CDA: haast met wet investeringsrekening Sollicitatiecode bedrijven Personeel Honig bezet bedrijf Roolvink en de 'ARP-intelligentsia' Wi Stevin en Ballast ontkennen fusieplan VVD tegen snelle invoering Nu de griep om zieh heengrijpt Chefarine4 Heerema via „stroman" actief Na aanvraag betalingsuitstel CDA naar Brussel Beperking voor vaartuigen op Waddeneilanden Een boek dat meer vragen oproept dan beantwoordt Een geschiedenis met vele pluspunten! Binnenkort verschijnt de ACHTSTE DRUK! Wie er nü op intekent, bespaart 45,-! BINNENLAND Trouw/Kwartet 3 Want Chcfarinc 4 is viervoudig aktief bij pijn en griepje I Pijnverarijvend CL 'L Koortsverlagend- ii Opwekkend. 4. Snelwerkend. Een geruststellend idee. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De regerings partijen CDA en VVD zijn het niet eens over de behandeling van de wet investeringsreke ning, een van de zogeheten her vormingsvoorstellen van het kabinet Den Uyl. De CDA-frac- tie in de Tweede Kamer wil grote haast maken met de in voering van de WIR, terwijl de VVD zeer terughoudend is. Minister Van Aardenne (economi sche zaken) heeft de Tweede Kamer gisteren geschreven dat de WIR „he- laas niet per 1 april in werking kan treden." Die datum is genoemd in de regeringsverklaring. De noodzakelij ke schriftelijke voorbereiding is van de kant van de regering niet afge rond, tot „grote teleurstelling" van Van onze redactie economie AMSTERDAM Zowel de Stevin Groep als de Ballast- Nedam ontkent, dat er sprake is van gesprekken over een fu sie tussen beide aannemings bedrijven. Secretaris mr A. C. van Wijk van Stevin zegt dat het „pertinent niet waar is", en directeur financieel beleid mr B. M. Meerman van Ballast- Nedam noemt het „klinklare nonsens" Dit zijn de reacties op geruchten dat er onder druk van ir P. S. Heere ma. die grote belangen in beide be drijven heeft verworven een fusie op komst zou zijn waarbij Stevin de Ballast-Nedam zou overnemen in de verhouding 1 op 1. Dat betekent, dat er een ruil van aandelen zou plaats hebben. waarbij de aandeelhouders voor één aandeel Ballast-Nedam één aandeel Stevin zouden krijgen. De koers (prijs)verhouding op de ef fectenbeurs van Amsterdam was er gisteren overigens ook nog niet naar. Het verschil liep op tot 24, omdat de koers van Stevin gelijk bleef I 144), terwijl de koere van Ballast- Nedam met twee gtildep terugliep tot 120. Desgevraagd deelden de woordvoer ders van de Stevin Groep en van de Ballast-Nedam nog mee, dat er mo menteel helemaal geen gesprekken worden gevoerd over een eventuele samenwerking of fusie, óók niet met andere (aannemings)bedrijven. Geruchtenmachine De geruchtenmachine draaide giste ren op volle toeren, waarbij niet al leen de namen van de Stevin Groep en de Ballast-Nedam werden ge noemd, maar ook die van de Hol landse Beton-Groep. en van de OGEM. Wat de Hollandse Beton betreft werd gewezen op de verschijnsel, dat er de laatste maanden vrij veel han del in die aandelen is geweest op de effectenbeurs, en dat de Hollandse Beton wel niet met de armen over elkaar zou blijven zitten als het tot een fusie tussen Stevin en Ballast- Nedam zou komen. Geruchten willen, dat Ir Heerema via „stromannen" ook aandelen ^Hol landse Beton zou kopen. Het lid van de raad van bestuur ir C. Molenaar van de Hollandse Beton was nogal lakoniek dat de stijging van de han del in de aandelen wel is opgevallen, maar dat het in het verleden wel eens meer is gebeurd dat er wat meer handel in de aandelen was. Op de vraag of de Hollandse Beton werke loos zou toezien van een eventuele fusie tussen Stevin en Ballast Ne- dam had hij „geen commentaar". Bouw legerplaats Ook ontkende hij, dat de Hollandse Beton betrokken zou zijn bij de bouw van een grote legerplaats in Saoedi-Arabië. „U weet meer dan ik: ik kan dat verhaal niet thuis brengen". Uit het gesprek bleek wel dat Saoe- di-Arabie nog enkele grote projecten op stapel heeft staan, waarvoor de aannemingsbedrijven die er voor in aanmerking zouden kunnen komen momenteel worden uitgezocht. Daarbij blijkt de Hollandse Beton „gedeeltelijk wel en gedeeltelijk niet" betrokken te zijn. Vandaar wellicht de slotopmerking van de heer Molenaar dat de Hol landse Beton-Groep de hoop heeft nog wel eens voor een grote order in aanmerking te komen. De OGEM die niet voor commen taar bereikbaar was zou bij een samengaan van Stevin en Ballast- Nedam min of meer „verplicht" zijn aansluiting bij een andere groep te zoeken, teneinde de internationale concurrentiepositie op bouwgebied te versterken. het CDA. In de CDA-fractie leeft de angst, dat bedrijven met investe ringsplannen nu niet weten waar ze aan toe zijn. Bezwaar De WIR wil investeringen bevorde ren, sommige meer dan anderen (se lectieve groei). De VVD-fractie heeft het grote bezwaar, dat de wet eigen lijk „een andere bedoeling heeft dan het op reële wijze aanpassen van investeringen." Het is in de VVD- visie die bijbedoeling, het „sturen" van investeringen met behulp van overheidspremies, die wel tot uitstel moest leiden. Er kan niets anders dan een uiterst ingewikkelde wet uit de bus komen. De CDA-fractie wil.de behandeling van het wetsplan niet laten ophou den door bezwaren, die er van de kant van de Europese gemeenschap pen zijn ingebracht tegen de WIR. „Brussel" moet beoordelen of de overheidspremies aan bedrijven niet leiden tot concurrentievervalsing. De VVD wil niet vooruit lopen op beslissingen uit Brussel. „Het is heel gevaarlijk om je rijk te rekenen met de gedachte dat het wel losloopt, dat de bezwaren wel worden ingetrok ken" is de WDwaarschuwing. De VVD ziet daarin een reden te meer om de behandeling van het „diep ingrijpende wetsontwerp" niet te overhaasten. Europese verkiezingen in mei of juni 1979 DEN HAAG In Den Haag houdt men rekening met de mogelijkheid dat de eerste verkiezingen voor het Europees Parlement worden gehou den, hetzij van donderdag 17 tot en met 20 mei. hetzij van donderdag 7 tot en met 10 juni volgend jaar. Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Er moeten regels komen waaraan bedrijven zich bij sollicitaties moeten houden. Als deze regels worden geschonden, moet een sollicitant een klacht tegen het bedrijf kunnen indienen bij een „klachtencommissie". Die commis sie moet bevoegdheid hebben om zonodig een openbare berisping uit te spreken. Dit wordt voorgesteld door een com missie onder leiding van prof Hesel. die in opdracht van de minister van sociale zaken een rapport heeft uit gebracht over bescherming van de persoonlijke belangen van de sollici tant. De commissie heeft een „solli citatie-code" opgesteld met regels voor het bedrijf, de adviseurs (keu ringsarts-arts, psycholoog) en de sol licitant. Minister Albeda van sociale zaken heeft het rapport gisteren naar de Tweede Kamer gestuurd. De minister heeft zelf nog geen stand punt ingenomen. Eerst moet er nu een discussie komen over de voor stellen van de commissie. Geen enkele sollicitatiecode brengt verandering in het recht van een bedrijf om een sollicitant een baan te weigeren. Zelfs vla de rechter kan zo'n sollicitant niet een baan afdwin gen. Een procedure via een klachten commissie kan echter wel de klagen de sollicitant voldoening geven. Bo vendien ontstaat dan „rechtspraak", zeker wanneer openbare berispingen worden uitgedeeld. Dit kan de nale ving van de sollicitatiecode bevor deren. Rechten De sollicitatiecode is gebaseerd op zes „rechten" van de sollicitant: recht op een gelijke kans op aanstel ling. recht op informatie, recht op privacy wat de onderwerpen betreft waarover informaties worden ge vraagd. recht op vertrouwelijke be handeling van verzamelde persoon lijke informaties, recht op een in strumenteel doelmatige procedure, en recht van klacht. De sollicitant heeft in de code ook enkele plichten. De belangrijkste is dat hij tegenover derden geen vertrouwelijke dingen over het bedrijf vertelt die tijdens de sollicitatie zijn vernomen. De sollici tatiecode bevat een afzonderlijk stel gedragsregels voor adviseurs. Enkele regels zijn dat de sollicitant direct bericht ontvangt over de ont vangst van zijn sollicitatie en de vermoedelijke termijn die Is ge moeid met de beslissing. Die termijn mag in beginsel niet langer zijn dan drie maanden vbr de hele selectie procedure. Als een sollicitant afvalt, moet die onmiddellijk een gemoti veerd bericht van afwijzing ontvan gen Daarmee mag niet worden ge wacht. totdat is beslist wie wie het baantje krijgt. De commissie adviseert tot een wet telijk verbod van informatiebureaus die ongevraagd informaties inwin nen over personen, meestal hogere functionarissen. Bedrijven plegen bij bepaalde vacatures dan eerst bij zulke bureaus te rade te gaan. De bezwaren hiertegen zijn dat de inge wonnen informaties oncontroleer baar zijn. en dat er grote risico's zijn voor de privacy van degenen die vaak buiten hun medeweten in het systeem van zulke bureaus zitten. De commissie heeft trouwens ook iets tegen nlet-open sollicitaties, dus procedures waarbij het bedrijf al iemand op het oog heeft en met deze gaat praten. De commissie acht dit strijdig met het recht op gelijke kan sen voor alle potentiële sollicitan ten. Deze methode moet daarom „uiterst spaarzaam" worden ge bruikt. vindt de commissie. Wijzigingen Kort voor het Paasreces van de Tweede Kamer (medio maart) zal de regering met een aantal „ingrijpende wijzigingsvoorstellen" op het wets plan komen. In de brief aan de Ka mer noemt Van Aardenne „de EG- problematiek" als reden. De bewind sman schrijft dat ook hij en zijn collega's in het kabinet-Van Agt het belang van een spoedige parlemen taire behandeling inzien. Aan de Ka mer wordt gevraagd het wetsplan in de tweede helft van april te behande len. De WIR zou uiteindelijk met terugwerkende kracht tot 20 april ingevoerd moeten worden. Door de CDA-fractie is benadrukt, dat bedrijven al heel lang aarzelen om investeringsplannen in daden om te zetten. Het gaat vooral om verliesgevende bedrijven, die geen baat hebben bij de huidige over heidssteun voor investeerders (be lastingaftrek). Op het ministerie van economische zaken wordt uitstel van enkele weken niet als een ver groting van het probleem gezien Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een groot aantal ministers en staatssecretarissen van het CDA zal maandag in Brussel het congres van de Europese Christen democratische partij de EVP (Euro pese Volkspartij) bijwonen. Het ligt in de bedoeling dat minis ter-president Van Agt het congres toespreekt. KOOG AAN DE ZAAN Het merendeel van de zeshonderd werknemers van de Honigfa- briek in Koog aan de Zaan heeft het bedrijf bezet. Dit is gebeurd nadat het bestuur van Kon. Scholten-Honig gisteren had aangekondigd uitstel van betaling te -vragen. Reden van de bezetting is in de eerste plaats dat het personeel wil voorkomen dat ongecontroleerd goe deren de poort zullen verlaten. De personeelsvergadering bij Honig besloot directeur Th. van der Voort af te zetten en zelf het heft in handen te nemen. De produktie gaat intus sen gewoon door. Zowel de Industrie bonden van de FNV als van het CNV staan achter de actie. Zij steunen het personeel in zijn eis voor een boedel krediet van de overheid waaruit lo nen en salarissen kunnen worden betaald, zo zei CNV-districtsbestuur- der J. de Bruijn. Van onze parlementsredactie DEN HAAG - Het aantal ligdagen voor sportvaartuigen in de haven van Vlieland en Terschelling wordt beperkt tot drie dagen per jaar. Dat heeft het kabfnet gisteren besloten. Tot nu toe mocht men veertien da gen per jaar in de havens van de Waddeneilanden verblijven, het geen erop neerkwam dat een groot aantal recreatieschippers twee we ken lang in die havens bleef. Dat kan niet langer omdat de havens van de Waddeneilanden zo vol zijn dat er geen plaats meer over is. door Willem Breedveld Vanuit de tijd, dat politici nog wat onhandig schutterden met het medium tv deze momentop name: Bauke Roolvink, die met een hem kenmer kende brede glimlach afscheid nam van de kij kers. Maar ook een Roolvink die daarna nog iets te lang in beeld bleef. Zijn glimlach bevroor. De gezichtsuitdrukking werd hard en strak. Toen al de intrigerende vraag: wie is deze politicus, de glibberige schijnheilige, waarvoor menig vijand hem hield, of de rechtlijnige Fries van eenvoudige komaf, die weliswaar met grote omhaal van woor den en een wat oud-testamentisch stemgeluid, pal stond voor de anti-revolutionaire zaak en dan met name die van de „kleine luyden", met wie hij zich zeer verwant gevoelde en wier woordvoerder hij meende te zijn? Zijn deze week verschenen levensverhaal en politieke terugblik biedt voor de be antwoording van deze vraag ruime informatie, vooral waar het gaat om de meer algemene en vooral ook anti-revolutionaire be ginselen, die tot leidraad, hebben gediend van zijn po litieke handelen. Vele anti revolutionairen zullen daar in ongetwijfeld veel van zichzelf herkennen. Tegelij kertijd is echter waar. dat de dagelijkse werkelijkheid nu eenmaal veel weerbarsti ger en ingewikkelder in el kaar steekt, dan vanuit al gemene beginselen kan worden verklaard. Wie vooral is geïnteresseerd in de zaken zelf die toen hebben gespeeld, maar ook in de persoon RoolviC; die daarmee werd geconfron teerd. komt enigszins be drogen uit. Roolvink zelf komt maar nauwelijks uit zijn schulp, verschuilt zich breedvoerig achter officiële redevoeringen en standpun ten die hij destijds heeft in genomen. Iets van de per soon Roolvink te ontdek ken valt daarom niet mee. Een aanknopingspunt vormt wellicht de uiterst voorzichtige wijze waarop hij kritiek levert op wat hij noemt de „intelligentia van de ARP". Op zichzelf heeft dit woord van Russische af komst (meestal gebruikt om de afstand weer te ge ven die er bestaat tussen het proletariaat en de intel lectuele klasse) een zekere denigrerende klank. Het geeft ongeveer aan dat het om een groep mensen gaat, die het dagelijks leven van uit een ivoren toren plegen te bezien. „Verering" Het is precies ook wat Rool vink bedoelt, al brengt hij het allemaal wel erg voor zichtig onder woorden. Hij constateert bij voorbeeld dat de invloed van de intel ligentsia binnen de ARP door de jaren heen vrij groot is geweest. Tegelijker- Bauke Roolvink tijd meent hij zich echter voor eenzijdigheid te moe ten behoeden. „Immers heb ik het als een gebrek erva ren dat mijn opleiding te smal is geweest. Iedere werknemer ik maak daar op geen uitzondering heeft een grenzeloze vere ring voor doctorandi, nog meer voor heren doctoren, terwijl de verering geen grenzen meer kent wanneer het professoren betreft." al dus Roolvink. Vervolgens neemt hij (terecht overi gens) krachtig stelling te gen bevoogding van arbeid door genoemde heren. De aap komt echter vele bladzijden verder uit de mouw als Roolvink de strijd beschrijft die in 1967 in de AR ontbrandde om het lijsttrekkerschap van de partij. De uitslag is bekend. Biesheuvel werd gekozen, Roolvink werd met een ge ring stemmenverschil twee de Zoekend naar enkele oorzaken merkt Roolvink hierover onder meer op: Ik meen toch verband te moeten leggen tussen een reeds eerder opgemerkt feit. nl. dat er in veie politieke partijen ik heb alleen met anti-revolutionairen in dit opzicht te maken een sterke hang is naar mensen die een universitaire oplei ding hebben ontvangen." Tekort gedaan Het is duidelijk, hoe voor zichtig ook geformuleerd, Roolvink. de omstreden po liticus die zeker in zijn late re jaren wat eenzamer in zijn partij kwam te staan, had nog een appeltje te schillen. De „eminence gri se" van de ARP, die hij zo graag had willen zijn en in zeker opzicht kan en mag hij ook wel enigszins aan spraak maken op die titel gevoelt zich enigszins te kort gedaan. Dit spoor ver volgend, blijkt dat Rool vink nog meer appeltjes te schillen heeft. Bij voorbeeld als hij komt te spreken over de meest brandende kwes tie uit zijn politieke carriè re. de invoering en het ge bruik van de loonwet. Het is buitengewoon teleurstel lend, niet in de laatste plaats voor de geschied schrijving. dat hij juist bij deze kwestie slechts enkele summiere kanttekeningen maakt. Eén daarvan is dat de te genstanders van de loonwet van dit gewraakte instru ment later in ruime mate gebruik hebben gemaakt. Onder hen behoort zijn op volger Boersma. die welis waar niet tegen de invoe ring van de loonwet was. maar destijds wel tegen het gebruik ervan. Over deze af faire is geen woord terug te vinden in het boek. behalve dan de eerder vermelde sug gestie. Het wordt allemaal nog wat pijnlijker als Roolvink wél een discussie begint over nevenfuncties van Kamer leden, maar tegelijkertijd zwijgt over zijn omstreden adviseurschap van Gulf. In anti-revolutionaire kring heeft men het hem kwalijk genomen dat hij over die functie het stilzwijgen heeft bewaard. Tegen het bekle den van de functie als zoda nig waren niet zo veel be zwaren. Roolvink zegt wel „zich ervan bewust te zijn een netelig vraagstuk te hebben aangesneden. In ons goede vaderland wordt een lid van de Tweede Ka mer met een bepaafd oog aangekeken indien hij com missariaten in het bedrijfs leven heeft," aldus Rool vink. Vragen Al met al leren we Roolvink in het boek kennen als een man, die sterk is in het han teren van de algemene anti revolutionaire beginselen (vanuit die invalshoek is het boek zeker de moeite waard), maar tegelijkertijd als een man die zijn twijfels over de dagelijkse toepas sing van die regels op heel concrete zaken wat al te angstvallig afgrendelt. Ten zij we zouden moeten aan nemen dat de heer Rool vink nimmer twijfels heeft gekend. Hoe het ook zij. op die manier roept het boek meer vragen op. dan er be antwoord worden. Dat is al leen maar jammer voor een persoon die zijn sporen in de Nederlandse politiek heeft verdiend, hoe men ook over hem denken moge. Bauke Roolvink, zijn leven»- verhaal en politieke terug blik. Uitgeverij Wytse Bene- ilirtus te Hilversum, liet hoek ix samengesteld door mr. Douwt- Sehaufsma (die het heeft opgetekend uit de mond van Roolvink) rn kost 19.50. De bezetters willen ook dat tijdens de surseanceperiode rustig wordt doorgepraat over oplossingen voor het in ernstige moeilijkheden verke rende KSH-concern, dat in Neder land 3.600 werknemers telt. Het per soneel in Koog verlangt verder nog dat de buitenlandse dochteronder nemingen doordraaien. Deze zijn voor hun grondstofvoorcieningen voor een deel afhankelijk van de Nederlandse KSH-bedrijven en stopzetting in het buitenland zou de werkgelegenheid in Nederland be dreigen. Tijdens de aandeelhouders vergadering waarin de surseance van betaling werd meegedeeld, werd dit juist als een van de redenen voor het betalingsuitstel genoemd. Verliezer Het KSH-bestuur heeft tot aan vraag van een surséance besloten omdat het concern naast de al zeer ongunstige andere factoren in een verliesgevende periode terecht is ge komen. In het tijdvak september- februari stond tegenover een posi tief bedrijfsresultaat overheids steun. Doorgaande overheidssteun op dezelfde voet (die tot 7 april is gegarandeerd) achtte het bestuur ongewenst omdat de positie van de gewone schuldeisers dan ernstig ge vaar zou lopen. Het KSH-concern is voornamelijk in de moeilijkheden gekomen door een zeer omvangrijke misinvestering in de Engelse plaats Tilbury Daar wordt vloeibare suiker uit mais ge maakt. Ondermeer door een EG heffing op dit produkt. vloeien uit Tilbury grote financiële stroppen voort. CNV-hoofdbestuurder Daane vindt dat KSH door de surséance-aan vraag in een onduidelijke situatie is geraakt. Meer nieuws op pagina 31. ADVERTENTIE De mening van vijf deskundigen „DISPEREERT NIET behoort tol de allerbeste popularities van onze his torie Niel alleen is hel werk boeiend en duidelijk geschreven, hel ademt boven dien een positieve geest, die wi| in onze ti|d bepaald wel nodig hebben Drs. H. G. Leih, historicus „Deze geschiedenisstudies voorzien nu werkelijk In een behoefte In gezinnen met zich ontwikkelende en studerende kinderen mogen deze boe ken niet ontbreken. Wie zn zoon ol dochter over „het vak geschiedenis" heeft horen murmureren of de afkeer van deze wetenschap in het rapportci|- fer zie» uitgedrukt, moef het eerst beslist nog eens met de Algra's proberen, alvorens aan hel omslaan der stem ming op dit stuk te wanhopen. De kans is groot dal zij. deze boeken lezend, er in verzinken, als ware het een roman Piet Terlouw, journalist. „Deze boeken zijn zo n|k. dat men er avonden in verzonken blijft en er dc radio en Iv voor vergeel, wat op zichzelf al een weldaad kan zijn. Juist jonge mensen, die tegenwoordig over een ruim zakgeld beschikken, kunnen zich door hel aanschaften van deze vijl delen enorm verreken. De boeken zi|n bovendien uitmuntend geïllustreerd en voornaam uitgegeven P. J. Risseeuw, romanschrijver „Zeer levendig en boeiend geschreven De heren Algra geven een geschied verhaal dat histonsch volkomen verant woord en bovendien prettig leesbaar is De goed gekozen ciiaten. dte m de tekst verwerkt zi|n. dragen ertoe b| een hel der beeld te geven van de behandelde periode, terwijl de ve(e portretten en illustraties de aantrekkelijkheid nog ver hogen Dr. J. A. van Arkal, historicus „Wi| kennen geen geschiedeniswerk d.it de weg van ons volk zó boeiend, zó illustratie! en vanuit een zo bewogen positieve overtuiging beschri|tt als dit En m wat een fraaie uitgave Wie dit boek met in zi|n bibliotheek heeft slaan, doet zichzelf tekort1 Drs. T. M Gilhuis, onderwijsdeskundige Boeiend, betrouwbaar, boordevol illustraties) Als dat érgens van gezegd kan worden, dan van DISPEREERT NIET Twintig eeuwen historie van de Nederlanden, door A. en H. ALGRA. Kompleet m vijf forse delen, fraai uitgevoerd in linnen stempelbanden mei geplastificeerde stofomslagen Formaat 147» 227» cm Met zijn 2.200 tekstpagina s is DISPEREERT NIET één van de meest uivoerige standaardwerken over onze vaderlandse geschiedenis. Het is bovendien verlucht met 500 bladzijden illustraties. Totale omvang 2.700 pagina's. Daarnaast heeft deze uitgave nóg een aantal belangrijke pluspunten. Wist u b v dat DISPEREERT NIET het enige werk is waarin ook de geschiedenis van het voormalige NEDERLANDS-INDIÈ en „DE WEST" uitvoerig is beschreven? Er is zelfs een heel deel aan gewijd in totaal ca 600 tekstpagina's en 156 blz illustraties. Een ander belangrijk pluspunt het vijfde deel is VOLLEDIG BIJGEWERKT (tot en met de |ongste kabinetsformatie') en bevat bovendien een uitvoerig ALFABETISCH REGISTER, dal de vindplaatsen vermeldt van ca. 2 000 namen en trefwoorden Dit zijn slechts enkele van de vele pluspunten die DISPEREERT NIET op andere geschiede nisboeken voorheeft Geen wonder dat er reeds meer dan 28 000 exempla ren van werden verkocht? Tot aan de verschijning geldt voor de ACHTSTE DRUK een voorintekenprijs van 39,50 per deel (kompleet 197,50); daarna wordt de prijs 48,50 per deel (kompleet 242,50). Anders gezegd: Wie nü op de nieuwe druk intekent, bespaart maar liefst 5 x 9.- - 45,- in totaal' De betaling behoeft geen bezwaar te zijn. want het gehele bedrag kan desgewenst worden voldaan in 5 termijnen van 40.- per maand. In dat geval betaalt u slechts een kleine vergoeding van 2.50 (bij de laatste termijn inbegrepen) voor de extra administratiekosten LAAT DIT DUBBELE VOORDEEL U NIET ONTGAAN! Profiteer van de lage voorintekenprijs én van de soepele betalingsregeling door gebruik te maken van de VOORDEELCOUPON. Zend die vandaag nog aan uw boekhandel of (in open envelop, zonder postzegel) aan: IJ UITGEVERIJ T. WEVER B.V. 1 ANTWOORDNUMMER 5 - FRANEKER Telef. 2436 05170-3147; bij geen gehoor Zend mfj bij verschijning legen voorintekenprijs A rechtstreeks/via boekhandel VOORDEELCOUPON ex. DISPEREERT NIET - Twintig eeuwen historie van de Nederlanden, door A en H Algra Achtste druk. kompleet in 5 delen f 197,50. A Ik betaal na ontvangst van de boeken het gehele bedrag ineens/ n 5 termijnen van 40.- per maand Naam Straat: Plaals:-Datum Bankrek -of gironummer: A Doorhalen wat u niet wensl TR/KW

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3