Volendam wreekt zich Joop 'plakt' weer PSV verliest opnieuw punt FC Twente nog niet terug in oude vorm Excelsiors veerkracht beloond Thuisclub en Sparta tevreden met punt Ajax mist inspiratie Knetemanns leiderstrui niet in gevaar Kees Rijvers: 'Ik sta perplex' Opnieuw zege Westduitsers Arnold Mühren scoort in slotfase Berti Vogts bondscoach Vreysen velt FC Utrecht Van der Kuylen tegen Oranje India opnieuw verslagen 5NDÉRDAG 9 MAART 1978 SPORT Trouw/Kwartet P19-RHS21 Eredivisie Eerste Divisie door Johan Woldendorp VOLENDAM Maakte Sparta-trainer Cor Brom met de opmer king, dat hij een leuke wedstrijd had gezien, de grap van de maand, of meende hij het serieus? Het laatste bleek dat het geval. Sterker, enkele minuten later werd hij ongevraagd bijge vallen door zijn collega Jan Mak. Het is natuurlijk aardig als oefenmeesters een voorstelling van hun spelers op die manier goed willen verkopen, 't Is alleen te hopen, dat ze in hun analyses aanzienlijk kritischer zijn gestemd. Volendam-Sparta (0-0) was eerder een hutspot van gemiste, spaarzame kansen en foutieve passes dan een sprankelende vertoning, zoals speaker Pé Müh- ren volledig ten onrechte opmerkte. Voor de thuisclub, die optrad voor niet veel meer dan een volle perstri bune en een afgeladen radiokamer, was het punt van meer waarde dan voor de Rotterdammers, die in hun jacht op Europees voetbal immers geen voltreffer konden schieten. Daarvoor speelden de pupillen van trainer Brom, zeker in het eerste bedrijf, ook veel te voorzichtig. Te gewillig onderwierpen ze zich aan de grillen van het naderen voorjaar. Te kenend voor deze onderdanige hou ding was het „aantal" kansen, dat Sparta voor de rust creëerde: geen enkele. Pas drie minuten na de her vatting loste verdediger Wim Meut- stege het eerste volwassen schot. Van onze sportcorrespondent SCHIEDAM De leiding van Excelsior kan zich geen sei zoen herinneren waarin de club zo door tegenslag werd achtervolgd als deze competi tie. De eerste divisieclub heeft de afgelopen maanden wed strijden gespeeld met soms niet minder dan acht invallers. Desondanks zag de door Thijs Libregts getrainde ploeg kans de nodige punten bijeen te sprokkelen. Met een gehaven de formatie schaarde de Rot terdammers zich ook bij de laatste vier voor de strijd om de KNVB-beker. Een prestatie die veel zegt over de enorme veerkracht van de Kralin- gers die al bijna twee jaar op de rand van het bestaansminimum balance ren. Ofschoon de Rotterdammers nog lang geen complete selectie- groep hebben lijkt het grootste leed geleden. Cees van de Munnik, een robuuste verdediger, is hersteld van zijn been blessure en vorige week kwam Feijenoord zijn stadgenoot te hulp door André Stafleu en Dik Ernst op uurbasis uit te lenen. In het verleden had Excelsior al meer bij de stadion equipe aangeklopt, maar om onbe grijpelijke redenen was er altijd een bot „nee" gevolgd op het verzoek Feijenoorders die toch geen kans in de hoofdmacht krijgen, een tijdje te lenen. Maar ook bij de voormalige top-club breekt kennelijk de wijsheid door. André Stafleu en Dik Ernst kregen toestemming naar Kralingen te ver huizen. Zondag in de thuiswedstrijd tegen Veendam debuteerden beide Feijenoorders. Excelsior won met 5- 2 en de gemakkelijk schietende Ernst nam in die ontmoeting een fraai doelpunt voor zijn rekening. Gisteren in Schiedam tegen SW had Ernst opnieuw succes. Twee maal joeg hij de bal achter doelman Van der Most, en daarmee leverde hij een belangrijke bijdrage aan de uiteindelijke 2-4 overwinning van de Rotterdammers. In het overigens kwalitatief magere duel had de Schiedamse formatie al kort na het begin door hoogmoed de leiding genomen: 1-0. Met een om streden hoekschop van de uitblin kende Swanenburg tekende Ernst voor de gelijkmaker: 1-1. In de twee-, de helft, toen Excelsior na een don- derspeech van Libregts de zaken wat energieker aanpakte, tilde de lichtvoetige Swanenburg zijn team naar 1-3. Zijn tweede treffer ontstond uit een wat al te gretig aan de gasten toege kende strafschop. Het krachtige slotoffensief van SW leverde niet meer dan een doelpunt van Peits- man op. Een minuut voor het einde schoot Ernst met een knap schot Excelsior naar 2-4. Scheidsrechter Ram toonde Steenbergen de gele kaart, nadat de Schiedammer wat al te hardhandig had duidelijk ge maakt dat hij het niet eens was met de toegekende strafschop. SW-Excelslor: 2-4 (1-1)- 2. Hoogmoed 1-0. 36. Ernst 1-1, 60. Swanenburg 1-2, 70. Swanenburg (stralschop) 1-3,74. Peltsman 2-3 en 89. Ernst 2- 4. Toeschouwers: 2000, Scheidsrechter Ram SW: Van der Most; Corver, Van Dijk, 8teenber- gen, Den Tuinder; De Haan, Van der Vlist, Kreft, Hoogmoed, Peltsman, Huigen. Excelsior: Vermunt, Van der Spek, Van de Mun- nik, Stafleu, Meijer, Van Tour, Pattlnama, Was- lander, Ernst, Teijl, Swanenburg. HERACLES Heracles kwam op eigen terrein te gen het laaggeklasseerde FC Dor drecht niet verder dan een 2-2-ge- lijkspel. Daarmee werden de Alme- loërs overigens van een drama be spaard want voor de rust wist de equipe van trainer Jan Rabrelfs een 0-2-voorsprong te nemen. Ooms en Evers waren de doelpuntenmakers. Na de hervatting beseft Heracles dat het wat terug moest doen. Als was het alleen al voor de tweedui zend toeschouwers. Uit een straf schop scoorde Manara het eerste tegendoelpunt. Twintig minuten voor tijd trok Bert Prijs de stand definitief gelijk: 2-2. Manara kreef van scheidsrechter Gans een gele kaart wegens het ten val brengen van een tegenstander. SC CAMBUUR In het stadion „De lange Leegte" zag SC Cambuur kans de voile pond weg te halen in het streekduel met Veendam. De voetbalclub uit de veenkoloniën kwam aanvankelijk wel op een voorsprong. Dat was in de eerste helft door een doelpunt van Sietse Bolten. Na de rustmaak- te Claus Roosenburg en Gerrie 8chouwenaar aan alle Veendamse illusies een einde; 1-2. De gastenéquipe speculeerde te na drukkelijk op een succesvolle eind sprint. Pas tien minuten voor het einde achtte Brom het zinvol om pinchhitter Jos Peltzer in te zetten. Het vliegertje ging nog bijna op ook. De oud-Bosschenaar sjouwde moei-, teloos door de Volendamse verdedi gingslinie en gaf een voorzet op maat aan Van Staveren. Doelman Frans Hoek hield hem terecht van een tref fer af. Brom: „Met enig geluk wil er tegen het eind wel eens een bal in vliegen. Maar deze keer zat er geen doelpunt in." Won Sparta de tweede helft op pun ten, in de eerste episode ging de meeste waardering uit naar Volen dam. Na een half uur had de thuis club dat tijdelijke surplus aan kwali teit met een doelpunt moeten bekro nen. De in buitenspelpositie gema noeuvreerde Jonk aarzelde, schoot tegen Doesburg op, waarna Meutste- ge de „rebound" van Molenaar van de doellijn werkte. Voor het overige ging ook Volendam mank aan on zorgvuldige handelingen. Of het ging te gehaast of het duurde te lang. Jan Mak: „In de opbouw viel te weinig zelfvertrouwen te bespeuren. Er ont stond een beetje onrust, omdat het met de passes niet goed liep. Toch ben ik tevreden met het punt, te meer daar we persé niet van Sparta wilden verliezen." Vanzelfsprekend doelde Mak met dat „niet willen verliezen" ook op zijn eigen persoon. De lange oefen- meester, die de vorige week zijn ont slag kreeg aangezegd, wil zonder de op non-actief gestelde „praatpaal" Joop Brand bewijzen, dat hij het bestuur opmerkelijke prestaties kan voorschotelen. Drie punten uit de laatste twee wedstrijden zondag won Volendam immers met 3-2 van Haarlem vormen een aardige start van deze persoonlijke wraak. Maar ook de spelers waren gebaat met rust. Het gesol rond Kees Tol Jaap Jonk (rechts) oog in oog met Sparta-doelman Pim Doesburg. Een doelpunt zou het niet worden. kostte hen anderhalve week geleden een fors nederlaag tegen FC Twente. Het was voor Mak's elitekorps daar om een erezaak niet van een geres pecteerd opponent als Sparta te ver liezen. Pikant detail: de man om wie veel draait, „Pierke" Tol, was er we gens ziekte niet bij. Volendam-Sparta 0-0 (0-0). Scheidsrechter; Wee rink. Toeschouwers: 3000. Volendam: Hoek; Molenaar (Van Wensveen), André, Guyt, Mol; Braan, Jaap Jonk, Helling; Dick Bond, Kramer, Kwakman. Sparta: Doesburg; Jansen, Balkestein, Marijt, Meutstege; Henson, De Ooey, Valke; Van Zoest (Peltzer), Clarke en Van Staveren. AMSTERDAM Ajax heeft moei teloos de halve finale van de strijd om de KNVB-beker bereikt. Na de 3-0 overwinning, die de nog regeren de landskampioen op 1 februari in Kerkrade op Roda JC boekte, was de „replay" niet meer dan een for maliteit. Ajax handelde, triest ge noeg voor het publiek, dienovereen komstig: 1-1. De thuisclub boorde direct in de beginfase alle eventuele illusies van de Limburgers de grond in, toen de weer teruggekeerde Sören Lerby doelman Jan Jongbloed passeerde. De Deen stond op de plaats van Jan Everse, een week geleden in de Eu ropa Cupwedstrijd tegen Juventus verantwoordelijk voor de Italiaanse tegentreffer. Officieel werd Everse rust gegeven. De Amsterdammers dreven lang op hun minimale voor sprong. Diep in de tweede helft maakte John Meuser gelijk (1-1). SAINT ETIENNE Gerrie Knetemann verdedigde gisteren in de langste etappe van Parijs-Nice zo gemakkelijk als maar mogelijk was zijn witte leiderstrui. De afstand, 230,5 kilometer tussen Chalon-Sur-Saone en Saint Etienne, was geen probleem voor hem, de twee verraderlijke bergen aan het slot van de rit waren dat evenmin. Gerrie Knetemann zette in Saint Etienne de grote mond van de vedet te op. Met name zijn vröegere vriend en kopman had zijn toorn opgewekt. Knetemann mopperde: „Dit was toch een uitstekende rit voor een aanval van Zoetemelk. Ik was er niet bang voor, maar door de afstand en de bergen aan het einde, zat ik er op te wachten. Daarom reed ik voortdu rend bij de eerste vijf van de groep. Ik denk dat ik wel honderd keer achterom heb gekeken. Het enige dat ik zag was Joop aan mijn achter wiel. Hij wil het blijkbaar laten aan komen op de slottijdrit tegen de Tur- bie bij Nice. Dat is laf. Ik had meer verwacht van Joop." Zoetemelk verklaarde zijn afwach tende houding eenvoudig: „Deze cols waren niet zwaar genoeg voor mij om te demarreren. Parijs-Nice is nog maar net begonnen en ik heb nog alle kansen te winnen. Vergeet niet dat ik de tijdrit op de Turbie al drie keer heb gewonnen." door Theo Reitsma VELSEN Voor de tweede achtereenvolgende maal stond PSV gisteravond beteuterd met een resultaat van 1-1. Nadat VW dat in Eindhoven aanrichtte vielen er geen verwijten; gisteren toen Telstar knap voetbalde, lagen de zaken anders. „Ik sta perplex", zei Rijvers. „Ze stonden wel op het veld maar ze bewogen niet. Er is drie kwartier niets gedaan. Als je daarna denkt nog even te kunnen gaan voetballen, dan heb je het mis, dan lukt het niet meer". PSV-spelers dachten ongehinderd op de klasse te kunnen leunen. Zij bleven in de waan dat de buit toch wel volledig naar de rijke Eindho- vense kant zou vallen, maar Telstar wenste zich niet neer te leggen bij het feit dat de ranglijst leuke belo ningen voor PSV in petto heeft en degradatie voor de eigen gelederen. Telstar speelde goed, hield drie man voorin en hoopte op een knappe rol van de over links opkomende mid denvelder Jos Jonker. Diens vrije rol bleek tactisch goed uit te pakken. Rijvers had het tenminste zuinig over: „Telstar speelde zeker over links erg goed". Jonker zelf sprak van „Ik had een vrije opdracht. Zelf had ik er erg veel zin in, want tegen PSV spelen we over het algemeen wel goed." De superieure roes waarin PSV ver keerde, leek overigens lang niet hele maal onlogisch. Telstar raasde welis waar tien minuten, bleef verder goed voetballen, maar voelde wel de wed strijd uit handen glijden en stond in de elfde minuut na rust gewoon 1-0 achter. Het pleitte voor Telstar dat het niet in elkaar klapte zoals het dit seizoen al zo vaak het hoofd moe in de schoot moest leggen na een achter stand. In tegendeel, Telstar veerde op. Beloning voor het spel kwam in de 29e minuut. Van Oorschot schop te de bal op een voor Van Beveren lastige manier naar de hoek. De bal stuitte weg in de richting van de attente Staats, die zelf te moeilijk stond om een kans te hebben. Daar om prikte hij de bal op het hoofd van Kraal, die weer eens een doel punt je pakte met een kopbal. Het gelijke spel was slechts een schamele beloning voor de toekom- René van de Kerkhof scoort, belaagd door Driesen, PSV's enige doelpunt. stige degradant, want na rust be stookte het Van Beveren herhaalde lijk. Hoogtepunten waren daarbij een knal van Hendriks, een omhaal van Van Gaal en een rush van Kraal. Ook verdedigend sloot het bij Tel star, dat ditmaal in Nederburgh een goede doelverdediger had. De jonge keeper mist uiteraard ervaring en bij Ajax bleek dat af gelopen zondag nogal nadrukkelijk. Trouwens, heel Telstar zat toen in de min. Rijvers: „Je weet dat een ploeg die met 7-0 is afgemaakt re vanche probeert te nemen. Dat kon den mijn spelers dus ook weten., Onbegrijpelijk was het daarom dat zij zo weinig wensten te doen." Zijn collega Petescu was uiteraard ge lukkig met die ontwikkeling. „Ajax bracht ons in moeilijkheden door ons geen moment met rust te laten. Van PSV kregen we de kans om van achteruit rustig op te bouwen. Dat kwam goed uit, want de hele ploeg wilde een goede wedstrijd spelen en dat werd dus niet in een begin stadium gedwarsboomd." TELSTAR-PSV 1-1 (0-0), 60 René van de Kerk hof 0-1,76 Kraal 1-1 Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers: 2500. Telstar: Nederburch, Driesen, Van Essen, Hege man. Blschot; Van Oorschot, Van Gaal, Jonker; Hendriks, Kraal en 8taats. PSV Van Beveren. Krljgh, Van Kraay, Brandts. Poortvlteta; 8tevens (Deacy), Wtlly van de Kerkhof, Van der Kuylen; Deykers, René van de Kerkhof en Lubse. Gele kaart voor Hegeman (Telstar) wegens neerleggen van Deacy. Volendam-Sparta Telstar-PSV NAC-FC Utrecht Go Ahead-Twente KNVB-BEKER Ajax-Roda JC 1-1 4-1 0-1 SW-Excelsior Heracles-FC Dordrecht Veendam-SC Cambuur 2-4 j 2-2 !-2 I PSV 26 18 8 0 44 63-12' AZ'67 25 15 6 4 36 56-21 FC Twente 25 15 6 4 36 51-20 Ajax 25 13 7 5 33 54-28 Sparta 25 11 9 5 31 39-24 Feyenoord 25 9 8 8 26 41-34 Roda JC 25 8 10 7 26 29-28 NEC 25 10 5 10 25 32-37 Volendam 26 10 5 11 25 37-44 FC Den Haag 24 11 2 11 24 41-44 NAC 25 8 7 10 23 28-37 Vitesse 25 6 10 9 22 36-47 FC Utrecht 25 6 8 11 20 28-38 Haarlem 25 5 9 11 19 28-41 FC VW 25 6 7 12 19 32-53 FC Amsteram 24 6 5 13 17 28-54 Go Ahead 25 6 3 16 15 33-48 Telstar 25 1 5 18 9 18-63 MW PEC Excelsior Groningen Fortuna SC Wageningen Heerenveen Den Bosch Willem II Cambuur Eindhoven Heracles Vlaardingen SW Graafschap Helmond Sport Veendam Amersfoort Dordrecht 24 14 25 15 25 10 26 13 24 11 24 10 24 11 25 9 24 10 25 10 25 9 25 7 24 6 25 6 24 8 25 4 24 4 25 3 25 2 2 36 52-22 4 36 51-25 5 30 45-27 9 30 48-34 6 29 36-21 5 29 32-17 7 28 32-28 6 28 36-28 7 21 33-26 9 26 32-33 1 8 26 29-33 10 8 24 21-23 1 7 23 21-23 8 11 20 31-49 3 13 19 26-37 9 12 17 26-42 8 12 16 28-43 7 15 13 12-47 7 16 11 26-59 PEC kampoen eerste en Groningen kampoen tweede periode. Programma Programma Vandaag: FC Amsterdam-FC Den Haag (20.00). Zaterdar Go Ahead-Vltesse (20.00), NEC-PSV (20.00). Zondag: FC Den Haag-8parta, FC WV-FC Twente. FC Amsterdam-Haarlem, Volendam- Ajax, Telstar-FC Utrecht, Roda JC-NAC, Feye noord-AZ'67. Zaterdag: MW-FC Vlaardingen (19.30) Zondag: Wagenlngen-8C Amersfoort. SC Cam- buur-Excelslor, Veendam-FC Dordrecht. De Graafschap-PEC, SW-Fortuna SC. Heracles- FC Groningen, Eindhoven-Heerenveen, Hel mond Sport-Wlllem II. door Matty Verkamman DEVENTER FC Twente heeft een bijna beschamende over winning op Go Ahead Eagles behaald; 0-1. De oostelijke topclub bouwde op de goedbezette Adelaarshorst vrijwel geen goede aanval op. Louter door een afschuwelijke fout van invaller Theun Kist won de equipe van trainer Spitz Kobn desondanks. Aldus bleef Gerrie Knetemann ge makkelijk leider. Hij werd uitste kend gesteund door zijn ploeggeno ten inclusief Hennie Kuiper, die aan de eindstreep zei dat zijn benen flink pijn hadden gedaan. „Mijn topvorm is er nog niet. Dat bleek in deze rit heel duidelijk. Op het laatst zat ik op karakter mee te harken." Dat „harken" was het leiden van de beklimmingen. Kuiper deed dat in zo'n hoog tempo, dat in het peloton harde klappen vielen. Vooral voor de Peugeots, die twee van hun drie ren ners bij de eerste tien van het klasse ment verloren. De lange Belg Jean- Luc van den Broucke en de Duitse temporijder Gregor Braun werden eenvoudigweg gelost. De Nederlanders vooraan handhaaf den zich uitstekend. Bij het opma ken van de stand bleken er vier Kne temann, Zoetemelk, Kuiper en Lub- berding bij de eerste zeven te staan. Een ongekende weelde. Vierde etappe: 1. Mollet (Fr), de 230 kilometer In 6 uur, 12 min en 45 sec. 2. Kelly (lerl) op 8 sec., 3. Duclos-Lassalle (Fr) zelfde tijd., 4. Hlnault (Fr) z.t., 5. Hezard (Fr) z.t., 6. Knetemann (Hol) z.t., 7. Zoetemelk (Hol) z.t., 8. Bazzo (Fr) z.t., 9. Blttln- ger (Fr) z.t, 10. Mesiet (Fr) z.t., 11. Martinez (Fr) z.t., 12. Laurent (Fr) z.t., 13. Esparza (SP) Z.t., 14. Lubberdlng (Hol) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Knete mann 17 uur 3 minuten en 30 seconden. 2. Zoetemelk op 5 seconden, 3. Hlnault op 9 sec.. 4. Laurent op 20 sec., S. Kuiper op 24 sec., 6 Hezard op 31 sec., 7 Lubberdlng op 31 sec., 8. Kelly op 40 sec., 9. Duclos-Lasalle op 41 sec., 10 Mesiet op 44 sec., 11Nllsson op 52 sec., 12. Bazzo op 58 sec.. 13. Mollet op 57 sec., 14. Blttlnger op 1 min. en 1 sec., 15. Bemaudeau op 1.53, 16. Braun op 2.13, 17. Martinez op 2.15, 18. Andlano op 2.17, 19. Chaumaz op 2.40, 20. Van den Broucke op 3.14. 22. Raas op 3.48. 27 Van Vliet op 4 03, 38. Van den Hoek op 7.12,42. Den Hertog op 8.49, 64 Priem op 17.31, 67. Oevers op 19.13. 79. Smit op 30,49. FRANKFORT De Westduitse voetbalbond (DFB) heeft in Frank fort vlak voor het treffen tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie bekendgemaakt, dat Berti Vogts na het einde van zijn carrière in 1979 als" bondscoach voor de jeugdploeg van 18 tot 21 jaar in zijn dienst zal tre den. Vogts zal binnen drie of vier weken het 5-jarige contract onderte kenen. „Het is een aantrekkelijke opdracht", zei de aanvoerder van het nationale elftal. Vogts was zeer tevreden over het gesprek, dat hij had gehad met de voorzitter van de DFB Hermann Neuberger en bonds coach Helmut Schön. FRANKFORT - West-Duitsland heeft op weg naar Argentinië op nieuw een zege geboekt. In het Waldstadion in Frankfort was Rus land niet bij machte de Schön-equi- pe van winnen af te houden. Door een treffer van Rüssmann in de eer ste helft won de wereldkampioen met 1-0. De periode voor rust was het meest aantrekkelijk. Beide ploegen bleken toen goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Na de hervatting daalde het niveau, omdat Rusland conditioneel diep zakte. Het feit, dat de competi tie in de Sowjet-Unie stil staat, was daaraan niet vreemd. Het sterk dominerende Go Ahead ging twee minuten voor het einde voor schut. Kist nam toen vlak voor zijn eigen strafschopgebied veel te veel risico. Nochtans leek hij zich uit de problemen te draaien, maar ver speelde via een onbenullige glijpartij de bal aan Ab Gritter. Deze knalde rechtstreeks op doelman Nico van Zoghei, die in eerste instantie nog afdoende optrad. Arnold Mühren schoof de terugstuiterende bal even wel in het net. Go Ahead dat nu in nog grotere degradatienood verkeert, liep zo doende een wel zeer onterechte ne derlaag op. De tegenstand van een top-club bleek Go Ahead andermaal te inspi reren. Na de recente puntenwinst op Ajax (1-0 overwinning) en PSV (1-1) was .FC Twente eveneens uitgeko zen om tegen te domineren. Hetgeen voor een serieuze degradatie-kandi daat als Go Ahead Eagles toch Is, een opmerkelijke zaak is. Go Ahead speelt tegen de voorname clubs veelal prima voetbal, maar verzaakt zoals zondag op een onbegrij pelijke manier tegen een kleurloze middenmotor als FC Utrecht. Dat kennelijke gebrek aan de juiste wedstrijdinstelling ergert met name routiniers al van Kooten, Walbeek, Schneider en Van Zoghel. Maar waar dat kwartet de youngsters in aansprekende wedstrijden moeite loos meesleept, daar staan zij mach teloos bij minder interessante aan gelegenheden. Om kort te zijn: de juiste mentali teit was er gisteren wel. Gesteund door de massal opgekomen suppor- tersschare voor dit op 12 februari afgelaste duel waren vijftienduizend kaarten verkocht, die nu geldig wa ren zocht Go Ahead ook van meet af aan de aanval. FC Twente, dat normalerwijze het balletje gaaf laat circuleren, ontkwam niet aan een loden pressie. Het uitgebalanceerde middenveld-trio Woudsma - Wal beek - Van der Pas dwong de Twen tenaren steeds terug. Voorin bleken Groeneweg, Van Kooten en Körver voortdurende lastposten voor res pectievelijk Van Ierssel, Bruggink en Wildschut. In de afweer van FC Twente werd de imposante kracht- bonk Niels Overweg (ribblessure) ge mist, ofschoon zijn vervanger Harry Van onze sportredactie BREDA Opnieuw eiste Martin Vreysen de hoofdrol voor zich op. Nadat hij zaterdag al het leeuwe aandeel in de overwinning van NAC op Feyenoord had, velde hij gister avond praktisch in zijn eentje FC Utrecht: 4-1. De herboren vleugel spits scoorde drie keer. Overigens startte Utrecht, met zes punten uit de laatste drie wedstrij den, niet zonder optimisme naar Bred* gereisd, verrassend goed. In de tiende minuut rondde Leo van Veen een vooreet van Hulshorst knap af: 0-1. NAC was even aange slagen, maar Vreysen tilde zijn club nog voor de rust ov^r die drempel heen. Direct na de hervatting buitte Vreysen een fout van Utrecht-verde diger Tervoort uit (2-1). Vanaf dat ogenblik was de thuisclub niet meer te stuiten. In de dertiende minuut maakte Vreysen de Utrechtse ach terstand onoverbrugbaar, doordat hij een strafschop, toegekend omdat hij zelf onderuit werd gehaald, haar- zuiver inschoot. In de slotfase ver strekte hij de vooreet, waaruit Ron Goodlass een doelpunt kon peuren: 4-1. Bruggink zeker niet schuldig was aan de paniekerige sfeer. Eén ding kon Go Ahead voor rust slechts worden verweten: de ploeg sprong te onnauwkeurig met de kansen om. Strijdveen, Woudsma, Groeneweg en Körver waren toen allen dichtbij een treffer, maar mis ten op het beslissende moment de benodigde scherpte. Het aangeslagen FC Twente kon er ln die periode niet meer dan één scoringsmogelijkheid, van Jaap Bos, tegenover stellen. FC Twente had geen macht, dicteerde niet op het middenveld wat erg ongebrui kelijk mag worden genoemd en miste vorm. Dat beeld wijzigde zich in de tweede helft hoegenaamd niet. Go Ahead bleef voortdurend de voornaamste gegadigde voor een goal, maar bleef evenzeer de „finishing touch" mis sen. Binnen de eerste tien minuten- creëerden Kolrver, Groeneweg en Walbeek zich appetijtelijke posities, maar faalden ook toen in de afwer king. Fc Twente groepeerde zich nog nadrukkelijker rond de zone van de zich overigens knap verwe rende André van Gerven. Daarbij veroorloofde de kunstzinnige libero Epi Drost zich opnieuw riskante toe ren. die maar net niet verkeerd af liepen. Go Ahead moest inmiddels wel at tent blijven bij de spaarzame tegen acties van FC Twente. De prijs- schutter Ab Gritter is tenslotte een spits die bij een dergelijk spelbeeld op de loer blijft liggen. Wat trou wens helemaal niets zegt over de prestaties van de Enschedese front linie. Die was gisteravond in zijn totaliteit namelijk onbeduidend. Af gezien dan van dat ene attente mo ment van Gritter en van Mühren. FC Twente maakt een goed seizoen door, dat staat vast. De deceptie die FC Amsterdam de ploeg zondag echter bezorgde, lijkt nog lang niet te zijn verwerkt. Go Ahead Eaglei-FC Twente 0-1 (04), 88 Müh ren 0-1, Scheidsrechter Ettekhoven Toeschou wers 9000 Go Ahead Eagles: Van Zoghel; Koopman, Schneider. Lodeweges, Strijdveen; Woudsma, Van der Pas, Walbeek; Körver, Van Kooten, Oroeneweg FC Twen ie: Van Gerven; Van lersael, Drost. Bruggink, Wildschut; Thijssen, Van der Vall, Mühren; Boa. Oritter, Thoresen. DEVENTER Willy van der Kuylen ls door Paris Saint Germain ge vraagd om als gastspeler voor deze club op te treden op een toernooi dat de Parijzenaars van 16 tot 18 mei organiseren. Aan het toernooi zal on der meer ook Anderlecht deelnemen enhet Nederlands elftal. De equi pe van Ernst Happel staat ter voor bereiding voor het WK in Argentinië voor het toernooi ingeschreven. Hierdoor wordt het mogelijk dat Van der Kuylen, die voor Argentinië be dankte, tegen Oranje uitkorrlt ROTTERDAM Het Nederlands hockeyelftal heeft op het kunstgras veld van Rotterdam de officieuze interlandwedstrijd tegen India met 5-3 gewonnen. Nederland had bij rust een voorsprong van 3-2. Litjens maakte de vijf Nederlandse ^reffers, er waren 1200 toeschouwers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21