Zenderkleuring in najaar '79 De gespletenheid van de onderdrukking in Chili 1/fiM 1 -4 De smaak van zoet en zuur CDA-Kamerleden hebben meeste nevenfuncties Dagelijks bestuur NOS in nota aan algemeen bestuur: Kenmerk vertoont vanavond film WOENSDAG 8 MAART 1978 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV-COMMENTAAR door Ton Hydra Het schrijven van een enkelvoudig televisiespel Is moeilijker dan seriewerk Er Is weinig tijd voor een schets van de achtergronden die de kijker moeten binnenleiden in het verhaal De spelers krijgen aanzienlijk minder gelegenheid om het karakter van hun figuur uit te bouwen Verwikkelingen moeten sneller in elkaar worden geschoven en de aanloop naar een climax dient te worden bekort. Een dwingende els daarbij ls dat de gedragingen van de personen en de situaties waarin zij belanden gemakkelijk herkenbaar zijn. Het gevaar bestaat anders dat kijkers de draad kwijtraken of het verloop van een scene minder geloofwaardig gaan vinden. Wat dit laatste betreft, zijn bij een beperkte handeling de problemen uiteraard minder talrijk. Het wordt voor schrijver, regisseur en spelers pas echt een dans op het slappe koort wanneer er ln het verhaal een heleboel moet gebeuren en nog wel op zeer verschillende locaties. Zo'n verhaal is Dlck Walda's t v.-spel De smaak van zoet en zuur, dat vanavond door de NOS wordt uitgezonden. Voor mijn gevoel zijn de uitvoerenden niet van het koord gevallen, al vind ik dat een enkele verwikkeling te schielijk tot stand komt. Een belangrijk winstpunt is. dat de spelers zich veelal op een zeer natuurlijke manier door de scènes bewegen. Wat in Nederlandse spelen dikwijls een zwak element is. blijkt hier een sterke kant te zijn. Aan de top gaat Etha Coster In haar creatie van Diny Flesekind, bij wie dc liefde er letterlijk wordt uitgeslagen door haar werkloos en agressief geworden man. Na de voorvertoning kon ik het niet laten, haar voor dat expressieve en zo natuurlijke spel een groot compliment te maken. Het viel op dat Etha Coster net zo natuurlijk was als de vrouw in het spel. al werd tevens duidelijk dat zij en Diny niet identiek zijn. Ik herhaal wat ik haar heb gezegd, namelijk dat haar bewogen en toch ingetogen vertolking dicht in de buurt komt van het ideaalbeeld dat volgens mij te vinden is in de Britse stijl van acteren. Maar nu iets over het verhaal zelf. Oovert Flessekind en Diny vormen met de kleine Ooofy een redelijk gelukkig gezinnetje Hij is kraandrijver die zich hoog boven de haven een koning voelt; zij verdient mee als caissière in een supermarkt en samen geven zij zich over aan hun hobby's: het stijldansen en rijden op een knoert van een motor. Daar komt lelijk de klad in wanneer Oovert en zijn maten als gevolg van de economische neergang worden ontslagen. Tevergeefs zoekt hij een andere baan en dan gaat hij allerlei perspectieven fantaseren om zich maar groot te houden. Als zijn vrouw er volgens hem verkeerd op reageert, grijpt hij naar het middel waarmee hij jarenlang in het kinderhuis werd ..opgevoed": hij slaat erop los. Wim Zomer geeft deze ontsporende figuur levensecht en beklemmend gestalte. Mocht u de vechtpartijen te gewelddadig vinden, denk dan dat de werkelijkheid in menig gezin vele malen erger ls. Paul Beudel realiseert een paar gevoelige scènes als de ruwe bolster met blanke pit-kameraad. In de rol van bloemenkoopman met veel begrip komt Frits Lambrechts tot een psychologisch goed doorleefde vertolking. Regisseur Joes Odufré weet de emoties uitstekend in de hand te houden, ook in het aangrijpende slot, dat aarzelend uitzicht biedt op betere dagen na een martelgang. Ik heb de indruk gekregen dat sommige leden van de stichting Blijf van m'n lijf liever een andere ontknoping hadden gezien. Ter geruststelling nog dit: de hartveroverende Jochem Verstappen heeft tijdens de opnamen niets gezien van de mishandeling van zijn televisiemoeder Van onze parlementsredactie DEN HAAG De CDA-fractie in de Tweede Kamer telt 22 leden die be taalde nevenfuncties uitoefenen. Bij de VVD ls dit aantal 18 en bij de PvdA 4. Dit blijkt uit de bijgewerkte lijst van nevenfuncties van Tweede Kamerleden. De volksvertegenwoordiger met de meeste betaalde bijbaantjes is de christen-democraat Schakel. Hij heeft er vijftien, waarvan acht be taalde. Aantjes (CDA) en Rietkerk (WD) zijn de enige fractieleiders die betaalde nevenfuncties hebben. Voor Aantjes zijn dit het voorzitter schap van de PTT-raad en zijn acti viteiten als adviseur van het Neder lands verbond van ondernemers in de bouwnijverheid. Bij Rietkerk gaat het om twee commissariaten. Oud-ministers die in het parlement zijn teruggekeerd hebben geen bij baantjes. Fracties waar geen van de leden betaalde nevenfuncties heeft, zijn die van D'66, PPR. PSP, CPN en Boerenpartij. Boerenleider Koe koek reageerde op het verzoek van Kamervoorzitter Vondeling om eventueel van nevenfuncties mel ding te maken, dat hij „voor het kamerlijk werk een 16-urige werk dag maakt en de overige uren aan het eten. drinken, rusten en slapen is". Volgens Koekoek zou hij „dus geen cent waard zijn". HILVERSUM (ANP) Het ziet er naar uit dat de zenderkleu ring. waarbij de naam van de huidige radiozenders gewijzigd zou moeten worden in radio 12. 3 en 4 met elk een eigen vastomlijnd programmapakket, niet eerder dan op 1 oktober 1979 een feit zal kunnen zijn. In de nota „zenderkleuring en zen- dergebruik". waartegen overigens door diverse organisaties al is gepro testeerd. als Ingangsdatum 1 okto ber van dit jaar is genoemd, heeft de raad van beheer (het dagelijks be stuur» van de NOS thans aan het algemeen bestuur verzocht het expe riment niet eerder dan 1 oktober 1979 te doen ingaan. In een toelichting zegt de raad van beheer dat de realisering van de voorgelegde plannen aanzienlijke prakUjk-complicaUes met zich meebrengt inzake dr door de zendge machtigden gewenste indeling op de nieuwe gekleurde zenders. Ook dient nagegaan te worden of er niet een gemiddeld uurbedrag voor de diver se radiozenders ingesteld dient te worden. Thans verschillen die uurbe dragen per zender Zou bijvoorbeeld dat alle programmamakende instan ties binnen de omroep ruime gele genheid dienen te krijgen om de nieuwe programma's voor te berei den. Dat zou bij invoering per 1 oktober van dit jaar nauwelijks meer mogelijk zijn. Ook zegt de raad het vrijwel niet mogelijk te achten de zenderkleu ring eerder dan op 1 oktober 1979 in te voeren, omdat voor die datum de zendersituatie technisch niet ingrij pend gewijzigd zal zijn. terwijl juist in het najaar van 1979 het nieuwe zenderpark in de Flevopolder klaar moet komen. Een bijzondere plaats in het geheel moet volgens de raad ook worden toegekend aan de komende beslis sing van de minister inzake Veroni ca. Want of Veronica nu c-omroep wordt of geheel verdwijnt, dat bete kent toch een nieuwe zendtijdverde ling. die verwerkt dient te worden tot een zendtijdindeling. De raad is daarnaast van mening. Vandaar het voorstel van de raad het NOS-programma „Langs de lijn" op zondagmiddag van Hilversum 3 naar het toekomstige radio 1 verhui zen. dan zou dat zonder aanpassing van de uurbedragen een meerder uit gave van ongeveer 1.000 gulden per uur betekenen. Voorts zal volgens de raad van be heer bij de uitwerking van de plan nen zorgvuldig de positie van de zendgemachtigden moeten worden besproken, die tot dusverre nog niet of slechts gedeeltelijk aan het over leg hebben kunnen deelnemen. Ge noemd worden de IKON. het Huma nistisch Verbond, de politieke partij en, de Bond zonder naam en de STER. Ook zullen de regionale om roepen in het overleg betrokken moeten worden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een gevoel van verbijstering kan je bekruipen wanneer mensen gebeurtenissen ontkennen die je voor je ogen ziet gebeuren. Zo'n verbijstering wordt tot een volstrekte schizofrenie wanneer je een uur lang naar een film vol ellende zit te kijken, die tegelijkertijd ontkend wordt. die bij hoog en laag volhouden dat het nog nooit zo goed geweest is in Chili. Vermiste mensen? Die mensen hebben nooit bestaan. Het waren de houders van dubbele persoonsbewij zen, gefingeerde mensen waarmee Allende in het begin van de jaren zeventig de verkiezingen won. Het duurde even voordat ik dit ge voel van ml) afgezet had na het be kijken van de film „Ze zeggen dat dit een vrij land is", die vrijdagavond door de IKON wordt uitgezonden. De film. die ln januari van dit jaar werd opgenomen door een team van dp actualiteitenrubriek Kenmerk in het Chili van Pinochet, registreert de barre omstandigheden waaronder het Chileense volk momenteel leeft. Een vrouw vertelt hoe haar man en zonen opgepakt zijn door de Chileen se geheime politie. Ze heeft nog maar een dochter over Een andere vrouw vertelt hoe weinig de kinderen te eten krijgen Beelden van gaar keukens voor kinderen, die hun eni ge maaltijd per dag naar binnen slik ken En daartussen door vertegen woordigers van de militaire regering Autoriteiten komen daarbij niet zo geloofwaardig over. Ze hebben een rechtstreeks belang bij het behou den van hun machtspositie, zo be denk je. Met alle overtuigingskracht waarover de minister van JusUtie. een nicht van president Pinochet, beschikt, komt ze toch niet overtui gend over. Maar de goedgeklede bur ger in de straat heeft het ook over een buitenlandse hetze, wanneer ge vraagd wordt naar de onderdruk king in Chili. Het is veilig op straat, wat wil je nog meer? De militaire regering van Chili voelt zich zeker De IKON-filmploeg kon in alle vrijheid haar werk doen. De film die ze hebben gemaakt, maakt echter duidelijk dat er twee Chili's zijn. Het Chili van de welgestelden en de machthebbers die te goeder of te kwader trouw het andere Chili, dat van de werklozen, de. hongerende kinderen in de gaarkeukens, gewoon ontkennen. De schizofrenie van de onderdrukking. De film. die ge maakt is door Koos Koster. Jan Kui per, Deodaat Visser en Wessel van der Hammen, wordt vrijdagavond uitgezonden via Nederland 1 om 23.00 uur. In Van Gewest tot Gewest: parlementariërs bekijken pla nologische problemen vanuit de lucht, nieuw gebouw van Keu ringsdienst van Waren in En schede „draait" op zonne-ener- gie, Diogenes beschermt histo rische panden. Ned. I 19.04 Na deel twee van Kinderen in Polen volgt Kenmerk. Onder werp: De kritische gemeente in het IJmondgebied. Ned. 2 /19.04 De smaak van zoet en zuur is een tv-spel van Dick Walda over een huwelijk dat door mishan deling stuk loopt. Ned. I /20.00 Dc TROS herhaalt de film Bedreigd als inleiding op een eigen documentaire over ont wikkelingen in onze samenle ving waarvan kinderen de dupe kunnen worden. Ned. 2 20.30 Deense dansers voeren een ballet uit dat is gebaseerd op de klassieke tragedie Orestes. Ned. 2 /22.30 Kees Brusse speelt de harde monoloog van een man die zich het veiligst voelt in zijn kleren kast. Hilv. 1 23.00 Dolf van der Linden leidt Me tro's Midnight Music. Hilv. 3 00.02 Radio vandaag HILVERSUM I f298 m rn FM- kanalen) TROS 7 00 Nieuws 7 02 <S> Rustig bijko inen 7 30Nleuwi 7 41 Akiud ochtendeditie 8 30 Nieuw s 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8 45 (Si Kom er maar een» bij. ge sprek 10 00 (Si La Bamba. Zuid-Amerikaan M- muxiek 10 30 Nieuws 10 33 lS> Toerja- Toernee. regionaal programma II 4r.(SiCa- fë Chanlant. liedjes en muziek uit de goede oude tijd 12 26 Mededelingen 12 30 Nieuws 12 61 Aktua II 13 OO(S) Raadt een lied of met muzikaal teietoonspel 13 30 iSi Sport r.a spoC. jeugdprogramma 14 00 (Sl Specia liteiten a la carte, muzikaal wenaprogram ma 15 00 (Sl Als dat zou kunnen, verzoekpla ten (15 30 Nieuws) 16 30 (S) Kernpunt ge sprekken 17 20 OVERHEIDSVOORLICH TING Uitzending van het Ministerie van O en W 17 30 Nieuws 17 32 Aktua-magazine. 18 19 PP Uitzending van DS "70 18 30 Nieuws. 18.41 (S) De verhalen van Virgiüus, kinderprogramma. 18 45 (St Michel en Louis, amusementsprogramma 19 05 (S) Hartje Amsterdam, amusementsprogramma 22 00 (S) Een mor.dje Frans 22 30 Nieuws 22 40 Aktua TV 23 00 (S) Gesprek met een kastbe- woner. hoorspel 23 40 (S i Lichte grammo- foonmuziek 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 en FM-kanalen) VA RA 7 00 Nieuws 7 II Ochtendgymnastiek. 7 20 In de Roodc Cirkel 8 00 Nieuws 8 11 In de Roode Cirkel, vervolg. 8.50 Ombudsman 9 00 Even muziek NOS 9 20 Wat beeft dat kind* 9 35 Waterstanden VARA 9 40 Schoolradio 10 00 Radioweekblad 1100 Nieuws 1103 Radio-week blad. vervolg 11.30 De Franse opera. 12 00 Oude Tonge Centraal, gesprekken 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag 13 30 Stoomradio. 16 00 Nieuws 16 03 In het water gevallen, hoor spel. 16 45 Lichte grammofoonmuziek 17.00 (S) Metropole Orkest amusementsmuziek. R V U 17 35 Opvoedingsvoorlichting VA RA 17.55 Mededelingen SOS- en politiebe richten 18 00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag 18 25 (S) Tussen start en finish IKON 19.30 Hervormde kerkdienst vanuit Molkwe- rum 20 28 Wilde ganzen VARA 20 30 (S) VARA Klassiek orkest en piano 21.50 (S) Over kinderen in proza en poezie. NOS 22.15 Open School 23 00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVKKSUM III (445 m en FM-kanaleni KRO 7 02 (Si Drie op je boterham 9 03 <S) Pep op drie 11 03 (S) Drie draait op verzoek 12 03 (Si Drie tussen de middag. 14.03 (S) De TV vandaag NEDERLAND I 10 30 NOS/NOT SehooWevis» 15 00 TELEAC: M«<ha «i de schooi (6) 15.30 AVRO B»abo» 1715 Czaar spetend»'»^ 18 25 j 16 5$ NOS: Journaal 19.04 Van gewest tofgewes» 19.50 P R Otze«d<ng van óe CPN 21.15 PrekióeenFugavanFranz l«z1 21 35 Journaal 21 50 Oen Kaag vandaag 22.05 Panoramiek 22.35 SludM> Sport 23.00 Joumaai NEDERLANDD 18.30 TELEAC: Geologie voorlichtingsprogramma 18 45 NOS Toenstuche 18.55 Journaal 19 04 IKON: Kinderen m Polen documentaire (4m 19 30 Kenmertc 20.00 NOS: Journaal 20 25 SOCUTERA- Film van het Leger des Heils 20 30 TROS: Informatie op woonsdag 22 30 Orestes ballet 23.00 NOS: Journaal ASTERJX EN HET EERSTE LEGIOEN HET GEHEIM VAN DE UYLENBORGH van beheer aan het algemeen be stuur om de zenderkleuring op zijn vroegst op 1 oktober 1979 te laten ingaan. Men heeft voorts voorgesteld de zenderkleuring in de avonduren te beperken tot drie programmasys- temen. hetgeen er op neer komt, dat men tegen de uitbreiding van de zendtijd in de avonduren voor Hil versum 4 ls. Wel gaat de raad ak koord met het overbrengen van de nachtzendtijd van Hilversum 3 naar radio 1. Maar dat moet dan ook weer pas met ingang van oktober volgend jaar gebeuren. 1323: Kleuntjes de „mepper" was een bekwaam speurder en daarom vond hij al gauw wat hij zocht. „Hmmm gromde hij. „Een gro te schakelaar, waarvan de verbin dingen naar beneden lopen. Als ik hem overhaal, kunnen er drie din gen gebeuren: ten eerste, de valdeur gaat open, ten tweede, de valdeur gaat NIET open en ten derde, de hele reut ontploft. Nou jawat kan het mij ook eigenlijk schelen. Vooruit, Kleuntjes."Haal over dat ding." - En met een vastberaden ruk voegde de brigges de daad bij het woord. Deze handelwijze miste trou wens zijn uitwerking niet, want nau welijks was de zware deur een paar centimeter omhooggegaan, of het water uit Gozewijn's kelder vond een nieuwe uitweg. Met grote kracht stroomde het de afdeling binnen waar smidje Verholen stond. - „Een overstroming, brigges!" riep de smid en met een paar geweldige sprongen wist hij te ontkomen aan het aan stormende water. Intussen was de schuifdeur helemé&l omhooeeetrok- ken, met als onverwacht gevolg, dat Gozewijn van Uylen meegezogei werd door de kracht van het nu vrj wegstromende water. „Hoeraaa! GERED!!!" juichte hij blij, toen h de trap ontwaarde. - Smidje Verh< len, die boven was, herkende zij stem en riep verrast: „Ben JIJ daal Gozewijn?" - „Wel sakkerloot! W1 zou er anders wezen? Sinterklaa soms?" lachte de onversaagde boel handelaar. En treedje voor treedj verhief hij zijn kletsnatte lichaai uit het ijskoude havenwater, waari hij bijna verdronken was FERD'NAND Theo Stokkink show 16 03 (S) Hit meesters. NOS 18 03 De vakaturebank 18.10 <S) NOS- maal 19 30 (S) Langs de lijn, sport en mu ziek 23 02 (S) NOS-jazz 0.02 (S) Metro s Midnight Music. 1 02 (S) Muzekuul 2 02 (S) Dat wordt weer nachtwerk 4.02-7.00 (S) De achternacht HILVERSUM IV (FM-kanalen) NCRV 7 00 Nieuws 7 02 Het levende woord 7 08 (S) Te Deunt Laudamus 730 iS) Preludium 900 Nieuws 9 02 Onder schooltijd. 10,00 (S) Or- kestpalct 11 12 (S) Platennieuws. 12 00 (S) Tafelmuziek 12 00 (S) Pianowerken uit de Romantiek, 12 25 Lunchconcert, 13 30 Mid- dagsvmfome 14 00 Nieuws 14 02 Verhalen uit de wereldliteratuur 14 30 (S) Kerkcon- cert 15 00 Liederen van Hugo Wolf 16 00(S) In kleine bezetting 16.33-17.00 (S) Muziek van eigen tijd 75 „Zelfs zonder dat geloof Ik dat zij er niet onderuit kunnen en mij wel moeten arresteren. Het is alleen maar dat gemis aan beweegredenen dat hen er nog van weerhoudt in haar geval, en ln dat andere. Nie mand is er zelfs maar aan begonnen met een beweegreden aan te komen waarom ik William Jackson uit de weg zou willen ruimen. Als het ande re is gewoon te gemakkelijk een kans om het briefje te typen en in de brievenbus te doen een mooi ver haal van mevrouw Stone die mij Clarice heeft horen afbekken en haar heeft horen zeggen dat ik haar bang maakte en een bijdrage van onze juffrouw Sims, die meegeluis terd heeft die donderdagavond toen Clarice opbelde en zei dat zij mij beslist moest spreken. Zij vertelt dat ik .erg bars sprak'. Ik weet dat dit ook mijn bedoeling was." Susan zei zonder zich om te draaien: „Zij weten niet dat Je vrijdagmorgen in het wijkgebouw bent geweest „O, dat heb ik ze cadeau gegeven. Ik dacht dat het beter was als dat van mij kwam. Nee, wat echt beroerd is, is dat er in het briefje een afspraak wordt gemaakt voor half tien, en dat ik om kwart over negen bij Barr ben weggegaan, maar pas toen het tien uur sloeg vertelde dat ik het lichaam had gevonden. Vanzelfsprekend wil len zij weten waarom ik er drie kwar tier over deed om naar de oversteek te komen!" Zij draaide zich om. en leunde ach terover, terwijl zij de rand van het aanrecht vastgreep. Hij lachte „Dat ls nu weer iets dat niemand gelooft, zo simpel ls het. Ik mag graag bij donker ln het bos zijn dat is altijd zo geweest. De maan scheen nu en dan tussen de wolken door, en er was een vos een heel jonge en ik vond het leuk om naar hem te kijken. Maar je kunt niet verwachten dat de politie zo iets slikt. Of een Jury. Vooral als het een jury van stadsmensen is Ik hoor de officier van Justitie al! „Heren, men vraagt u te geloven dat de verdachte de tijd waarin de ongelukkige Clari ce Dean vermoord werd, doorge bracht heeft ln de bossen om naar een vos te kijken!' ZIJ zei: „Alsjeblieft, Edward, hou op ik kan er niet tegen!" Hij keek op zijn somberst. ..Je kunt heel wat meer hebben dan je denkt." Hij liep weer op de deur toe en stond met zijn rug ertegen aan geleund. ,,Ik heb ze nog niet verteld waar Ik die viereneenhalf Jaar gezeten heb toen ik weg was. maar dat zal nu wel moeten. Dat ontdekken ze toch, dus kan ik beter van de nood een deugd Patricia Wentworth A W Sijthoff - Alphen makea Maar ik denk niet dat het mij veel goed zal doen." „Wil je het aan mij vertellen?" „O, ja. Ik zat in de gevangenis Zij hoorde zichzelf zeggen: „onzin", en was blij dat haar stem volkomen zeker klonk. „Nou, het was een strafkamp Ik ging naar Rusland op zoek naar een vriend die er heen was gegaan om zijn vrouw te halen na mijn histo rische ruzie met oom James. Dat scheen toen iets heel redelijks om te doen Het meisje was een Russin, en zij wilden haar het land niet uit laten gaan, dus ging Mark er heen om haar te halen." „Dan moet hij welerg veel van haar hebben gehouden." Hij lachte. „Zeg, wat ben jij senti menteel!" Zij werd ineens vreselijk boos Zi stampte met haar voet op de hard( stenen vloer. „Dat ben ik niet! Mensen houde wel zoveel van elkaar soms." „De liefde, de liefde; de hele werel draait om liefde! De harde waarhei was dat Mark niet eens kon opschii ten met zijn vrouw, maar zij was zij vrouw, en hij verdomde het om zie de wet te laten voorschrijven do< een stel rooie rakkers. Nou. hij wei niet opgehangen maar wel doodg schotenna vier jaar in een stra kamp." „Hoe weet jij dat?" „Dat heb ik je gezegd. Ik was er t Wij zijn samen ontsnapt. Hij wei doodgeschoten. Ik deed er vi< maanden over om Rusland uit komen. Het was net een afschuwel ke nachtmerrie, en ik wilde er nii over praten. Nu zal dat wel moeten „Maar je kunt gewoon niet alk opkroppen dat doet je geen goed - Hij stak zijn hand uit. „Kom eens hier, Susan." „Waarom?" „Dat zal ik je zeggen. Kom maar Zij kwam naar hem toe. Hij lege zacht zijn handen om haar scho ders. „Je bent een aardig kind." „Ik ben geen kind meer!" „Een aardige vrouw, klinkt zo zwaa op de hand, vind je niet? Zullen w< dan alleen maar zeggen dat je aai *i dig bent en het daarbij laten?" I" Wordt vervolgs Even puzzelen Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1 klinker. 2. woonboot. 3. optocht. 4. lange nekharen van dieren, 5 appa raat. 6. soort hamer. 7 gil. 8 zang stem. 9 medeklinker. Bij juiste op lossing leest men op de middelste verticale rij de naam van een bloem. Oplossing vorige puzzel Hor 1 ent. 5. Dee, 8 oordeel, 10. aard, 12. naga. 14. tra. 15. met. 17 nat. 18 toren, 20. abeel. 21 loens, 22. reder. 24. Ase, 26. nar, 27. lai, 29. aker. 31. geld. 32. leningen. 33 Ate. 34 aap. Vert. 2. Nora, 3. tod, 4 adder, 5. den 6 elan. 7. kat. 9. mat, 11. arabesk. 13 garnaal, 15. molen, 16. teler, 18 19 nor, 23. danig. 24 aak, 25 eelt, .f Lena. 28. Ida. 30. ree, 31. Gea. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4