Prof. H. van Praag volgt Ten Haeff op a door Ton Hydra Afstomping Parapsychologie Schorre kelen Opnieuw onderzoek oorlogsverleden Heerema bepleit Den Haag Vandaag en Van Westerloo bereiken akkoord TV vandaag MAANDAG 6 MAART 1978 RADIO EN TELEVISIE Over de hele wereld vertoont de televisie sporen van malaise. De oorzaak schuilt niet uitsluitend In het lnflatlespook, dat bezuinigingen veroorzaakt Ook de fantasie en vindingrijkheid niet te vergeten de humor—lopen terug. Enorme investeringen en grote bezettingen vergende eigen produkties als de zaterdag afgesloten serie Hollands Glorie zullen tot de zeldzaamheden gaan behoren. Met de opvoering van het aantal aanzienlijk goedkopere buitenlandse produkties, dreigt de verscheidenheid aan programma's nog verder in te krimpen. Om toch zoveel mogelijk.zieltjes" te kunnen winnen of behouden, zullen de grote omroepen nog vaker hun oog laten vallen op aankopen waarvan zij een hoge kijkdichtheid mogen verwachten. Zeer waarschijnlijk gaat dit gebeuren ten koste van programma's waarop slechts minderheden prijs stellen. Aan die ontwikkeling zitten gevaarlijke kanten. Hoe verder de variatie beperkt wordt, des te meer gaat de rest op eenheidsprodukt lijken. Wanneer Je smaak en behoeften niet overeenstemmen met die van de consumenten van het broodje „Jan en alleman", kom je niet zo best aan je trekken. Je hoeft niet eens elitaire verlangens te hebben, om na menige uitzending met een onvoldaan gevoel achter te blijven. Ik neem hetTROS-programma van zaterdagavond als voorbeeld. Deel 2 van De Zeewolf. André van Duins Pretmachine. Een aflevering van de BBC-serie „Wordt u al geholpen?" en een Amerikaans Baretta-verhaal Met inbegrip van het journaal vier uur kijken, maar wat heb Je dan helemaal gezien en beleefd? In de Duits verfilming van Jack Londons roman De Zeewolf, krijgt de karaktertekening minder aandacht dan de uitstalling van geweld. De terugblik op de jeugd van de twee hoofdpersonen, lijkt het werk te zijn van een andere regisseur, wordt te breed uitgesponnen en doet de actie verslappen. Heel wat onderdelen van André van Duins Pretmachine met Frans van Dusschoten en Corry van Gorp blijken tegen herhaling nauwelijks of in hun geheel niet bestand te zijn. Zelfs wanneer je de grollen niet eerder hebt gezien, blijkt de voorspelbaarheid te groot. Het meest verbazingwekkende aan de show vind ik de reacties van de mensen in de zaal. Daverende lachsalvo's terwijl je in de huiskamer amper de neiging voelt om te grinniken. Ik blijf er intussen van overtuigd dat Van Duin tot het brengen van meer intelligente humor in staat moet zijn. En dan Baretta. Een slecht scenario vol onwaarschijnlijkheden en tegenspraken. Een clichématige en in tal van onderdelen ongeloofwaardige verfilming. Het Amerikaans politie-apparaat is nooit zo naïef en lachwekkend voorgesteld; ook onder de burgers in deze serie kom je zelden een normaal mens tegen. Baretta is voor mij dan ook het summum van afstomping. Dit als een stuk zoethout uitgekauwde produkt nog langer uit te zenden zou bijna gaan getuigen van minachting voor kijkers die eisen iets hoger stellen. Het geldt eveneens voor de verwikkelingen in het Engelse warenhuis, dat al lang een aaneenschakeling is van dikwijls herhaalde grapjes. Kijkers, die geen bloed kunnen zien, ook al is het voor de film getruceerd, moet ik er wei op wijzen dat De Zeewolf vanavond enkele bloederige taferelen bevat. Daaraan went men als men het maar vaak genoeg ziet. Filmbeelden en beelden van de werkelijkheid kunnen dan door elkaar heen gaan lopen. Ook dat is een vorm van afstomping, waarbij de televisie behulpzaam is. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Als opvolger van de nu 84-jarige prof. W H. O. Tenhaeff is met ingang van 1 maart prof. H. van Praag benoemd tot bijzonder hoog leraar in de parapsychologie aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Dit heeft de studievereniging voor parapsy chologie bekend gemaakt Prof Van Praag is bijzonder hoogle raar in dc maatschappelijke stro mingen aan de Landbouwhoge school in Wageningen. Zijn benoe ming is tot stand gekomen na over leg tussen de studievereniging en de rijksuniversiteit. Dit was noodzake lijk als gevolg van wetenschappelij ke verschillen van inzicht tussen de bijzondere en de gewone leerstoel over de wijze van bestudering van parapsychologische verschijnselen. Rond de opvolging van prof. Ten haeff hebben zich nogal wat proble men voorgedaan, die ertoe hebben geleld dat deze nog veertien Jaar na zijn pensioengerechtigde leeftijd is aangebleven. Tenhaeff heeft zich in dertijd onder meer verzet tegen de benoeming van de Zweed M. U. Johnson tot gewoon hoogleraar in de parapsychologie, maar de benoe ming van prof. Van Praag heeft zijn Instemming. De bijzondere leerstoel van de stu dievereniging werd sinds de vesti ging ln 1953 in Utrecht door prof. Tenhaeff bezet. In 1965 werd bij de subfaculteit der psychologie een ge wone leerstoel in de parapsychologie gevestigd, die sinds 1973 wordt be- Prof. W. H. G. Tenhaeff: instem ming. kleed door prof. Johnson. In de toe komst zal in leder geval worden sa mengewerkt, zo heeft de rijksuniver siteit meegedeeld. HET WEER door Hans de Jong Er blijken op het ogenblik vrij veel mensen met een schorre keel rond te lopen. Dat is niet zo'n wonder. De temperatuurcontrasten zijn de laat ste tijd groot geweest. Eerst dat late wintertje met op een bepaald ogen blik strenge vorst, daarna die onna tuurlijke warmte soms van 15 of 16 graden en tijdens het weekeinde op nieuw een steen in de vijver: een uit de koude noordhoek aanblazende wind. De verkoudheden zijn vooral opgelopen, toen men tijdens het prille warmtegolf je dacht dat het al zomer was en zich ontdeed van te veel „lijfgoed". Maar goed tijdens het weekeinde drukte de natuur ons met eerst en kele regenbuitjes en later een kou dere sfeer weer met de neus op de werkelijkheid. Daarvoor moesten een lagedrukgebied boven midden Europa en vooral een ln opkomst verkerend hogedrukgebied boven Ierland worden ingeschakeld. De si tuatie leek wel een ogenblik op die van de voorafgaande tegenvallende zomer, toen er week in week uit ook kil weer heerste met een noordelijke of noordwestelijke wind en verve lende wolkenvelden. „Noorderstof komt mooi weer ofriepen we toen, maar die volksrijmpjes zaten er even goed naast als de levende weerkundigen. Het huidige weertype is trouwens anders, want na de wat sombere bewolking en motregen is de lucht breed opgeklaard. Er is drogere lucht binnengestroomd die ook vooral ln de hogere lagen goed door werkt Er bevindt zich boven de Britse Eilanden dan ook een hoge drukgebied dat zich evengoed op vijf- als negenduizend meter hoogte manifesteert en zich uitstrekt van Zuid-Ierland tot over Spanje. Het Radio vandaag HILVERSUM t an m en FM-fcanalen) TROS 7 00 Nieuw» 7.02 (S) RusUf bijko men 7 30 Nieuw» 7.41 Aktua-ochlendeditie. 830 Nieuws. 838 Gymnastiek voor de vrouw 8 43 (S) Kom er maar een» bij. ge sprek 10 00 <S> Een oude hit in nieuwe snit 10 30 Nieuw» 10 33 (S) Kleutertijd. 10.45 (S) Week in week uit informatief program ma R V U.. 11 40 Vraagtekens bij de evolu tie VPRO 12 00 Het VPRO-forum beant woordt vragen 12 28 Mededelingen 12.30 Nieuw» 12 41 Antwoord, reactie* van luiste raars 13 00 D. Collele. vrouwenprogram ma 14 00 Embargo, informatief themapro gramma 15 00 Radio Vnj Belgie, informa tief programma. 15.30 Nieuws. 15 33 Fantas tisch* vertellingen, kinderprogramma EO 16.15 Licht en uitricht meditatie en fewijde muziek 17.00 Eigen wijs. kinderprogram ma. 17ZO OVERHEIDSVOORLICHTING: verplaatst zich vrijwel niet en we mogen dan ook aannemen dat het vrij koude weer ln de nachthet zal tot lichte vorst komen enkele dagen zal aanhouden, wellicht ook woensdag en mogelijk donderdag nog. De zon brengt de temperatuur dan in de loop van de dag weer op een niveau van 7 tot 9 graden en dat is lang niet gek. Je zou zo'n maartse kou-inval eigenlijk rustig normaal kunnen noemen. Het is gelukkig geen koude golf met hoogreikende koude lucht, waarbij de hagelstenen Je om. de oren spatten. Daarvoor is vereist een veel lagere druk boven Scandinavië. Johan Middelburg ln De Lier vraagt hoe het nu eigenlijk precies zit met dat eerste landelijk kievitsei op 26 februari 1976 ln Best. bij Eindhoven. De Enkhuizer Almanak houdt het voor dat jaar op 21 maart in het Friese Wyckel. Nouik ging af op het volgende krantebericht, met daarbij een foto met Jongeman die trots aan de foto graaf een kievitsei toont De tekst luidt: „Elndoven". Vol trots toont Cor Vervoort uit Eindhoven het kie vitsei, dat hij gisteren vond nabij de gemeentelijk boomkwekerij in zijn woonplaats. Deskundigen in Fries land hebben moeite gehad hun twij- Uitzending van de CRM. 17.30 Nieuws. 17 32 Klankbord. 18 10 EO Metierdaad 18.19 P.P.: Uitzending van de PPR. 18.30 Nieuws. 18 41 Daar waar de molens staan. 19.00 Ronduit, jongerenprogramma 19.40 De bij bel open. bijbelstudie. 20.00 Grammofoon- muziek 20.10 Leer mij. o Heer, Uw lijden recht betrachten (2). sene lijdensoverden- lungen. NOS: 21.05 (S) Hobbyscoop. 2130 Voor blinden en slechtzienden 21.40 Snel- heidssport passie of verslaving. 22.25 Bond zonder Naam. 22.30 Nieuws. 22.40 Boeren bont, programma over boeren en tuinders voor burgers en buitenlui. VOO 22.55 (S) Informatieshow met actualiteiten en mu ziek 23 55-24 00 Nws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) NCRV: 7 00 Nieuws. 7.11 Och tend gym nas- tiek 7 20 NCRV-Lied. 7 24 Het levende Woord 7Z9 Te Deum Laudamus gewijde muziek. 734 Op de man af. 8 00 Nieuws. 8.11 Hier en nu 8 25 Vandaag maandag 9.00 Plein Publiek (9 35 Waterstanden.) 11.00 Nieuws 1103 Zing je mee en doe ook mee, schoolradio. 11.13 Muziek in uw straatje. fel te onderdrukken. Theoretisch kan het, maar het wil mij niet aan", aldus Hielke F. de Boer uit Buiten post en ook SJoerd Span in Cornjum had moeite met onvoorwaardelijk te geloven. Dus een practical joke? Het is mogelijk. Als zelfs de Almanak (leugenzak) er niet in gelooft, begin ik ook te twijfe len. Er zijn overigens dat vorig jaar meer grappen aan het licht geko men. Zo weigerde op 4 maart 1976 de commissaris der koningin in Fries land een eerste Fries kievitsei in ontvangst te nemen, dat de houtbe werker Ouwe Koostra in Gorredijk zou hebben gevonden. „Het eitje zat vast aan de grond en er zat een barst in. Wellicht van de nachtvorst," zei 'hij, maar mr H. Rijpstra geloofde er geen barst van. Zodoende konden op 21 maart Pier Visser (14 Jaar) en Hendrik Eppinga (13 Jaar) uit Wyc kel het eerste (Friese) el op hun naam krijgen. HOOOWATER Dinsdag 7 miart Vllssingen 0 29-12.55. HarfnfYlielsluizen 0.39-13.02. Rotter dam 2.18-15.03. Scheveningen 1 38-14.01. IJmul- den 2 15-14 36. Den Helder 5 57-18.44, Harlingen 8 30-21.00, Delfzijl 10.44-22.57. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het PvdA-Kamerlid Joop Voogd vlhdt dat er een her nieuwd onderzoek moet plaatsvin den naar het oorlogsverleden van ir. P. S. Heerema. Deze kwam onlangs in het nieuws door het opkopen van een groot deel van de aandelen van Stevin en Ballast Nedam. 12.00 Het nuttigen van etenswaren is toeges taan. 13.00 Nieuws. 13.11 Hier en nu. Aansl.: Kunst- envliegwerk. 13 30 Onder schooltijd. NOS: 14.30 In het voetspoor van Abel Tas man. reportage. NCRV 15.15 Allegro con spinlo, muziek en meditatie. 18.00 Nieuws. 16 03 Rozegeur en prikkeldraad. 17.59 Me dedelingen 18.00 Nieuws. 18.11 (S) Hier en nu 18 40 (S) Muziek in vrije tijd. 19.45 (S) Psalm van de week. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Klassiek in NCRV-Studio 2. 21.35 (S) Litera- ma 22.15 (S) Mijnheer Hofker, hoorspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-Kanalen) KRO 7 02 (S) Drie op je boterham. AVRO: 9.03 (S) De Beukers Show. 10 03 (S M) Ar beidsvitaminen verzoekplaten. 11.03 Radio journaal. 11 06 (S) Postbus 700, verzoekpla ten. 12.03 (S) Joost mag niet eten. 14 03 Radiojournaal. 14.06 Pop-Kontakt L 15.03 (S> Pop-Kontakt H 16.03 (S) Cees van Zijt- veld en telefoon top-5 <17.03-17.06 Radio journaal.) NOS: 18.03 De vacaturebank. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Na bijna acht uur vergaderen hebben de redactie van Den Haag Vandaag, de Haagse re dactie van het NOS-journaal en hoofdredacteur Ed van Westerloo van het NOS-journaal een akkoord bereikt. Beide redacties hebben waarborgen gekregen voor handha ving van de eigen identiteit, terwijl er tevens afspraken zijn gemaakt om te komen tot een goede samen werking en coördinaties tussen bei de redactieteams. Dit alles was noodzakelijk gewor den, nadat de raad van beheer van de NOS had beslist, dat Den Haag Vandaag onder leiding zou worden gebracht van Ed van Westerloo. Aanvankelijk ontstonden hierover conflicten tussen de redactie van Den Haag Vandaag en de leiding van de NOS. Het team van de parle mentaire NOS-rubriek verzette zich van het begin af tegen het besluit van de programmaleiding en scha kelde daarbij ook de Nederlandse vereniging van journalisten (NVJ) in. Er volgde een aantal besprekingen, die eind vorige week werden afge rond. Duidelijk was inmiddels ge worden, dat het een kwestie van „slikken of stikken" was en met de waarborgen die nu zijn gegeven kon iedereen uiteindelijk akkoord gaan. Speciaal vandaag Het Dagboek van een herdershond krijgt een drama tisch slot. Ned. 2/20.25 Paco de Lucia werkt mee aan het programma van gitarist Jan Akkerman. Ned. 1/21.50 Brandpunt besteedt aan dacht aan het aftreden van Kruisinga en aan de waardeda ling van de Amerikaanse dollar. Ned. 2/21.55 Het Omroeppastoraat be steedt aandacht aan het rapport „Kraken in Nederland" van de Raad van Kerken. Ned. 2/22.35 Homofilie is het gespreksthe ma van Plein Publiek. Hilv. 2/9.00 Ter gelegenheid van de tach tigste verjaardag van Jo Vincent zijn enkele opnamen uit haar glansperiode te beluisteren, o.a. het duet van Hanne en Lukas (Louis van Tulder) in Die Jah- reszeiten van Haydn. Hilv. 4/15.00 In de NCRV-radiorubriek Plein Publiek is het gesprekst hema homofilie. Hilv. 2/9.00 20.25 KRO: Dagboek van een herdershond, tv-sene 21.30 SanfordenZoon.comedy-sene 18 55 NOS Journaal 19.04 TROS: Ontdekkingsreizen onder wtter 1 19.57 De Zeewolf, tv-sene NEDERLANOB 10.45 NOS: Paspoort, voor Spanjaarden 18.56 NOS: Journaal NCDCRIANOI 21.35 NOS: Journaal 19.06 KRO: Tom 8 Jefry 21.44 Brandpurt 1000 NOS/NOT: en 1100-12 00 ScNxHiek 10.16 TTl£AC Tone* (6) 18-45 NOS: Feee^Ww* 21 50 TROS: Sieentoofc. muitoal portret 22.36 SYMBIOSE 22-30 NOS: JarnMi 19.16 Peppi en Kofckl. jeugdserie 19.30 OeMuppetShow 20.00 NOS: Journaal 2236 1 Zand 33 23.00 Vasleoovywegmg 23.05 NOS: Journaal HET GEHEIM VAN DE UYLENBORGH 1321: Nu we zó ver zijn, wordt plotse ling duidelijk waarom Loetje Saloe om „speciale bescherming" had ge vraagd. In één van zijn kelders zat de arme Gozewijn van Uylen opge sloten. In een andere kelder zat het overvalcommando in de val. Toen was het voor Loetje een klein kunst je geweest de commandant Klunze- mans te ontwapenen en van zijn uniform te ontdoen. „Dat apepakkie past me precies," mompelde hij. „Jammer van het goud, maar zo kom ik zelf tenminste mooi ongezien weg." Even later kuierde hij al op straat op die echte, rustige agenten manier, bedaard voortstappend met de handjes op de rug. Hij stak het Brouwersstraatje over, kruiste het Smedenpleintje en liep juist het Lange Ganzegasje in, toen het nood lot wreed toesloeg. Want zie, daar kwam wijkagent Mops aanlopen. „Goeienavond, collega," groette Mops. „Van hetzelfde," zei Loetje en hij salueerde keurig terug. Doch toen riep Mops plotseling: „Hé, jij! Hoe ken dat? Ik kan jou niet!" Dat was héél oplettend van wijkagent Mops, want deze kende iedere per soon, elke straatsteen en elk huis van de héle wijk. Maar de koene speurder Mops zag nog méér. „Hangsnorren dragen, dót mag," bulderbaste hij. „Maar bakkebaar den dragen daarentegen is streng verboden op grond van de regels voor normen en stijl uit het hand boek voor de politieman! Ergo con clusie: Jij bent een namaak- agent! Dat riekt naar misdaad!" Onthutst keek Loetje wijkagent Mops aan. Zou alles nu tóch nog misgaan? FERD'NAND 18.10 (S) NOS-maal. AVRO: 19.02 (S) Het stenen tijdperk. 20 02 Radiojournaal. 20 05 (S) Superclean Dreammachine. 21.02 (S) De negen-uur-jazz-show. 22.02 Radiojournaal. 22 05 (S) Pim Jacobs'platenscala. 23.02 (S) Candelight (0.02-0.05 Radiojournaal.) EO: 1.02-7.00 (S) True light HILVERSUM IV (FM-kanalen) VARA: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein, klassieke kamermuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Kinderen een kwartje? Informatief programma. 9.30 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 9.50 (S) Schoolradio. 10.00 (S) Russisch ochtendcon cert door het Radio Filharmonisch Orkest met solist 11.35 (S) Strijkkwartetten van Haydn en Mozart 12.35 (S) Tussen de mid dag. Composities van Weber. 13.20 (S) Inter nationaal Muziekconcours Genève 1977. 14.00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen, con sumentenrubriek. 14.30 (S) Haken en ogen. informatieve serie. 15.00 (S) Jo Vincent 80 jaar. Het Concertgebouw Orkest en het Toonkunstkoor Amsterdam. Klassieke lie deren 16.00-17.00 <S) Muziek van deze eeuw: Symfonieorkest van de Beierse Omroep 73 Wat was je toch veel beter af als Je dood en begraven was, met je deugden verkondigd op de steen van een goed verzorgd graf. en al je gebreken vergeten. Jonathan had gebreken genoeg gehad, maar hij was bemind geweest, en Emmeli- ne sprak altijd over hem alsof hij een heilige was. Zijn gedachten drukten hem zo terneer alsof zij wer kelijk zo zwaar waren als de aarde van het kerkhof. Hij zei: „Ik wilde je geruststellen. Ik was bang dat ik je schrik aangejaagd had." „Maar ik heb geen ogenblik gedacht dat je het echt meende. Ik dacht dat het om de katten ging en om Edward. Susan zegt dat ik een te huis moet vinden voor Amina's jon gen. En maak je nu alsjeblieft niet meer druk over Edward. Het is zo jammer als er ruzie is in een familie, in plaats van dat wij allemaal goed met elkaar zijn." Met een ruk stond hij op en greep naar zijn hoed. Een van zijn hand schoenen viel op de vloer en hij bukte zich om hem op te rapen, terwijl hij een waas voor zijn ogen kreeg doordat zij plotseling vochtig werden. Emmeline kon dat zo ge makkelijk zeggen. Maar het was te laat te laat. Hij zei die woorden hardop terwijl hij haar voorbijliep naar buiten door de portiek met zijn lage stoep. Hij zei: „Het is te laat, beste kind," en liep de laan in naar het Slot. Edward kwam vroeg thuis. Na de theemaaltijd, waarbij hij zwijgend geluisterd had naar Emmelines ver haal over hoe vriendelijk oom Ar nold toch wel was, zei hij dat hij en Susan wel zouden afwassen, en nam het dienblad mee de kamer uit. Toen hij het blad neergezet had op de gootsteen in de keuken, deed hij de deur dicht, ging er met zijn rug tegenaan staan, en zei: „Als zij mij vanavond niet arresteren, doen ze het morgenochtend. Ik vond het be ter je dat maar te vertellen." Susan voelde zich alsof zij omgeven was door een witte nevel die naar vis rook. en zei bij zichzelf: „Zo iets kan met geen mogelijkheid waar zijn dat kan gewoon niet." De vislucht kwam van de katten, waarvoor kabeljauwkoppen en an dere afschuwelijke restjes werden gekookt. De keuken was altijd vol van die lucht, maar hij was nog nooit zo vol tragedie geweest. In haar gedachten vloekten die beide dingen met elkaar, ais een botsing in een nachtmerrie. Zij wist niet dat haar rozige teint helemaal verbleekt was, maar zij hoorde zichzelf naar zij dacht fluisterend zeggen: „Nee Het volgende waarvan zij zich be wust was. was dat Edward, met zijn beide handen op haar schouders. Patricia Wentworth A. W. Sijthofl - Alphen haar door elkaar schudde. „Ga nou niet van je stokje, alsjeblieft! Goeie hemel, Susan, je kunt hier niet flauwvallen!" Zij staarde hem aan en zei: „Dat kan ik best als ik wil." „Nou, wil het dan niet! Vooruit, je hoofd naar beneden! Ik moet met je praten!" Hij leek zo boos, zo helemaal Ed ward in een slecht humeur, dat het nachtmerrieachtige gevoel ver dween. Zij zei: „Neem mij niet kwa lijk. Het het kwam door de vis lucht. Ik ben nu helemaal weer in orde. Laten wij naar de achterkamer gaan en daar praten." „Nee wij gaan de afwas doen. Jij mag afdrogen. Je denkt toch niet dat ik geloof dat Jij zo'n slappeling bent die flauwvalt omdat het hier een beetje naar vis stinkt?" Susan pakte de theedoek en leunde tegen het aanrecht. „Dat ging gewoon niet samen met teat Jij zei." Plotseling liet hij een kort lachje horen. „Over mijn arrestatie? Nee, dat zal wel niet. Ik vind dat wij er in ieder geval wel over moeten praten. Ik wil niet dat het Emmeline meer pijn doet dan nodig is." Zij zei op enigszins verraste toon: „Ja, dat weet ik. Maar dit „Zij zal er volkomen zeker van zijn dat jou niets kan overkomen, omdat zij er even volkomen zeker van zal zijn dat jij niets gedaan hebt waar voor je gearresteerd zou kunnen worden." Hij gaf haar een heet,druipend bord. „En jij?" Daarop wist zij niets te zeggen. Als Edward gearresteerd werd. kon zij dat niet verdringen. Het zou haar te veel pijn doen. Alles wat zij uit kon brengen was: „Ik ben anders dan Emmeline." Hij gaf haar nog twee borden en een schotel. „Laat ze niet koud worden, want dan drogen ze met vegen erop. Zou jij mij willen vertellen hoe jij dan anders bent dan Emmeline? Je ge looft toch niet echt dat ik twee men sen bewusteloos heb geslagen en verdronken in de oversteek?" „Nee natuurlijk niet. Waarom zou de politie of wie dan ook dat geloven?" Hij spoelde de theepot uit. „Omdat iemand Clarice nu net het soort briefje geschreven beeft dat ik haar geschreven had kunnen heb ben Het is in de brievenbus van de dames Blake terechtgekomen even voor twee uur die vrijdagmiddag. Ik ben er om twee uur voorbijgekomen, en ik had het er in kunnen doen. Het was getypt; en er stond in: .Goed. Wordt vervolgd Even puzzelen Horizontaal woorden invullen die betekenen. 1. springhaas, 2. voor dracht, 3. bijna rakende, 4. dwaas heid. 5. toorn, 6. vervoer, 7. zenuw- stillend middel. 8. schutkolk, 9. gla zen bak om reptielen in te houden. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes een andere naam voor. klapperboom. Oplossing vorige puzzel Hor. 2. spelt, 7. paria, 8. Eolus, 9 kabel, 10. Eem, 12. ras, 13. set, 15 stlns, 17. tante, 19. Ee, 20. de, 21 error, 24. geest. 26. ros, 27. ore, 29 res, 30. meent, 32. leges, 33. ieder. 34 steel. O 2 O 3 O i 0 S O 6 O 7 O 8 0 9 0 Vert. 1. baret, 2. sik, 3. paars, 4. leest, 5. tol, 6. lunet, 10. ester, 11. miers, 13. sneer, 14. terts, 16. neo, 18. adé, 22. romer, 23. roest, 24. genie, 25. sedes, 28. re, 30. mes, 31. tel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4