Zonder omwegennaar Noorwegen. Bedrijf leent arbeiders uit llJfeö li 11 luxe 6-daagse Rijncruise met M.P.S. Ursula op 12 april I- Kamer hogeschoolraad verzoekt comité-Boot uitspraak terug te nemen f/l Speciale aanbieding voor Trouw-/Kwartet lezers BROERE RIJNREIZEN -Tel. 01858-4488* Formidabele florden, glooiende dalen, bruisende watervallen, pittoreske stormachtige gletsjers, lévende folklore, glinsterende meren, ruimteenfrisselucht... v Ander gebouwd voor Haagse bestuursschool Per touringcar naar Düsseldorf en per M.P.S. URSULA via Rüdesheim naar Rotterdam. Maak er 4 paasdagen van. In Zweden. Coupon Fred. Olsen Bergen Line ZATERDAG 4 MAART 1978 TROUW/KWARTET PS 14 - RH Van een onzer verslaggevers KAMPEN De hogeschool- raad van de theologische hoge school der gereformeerde ker ken te Kampen heeft in een door de rector prof. dr. K. Ru- ma ondertekende brief het Co mité Overleg Zuid-Afrika (in de wandeling: comité-Boot) „met de meeste klem" verzocht, zijn uitspraak over dr. Allan Boe sak terug te nemen. Het gaal at hogeschooiraaa om ae volgende zin. die stond in de als advertentie itn Trouw van 10 februa ri) geplaatste Open Bhet van het comité aan wereldraad van kerken: „U miskent dal de revolutionaire vleugel van de zwarte theologie zich verzet tegen iedere integraUe van blank en zwart Mensen als Steve Biko en Allan Boesak moeten van integraUe mets hebben. Zij eisen ronduit macht" Tegenstander De hogeschoolraad gaat niet in de op de gehele open brief (wel verwijst de brief naar de Koinonia-verklaring van Zuidafrikaanse calvinisten» en beperkt zich tot de geciteerde uit spraak Daarover merkt de hoge schoolraad op: ..Over mensen ..als Steve Biko" kun nen wij kort zijn. Zij hebben niets meer op te eisen aan macht, de macht heeft zojuist hen opgeëist. Uit welke uitlating dan ook van Steve Biko herinneren wij ons overigens niets, dat ook maar zou zwemen naar het door u verworpen „zwart racis me". Hij was daar o.i. een verklaard tegenstander van. Iets langer willen wij stilstaan bij mensen „als Allan Boesak Het zal u niet bevreemden waarom. Dr. Boe sak is een oudleerling van ons insti tuut en wij voelen ons alleen al daar om geroepen te waken voor zijn eer en goede naam, welke naar onze mening in uw schrijven zijn aan getast. Op welke macht immers mikt hij? Het staat precies in zijn proef schrift Afscheid van de onschuld. Kampen. 1977.85) te lezen. „De Mes sias is Heer van mensen. Zijn macht bevrijdt mensen en onderwerpt en vernedert hen niet. Zij geeft leven en vernietigt niet. Zijn macht is een macht van liefde, gerechtigheid en bevrijding. Dit is de macht, die Hem gegeven is in alle volheid Mattheüs 28.19). opdat deze macht het uitein delijk gezag zou zijn, ivaaraan alle macht in mensenhanden gemeten zal wordenEn wil dr. Boesak géén integratie? Als daaronder enkel de vermindering van de zogenaamde Kleine Apartheid verstaan wordt, enkel een slogan, inderdaad, dan liever niet! „Voor zwarten, die poli tiek machteloos, economisch uitge buit en kultureel buitengesloten zijn, is een billijke verdeling van de besluitvormende macht veel belang rijker dan fysieke nabijheid tot de blanken" (118). Maar géén integra tie? ..De zwarten willen met de blan ken dromen en verwachtingen voor een nieuwe toekomst delendif behoeft geen bovenaardse droom te zijn; het is zo reëel als Afrika zelf. Inderdaad, motho ke motho ka bat- ho babang. Dat eeuwenoude Afri kaanse spreekwoord heeft zijn equi valent in bijna alle Afrikaanse talen en de betekenis is nog steeds even diepzinnig als vroeger, of meer nog. „Je bent alleen mens door anderen. met anderen, voor anderen." Dat is zwarte theologie. Het is authentiek, de moeite waard. Het is in de diepste zin van het woord evangelische waarheid." (131). Onze vraag luidt: waarom ds. Boe sak niet letterlijk geciteerd? Zijn boek is immers te koop? Waarom met kreten als „eisen ronduit de macht" hem afgeschilderd als ie mand. die door zijn regering wel in de gaten gehouden mag worden? Biko is dood. al schijnt uw comité dit in zijn tekst voor het gemak hele maal vergeten te zijn. Waarom dit spelen met het leven van anderen? Van bijvoorbeeld mensen „als Allan Boesak?" Zij hebben niet alleen uw weergave van hun standpunt niet verdiend uw weergave zou boven dien levensgevaarlijk voor hen kun nen uitpakken." Tot zover de brief van de Kamper hogeschoolraad. aan het slot waar van het klemmend verzoek om terug name van de gewraakte uitspraak Van een onzer verslaggevers BUNSCHOTEN - Veertig werk nemers van het Amersfoortse vrieskastenbedrijf Van Swaay. dat wegens gebrek aan werk voor zijn hele personeel ruim drie honderd man werktijdverkor ting heeft aangevraagd, worden vanaf vandaag uitgeleend aan Po- lynorm in Bunschoten, een toele veringsbedrijf voor de autoindu strie en de bouw. dat voortdurend met personeelstekort te kampen heeft Deze uitlening een plan van districtsbestuurder J. van Vuuren van de Industriebond CNV ge beurt op volstrekt vrijwillige ba sis. Het gaat om veertig Turkse arbeiders. Wanneer zij het prettig werken vinden bij Polynorm, heb ben ze de mogelijkheid om bij dit bedrijf in dienst te komen. Vin den ze het er niet fijn, dan kunnen ze zonder meer weer terug naar Van Swaay. Het dienstverband met dit bedrijf blijft gewoon be staan. Met de ondernemingsra den van beide bedrijven en de vakbonden is overeenstemming bereikt over dit uitleenplan voor personeel. Bij Polynorm. een bedrijf dat het na een inzinking enkele jaren ge leden. op het ogenblik goed doet. heeft men al lange tijd zo'n zestig vacatures, die maar niet veruld werden. Het gaat hier voor het merendeel om lager geklassifi- ceerd werk, waarvoor de meeste Nederlanders niet in aanmerking willen komen. Om toch uit de moeilijkheden te komen, heeft Polynorm zijn toevlucht gezocht tot het in dienst nemen van illega le Turkse arbeiders. Deze week heeft de politie bij een „razzia" 21 Turkse arbeiders opgepakt, die onderweg waren naar Polynorm. Districtsbestuurder Van Vuuren hoopt, dat de uitleen een succes wordt, omdat er dan misschien mogelijkheden zijn voor meer personeelsleden van Van Swaay om bij Polynorm te gaan werken. Bij Van Swaay, dat er slecht voor staat, zal, volgens hen, in de na bije toekomst toch iets moeten gebeuren. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De bestuursscho voor ambtenaren in Den Haag hee p een nieuw schoolgebouw aangeb den gekregen in de Korendijkstra r in Scheveningen. Het bestuur van de bestuursschofce Zuid Holland beslist in april ofy het aanbod van de gemeente D Haag aanvaardt. De Haagse afi ling van de school, waar ambtei ren vertrouwd worden gemaakt m het bestuurlijk reilen en zeilen v$n provincies en gemeenten, is mome |j teel gehuisvest in de Boylestraat. 1 bestuursschool is daar onderhui der van de school voor Taal- Letterkunde. Als de school naar Korendijkstraat besluit te verhi zen. krijgt ze daar de beschikkii e over een veertiental lokalen en ei j ruimte die als kantine kan wordt ingericht. De bestuursschool in Ri terdam is juist deze week in ei nieuw gebouw getrokken Inlll n Totaalprijs, inkl. volledige verzorging 195," p.p. in C-kabine toeslag B-kabine 50,- p.p. A-kabine 100,- p.p. en luxe-kabine 150,- p.p. ALLE KABINES BESCHIKKEN OVER DOUCHE EN TOILET. Voor inlichtingen en reserveringen: Vaarschema: woensdag 12 april: van Düsseldorf naar Keulen donderdag 13 april: van Keulen naar Koblenz vrijdag 14 april: van Koblenz naar Oberwesel en van Oberwesel naar Rüdesheim zaterdag 15 april: van Rüdesheim paar Düsseldorf zondag 16 april: gelegenheid tot kerkbezoek en van Düsseldorf naar Nijmegen maandag 17 april: van Nijmegen naar Rotterdam en vervolgens naar uw opstapplaats per touringcar. Zaterdag 251 maart weg, dinsdag 28 maart weer thuis. sas Laat de gekleurde eieren nu 'ns een keer voor wat ze zijn. Het kost u maw een vrije dag nm vier dagen heerlijk op vakantie te gaan. Twee dagen op zee, opzn'n hixe cruiseschip van Tbr Line, en twee dagen m Zweden. Of langer zo u will, want Tor Line heeft veel meer mogelijkheden. Met Pasen en Goede Vrijdag mee kost t u maar een paar snipperdagen om er zelfs een weekje vakantie van te maken. In de Tor Line reisgidsen leest u er alles over. Longweekendtrip Hindas. Hindis is een klein, dromerig zweeds plaatsje, midden in de pure natuur. Incl. gezellig hotel met ontbijt. 275.-p.p. Longweekendtrip Stenungsund. Stenungsund ligt aan de zweedse scherenarchipel op het prachtige eiland Tjorn. Incl. luxe hotel met •«h* 275,- p-P.\~- Longweekendtrip Göteborg Genieten op zee. het oude Inbegrepen bij alle reizen: Auto gratis mee. Of gratis treinretour vanaf elk NS-station naar Amsterdam en speciaal busvervoer naar en van Tor Line vertrekpunten en uw hotel in Zweden. Accommodatie aan boord op basis van gereserveerd bed in 4-persoons couchette-cabine. Op alle genoemde reizen 40.- korting voor kinderen t/m 11 jaar. Goteborg bekijken. Smorgisbord eten... Incl. Ie klas hotel met ontb.jt 300t.p Boek snel! Meer informatie en boekingen bij uw reisbureau, Rabobank. ANWB kantoor of Tbr Line. Rokin34, Amsterdam, tel. 020 - 236792. 'n Korte en gezellige zeereis! Per komfortabel schip vaart U vanuit Amsterdam naar Noorwegen. In Amsterdam begint dan ook al Uw Noorwegen vakantie. Luieren aan dek, een drankje aan de bar. een praatje met een medepassagier of U laat zich ver wennen in het voortreffelijke restaurant. Varend vakantie vieren, richting Noor wegen. Uw auto vaart mee. Stavanger. Bergen of Kristiansand, vanuit één van deze havens gaat U Noorwegen ontdekken. In het uitvoerige programma van Fred. Olsen - Bergen Line zult U ongetwijfeld Uw favoriete vakantie vinden. Perfekte, volledig verzorgde vakanties, zoals één- en twee-standplaats reizen, rondreizen met of zonder eigen auto. een fjordreis per schip en een geweldige busreis. Onder het hoofd "Noorwegen op eigen houtje" zult U hotelreduktiereizen aan treffen. U bepaalt zelf Uw reisroute en tempo. Een hotelpas van Fred. Olsen - Bergen Line bezorgt U forse kortingen bij zo'n 35 geselecteerde hotels. Onder "Budget vakanties" een aantal reizen tegen verrassend lage prijs, zoals vakanties op de boerderij, in chalets en berghutten. Stuurde bon In voör het v zomerprogramma 1978 aan de generaal-agent voor de Fred Olsen-Bergen Line VCK, Koningsplein 15, Amsterdam, tel. (020) 248303 of vraag inlichtingen bij uw reisbureau I I adres woonplaats VERRASSEND NIEUW zijn de Jeugdherbergreizen (met bijbetaling van f 45.- p.p. op het normale tarief 5 overnachtingen incl. ontbijt in Noorse jeugdherbergen) en de Campingreizen (zonder bijbetaling op het normale tarief 10 overnachtingen op Noorse campings). Noorwegen beleven via een geheel geplande en verzorgde reis of helemaal op Uw eigen houtje. Kiest U maar. overal geniet U van fantastisch natuurschoon en van een veel zonniger klimaat dan U denkt. Vul snel de bon in voor nadere inlichtingen of boek bij Uw reisbureau. lat »ee he ov

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 16