Rhodesië Start Dag-HAVO voor volwassenen (moederhavo) te Utrecht CHRISTEUJK HAVO - GRONINGEN Inschrijving klas 4 Havo. vncaf lires in de DIREKTEUR (m/v) Academisch Ziekenhuis Groningen zaterdag 27 mei a.s. PAAS- EN BELIJDENISGESCHENKEN DIE OPVALLENI ADJUNCT-DIRECTRICE iiezi>:idlieidszor«) analiste HBO-A afdelingshoofd gediplomeerde ziekenverzorgenden Voorlopige inschrijving Stichting Utrechtse Avondscholen voor Voortgezet Onderwijs. scheperziekenhuis^ emmen Ml HITEPTOBfi ABMHEM reünie organiseren Wiegel ITERDAG 4 MAART 1978 •TROUW/KWARTET PS 11 - RH 13 12* De Interkerkelijk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „DUINSTREEK"is een instelling, die door middel van Gezinsverzorging, Bejaardenverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk hulp tracht te verlenen in de regio. De regio wordt gevormd door de plaatsen Katwiik. Rijnsburg/Valkenburg, Noordwijk en Noordwijkerhout/Voorhout/Den Zilk. Vanuit buro 's, die in deze plaatsen zijn gevestigd, wordt het werk gedaan door een team van totaal 15 leidsters en 8 maatschappelijk werkers, terwijl ca. 380 helpsters en verzorgsters dagelijks in ca. 500 gezinnen werken. Administratieve ondersteuning gebeurt door een 5-tal medewerkers. De Staf wordt gevormd door de direkteur, een hoofdleider en een staffunktionaris van de afdeling Gezins- en Bejaardenverzorging, één van de drie koördinatoren van de afdeling Algemeen Maatschappelijk Werk en de administrateur. Voor deze Stichting worden kandidaten gevraagd voor de funktie van Van kandidaten verwachten wij, dat zij: over voldoende ervaring beschikken om de instelling te kunnen leiden, een demokratische grondhouding hebben, organisatorisch en ekonomisch bekwaam zijn, de vaardigheid hebben zich mondeling en schriftelijk duidelijk uit te drukken, een adekwate opleiding hebben genoten, bij voorkeur bekend zijn met Maatschappelijk Dienstverlening, in staat zijn externe kontakten vanuit de Stichting te leggen en te onderhouden. Wij bieden: een rechtspositieregeling volgens de COAM. voor zover subsidiabel, salaris, afhankelijk van goedkeuring door CRM, tot maximaal 4096,63 bruto per 4 weken (1-1 -'78), autokostenvergoeding volgens de COAM-regeling. Gezien het interkerkelijke karakter van de Stichting is een bewuste Christelijke levenshouding een vereiste. U kunt telefonisch informaties inwinnen dagelijks tussen 12.30 u. en 14.00 u. bij Peter van Teeseling, wnd, direkteur, tel. (01718)-73344. Wij verzoeken u uw schriftelijke sollicitaties, binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad, te richten aan het bestuur van de Stichting voor Maatschappelllke Dienstverlening „Duinstreek" Callaoweg 1Katwijk a/d Rijn. In het kader van de jubileumfeesten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Academisch Ziekenhuis Groningen bestaat het voornemen om op: in de MARTINIHAL te Groningen een reünie te organiseren voor alle verpleegkundigen, die in de afgelopen jaren een A of B diploma/Kraamaantekening/Kinderaante- kening in het APSAZ of AZG hebben gehaald. Voor alle duidelijkheid moet vermeld worden dat een bezoek aan de diverse klinieken van het ziekenhuis niet tot de mogelijkheden zal behoren. Een wandeling c.q. bustocht over het terrein is wel mogelijk. Graag opgave met naam en meisjesnaam vóór 1 APRIL a.s. op onderstaand strookje, met vermelding van het jaar van diplome ring. De kosten zullen f 15,- per persoon zijn, graag storten op gironummer: 822689 t.n.v. Academisch Ziekenhuis Groningen met vermelding „reünie 27-5-1978". in te zenden aan: SECRETARIAAT VERPLEEGKUNDIG DIREKTEUR AZG, Oostersingel 59 te Groningen. Ondergetekende naam meisjesnaam (in blokletters s.v.p.) adres/woonplaats zal graag aanwezig zijn op de reünie in de Martinihal te Groningen. Jaar van diplomering „A" is Jaar van diplomering ,,B" is Jaar van „Kraamaantekening" is Jaar van „Kinderaantekening" is Het bedrag van f 15,- is door haar betaald. (handtekening) Inga Uavaart GEKOZEN Dit mooi uitgevoerde boek be vat 23 gedichten die betrekking hebben op de belijdeniskeuze van jongeren ón oudereh. Stuk voor stuk weerspiegelen de gedichten waaróm belijdenis gedaan wordt en hoe er verder uit te leven. Zeer fijngevoelige illustraties van Kees de Bruine en Klaas Meijer maken dit boek tot een waardevol geschenk. geb. 10.25 RONDOM PASEN 22 verhalen en 23 gedichten voor het gehele gezin samen gesteld onder redactie van Evert Kuyt. Deze bundel Paasverhalen is met recht een boek voor het gehele gezin. Met de medewer king van vele christelijke au teurs is een prettig leesbaar boek ontstaan met verhalen die rechtstreekts uit het gewone le ven komen. De gedichten hebben betrek king op het Paasgebeuren zelf en de tijd ervoor en erna. Klaas Meijer verzorgde de illu straties. pkb. 24,90 H. A. Visser OPNIEUW ONDER DE HOOGTEZON De NCRV-radiorubriek „Onder de hoogtezon" geniet een zo grote populariteit wat onder meer blijkt uit de enorme stroom reacties die na elke uit zending losbarst dat OP NIEUW de teksten en vraagstel lingen in boekvorm zijn ver schenen. Dit keer richt het boek zich op volwassen mensen wier levensvragen zo aan de orde zijn gesteld dat men niet met een recept opgescheept wordt, maar hulp ontvangt om zichzelf te helpen, pkb. 18.90 Verkrijgbaar in de boek handel Een uitgave van BOEKENCENTRUM B.V., Scheveningseweg 72, j Postbus 84176, 2508 AD 'cv-- 's-Gravenhage. ^£GLW Tel. 070-512111. Het bestuur van de Vereniging „Avond Vrede" te Maastricht uitgaande van de Hervormde Gemeenten in Limburg, wil voor haar bejaardentehuis „De Schutse" te Hoensbroek (67 inwoners) gaarne in contact komen met gegadigden voor de functie van: Van haar wordt verwacht dat zij: in het bezit is van het diploma bejaardenverzorgster of ziekenver- zorgster bereid is zich in te zetten om de prettige sfeer in ons huis te handhaven. In overeenstemming met het karakter van ons tehuis wordt een positief christelijke levensinstelling verlangd. De salariëring en de overige arbeidsvoorwaarden zijn volgens de C.A.O. voor de bejaardentehuizen. Intern wonen is gewenst Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de secretaris van de vereniging, de heer drs H. Arts, Akerstraat Noord 107, Heerlen (Treebeek). •ÉjÉkr ZONNEGLOREN ZEKENHUtS en SANATORIUM In ons laboratorium klinische chemie en haematologie la plaats voor een fulltime Enige ervaring speciaal op immunologisch gebied strekt tot aanbeveling Voor eventuele inlichtingen kan men zich wenden tot dr. H. L. Booij. klinisch chemicus of de hoofdanalist. Uitvoerige sollicitaties schriftelijk te richten aan de ge- neesheer-direkteur. Hogewey te Weesp is een modem geoutilleerd verpleeghuis voor sometieche en psychogeriatrische patiënten. Erwordt gestreefd naar een optimale ektivering, reaktivering en so mogelijk terugkeer in de maatschappij. Voor de funktie van zoeken wij kontakt met een verpleegkundige die in het bezit is van het diploma Ziekenverpleging B, liefst A en B en over goede kontaktuele en leidinggevende kapaciteiten beschikt, met interesse voor de teamverpleging. Zij/hij krijgt de leiding over een afdeling met 30 bedden en een team van gediplomeerde en leerling-ziekenverzorgenden. Ter versterking van ons team zoeken wij enthousiaste collega's met een adequate opleiding en ervaring. Hun wacht een prettige werkkring, een aantrekkelijke studiekostenregeling m.b.L voortgezette opleiding Z.V., ruime promotiemogelijkheden en een salariëring overeenkomstig de landelijke richtlijnen. De secundaire arbeidsvoorwaarden zijn volgens de CAO Ziekenhuiswezen. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de medisch directeur, de heer B. P. Verhoog. Verpleeghuis Hogewey. Heemraadweg 1Weesp, tel. (02940) 11451bij wie tevens nadere informaties kunnen worden ingewonnen. ling Verpleeghuizen Noord-Holland 53XEIDD De Stichting Utrechtse Avondscholen voor Voortgezet Onderwijs te Utrecht is voornemens een afdeling Dag-HAVO voor volwassenen (een zogenaamde moederhavo) te organiseren, te beginnen in het schooljaar 1978/79. Deze moederhavo biedt aan volwassenen (en niet alleen aan moeders) de gelegenheid overdag het einddiploma Havo te behalen en is bedoeld voor deelnemers, die in het bezit zijn van een Mavo-4 of Ulo-diploma ofwel een daaraan gelijkwaardig niveau in hun vooropleiding hebben bereikt. De opleiding duurt 3 jaren en loopt parallel met de avondopleiding Havo. zodat de mogelijkheid bestaat naar de avondlessen over te stappen Normaal worden er 8 tot 11 lessen per week gegeven. De duur van de lessen is 45 minuten. De lessen worden 's morgens of 's middags gegeven, het een en ander in overleg met de cursisten. De vakanties vallen ongeveer gelijk met de normale schoolvakanties. Bij voldoende deelname start de cursus medio augustus met de eerste klas vierde klas dagschool). De minimum leeftijd voor deelname is 18 jaar, er is geen maximumleeftijd. De lessen zullen gegeven worden in een schoolgebouw in de gemeénte Utrecht met voldoende parkeergelegenheid. Het cursusgeld bedraagt volgens Rijksregeling 120, met een inschrijfgeld van 35 per jaar. De boeken moeten de cursisten zelf aanschaffen; voor het eerste jaar bedragen de kosten ongeveer f 200. Men kan zich slechts voor 6 vakken inschrijven, en wel voor Nederlands, Engels, Frans. Duits, geschiedenis en aardrijkskunde, terwijl de mogelijkheid open wordt gelaten om in plaats van Frans biologie te kiezen; in het tweede jaar kan ook economie gekozen worden. Er moet rekening mee worden gehouden dat de talen alleen gekozen mogen worden als men er tijdens de vooropleiding examen in gedaan heeft. U kunt uw belangstelling voor deze cursus kenbaar maken door onderstaand inschrijfformulier volledig in te vullen en voor 15 maart in te zenden aan het adres: Utrechtse Avondschool voor VWO en HAVO, Fockema Andreaelaan 7, Utrecht. Dit verplicht u tot niets, maar u zult dan wel een uitnodiging ontvangen voor een voorlichtingsavond. Naam en voorletters dhr mw Adres - Telefoon Voorkeur voor de volgende pakketten A: Nederlands, Engels, Frans, Duits, geschiedenis, aardrijkskunde. B: Nederlands, Engels, Duits, geschiedenis, aardrijkskunde, biologie. „Augustinuscollege atheneum en havo op prot.chr. grondslag. Adm. de Ruyteriaan 37. Groningen, tel. 139720 Rector: A. J. H. J. Hobbelt. „Niienborg" Chr.Ped. Akademie en havo. Zutderkruislaan 14, Groningen, tel. 779941 Directeur. M. A. Steenhuis. „Wessel Gansfortcollege" atheneum en havo op prot.chr. grondslag. Grote Rozenstraat 38. Groningen, tel. 129175. Rector: P. J. E. Bootsma. De inschrijving van leerlingen voor de vierde klas havo is opengesteld tot 1 april 1978 en kan geschieden bij één der bovenvermelde scholen. Voor de toelating is vereist een bewijs van overgang naar klas 4 v.w.o./havo of het diploma mavo-4. Prospectussen en aangifteformulieren zijn op prot. chr. mavo-scholen verkrijgbaar of worden op verzoek toegezonden. Daar het ons onmogelijk is allen voor de belangstelling en het warme medeleven in de vorm van brieven, bloe men, gedichten en vriendelijke woorden bij het heen gaan van ons lief dochtertje Yasmin Désiree persoonlijk te bedanken, zeggen wij U langs deze weg heel hartelijk dank. Bij dezen breng ik mijn hartelijke dank aan allen voor de betoonde belang stelling bij het overlijden van mijn geliefde man R. J. Groenveld H. Groenveld- Datema Oldehove. Englumstraat 9. Het Scheperziekenhuis te Emmen viert op 28 april 1978 zijn 40-jarig bestaan. Alle oud-medewerken den zouden wij gaarne wederom ontmoeten op een reünie, te houden op vrijdag 28 april 1978 De ontvangst wordt ge houden in de eetzaal van ons huis en begint om 15.00 uur. Belangstellenden ver zoeken wij zich vóór 10 april 1978 op te geven bij: Zr. H. Dokter, Afd. Personeelszaken. Ons tel.nr. is 05910-19000, tst.241 Het Bestuur Vervolg van pagina 1 Hij zei dat deze zorgvuldig moet wor den bestudeerd voordat de Britse regering daarop commentaar levert. Britse regeringsfunctionarissen zei den dat de komende besprekingen met bisschop Moezorewa de Britse regering in staat moet stellen een duidelijker beeld van de overeen komst te krijgen. Het in Dar es Salaam verschijnende dagblad Daily News deed een beroep op de VS de Rhodesische interne regeling te verwerpen. Owen, heeft vier Rhodesische natio nalistische leiders gematigde en militante voorgesteld naar de Ver enigde Naties in New York te gaan om deel te nemen aan het debat over Hel Medisch Kleuterdagverblijf bestaat 50 jaar. in verband hiermee willen wij een voor alle oud-bestuursleden. -medewerk(st)ers en -kursisten op zaterdag 27 mei a.s. Wil iedereen, die deze dag wil meemaken zich schriftelijk opgeven aan S van loo. p/a Kleuterzorg. Heyenoordseweg 1 te Arnhem, met vermelding van het huidige adres en hel tildvak, waarin men aan Kleuterzorg verbonden is geweest Wi| sturen dan zo spoedig mogeli|k bericht. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Ten Boer bren gen ter algemene kennis dat door de Provincie Groningen te Groningen, vergunning is ge vraagd voor het oprichten van een rioolgemaal op het perceel kadastraal bekend gemeente Ten Boer. sectie A, nr. 1825, gelegen aan de Wolddijk te Ten Boer Onder voorbehoud van een verklaring van Gedeputeerde Staten e* artikel 50. lid 8 der Woningwet, aal de gevraagde vergunning worden verleend. Gedurende veertien dagen na heden bestaat voor een ieder de* gelegenheid hiertegen schrifte lijk bezwaar te maken bij bur gemeester en wethouders van Ten Boer. De op deze aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage op de gemeentese cretarie TEN BOER. 4 maart 1978. Burgemeester en wet houders voornoemd; J. M. Zandbergen, bur gemeester K. H. Kuperus, secre taris. Rhodesië in de Veiligheidsraad dat op het program staat. De uitgenodig de leiders zijn Moezorewa en Sithole en de militante leiders van het Patri ottische Front, Nkomo en Mugabe. De secretaris-generaal der Verenigde Naties, Kurt Waldhelm, ziet echter geen heil in het in Rhodesië gesloten akkoord. Hij zei dat het de kwestie- Rhodesië niet oplost en voorspelde dat de guerrilla zal voortduren. De Zuidafrikaanse premier Vorster heèft de totstandkoming van de in terne regeling met instemming be groet. HIJ zei dat een blijvend resul taat nu afhangt van de goede wil van alle partijen de overeenkomst in daden om te zetten. Het Patriottisch Front heeft laten weten dat het in Salisbury gesloten akkoord een recept voor verder bloedvergieten is. Ook de extreem rechtse blanke Rhodesische Actie partij heeft het gesloten akkoord verworpen. Een woordvoerder van Josjua Nkomo stelde dat het ak koord de oorlog in Rhodesië niet zou beëindigen. Bisschop Moezorewa en ds Sithole spraken echter de geloof uit dat het akkoord de nationalisti sche guerrilla's zou bewegen om hun wapens neer te leggen en ln vrede naar huis te keren. In Loesaka liet Nkomo echter weten niet naar Salis bury terug te keren totdat Smith verdwenen was Vervolg van pagina 1 De Westduitsers willen vastgesteld zien dat Indien de Russen niet met concessies op tafel komen, de ande re NAVO-partners in het centrale verdedlgingsgebied met de invoe ring volgen. Dat slaat dan met name ook op Nederland Op dit moment is nog niet geheel duidelijk in hoeverre de Amerika nen van plan zijn de produktie van de neutronenbom al te starten als onderpand voor de'onderhandelin gen met de Russen In Nederlandse defensiekringen wordt er op gewezen dat het logisch is de bom al te gaan produceren. Je kan met de Russen niet over een wapen gaan onderhandelen dat er nog niet is. zei men. In kringen van buitenlandse zaken wordt er echter op gewezen dat de bom zo snel kan worden geproduceerd en dat alles daarvoor technisch al zo lang klaar ligt dat de daadwerkelijke produk tie ten behoeve van de onderhande lingen niet nodig is. Oud-minister Van der Stoel (PvdA) zal in schrifte lijke vragen aan de regering ophel- dering vragen over de Amerikaanse voorstellen Hij wil ook weten waar om de regering ln het afgelopen Ka merdebat niets over deze nieuwe ontwikkeling heeft gezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13