s Meevaller twee miljard Jeen onderzoek meewerking ran Arabische boycot Bredase politie rolt drie jeugdbendes op Defensie Mogelijk meer tv Persoonlijke tragedie Mmistersont- Mmistersont- slag Tragedie 2 slag 2 Agenda Luns Ministers antwoorden Kamerleden Koopsompolis Politie krijgt speciale teams voor arrestatie Londen geeft nog geen oordeel over regeling Rhodesië Stoffelijk overschot gevonden in Breda INSDAG 7 MAART 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartel )ARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARL,EMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENT PARLEMENTPARLEMENTPARLEMENT PA ARLEMENTPARI.EMENTPART.EMENTPARLEMENTPART.EMENTPART.EMV.NTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPA edactie: Ferry Mingelen Bijdragen: Willem Breedveld, Dick van Vliet Zijn aftreden als minister van de fensie, moet voor dr. Roelof Krui singa alles hebben van een per- oonlijke tragedie. Geen politicus jeeft het ministerschap zo openlijk en zonder enige terughoudendheid igestreefd als hij. Geen politicus ik heeft daar zo weinig plezier aan beleefd. Wie zoekt naar motleven en achter- jnden, komt onvermijdelijk uit verkiezingstijd, mei 1977 en de £jformatie. Vanaf die tijd ging er iets mis met Kruisinga, werd hij ook in .het CDA eerst met verbazing, ver bolgens met groeiende verontwaar diging en cynisme gevolgd. Tot voor kort was zijn positie alleen ln de CHU onbetwist. Men had daar ook geen reden tot klagen. De voormalige keel-, neus- en oor arts had het als staatssecretaris op de departementen van volksge zondheid en verkeer en waterstaat niet slecht gedaan. In de oppositie leidde hij de CHU zonder grote problemen, verbeterde de partijor- >o ganisfttie, maakte van de unie een echte politieke partij, en gaf haar een eigen gezicht door de scherpe oppositie tegen het kabinet Den Uyl. Aan het einde van die vier jaar oppositie vond Kruisinga het ken nelijk welletjes. Hij wilde nu ook wel eens minister worden. Voort- [jlzetting van de PvdA-CDA rege- j{ rings-combinatie was alom de ver wachting, en Kruisinga maakte zijn draai naar links. In de langdurige formatietijd stond Kruisinga een ding voor ogen: de post van buitenlandse zaken. Hij heeft al het mogelijke gedaan om die te bereiken, had daar ook het nodige voor over. Zo verzette hij er zich niet tegen dat de CHU slechts een ministerspost toegedeeld zou krijgen in het kabinet Den Uyl, tfjzolang dat maar buitenlandse za kken zou zijn. Voorts vond hij dat ministerie veel belangrijker dan justitie, waarover Van Agt met Den Uyl en Van Thijn in gevecht was 3 geraakt. „Het verlies van justitie is ''nog wel te verkopen, maar de CDA- achterban pikt het niet als we bui tenlandse zaken missen", moet hij eens gezegd hebben. Het lukte hem niet de begeerde functie te berei ken. Bij Den Uyl zou landbouw zijn werk zijn geworden. Er zou zelfs geprobeerd zijn Kruisinga maar he lemaal buiten het kabinet te hou den door hem ambassadeur in Ma drid te maken, maar dit plannetje ging niet door. Toen het tweede kabinet Den Uyl strandde, kwam Kruisinga uiter aard ruim in aanmerking voor een ministerspost bij Van Agt-Wiegel, bom, was de maat vol, ook voor de CHU-Kamerleden. Zij hadden in middels in de gaten gekregen hoe Kruisinga hen persoonlijk tegen el kaar had uitgespeeld in de forma tietijd met de belofte staatssecre taris te kunnen worden. De politie ke grond onder Kruisinga's voeten brokkelde weg, temeer toen ook het CH-bestuur hem niet langer wilde steunen. Toch is het vertrek van Kruisinga vlugger gekomen dan men ver wachtte, met een vrijwillig ontslag had niemand rekening gehouden. Zijn motieven persoonlijk, poli tiek, principieel? het zal er alle maal wel wat mee te maken hebben gehad. Een persoonlijke tragedie blijft het, hoe dat ook zij. Uit staatsrechtelijk oogpunt zijn de ontslagen om politieke redenen veruit het interessantste. Ruwweg vallen deze uiteen in twee catego rieën: de minister zag in de opstel ling van de Tweede Kamer een aanleiding om zijn biezen te pak ken, dan wel de minister kon zich niet verenigen met de standpunt bepaling van het kabinet. Ook hier van kent de naoorlogse geschiede nis vele voorbeelden: Behagen (par tijloos), Ringers (partijloos) en Sas sen (KVP) verwierpen de Indone- sië-politiek in het kabinet en stap ten op. De Block (KVP), Schokking (CHU) en Van Rooy (KVP) traden ieder voor zich af om andere kwes ties. a a If j i mervoor poiiLieite noogavanujc» jio- Dr Roelof Kruisinga maar alweer slaagde hij er niet in buitenlandse zaken te verwerven. Het werd defensie een weinig popu lair departement. Volgens CHU-in- siders heeft hij het tot op de dag van vandaag niet kunnen verkrop pen dat buitenlandse zaken hem de neus voorbij is gegaan. Daarnaast moest hij, na een conflict met de VVD en de CDA-fractieleider Aan- tjes over de vrouwelijke staatsse cretaris, slikken dat er een liberale top-ambtenaar van buitenlandse zaken, Van Eekelen, als staatsse cretaris onder hem kwam. Een man die nu juist een specialist is op het terrein dat Kruisinga voor zichzelf had willen houden, het internatio nale veiligheidsbeleid. Kruisinga wilde vervolgens tonen dat hij ook op defensie zijn manne tje zou staan. Hij vertaalde die be hoefte in krijgshaftige eisen (350 miljoen extra voor defensie), aan biedingen (meer mariniers naar Noorwegen) en standpunten (de neutronenbom). Wat het laatste be treft, kan niet ontkend worden dat die bom Kruisinga al lang dwars zat. Dat was maanden eerder al zo toen de CDA-fractie als zodanig nog weigerde aan een anti-neutro nenbom demonstratie mee te doen, omdat die zaak „genuanceerd" be keken moest worden. Kruisinga, die doorzijn dolle acties weinig krediet meer had in het ka binet, slaagde er niet in de andere CDA-mlnlsters voor zijn standpunt mee te krijgen. Zij zagen het als een politieke truc en lieten zich liever door de sympathieke Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) overtuigen. De meningsverschillen leidden zoals bekend tot unieke taferelen in de Tweede Kamer. Voor de CDA-fractie waren die ta ferelen de druppel die de emmer deed overlopen. Al weken eerder zag men aankomen dat Kruisinga het CDA nog veel schade zou gaan berokkenen met zijn eigengereide optreden. Aantjes had met Van Agt indrin gend over de onberekenbaarheid van de CH-voorman gesproken, maar de premier nam, voor hij met vakantie vertrok, geen beslissing. Een rol daarin speelde zijn angst dat ontslag van Kruisinga 'de Pro vinciale Staten-verkiezlngen on gunstig zou beïnvloeden. Na het neutronenbom-incident, waarin Kruisinga ondanks het na drukkelijk veizoek van Aantjes, weigerde deel te nemen aan het laatste kabinetsberaad over de Wie op school ook maar enigszins kennis heeft genomen van het vak staatsinrichting is al gauw geneigd te geloven dat in onze democratie duidelijke spelregels in acht wor den genomen. In grote lijnen is die stelling natuurlijk juist, maarzoals zo vaak is de werkelijkheid weieens wat minder simpel. Voor een aantal politieke gebeurtenissen bijvoor beeld geldt, dat eerst achteraf wordt getoetst of de spelregels wel juist zijn toegepast. Gelukkig voor politici is wat dat betreft het staatsrecht rekbaar. Het is grotendeels omschreven ge woonterecht. dat ruime interpreta ties mogelijk maakt. Een politicus heeft dit wel eens tot de stelling verleid zelf het staatsrecht te ma ken. Dat was Blesheuvel, maar toen was hij bezig met reconstruc tiepogingen van zijn kabinet een mogelijkheid die onder meer op staatsrechterlijke gronden bestre den werd. In welk opzicht past nu de ontslag aanvrage van Kruisinga in ons staatsrecht? De meest simpele re gel is wel dat het een minister vrij staat ontslag te nemen wanneer hij dat wil, bijvoorbeeld wegens zijn gezondheid. De parlementaire ge schiedenis sinds de Tweede Wereldoorlog kent hiervan vele voorbeelden: Huysmans (KVP), in 1948, Wijers (KVP) in 1951, Algera (ARP) in 1958 en Brouwer (KVP) in 1973. Ook traden er wel ministers tussentijds af, omdat zij elders een Internationale functie aanvaarden: Van Kleffens (partijloos) in 1948, Lieftinck (PvdA) in 1952, Mansholt (PvdA) in 1958, en Vredeling (PvdA) in 1976. Achter het ontslag om persoonlijke redenen gaan vaak pijnlijke rede nen schuil. We behoeven in dit ver band slechts te herinneren aan het tussentijdse vertrek van de minis ters Sidney van den Bergh (VVD) wegens een buitenechtelijke relatie in 1959 en de ARP-minister Smal- lenbroek (1966) in verband met rij den onder invloed. Interessant is nu om na te gaan onder welke categorie de heer Krui singa gerangschikt kan worden. Formeel voert hij aan zich niet met het standpunt van het kabinet te kunnen verenigen. Wat dat betreft is er dus weinig aan de hand. Mate rieel gesproken, dus kijkend naar de Inhoud, is de zaak echter wat ingewikkelder. Het blijkt dan dat er een minister is afgetreden, die volop het vertrouwen heeft van de grote meerderheid van de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft er immers blijk van gegeven het standpunt van Kruisinga te delen. De Kamer is alleen niet bij machte gebleken zijn gevoelen in een motie vast te leggen. De staatsrechtelijke vraag rijst nu: kan het parlement zo'n minister zomaar laten vallen? Het Ugt voor de hand dat de PvdA die vraag ontkennend zal beant woorden. Vandaag dus in de Ka mer het beeld van de PvdA als de gTOte voorvechter voor Kruisinga. Zou het CDA er ook zo over den- ken, dan zou Kruisinga's vertrek binnen de kortste tijd uitgroeien tot een kabinetscrisis. Op het CDA berust dus de lastige taak dit onheil te voorkomen en tegelijkertijd duidelijk te maken dat Kruisinga ten onrechte op grond van het CDA-standpunt is afgetreden. Iedere leek begrijpt dat hiervoor politieke hoogstandjes no dig zijn. Het CDA zou al heel wat geholpen zijn als de regering zich wat positiever over hetCDA-stand- punt uitsprak. Maar grijpt Van Agt, kersvers terug uit Marokko, die kans niet aan, dan vraagt het staatsrecht om een duidelijke in terpretatie. En die kan dan geen andere zijn, dan dat de Tweede Kamer erin berust dat de regering ter zake van de neutronenbom an dere opvattingen er op na houdt. Dat zou voor het CDA een slechte uitkomst zijn. democraat Luns. tevens secretaris generaal van de NAVO. Op de vraag wat hij als christen dacht van het standpunt van Krui singa (die zich daarvoor op de ker ken beroept) zei Luns gisteren op een persconferentie: „Ik ben een gelovig zoon van de alleen zalig makende kerk. Ik vergis me. we hebben tegenwoordig oècumene, maar als secretaris generaal van de NAVO heb ik ook te maken met miljoenen moslims en duizenden heiligen van de laatste dagen of wat er nog meer voor sekten zijn. Ik wil me daarom in mijn functie niet als christen-democraat uiten", al dus Luns. Voor hem kwam het af treden van Kruisinga niet als een complete verrassing want Kruisin ga had hem vorige week in Noorwe gen al meegedeeld „zich ernstig te bezinnen over een aantal proble men en voor een moeilijke beslis sing te staan." Ik heb maar niet gevraagd of hij ontslag zou indie nen, tenslotte heb ik geen ambitie hem op te volgen, zei Luns. Wat het CDA voor standpunt over de neutronenbom in moet nemen zal het niet horen van de christen Behalve met het ontslag van de minister van defensie zal de Twee de Kamer zich deze ook bezighou den met de begrotingen van onder wijs, economische zaken, binnen landse zaken, justitie en CRM, voor zover er voor dat alles tijd is De Eerste Kamer heeft ook een rij be grotingen, algemene zaken, bin nenlandse zaken, finaciën en volks huisvesting op de agenda staan. Secretaris-generaal Luns van de NAVO heeft gisteren besprekingen gevoerd met de bewindslieden van defensie. Van links naar rechts staatssecretaris Van Lent, Luns, waarnemend minister van defensie De Koning en staatssecretaris Van Eekelen. 'ABT.P:MRT>rrPART.Rmni!NTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTPARLEMENT|PARLEMENTPARLEMENTPARLEMENTP Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse regering is niet van plan een onderzoek in te stellen naar de vraag of Nederlandse bedrijven sich aan de bepalingen van de Arabische boycot van Israël onderwerpen. )it antwoorden de ministers, Van Ier Klaauw (buitenlandse zaken) en fan Aardenne (economische zaken) Dp vragen van de Kamerleden Van !en Bergh, Van Thijn, Van der Hek PvdA), Waltmans (PPR), Engwirda D'66) en Nijhof (DS'70). )e Kamerleden hadden de regering >m een dergelijk onderzoek ge raagd naar aanleiding van een bij iet Centrum Informatie en Docu- nentatie Israël (CIDI) verschenen irochure. In deze brochure werd met :oncrete voorbeelden aangetoond iat sommige Nederlandse bedrijven lie met de Arabische wereld zaken loen zich nu aan de bepalingen van Ie Arabische boycot onderwerpen. Merkwaardig het CIDI noemt men het ant woord van de regering op de Kamer vragen merkwaardig. De regering stelt dat zij de Arabische boycot niet :rkent. zich wenst te onthouden van Happen waaruit feitelijke erkenning zou kunnen worden afgeleid, en dat zij niet beschikt over betrouwbare informatie over de genoemde zwarte lijsten van het Arabische boycotbu reau in Damascus. Tegelijkertijd stellen de ministers echter dat het „tot taak van de Nederlandse over heid behoort mogelijke praktijken als genoemd tegen te gaan." Het CIDI begrijpt niet hoe de regering dit van plan is als zij geen onderzoek naar de praktijken wil instellen. Het CIDI betreurt het dat de rege ring niet verder wilde gaan dan stel len dat er binnen de Europese Ge meenschap overeenstemming zou moeten worden bereikt wil men de „veronderstelde praktijken effectief bestrijden." Het CIDI hoopt dat als nog tot een onderzoek zal worden besloten wanneer morgen de vaste Kamercommissie van handelspoli tiek en de vaste Kamercommissie van buitenlandse zaken zich over de vraag van de Arabische boycot buigen. Van onze correspondente BREDA De Bredase politie heeft drie jeugdbendes opgerold van in totaal twaalf jongens, die in enkele maanden tijds voor ilOO.OOO gulden aan goederen hebben gestolen. De jongelui heb- >en alles bekend. Als heler is inmiddels een 24-jarige Bredanaar langehouden. De politie stelt nog een onderzoek in naar andere telers. Van de gestolen goederen is slechts een gering gedeelte terugge vonden. De jongens braken in bij woningen, winkels, garages en lafé's. In totaal pleegden zij ongeveer zestig delicten. Zij hadden iet vooral voorzien op kleurentelevisie's, stereoapparatuur, Per zische tapijten, sieraden en leren jasjes. PvdA-Kamerlld Van den Bergh vindt de antwoorden van de regering „onthutsend". Volgens Van den Bergh „toont dit antwoord dat de regering op geen enkele wijze bereid is haar nek uit te steken. De regering verwisselt de zaken. Erkenning van de Arabische boycot is niet aan de orde. De regering doet net alsof door de boycot niet te erkennen de dage lijkse praktijken niet zouden be staan. De regering negeert de door het CIDI op tafel gelegde feiten. De regering weigert zelfs wettelijke maatregelen te nemen." Vervolg van pagina 1. Mr. Wil tens wilde niet zeggen of de onderzoekscom missie op de hoogte was van de in houd van de uitspraak van Kruisin ga gisteren in „Trouw", dat „mijn vrouw iets in haar bezit heeft dat bij oppervlakkige beschouwing, door mensen die niet van de feiten op de hoogte zijn, wellicht als koopsompo lis beschouwd zou kunnen worden." De commissie zet „een geweldige haast' achter het onderzoek, aldus secretaris Wiltens. De hoop is nog steeds dat het onderzoek in twee maanden is afgerond. Als de com missie zou stuiten op enkele geval len van politici met een omstreden polis, zou het echter langer kunnen gaan duren. Deze week hoopt de commissie een brief te sturen naar de verzekeringsmaatschappijen die koopsompolissen hebben verkocht. De commissie heeft al een groot aantal Kamerleden benaderd met het verzoek medewerking te verle nen aan het onderzoek door met name verzekeringsmaatschappijen en belastinginspecteurs te machti gen over hen mededelingen te doen tegenover de onderzoekscommissie. Een aantal Kamerleden was door ziekte of vakantie nog niet bereik baar. De commissie heeft verder op het programma nog gesprekken met de bestuursleden van de vereniging van belastinginspecteurs en met de schrijver van het bewuste artikel in Het Parool, de journalist Van Wijnen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De politie krijgt bin nenkort de beschikking over specia le arrestatieteams. Deze eenheden, waarvan de leden een specifieke op leiding en vorming krijgen, kunnen onder meer worden ingezet bij de aanhouding van personen van wie verzet met vuurwapens te duchten alt. Dit hebben de ministers Wiegel [binnenlandse zaken) en De Ruiter [justitie) aangekondigd in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer. De maatregel heeft tot doel de poli tie beter toe te rusten voor het op treden tegen ernstige misdrijven. In dit kader zijn ook maatregelen in voorbereiding om de bewapening van politie-ambtenaren te verbete ren en de taken en werkwijze van de criminele inlichtingendiensten bij de politiekorpsen uit te breiden. Daarnaast streven de ministers er- onderzoek ongê'scliitt bevondeiv naar de politiekorpsen de eerstko mende jaren te blijven versterken. Ze verwachten daarvan een gunstig effect. „Het lijdt geen twijfel dat meer politietoezicht op straat en verhoging van de pakkans door ver groting van het recherche-poten tieel op den duur kunnen bijdragen aan het terugdringen van de crimi naliteit." Van de 26.000 personen die vorig jaar naar een baan bij de politie hebben gesolliciteerd, is 90 procent afgewezen. Zij voldeden niet aan de aanstelllngseisen of werden op grond van psychologisch of medisch ngeschlkt t Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het begrotingstekort over 1977 valt twee miljard gulden lager uit dan voorzien was. Minister Andriessen (financiën) heeft deze meevaller gisteren aan de Tweede Kamer meegedeeld. Die meevaller is voor een groot deel te danken aan oorzaken „van incidentele aard". Er gaat vooralsnog geen invloed van uit op de bezuinigingsoperatie waaraan het kabinet werkt. Pas later in het jaar kan het kabinet een definitief beeld geven van de uitvoering van de rijksbegroting in 1977. Het rijk heeft bijna 130 miljoen gul den meer ontvangen dan in de mil joenennota van september '77 werd voorzien. Ten opzichte van die ra ming heeft het rijk 1886 miljoen gul den minder uitgegeven. Opmerkelijk is, dat er vorig jaar bijna 450 miljoen gulden minder is besteed aan werkgelegenheidspro gramma's dan de bedoeling was. Dit bedrag wordt nu ondergebracht in de 1,2 miljard die voor hetzelfde doel dit jaar op de begroting staat. Het overgebleven bedrag wordt daar dus niet bij opgeteld. Een meevaller vertoonden ook een aardgasopbrengsten, namelijk 70 miljoen. Voor werkzaamheden aan de Oosterscheldedam werd ruim honderd miljoen gulden minder uit gegeven. Minister Andriessen is nogal verrast door de tegenvallende invoerrech ten. In de eerste zeven maanden kwam er meer geld binnen dan voor zien was, waarna de opbrengsten sterk daalden. Uiteindelijk vielen de opbrengsten 100 miljoen gulden la ger uit dan de ramingen uit de mil joenennota. Over dit „merkwaardi ge opbrengstverlopp" tast het kabi net nog in het duister. HILVER8UM (ANP) De mogelijk heid is niet uitgesloten dat de televi siezendtijd per 1 oktober wordt uit gebreid. wanneer mocht blijken dat inmiddels Veronica de C-status heeft verworven. Dat laatste moet tegen het midden van deze maand bekend* worden, wanneer volgens minister Gardeniers van CRM de resultaten bekend worden van een hertelling van het ledenbestand van diverse omroepverenigingen. Mocht Veronica C-omroep worden, dan krijgt deze organisatie per week tweeëneenhalf uur televisiezendtijd tegen een uur onder de huidige om standigheden. Minister Gardeniers heeft Intussen ln een bnei aan het NOS-bestuur laten weten te overwe gen de totale televisiezendtijd in dat geval uit te breiden. Het alternatief is namelijk dat bij handhaving van de huidige situatie de andere zend gemachtigden televisiezendtijd zou den moeten inleveren. Daar schijnt minister Gardeniers niet voor te voelen. Heel anders is het gesteld met de radiozendtijd. Die wordt voor Vero nica als C-omroep meer dan vervier voudigd, namelijk van drie uur tot dertien uur en 28 minuten per week. Daarvoor zullen eventueel de andere omroepen in hun zendtijd beknot moeten worden. LONDENOJPD - De Britse minister van buitenlandse zaken, David Owen wil nog geen oordeel geven over de Interne regeling die de blan ke premier van Rhodesioé, Ian Smith, bereikt heeft met een drietal zwarte leiders. Tijdens een toe spraak tot het Britse parlement zei Owen gisteren, dat hij het zogeheten interne akkoord ziet als een eerste belangrijke stap op een weg waarop nog een grote afstand moet worden afgelegd. Owen sprak ln het parle ment na een gesprek met bisschop Abel Moezorewa, die momenteel ln GrootrBrittannië is om bij de Britse regering begrip te kweken voor de interne regeling. Vandaag reist Moe zorewa door naar Washington om ook daar een goed woordje te doen voor het akkoord. Minister Owen gaf zijn reactie in het parlement in antwoord op een vraag van de cpnservatieve oppositie, die van de Britse Labourregering eist dat ze in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties haar veto zal uit spreken over ieder voorstel, waarin de interne regeling a priori wordt algewezen. Ons commentaar staat op pagina 5 ROTTERDAM De 77-Jarige J. Gankema uit Rotterdam is verdron ken ln het water van de Maashaven. De man raakte, na familiebezoek op één der schepen aan de Vingerpier, te water. Toen omstanders hem uit het water hadden gehaald, bleek hij al te zijn overleden. Vervolg van pagina 1 De Amerikanen willen, om de onderhandelingen een reële basis te geven, de produktle van de bom tegelijkertijd met de aanvang van de onderhandelingen te laten star ten. Zouden de Russen tot geen en kele concessie bereid zijn op het punt van de SS 20-raket dan zou dit voor de NAVO-partners tot invoe ring van de bom moeten leiden, al dus de visie van de Amerikanen. Het kabinet Van Agt-Wiegel zal, waar schijnlijk nog deze maand de Ameri kaanse vraag moeten beantwoorden of zij deze taktiek van onderhande lingen en de daaraan verbonden ge volgen wil aanvaarden. Standpunt De nieuwe minister van defensie moet dan in staat zijn het CDA- standpunt in het kabinet goed te verdedigen. Vorige week wees de vice-voorzitter van de CDA-fractie, drs R. Lubbers, het idee af dat het voor de onderhandelingen nodig zou zijn de bom eerst ln produktle te nemen Hij wees erop dat de bom technisch op papier al helemaal ls uitgewerkt en dat de potentiële mo- geljkheld om tot produktle over te gaan voldoende moet zijn voor de onderhandelingen. De nieuwe defensieminister zal met dit standpunt ook de andere CDA- mlnisters in het kabinet moeten overtuigen en op de lijn van de CDA-fractie moeten krijgen. De meerderheid ln het kabinet staat weliswaar uit tien CDA-ministers te gen zes VVD-mlnisters, maar tot nu toe volgden de CDA-ministers niet het standpunt van minister Kruisin ga, die zij van een nieuwe politieke truc verdachten, maar van de veel overtuigender minister van buiten landse zaken Van der Klaauw. Van onze correspondente BREDA Op een bouwterrein ln de Bredase wijk Princenhage is gister ochtend het stoffelijk overschot ge vonden van de 56-jarige Bredanaar H. van der Haar. Hij had verwondin gen in het gezicht en moet eergister avond nog in leven zijn geweest. Er zijn geen directe aanwijzingen dat een misdrijf in het spel is, maar de politie houdt er wel rekening mee Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9