Shell Chemie in de rode cijfers Extra F-16 order voor DAF-Trucks Zuidafrikaanse wet tegen steun kerk Minister De Koning steunt particuliere acties voor Cuba Broer Che Guevara in gevangenis FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 27 FEBRUARI 1978 TROUW/KWARTET P6-RH8 DEN HAAG De chemische bedrijven van Shell Nederland Chemie in Pernis en Moerdijk hebben samen in 1977 bij een omzet van 2.3 miljard gulden een verlies van 145 miljoen gulden geleden. De directie heeft dit aan het personeel medegedeeld. Zij heeft hieraan o a. toegevoegd, dat de loonkosten per man bij Shell Ne derland Chemie hoger zijn dan bij de chemische Industrieën in West- Dultsland en in Frankrijk, terwijl de efficiency vrijwel gelijk is Wil Shell Nederland Chemie op de internatio nale markt met succes met de ande re Westeuropese chemische industrieën concurreren, dan zal o.a. op de totale loonsom moeten worden bespaard. Zeeland raakt opnieuw honderd ar beidsplaatsen kwijt. De lingeriefa- FRANKFORT De secretaris ge neraal van de Zuidafrikaanse raad van kerken. John Rees. heeft in Frankfort bekendgemaakt, dat in zijn land wetten in voorbereiding zijn, die onder meer financiële steun uit het buitenland aan kerken kun nen verhinderen. LIMA AFP) In Lima is van linkse zijde vernomen dat de vertegen woordigster van Amnesy Internatio nal in Peru, mevrouw Laura Caller, is aangehouden. Generaal Luis Cisneros, de minister van, binnenlandse zaken van Peru. heeft zaterdag alleen gezegd dat ..enkele aanhoudingen" waren ver richt in verband met de algemene staking van vandaag en morgen. Hij zei dat de aangehouden personen Vertegenwoordigster Amnesty International in Peru gearresteerd van de gelegenheid gebruik zouden hebben gemaakt om de orde te ver storen. In verband met de staking heeft het ministerie van arbeid meegedeeld dat als zij doorgaat, zij illegaal zal worden verklaard. De staking is uitgeroepen door de vakbonden om het ontslag van ar beiders na de werkstaking van juli 1977 ongedaan gemaakt te krijgen, de processen te zien geseponeerd die tegen vakbondsleiders gevoerd zul len worden, gedetineerde vakbonds leden uit de gevangenis ontslagen te zien en maatregelen genomen te zien tegen de hoge kosten van het levensonderhoud. briek Sanbella Foundations in Goes heeft van het Gewestelijk Arbeids bureau in Goes toestemming gekre gen ook zijn laatste vijftig perso neelsleden te ontslaan en het bedrijf op te heffen Datzelfde aantal men sen wordt bij de ZOC. de Zeeuwse Offshore Combinatie, de straat op gestuurd wegens beëindiging van de offshore activiteiten van dit bedrijf in het Vlissingense Sloegebied. De vakbonden zijn volgens NW-dis- mctsbestuurder H. Bijvank verbol gen over de toezeggingen van het GAB-goes. De Sanbella-directie heeft namelijk categorisch gewei gerd met de vakbonden te onderhan delen over het opstellen van een so ciaal plan. De directie heeft nu met het personeel zelf een overeenkomst getroffen welke er op neerkomt, dat de WW 26 weken lang tot 100 procent van het laatste ontvangen loon zal, worden opgetrokken. Sanbella bood enkele jaren geleden nog werk aan. 350 mensen. Het bedrijf is de dupe geworden van de invoer van lingerie uit de goedkope lonen landen. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Hoewel er in 1979 van overheidswege geen ontwikke lingshulp meer zal worden verstrekt aan Cuba, vindt minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking het toe te juichen wanneer geld van particuliere acties, zoals van de ac tie „Gast aan tafel", gebruikt zou worden om hulpverleningsprojecten op Cuba op te zetten. Volgens hem kunnen deze particuliere acties er namelijk in slagen direct een brug te slaan tussen de mensen in Neder land en de armsten in Cuba. Minister De Koning zei dit zaterdag in Noordwijk tijdens een bijeen komst. waar de honderdduizendste deelnemer aan de actie Gast aan tafel werd verwelkomd. Hij toonde zich verheugd, dat zoveel Nederlan ders direct willen samenwerken met de allerarmsten in de Derde Wereld. „Dit is een belangrijke aanvulling op de 3.5 miljard gulden, die de Nederlandse overheid besteedt, een bedrag dat zeker niet door bezuini gingen zal worden getroffen. De ont wikkelingssamenwerking blijft bui ten de ombuigingsoperaties", aldus minister De Koning. De actie Gast aan tafel is in ruim twee jaar van 30.000 tot 100.000 deel nemers uitgegroeid. De totale op brengst steeg in diezelfde periode van 2.2 miljoen tot 7,1 miljoen gul den voor projecten in de Derde We reld. Minister De Koning is indertijd zelf bij de oprichting van de actie betrokken geweest. Hij was ook en kele jaren bestuurslid van het actie comité. BUENOS AIRES (Reuter) Een jongere broer van de guerrillaleider Ernesto „Che" Guevara is politiek gevangene in Argentinië, zo heeft het militaire bewind meegedeeld. De naam van Juan Martin Guevara verscheen op een officiële lijst van 511 gevangenen die zonder vorm van proces worden vastgehouden in de gevangenis van Sierra Chica, 500 km ten zuidwesten van Buenos 'Aires. Het was de vierde lijst die het minis terie van binnenlandse zaken deze maand publiceerde. De regering heeft nu 2.434 politieke gevangenen genoemd. President Jorge Videla zei in decem ber dat zijn regering 3.697 mensen vasthield ingevolge de staat van be leg die de autoriteiten de bevoegd heid geeft verdachten voor onbe paalde tijd zonder vorm van proces in hechtenis te houden. EINDHOVEN De Speciale Produkten Divisie van DAF Trucks in Eindhoven staat op het punt de onderhandelingen met de Amerikaanse onderneming Menasco af te sluiten over de leve ring van 44 landingsgestellen voor het gevechtsvliegtuig de F-16. Hiermee komt het totale aantal door DAF te leveren (in de periode april 1978-mei 1983) onderstellen op 524, zo blijkt uit het personeelsblad „Dafbode". Deze aanvullende order betekent 24 manjaren extra werk en een omzet- verhoging ten tijde van de aflevering van naar schatting 8,5 min. Op het ogenblik vinden 75 man di rect en indirect personeel werk in de luchtvaartactiviteit van DAF. Tegen het einde van dit jaar zal dit aantal moeten zijn opgelopen tot 100 man. De 1.088 handarbeiders van de vesti ging van DAF-Trucks in het Belgi sche Oevel gaan hedenochtend om half zes in staking. Zij hebben daar toe zondagmorgen besloten tijdens een vergadering in Geel met verte genwoordigers van de Algemeen Christelijke Vakvereniging en de Al gemeen Belgische Vakvereniging. De industriebond NKV heeft zich zondagmorgen op de vergadering in Geel bij monde van bestuurder Ton van Lieshout solidair verklaard met de staking. Ook heeft Van Lieshout beloofd dat in Eindhoven geen be smet werk zal worden verricht. De Industriebond NKV zal er eveneens op toezien dat werknemers uit Eind hoven niet tijdelijk in België worden gedetacheerd. De Belgische vakbonds vertegen woordigers hebben geen overeen stemming kunnen bereiken met de DAF-directie over het arbeidsvoor waardenbeleid 1978. Breekpunt is vooral de eis van de bonden om dit jaar al de arbeidsduur van veertig uur per week terug te brengen naar negenendertig uur. De Belgische bonden vinden dat er naar gestreefd moet worden de werkweek uiteinde lijk terug te brengen naar zesender tig uur. Ahold: 70 man weg Marvelo (de produktiebedrijven van Ahold NV) gaat renoveren. De renovatie, gericht op het veiligstel len van de concurrentiepositie, zal zich uitstrekken over vier k vijf jaar. Voor deze renovatie, nieuwbouw en modernisering van technische appa ratuur is een investering van tussen de 30 en 40 min. noodzakelijk. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen.mogelijk van 18.00-20.00 uur. Opa hartelijk gefeliciteerd Sandra en Ellen Psalm 73:9 Opgenomen in het feest van haar Heer onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Hiltje van der Kooi weduwe van Douwe P. Stallinga op de leeftijd van 93 jaar De rouwdienst zal worden gehouden in de Geref. Kerk te Marrum op 1 maart, aanvang 2 uur, waarna de begrafenis volgt. Leeuwarden: P. Stallinga A. Stallinga-Douma Leeuwarden: A. Hoedemaker-Stallinga Ph. J. Hoedemaker Driebergen: T. T. Verkuyl-Stallinga A Verkuyl Leeuwarden: R. J. Tuinstra Tzummarum: A. Cramer-Walda Marrum: G. Andringa-Stallinga H. Tj. Andringa Doorwerth: G. Stallinga J. M. H. Stallinga-Biesheuvel Berlikum: A. Stallinga N. Stallinga-Dekker Kleinkinderen en achterkleinkinderen Buitenpost, 25 februari 1978 Correspondentie-adres: Marningeweg 24, Leeu warden Gelegenheid tot condoleren op 28 februari van 19.00-19.30 uur in Haersma Hiem, Buitenpost-B. Te Marrum bestaat gelegenheid tot condoleren vanaf 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk. Met diepe droefheid geven wij kennis dat het de Heere behaagde, na een geduldig gedragen lijden, in de Hope des Eeuwigen levens, uit ons midden weg te nemen mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma Dirkje Aaltje Brandsma-van Rossem op de leeftijd van 53 jaar. Zwijndrecht: Henk Brandsma Gijs en Annie Pijnse van der Aa Gijs en Rosemarie Henk en Els Jan en Sylvia Manjke Flons en Jasper Zwijndrecht. 24 februari 1978 Anjerstraat 2 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van cie begrafenisvereniging Leerdam en Omstreken. Noordwal 44. waar gelegenheid is tot condoleren maandag 27 februari van 18.30-20.00 uur en na de teraardebestelling. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden dins dag 28 februari om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Leerdam vanuit de aula. ingang Populierstraat. Vooraf zal om 13 30 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula. Wenst u de teraardebestelling bij te wonen, dan wordt u verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. Geen bloemen. Tot onze grote droefheid werd voor ons geheel onverwachts uit onze familiekring weggenomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Maartjr van der Kooij geboren Dijkshoorn op de leeftijd van 73 jaar Rotterdam-Ovcrschie. 24 februari 1978 Fam Dijkshoorn Fam van der Kooij Heden nam de Heere tot Zich, voor ons nog onverwachts, onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader Johannes Henricus Adamus Velder weduwnaar van J. Spriel eerder weduwnaar van W. Schönthaler in de gezegende ouderdom van ruim 90 jaar. Harderwijk: C. E. ter Hofsté-Velder D. ter Hofsté Kampen: N. van Wier-Velder J. van Wier Bunnik: H. S. Snelleman-Velder W. Snelleman Zwolle: J. Bonnet-Velder W. S. Bonnet Amstelveen: J. H. A. Velder jr. T. M. Velder-Fader Klein- en achterkleinkinderen Kampen. 25 februari 1978 Fernhoutstraat 16. Correspondentieadres: Churchilllaan 31, Harderwijk. Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 1 maart a.s. op de Nieuwe Algemene Begraafplaats van Kampen aan de Bovenbroeksweg. Vertrek vanaf de rouwkamer van het Stadsziekenhuis om 15.00 uur. Aanvang der rouwdienst om 14.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van het Stadszieken huis, ingang le Ebbingestraat. Uit genade zijt gij zalig geworden door het geloof en dat niet uit u, het is Gods gave Efese 2:8 (oude vertaling) De Heere nam tot Zich, na een langdurige ziekte, in de hope des eeuwigen levens, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Pieter Rodenburg in de gezegende leeftijd van 89 jaar. Kockengen: E. Rodenburg-Hoogendoorn Kamerik: M. Verwey-Rodenburg W. Verwey Kockengen: J. Fokker-Rodenburg S. Fokker Kockengen: D. Rodenburg H. Rodenburg-Oussoren Breukelen: A. Oussoren-Rodenburg K. Oussoren klein- en achterkleinkinderen Kockengen, 24 februari 1978 Spengen 12 Geen bloemen. De teraardebestelling vindt plaats op woensdag 1 maart om ca. 14.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Kockengen. De begrafenis zal worden voorafgegaan door een rouwdienst in de Gereformeerde Kerk te Kocken gen, welke aanvangt 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 28 februa ri van 15.00-16.00 uur en 's avonds van 19.00-20.30 uur aan het sterfhuis, Spengen 12. „Niet mijn wil, maar Uw wil geschiede" Voor ons nog onverwacht nam de Here tot Zich mijn geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma Aaltje Hendrika Brouwer-Scholten op de leeftijd van 69 jaar. 's Gravenhage: M. A. Brouwer J Brouwer N. Brouwer-Houtmeijers De Lier: J Beukema-Brouwer J A Beukema Mathijs Marlous 's Gravenhage. 24 februari 1978 Hanenburglaan 34 Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7-8 uur in ..'t Statenhuys". Statenlaan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag I maart te 12.30 uur op de begraafp'aats „Oud Eik en Duinen". Laan van Eik en Di.uien 38. Vertrek vanaf 't Statenhuys te 12 uur Je bent niet dood de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in Zijn glanzend huis; Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken. Je hebt ze nu want je bent veilig thuis. Je bent niet dood je mag voor eeuwig leven, Je bent verlost van onvolkomenheid, van pijn en van verdriet. God zal je geven een onbegrensd geluk in onbegrensde tijd. Je bent niet dood maar ach, ik zal je missen zoals een mens de meest geliefde mist. De jaren van geluk zijn nooit meer uit te wissen. En ik geloof: God heeft Zich niet vergist. (Nel Benschop) Thuis gehaald mijn lieve man, onze lieve zoon en broer Albert Jan ten Napel Hij was pas 28 jaar. Truus ten Napel-Boogerd Emmeloord: Familie ten Napel Lisse: Familie Boogerd Nijkerk, 25 februari 1978 Van Oldenbarneveltstraat 453. Geen bezoek - geen bloemen. D.V. woensdag 1 maart a.s. is er om 14-15 uur een rouwdienst in het uitvaartcentrum. Frieswijk straat 56 (gelegen achter de algemene begraaf plaats) te Nijkerk. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren. God nam tot Zich ons mede-kerkeraadslid Jac. Limbeek Hij werd 67 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij zijn werk als ouderling en diaken in ons midden, in het bijzon der als afgevaardigde naar de particuliere synode van Friesland-Noord en de Generale Synode. Namens de Kerkeraad van Algemene Zaken van de Gereformeerde Kerk van Dokkum, F. de Jonge, praeses O. Harmsma, scriba. Dokkum, 25 februari 1978. Enige en algemene kennisgeving „Hij is verlost, God heeft hem wel gedaan" Na een toegewijd leven ging op de dag des Heren van ons heen, mijn lieve man en onze vader Dr Leendert Batelaan emeritus-predikant C. Batelaan-Vuyk Margo Bas en Wia Amersfoort, 26 februari 1978 Daltonstraat 35 De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum van de Gooische Uitvaart Verzorging aan de Westerstraat 92 te Amersfoort Bezoek om afscheid te nemen aldaar donderdag a.s. van 11.30-12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Fonteinkerk. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen De dienst van woord en gebed zal D.V. worden gehouden op donderdag 2 maart om 13.30 uur in de geref. Fonteinkerk. Robert Kochstraat te Amersfoort Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de begraafplaats „Rusthof aan de Dodeweg. Heden overleed in volle vrede na een langdurige ziekte, onze geliefde zwager en oom dr. L. Batelaan Uit aller naam: N. Klomp-Vuyk Bussum, 26 februari 1978. Met ontroering heeft de Kerkeraad van de Gere formeerde Kerk te Rotterdam-Overschie kennis genomen van het overlijden van onze oud-predi kant Dr L. Batelaan Met eerbied gedenken wij hem; wij zijn dankbaar voor het vele werk door hem in onze gemeente gedaan. Moge God zijn vrouw en kinderen kracht geven om dit verlies te dragen. Rotterdam-Overschie. 26 februari 1978. Namens de Kerkeraad. T. de Kok, praeses H. J. Donken, scriba. In de hope des Eeuwige levens is van ons heenge gaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en onze lieve opa Hendrik Machiel de Buyzer op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: H. de Buyzer-van Campen Amsterdam, 24 februari 1978. S. F. van Oss-straat 129. Correspondentie-adres: Wilhelminastraat 156" Thuis geen bezoek. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdag avond van 9-9.30 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 1 maart om 14.15 uur op de begraafplaats „Westgaarde", Ookmeerweg 275. Op 22 februari ontsliep in haar Heer en Heiland, op de leeftijd van 77 jaar, onze geliefde moeder en grootmoeder Reintje Folkersma, weduwe van Jacob IJzinga. Pijnacker: W. W. IJzinga A. H. IJzinga-Broer Castricum: D. IJzinga S. IJzinga-de Vente Franeker: T. Jansons-IJzinga S. W. Jansons en kleinkinderen, Rijswijk, 25 februari 1978. Corr.-adres: Schoutenlaan 59, Pijnacker. De begrafenis op de Algemene Begraafplaats aan de Sir Winston Churchilllaan te Rijswijk heeft heden in stilte plaats gehad. Bedroefd, maar ook dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij U kennis dat nog onverwacht van ons is heengegaan, mijn innig geliefde man, onze beste zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom Adrianus Breugem op de leeftijd van 65 jaar. C. Breugem-Vermeer Leen en Adrie i André Mariëlle Bianca Jack en Karin Ronal^ les en Brorda Bergschenhoek, 24 februari 1978. Burgemeester Van Oostenweg 11. Geen bloemen - Geen toespraken De overledene is opgebaard in de grote zaal van de Ned. Herv. Kerk te Bergschenhoek. Gelegen heid tot condoleren aldaar: dinsdagavond van 8-9 uur. De rouwdienst, geleid door de weleerw. heer Ds. J. G. van Ieperen. zal gehouden worden woensdag 1 maart in de kerk van de Ned. Herv. Gem. te Bergschenhoek om 1 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf vanuit de kerk zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Bergschenhoek om circa 2 uur. Met grote verslagenheid ontvingen wij het bericht van overlijden van onze oud-werkgever Adrianus Breugem Zijn grote gaven en werkkracht en zijn vele ver diensten voor het bedrijf geven hem een blijvende plaats in onze herinnering. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw en kinderen Gezamenlijk personeel Garage A. Breugem en Zn Bergschenhoek Ons bedrijf zal woensdag 1 maart na 12.00 uur gesloten zijn. Met diep leedwezen en grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van ons bestuurslid Adrianus Breugem Zijn trouwe aanwezigheid en belangstelling zullen wij erg missen. Onze gedachte van troost gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. Brandweervereniging „Paraat" In Jezus rustig ontslapen onze lieve moeder en oma Hendrikje Bisschop weduwe van Tiemen Kornelis Muller in de ouderdom van 77 jaar. Vrees niet, want ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Jes. 43:1b Middenmeer: J. K. Muller J. Muller-Brandsema Hoogeveen: A. Koning-Muller H. Koning Beilen: J. Vos-Muller J. W. Vos Nieuwlande: D. Muller G. Muller-Flokstra Schoonebeek: M. J. Hindriks-Muller H. Hindriks Dalen: H. Muller Rutten: M. B. Bonnen-Muller P. Bonnen en kleinkinderen Nieuwlande (Dr.). 25 februari 1978 Joh. Poststraat 30 Correspondentie-adres: Nieuwlande (Dr.). Joh. Poststraat 13, De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 1 maart a.s. vanuit de Gereformeerde Kerk te Nieuwlande. De rouwdienst vangt aan om 1.30 uur. Vanaf 1.00 uur gelegenheid tot condoleren. Dankbaar gedenken wij onze lieve moeder en grootmoeder Dieuwertje Vink weduwe van Pieter Masereeuw die na een leven van liefdevolle toewijding, op ruim 87-jarige leeftijd door God is thuisgehaald. Uit aller naam: J. Masereeuw Amsterdam, 24 februari 1978. Correspondentie-adres: Paltrok 15. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdag avond van 7-7.30 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 1 maart om 13 uur op de begraafplaats „Zorgvlied* aan de Amsteldijk. Geen bloemen Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen 148. In dit vaste geloof van haar is heden door God tot Zich genomen onze geliefde schoonzuster en tante Dieuwertje Masereeuw, geb. Vink. M. T. Masereeuw-Boon G. de Vries-Masereeuw W. Masereeuw E. Soetens-Masereeuw J. Masereeuw S. Masereeuw-van Weerdhuizen M. Masereeuw neven en nichten. Amsterdam, 24 februari 1978. Heden nam God tot Zich onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Jansje van Berkel in de ouderdom van 90 jaar. Namens de familie: S. van Berkel Naaldwijk, 25 februari 1978 Huize „Rozenhof" Anjerlaan 49 Correspondentie-adres: Bizet 45, Naaldwijk. De dienst van woord en gebed zal worden gehou den woensdag 1 maart a.s. om 1.30 uur in de zaal „De Magneet", Huis te Veldelaan te Maasland, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Maasland; aankomst aldaar om 2.15 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal „De Magneet".

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8