5 Geen ruimte voor voetbal Revanche voor Martin Vreysen rm j Ajax wreekt zich Troebel gesprek WK hockey PSV raakt in te harde strijd tegen FC VVV punt kwijt f! )rmas data- systemen T JOVD steunt protesten Amsterdam verrast Twente MAANDAG 6 MAART 1978 SPORT Trouw/Kwartet door Ruud Verdonck AMSTERDAM Hoewei hij thuis was gebleven vertroebelde in feite voorzitter Sijmons van de KNHB vrijdagavond de dis cussie over de vraag: moet het hockeyteam deelnemen aan de strijd om de wereldbeker in Ar gentinië. Hockeybond-praeses Sijtnons liet donderdagmiddag weten geen trek te hebben in een discussie. Hij verpakte zijn afwijzing van een verzoek om in het forum plaats te nemen met het uitspreken van de vrees dat de discussie eenzijdig zou zijn opgezet en er teveel tegenstan ders aanwezig zouden zijn. Een handelswijze die hem door enkele wel aanwezige hockey ers niet in dank werd afgeno men. Zo zei Paul Litjens, de international die wel in het fo rum zat: „Ik vind het onjuist van het bondsbestuur om niet te komen. Hun argumentatie spreekt mij van geen kant aan. Het zou normaal zijn geweest als het bondsbestuur wel was gekomen". Of zoals een hockey er in de zaal concludeerde: „Sij mons moet wel erg slechte argu menten hebben als hij de dis cussie niet durft aan te gaan". Het gevolg van de misplaatste angst van een man die gedacht werd het niveau te bezitten om een grote bond te kunnen repre senteren was nu dat Paul Li tjens persoonlijk werd aange vallen. Niet het beleid van de hockeybond maar de ideeën van Litjens waren lange tijd onder werp van gesprek. Daarbij had Litjens het verre van makkelijk omdat zijn argumenten niet zui ver waren, maar het besluit wel duidelijk: spelen in Argentinië. Paul Litjens: „Iedereen in de selectie heeft besloten om te gaan. De motivering loopt uit een. Ik heb er zelf lang over nagedacht: kun je het als indivi du met je geweten overeen brengen om te gaan spelen in een land waar de mensenrech ten geschonden worden? Ik ge loof dat niet meedoen niet zo effectief is als Nederland het alleen doet. Maar wel als het in internationaal verband zou gaan. De schending van de mensenrechten mag meewegen in de afweging of je gaat spelen in bepaalde landen. Voor mezelf vind ik het moeilijk om grenzen te trekken; wanneer de grens voor een boycot bereikt is. Ik heb geen grens getrokken, hoe verwerpelijk ook, maar egoïsti sche motieven mijn eigen be lang speelt mee." Litjens had in een eerder stadi um de houding van zijn ploegge noten gelaakt (al had hij zo een houding wel verwacht) maar zijn ploeggenoot Wouter van der Bergh (met Tom van 't Hek het duo internationals dat het de moeite waard vond de discussie te bezoeken) zei dat er toch wel zoiets als een ploeg-mening over Argentinië tot stand was geko men. Dat betekent dat het hoc keyteam onderling heeft afge sproken dat men zich niet zal laten gebruiken voor enige vorm van junta-jubel. Hoe ver dat gaat preciseerde Van der Bergh tijdens de discussie niet meer buiten de zaal liet hij we ten dat het interdaad mogelijk is dat Nederland een officiële plechtigheid als de ppeningsce- remonie overslaat als mocht blijken dat er dan sprake is van overmatig machtsvertoon van de militaire machthebbers in Argentinië. De eenheid van de deelnemers aan de discussie over de boycot van de strijd om de werelbeker mondde tenslotte uit in een re solutie die aan de hockeybond zal worden gezonden: Neder land moet niet deelnemen in Argentiniëi. Het slotdeel van de resolutie, waar ook de hockey ers zich in konden vinden (als Nederland wel gaat dient men zich te onthouden van alle pro junta manifestaties en uiterst terughoudend op te treden) werd afgestemd omdat de meer derheid vond dat er alleen plaats was voor een duidelijke resolutie zonder ontsnappings clausule. Dat gebeurde tegen de zin van hockeyer Donald Kalff die vond dat de voorgebakken motie in z'n geheel moest worden aange nomen: „Dat is alleen maar ver standig en realistisch." DORDRECHT De onafhan kelijke liberale Jongeren Orga nisatie Vrijheid en Democratie (JOVD) heeft op haar congres dit weekeinde in Dordrecht het standpunt ondersteund dat de WD-Tweede-Kamerleden Keja en mevrouw Erica Verkerk- Terpstra hebben ingenomen met betrekking tot de brief aan de KNVB over de kwestie Ar gentinië. De JOVD vindt dat in Argentinië de mensenrechten op grove wijze worden geschon den en dat daarom deze twee Kamerleden niet de enige uit liberale kring hadden mogen zijn die deze brief hebben on dertekend. door Peter Onvlee EINDHOVEN Het bekende verhaal was na afloop van het voor PSV uiterst teleurstellend verlopen duel met degradatiekandi daat FC VW (1-1) opnieuw te beluisteren. Uit de mond van Kees Rijvers, de trainer van de aanstaande Eindhovense landskampi oenen. „We wilden wel voetballen, er was erg veel inzet, maar er waren geen mogelijkheden. Om te voetballen heb je minimaal 25 mensen met goede bedoelingen nodig. Een aantal daarvan was er beslist niet. Het was nu te veel een knokpartij." Ruim vóór het begin van de nu ver gevorderde competitiereeks is de mogelijkheid van het gebeurde van zaterdagavond al in de spelersgroep van PSV ter sprake gekomen. De confrontatie met een slechts nega tief ingestelde tegenstander en de aanwezigheid op het veld van een vriendelijk gezegd minder sterk leidende scheidsrechter. FC VW speelde louter defensief, Henk van Dijken floot onvoldoende. „We zijn van de zomer al begonnen afstand van dit soort gebeurtenissen te ne men. We nemen het nu zoals het op ons af komt en zetten er direct een streep onder. Woensdag is er wéér een wedstrijd." Kees Rijvers wilde er in eerste in stantie niet meer van zeggen. Prees zijn spelers voor hun goede wil en inzet en was geenszins van plan openlijk een van zijn mannen af te vallen. Ook niet een in dit soort ontmoetingen nooit dominerende Willy van der Kuylen. „Wat moet ik hem nu kwalijk nemen? Er valt toch niet te spelen. Later ging Rijvers verder. „Er is in mijn ogen door PSV nog te positief gespeeld. In de eerste helft werd al duidelijk wat er na de rust zou gaan gebeuren. Op dat ogenblik mag mijn ploeg met een 1-0 voorsprong eenzelfde houding gaan aannemen. Puur defensief voetbal om die voorsprong vast te houden. Maar de spelers denken op zo'n ogenblik nog aan het publiek, te waarderen, maar het heeft nu wel een punt en een gele kaart gekost" PSV is met uitzondering van het eerste kwartier tegen FC VW niet aan voetballen toegekomen. Een ge volg, dat beslist, van de instelling van de Venlose formatie, maar tege lijk ook een uitvloeisel van het feit, dat het veel meer klasse herbergen de PSV geen moment aan werkelijk pressievoetbal toekwam. Met Adrie van Kraay op het middenveld Huub Stevens opereerde als laatste man had Kees Rijvers zijn forma tie meer aanvallende impulsen toe gedacht. Van Kraay, in de eerste helft nog voldoende spelend, daarna terugvallend naar een onbeduidende inbreng: „De bedoeling was dat Wil ly van de Kerkhof en ik om beurten in de aanval zouden meegaan. Het is er zeker in de tweede helft niet uitge komen. Alles werd toen in elkaar gedrukt. Ik wist niet waar ik moest lopen. Pressie bleef toen inderdaad uit. Maar om pressie te kunnen spe len, moet er ook druk van achteruit komen. Die kwam niet." Adrie van Kraay was desondanks als onervaren middenvelder een van de weinige PSV'ers die door middel van het geven van aanwijzingen aan zijn medespelers trachtte de bakens te verzetten. Tevergeefs, want stere otiep spelend liep aanvalspoging na aanvalspoging vast in de zes-mans fuik, die FC VW voor het doel van de foutloos spelende Sobczak had opgetrokken. Slechts een incidente le actie van een op snelheid geko men René van de Kerkhof of een schaarse dieptepass in de even schaarse ruimte stichtten enig ge vaar. Voor het overige had FC VW niets te vrezen. Integendeel. De for matie van de scheidende trainer Rob Baan kwam vrij probleemloos aan het einde. FC VW bereikte met de 1-1 score het doeL Verdiend gezien de enorme werklust van de ploeg, maar tegelijk toch ook omringd met de nodige kanttekeningen, wanneer je ervan uitgaat dat er toch ook 21.000 toe schouwers op de tribunes hebben plaatsgenomen om voetbal te zien. Een spel, dat nog altijd uit verdedi gen én aanvallen bestaat. Rob Baan: „Je moet het ons in deze Scheidsrechter Van Dijken heeft Peter Vrancken van FC VW (links) de gele kaart gegeven, Dick Advocaat pruttelt nog wat na bij de arbiter. omstandigheden niet kwalijk ne men dat we met deze instelling naar PSV zijn toegegaan. Wie doet het anders? Voor ons is het een onver wacht winstpuntje. Ik kan me voor stellen dat PSV het niet lekker zit. Maar PSV moet zich ook kunnen voorstellen, dat wij ons tot het uiter ste verweren. We hebben daarom zo kort mogelijk gedekt: wanneer je ruimte geeft word je weggespeeld. PSV heeft geen antwoord gevonden op onze wijze van verdedigen. Zon der dat we daarbij over de schreef zijn gegaan." Dat laatste is discutabel. In de ogen van scheidsrechter Henk van Dijken bleef FC VW redelijk binnen de perken, ook .al toonde hij ten on rechte het geel aan spits Jovanovic na een luchtduel met de in zijn doel vallende Van Beveren en bestrafte hij, wel terecht, de vrije verdediger Francken met dezelfde kleur toen deze de doorgebroken Deykers juist buiten het strafschopgebied neer legde. Van Dijken (hij gaf later ook nog het geel aan de geïrriteerde Wil ly van de Kerkhof die Oostrom te hard aanpakte) liet evenwel erg veel passeren en had met een straffere aanpak veel boze gezichten na af loop kunnen voorkomen. Trouwens: ook in de gelijkmaker V door Matty Verkamman BREDA Martin Vreijsen heeft zijn revanche op Vujadin Boskov te pakken. Zelfbewuster dan hij ooit bij Feyenoord optrad, etaleerde de rechtsbuiten van NAC zaterdagavond tegen zijn voormalige werkgever een voortreffelijk vorm. Niet in het minst dank zij het spel van Vreijsen, behaalde NAC een alleszins verdiende overwinning: 2-1. Boskov moet versteld hebben ge staan van deze Vreijsen. Was dit de vaak zo kleurloze speler, die bij het Rotterdamse prof bedrijf inderdaad maar zelden uit de verf kwam? Bru taal initiatief nemend, ballen opei send en passerend, was Vreijsen za terdag een voortdurende plaag voor Bennie Wijstekers. De jeugdige back van Feijenoord ging herhaaldelijk voor schut, met hoeveel overtredin gen (in totaal zeven stuks) hij zich ook op de been probeerde te houden. Feyenoords oefenmeester wees voor het gemak ook maar op die niet toereikende tegenstand van Wijnste kers. Boskov: „Een spits speelt zoals zijn tegenstander het toelaat. Storm heb ik tegen Rijsbergen niet gezien, geen toeval natuurlijk. Ik wil maar zeggen: Vreijsen had teveel vrijheid. Hij bestreek het hele veld en overal had hij de ruimte." In die woorden van boskov lag een kern van waarheid besloten. Niet meer en niet minder. Maar toch. insi ders bij de Bredase club vertelden over de geconcentreerde wijze waar op Vreijsen naar deze wedstrijd had toegeleefd. Vreijsen is het nooit eens geweest met Boskov toen deze hem halverwege dit seizoen naar het C- team verwees. Een degradatie, waar zijn oude club NAC in de vorm van een transfer op inhaakte. In een rechtstreekse confrontatie wilde Vreijsen zich nu nog eens bewijzen. En zo gebeurde het precies. NAC- trainer Hans Dorjee later: „Martin heeft al langer de opgaande lijn te pakken. Maar dit had natuurlijk achtergronden, dat was duidelijk." Vreijsen leverde naast zijn gedurfde persoonlijke acties, een grote in breng in de voor NAC zo positieve score. Halverwege de eerste helft stond hij precies op de goede plaats om met het hoofd de bal uit een uitgekiende vrije trap van NAC's an dere uitblinker, de Engelsman Ron Goodlass, achter Eddy Treijtel te koppen: 1-0. Tien minuten na rust lag Vreijsen aan de basis van NAC's tweede goal. Hij verzorgde het voor bereidende werk. dat via Gerrie Da- men door Goodlass in de rebound werd afgewerkt: 2-0. Twee minuten voor het einde deed Jan-Kees Snoek namens Feijenoord met een droog schot nog iets terug: 2-1 De vorm van Vreijsen wees al met al op een langzamerhand toch wel op merkelijk verschijnsel in de topvoet- ballerij. Conflicten tussen trainers of bestuursleden en spelers, worden door de laatsten kennelijk aangegre pen om er eens extra tegenaan te gaan. Enkele voorbeelden: 1. De FC VW'er Stevan Kurcinak is doorgaans uitblinker tegen Feyen oord. Of beter gezegd, wanneer het om een door Boskov getrainde te genstander gaat. Kurcinak werd in eigen land ooit zwaar beledigd door Boskov, vandaar. 2. Toen Wim van Hanegem pas door AZ'67 was gecontracteerd, oordeel de Hans Kraay dat alleen een por tret van Guus Brox al voldoende was om Van Hanegem tegen Feye noord te motiveren. Tot dusverre speelde de Kromme doorgaans sterk tegen zijn oude club. 3. Gerry Deijkers voelde zich vorige week onrecht aangedaan door Kees Rijvers en scoorde prompt vier keer tegen FC Amsterdam. Getergd als hij kennelijk nog steeds is, wees Vreijsen na de wedstrijd op het ongezonde arbeidsklimaat dat Feyenoord nog altijd doet duikelen op de ranglijst. Vreijsen: „Het is toch ongelooflijk wat er bij Feye noord allemaal gebeurt. Ik denk dat er dit seizoen al zo een dertig spelers in de competitie hebben gespeeld. Verificatie leerde dat Vreijsen welis waar overdreef, maar met 23 inge zette spelers zit Feyenoord inder daad aan een aantal dat de zo beno digde eenheid op voorhand verhin dert Om enigszins een beeld te krij gen: „Op 25 september 1977 speelde Feyenoord ook tegen NAC voor de competitie. Van dat team stonden zaterdag alleen Wijnstekers, Rijs bergen, Van de Korput, Wim Jansen en Van der Lem nog in de basis. Het gros van Feyenoords selectie leefde dit seizoen tussen hoop en wanhoop. Enige lijn viel er in Boskovs wijze van selecteren niet vaak te ontdek ken. Vooral voor jeugdige talenten als Snoeck, Budding, Brard en Melis moet dit een frustrerende aangele genheid zijn geweest. NAC-Feycnoort! M (l-«). 26 Vreysen 10. 55. Goodlass 2-0. 88. Snoek 2-1 Scheidsrechter BerrevoeU Toeschouwers 11.000. NAC: De Jong: Knjnen. BudJsic Dienckx. Bak ker, Mohorovic. Quaars. Damen, Vruysen. Storm en Goodlass Feyenoord: Treytcl, Wijnstekers. Mansveld. Rijsbergen, vd Korput, Notten, W Jansen. Snoek, v d. Lem. Budding iKratlansen, Best) en Kreuz Scheidsrechter Gerrit Berrevoets moest de wedstrijd NAC-Feijenoord tot tweemaal toe onderbreken. Oorzaak daarvan was het gedrag van Rotterdamse en Bredase supporters. In de beginfase werden flessen en vuurwerk op het veld gegooid. Later kreeg Feijenoord-doelman Eddy Treytel een niet onaanzienlijke klodder mayonaise op zijn hoofd (foto). De kalende Treytel later niet zonder humor: „Misschien is het wel een haargroeimiddel. Maar de KNVB moest hier langzamerhand wel iets tegen gaan doen. Pim Doesburg kreeg vorige week bij Vitesse tenslotte een steen tegen zijn hoofd. Dan wordt het natuurlijk minder leuk." AMSTERDAM Ajax heeft zich voor eigen publiek, dat na de teleurstellingen van Go Ahead en Juventus slechts een goede 5000 man sterk was, willen revancheren. Dat is volledig gelukt. Telstar is in het eerste kwartier onder de voet gelopen. Omdat het toen al 3-0 was, is de wedstrijd tussen de landskampioen en de vrijwel zekere degradant nimmer een echt duel geweest. Positief in dit een-richtingsvoetbal was dat in het eerste kwartier de doelpunten niet ontstonden door aanwijsbaar slecht werk van Telstar, maar door geweldige combinaties van Ajax, dat de laatste lijn van de Velsense ploeg volledig uit elkaar rukte. Een uitslag van 7-0 is natuur lijk niet niks, maar na het eerste kwartier leek eigenlijk niets Ajax te kunnen afhouden van een score, die tot ferm in de dubbele cijfers zou reiken. Het is er niet van gekomen, omdat er toch iets was dat een re- cord-produktie in de weg stond. Twee dingen eigenlijk. In de eerste plaats doelman Nederburgh van Tel star, die na dat pijnlijke eerste kwar tier erin slaagde wat orde op zaken te stellen. Hij deed het bijvoorbeeld door een duel met Van Dord en Ame- sen te winnen en door Geels af te houden van een vroegtijdige derde treffer. De tweede reden was Ling, die het solowerk hoog in het vaandel had geschreven en daarmee door ging, nadat was gebleken dat hij keer op keer de bal kon Inleveren bij Blschot of één van diens assistenten. Ajax-TclsUr 7-0 (4-0). 6. Geels 1-0, Ling 2-0, 13. Geels 3-0,38. Arnesen 4-0,68, Ling 5-0,79. Geels 6-0, 80 Arnesen 7-0. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 5500. Ajax: Schrijvers; Zuidema, Krol, Van Dord (Meijer) en Everse (Lerby); Erkens, Schoenaker en Arnesen; Llng, Geels en Tahamata Telstar: Neaerburgh: Driesen, Van Essen (Hege man), Medlk en Bischot; Krone (Massa), Van GaaJ en Jonker, Staats. Kraal en Hendrilcs Eredivisie AZ'67-FC Den Haag Sparta-NEC PSV-FC VW FC Twente-FC Amsterdam Haarlem-Volendam Ajax-Telstar FC Utrecht-Go Ahead Vitesse-Roda JC NAC-Feyenoord PSV AZ'67 FC Twente Ajax Sparta Feyenoord Roda JC NEC FC Den Haag Volendam Vitesse NAC FC Utrecht Haarlem FC WV FC Amsterdam Go Ahead Telstar 25 18 25 15 24 14 25 13 24 U 25 9 25 0 43 4 36 4 34 5 33 5 30 8 26 7 26 25 10 5 10 25 24 11 2 11 24 Ke 25 10 4 11 24 6 10 9 22 7 7 10 21 6 8 10 20 5 9 11 19 6 7 12 19 6 5 13 17 lt, 6 3 15 15 B-! 2 4 18 8 ni ie Zaterdag; Go Ahead-Vitesse (20.00) Zondag: FC Den Haag-Sparta. NEC-PS VW-FC Twente, FC Amsterdam-Haark lendam-Ajax, Telstar-Utrecht. Roda Ji Feyenoord-AZ 67. Eerste Divisie SC Amersfoort-SC Cambuur Excelsior-Veendam FC Dordrecht-De Graafschap PEC-MVV FC Vlaardingen-SW Fortuna SC-Heracles FC Groningen-Eindhoven Heerenveen-Helmond Sport van FC VW had Van Dijken een aandeel. Hij kende de Venlose for matie een niet geheel duidelijke vrije trap toe na een actie van Krijgh tegen een verrassend spelen de Henk Janssen, die vervolgens door Van der Weide via het hoofd van Stevens werd ingeschoten. PSV-FC WV l-l (1-0). 9. Deykers 1-0. Steven; (eigen doel) 1-1. Scheidsrechter: Van Dijken Toeschouwers: 21.000. PSV: Van Beveren; Krijgh. Stevens, Brandts en Poortvliet; W. van de Kerkhof. Van der Kuijlen en Van Kraay; R. van de Kerkhof, Lubse en Deykers. FC VW: Sobczak; Nljssen, Van der Weide, Francken en Van Rosmalen; Pala, Advocaat en Van Oostrom; Janssen, Jovanovic en Kurcinac (Hilkes). Willem II-FC Den Bosch MW 24 14 8 2 36 PEC Zwolle 25 15 6 4 36 Groningen 26 13 4 9 30 Fortuna SC 24 11 7 6 29 Wageningen 24 10 9 5 29 Excelsior 24 9 10 5 28 Heerenveen 24 11 6 7 28 Den Bosch 25 9 10 6 28 Willem II 24 10 7 7 27 Eindhoven 25 9 8 8 26 SC Cambuur 24 9 6 9 24 Vlaardingen 24 6 11 7 23 Heracles 24 7 9 8 23 SW 24 6 8 10 20 Graafschap 24 8 3 13 19 Helmond Sp 25 4 9 12 17 Veendam 23 4 8 11 16 Amersfoort 25 3 7 15 13 Dordrecht 24 2 6 16 10 PEC Zwolle kampioen eerste en ningen kampioen tweede period 6 St zaterdag: MW-FC Vlaardingen (19.30) Zondag: Wageningen-SC Amersfoort, SC buur-Excelslor, Veendam-FC Dordrech Graafschap-PEC, SVV-Fortuna SC. He FC Groningen, Eindhoven-SC Heerenvee Ik, mond Sport-Wiilem II. jfc ENSCHEDE Bijna even sen sationeel als de nederlaag van Ajax, vorige week tegen Go Ahead Eagles, was de overwin ning van de andere hoofdste delijke vertegenwoordiger in de eredivisie, FC Amsterdam, op FC Twente. De ploeg van trainer Pim van de Meent, die tot zondag op de voorlaatste plaats prijkte en met Telstar tot de grootste degradatiekan didaten gerekend werd, be zorgde de oostelijke topclub namelijk met 0-2 de tweede thuisnederlaag. Verdiend ook, want de Enschedeërs brachten er niet al teveel van terecht. Na de gemakkelijke triomfen op Vo lendam en Vejle, afgelopen woens dag nog in het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars, dach ten zij ook om met minimale krachtsinspanningen twee punten te kunnen vergaren ten koste van een tegenstander, die een week eer der met 0-7 door PSV van het veld was geveegd. FC Twente greep wel het initiatief, maar maakte de fout niet genoeg pressie uit te oefenen. Elke bal ging door het centrum en bovendien lag het tempo zo laag, dat de Amster dammers volop de gelegenheid kre gen om de verdedigende stellingen te betrekken. Zij deden dat zonder morren, konden rustig wachten tot zij na een zoveelste oostelijke onzui verheid in balbezit kwamen om ver volgens te trachten met snelle coun ters een treffer te forceren. Een speelwijze, die twee minuten voor de pauze het gewenste resul taat opleverde. Wetzel snelde toen langs Drost en liet vervolgens doel man Van Gerven, die op een voorzet rekende, in machteloze positie ach ter: 0-1. In de tweede helft probeerde de thuisclub wel de zaken recht te trek ken, maar slaagde er niet in de bal achter de bij Amsterdam sterk de buterende Van der Meeren te wer ken. FC Twente veroverde welis waar een enorm hoekschopover- wicht van achttien tegen één, maar een doelpunt wilde niet komen. Mühren trof eenmaal de paal, Swe- rissen moest een keer op de lijn redding brengen bij een inzet van Thijssen en daar moest Twente het wel zo'n beetje mee doen. Veel meer gevaar hielden de tegen stoten van FC Amsterdam in zich en het was dan ook niet verwonderlijk dat de bezoekers nog een tweede doelpunt produceerden. Die treffer kwam op naam van Stout, die in de eerste helft diverse mogelijkheden onbenut had gelaten. FC Tweale-FC Amsterdam 0-2 (0-1). 43. Wetzel 0- 1. 85. Stout 0-2 Scheidsrechter: Corver Toe schouwers: 10.000. FC Twente: Van Gerven; Van Ierssei, Overweg, Drost en Wildschut; Thijssen, Van der Vall en Müliren; Bos (Palilplatzi. Gritter en Thoresen. FC Amsterdam: Van der Meeren; De Jong, Koopman, Swerissen en Swart, Kamphues. Otto en Van de Merkt; Wetz^l, Stout en Wigge- mansen. Periode Stand DERDE PERIODE De stand aan kop na zeven spe gen voor de derde periodestand eerste divisie is: 1. MW 7-12 (16-4), 2. Den Boschfcn (13-6), 3. PEC 7-9 (12-8), 4. Wagi gen 7-9 (12-4), 5. Excelsior 7-8 (12 6. Fortuna SC 7-8 (8-7), 7. Wille™ 7-8 (7-7). L Voor het afronden van deze d^j periodestand wordt op 5 april wedstrijdprogramma van 19 febi gespeeld. Den Bosch speelt dan^g uitwedstrijd tegen FC Groninge ze Excelsior ontvangt op Wouden/ MW. Topscorers EREDIVISIE I. Kist (AZ'67) en Geels (Ajax) 19, 3 De (PSV) 16, 4, Van Leeuwen (Den Haag) Clarke (Sparta) 14, 6. Lubse (PSV) en G i, (Twente) 13, 8. Van Kooten (Gp Ahead E d: en Bursac(Vitesse) 11 „10. V. d. Kuylen (P-« II. Arnesen (Ajax), Nygaard (AZ'67), (Feyenoord), Hendriks (NEC), Thoresen te), Hilkes (VVV), Van Veen (Utrecht) en i [R1 (Twente) 9,19. Lensen (Haarlem) en Schoe ker (Den Haag) 8, 21. Stout (Amsterdam), god (AZ'67), Peters (AZ'67) Storm (NAC) )n.] llng (Volendam) Dick Bond (Volendai bu Janssen (NEC) 7. EERSTE DIVISIE 1. Houtman (FC Groningen) 21, 2. Hazel (Wageningen) 13, 3. Van Rooy (Willem I ters (Den Bosch), Kowalik (MW) 12, 6. man (SW), Smeets (MW), Wessel vai Bosch (FC Den Bosch) en Schapendonk hoven 11,10. Roggeveen (Excelsior), Jans Zwolle), Engbersen (FSC) 10. 13. Van der !0u (SC Cambuur) en Frandsen (PEC/Zwollê Lotto De winnende getallen zijn: 1 - 11 - 12 - 29 - 34 - 37 Reservegetal isK^ Het aantal deelnemers bedroeg 883.174, d un bedrag inlegden van 3.654.383 gulden en mee zorgden voor een prijzenpot van 1.7 gulden. De prijzen zijn ais volgt verdeeld: prijs: ƒ607.541, tweede prijs: 173.583, prijs: 260.375. Vierde en vijfde prijs: 34 wll De trekking van zaterdag 4 maart in de 1 duitse Lotto heeft het volgende resultaat 3! - 34 - 35 - 47 - 49 Het reservegetal is: 46 „Spiel 77" De uitslag van de trekking in de Wesl loterij „Spiel 77" op zaterdag 4 maart luie -7-0-5-9-6. SporttotQ Een juist ingevulde kolom ziet er als volg -1-3-2-2-1- 1-3 - 1 - 3- 3-1-1 Jeugdcompetitie JEUGDCOMPETITIE Eerste klasse: Volendam-NAC 0-0, FC dam-Feyenoord 1-2, De Graafschap-FC 1-4, NEC-AZ '67 0-3, FC Den Haag-AJa Sparta-Haarlem 1-2, PSV-FC Twente! TWEEDE KLASSE A: SC Cambuur-War" gen 0-0, Tclstar-Veendam 4-1, Go Ahe f Amersfoort 2-0, FC Groningen-Heerenvei B: SV-FC VW 0-0, MW-Excelsior 1-1, Ro Helmond /Sport 2-1, Elndhoven-FC Don 1-2. FC Den Bosch-Willem SC 4-3, FortuiT iFC Vlaardingen 1-3. ADVERTENTIE #\ORMAS B\ SI ge a)n .Al Ath - A. 1(J C U J 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8