. Het zevende land komt uit het trio Japan, Korea en Australië. In Zuid-Amerlka moeten ook nog kwalificatiewedstrijden borden ge speeld voordat de twaalf deelnemers LOS ANGELES In df Verenigflf Stalen la ren comité in het leven geroepenjdal nch gaat uuetten om honkbal te laten doordringen tol de Olympische Spelen. Volgens d$,voorzitter van hel comité, waann vele Amerikaanse honkbal- grootheden zitting hebben. Rob' Dedeaux wil men proberen honkbal m 1984 '„olympisch te hebben Dedeaux „Honkbal wordt in S0 landen overal ter wereld gespeeld. Bovendien is het een Uk van sport waarin lichamelijk conUcl uit den boze is We willen nog steeds dat sport verbroe dert wel is er een betere sport nenkbaar1 Het omite wordt financieel bijgestaan door de Amerikaanse honkbalfederatie 1 aan dit eerste WK op Europese grond bekend zullen zijn. Van 22 tot 24 september van dit Jaar wordt in Haarlem het toernooi ge speeld om de Europese, softballbe- ker. Deelneemsters zijn de kampioe nen van Nederland. België, Italië. Tsjechoslowakije en Frankrijk. Ne derland zal tevens het Europees kampioenschap voor junioren orga niseren. In Oosterhout zullen op 13 augustus strijden de ploegen van Nederland, Italië, België en Zweden. ZURICH (AP) Grootmeester Vik tor Kortsndi, uitdager van wereld kampioen Antoli Karpov, is door de We&tduitse schaakbond met onmid dellijke ingang het deelnemen aan verdere wedstrijden in de „Bundesli ga" verboden. Door vrienden van de schaker is meegedeeld dat Kortsnoi zou zijn meegedeeld, door de Westduitse bond. dat het verbod was afgekon digd nadat hij had meegedeeld ko-. mende zondag in het Zwitserse Biel te zullen deelnemen aan een officieel toernooi van de Zwitserse schaak bond. Kort nadat Kortsnoi het bericht van de Westduitse bond ontving, heeft hij, aldus deelden zijn vrienden mee. een seizoensverdrag met de schaak club van Biel afgesloten. Voor die club.zal hij deelnemen aan het kam- pioenstoernooi van Zwitserland en aan wedstrijden om de Europese beker. BUGOJNO Boris Spasski heeft zijn afgebroken partij uit de twaalf de ronde van het internationale schaaktoernooi in Bugojno tegen de Joegoslaaf Gligoric na hervatting ge wonnen. Daarmee heeft de vroegere wereldkampioen uit de Sovjet-Unie alleen de leiding genomen met 8 punten. Spasski won de partij met zwart tegen Gligoric in 59 zetten. De uitslagen van de overige hervatte afgebroken partijen zijn. Balasjov (Sov)-Miles (Eng) 1-0, Hort (Tsj>- Ivkov (Joe) 1, Vukic <Joe)-Larsen (Den)>-'/>, De stand Is nu: 1. Spasski 8 punten. 2. Karpov en Timman 7,5, 4. Tal en Lubojevic (7.1f>. Hort en Ivkov 6,5,8. Miles, Portifch, Balasjov en Hübner, allen 6,12. Larsen 5.5.13. Gligoric en Byrne 4,5, 15 Bukic en Vukic 4. PALMAS Het Nederlands ockeyteam heeft in de strijd om wereldkampioenschap in de C- ep op Gran Canaria Bulgarije slagen met 0-8. Dat gebeurde via tussenstanden 0-4, 0-3 en 0-1. [Ierland legde al ln de eerste perio de grondslag voor de zege. Vla lpunten van Jack de Heer (twee- al), Van Soldt en Jansen. Oranje eg in de tweede periode een klei- inzinking, maar een goed draalen- verdediging en een zeer goed spe cie keeper Harry van Wielsen' gden ervoor dat de Bulgaren niet scoren konden komen. Koopmans, Jansen Rob van On- gs kon Nederland zijn voorsprong der opbouwen naar 0-7. In de der periode kon Nederland verder uit en naar 0-8 door een doelpunt van orge Peternousek. Straffen voor derland: tien maal twee minuten s eenmaal tien minuten miscon- :t voor Klaas van der Broek, garije kreeg tien maal twee mi en plus tweemaal een tien minu- misconduct voor Lazarov en Ata- ov. stand na twee wedstrijddagen: 1. [Ierland 2-4 (26 3), 2. Oostenrijk 2- 11), 3. China 2-4 (11 6), 4. Span- 1SBURG Het Nederlandse da steam heeft in de vierde wed- ijd om de Europese titel voor lan- Jteams weinig moeite gehad met Igië: 3-0. „Recreante" Josiane De le en nationaal kampioen Marie- tnce Germiat hadden te weinig sse om Bettine Vriesekoop en ly Williams te kunnen verontrus- i Alleen het dubbel Sandra de uijff-Bettine Vriesekoop func- neerde matig. Nederlandse dames hadden het h elopen weekeinde al driemaal ge- feld en even zoveel maal verloren, jen titelhouder Rusland werd de ste nederlaag geleden: 1-3 Later rd met 2-3 van West-Duitsland 1oren. Bettine Vriesekoop ver- irde voor Nederland de enige nten. Gisteren verloor het team coach Gerard Bakker met 1-3 t Roemenië. Opnieuw redde Bet- e Vriesekoop de Nederlandse eer or haar tegenstandster Eva Fe- K te verslaan. ter verloor Nederland ook de vijf- partij tegen Joegoslavië, waar- m de Nederlandse damesploeg op vijfde plaats in haar groep eindig- Nederland gaat nu over naar de 'Ie. die gaat strijden om de 9e t/m plaats. ENQUETE Misschien wel de mooiste uitvin ding sinds de flessenopener is de steekproef als enquete. Je vraagt iets aan 1300 mensen en je weet meteen hoe 13 miljoen mensen er over denken. En is je dat maar dikwijls genoeg doet dan komt een mens nooit meer voor verrassingen te staan. Zo kon het dus gebeuren dat begin februari een jongedame bij onze J. C. Brak aanbelde met het verzoek of hij antwoord wilde geven op en kele vragen. Nou graag hoor, koffie? Het bleek een enquete voor man nen te zijn. Eerst twintig vragen over sterke drank en de gewoonten van onze J. C. Brak in de slijterij als hij twijfelt tussen een goede cog nac of een vermouth. Daarna vier pagina's vragen over de aanschaf van grammofoonplaten; wat hij nu precies dure en goedkope platen vindt. Tenslotte kwam de aap uit de mouw: vragen over het Neder lands elftal en de gang naar Argen tinië. Afgelopen week kon onze J. C. Brak constateren hoe ver zijn ge zonde verstand afwijkt van het ge middelde. De uitslagen werden be kend gemaakt. Bijvoorbeeld hoe veel men ervoor over had om Johan Cruijff naar Argentinië te helpen. Van de 339 in voetbal geïnteres seerde mannen bleken er achttien wel een paar centen voor het goede te kunnen missen. Twee wilden een gulden bijdragen, één liet 25.000 gulden invullen. De rest zat dichter bij één gulden dan bij 2000 gulden, laat staan 25.000 gulden. Maar zo makkelijk was het bureau Inter/view dat het onderzoek uit voerde niet te vangen. Want bere kend werd dat op landelijke basis een bedrag tussen de 15 en 45 mil joen gulden opgehaald zou kunnen voor de heer Cruijff. En dat alle maal dankzij die ene man die 25.000 gulden liet invullen. Kan in Den Haag even uitgezocht worden wie dat nu weer was? ENQUETE (2) De aktie bleek grote bekendheid te genieten Alle ondervraagde Trouw-lezers hadden er wel van ge hoord. Terwijl 4van de lezers van De Volkskrant de zaak gemist had den, hoewel dat weinig zegt want van de lezers van Voetbal Interna tional dat zich al twee Jaar druk maakt over Argentinië was 9% niet op de hoogte van de aktie. Alleen AVRO's Televizier scoorde zoals te verwachten was. hoger. Landelijk had 92% van de aktie gehoord. Van de mensen die op de hoogte waren van de boycot-aktle was 25% het geheel of gedeeltelijk eens met de aktie. De rest was het met de aktie niet eens. mee oneens of ge heel mee oneens. In de categorie geheel of gedeeltelijlc (wat dat ook mag zijn; Happel alleen sturen of zo?) mee eens scoorde Vrij Neder land met 63% het hoogst, gevolgd door Trouw met 61%. Het Parool kwam tot 52% en De Volkskrant tot 45%. De laagste scores zaten ln de bekende hoek. De T. 13%, AVRO's Televizier 14% en Elsevier met 12%. Aan alle mannen want vrouwen werden om onopgehelderde rede nen buiten beschouwing gelaten werd vervolgens gevraagd of het Nederlands elftal wel of niet be hoorde te gaan, met als ontsnap pingsclausule „maakt mij niets uit". In procenten uitgedrukt kwam Vrij Nederland het hoogst in de catego rie „Nederland hoort niet te gaan": 45%. Gevolgd door De Volkskrant met 35% en de NCRV gids met 21%. Trouw werd in absolute cijfers uit gedrukt: 12 van de 28 ondervraagde Trouwlezers vonden dat Nederland niet hoort te gaan, 9 waren vóór de gang naar Argentinië en 6 maakte het niet uit. In absolute cijfers uit gedrukt kwam geen enkele van de lezers van andere landelijke dag bladen, radio en tv gidsen of week bladen bulten het dagblad Trouw tot meer voor- dan tegenstanders van de boycot. Nederland behoort wèl te gaan vond 82% van de lezers van De T., 83% van de lezers van het Alge meen Dagblad. 88% van de lezers van Studio (KRO). 82% van de AVRO's Televizier lezers. 83% van de Elsevier lezers. 86% van de Ac cent lezers en (de hoogste score) 91% van de lezers van Voetbal In ternational. ENQUETE (3) Tenslotte mocht ook het ideale Ne derlands elftal worden samenge steld als handig hulpje van Happel die alleen nog maar hoeft uit te zoeken bij welke clubs de betrokke nen spelen. Dat elftal zag er als volgt uit: Jongbloed: Suurbier, Krol. Dusbaba, Hovenkamp (de makers van de enquete waren de naam Rijsbergen vergeten); Willy van de Kerkhof, Neeskens, Van Ha- negem of Jansen; René van de Kerkhof. Rep, Rensenbrink. Vier mensen noemden Johan Cruijff als hoogst wenselijke aan valler. Tenslotte: 11% dacht dat Neder land wereldkampioen zou worden. West-Duitsland (35%) en Brazilië (34%) zijn de grote favorieten. ZATERDAG Het betaalde voetbal zal zich ln de toekomst in Nederland op de zater dag moeten gaan afspelen. Dat heeft een marktonderzoek uit gewezen. De uitkomst is bijge schreven op de lijst van vermoe dens die het profvoetbal weer bo ven Jan zouden kunnen helpen. En wie schrikt zich daar een hoedje? Juist. Herman Kuiphof. Die man met dat ene colbertje. Hij heeft als levensvervulling de nadere verkla ring voor de gewone man van ge miste kansen voor open doel en het begeleiden van skireportages (om dat hij dat al aardig vond toen ze daar zelf nog niet naartoe mochten) gekozen. Achter zijn loketje schrikt Herman. Wèg alle zekerheden die het leven zo aangenaam maken: op zaterdag is het klusjesdag en op zondag is het voetbaldag. Het zat hem zo hoog dat hij er Jacques Hogewo- ning zondagavond in Studio Sport maar eens naar vroeg. Of die lui van dat structuurrapport niet in de gaten hadden dat de mensen er ln de Randstad Holland een heel an der leefpatroon op nahouden dan al die boeren ln de rest van het land? Herman drukte zijn ongerustheid uit door een aardig doorkijkje te gunnen in het zaterdagse leven van het burgermanshuishouden Kuip hof. 's Morgens moet hij het voor tuintje rond de vijver Cupido III-de luxe (met plastic waterlelies) maai en. Daarna moet hij z'n Opel Kadet wassen. Dan moet hij moeders kar retje langs de rekken van de Prijs breker duwen. En de dag eindigt met een uitje. Een beetje Waldola- la-type die Kuiphof maar het zal wel om een ommetje met de hond gaan. „Half elf Herman, nog één kop cho cola en dan gaan we lekker op één oor". „Ja moeder, morgen is het weer vroeg dag". Morgen is het zondag. Dan wordt er gevoetbald. Herman moet er niet aan denken dat ze al op zijn zo druk bezette zaterdag achter het lederen monster zullen gaan hollen. Hoe moet het dan met de Rand stad? Hoe moet het dan met al die te maaien tuintjes, te wassen au to's. boodschappenlijstjes en het loopje met de poedel Hector, van twijfelachtige afkomst maar zeer in de mode. Ja, wij in de Randstad behoren tot het swingende type mens. Wel even wat anders dan de rest van Nederland waar ze op zaterdag snakken naar een partijtje prof voetbal omdat ze anders de dag niet door kunnen komen. Behalve natuurlijk de echte boeren die om vijf uur hun koe moeten melken. Voor de rest hebben ze altijd Vuile auto's, doen ze nooit boodschap pen en blijven 's avonds altijd thuis. Zo is het toch hè Jacques? Het is maar goed dat ze die Herman Kuiphof niet Ingeschakeld hebben voor dat structuurrapport betaald voetbal. Een geblokt colbertje als soclaal-geograaf, dat kon er echt niet meer bij. ADVERTENTIE f Met spoed gezocht Na aan auoeaavena pariode ln da aradlvtala vollaybal v*n jaar, loopt ona oontraot mat onn huidige eponeor Gerard da Lange dit aeizoen at. n WH drogend contact mat luala gegadigden Orow naamhaewn.irie-1 op Kona termijn Bet: Gerard Ebell na 18.00 ut |ol achnft naar poi Deze advertentie stond afgelopen donderdag in het Algemeen Dag blad. Hij is afkomstig van de vol leybalclub AMVJ/RLVC te Rotter dam die zonder sponsor dreigt te komen zitten. Hallo meneer Ebelie, al enige res pons gehad op uw annonce? „Ik zie niet in wat het het dagblad Trouw Interesseert of wij al enige respons hebben gehad. Trouw noemt toch geen sponsornamen En ik dacht dat Trouw vrij negatief ten opzichte van sponsors stond' Nou, niet bij alle sponsors hoor. We hebben moeite met sommige spon sors en de methodes die ze gebrui ken, om maar wat te noemen. „Er is enige respons geweest. Ver der kan ik nog niets zeggen. Er moeten nog gesprekken gevoerd worden. Maar de schrijvende pers maakt het er ons niet makkelijker op De schrijvende pers realiseert -zich de consequenties niet. Er is de laatste a;es, zeven Jaar veel veran derd door de sponsoring. Kijk al leen maar naar het ledental van de volleybalbond, basketbal en zaal handbal". Ik dacht dat dat ergens anders aan lag. „Dat hééft natuurlijk alles met Sponsering te maken. Er zijn meer mogelijkheden gekomen, betere trainingen, meer trainingen, betere opleidingen. Dat kost allemaal geld. De zaalhuren zijn verdrievou digd. Alle kosten die een vereniging maakt kunnen niet meer uit de contributie komen." De vergoeding voor onkosten die een volleyballer jaarlijks mag ont vangen om nog amateur genoemd te. kunnen yrorden, bedraagt maxi maal 5000 gulden. En dus krijgt vrijviel iedere volleyballer ln de ere divisie ook die 5000 gulden. Dat is een wat merkwaardige constructie, maar a la. voor niets gaat tegen woordig geen bal meer op. Daarom moeten er dus (onder meer) sponsors zijn. Hoewel som mige experts in volleybalkringen menen dat er maar heel weinig zal veranderen als de sponsors zouden vprdwllnen. Het zou daarnaast best eerlijk zijn als sponsors weer ge woon voor hun advertenties zou den gaan betalen, in plaats van zoals nu de garantie zouden krij gen grote naambekendheid te ver werven via een Investering in een sportclub. En ach, wat weet die sportpers er óok vkn. Niks toch. Meneer Ebelie: „De Nederlandse sportpers maakt de topsport ka pot. Ze zijn -te kortzichtig om te informeren naar de achtergronden. Dat neem ik de sportjournalisten zeer kwalijk." Daar komt dan nog bij dat de com missie media en sponsoring niet eens met de sportclubs wil praten. Gelijk hebben ze natuurlijk ook. al neemt meneer Ebelie ze dat zeer kwalijk. Want de sport wordt weer de dupe. Straks worden de sponsor- namen nauwelijks meer genoemd en dan zit de sport met de gebak ken peren. Die pers toch. -Over de kortzichtigheid van de sportwereld zullen we het verder maar niet meer hebben. SPONSORS Zejg Brak, maak Je nog iets over TROS Aktua van Vorige week? Onze J. C. Brak: Nee. ik denk 't niet. Ik ga toch de TROS niet se rieus nemen als ze iets aan sport- sponsering doen. Als die een sport- uitzending verzorgen weten die mensen die de reclameborden plaatsen eerder van de uitzending dan de cameraman* Ja maar hoe vond je nou zo'n Wallis de Vries? Onze J. C. Brak: Wel leuk. keurige meneer, daar niet van. Maar ja, als hij iets anders te beheren had ge kregen dan sport op CRM. dan was hij al voor Kruisinga verdwenen. Die Wallis de Vries heeft z'n eigen beleid nog geen enkele keer goed geraden. En zo'n Kinsbergen dan? Onze J. C. Brak: Kinsbergen? Som mige mensen denken dat ze van veel geld ook veel verstand krijgen. Dat is dus een misvatting, dat zie Je aan Kinsbergen. Brutaal zijn is niet moeilijk als je veel geld hebt. Zin nig zijn, dat wordt dan het pro bleem. En dat zo een man de ge middelde sportjournalist voor dom verslijt zal me verder een zorg zijn. Het is alleen typisch dat de TROS bij een sponsor die z'n verwoesten de sporen ln de sport zo nadrukke lijk heeft nagelaten, op bezoek gaat. Maar dat zal wel aan de ma ker van dat Itempje liggen. Hoop ik. Maak Je nog wel lets over Stoop? Onze J. C. Brak: Is dit de week van de sportmisbrulkers2 Dat hij nu gaat proberen een artdere club op te kopen om zo toch ahn zijn naam- reclame te komen is Jammer voor het volleybal Maar dat moet de volleybalbond in de gëten houden. Ik denk dat ik een mqand of twee geleden ai gesohrevien heb dat Stoop dit soort zeer fttaaie plannen had. Hij doet maar, lk doe niet mee. Nee. Ik bedoel wat hij zondagmid dag zei op de radio. Dat het zo'n slecht voorstel was ooi voetbaltrai ners voortaan een tjriejarig con tract te geven, omdat je pas na een paar maanden merkt wat voor vlees Je in de kuip hebt. Onze J. C. Brak: ik heb 't ook gehoord. Het komt er ongeveer op neer dat de sollicitant moet boeten voor het falende personeelsbeleid van een club. Ik nad niet anders van Stoop verwacht. Veel geld, hè. Voor de rest natuurlijk schande. Maar moet Je daarover aan de gang blijven? Ik denk alleen dat het la chen wordt als de boeken van FC Amsterdam open moeten. Maar dat is een ander verhaal. Jij maakt dus niks meer? Onze J. C. Brak: Nee. het is welle tjes geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13