boe Sajed bij inslag gedood Lampe verrast met nieuwe Harmony mode. Begin laat zich niet door Carter inpakken Cyprus en Egypte op verzoeningstoer m- bgelijk wraakactie van Arafat Verbindingsman Carter treedt af Geen steun voor motie over Stalin lERDAG 9 MAART 1978 TROUW/KWARTET P6-RHS2-11 een onzer redacteuren 4STERDAM Aboe Sajed, leider van een groep van dissiden- Palestijnen en tegenstander van PLO-leider Jasser Arafat »rd afgelopen dinsdagnacht zwaar gewond bij een aanslag in banon en overleed gistermiddag in een ziekenhuis in Beiroet. ioe Sajed reisde per auto in een bergachtig gebied op de weg ssen Beiroet en Damascus, toen het vuur op hem geopend jrd. Palestijnse kringen beschuldigt n Aboe Sajed ervan lid te zijn van Syrische inlichtingendienst. In verleden jaar zou hij verantwoor- ijk zijn geweest voor de kaping een toestel van Koeweit Airways een vlucht tussen Beiroet en Koe- it. De kapers noemden als rede ir hun actie interne geschillen in Palestijnse verzetsbeweging. éist werd de vrijlating van zeven medestanders van Aboe Sajed, door de PLO waren vastge- iden. Palestijnse kringen verluidt ver dat Aboe Sajed enige tijd gele- uit de grootste verzetsbeweging Fatach. werd gestoten, omdat hij opdracht van Damascus zich „in interne aangelegenheden van Al ach zou hebben gemengd Aboe ed zou tevens de leider zijn van door Syrië opgezette organisatie WASHINGTON Mark Siegel. de verbindinfsman tussen pre sident Carter van de Verenigde Staten en de Joodse gemeen schap in dat land, is gisteren afgetreden uit protest tegen de Amerikaanse politiek tegenover Israël. Siegel is het niet eens met de levering van militair ma terieel aan Arabische landen om op die manier Israël tot wat grotere inschikkelijkheid te be wegen. Siegel zei dat hij deze politiek niet langer kan duide lijk maken aan de Joodse ge meenschap. zijn die zich de Revolutionaire Al Fatach noemt. Deze organisatie zou er naar streven PLO-leider Jasser Arafat door een wat meer pro-Syri- sche figuur te vervangen. In Pales tijnse kringen wilde men echter niet reageren op een bericht in het recht se Libanese dagblad Le Reveil, dat de aanslag op Aboe Sajed door aan hangers van Arafat was uitgevoerd. Reeds verleden jaar verluidde, dat Aboe Sajed door de PLO wegens fraude werd gezocht. Tijdens de Li banese burgeroorlog werd Aboe Sa jed lid van Al Fatach, nadat hij daarvoor actief was geweest in een van de radicalere Palestijnse groe pen. Tijdens de oorlog werd hij het hoofd van het postkantoor in het westen van de Libanese hoofdstad, van waaruit het contact met de bui tenwereld werd onderhouden. Op deze post zou hij de PLO financieel hebben benadeeld. LISSABON De Portugese com munistische partij heeft zich giste ren onthouden van stemming over een motie ter herinnering van de viering van de 25e verjaardag van het overlijden van Josef Stalin. De motie werd gisteren ingediend door de links-radicale eenmansfractie van de volksdemocratische eenheid (UDP). Alle overige partijen stem den tegen. De PCP had moeite met haar stem en vroeg gisteren om een uitstel van de stemming om zich erover te kunnen beraden. De UDP had in het bijzonder de rol van Sta lin als de overwinnaar op het Duitse invasieleger in de Tweede Wereld oorlog benadrukt. De communisten van de PCP onthielden zich ten slot te omdat zij de motie een provocatie vonden schadelijk voor Portugals neutraliteit in de internationale be trekkingen. Dit besluit is opmerke lijk, omdat de Portugese Commu nistische Partij nog als stalinistisch bekend staat. JERUZALEM. CAIRO (Reuter. UPI) Israël zal keihard vast houden aan de eigen interpretatie van de resolutie 242 van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Dit zei Israels premier Begin gisteren in het parlement op aantijgingen van de oppositie dat Begin de kansen op vrede in het Midden-Oosten zou ver zieken. De Israëlische premier zei dat Israël het volste recht heeft met de Ver enigde Staten van mening te ver schillen over de interpretatie van resolutie 242. „Wat voor misdaad is het om met de Verenigde Staten van mening te verschillen", zo verklaar de Begin. De VS lezen in deze resolu tie dat Israël zich moet terugtrekken uit de bezette gebieden, maar pre mier Begin meent dat de resolutie ruimte laat voor een permanente be zetting van de westelijke Jordaanoe- ver. De oppositie van de Arbeider spartij beschuldigt Begin ervan een politiek te voeren die schade toe brengt aan de geloofwaardigheid van het land. De Arbeiderspartij heeft, in de tijd dat ze aan de rege ring was, steeds gesteld dat Israël zich in het kader van een vredesrege ling uit de bezette gebieden, inclu sief de westelijke Jordaanoever, zal moeten terugtrekken. Vechten Premier Begin vertelde dinsdag avond op een bijeenkomst van de Likoed, de groepering die mede de basis vormt van zijn regering, dat hij tijdens het bezoek dat hij volgende week aan de Amerikaanse president Carter bréngt bereid is te vechten voor zijn eigen interpretatie van de resolutie 242. Hij bezwoer de Likoed- fractie in het parlement terugtrek king van de westelijke Jordaanoever onder geen beding in overweging te nemen, ook al zou dit betekenen dat Israël helemaal alleen komt te staan Assad zei verder dat Syrië zich zal blijven inzetten voor het herstel van de rechten van de Palestijnen en. met een nauwelijks verholen uithaal naar de Egyptische president Sadat. dat Syrië zich nooit schuldig zal ma ken aan een „bedelaarspolitiek". Irak kreeg er ook van langs, omdat dit land het gesloten Arabische front tegen het Israëlisch-Egyptiscbe vre- desstreven zou verbreken. in de wereld. Begin zei verder dat de dertien Joodse nederzettingen in het noorden van de Sinaï niet zullen worden ontmanteld. Israël heeft Egypte voorgesteld dit gebied terug te geven aan Egypte, op voorwaarde dat Israël militaire bescherming mag blijven bieden aan deze neder zettingen. Mocht Egypte niet ak koord gaan met deze regeling, dan zal Israël grenscorrecties voorstellen in dit gebied, zo zei Begin. De Israëlische premier Begin ver weet de Verenigde Staten en Egypte hun standpunten ten aanzien van het vredesplan, dat hij tijdens Kerst in Ismailia had voorgelegd aan presi dent Sadat, sedertdien te hebben gewijzigd. President Sadat is sinds Ismailia een andere man geworden, aldus Begin. CAIRO, NICOSIA (UPI, AP, Reuter) De voorzitter van het Cyprische parlement is gisteren in de Egyptische hoofdstad Cairo aangekomen voor besprekingen met Egyptische leiders. Het bezoek van de parlementsvoorzitter wijst op een toenade ring tussen de twee landen, nadat enkele weken geleden de diplomatieke betrekkingen tussen de twee verbroken werden. Atherton De Amerikaanse bemiddelaar in het Midden-Oosten Alfred Atherton is gisteren op doorreis naar de Verenig de Staten in de Zwitserse stad Genè- ve aangekomen, waar hij besprekin gen voert met de Saoedische minis ter van buitenlandse zaken prins Saoed. De Syrische president Assad heeft gisteren een verdere opbouw van de Syrische defensie aangekondigd in een toespraak ter gelegenheid van zijn beëdiging voor een tweede ambtstermijn. Syrië zal daarbij steu nen op de hulp van de Sowjet-Unie De verbreking van de diplomatieke betrekkingen vond plaats na de uit voering van een Egyptische com mando-overval op een vliegtuig op het vliegveld van Larnaca, waarin twee gewapende Arabische mannen zestien mensen in gijzeling hielden. Eerder had het tweetal in Nicosia de hoofdredacteur van het Egyptische dagblad Al Achram doodgeschoten. De Egyptische overval kostte het leven aan 15 commando's, omdat de Cyprische nationale garde zich erte gen verzette en op het moment van de overval juist tot een overeen komst was gekomen met de twee gewapende Arabieren. De Cyprische parlementsvoorzitter. Alekkos Michaelides. onderbrak een bezoek aan de Verenigde 8taten om naar Cairo te gaan. Hij zal besprekin gen voeren met de Egyptische parle mentsvoorzitter, Sayed Marei. Het bezoek is mogelijk gemaakt door be middeling van de Griekse eerste mi nister, Konstantin Karamanlls, die eerder in Athene de Egyptische am bassadeur over de affaire raad pleegde Cyprus kreeg gisteren een nieuwe regering. President Kyprianoe, die na de dood van Makarios tot staats hoofd gekozen werd, presenteerde gisteren een kabinet, dat voor een deel uit de oude vertrouwde gezich ten bestaat. Op buitenlandse zaken komt een nieuwe man. Nicos Rolan- dis, een frisdrankenmagnaat. Voor vrouwen die met smaak en zorg mode kiezen signaleert Lampe de stoffen, kleurstellingen en modellen van dit vooijaar. Deze lente wordt er een van soepele en luchtige materialen in een wijde skala van o.a. terra-achtige tinten. Terwijl de modellen wervelend wijd en van een zwierige elegantie zijn. Deze lente wordt er daarom een, die bij uitstek spreekt van vrouwelijke belijning en stijl. En dat is allemaal terug te vinden in de rijke Harmony kollektie van Lampe. Uit de nieuwe Harmony kollektie.Waarin de modetrends harmonieus samengaan met stijl en vrouwelijkheid. Voor de vrouw die 1 Soepele en stijlvolle kombi- natie: rok en blouse in naturel en bruin. Mt. 36 t/m 42. 2 Katoenen vestje met zakjes. In roest, zwart en tabac. A Q Mt. S, M en L. Katoenen rok met linnen- effekt met steekzakken in camel, roest en choco. Mt. 36 t/m 44. Katoenen blouse in roest bruin of bruingeel ruitmotief. Mt. 36t/m42.0^_ 3 Klokrok met ceintuur in lichtbeige, camel en lichtroest. Polyester/wol. Mt. 36 QQ t/m 44. Ï7Ö." Leuk te kombineren met blouse in ruitstruktuur. C Q Mt. 36 t/m 44 O 4 Zwierig wijde japon met lange mouw en ceintuur. Diolen. Ruit- moticven in groen, bleu, bruin en roze. Mt. 36 t/m 42 ^gg

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11