felle kritiek op ;eldtransacties an Lubbers ^nelheidsgrens roept veel vragen op f -rar*»" 'Nederland moet uit Personalia FNV wil economische boycot van Zuid-Afrika 'Geen investeringsaftrek bij privé-beleggingen' rof. Hoefnagels uJttmt eerder terug fearom honderd kilometer en geen honderdtwintig? Overweging drie grote partijen: opeten Urenco worden gezet' Wetenschap moet zaak ophelderen Volgende maand verschijnt: UITGEVERIJ T. WEVER B.V. BESTELBON BINNENLAND Trouw/Kwartet 3 in onze parlementsredactie EN HAAG Drie voorzitters hebben gisteren scher- kritiek geleverd op de koopsom-affaire en de lanciële transacties van oud-minister Lubbers: de ren Korthals-Altes, voorzitter van de WD, Wim ie; ok. voorzitter van de FNV en Vondeling, voorzitter in de Tweede Kamer. lie m Kok ging het verst in zijn kri- Hij zei onder meer, dat een ntal figuren op politiek verant- ordelijke posten zich „op vol- ekt verwerpelijke manier heeft rijkt en dat zij daarbij een dubbe- moraal hebben gehuldigd. Het iet op de werknemers, op wie door litici zo'n klemmend beroep tot lelijkheid en gematigdheid wordt daan, wel een- bijzonder wrange [ruk maken als men ziet hoe ge- kkelijk bepaalde politici zichzelf rijken met gebruikmaking van al- t {lei slimmigheden." |lgens de heer Kok heeft de FNV degelijk met de koopsomaffaire maken, omdat de FNV er geen bbele moraal op nahoudt en die i van anderen niet accepteert, ij zijn voor een inkomenspolitiek, de lasten eerlijk verdeelt. Ook itici vinden dat. Maar het beeld samen dat doel na te streven at volledig aan gruzelementen, te nneer blijkt dat Kamerleden en nisters achter de schermen zo hun en inkomenspolitiek voeren". er in het bijzonder over de affaire bbers zei de heer Kok: „Wat de iroeders Lubbers als zakentrio de- zou je nog min of meer normaal nnen noemen, maar de combina- van ondernemer en het minister- was fout. Het is echt geen ivaardbaar excuus dat Lubbers politicus onervaren was. Hoe kon zich in staat achten tot een onaf- ïkelijk oordeel toen hij zelf moest ebeslissen over het verhogen van investeringsaftrek, een verhoging nilarvan hij samen met zijn broers teen profijt zou gaan trekken," us de FNV-voorzitter. WD-voorzitter spuide zijn kri- gisteravond op de jaarvergade- van zijn partij. Zonder overi- s namen te noemen (maar de loud liet daarover verder geen ijfel bestaan) hekelde hij vooral CDA-politici, die zich in het verle- arj n een onzer verslaggevers 1TTERDAM - Prof. dr G. P keert vandaag in ons id terug. Na telefonisch overleg t het college van bestuur van de asmus-universiteit van Rotter- n heeft Hoefnagels zich bereid del aard. eerder terug te komen. X rspronkelijk zou hij nog een week iger als gastdocent op de Neder- idse Antillen verblijven. t betrekking tot zijn afwezigheid 5 deze week op de juridische fa- jteit rumoer ontstaan. Hoefnagels Bp onder meer de tentamen-afwik- Tmng niet behoorlijk hebben gere- d. Maandag zal hij direct de 160 itamens nakijken, zo heeft hij het lege van bestuur beloofd. or Dick Ringlever tfSTERDAM Slechts gedegen wetenschappelijk onderzoek zal antwoord ^Jnnen geven op de vraag, die nu al weer enige tijd in discussie is: moeten we op de snelwegen houden aan de honderd kilometer-grens of zou 120 ometer ook best kunnen zonder de veiligheid in gevaar te brengen. Van onze parlementsredactie DEN HAAGPremier Van Agt vindt dat ex-minister Lubbers „heel onver standig" is. geweest door tijdens zijn ministerschap deel te nemen in een vennootschap in onroerend goed met zijn beide broers. Echt laakbaar vindt premier Van Agt het echter niet, zo bleek uit zijn woorden gisteravond, na afloop van het kabinetsberaad. In de ministerraadsvergadering was ook gesproken over de nevenfuncties van de huidige bewindslieden. Al toen hij formateur was heeft Van Agt vast gesteld, dat er naar zijn mening geen sprake is van „zorgwekkende neven functies". Naar aanleiding van vragen van PvdA-Kamerleden over neven functies van bewindslieden is echter aan alle ministers en staatssecretaris sen nog eens de gedetailleerde vraag nevenactiviteiten voorgelegd. Daarop verwacht Van Agt binnenkort ant woord. Hij meldde dat in de minister raadsvergadering een eerste óverleg is geweest voor een concrete regeling van de nevenfuncties, een omschrij ving van welke functies wel of niet geoorloofd zijn. Dat is overigens een voortzetting van hetgeen, waarmee de vorige premier, Den Uyl, in 1976 al was begonnen, maar door het demissi onair raken van het kabinet niet kon afmaken. den hebben schrapgezet tegen het veronderstelde materialisme van de WD. „Zij hebben zelf minder gema tigd dan van het Nederlandse volk werd verwacht. Ons is wel toege voegd dat wij de partij zijn van hebben, halen en houden. Nu blijkt buiten onze kring veelvuldig sprake te zijn van halen en hebben". En meer in het bijzonder over de affaire Lubbers: „Het blijkt vaak om bedragen te gaan die vele malen hoger zijn dan de gemiddelde WD- er bruto verdient. Berouw volgt niet meer op de zonde, maar op de publi citeit. Bewogenheid met de onder kant van de samenleving moet ik dan toch wel als krokodillentranen kwalificeren." Kamervoorzitter Vondeling uitte zijn kritiek in een open brief in het NRC-handelsblad. Vondeling zegt daarin onder meer: „Minister Lub bers zou geen moeilijkheden hebben gekregen als hij mijn eerste advies had opgevolgd, dat ik hem desge vraagd in 1973 gaf toen hij minister werd. De eerste mogelijkheid die ik toen opperde was: draag het beheer van uw gehele vermogen volledig over aan een notaris, een accoun tant of een stichting met deskundi ge bestuursleden en bemoei u er niet mee zolang u minister bent. Zo'n kleine ingreep geeft volledige be scherming aan vermogende minis ters die zelf iedere schijn van machtsmisbruik willen vermijden en zich bij voorbaat wensen te be schermen tegen de geldzuchtige dui vel in ons." Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) verlangt van de Neder landse regering dat wettelijke regelingen worden opgesteld ter verbreking van de economi sche betrekkingen met Zuid- Afrika. Ook zal er bij de rege ring op worden aangedrongen in de Verenigde Naties steun te geven aan resoluties die een economische boycot van Zuid- Afrika beogen. Aan de vooravond van een anti- apartheidscampagne, die van 13 tot 21 maart onder auspiciën van de FNV wordt gevoerd, zei FNV-voorzit ter Wim Kok gisteren dat een econo mische boycot het meest effectieve middel is om het verwerpelijke apartheidsregime te bestrijden Met de campagne geeft de FNV gehoor aan de oproep van de internationale vakorganisaties volgende week ac ties tegen de apartheid te onderne men. De Verenigde Naties hebben dit jaar uitgeroepen tot het interna tionaal jaar tegen de apartheid. Op 16 maart zal de FNV-top de apartheid aan de orde stellen in een gesprek met de minister van buiten landse zaken, Van der Klaauw. Daar bij zal er onfier meer op worden aangedrongen met sancties kracht bij te zetten aan de onlangs tot stand gekomen EG-gedragscode voor be drijven die zaken doen in Zuid-Afri- ka. Vakbeweging voert anti apartheids-campagne j Tijdens het onderhoud met de minis ter zal ook de taakopvatting van de Nederlandse diplomatieke vertegen woordiging in Pretoria ter sprake worden gebracht. „Wij vinden", zei Kok gisteren, „dat die vertegenwoor diging zich tot de minimale taken zou moeten beperken." De FNV zal van de gelegenheid ge bruik maken minister Van der Klaauw ook op de hoogte te stellen van haar standpunt met betrekking tot de giropasjes van de PTT, waar mee in Zuid-Afrika contant geld kan worden opgenomen. Kok noemde het „onvoorstelbaar dat een over- Gisteren is de actie „Met de FNV tegen de Apartheid" gelanceerd. Dit gebeurde in het gebouw van de fede ratie met (v.l.n.r.) Mike Murphy, al gemeen secretaris Transport and General Workers Union - Durban, Mathe Diseko, BAWU-adviseur Jo hannesburg, FNV-voorzitter Wim Kok en Frank Molobi, bestuurslid van de BAWU. heidsinstantie als de PTT daartoe de mogelijkheid heeft geopend. Hij, vindt dat het onderhavige contract „op de kortst mogelijke termijn" moet worden beëindigd. Solidair De campagne van de FNV zal zich vooral richten op de achterstelling van de zwarte vakbonden in Zuid- Afrika, die niet worden erkend. Vol gens FNV-bestuurder Piet Damming is het de bedoeling enerzijds de aan dacht voor de onderdrukking in Zuid-Afrika te stimuleren en ander zijds in Zuid-Afrika te laten door klinken dat de Nederlandse vakbe weging solidiar is met de onder drukten. „De campagne" aldus Damming. „staat in het teken van de bewust making van de leden." Vooral in Ne derlandse bedrijven die zaken doen met Zuid-Afrika of daar vestigingen hebben, wil de FNV via de vakbonds kaderleden en de ondenemirifesraden de discussie op gang brengen over de vraag of de relaties met Zuid-Afrika gehandhaafd kunnen worden. Volgens Kok zijn er 55 ondernemin gen (waaronder grote als Philips. Shell. Unilever. Akzo en Fokker) die vestigingen in Zuid-Afrika hebben. Naar zijn zeggen worden bij Unile ver. ondanks protesten, zwarte vak bondsbestuurders niet binnen gelaten. De FNV stelt zich op het standpunt dat Nederlandse bedrijven die in Zuid-Afrika investeren het apart heidsregime in het zadel houden. Dat werd gisteren bevestigd door Mike Murphy, een blanke Zuidafri- Kaanse vakbondsbestuurder, die in 1976 uit Zuid-Afrika is verbannen. Hij zei dat de Zuidafrikaanse rege ring zeer bevreesd is voor campagnes als die van de FNV, omdat daardoor' investeerders worden afgeschrikt. Met nadruk zei Murphy dat de toege nomen investeringen in Zuid-Afrika de werkloosheid onder de zwarte be volking niet verminderd hebben •Volgens hem is sedert 1960 een van de vijf zwarte werknemers vrijwel voortdurend werkloos. Stencils Tijdens de campagne zal de FNV in een oplage van een miljoen exempla ren stencils en pamfletten over de toestand in Zuid-Afrika verspreiden. Op enkele regionale bijeenkomsten zullen FNV-bestuurders en enkele verbannen Zuidafrikaanse vakbondsleiders de ernst van de si tuatie onderstrepen. Financieel zal de FNV de zwarte vakbeweging in Zuid-Afrika steunen door een bedrag van bijna 600 000 gulden ter beschikking te stellen Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Binnen de grote politieke partijen in de Tweede Kamer, PvdA, CDA en WD, wordt overwogen om een eind te maken aan de situatie dat bij privé-beleggingen "investeringsaf trek" kan worden genoten. Aanleiding vormt de investeringsaf trek die oud-minister Lubbers met twee broers heeft kunnen ontvangen voor belegging van familievermogen in bedrijfs- anden. ADVERTENTIE Vervolg van pagina 1 De PvdA in de Kamer is al bezig met het uitwerken van voorstellen in het kader van de „wet investeringsreke ning" (WIR), de nieuwe regeling voor subsidiëring van investeringen, die de thans bestaande investeringsaf trek alsmede de vervroegde afschrij ving zal vervangen. WD-fractielei- der Rietkerk verklaarde gisteren dat de investeringsaftrek „niet is be stemd voor beleggers, maar voor on dernemers om economische activi teit te ontwikkelen. Als de huidige regeling niet tot het doel, werkgele genheid, leidt, zal de WD aandrin gen op aanpassing." Ook de specialist voor economische zaken van de CDA-fractie, Van Hou- welingen, vindt dat de plannen van PvdA en eventueel ook VVD „zeker serieus moeten worden bekeken." Het PvdA-Kamerlid Van der Hek wil niet zo maar de aftrek schrappen voor investeringen in al bestaande bedrijfsgebouwen. „Een bedrijf kan een bestaand gebouw erbij kopen om daarin een uitbreiding onder te brengen. Dat is natuurlijk een inves tering waarvoor een maatregel als de investeringsaftrek mede is bedoeld. Die aftrek is echter niet bestemd voor beleggingsactiviteit in onroe rend goed, en niet voor exploitatie of handel in onroerend goed. De bedoe ling moet zijn een bedrijf uit te oefe nen. Wij willen daarom een scherpe re definitie in de wet van het begrip „investering." Van Hoüwelingen, die overigens nog geen overleg in de CDA-fractie over dit punt heeft gehad, vindt ook dat zuiver privé-beleggingen niet direct de economie stimuleren. Hij ziet ech ter wel een indirect effect: „Het moet de factor kapitaal aantrekkelijk wor den gemaakt om te investeren. Daar bij moet ook gekeken worden naar wat het buitenland voor regelingen heeft. Het moet voor de factor kapi taal aantrekkelijk blijven om juist ook in Nederland te investeren." Maar Van Hoüwelingen heeft ook zijn bezwaren wanneer investerings aftrek terecht komt bij privé-perso- nen die het puur om het beleggen is gedaan. „Het belasting-effect van de investeringsaftrek op privé-inko- mens zou tegengegaan moeten wor- den. Maar ook dan moet je rekening blijven houden met het indirect sti mulerende effect en met de verhou ding van de Nederlandse situatie tot die in het omringende buitenland." Overigens vindt het CDA-Kamerlid dat de discussie niet moet worden gevoerd aan de hand van het ene geval van de gebroeders Lubbers. „Er zijn gevallen waarin investe ringsaftrek terecht komt bij beleg gingen die minder stimulerend effect hebben dan het geval van de Lubber- sen." Ook moet dit punt volgens Van Hoüwelingen worden bezien binnen het kader van de totale verbetering in de instrumenten ter stimulering van investeringen. Zo wil het CDA dat de vervroegde afschrijving ook gebruikt moet kunnen worden door bedrijven die geen winst maken. Het CDA wil hiervan een voorstel maken als de nieuwe regionale subsidies voor investeringen in het kader van de komende WIR door de EG wor den verboden. het vers gebraden K> minuten haantje van Herman Kramer. Joure de enige echte HANNOVER De overval op het onderkomen van een Nederlandse militaire eenheid in Bergen in de Westduitse deelstaat Nedersaksen zou het werk geweest zijn van een ultra-rechtse criminele groepering. Dit heeft het openbaar ministerie van Nedersaksen gisteren meege deeld. Overleden Op 71-jarige leeftijd is overleden de heer Marten Apperloo te Gorredijk, schrijver van Nederlandse en Friese romans en voormalige emigranten- beleleider in Australië. De heer Ap perloo publiceerde in het Neder lands onder andere de romans „De gulden draeck", „Merkus Ketsebol" en „Als de heide bloeit" en in het Fries de emigrantenroman „Yn Gods takomst" (In Gods toekomst). Na zijn werk in Australië, dat hij in opdracht van het ministerie van so ciale zaken verrichtte, werd hij se cretaris van de provinciale planfcom- missle in Friesland, in welke functie hij provinciale en gemeente-bestu ren onder andere op sociaal-cultu reel gebied adviezen verschafte. Ver der is hij werkzaam geweest voor de hervormde synode, onder andere voor de bestudering van het bijbel- onderwijs in verschillende landen. Dat ex-minister Van der Stoel daar na aan het werk is gegaan om die levering van stringente veiligheids garanties te voorzien, was bij URA- NIT aanvankelijk helemaal niet be kend. Een voorstel van Uranit aan Nederland om de levering aan Brazi lië geheel voor verantwoordelijk heid van Engeland en West-Dui Is land te verrichten, heeft vanuit Ne derland nooit een reactie verkregen, aldus de UraniUtopman. Eigen fabriek Hij zette uiteen dat in West-Duits- land nu alles in het werk wordt gesteld om in Gronau een eigen Westduitse fabriek te bouwen. Vol gend voorjaar kan de bouw al star ten, waardoor Brazilië begin 1982 verrijkt uranium geleverd kan krij gen, een klein jaar later dan nu volgens de contracten is gepland. Het samenwerkingscontract met Nederland zou dan volgens de direc teur in 1981 kunnen worden beëin digd. In dat jaar zou het moeten worden verlengd, maar verlening is volgens directeur Korn Bichler al leen onder zeer stringente afspraken nog mogelijk. Een van die voorwaarden is dat er een algemeen exportbeleid komt van de drie landen, waardoor er van het huidige veto-recht dat ieder van de drie randen heedt, geen sprake meer kan zijn. Dat veto-recht is voor Nederland Juist een van de belang rijkste redenen om te streven naar verlenging van het Urenco-contract. Vanuit Nederland wil men juist aan Urenco mee blijven doen als de mo gelijkheid bestaat dat levering van splijtstof aan bepaalde landen kan worden verhinderd. President Geisel van Brazilië heeft gisteren aan het einde van zijn staatsbezoek aan West-Duitsland gezegd dat het kern-contact tussen West-Duitsland en Brazilië (waar van de levering van verrijkt urani um maar een zeer klein onderdeel is) in feite al in werking is. Hij herhaal de dat Nederland geen eenzijdige eisen aan Brazilië meer kan stellen: „We hebben een contract met Uren co gesloten, niet met Nederland," zei Geisel. HT minister Tuijnman uit- 3 delijk toch nog heeft be- ■ften voor handhaving van honderd kilometer-grens latuurlijk mooi alleen al het oogpunt van energie paring maar of men irmee nu werkelijk het ital verkeersdoden zo be kt als wordt beweerd, rdt door wetenschapsmen- betwijfeld. Vast staat in er geval, dat de stijging het aantal verkeersdo- (in 1975 nog 2321. nu al ir omstreeks de 2500) niet en is te wijten aan het dat veel automobilisten allang niet meer houden die honderd kilometer- lis. iwel de Stichting Weten- appelijk Onderzoek Ver- rsveiligheid. het weten- appelijk advieslichaam r verkeerszaken van de fheid. zich nog niet aan onderzoek heeft gezet, dus ook geen commen- wil geven op de beslis- van de minister) soms daar met gemak een tal andere factoren op. ook de daling en stijging het aantal ongelukken en kunnen verklaren. I Om die golfbeweging even in cijfers te vatten: in 1972 be reikte het aantal verkeersdo den een record van 3264. in 1973 het jaar van de ener giecrisis daalde het iets tot 3092, daalde in 1974 verder tot 2564. gaf in 1975 een abso luut laagterekord van 2321 te zien en steeg in de jaren daar na weer langzaam tot rond de 2500. Dat het crisisjaar en de in dat jaar vastgestelde honderd ki lometer-grens effect hebben gehad is dus duidelijk. Maar vraag blijft of dat de enige factor was. De vrij pittig ge stegen benzineprijs (waar door aanzienlijk minder werd gereden) kan ook een rol heb ben gespeeld. Wetenschappe lijk is dat nooit aangetoond. lijk dat laagterecord van 1975 is verklaard. Een zeer belangrijke invloed zal zeker de invoering in dat jaar van autogordel en val helm hebben gehad. Wellicht zelfs de belangrijkste in vloed. omdat uit SWOV-on- derzoek bleek, dat direct na invoering van die verplich ting 78 procent van de auto mobilisten buiten de be bouwde kom die gordel droeg (het jaar daarvoor was dat nog maar 50 procent). Het feit. dat dit percentage nu nog maar rond de 65 schom melt zou mede de toeneming van het aantal doden in de laatste jaren kunnen verkla ren (bewezen is, dat het dra gen van een gordel de overle vingskans bij een botsing met 60 procent vergroot.) Intensiteit Een andere mogelijke factor is, zegt de SWOV, de toen- mende verkeersintensiteit en het gemiddeld aantal kilome ters dat de automobilist ver rijdt. Elk jaar wordt die al- stand vijf procent groter. Een radar-instrument dat in elke auto gemonteerd zou kunnen worden. Een te hoge snelheid wordt geregistreerd zonder dat de automobilist de politie tijdig signaleert. Deze radar is in gebruik bij de politie in het Zwitserse Zurich. Evenmin als wetenschappe- Overigens is een belangrijk gegeven, dat het aantal dode lijke ongelukken op snelwe gen. juist de wegen waarvoor de honderd kilometer limiet geldt, relatief gering én sta biel is. Sinds 1969 schommelt het tussen de 80 en de 100, een fractie dus van het totaal. Dan tóch maar vlot gasgeven naar de 120? Nee, zegt Veilig Verkeer Nederland, onder meer met als argument, dat gewoontegetrouwe limieten- brekers dan toch weer op 140 gaan zitten (een argument overigens waarmee wetsover treding lijkt te worden gele galiseerd). De ANWB plaatst vraagte kens en dringt aan op gede gen onderzoek voordat be sluiten worden genomen: „Uit niets is nog het effect van de limiet op de veiligheid gebleken". Door de vingers zien En de rijkspolitie? Die pleegt zich niet uit te spreken over beleidszaken. Maar uit het feit, dat niet zo intensief ge controleerd wordt als nodig zou zijn voor een consequen te naleving van de wet, kan blijken, dat men ook daar bereid is iets door de vingers te zien. Althans waar het de snelwegen betreft. Strenger treedt men op bij de knelpun ten, waar ook de meeste ca mera's staan opgesteld. Con trole dus op de, volgens de politie, werkelijk gevaarlijke punten. Dót er een grens moet blijven wordt overigens niet betwist. Belangrijk gevolg van de honderd kilometer-grens is tenslotte wél geweest, dat een meer homogeen ver keersbeeld is ontstaan. De uitschieters, die voorheen rustig 180 reden, zjjn zeld zaam geworden. En dat wil de politie graag zo houden. Maar theoretisch zou de grens misschien ook best bij 120 kilometer kunnen liggen. In dit verband is het zinvol te herinneren aan het advies van de SWOV kort voor de crisis, toen er ook al over li mieten werd gedacht. Die grens, zei de SWOV toen, op grond van een onderzoek, zou best een stukje 110, 120 boven de 100 mogen liggen. Bij dit advies tekent de SWOV nu overigens aan. dat de verkeerssituatie in die ja ren natuurlijk wel drastisch veranderd is. Spastisch zijn en toch léven! Hoe ik mijn handicap te boven kwam Omvang ca. 260 pagina's. Formaat 13,5 x 21,5 cm. In fraaie gebonden uitvoering met geplastificeerde stofomslag in vier-kleurendruk. Omslagontwerp: Uniepers B.V. Prijs 19,90 (ISBN 90 6135 269 X) Toen Arie Klaster zes jaar was, openbaarde zich t»i hem een ernstige vorm van spasticiteit, waardoor ni| zijn verdere leven in een rolstoel zou moeten doorbrengen Zijn ouders ontvielen hem toen hij hen het meest nodig had en Arie kwam letterlijk ten laste van zijn familie In dit boek beschrijft hij zijn levensgang en de strijd die hij heeft gevoerd om met zichzelf, met zijn omgeving en (vooral) met God in het reine le komen Dankzij langdurgie revalidatie, hulp van vrienden en familieleden en de vasthoudend heid waarmee hij zélf weigerde in het schijnbaar onvermijdelijke (het niet voor ..vol" aangezien worden) te berusten, wist hij zijn handicap mentaal te overwinnen en daarmee bovendien in zijn omgeving, hij de valide mens. een andere instelling ten aanzien van hemzelf en andere gehandicapten te bewerkstelligen Hoe dat is gegaan heeft hij, op aandnngen van zijn revalidatie arts, uitvoerig in dit boek beschreven, ook met de bedoeling anderen daarmee van dienst te zijn Zeil zegt hij hierover. ..Meestal is er onbegrip van beide kanten en daarom zag ik het als mi|n opdracht deze problemen uit te diepen Ik heb dit in de vorm van mi|n levensgeschiedenis, zo eerlijk mogelijk gedaan. Daarbii heb ik mijzelf met gespaard, want ik weet dal ik als gehandicapte zelf veel schuld had aan het onbegrip dat ik ondervond. Zelf heb ik meer dan 25 jaar nodig gehad om de gezonde mens te nemen zoals deze mij tegemoet komt. Na al die jaren drong het tot mij door dal ik ook begrip moest tonen voor de ander Toen ik dit ging toepassen, viel de discriminatie weg Voor mijzefj is dit wel hel mooiste geschenk geweest dat ik ooit in mijn leven heb gekregen, dat ik niet meer als gehandicapte word bekeken en dat Ik in de gemeenschap word opgenomen zoa/s ik ben De heer Klaster. zelf de levende illustratie van zijn boodschap, bekleedt een aantal bestuursfuncties in uiteenlopende lokale en landelijke organisaties, waardoor de „röepvan zijn verhaal het boek is vooruitgesneld En terecht, want het is een even uniek als aangri/pend ego-dokument, dal niemand ongelezen mag lafën De verschijning van hel boek (omstreeks 15 april as.) zal mei publiciteit van pers. radio en t v gepaard gaan Onnodig le zeggen dal u er verstandig aan doet nu reeds een exemplaar te bestellen U kunt daarvoor gebruik maken van onderstaande BON Zend die vandaag nog aan uw boekhandel of (in open envelop, zonder postzegel) aan ANTWOORONUMMER 5 - 8800 VB FRANEKER Teltf. 05170/3147: b.g.g. 2436 Zend mij bij verschijning rechtsireeks/via boekhandel A Klaster: SPASTISCH ZIJN EN TOCH LEVEN! Hoe ik mijn handicap ta boven kwam. Prijs geb. 19.90. Naam Straat Plaats Bankrek ol gironummer Oatum Doorhalen wal u met wenst

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3