China blijft Sowjet-Unie wantrouwen 'ellen stemmen in Guatemala verward Ontwikkelingslanden bijna bankroet Bonn geeft Geisel 50 miljoen Gesprek tussen Egypte en Israël blijft gaande SPD verliest München, wint Sleeswijk-Holstein In afwachting van Begins bezoek aan Carter Socialisten Spanje sluiten de rijen Raadsverkiezingen in West-Duitsland Mogelijke schuldenregeling niet meer dan doekje voor 't bloeden Sowjet-Unie gaat door met misbruik van psychiatrie üfsa IAG 7 MAART 1978 BUITENLAND i Trouw/Kwartet [esprek over grensgeschillen voorgesteld EKING (Reuter, AP) De Chinese leiders willen wel een Itzoening met de Sowjet-Unie, maar dan moeten de Sowjetlei- rrs hun houding tegenover China daadwerkelijk veranderen, it is de kern van een verklaring van Hoea Kwo-feng, China's erke man, over de Chinees-Russische betrekkingen. verklaring is een onderdeel van i lange redevoering die Hoea vori- week heeft gehouden voor het ilkscongres in Peking. De tekst de rede is gisteren openbaar laakt, de dag nadat Hoea tot emler was gekozen door het volks- ïgres. a verweet de Sowjet-Unie dat ze •1 praat over het streven naar een •re verstandhouding met China, in werkelijkheid volhardt in vijandelijke houding. Hij riep Sowjet-leiders op nu eens te be- n dat zij werkelijk de relaties •t China willen normaliseren, oor moet volgens Hoea eerst overeenkomst worden gesloten isrbij de huidige situatie langs de inees-Russische grens wordt be- n. Op die manier kunnen nieu- gewapende grensconflicten wor- tn voorkomen. De troepen, die nu de omstreden grens tegenover aar staan, zouden dan kunnen en teruggetrokken. zo'n eerste akkoord moeten vol- Hoea de beide landen gaan on- rhandelen over de meningsver- lillen die zij hebben over het ver- >p vgn de grens. Premier en partij- Ier Hoea vindt een volledige ideo- ;che verzoening tussen China en Sowjet-Unie niet nodig. Politieke os^eningsverschillen hoeven normale (trekkingen tussen de twee groot- communistische landen niet in de weg te staan, aldus de opvatting van Hoea. „De discussie over princi piële kwesties moet doorgaan. Tezelfder tijd hebben wij altijd ge vonden dat zulke discussies het on derhouden van normale betrekkin gen tussen staten niet hoeven te verhinderen," zo zei de Chinese premier. Verenigde Staten De betrekkingen tussen China en de Verenigde Staten worden nog steeds vertroebeld door Taiwan, vertelde Hoea. Willen de Verenigde Staten gewone diplomatieke banden met China aanknopen, dan zullen ze Tai wan (nationalistisch China in het oude spraakgebruik) volledig moe ten laten vallen. „Dat is het onwan kelbare standpunt van de Chinese regering," aldus Hoea. Uit de rest van zijn redevoering bleek dat China streeft naar goede samenwerking met de belangrijke Aziatische landen. Zo zei hij dat er op korte termijn een „verdrag van vrede en vriendschap" tussen China en Japan moet worden gesloten. Dat is in het belang van beide landen, merkte Hoea op. Nadrukkelijk schaarde hij zich aan de kant van Japan in het Japans-Russische ge schil over vier eilanden die sinds 1945 door de Sowjet-Unie worden bezet, en die Japan terug eist CAIRO, JERUZALEM (Reuter, UPI) Egypte en Israël lijken elkaar op het punt van de ontruiming van de door Israël bezette gebieden enigszins te naderen. Maar over de rechten van de Palestljnen wordt in Cairo en Jeruzalem nog volstrekt uiteenlo pend gedacht. Dit werd gisteren gezegd door functionarissen uit het gezelschap van de Amerikaanse bemiddelaar in het Midden- Oosten. Alfred Atherton. Bondspresident Walter Scheel en de Braziliaanse president Ernesto Geisel inspecteren de erewacht bij de ambtswoning van de Westduitse president. BONN (Reuter, UPI, AP) - West-Duitsland heeft Brazilië een krediet van 50 miljoen mark toegezegd op de eerste dag van het bezoek van de Bra ziliaanse president Geisel aan Bonn. Het is de bedoeling dat dit geld wordt besteed aan ont wikkelingsprojecten. President Geisel kwam afgelopen zondag voor een vijfdaags bezoek In West-Duitsland aan, vergezeld door vijf ministers en een grote groep industriëlen. Gisteren werd Geisel officieel ontvangen door bondspresi dent Scheel. Aan het overleg werd gisteren ook deelgenomen door de Braziliaanse en Westduitse minis ters van buitenlandse zaken Gen- scher en Azereido da Silveria. Presi dent Geisel is bijzonder geïnteres seerd in Westduitse investeringen in Brazilië. Behalve over technische en economische samenwerking werd er tussen Geisel en Scheel gisteren ook gesproken over de relatie tussen Brazilië en de Europese Gemeen schap en de dialoog tussen Noord en Zuid. Kernenergie In diplomatieke kringen in Bonn werd gezegd dat tijdens het bezoek kje an een onzer redacteuren UATEMALA-STAD Het illen van de stemmen die zon- rdJag werden uitgebracht bij de eu residentsverkiezingen die iecferden gehouden in de keliddenamerikaanse staat Gu- m temala, is gisteren tijdelijk "jnderbroken geweest. Dat ge- eurde toen de kandidaat van it e christen-democraten, die in erde positie lag geëist had dat lalde verkiezingen zouden worden eU eannuleerd. a een korte onderbreking werden iai e tellingen hervat op aandrang van "8 tneraal Romeo Lucas Garcia, de oor de huidige regering van Kjell augerud Garcia naar voren gescho- 1 Ttn kandidaat voor het president- 13 :hap. Zowel hij als de rechtse kan- l'° Idaat, kolonel Enrique Paralta Pe zurdia claimden gisteravond de newerwinning. Volgens de laatste uit- agen zou Lucas Garcia 89.138 stem- len hebben behaald en Peralta zurdia 86.138 en de christen-demo- ,i ratische kandidaat generaal Ricar- t o Peralta Mendez (een neef van de j ndere Peralta) 61.474 stemmen. anvankelijk leek Enrique Peralta p een ovèrwinning af te stevenen, laar na de onderbreking in het tel- jkn van de stemmen leidde Romeo rucas Garcia opeens weer. jep bestond gisteren een onduidelijke .n ituatie over het verloop van de 1i( tembusstrijd. Over en weer verwe- jkfen de kandidaten elkaar met de pltslag te zwendelen. Iet geringe vertrouwen van de Gua- -4emalteken in de verkiezingen bleek ifgelopen zondag wel heel duidelijk. :en groot deel van de kiezers bleef huis. In Guatemala-stad bleef zelfs neer dan de helft van het kiezers volk thuis. Van degenen die wel naar iet verkiezingslokaal kwamen, naakte 20 procent het stembiljet «Jmgeldig. JHet tellen van de stemmen is in (Guatemala van oudsher al veel be langrijker dan het uitbrengen van itemmen. Het principe „Wie telt, diewint" zal er waarscijnlijk voor zorgen dat de door de zittende rege ring gesteunde kandidaat, generaal Romeo Lucas Garcia, alsnog het ©residentschap krijgt toegeschoven. Kort na het bekend worden van de (Stopzetting van de tellingen, maak- jte het verkiezingshoofdkwartier van ".ucas Garcia al bekend dat de gene- aal van zijn voornaamste tegen- itander had gewonnen met een ver- chil van 11.000 stemmen, terwijl hij :ort voor het stopzetten van de tel ing nog flink achter stond. Wanneer de fraude niet mocht lei den tot een spoedige aanwijzing van («en president, dan is het in theorie denkbaar dat het parlement van Guatemala uitmaakt wie president wordt Dat hoeft geen van de drie officiële kandidaten te zijn. Voor de kandidaat van de regering hoeft dit geen problemen op te leveren, want «en,dergelijke keuze wordt gemaakt door het oude parlement dat in 1974 gekozen, en dat geheel onder con trole van de regering staat. Opnieuw In het uiterste geval kan de regering ook nieuwe verkiezingen uitschrij ven met nieuwe kandidaten. Een dergelijke manoeuvre zou de rege ring een flinke golf van sympathie kunnen bezorgen met alle gevolgen daarvan voor de regeringskandi daat Kiezers in de rij bij een middelbare school in de hoofdstad van Guatemala. In dit land werden afgelopen zondag presidentsverkiezingen gehouden. van Geisel waarschijnlijk niet nader zal worden ingegaan op de kwestie van de kernenergie. Met name de Verenigde Staten hebben nogal wat bezwaren gemaakt tegen de nucleai re samenwerking tussen Brazilië en West-Duitsland. Bonn gaat Brazilië een aantal kerncentrales en een ver- rijkingsfabrlek leveren. Ook wil Duitsland de levering van verrijkt uranium aan Brazilië bevorderen, een zaak waarover in Nederland nog al wat bedenkingen bestaan. Brazilië zou door de levering van verrijkt uranium in staat worden gesteld om atoombommen te maken. De Amerikaanse president Carter is er tot dusver niet in geslaagd de Westduitse leveranties ongedaan te maken. Brazilië heeft herhaaldelijk verzekerd dat de nucleaire technolo gie alleen voor vreedzame doelein den zal worden aangewend, maar het land heeft het non-próliferatiever- drag dat beperkingen oplegt aan de aanwending van nucleaire technolo gie en dat de produktie van kernwa pens wil voorkomen, nooit onderte kend. De Westduitse minister van buiten landse zaken Qenscher prees Brazi lië gisteren als stabiliserende macht in Latijns-Amerika. Ook werden van beide kanten zeer lovende woorden gespendeerd aan de wetenschappe lijke, industriële en economische sa menwerking tussen beide landen. Brazilië werd door president Geisel geroemd als ideale schakel tussen de ontwikkelde en ontwikkelingswe reld, omdat het land zowel een indu striële als een ontwikkelingsnatie Is. MADRID (DPA) Vertegenwoordi gers van de twee Spaanse socialisti sche partijen, de Partldo Socialista. Obrera Espaftol en de Partido Socia lista Popular (PSOE en PSP) zijn het in het afgelopen weekeinde eens geworden over de hoofdpunten voor een samengaan van de twee bewe gingen. Atherton overhandigde gisteren een persoonlijke boodschap van de Is raëlische premier Begin aan presi dent Sadat van Egypte De Ameri kaan besprak Israëlische tegenvoor stellen op eerder door Egypte geda ne suggesties met de Egyptische mi nister van buitenlandse zaken Ka- mei en later ook met president Sa- dat. De Egyptische leiders gaven al wel mondeling commentaar op de Israëlische ideeën, maar een schrif telijke verklaring voor postbode Atherton was er gisteravond nog niet. Carter Waarnemers verwachten pas weer enige echte vooruitgang in de be sprekingen tussen Israël en Egypte wanneer de Israëlische premier Be gin een bezoek gebracht heeft aan de Amerikaanse president Carter. Men neemt aan dat Atherton daarna zijn pendeldiplomatie in het Midden- Oosten zal voortzetten Egypte is al leen bereid tot hervatting van de vredesbesprekingen met Israël wan neer er overeenstemming bereikt is over de vredesprincipes. te weten terugtrekking van Israël uit de be zette gebieden en erkenning van het zelfbeschikkingsrecht van het Pales tijnse volk. Caïro en Jeruzalem zou den vooralsnog wel iets in de Ameri kaanse bemiddeling zien. De Palestijnse leider Jasser Arafat is gisteren naar Moskou vertrokken aan het hoofd van een Palestijnse delegatie. Vlak voor zijn vertrek had Arafat een onderhoud met de Syri sche president Assad. Het doel van Arafats bezoek is in Moskou verster king te zoeken voor het Arabische front dat zich verzet tegen het Israë- lisch-Egyptisch vredesstreven. Ara fat keerde zich gisteren tegen de Amerikaanse vredesinitiatieven en hij hekelde pogingen om Jordanië bij de vredesbesprekingen te be trekken. De Paslestijnse „minister van bui tenlandse zaken" Kaddoeml ontken de berichten dat er sprake zou zijn AMMAN Dc Jordaanse koning Hoessein deed gisteren een felle uit val naar dc Amerikaanse bemiddeling in het Midden-Oosten-conflict: „We kunnen eigenlijk niet praten met een land dat Israël niet weet te overtuigen van de onjuistheid van de politiek die door dit land gevolgd wordt." Hoes sein gaf Israel de voornaamste schuld van het niet opschieten van het vre desproces. omdat dit land weigert zich terug te trekken uit de bezette gebieden. Maar Hoessein begint ken nelijk ook ongeduldig te worden over het gebrek aan succes bij de Ameri kaanse bemiddeling. van een toenadering tussen Palestij- nen en Jordanië. Kaddoeml zei geen tegenstander te zijn van een toena dering tussen de PLO en Jordanië, maar dan dient dat land wel tege moet te komen aan de Palestijnse voorwaarden. Eerder verschenen be richten dat een PLO-delegatle eind deze maand een bezoek aan Jorda nië zou brengen. Dajan De Israëlische minister van buiten landse zaken Dajan verklaarde giste ren in het parlement dat Israël de resolutie 242 van de Veiligheidsraad erkent als basis voor onderhandelin gen in het Midden-Oosten. Dajan noemde deze erkenning niet in strijd met de vredesplannen van premier Begin. De resolutie dwingt Israël zich niet terug te trekken uit de bezette gebieden op de westelijke Jordaanoever, aldus de Israëlische interpretatie van deze resolutie. Joodse kolonisten in een militair kamp in de omgeving van Ramallah klaagden gisteren over het gebrek aan voorzieningen in hun voorlopige onderkomens De klachten volgden op een verklaring van minister van defensie Weizman. waarin deze een bevriezing gelastte van de bouw van nederzettingen op de Westbank in afwachting van de besprekingen met Egypte. MÜNCHEN (AP) De Beierse hoofdstad München heeft voor het eerst sinds dertig jaar een burgemeester die niet tot de sociaal-democratische partij (de SPD) behoort. Bij de verkiezin gen van zondag werd de SPD-kandidaat met ruim verschil verslagen door Erich Kiesel, de kandidaat van de CSU. Kiesel kreeg 52,7 procent van de uitgebrachte stemmen, zijn socialis tische tegenstander Max von Heckel 38 procent. Daarmee heeft de SPD haar bolwerk in Beieren verloren. München heeft met zijn linkse stads bestuur Jarenlang een „rood eiland je" gevormd in deze Westduitse deel staat die verder geheel wordt be heerst door de rechtse CSU. de partij van Franz-Joseph Strauss. Dat de SPD het deze maal in München zou moeten afleggen was algemeen ver wacht. door Nico Kussendrager Ondernemingen kunnen bankroet gaan, maar landen ook? Ja, zeker wel. Dat is het geval als er geen geld meer is om broodnodi ge invoer (voedsel, olie) te betalen. Een aantal ontwikkelingslan den heeft al sterk op importen moeten knijpen. Ook komen ze tekort voor de uitvoering van plannen op het gebied van onder wijs, gezondheidszorg, in de landbouw. Voor een aantal derde wereldstaten zijn de kosten zó gestegen en daarbij de schulden zo hoog opgelopen, dat ze op de rand van een bankroet staan. Over dat onderwerp begon gisteren Met al deze verlangens wat betreft in Geneve een conferentie tussen arme en rijke landen. Met de kans dat sommige ontwikkelingslanden het weer laten afweten. „Neemt u ons niet kwalijk, heren, maar de kos ten voor dit soort bijeenkomsten zijn hoog (vliegreizen, hotels) en er komt toch zelden iets uit". Schrale koe Een waarheid als een schrale koe in de Sahel. Inderdaad wordt ook het overleg tussen arm en rijk over de schulden van de derde wereld onder een slecht gesternte gehouden. De ontwikkelingslanden mogen dan voor 500 miljard gulden in het krijt staan, de industrielanden maken zich niet écht druk. De derde wereld stuit bij hen op een muur van onwil en verzet. Zij wil een streep door de schulden van de „minst-ontwikkelde-landen" (de armste onder de armen), die bin nen een paar Jaar van 5 tot 75 mil jard gulden zijn opgelopen. Dan vraagt de derde wereld een verzach ting van de terugbetalingsregeling voor de (door de economische crisis) „meest-getroffen-landen". De rente moet omlaag van 2 naar V. procent en afbetaling moet kunnen plaats vinden niet na 25 jaar maar na 50. Wie dan leeft, wie dan zorgt, denken kennelijk de ontwikkelingslanden, en wie zal ze ongelijk geven? kwijtschelding en soepeler afbeta ling laat het westen de derde wereld in haar hemd staan. De plannen die de industrielanden hebben opge hoest gaan niet verder dan „voorstel len voor maatregelen voor verlich ting van bepaalde soorten schulden van bepaalde groepen ontwikke lingslanden". Meer slagen om de arm zijn bijna niet te verzinnen. De industrielanden noemen meerde re redenen om een schuldenregeling voor de derde wereld van de hand te wijzen. Eén daarvan is dat het een premie zou zijn op economisch wan beleid. Wie zijn huishoudboekje niet weet te beheren, moet niet gaan zeu ren dat hij tekort komt. Daarbij wordt vergeten dat veel ontwikke lingslanden wel moesten lenen. Zij kregen ineens een hogere rekening voor olie en industrieprodukten (ge maakt in het westen) voorgescho teld. Op de derde wereld werd onze geldontwaarding (dus prijsverho ging) afgewenteld. Een andere reden om „nee" te zeg gen is dat de kredietwaardigheid van de ontwikkelingslanden in gevaar zou komen. Wie één keer schulden niet heeft kunnen afbetalen, hoeft een volgende maal niet op nieuwe leningen te rekenen. Maar wie al meer dan op zwart zaad zit, koopt daar weinig voor (letterlijk). Bovendien zou Juist door een schul denregeling de kredietwaardigheid Op de conferentie staan, kort gezegd de ontwikkelingslanden tegenover de rijke ge ïndustrialiseerde lan den. (Behalve het Oostblok, dat als ge bruikelijk aan dit soort conferenties niet mee doet). De ontwikkelingslan den, aangevoerd door de Club van 77 willen een algemene schul denverlichting met on middellijke ingang, terwijl de rijke landen met de afzonderlijke ontwikkelingslanden een eventuele schul denverlichting van ge val tot geval willen be kijken, en dat op lange termijn. Nederland heeft zich steeds achter de eis van de derde wereld gesteld, maar op deze conferentie staat ook Nederland achter de van-geval-tot-geval be nadering van de meer derheid der rijke lah- den. Het i9 duidelijk dat deze koerswijzi ging te maken heeft met de verandering van het kabinet in Ne derland en een andere minister voor ontwik kelingssamenwerking. Hoewel ook onder het bewind van Pronk wel gesproken is over de haalbaarheid en de re aliteitswaarde van de algemene benadering. In ieder geval is men nu tot de conclusie ge komen dat het beter is met de rest van de ge- industrialiseerde lan den één lijn te trekken. van dc ontwikkelingslanden ver groot kunnen worden. Met een scho ne lei beginnen, om dan Inderdaad noodgedwongen nieuwe schulden te maken, maar dat is een ander verhaal. Een verhaal dat te maken heeft met eerlijker handelsverhou dingen en meer ontwikkelingshulp. Een schuldenregeling als zij er ooit komt is niet meer dan een doekje voor het bloeden. Zelf verdeeld Nu is het niet alleen onwil van het westen, die de Geneefse conferentie betrekkelijk uitzichtloos maakt. Ook de derde wereld zelf is verdeeld en moet daarom haar verlangens matigen. Juist de wat minder arme ontwikke lingslanden denken dan weer aan hun kredietwaardigheid. Zij kloppen regelmatig bij banken aan en vrezen dat die instellingen de geldkraan dichtdraaien, als er te veel over schulden wordt gepraat. Die wat welvarender staten in de derde we reld (Mexico. Zaire) kunnen zich op dat standpunt stellen, want bij hen ziet het westers bedrijfsleven moge lijkheden. Daarom zijn bankiers al snel bereid hen bij te springen, ter wijl de allerarmste ontwikkelings landen tussen wal en schip komen. De bankiers zélf gaan zeker niet vrijuit bij het schuldenprobleem van de derde wereld. Toen het in het westen economisch slechter ging en de ontwikkelingslanden juist geld nodig hadden, zetten de bankiers maar wat graag déér hun dollars, ponden en guldens uit. Nu zitten geldgeverf en geldnemers moet de gebakken peren. Overigens zal over de bankschulden in Genève niet rechtstreeks worden gepraat; dat is een zaak van de banken zelf. 't Kortste eind De minst-ontwikkelde-landen trek ken voortdurend aan het kortste eind. Vorige zomer werd het „Wit- tenveen-fonds" opgericht voor lan den met betalingsbalansmoeilljkhc- den, landen waarvan het huishoud boekje niet klopt omdat er meer wordt uitgegeven dan er inkomt. Er zit 23 miljard gulden in die „Wit- teveen-pot" (afkomstig uit olie- en Industrielanden) maar de lenings voorwaarden zijn zo pittig dat de armste ontwikkelingslanden er niet uit kunnen putten. Het zijn opnieuw de staten in de derde wereld die al een wat hoger peil hebben bereikt (in Latijns-Amerika bij voorbeeld) die er voordeel van hebben Zweden heeft onlangs met onmid dellijke ingang een streep gehaald door alle schulden die ontwikke lingslanden bij haar hadden. Dank kwam uit landen als Bangladesj, India, 8ri Lanka, Ethiopië. Botswa na. Nederland lost 't op door rente en aflossing van de armste landen jaarlijks deels kwijt te schelden en deels op te schorten. Geen algehele kwijtschelding dus, maar een tege moetkoming die de derde wereldlan den jaarlijks zo'n 40 miljoen gulden oplevert. Jullie hebben makkelijk praten, zeg gen andere westerse staten over dit soort oplossingen. Kleine landen als Zweden en Nederland hebben niet zoveel leningen in de derde wereld uitstaan, dus valt er wel wat te rege len. Waarbij vergeten wordt dat het voor Nederland net zo moeilijk is één dollar kwijt te schelden als voor de Verenigde Staten. Overigens pro beert Nederland de laatste tijd de armere ontwikkelingslanden te hel pen door ze alleen nog schenkingen te geven, ln plaats van leningen -Zit een algehele schuldenregeling er dus de komende dagen in Genève niet in, wat dan wel? Op zijn best afspraken per land, waardoor er voor de minst-ontwikkelde en meestgetroffen landen een beetje lucht komt. Als de derde wereld er vanuit gaat niet het onderste uit de kan te willen hebben, maar pakt wat ze pakken kan. zou ze het best eens over die boeg kunnen gooien. Veel positiever voor de SPD was de uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen in het noordelijke Sleeswijk- Holstein. De christen-democratische unie (CDU) verloor hier de absolute meerderheid die zij in 1974 behaalde. Ze zakte van 53,1 procent naar 49,2 procent De tweede verliezer hier was de liberale FDP (die samen met de SPD in Bonn regeert), die van negen naar 7.3 procent zakte. De SPD stond daar ln Sleeswijk-Hol- stein tegenover met een winst van bijna vijf procent; van 35,6 naar 40,5 procent Opvallend was dat de SPD zich goed herstelde in de grotere steden. Bij vorige verkiezingen ble ken de sociaal-democraten daar sterk terrein te verliezen aan de christen-democraten. Zo heroverde de SPD In Sleeswijks hoofdstad Kiel het burgemeesterschap. Milieu-groepen Opmerkelijk was in Sleeswljk-Hol- stein verder het succes van milieu groeperingen die aan de gemeente raadsverkiezingen deelnarhen. In en kele gemeenten behaalde deze groe peringen de drempel van vijf procent waardoor ze raadsleden kunnen af vaardigen In Sleeswijk-Holsteln wordt de kerncentrale van Brokdorf gebouwd. Vorig Jaar was deze bouw plaats het middelpunt van een mas sale en rumoerige betoging. AMSTERDAM Amnesty Interna tional heeft nieuwe documenter ontvangen over psychiatrische be handelingen van politieke dlssiden ten in de Sowjet-Unie. Dit heeft Am nesty gisteren bekend gemaakt. De stukken zijn afkomstig van arbei ders die ln januari een „vrije vak vereniging" hebben opgericht en van het comité voor de rechten van de mens in Moskou. Het informatiebulletin van dit comi té vermeldt dat zeven psychiaters, die zich verzetten tegen behande ling van „politieke" patiënten zijn ontslagen en lastig gevallen. Twee van hen zijn gevangen genomen. Amnesty is met name bezorgd over het lot van dr. Anatoli Barabanow; vroeger als psychiater werkzaam in het Sytsjowka-instituut, en na zijn arrestatie in 1976 zelf opgesloten in om zeer streng bewaakt psychia trisch ziekenhuis bij de Russlsch- Chlncse grens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7