VS: uitvoer ernenergie anbanden Vast beeld bij opiniepeilingen Amerika te lief voor Russen in Afrika p oenemende sociale onrust in Portugal Geisel beëindigt bezoek aan Bonn Proces opgeschort na aanslag (ieuweregeling vankracht voorde armsten in Pohle krijgt straf Geen schot in conferentie over schulden DE FRANSE IKI IEZI INGI a Grigorenko beroofd van burgerrecht eningsverschillen in Witte Huis BUITENLAND Trouw/Kwartet 7 EW YORK (UPI) De Amerikaanse president Jimmy Carter eft gisteren de nieuwe wet ondertekend die de uitvoer van andstof voor kerncentrales regelt. Het doel van de wet is te orkomen dat door de verkoop van Amerikaans nucleair mate iaal de kernbewapening in de wereld zal toenemen. "Voorlopig nog geen ferkiezingen voor a gemeenteraden Spanje IADRID (AP, UPI) De Spaanse ■^pcialistische partij PSOE is er niet n geslaagd de regering te dwingen m nog dit voorjaar gemeenteraads- erkiezingen te houden. Minister an binnenlandse zaken Rodolfo lartin Villa deelde gisteren in het arlement wel mee dat die verkie- agen zullen worden gehouden bin- :n een maand na aanvaarding van nieuwe grondwet, waarover nu in it parlement onderhandeld wordt. ;n socialistische motie om de 'Raadsverkiezingen te houden binnen en maand na afkondiging van de ?e op de gemeenteraadsverkiezin- v en werd in het parlement verwor- ien met 150 tegen 171 stemmen: pcialisten en communisten tegeno- rer de Unie van het Democratisch lentrum en de rechtse Volksalli- tatie. langenomen wordt dat de wet op de emeenteraadsverkiezingen binnen n« ne weken zal worden goedgekeurd. r( )pmerkelijk was wel dat een com munistisch voorstel om de burge- kj ieesters voortaan te laten kiezen :t! loor de gemeenteraad met algeme- e ie stemmen werd aangenomen. Fe- f'Pe Gonzalez, de leider van de es 'SOE, en premier Suarez hadden )o isteren voor de tweede keer binnen 4 uur een gesprek met elkaar om de U roeiende rancune tussen de twee le it de weg te ruimen, lij lij twee aanslagen in Madrid en San iebastian zijn gisteren twee politie- nensen om het leven gekomen. Wie roor de twee aanslagen verantwoor- lelijk is, was niet bekend. Zeven r'( nilitairen zijn gisteren tot twee we- w :en cel veroordeeld omdat ze had- vt len overlegd met de ultrarechtse a' loliticus Bias Pinar in de Noord- )a Irikaanse enclave Ceuta. De regeling, waaraan president Car ter zeer veel waarde hecht, heeft in het Amerikaanse Congres veel steun gekregen. Eén van Carters opval lendste beleidsvoornemens (de strijd tegen de verspreiding van kernwapens) heeft daarmee een wet telijke basis gekregen. Bij de onder tekening deed de president een be roep op buitenlandse regeringen een zelfde soort politiek te voeren bij de uitvoer van kernenergie. „Sommige van onze vrienden moeten hun poli tiek herzien," zei Carter. Hij doelde daarmee in de eerste plaats op de landen die het verdrag tegen de ver spreiding van kernwapens (het zoge naamde non-proliferatieverdrag) nog niet hebben ondertekend. Tot die landen behoren de Amerikaanse bondgenoten Frankrijk, Brazilië en Israël. De nieuwe Amerikaanse wet legt strikte beperkingen op aan landen die nog niet de mogelijkheid hebben kernwapens te maken maar wel graag kernenergie willen gaan ge bruiken. Alle uitvoer van nucleair materiaal door Amerika wordt on derworpen aan controle door de overheid. Die controle wordt effec tief gemaakt door middel van een vergunningenstelsel. Ook bestaan de contracten zullen onder de nieu we regeling gaan vallen. Landen die een kernexplosie tot stand brengen zullen onmiddellijk worden uitge sloten van levering. De wet, die Carter gisteren onderte kende. maakt de weg vrij voor de levering van een aantal kerncentra les door de Verenigde Staten aan Iran. Het gaat om een contract voor zes tot acht zogenaamde licht-wa- tèr-reactoren ter waarde van miljar den dollars. Iran heeft het non-proli- feratie verdrag wel ondertekend en heeft verklaard volledig te kunnen voldoen aan de Amerikaanse voor waarden. De ondertekening van het contract was uitgesteld in afwach ting van de nieuwe Amerikaanse wetgeving. 'd >e staking was georganiseerd door r< e vakbonden van genoemde groe-, en. Volgens een woordvoerder van eze bonden, waarin de communisti- che invloed tamelijk groot is. is de laking een groot succes geworden mdat meer dan 80 procent van de pgeroepen mensen ook inderdaad huis bleef. De staking kreeg behalve e steun van de communisten ook ie ie van de sociaal-democraten en 5t ad daarmee een duidelijk politiek ^Jarakter. Tegenslag Socialisten hadden hun aanhan- ers opgeroepen niet deel te nemen an de staking. Dat aan deze oproep rijwel geen gehoor is gegeven, is een mstige tegenslag voor de vijf weken Ffcide regering van premier Mario So- is. Deze probeert met alle beschik te middelen het land uit de econo- iche crisis te krijgen. Daarvoor is Vier leden van de rode brigades worden na het voortijdig beëindigen van de tweede procesdag aan elkaar geketend naar een auto van de Italiaanse politie gebracht. TURIJN (Reuter, UPI) Het proces tegen 15 stadsguerrilla- strijders in de Italiaanse stad Turijn is gisteren onderbroken, nadat aanhangers van de 15, leden van de zogeheten Rode Brigades, een politieman had den doodgeschoten. Na de aan slag weigerden de advocaten van guerrilla's de verdediging voort te zetten. Het is de bedoeling van de autoritei ten het proces vandaag voort te zet ten, maar of ze daarin zullen slagen is twijfelachtig. Het proces werd al eerder twee maal verdaagd naar aan leiding van gewapende aanvallen door leden van de Rode Brigades. Een gewapende eenheid van drie mannen en een jonge vrouw schoot gisteren op straat de politieman Ro- sario Berardi dood, terwijl deze op de tram stond te wachten, Berardi (53) ADVERTENTIE was vader van vijf kinderen en stond bekend om zijn succesrijke anti- stadsguerrllla-actlviteiten. Het vier tal ontsnapte in een gereed staande auto. Binnen enkele minuten na de aanslag belde een anonymus de plaatselijke media op. waarin werd gewaarschuwd, dat Adelaide Agllet- ta, secretaris van de kleine Radicale Partij en een van de leden van de jury in het proces tegen de vijftien, het volgende slachtoffer zal zijn. Het is de vraag of zij en de andere leden van de jury nog wel de moed zullen hebben om nog langer hun functie te blijven uitoefenen. In de rechtszaal, waar het proces afgelopen donderdag begon, kregen Renato Curclo, de leider van de Rode Brigades, en zijn kornuiten te horen wat er gebeurd was. Een van hen hief daarop zijn vuist, maar de anderen reageerden niet JSSABON (Reuter, UPI) Een deel van de werkende bevol ing van Portugal was gisteren in staking uit protest tegen de iconomische politiek van de regering. Het ging vooral om (imbtenaren, onderwijzers en arbeiders in de genationaliseerde n ndustrie. één dog loonl het noodzakelijk dat de loonsverho gingen beperkt blijven. De regering heeft alle ambtenaren een verhoging van 15 procent aangeboden, maar de bonden vinden dat zeker de lager betaalde ambtenaren meer moeten krijgen. Zij zijn de laatste tijd vooral het slachtoffer geworden van het economisch beleid, dat prioriteit geeft aan het herstel van de beta lingsbalans en bestrijding van de inflatie. Dit beleid is door commu nisten en sociaal-democraten al ge kenschetst als „rechts en gericht te gen de arbeider". Na een dagsluiting van scholen, kantoren en genationa liseerde bedrijven is de arbeidson rust nog lang niet voorbij. De drie bonden van bankpersoneel zullen zich maandag beraden over een ge deeltelijke werkonderbreking op 20 maart en een volledige staking een week later, als niet aan hun loonéi- sen wordt tegemoet gekomen. voor de opbouw van hun demokratische vakbewe ging •voor vormingswerk •voorhet opzètten van ooöperaties. boerenbonden en vrouwenorganisaties voor het organisatiewed* in de krottenwijken zij verdienen uw solidariteit ifsffoofclatnederfantl niéuwe gracht 47 utrecht telefoon 030-319675 BONN (AP, UPI, Reuter) De Braziliaanse president Oeisel heeft gisteren aan het einde van zijn vijfdaagse officieel bezoek aan West-Duitsland meegedeeld, dat de Braziliaans-Westduitse nucleaire samenwerking zal worden voortgezet ondanks de be zwaren van de Amerikaanse regering daartegen. Geisel zal de Amerikaanse president Carter, die eind maart een bezoek aan Brazilië brengt, inlichten over de samenwerking met West-Duitsland. Geisel deelde gisteren op een pers conferentie mee dat de betrekkingen tussen zijn land en de Verenigde Staten beter zijn dan zij er op het eerste gezicht uitzien. Er zijn meer dingen die ons binden dan die ons schelden, aldus Geisel. De Ameri kaanse regering is tegen de nucleaire samenwerking tussen West-Duits land en Brazilië omdat zij bang is, dat Brazilië een kernbom zal gaan maken, wanneer zij over de daartoe noodzakelijke middelen en kennis beschikt. MüNCHEN(DPA) - De 36-jarige ju rist Rolf Pohle, die ervan wordt be schuldigd wapenleverancier van de Baader-Meinhof groep te zijn ge weest, is gisteren wegens afpersing veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en drie maanden. Poh le werd samen met vier andere ex tremisten in het voorjaar van 1975 geruild tegen de CDU-politicus Pe ter Lorenz. De vijf extremisten ver trokken naar Zuid-Jemen met ieder 120.000 mark. Geisel ontkende dat zijn bezoek aan Bonn ten doel had gehad de Brazili aanse positie tegenover de kritiek van Washington te verstevigen. De president zei verder, dat Brazilië be reid is alle mogelijke controle-maat regelen te aanvaarden en dat het land zich strikt zal houden aan de veiligheidsvoorschriften, zoals die zijn opgenomen in het verdrag met West-Duitsland. Geisel zei dat de besprekingen van de Braziliaanse delegatie zeer suc cesvol verlopen waren. Geisel be zocht de afgelopen dagen twee kern reactoren en zei veel geleerd te heb ben over het vreedzaam gebruik van kernenergie. Over de toestand in Brazilië zei de president: „Daar be staat nu geen dictatuur meer en er wordt geregeerd door een democra tisch regime". GENêVE (AP) De rijke en arme landen zijn er in Genève nog piet in geslaagd tot een vergelijking te ko men over de schuldenlast van de Derde Wereld. Westerse diplomaten zeiden gisteravond dat de conferen tie die dinsdag begon de partijen nauwelijks dichter bij elkaar had gebracht. Op het moment dat de conferentie volgens plan had moeten eindigen was er nog volstrekt geen uitzicht op een slotverklaring. Er werd gespro ken over de samenstelling van een commissie die een formule zou moe ten bedenken om de conferentie nog enigszins te redden. De conferentie in Genève gaat over de enorme schuldenlast (350 miljard dollar) die de ontwikkelingslanden hebben aan de rijke, geïndustrialiseerde landen Deze arme landen, die daardoor in hun ontwikkeling worden geremd. De Derde Wereld vraagt daarom een regeling waarbij een deel van die schulden wordt kwijt gescholden en voor het andere deel veel soepelere aflossingsvoorwaarden komen. Ver schillende westerse landen, waaron der Nederland, willen aan die eisen wel tegemoet komen.Maar over een algemene regeling voor alle landen is tot nu toe steeds geen overeen stemming bereikt. Meeste Fransen lijken beslist te hebben PARIJS De Franse verkie zingsstrijd zit er wat de eerste ronde betreft op. Alle vier de leiders van de grote partijfor maties hebben gisteravond in het laatste restje speciale zend tijd de kiezers voorgehouden welke rampen hun te wachten staan als ze op de tegenstander stemmen: Raymond Barre van de giscardistische UDF en Jac ques Chirac van de gaullisti sche RPR waarschuwden voor links, Frangois Mitterrand van de socialistische PS en Geor ges Marchais van de commu nistische CP voor rechts. Het merendeel van de Fransen kent de meningen wel; ze hebben ze maandenlang, zelfs jarenlang over zich heen gekregen. Het lijkt er op dat de meesten hun keus hebben gemaakt want de opiniepeilingen, waarvan de laatste eind vorige week mochten worden gepubliceerd, le verden sinds half februari nauwe lijks meer verrassingen op. Steevast kwamen dezelfde gegevens te voor schijn: iets meer dan vijftig procent voor links, om en nabij de vijfenveer tig procent voor rechts, een procent of vier voor marginale partijtjes. Aller ogen zijn nu gericht op morgen avond en vooral de dag daarna als moet blijken dat de linkse partijen communisten, socialisten en link se radicalen hun onderlinge ge schillen voldoende kunnen wegmas seren om een akkoord over de strate gie aan te gaan. Veel hangt af van zo'n akkoord, waarbij het er vooral om gaat of de communisten bereid zullen zijn hun kandidaten terug te trekken, waar na de eerste ronde morgen een socialist of linkse radi caal beter geklasseerd is. Tot voor kort hebben de communis ten zich strak opgesteld. Hun leider Georges Marchais heeft lange tijd geëist dat er niet alleen over de stra tegie maar ook over het programma moest worden gepraat. En boven dien over de vertegenwoordiging van de communisten in een eventuele linkse regering. I door Bert van Panhuis De communisten hebben begin, ja nuari gezegd dat ais ze minder dan 21 procent van de stemmen halen hun deelname aan een regering van links wel kan worden vergeten. Ze zouden zich dan in zo'n minderheidspositie zien geplaatst dat er te weinig van de communisti sche ideeën in het nieuwe beleid zullen worden teruggevonden. En dan maar liever niet, is het stand punt. Maandagmorgen zullen de drie partijen intern overleg voeren en maandagmiddag valt dan de be slissing over een gesprek van de drie. Bundeling Verschuiving Het antwoord van de socialisten is steeds keihard „nee" geweest; geen programmatisch overleg voor de de finitieve uitslag dus die van zon dag 19 maart bekend is. Dan maar geen akkoord over de strategie, zo liet Mitterrand weten. Jullie willen van ons een blanco cheque, briesten de communisten eerst en ze verwe ten de andere linkse partners in alle toonaarden dat ze de kans op een links bewind in Frankrijk en dus de kans op de grote verandering licht vaardig in de waagschaal stelden. Maar de afgelopen week is de hou ding van de communisten enigszins veranderd. Het eisenpakket wordt niet meer zo nadrukkelijk op tafel gelegd en de mehing heeft post gevat dat de partij van Marchais in princi pe bereid is tot een akkoord. Alles zal afhangen van de uitslag van de eerste ronde. Minder perikelen zijn er voor de regeringspartijen, want die hebben allang besloten dat ze elkaar na de eerste ronde gaan steunen. De lei ders van UDF en gaullisten hebben daar de afgelopen week al naar toe gewerkt. Er wordt nauwelijks meer kritiek op elkaar uitgeoefend en alle krachten worden nu gebundeld om links buiten het Hotel Matlgnon. de residentie van de eerste minister te houden. Vooral Chirac is er in de afgelopen tijd als een tornado tegen aan gegaan. Op Amerikaanse wijze heeft hij alle departementen van Frankrijk bezocht, handjes ge schud. kusjes gegeven en zeker dui zend toespraken gehouden, soms zes of zeven per dag. Laat van de grond De UDF is voor verkiezingsbegrip pen wel laat van de grond gekomen. Pas begin februari sloegen de repu blikeinen. centrumdemocraten, en radicalen de handen ineen. Eerst presenteerden zij Barre als hun gro te leider maar tot veler verbazing heeft die steeds uitgeroepen „een persoonlijke campagne" te voeren Dat weerhield hem er niet van ver schillende „eenheidskandidaten" van zijn steun te voorzien. Voor de rest heeft het UDF het wat moeten hebben van populaire ministers en oud-bewindslieden zoals Simone Veil en Frangolse Glroud. Maar als men de UDF vergelijkt met de gesmeerde machinerie van de gaullisten dan vallenze daarbij toch in het niet. Engeland en VS willen breed overleg Rhodesië RHODESIF, (Reuter) Engeland en de Verenigde Staten zijn van plan een bijeenkomst te organiseren waaraan de leiders van het Patriot tische Front Nkomo en Moegabe. premier IanSmth en de drie gema tigde nationalistische leides Moezo- rewa, Sithole en Chirau zullen deel nemen. MOSKOU (AP/UPI) De Russische dissident en oud-generaal van het Rode leger Pjotr Grigorenko is door het Kremlin van zijn staatsburger schap beroofd Dit blijkt uit een decreet dat gisteren in Moskou is bekendgemaakt. Het decreet was aanvaard door de opperste Sowjet en ondertekend door president Breznjew. Door deze maatregel zal Grigorenko die momenteel in de Verenigde Staten vertoeft, niet meer terug kunnen keren naar zijn vader land. De 70-jarlge oud-generaal zou vol gens het stuk door zijn gedrag het aanzien van de 8owjet-Unie hebben aangetast In november van het af gelopen jaar mocht Grigorenko met zijn vrouw en pleegzoon een bezoek van zes maanden brengen aan zijn andere zoon en daar tevens een ope ratie ondergaan. Bij zijn vertrek uit Moskou maakte hij de belofte geen politieke verklaringen te zullen af leggen Ook zei hij er zeker van te zijn dat hij na zijn bezoek weer zou mogen terug keren in de Sowjet- Unie, omdat hij anders niet gegaan zou zijn. De oud-generaal behoorde vanaf 1960 tot de groep van de meest bekende critici van het Russi sche regime. Joor Victor Zorza. De meningsverschillen tussen top-functionarissen van de Amerikaanse regering over de vraag hoe het Kremlin moet worden aangepakt, worden waarschijnlijk „sterk overdreven". Niettemin bestaan deze meningsverschillen wel degelijk. toigniew Brzezinski, adviseur van iresident Jimmy Carter gelooft dat ie Verenigde Staten best mogen Ireigen dat de onderhandelingen •ver de beperking van de strategi- che bewapening (SALT-overleg) in [evaar komen als de Sowjet-Unie ich niet wat matigt in Afrika. De ïmerikaanse minister van buiten- »ndse zaken, Cyrus Vance, is het laar niet mee eens en vindt dat zo'n Ireiging niet gebruikt moet worden. *resident Carter zegt dat de Vere- ligde Staten SALT-2 en de Russi- ehe bemoeienissen in de Hoorn van 2 ifrika niet aan elkaar zullen koppe- Blkn. maar oqk hij denkt dat door het lussische gedrag in Afrika het Ame- ikaanse Congres kan weigeren een lALT-2-akkoord te ratificeren. Mantrouwen 111e drie zijn het er over eens dat, fgezicn van de vraag of Washington - *ide zaken nu aan elkaar koppelt of piet. de militante houding van de Sowjet-Unie in Afrika uiteindelijk schade toe zal brengen aan een SALT-akkoord. Zij weten dat de Russische houding het wantrouwen onder de Amerikanen tegen Moskou kan aanwakkeren. De veronderstel lingen waarop de verschillende groe pen in Washington hun argumenten baseren, zijn onjuist. Ze zijn fout omdat het belang dat het Kremlin bij SALT heeft niet lan ger groot genoeg Is om Washington die invloed te verschaffen die het eens had. In het verleden heeft Brze zinski vaak volgehouden, en dat was terecht, dat het Kremlin meer be hoefte had aan een 8ALT-akkoord dan Washington. Of Moskou het wer kelijk harder nodig had was een an dere vraag, maar het Kremlin zat er om eigen politieke redenen hard ach ter heen In bepaald opzicht kan Moskous ver langen naar Salt vergeleken worden met de vraag van de Russen naar handel met en kredieten van de Ver enigde Staten. Ook dat wilde de Sowjet-Unie maar al te graag, maar toen de politieke prijs die ervoor betaald moest worden te hoog bleek, nam ook het verlangen af. Moskou is nu slechts bereid er In politieke ter men veel minder voor te betalen dan eens het geval was. Breznjew Het keerpunt in deze zaak viel sa men met de ziekte en politieke zwakheid van de partijleider Leonid Breznjew, die niet langer in staat bleek de nodige stemmen in het Politbureau achter de concessies aan de Verenigde Staten te krijgen. Breznjew herstelde van zijn ziekte en kreeg ook zijn politieke macht terug. Niet voor lang echter, want de afgelopen maanden is gebleken dat hij weer minder te vertellen heeft en dat zal opnieuw zijn beslissende rol in het beleidsproces hebben aange tast. Er bestaat geen twijfel over Brezn- jews persoonlijke betrokkenheid bij SALT Hij heeft zich er een aantal Zbig Brzezinski Jaren sterk voor ingezet en zag een SALT-akkoord als een mijlpaal in zijn regeringsperiode. Het moet ech ter ernstig betwijfeld worden of de man momenteel, nu zijn politieke macht weer wat minder is, in staat zal zijn die mijlpaal ooit te bereiken. Daar komt nog bij dat er in Moskou een aantal groepen, die weliswaar met elkaar overhoop liggen, zich nu al bezighoudt met de toekomst van de Sowjet-Unie, en dan wel een toe komst zonder Breznjew. Dit is maar een van de redenen waarom het Kremlin veel minder zin heeft in een SALT-akkoord dan vroeger. Het Kremlin kan zich er ook van overtuigd hebben, net zoals een aantal 8ALT-aanhangers in de Verenigde Staten, dat om een aantal technische en strategische redenen een akkoord over de kernbewape ning veel minder noodzakelijk is dan vroeger Sommige deskundigen op het gebied van de wapenbeheer sing hebben vaak gezegd dat de veiligheid van belde landen best ver zekerd kon worden als elk land voor zich deed wat nodig was voor de eigen defensie, waarbij de ander dan niet geprovoceerd moest worden. Hun redenering roept een boel vra gen op, terwijl de militair-Industrië le complexen in beide landen het prachtig vinden. Daar de Russen, zoals gewoonlijk, een aantal Jaren bij de Amerikanen achterlopen wat betreft het denken over de beheer sing van wapenen, zijn sommige lei ders in het Kremlin nu net daar aangeland waar de Verenigde 8ta ten al enkele jaren terug zaten Maar hoewel Brzezinski er naast kan zitten wat betreft de koppeling van SALT aan Afrika, hij heeft ze ker gelijk als het gaat om de ernst van de Russische dreiging in de Hoorn, en hij heeft ook gelijk dat daar iets aan gedaan moet worden Het doet niet ter zake of de Russen grote van te voren opgestelde plan nen hebben wat betreft Afrika (zoals ik vorige week in deze krant uiteen zette) of dat ze er op een andere manier steeds dieper in verzeild raken. De dreigende opmars, die begon in Angola, waar zij de Cubanen inzet ten, en die nu voortgaat in Ethipië. waar Sowjetsoldaten en enorme hoeveelheden wapens worden inge zet, (weliswaar nog steeds op uitno diging van de Ehtiopische regering i. liegt er niet om. Verdere opmars Het Kremlin is bezig met een pa troon en een principe die een verde re opmars mogelijk maken en het in staat stellen in te grijpen aan de zijde van de Rhodesische guerrilla»' ros, zonder dat ze door een regering worden uitgenodigd Als de Rhode sische oorlog zich uitbreidt tot Zuid- Afrika, en dat zal vrijwel zeker ge beuren. dan zou het Kremlin zelfs meer redenen hebben zich in de strijd te mengen. Het bestaan van een stevige communistische partij in Afrika, de aanwezigheid van een stedelijk proletariaat, het verlangen naar de beheersing van het goud, de uranium en de hoog ontwikkelde in dustrieën in Zuid-Afrika, en de stra tegische en politieke sleutelrol die dit land op het continent speelt dit alles bij elkaar zou de actieve groep in het Kremlin genoeg ideolo gische en materiële argumenten geven. Deze groep zou de opmars wel eens willen voortzetten en het patroon handhaven, zoals dat is opgezet in eerdere Russische interventies, als tenminste een effectieve tegenactie van de Amerikanen uitblijft Halt Daarom moet het Witte Huis een manier vinden om de Russen een halt toe te roepen voordat het te laat is En dat geldt niet alleen voor Brzezinski die toch al wel geneigd is in deze richting te denken Het geldt ook voor Vance, die op bewonde renswaardige wijze bezig is met de ontwikkeling van een buitenlandse politiek op lange termijn Maar hij zal zich meer en krachtiger moeten bezig houden met een crisis die het beleid dat hij voorstaat wel eens zou kunnen gaan doorkruisen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7